No. 19716. DONDERDAG 19 JUfei Anno 1924 Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het nlSJIWS van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE!*! 80 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prij». Kleine Adverlenlién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags EO Cis., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau NoordelndspIeTn Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 Rëdactle 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTt Voor Lelden per 8 maanden ƒ8.85, per week ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn. per week „0.18, Franco per post 2.86 4" portokosten. dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225 is Vrijdag ver krijgbaar SCHELVISCH a f 0.23—f 0.28. SCHOL a f 0.14, f 0.19. f 0.30. f 0.40. MA KREEL a f 0.20. POON a I 0.12, TARBOT a f 0.60 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 19 Juni 1924. AANSCHAFFING VAN LEERMIDDELEN. VERBETERING TERREIN LICHAMELIJKE OEFENING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis: a. dat de Raad der gemeente in zijne openbare vergadering van den 16en dezer besloten heeft medewerking te verleenen aan het Bestuur der Eerste Leidsche School- vereeniging tot aanschaffing van leermid delen voor het met 1 September a.s. aan de school aan het Noordcinde No. 1, te verbin den 6e leerjaar en tot verbetering van hel bij die school aanwezige terrein voor licha melijke oefeningen en in verband daarmede beeft vastgesteld een suppletoiren begroo- iingsslaat, groot f 1060.ten einde ons College in slaat te stellen de voor een en ander benoodigde gelden te zijner lijd ter beschikking van liet Schoolbestuur te sMIen; b. dal binnen dertig vrije dagen, le reke nen van beden af, ieder ingezetene en het Schoolbestuur van dit besluit bij Gedepu teerde Staten der provincie Zuid-Holland in beroep kan komen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Juni 1924. VERANDERING INRICET1NG BIJZONDERS SCHOLEN. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen ter openbare kennis: I. dat de Raad dezer gemeente in zijne op den 16en Juni 1924 gehouden vergadering besloten heeft: a. medewerking te weigeren lot het aan brengen van een centrale verwarming voor de schoolgebouwen aan het Rapenburg 48 cn het Pieterskerkhof 4, op grond van de bruikbaarheid van het eerstgenoemd school gebouw ook zonder het aanleggen van cen trale verwarming; b. medewerking te verleenen lot vervan ging van de bestaande gasverlichting in het schoolgebouw aan het Rapenburg 48 door elcclrisehe verlichting en in verband hier mede heeft vastgesteld een suppletoiren be- grootingsslaat, groot f 2650.ten einde ons College in staat te stellen de benoodigde gelden t. z. t. ter beschikking van het Schoolbestuur le stellen. II. dat binnen dertig vrije dagen, te reke nen van heden af, ieder ingezetene en het Schoolbestuur van bovengenoemd raadsbe sluit bij Gedeputeerde Slaten der provincie Zuid-Holland in beroep kan komen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 19 Juni 1924 VERANDERING VAN INRICHTING BIJZONDERE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen Ier openbare kennis: a. dat de Raad dezer gemeente in zijne op den 16en Juni 1924 gehouden vergade ring besloten heeft medewerking te weigeren aan het Bestuur der Roomsch-Kalholieke Parochiale Jongensscholen onder Roomsch- K'atholiek Farochiaal Kerkbestuur, alhier, tol verandering van de inrichting van het schoolgebouw aan de Haarlemmerstraat 240 on van het daaraan grenzend schoolgebouw aan de Pelikaanstraat 20, welke verande ring zou bestaan in het aanbrengen van centrale verwarming in die schoolgebouwen op dezen grond, dat bedoelde schoolgebou wen ook zonder het aanleggen van centrale verwarming volkomen bruikbaar zijn; b. dat binnen dertig vrije dagen, tc reke nen van heden af, ieder ingezetene en het Schoolbestuur van het bovengenoemd raads besluit bij de Dedeputeerde Stalen der pro vincie Zuid-Holland in beroep kan komen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Juni 1924. Herdenking Mobilisatie 1914. I Erct>als in andere gemeenten van ons Ml heeft zn.il ook alhier een Comité ge- 'i'lSH 'er 'lc'r^en'i'n" van Mobilisatie Raadhuize had de installatie van dit n"te plaats door den heer Aug. L. Reime- nn«(=r, wethouder. W,? ^staal ui' de volgende Llr„n: Aug. L. Rcimeringer, welh., wd. ^meesler. voorzitter; .C, L. van Buuren, secretaris der Vereen.'„Onze Vloot"; II. D, Buurman, voorzitter van de atdeeling Lei den der Vereen, v. Officieren der Neder- landsche Landmacht; W. H. Dudok van Heel, voorzitter van de Federatie van Slu- denlen-vereenigingen; weleerw. heer P. C. Frigge, voorzitter van de Roomsch-Kalho lieke Militaire Vereeniging; prot. mr. H. Krabbe, rertor-magniiicus der Leidsche Universileit; D. Kroon, voorzitter van de af- decling Leiden van de Nationale Chr. On- deroflicieren-vereeniging; H. C. Louwer3e, commandant van de Marine-kustwacht; A. Mulder, voorzitter van liet Militair Tehuis; F. C. A. van Pal landt, voorzitter van de Studenten-Scherp3chultersvereen. „Pro Pa- Iria"; mr. P. A. Pijnacker Hordijk, voorzit ter van de „Leidsche Burgerwacht"; W. de Reus, luilenant-kolonol, garnizoenscomman dant tevens commandant van heit 6de Regt. Veldartillerie, F. G. Rosier, referendaris ter Gem.-Secretarie, secr.; J. F. X. Sanders, wetli.,, viccvoorz.; M. F. Smit, voorzitter der Onder-Officieren-vereen. „Door Vriend schap Vereenigd"; M. A. A. Steyns, com mandant van de „Leidsche Burgerwacht", penningmeester; ds. H. Thomas, voorzitter van de Leidsche Chr. Oranje-Vereeniging; J. H. van Waveren, commandant van het Koninklijk Militair Invalidenhuis; E, Wichers Rollandct, secretaris van de afdee- ling Leiden van de Vereeniging „Moed, Be leid'en Trouw". Het eere-voorzilterschap van dit Comité is welwillend aanvaard door onzen burge meester, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar. In zijn openingsrede deed de Voorzitter duidelijk uitkomen, dat van eenige feestvie ring uit den aard der zaak geen sprake kan zijn. De bedoeling is om op den herdenkings dag (31 Juli) onder klokgelui een manifest aan te plakken, waarin een terugblik wordt geworpen op de groole beleekenis van de Mobilisatie 1914. Des avonds zal in de Stadszaal een sa menkomst plaats hebben, waartoe allen, die gemobiliseerd zijn geweest, zullen worden uitgenoodigd. Bij die gelegenheid zal een drietal zeer begaafde sprekers hol woord voeren, terwijl de bijeenkomst zal worden opgeluisterd door muziek cn zang. Daar zul len de gemobiliseerden, die onder gewone omstandigheden verschillende wegen be wandelen, elkander weder kunnen ontmoe ten en zicii de dagen van weleer, samen doorgebracht, in do herinnering terugroe pen. Maar zooals gezegd; oen feestviering zal hel allerminst zijn. Het behoort te wezen een herinnering aan een groot feat, waardig en rustig in overeenstemming met hetgeen herdacht wordt. Voorts zat op een nader vast te stellen wijze een inzameling van gelden plaats heb ben ten behoeve van het groole ondersteu ningsfonds, welk fonds is opgericht lot steun van de vele slachtoffers, die door den oor log op de een of andere wijze zijn achteruit gegaan of geheel zonder middel van bestaan zijn geraakt. Ten slotte zal op 1 Augustus, den eersten mobilisatiedag, een Landelijke Herdenking te 's-Gravenhage plaats hebben, waaraan door het zenden van afgevaardigden uit alle deeien des lands het karakter zal worden gegeven van een inderdaad Nationale Her denking. Het is de bedoeling om ook aan eenige ge- mobiliseerden uit onze gemeente de gelegen heid te geven aan die nationale herdenking deel le nemen. Deelneming aan de 3-October-fee6ten, Gisteravond werd op uitnoodiging van de Feestcommissie, door het bestuur der 3-Oc- tober-Vereeniging aangewezen voor de voor bereiding en uitvoering van de feeslelijk heden, een vergadering in de kleine Stads zaal gehouden van personen, dames en hee- ren, die wenschen mede te werken aan Openluchtspel en Optocht. Een vrij groot aantal belangstellenden waren aanwezig, en dit aantal zou onge twijfeld nog veel grooter zijn geweest, indien niet de mooie, wat afkoelende avond veel eer deed verlangen naar een wandeling in de buitenlucht dan naar een bijeenkomst binnen vier muren. Bovendien zullen velen gedacht hebben, dat er nu nog geen haast bij is: „Wij zijn nog zoo vera! van 3 Oc tober; wij hebben nog wel den lijd". Dit laatste is echter niet goed gedacht. Hier geldl ook het spreekwoord: „Wie eerst komt wie eerst maall", en de Feestcommissie moet intijds weten, waarop zij kan rekenen. Na een algemeen woord van opwekking door den voorzitter der 3-October-Vereeni- ging, den lieer W. van der Laan, die er op wees dat heel Nederland het oog op Leiden zal richten in de teesldagen, zoodat wij ook aan onze eigen eer verplicht zijn op indruk wekkende en levens waardige wijze op deze dagen uit te komen, gaf hij de leiding over aan den voorzitter der Commissie, den heer Bern. de Koning, die er nog eens aan herin nerde, dat deze oproep gericht was tol man nen en vrouwen, om deel te nemen aan de middagfeesten: Openluchtspel en Optocht. De geheele viering en daarvan maken de middagfeeslelijkheden een belangrijk deel moeien de vorige feestviering in de scha duw stellen. Men moet rekenen met de hooge eer, die Leiden len deel valt door het Koninklijk bezoek. Daartegenover moet Lei don een prestalie stellen, die culmineert in een schilferend openluchtspel en optocht. Voor het Openluchtspel zijn er noodig 240 personen, buiten de deelnemers aan zang en dans. Voor den Optocht, rekent de commissie op 551 manlijke en 101 vrouwe lijke deelnemers, benevens een aanlal kin deren. Onder de manlijke deelnemers zijn 105 ruitors. Verder komen er bij twee ka rossen, waaronder waarschijnlijk ook de „Gouden Koets", die indertijd dienst deed bij de maskerade en thans bewaard wordt in het Stedelijk Museum „De Lakenhal". De galakoetsen zullen ieder zijn bespannen met zes paarden. Vóór de Voorzitter een beroep deed om mee te doen, zette hij in korle trekken het programma uileen. waarvan wij indertijd reeds een overzicht gaven, en deelde o. a. mede, dat het Leidsch Studentencorps in beginsel had besloten de groep de Leidsche Hoogeschool voor zijn rekening te nemen, zoodat men daarvoor niet behoefde te zor gen (applaus). Aan het eind zijner mededeelingen geko men, bracht hij hulde aan de ontwerpers der feestplannen. de tieeren Van Rossum du Chattel en dr. Van Wijk, waarop een har telijk applaus volgde. Vervolgens- werden de voorwaarden, aan deelneming verbonden, meegedeeld. Die aan hel Openluchtspel deelnemen verplichten zich tot het bijwonen van alle repetities, welke zullen worden gehouden: op 10 en 15 Sept., 's avonds 8 uur, in de Stadszaal, op 18 en 22 Sept. te 5.30 op het feestterrein en op Zaterdag 27 Sept., 's namiddags 3 uur. weder op het feestterrein, terwijl de „groote algemeene repetitie" in kostuum met mu ziek, enz. op Donderdag 2 October, 's mid dags 2 uur, op hel Feestterrein zal gehouden worden. Het inleggeld bedraagt f 5 per per soon, hetwelk bij algeheele nakoming der voorwaarden geheel wordt terugbetaald. Er volgde op deze mededeelingen eenige gedachtenwisseling. De opmerking werd ge maakt, dat storting van een bedrag van f 5, ook al kreeg men het terug, onmiddellijk niet zal convenieeren. De Commissie zeide, dat daarmede wel eenige consideratie in acht kan worden genomen. Ook werd er op gewezen, dat liet bijwonen van de alge meene repetitie op 2 October, om twee uur, voor lien, die in dienstbetrekking zijn, wel eens bezwaarlijk kan wezen. Er volgen nog twee dagen, waarop weinig zal worden ge werkt. Men vreesde, dat de patroons, vooral winkeliers, het personeel slecht zullen kun nen missen. Ook dit punt zal door de com missie nog eens worden overwogen. De heer Van der Lijke dacht, dat liet geen bezwaar zou zijn de costuums wat eer te krijgen, dan kon ook de repetitie eer worden gehouden. Ten stotte gaven verscheidene aanwezi gen zich op en daaronder ook vertegenwoor digers van de navolgende vereenigingen: de gymn.-vereeniging „Brunhllde", de mu- ziek-vereen. „Orpheus", de gymn.-vereen. „D. O. S." ,de Chr. Jong. Vereen. „Dient den Heer" en de Chr. Padvindersvereen. De loo- neelvereen. „Nut en Vermaak" had zich reeds schriftelijk opgegeven. De heer Van Rossum du Chattel zal voor de deelnemers over eenigen tijd een lezing houden. Personen, die nog bereid zijn mee te doen, kunnen zich aanmelden bij de hoeren Vlie land, Nieuwe Rijn, en Ebbink, Kaiserstraat. Wijkgebonw „Geloof, Hoop, Liefde" over 1923. In bet jaarverslag over 1923 van boven genoemd Wijkgebouw wordt met waardee ring gesproken over de gewezen concierge, mej. Stijger, die gedurende meer dan 20 ja ren, eerst alleen als wed. Baart en later met behulp van haar man, met liefde en trouw haar taak aan het Wijkgebouw heelt ver richt. Gezondheidsredenen noopten haar heen le gaan. In haar plaats kwam mej. Brummclkamp. Het godsdienstig werk (Zondagsschool, godsdienstonderwijs, godsdienstoefeningen en colportage) blijft in omvang de laatste jaren gelijk. Verrassend is het, nu de ouders, die de Zondagsschool bezochten er hun kinde ren komen brengen, te hooren wat de gods dienstige jeugdindrukken voor hen zijn geweest. Hot koortje op de godsdienstoefeningen, waar de liturgie meer en meer instemming vindt, zingt met liefde en toewijding. De op komst was weder bevredigend. Vier leerlingen werden lid der Ned.-Herv. Kerk en sloten zich aan bij den Vrijz.-Herv. Kring. De Teekenschool voor jongens, die een ambacht leeren, werd weer door een 50-tal leerlingen bezocht. Er werd les gegeven in bouwkundig en in handteekenen. De ten toonstelling bewees ,dat roet ijver en lust was gewerkt. Een runner gemeente-subsidie stelt het bestuur in staat dit werk voort te zetten. De Spaarkas blijft zijn nuttig werk door wekelijksche zittingen der Commissie ver richten. Zij dient lot gezamenlijk inkoopen van brandstoffen. Er maken 150 personen van gebruik, die gemiddeld f 40 a f 50 spa ren. Het boekjaar sloot met ruim f 4000 aan in- en uitgaven. Pl.m. f 3100 werd besleed aan brandstoffen, pl.m. f 1000 voor andere doeleinden. De Geheel-Onlh.-Vereen. „Door Wils kracht Slerk" komt geregeld 's Zaterdags bijeen. Waar mogelijk bezoekt zij de samen komsten der vereenigde Drankbestrijders. Zoo welen de leden van D. W. S. zich deel van een grooter geheel. Er heerscht een goede geest onderling. De Vereeniging houdt toezicht over een goreclasseerde met voor waardelijke invrijheidstelling en een proef tijd van een jaar. Een club jongeren van 14 tot 18 jaar komt ook geregeld samen, de verhouding met de oudere Vereeniging laat niets te"wenschen over. Van de bibliotheek werd door 187 lezers gebruik gemaakt. Sommigen kregen 3 a 4 boeken mee, zoodat er heel wat lectuur on der de menscli"n komt. Hedenvoormiddag werd door den vice- admiraal C. Fock en van den inspecteur van den Geneeskundigen Dienst der zee macht J. Vorstman inspectie gehouden over de Kweekschool voor Zeevaart alhier. Voor die gelegenheid waren de vlaggen van het gebouw uitgestoken, De heer M. A. A. Steyns, alhier, is be noemd lot plaatsvervangend lid in de com missie, aan welke is opgedragen het exami- neeren van hen, die een akle van bekwaam heid wenschen ie verkrijgen lot het geven van middelbaar of lager onderwijs in de lichamelijke oefening. Bij do examens van de Ned. Vereeni ging voor Gemeentebelangen is geslaagd voor het diploma administratie en controle gemeente-financiSn de heer A. Huy3man, alhier. De Vasle Keuringscommissie der Kon. Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hèeft in haar vergadering van gisteren, gehouden in de Koningszaal van „Arlis", te Amsterdam, o.a. de volgende onderscheidingen toegekend: Getuigschrift 1ste klasse aan Erigeron „Amos Perry", ingezonden door den heer W. van Veen, alhier. Deze minder bekende plant wordt als zeer geschikt voor snijbloem en borderplant geacht. De kleur is lobelia- blauw; aan Erigeron „B. Ladhams", inge zonden door denzelfde. Wordt eveneens zeer geschikt geacht als snijbloem of als border- plant. De kleur is violet-rose. Getuigschrift van verdienste aan Ajuga replans folii multicolor, ingezonden door den heer K. J. van Veen, alhier. Geschikt in een rotsparlij of mozaïekvak. Gisteravond werd er voor genoodigden een les gegeven van de leerlingen van don pianolceraar den heer A. J. Vcrsney, alhier, in het Nutsgebouw. Te halfacht opende de leeraar dezen avond met een kort woord cn heette hij de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, waarop het programma, uit 23 nummers be slaande, werd aangevangen. De eersl aan- vangenden gaven blijk van muzikale opvat ting. Een aardig nummer voor zes handen viel, evenals tal van andere nummers, zeer in den smaak en moesl herhaald worden. De lieer C. H. Versney, hoornist aan het Residentie-orkest, gaf een concert van Mo zart, begeleid door den leeraar, zeer ver- dienslelijk ten beste. Zij nog vermeld, dat eenige leerlingen den lieer Vcrsney een mooie bloemenmand aanboden als waardee ring voor het genolen onderricht. Men verzoekt ons een kleine aanvul ling le geven op het ons gezonden verslag van den ouderavond van de Leerschool Oude-Vesl. De zin n.l. over de school- arisen was niet geheel juist; het was de be doeling van den heer De Bree er den nadruk op te leggen, dat in de toekomst psycholo gen, schoolartsen en opvoedkundigen den leerling het vak zullen aanwijzen, waarvoor hij of zij geschikt is, Gisteravond werd uit een gang van de Stadszaal oen rijwiel van den heer S. G, J. ontvreemd Er werd onmiddellijk van den diefstal aangifte gedaan bij de politie, die oen ernstig onderzoek instelde. Door de politie alhier is aangehouden een van de eene plaats naar de andere trek kend muzikant, W. S., die in het Politie blad 3lond gesignaleerd voor het ondergaan van resp. 3 en 15 dagen hechtenisstraf. De man is ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Gisternamiddag te ongeveer zes uur, kwam de 36-jarige mej. Van der L., die langs de Steenstraat op een rijwiel reed, door het slippen van liet achterwiel le val len, met het gevolg, dat zij aan een der bee- nen en den schouder vrij ernstig werd ver wond. Nadat de Eerste-Hulpdienst haar voorloopig had verbonden, werd zij voor verdere verpleging naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. In de Weslerkerk in' Den Haag is ie Particuliere Synode der Geref. Kerken van Zuid-Holland ten Noorden gehouden. Dr. K. Dijk opende de Synode namens de roepende^ Kerk. liet moderamen werd als volgt samengesteld: dr. K. Dijk, Den Haag, praeses; ds. II. Meijering, Katwijk-Binnen, assossor; ds. W. Veder, Gouda, le scriba, en ds. H. E. Broekstra, Rijnsburg, 2e criba. Tot bestuursleden werden gekozen de fieeran ds. W. H. Gispen, te Scheveningen, en J. C. Wirlz, ouderling te Oegstgeesl. Alle classis spraken zich uit voor uilzen ding van een tweeden missionaris naar Solo. Tot primus-curator der Theol. Schoot te Kampen werd herkozen fc, K. Dijk en tot BINNENLAND. Te Leiden heeft zich een comité gevormd ter herdenking van de mobilisatie in 1914. Voor-ontwerp nieuwe ziekte- en ongeval lenwet. Motie van rle Ned. Ver. tot Bevordering van Zondagsrust. Het mond- en klanwzeer en onze nitvoer naar Engeland. Een nieuwe opera-onderneming in Den Haag. BUITENLAND. Herriot gaat misschien morgen reeds naai Londen. De meening der Fransche en Dnitsche bladen over het programma der Fransche regeering. Een waarschijnlijke nederlaag der regee- ringspartij in Znid-Airika. secundus-curator gekozen ds. H. Meijering Esn voorslel-classis Leiden, dat de Synode haar houding zal bepalen legenover de plan nen tot wijziging van de tijdsindeeling, spe ciaal met hel oog op een vasten datum voor Paschen, werd toegelicht door ds. N. Koers van Noordwijk-aan-Zee. Na discussie werd beslaten een adres tc richten tot de Deputa- ten voor de correspondentie met de over heid, waarin uitgesproken wordt, dal de Synode tegen een vasten datum voor Paschen geen bezwaar heeft, maar wel te gen verbreking van het weekverband. Voor dit adres zal adhaeeie gevraagd worden. De volgende Synode zal te Gouda gehou den worden. Ds. W. Bieshaar, pred. der Ned.-Herv. Gem. te 's-Gravonhage, is benoemd tot Zen- dingsdirector voor den Geref. Zendings- bond. Ds. Bieshaar hoeft nog geen beslis sing genomen. In Den Haag is gisteren do zesde al gemeene vergadering van de Vereeniging van den Chrislelijken Handcldrijvenden en Industrieelen Middenstand begonnen. De bondsvoorzitter, de heer K. Meima, zeide, dat tot nu toe de middenstand zich op sociaal terrein veel le veel op den achter grond heeft gehouden. Dit moet nu veran deren. Ook op sociaal gebied moeten wij ons laten gelden. Wij zijn wel in ledental ach teruit gegaan, maar dit is niel zoo erg, in dien wij den geestelijken ondergrond maar niet uit het oog verliezen. Besloten werd een telegram van hulde aan de Koningin te zenden. Aan de orde was vervolgens de bespre king van hel jaarverslag. Hieraan is het vol gende ontleend: Hei ledencijter daalde van 3500 op 1 Jan. 1923 tot 3000 op 1 Jan. 1924 Het aanlal vakorganisaties is niet ver meerderd. De heer W. G. Schuurs (Den Haag) sprak over „Het credielvraagsluk en de Midden stand".. De uitslag van de stemming voor het hoofdbestuur was als volgt: Gekozen zijn de heeren W. G. Scheeree, te 's-Gravenhage, en G. Telder Ezn., te Kampen. Herkozen zijn de hoeren E. H. Dik, te Amsterdam, en mr. R. van Maare, te Arnhem. De heer B. de Vries, te Den Haag, leidde vervolgens in hel onderwerp: Verkoop van goederen door particulieren aan particu- rcn. Na afloop van de vergadering begaven do aanwezigen zich daarna naar het Kurhaus, waar het gemeentebestuur van 's-Graven hage de vereeniging otficieel ontving. Vervolgens vereenigde men zich in „De, Witte Brug" aan een gemeenschappelijken maaltijd, waarbij aanzaten minister Aal- berse, mr. baron van Wijnbergen, L. Bück- man cn mr. dr. Donner als vertegenwoordi gers van den Middenstandsraad, de wet houders dr. W. W. v. d. Meulen en mr. A. J. de Wilde, de heer van Steenbergen als vertegenwoordiger van de Haagsche Kamer van Koophandel, mr. J. Schokking, voorzit ter der Chr.-Hist. Unie, het Tweede Kamer lid A. Zijlstra; de nijverhcidsconsulent ir. Begeman. Verder nog dr. Nederbragt, refe rendaris bij hot departement van builenland- sche zaken en d.. K. Dijk, geref. pred. te 's-Gravenhage. Ook waren aanwezig vertegenwoordigers van de Vereeniging van de Werkgevers, ao Chr. Boeren- en Tuindcrsbond, de Midden- slandersbond, de R.-K. Middenstandersbontl en hol Chr. Nal. Vakverbond. Aan tafel hebben o.m. minister Aalberse, weihouder dr. W. W. v. d. Meulen, mr. J. Schokking en mr. baron Van Wijnbergen het woord gevoerd. De atdeeling 's-Gravenhage van de Hervormde (Gercform.) Staatspartij heeft aan de schenkster van het Mariaraam van

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1