Zonderlinge Kameraden Fio. 19711. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 13 Juni. Derde Blad/ Anno 1924. BINNENLAND. FEUILLETON. I jj7r zci K- UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Iu dc algemeene vergadering der Ver oding lot het bevorderen van de beoefe ning der wetenschap onder de Katholieken in Nederland, die op Zalerdac 31 Mei en omlag 1 tUini te Nijmegen gehouden is, is prof. dr. J. A. J. Barge lot voorzitter van ;et hoofdbestuur gekozen. De Vor. van Geheelonthouders onder jfod. Spoor- en Tramwegpersoneel viert te Ülrecht met onderscheidene feestelijkheden Mar 15-jarig bestaan. Gistermiddag werd ji het Jaarbeursgebouw de algemeene ver kering gehouden. Aan de jaarverslagen, die werden goedge keurd, ontleenen wij, dat op 31 Dec. 1923 hel aantal leden 2502 bedroeg en 702 do nateurs. Bij de gehouden besp.ekingen werd hel beleid van het H.-B. algemeen goedge keurd. Het financieel verslag wees aan een bedrag van f 10,93.11 aan ontvangsten en uitgaven, met een nadeelig saldo onder ont- fangsten van f 436.25. De begrooting voor 1024 werd vastgesteld op een eindbedrag nu f 10.300 Te Arnhem werd gisteren de 33ste al- (BOieene vergadering gehouden van de Ver. roor Christelijk Volksonderwijs onder voor- nlterschap van prof. dr. W. S. Aalders, uit Groningen. Als leden van het bestuur werden herko- ien de heeren C. W. F. Baron Mack&y en R J. de Visser. In de vacature- dr. Lam merk van Bueren werd benoemd ds. W. Bieshaar, te 's-Gravenhage, en in de vaca ture-Van Noort de heer K. Timmers, te Klundert. Ten einde op de uilgaven van hol ge meente-personeel te bezuinigen, stellen B. en W. van Tilburg den Raad voor, met in ging van 1 Januari 1921 den vacanlie-toe- slag in te trekken en van 1 Juli af op de Salarissen een vermindering toe te passen Tan 5 pet. voor gehuwde ambtenaren en werklieden en van 10 pet. voor ongehuwde ambtenaren en werklieden. Hierdoor zal (59.800 bezuinigd worden. Onze landgenoot de heer Ter Meulen ia, naar uit Genëve wordt gemeld, door het financieele Volkcnbondscomité tot voorzit ter gekozen. Het bestuur van den R.-K. Tabaksbc- jrerkersbond deelt liet volgende mee Gisteren hebben de vertegenwoordigers Tan de besturen der vijf sigarenmakersor- gsnisabies geconfereerd met heb dage- üjksch bestuur van het Verbond van Ver enigingen van Sigarenfabrikanten in Ne- krland, naar aanleiding van den brief van lutetgcnoemde organisatie, betreffende tyrin voorgestelde wijziging van één arti- Hvriu de Instaande collectieve arbeidsover- Hfluwust. Het Verbond9bestuur doelde ■rtó, dat het momenteel het geheel© col- ■lactieve aibeidsoontraet onveranderd wil- <b handhaven, dooli na 31 Juli alleen den ■ófiAgtermijn van 2 maanden op 2 wekon ■getracht zou willen zien, ten einde de le- ■den van zijn organisatie voor eventueeïe ■gebeurtenissen te dekken. Indien die wij- ■cgiog niet bij wederzijdsoh goedvinden zou ■kunnen worden a an gebracht, was het tfib ■goed als zeker, dat ook het Verbond de ■collectieve arbeidsovereenkomst spoedig zou ■ftpzeggcn. De vertegenwoordigers der vijf sigaren- ■niakersbondvn verklaarden eenstemmig, ■dat de looneu en arbeidsvoorwaarden van ■de werklieden in de sigaren-industrie thans ■reeds zoodanig waren verlaagd, dat zij er ■niet aan konden denken, verdere voralccb- ■kriogen daarvan te aanvaarden. Zij zou- ■deo zioh daartegen rnet alle geoorloofde ■riddelen verzetten. Waar echter het da- ■felijksch bestuur van het Verbond had ver. ■ktaard, dat zijn organisatie momcnbeol tiet aan de bestaande loomen, noch aan ■de arbeidsvoorwaarden, in het collectieve contract neergelegd, zal tornen, meenden ■3a vertegenwoordigers der vijf werklieden- ■®rganiBaties, dat zij, om opzegging van het contract ook van de zijde van het Verbond k voorkomen, na 31 Juli een opzegtermijn' 14 dagen konden aanvaarden. Het be- Klir Enjelsch van LEONARD MERRICK. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. H. It; I ..OmvangHcett inv meester u ge- Iwrd, dat dc omvang de stem tot alt of ''Prian maakt? Het is het timbre; niet de Invang. I "ij bleet stoods die noten aanslaan en nog it»5^ aan3'aan. zonder opkijken. Met benij- lliand n Za° diamanten aaa zi)Q t" Witt u? gaat umij vericl- I o, dal ik liet niet goed doe?" hijgde zij. I "U heeft slecht les gehad, bar slecht! Ik l™ach«e hol wel. Uw stem is nooit ge- ln ?j°'C u'" antwoordde zij. „liet is maar ItW- u °Prcc'1' '3'" Zij was nu zeer L/' "®n er '3 zeker niets aan te doen, ri." s'em 'veer in orde (e maken?" >,u vrees van niet," zei Lee. It,;bn dat allemaal, doordat ik slecht le3 I to gehad?" Itiwf"' 5a' n'e'; ',e' natuurlijke lk>i 111 s'em ontbreekt, maar ik geloof I i~" ,a's u wilt, dat ik u de waarheid zeg I "i,^, Se.oot niet, dat u ooit kon hebben ge- Iu hoopte, onder welke omslandig- I dan ookl" cei! 'an(:- Toen dwong zij I C,ïn, G'imJacli en stak de hand uit. 1 zöö toch niet? O, maar dan krijg staand) ootleotiof oontract blijft du» overi- gena bij het Verbond van vereenigingen van eigarenfabrikanten onveranderd ge handhaafd. Roelofarendsvecn. Zondag 15 Juni a.8. zal do eerw. heer H. Bakker alhier op plechtige wijze zijn eerste H. Mis in de parochiekerk opdragen. Reed3 Zaterdag zal do Neomist vanaf do Fransche brug worden afgehaald door het feestcomité vergezeld van de Harmonie. Bij de l*?rk zal de voorzitter van het feestcomité den neomist uit naam van alle parochianen toesprekea. Het feest zal Zondagavond gesloten wor den met een plechtig lof. Donderdagmorgen vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van den Veen- der- en Lijkerpolder buiten de bedijking in het café van den heer Bakker alhier. Voor de vergadering was er van 911 uur ver kiezing van twee bestuursleden wegens pers. aftreding van de heeren J. v. d. Meer en J. Loos. Om elf uur opende de Voorzitter de heer S. van Ruiten de vergadering met een woord van wolkom tot de aanwezigen. Er waren 22 ingelanden aanwezig. Den se cretaris werd verzocht de notulen der vorige jaarvergadering voor te lezen. Deze werden zonder op- of aanmerkingen en onder dank zegging goedgekeurd. Vervolgens werd mededeeling gedaan van den uitslag der gehouden stemming. Uitgebracht werden voor de vacature v. d. Meer 42 6temmen. waarvan 41 op den heer v. d. Meer en 1 stem blanco. Op een desbetreffende vraag van den Voorzitter verklaarde de heer v. d. Meer zijne benoeming aan te nemen. Voor de vacature Loos werden eveneens 42 stem men uitgebracht, waarvau 39 op den heer Loos, 2 op den heer C. Loos en 1 stem blanco. De heer J. Loos verklaarde eveneens zijne benoeming aan te nemen.Beide her kozen leden brachten dank aan de vergade ring voor het hun gestelde vertrouwen. Do rekening voor het jaar 1923 weyd overeen komstig rapport van de Commissie van onderzoek, welk rapport werd uitgebracht bij monde van den heer J. Bakker goedge keurd in ontvang op f 7011-47 en in uitgaaf op f7001,87, alzoo een batig saldo van f 9.CO. De begrooting voor 1924 werd vast gesteld in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 23.939,87$, waaronder een be drag aan buitengewone uitgaven van ruim f 17.000.voor bestrijding der stichtings- kosten eener machine bemaling. De polder- lasten voor 1924 werden geraamd op f 1(5. per H.A, evenals het vorige jaar. Het pol derbestuur werd gemachtigd tot het aan gaan van een tijdelijke geldleening groot f 17.000.ten einde daaruit voorloopig de kosten bestrijden der te stichten machinale bemaling op zoo voordeelig mogelijke voor waarden. Voor het onderzoek der in het vol gend jaar af te leggen rekening werd op voorstel van het polderbestuur een commis sie benoemd van 3 leden bestaande uit de heeren W. v. d. Zwet, H. Bartels en C. Cas- telein en 3 plaats?, leden bestaande uit de heeren N. 1' Ami, P. v. d. Meer en B. v. d. Meer. Bij de rondvraag braoht de burge meester de vraag naar voren hoe het bestuur dacht, over den molenaar Oouzijn, dientenge volge van het verdwijnen van den Mopmolen zal komen to vervallen. Spr. vond dat Ie mand die meer dan 15 jaren dienst achter den rug heeft toch maar niet op straat kan gezet worden. De voorzitter antwoordde dat het bestuur over deze zaak nog niet had gedacht. De jaarwedde is voor het jaar 1924 nog ten volle op do bcgrooting uitgetrok ken. Het bestuur deed evenwel de toezeg ging dat deze aangelegenheid nader onder de oogen zal gezien worden. In ieder geval ligt het geenszins in de bedoeling van heb bestuur den molenaar zonder meer zijn ont slag to geven. Hierna word de vergadering onder dank aan de leden voor hun opkomst gesloten. Rijpwetering. Bij het- onweer, dat Woensdag nog al hevig was, is de bliksem ingeslagen in den Mopmolen. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. Eenige materieele schade werd aangericht. Zwammerdam. De recherche in Don Haag heeft in zijn woning aan de Esch- ik een gevoel, of ik een beul bon!Heeft u hei nu ook zoo erg noodig? Denk aan alle nairgheid, die u vooraf moet doormaken. Kom. Troost u. Zóó erg is hel toch nog niet." „Niet?" prevelde zij en liet zich in een stoel vallen. „Waarom dan niet?" „U behoeft niet in uw onderhoud te voor zien; u heeft in ieder geval een huis! Vele vrouwen hebben dat niet-, heel wat zijn er slechter af, dat verzeker ik u!" „Noen, toch nietl Niemand is slechter af dan ik. Sommigen berusten er in om haar heele leven te sukkelen en nooit genoeg le hebben van iete. Maar ik kan dat niet. Ik haat al dal geschraap, dat gebel van de huurders en dat gebrutaiiseer van de dienst boden, die het er voor schijnen le houden, dal zij maar vrij onbeschoft legen je kunnen zijn, omdat je kamers verhuurt. Ik heb er meer, méér, méér dan genoeg van! Ik ben at eens weggegaan en nu zit ik weer in een achterkamer zonder ooit iemand om tegen te spreken!IIoc zou u dat vinden? Maar u weet niet wat eenzaamheid betec- kent. Hoe kunt u nu begrijpen, wat ik voel, u!" „Waarom denkt u, dat ik dit niet begrij pen zou?" was zijn antwoord; „omdat mijn naam in groole letters op de aanplakbiljet ten staal en ik heb, al wat uw hart be geert? Daarom heb ik niet al, wat ik be geer. Treft het u niet, dat ik hier, van binnen, alles kan voelen wat een blanke voelt; ofschoon geen blanke vrouw ooit het zelfde zal voelen voor mij? Dat is wat nieuws voor u, hè? Maar 't is waar! Dc menschen zeggen van lui, zooals ik: O, hij zal zijn gezelschap wel vinden; hij zoekt het niet hoog tEen leugen is dat. Sommigen van ons nemen maar wat zij krijgen kun nen, dat is alles. De man, dien we grijpen doornstraat aldaar aaogehoudea den 98- jarigen J. v. D. die verdacht wordt van in braak bij den burgemeester alhier. Rcmonstrantsch-Geref. Gem.Zondag morgen te halfelf, dr. P. Glas- van Boskoop. Katwijk aan Zee. Onze vroegere plaats genoot, do lieer J. Rijnsent, onderwijzer aan de Herv. School le Aalten, is tegen 1 Sep tember in gelijke betrekking benoemd te Apeldoorn en 'heeft deze' benoeming aange nomen. De Kaag. -r- Kerkelijk bericht Ned.- Herv. Gem.: Zondagmorgen, te haUelf, ds. v. Caalen. Lis se. Kerkelijk bericht voor Zondag. Nederl. Protestantenbond, 's Mórgens 10 uur 15 min. in de zaal van „de Vereeniging" ds. B/P. Plantcnga. Noordwijkerhout. Tot onderwijzer aan de R.K. St. Jozefschool is benoemd de heer C. Mathót uit Boskoop, laatst onderwijzer te Oud-Beierland. Mej. D. Wassenaar, die zich als collec- tante voor „Belhesda-Sarepla" le Heemslede zeer verdienstelijk maakte, heeft als zooda nig bedankt. In haar plaats zal werkzaam zijn mej. C. v. d. Leek te Piel-Gijzenbrug. Oegstgeest. Kerkelijk bericht. Ned - nerv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, in de kerk en 's namiddags, te vijf uur, in „Irene", ds. Jansen Schoonhoven. Rijnsburg. Onder beschuldiging van diefstal van een fiets te Katwijk, is in voor loopig arrest gesteld H. dc M alhier. Gistermorgen werd brand ontdekt in de drogisterij van den lieer A. H. alhier. De brand, die door de aanwezigheid van veel brandbare stoffen, zich aanvankelijk ernstig deed aanzien, kon door de spoedig ter plaatse aanwezige brandweer in korten tijd worden gebluscht. Een gedeelte van den inventaris ging ver loren. Sassenheim. De algemeene vergadering van Het Groene Kruis, afdeeling Sassenheim, is in Concordia gehouden. Deze vergadering was wel wal laat in 't jaar, ten eerste door ziekte van een der bestuursleden en ten tweede door werkzaamheden betreffende het aanschaffen van een lighal. De.voorzitter deelde mee, dat zoo'n lighal ongeveer f4000 moest kosten. Daarbij zou dan nog het salaris komen van de verpleegster wat al te duur zou komen. Nu is er evenwel een lichtpunt. Als de Sint Bcrnardus-stichling klaar is, zal daar mis schien gelegenheid zijn voor een lighal. De notulen en de jaarverslagen van secre taris en penningmeester werden goedgekeurd. De boeken en rekeningen van den penning meester werden nagezien door de heeren K. Oudshoorn en J. Dannijs, en in orde bevon den. Het kassaldo 1922 was f 330,91. Inkomsten 1923 bedroegen f 488,78. Samen f 819.69. De uitgaven bedroegen f 349.69, zoodal er een voordeelig èaldo is van f 470, waarvan f 148 in kas en 1 322 op de spaarbank. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren Dr. le Grand en J. v. Doest; gekozen wer den A. Warnaar, C. Verdegaal en K. van Breda. De voorzitter bracht een woord van dank aan het vertrekkende bestuurslid den heer G. Lekkerkerker, terwijl hij natuurlijk her dacht het gestorven bestuurslid Zuilhof. Nog werd meegedeeld, dat het aantal le den hetzelfde is gebleven. Hierna werd de vergadering gesloten. Valkenburg. Kerkelijk bericht. Ned.- Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. Van Haaften, van Noordwijk, en 's avonds, le halfzeven (Zondag 10) ds. Hermanides. Voorschoten. In het R.-K. Veroenf- ginsgebouw vergaderde de ver. „R.-K. Ziekenhuisvcrpleging." Bij afwezigheid van den voorzitter, die door familieomstan digheden verhinderd was, leidde de secr.,- de heer F. Oorschot, de vergadering. Na- dal de vergadering was geopend met den chr, groet en een woord van welkom tot de aanwezigen, las de seor. de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd willen, is boven pnze hoofden; maar we be helpen ons dan aar met den weerschijn, in de goot Ik weet wat eenzaamheid be duidt, de keeren, dat ik er mij in verdiep En gebeurt dat dikwijls? Neen, zóó dwaas ben ik niet. Ik geniet het leven. Maar ik ben er mij toch van bewust en mijn eenzaam heid is erger dan de uwe. Geld?.... Ik maakte hoopen geld, ik zing nooit onder de tachtig pond; maar geld is niet alles! U ziet deze ringen. Zij kosten?De Hemel weet helt Driehonderd pond.Ik wil ze u met genoegen geven, allemaal, hier, één, twee, drie, vier." Hij wierp ze haar in den schoot. „Nu zijn ze valk u. 13 u gelukkig? Neen. zeker nietu verlangt nog iets. Nu, met mij is het precies hetzelfde. Ik verlang ook nog iets, en ik zal blijven verlangen mijn leven lang." „Ik ookl" antwoordde zij. Zij nam de ringen op. één voor éón, en stak ze hem toe. ..Wa/t? Wilt u ze niet behouden?" vroeg hij. Ofschoon zijn .uitbarsting nu een thea- tralen vorm had aangenomen, was zij toch oprecht gemeend „Ze behouden Zij keek hem verbaasd aan. „Meent u heifbch, dat u ze mij gaf om ze te behouden?" „Waarom zou ik ze u niet geven? U kunt van mij krijgen, wat u hebben wilt. Pas ze eens aan, trek ze aan, of als ze u te wijd zijn steek ze dan in uw zak. Ja. ik meen het; ze zijn van u." „O," riep ze. „Ik kan niet zóó dingen van u aannemen, ofMaar u meent het zeker ook niet?" „Gewis meen ik het. Waarom niet? Ik wil graag, dat u ae heeft, it zijn een ge schenk." werden vastgesteld, en het jaarverslag, waaruit bleek, dat heb ledental der ver een. heden bedraagt 280 betalende leden, en dat iu het afgeloopen jaar 19 patiencen rijn verpleegd in heb ziekenhuis. Daarin braoht de penningm. versiag uit over de finanoiön. Dc inkomsten der vereen, in 1923—1924 (het boekjaar loopt vanaf 1 Juni —30 Mei) hebbeu bedragen f 1995.26.; de uitgaven f 1251.26, roodat do rekening sloot met een batig saldo van f 741. Op verzoek van den voorz. zagen de hoeren: II. v. Uffelcn, B. Lamboo en Joh. A. Me^fl do verantwoording van den penningm. na. Zij werd door dc commissie in orde bevon den, en aldus vastgesteld. Uit do rekening van den penningm. bleek dat aau zieken huis verpleging is betaald de som van f 989.70. Vervolgens kwam aan de orde do vaststelling van de contributie. Het be stuur stelde de vergadering voor de oon- tributie nog een jaar te handhaven, zoo als deze bij de oprichting is vastgesteld, n.L f 0.15 per week per gezin en fO-10 por week voor alleenstaande personen. Over dit punt werd gediscussieerd, daar som mige leden van meening waren, dat de contributie wel verlaagd zou kunnen woi den, doch na eenige bespreking nam cio verg. bet bestuursvoorstel aan voor één jaar. Daarna werd vastgesteld het uitkeoringa- bedrag voor de ziekenhuisverpleging. Eén der bestuursleden wensohte hot uitkeerings- bedrag voor ziekenhuisverpleging te rege len naar de werkelijke kosten der verpl ging tot een maximum van f 2.50 per dag, daar de verplegingskosten in het Acad. Ziekenhuis te Leiden bedragen f 2 per dag, en in heb Elizabebhsziokenhuis f 2.50 voc do laagste klasse. Hij stelde voor aan hen, die verpleegd worden in het alg. zieken huis f 2 per dag ea aan lien, die verpleegd worden in het R.-K. Ziekenhuis f2.60 per dag uit te keeren, daar anders eerstge noemde f 0.60 per dag zouden overhouden, wat men niet wenschelijk aohtbe. Van do zijde der leden kwam hiertegen verzet, naar men meende dat niemand daarmede iets heeft te maken en het een recht is, van ieder betalend lid aanspraak te ma ken op het bedrag dat vastgesteld wordt voor iedereen, gedachtig het spreekwoord. „Gelijke monniken, gelijke kappen". Na onderlinge disoussie wordt besloten het uit- keeringsbedrag vast te stellen op f 2.60 dag zonder rekening te houden met de mindere of meerdere kosten der verple ging van den patiënt. In het jaarverslag uitte de secr. een klacht omtrent de hou ding der leden, wanneer een patiënt wordt opgenomen ter verpleging in het zieken huis, daar de opname menigmaal niot word aa/ngegeven bij het bestuur en men later eenvoudig de quibantie bij het boot-uur aan biedt, wat niet door den beugol kan, wes halve het bestuur voorstelt het reglement aan te vullen met oen artikel waarin de leden worden verplicht bij opDame in hee ziekenhuis daarvan aoo spoedig mogelijk kennis te doen geven bij het bestuur der vereen, met overlegging van een bewij's van den dokter, waaruit blijkt dat over brenging naar het ziekenhuis op last van deu doktor is geschied. Wanneer dus iemand in het vervolg verzuimt aangifte te doen bij het bestuur verliest men het recht op do uit/keering. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Te vens wordt op voorstel van één der leden de leeftijdsgrens van verplichte betel ing van gezinsleden der leden (bedoeld worden de kinderen van het gezin) verlaagd tot den leeftijd van 21 jaar. Thans waren de kinderen behoorende tot de gezinnen dor leden vrijgesteld van betaling van contri butie tot den leeftijd van 25 jaar. Met alg. stommen werd bet voorloopig bealiuur be staande uit de heeren; N. P. v. Cassel, voorz., F. Oorschot, teer., Tb. v. Dijk penningm., P. Koot en mevr. J. F. de Klcermaeker-Maas, herkozen. Allen namen hun benoeming aan. Pastoor P. Meijer, sprak een woord van dank tot het bestuur voor de werkzaam heden verricht in het afjgeloopcn jaar. Op voorstel van een der leden werd bo- sloten dat gezinshoofden en hun vrouwen ook reoht van uibkeering hebben, wanneer het ongeluk dient, dat zij tweemaal in één „Hoe komt u er bij?" aa-rzelde zij. „Ik kan geen cadeaux van u aannemen, 't Is heel vriejuielijk van u, heel vriendelijk en edelmoedig; maar het is niet mogelijk." Hij slak op dal oogenblik zijn hand een eindje uit. Zij legde ze in de geelachtige palm en zag. hoe hij ae over de vingertop pen en de nagels 9choof, die wel gekneusd leken. Zij voelde zich erg terneergeslagen. „Het was toch niet grof van mij, ze u aan te bieden?" vroeg hij. „Ik wilde u niet be- leodigen, allerminst!" „Ik bon niet beleedigd," zei ze. „Maar, maar, dames kunnen geen geschenken aan nemen van heeren; geen kostbare geschen ken, honderden ponden waarde aan ringen! „Mag ik u niets geven?" De ringen belooverden haar; zij kon er den blik maar niet afhouden. „Waarom ook? Spijt het u zoozeer voor mij idioot, die ik was. om te denken, dal ik zingen kon." „Neen, zeker niet, hel heeft niets te ma ken met uw ringen „Bonbons? Mag ik u bonbons geven?" „Ja," antwoordde ze, met neergeslagen oogen. Dat geloof ik wel." „En wat meer?" „Maar waarom zoudt u mij eigenlijk wat geven?" „Omdat ik dat zoo graag wou doenom datik je liefheb, Ownie.... Zeg maar, wat ik eens voor ja jr.\eebrengen kan?" Hij kwam dichter naar haar toe. Zij hui verde, toen zij besefte wat hij eigenlijk be doelde. Haar physieke ingeving zou hern haar doen lerugslooienhaar verstand gaf haar in, dat zij hem moest laten hopen. Zij draalde een.oogenhhk. „Breng dan wtt bonbons mee," zei ee oa- kalenderjaar zouden moeten worden ouge- nomen ter verpleging in een «iokeohuia. Doch dit geldt alleen voor twee verschil lende ziektegevallen en alleen voor de hoof den der geziunon en hun vrouwon en niet voor dc overige leden van het gezin. Op de openbare verkooping in hotel Deurloo ten overstaan van notaris O. J. A. Bocan, alhier, van een woonhuis met vóór- en achtertuin aan den Veursolicaweg werd het perceel niet afgemijnd. Koopera Gebr. van Wissen, te 's-Gravennago voor f4700. .Warmond. Gisteravond is in do Leede bij de Hofstede, door do politie- het lijk opgehaald van zekeren J. J. uit Rotterdam, die op een onverklaarbare wijze, van zijn zeiljacht to water schijnt geraakt en ver dronken. De ongelukkige werd sedert den morgen niet meer gezien; was gehuwd en ongeveer 30 jaren oud. Hot lijk is in de barak geborgen.. Schietwedstrijd van het Baljnwschap Rijnland-Oost. Woensdag heeft op de schietbanen te Kat- wijk bovengenoemde wedstrijd plaats gehad, waaraan de burgerwachten van Alkemade, Benthuizen, Hazerswoude, Koudekerk, Lei derdorp en Zoeterwoude deelnamen. Het uil- voerend comité bestond uit dc heeren: P. Wap, burgemeester van Zoeterwoude, voor zitter; J. M. de Koning, secretaris Leiderdorp; Th. W. Schrama, Alkeuiadc; F. Molema, Koudekerk; C. A. van Dam, Hazerswoude, M. v. Leeuwen, Zoeterwoude en J. Kaashoek, Benthuizen. De opkomst der deelnemers was middelma tig en het weer aanvankelijk zeer geschikt voor hel houden van een wedstrijd. Om half elf werd een aanvang gemaakt met hel schieten, afdeeling A. Iedere burgerwacht schoot op de voor hun aangewezen baan ecne petsoneele serie op een afstand van 100 Meter, schijf B.W. in knielende houding'met vrije hand. Binnen de CO seconden moest een serie van 10 schoten, zonder proefschot, worden gescholen. De dertig prijswinners in deze afdeeling zijn de volgende: 1. Jac. Meijer, Alkemade, 2. J. Ravens- berg, Koudekerk; 3. D. van Leeuwen, Bent huizen; 4. A. van Vliet, Zoeterwoude; 5. G. Groenendijk, Leiderdorp; G J. van der Hoe ven, Zoeterwoude; 7. P. de Graaf, Alkemade; 8. A. Schenau, Leiderdorp, 9. W. Hoogen- doorn, Hazerswoude; 10. A. v. d. Bijn, Bent huizen; li. C. van Gaaien, id.; 12. C. van Driel, id.; 13. G. de Koning. Leiderdorp; 14. P. Bervoels, Koudekerk; 15. II. Braggaar, Leiderdorp 16. Th. Hoogenboom, Koudekerk 17. B. J. Broxlerman, Zoeterwoude; 18. i. Timmerman, Benthuizen; 19. M. J. Peter- man, Benthuizen; 20. A. Slingerland, Zoe terwoude; 21. T. Molema, Koudekerk; 22. J. J. Wolff, Leiderdorp; 23. W. Bosman, Zoeter woude; 21. W. van der Geest, Alkemade; 26. J. van Bennekom, Zoeterwoude 20. T. Ver- steegen, Zoeterwoude; 27. P. Tijsscn, id.; 28. H. van der Geest, Alkemade; 29. G. van Bra ver, Leiderdorp; 30. G. Borst, id. Gedurende den wedstrijd in de afdeeling A en verder op den dag werden nog wed strijden gehouden op de vrije baan, waarvan de prijzen behaald werden door: 1. A. J. van Vliet, Zoeterwoude; 2. G. den Braver, Leider dorp; 3. L. van Bennekom, Zoeterwoude; 4. J. Timmerman, Benthuizen; 6. G. Borst, Al kemade; G. S. J. Beelen, Alkemade; 7. F. Zandbergen, Leiderdorp; 8. J. van der Meu ten, Benthuizen; 9. A. van der Bijl, id. Tusschen 12 en 1 uur werd gepauzeerd. Na de rust werd gekampt om den wisselbe ker, die verscholen werd op een afstand van 100 meter, schijf B.W. in knielende hou ding. De burgerwacht van Leiderdorp werd thans de gelukkige bezitster. De 2de prijs een groote zilveren medaille verkreeg Zoeter woude, de 3de een kleine zilveren medaille Benthuizen en de 4de een groole bronzen medaille Koudekerk. In de afd. C., revolverschieten voor bur gerwachters en commandanten werden de prijzen behaald door: 1. Commandant Bur gerwacht, Leiderdorp; 2. Burgemeester Benthuizen; 3. Commandant Burgerwacht Zoeterwoude; 4. Commandant id Koudekerk; 5. Commandant id. Hazerswoude. Onmiddellijk na afloop van de wedstrij den had in de canline de uitreiking der prij zen plaats door den baljuw, den heer van der Valk Bouman, die onder ecne toepasselijke toespraak ze aan dc winners overhandigde. zeker. „Maar nu moet ik gaan; of ik ben te laat." HOOFDSTUK IV. Toon liet weer lijd werd voor Lec om te Londen te wonen, gingen de huurders van de eerste verdieping bij mrs. Tremlett weg en narn hij die appartementen. Ofschoon zijn hoofdkwartier te Londen bleef, sprak het toch vanzelf, dat hij heel dikwijls, gedu rende don winter, in Brighton zou komen, en hij betuigde, dat hij dan voel liever par ticuliere apparlcinenten had dan dat hij zoo lang zijn intrek zou nomen in oen hotel. Om de paar dagen kwamen er telegram men van hem uit verschillende plaatsen en in Sunny view House kwam dc zin voor praal en vertoon makerij in zijn natuur eerst tot volle uitdrukking. Terwijl hij toch altijd overdadig was, overtrof hij nu zichzelvon. Hij was door hel dolle heen, verblind voor alles behalve voor die passie, die in hem ontbrandde, en hij wilde de vrouw, die hij verlangde te trouwen, eens toonen, wat hij wel aan haar besloeten kon. Het dienst meisje, dal er toch zoozeer op gespitst was, of de fooi bij het weggaan nu ook een halve kroon of vijf shillings zou zijn, werd ver bluft door een souvereign haast m?t iederen keer, dat hij haar belde; de uitstal ling rozen op zijn kamer deden hot daar veel hebben van een bloemen tentoonstel ling; de kostbaarste perziken werden be steld; enkele om op bet buffet 1e prijken en dan weggegooid te worden; en hij liet dage lijks twee flesschen champagne open trek ken, die dan drie-kwart gevuld weer naar de keuken gestuurd werden, (Wordt vervolgd^.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 9