No. 19707. ZATERDAG 7 JUNI Anno 1924 Qfficieele STADSNIEUWS. Het vop^wamste nieuws van heden. BINNENLAND. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIENl 80 Cis. per regel. Bij regelabonnemenl belangrijk lageren prij», Kleine Advertentién, uitsluilend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueels opzending van brieven JO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordeindsplelo Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchêqu»- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COUBANTi Voor Lelden per 8 maanden ƒ0.86, per week 0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week «0.18, Franco per posl 2.35 ff portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. BENIGHT. Maandag a.s. den tweeden Pinksterdag, verschijnt het Leidsch Dagblad niet. Onze boreanx zijn dien dag gesloten. 0— De aandacht willen wij even vestigen op een reeks brieven op het gebied der pholo- grafie, waarmede wij heden in het Derde Blad een begin maken. DE DIRECTIE. ONTHEFFING SLUITINGSUUR VOOR WINKELS. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen, ten aanzien van den verkoop van kunstvoorwerpen gedurende de door de Leidsche H. B. S.-Vereeniging „Emtégeès" te houden tentoonstelling in het Nutsgebouw aan het Steenschuur op 8 en 9 Juni a.s., ontheffing is verleend van het sluitingsuur voor winkels, welke ontheffing geldt tot 12 uur des nachts. N. C. DE GI.TSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 7 Juni 1921. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algoraeene kennis, dat A. Pom- per te Amsterdam, een verzoekschrift heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Nieuwe Rijn No. 11. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris, eiden 7 Juni 1921. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. P. Stoeke, om vergunning tot uitbrei ding van do ververij en stoomerij in bet perceel Voldersgracht No. 23, Sectie II. No. 2919; b N. van Putten en H. Kamerling, om Vergunning tot oprichting van een water- stokerij in het perceel Kruisstraat, Sectic B No. 2881; Gelet op de arlt. G ert 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan hel publiek, (tyl genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag 21 Juni e.k. des voormiddags te halfelf uren op bet Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren legen deze verzoeken in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij. die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 7 Juni 1921. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van loeiden; Gezien het verzoek van E. R. Beulink, öm wijziging van een voorwaarde verbon den aan het besluit van hun college van 12 November 1923. houdende vergunning jol uitbreiding van de brood- en banketbak kerij in hel perceel Lange Mare No. G, Sec- ue H No. 3197; Geven bij dezen kennis aan het publiek, ual genoemd verzoek op de secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; Alsmede dat op Zaterdag, 21 Juni e.k. des voorrniddags tc halfelf uren op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat Niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor o-t gemeentebestuur of een zijner leden zijn Afschenen, teneinde hun bezwaren mon ding toe te lichten. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Bolden, 7 Juni 1921. Bet afscheid van prof. dr. W. Noten. fcyh wij gisteren meedeelden, was er Le belangstelling voor het afscheidscollege n Prof. dr. W. Nolen. Er waren voor de rrjnaW?Z'S?n nio' eens zi'P'aatsen genoeg, 1 velen 211:11 met een staanplaats moes- ,er®en°egen. Onder de aanwezigen wa. ftcad. CGn aanlal collega's uit andere ran en oud-Icerlingen-medici U,"1 a"°op hield de scheidende Iioog- t r een receptie in den Huize Bruyns, l,v 0 druk bezocht werd. Eenigen der J®1*40 vertolkten hun gevoelens in toespraken. 1 eerste spreker was jhr. mr. Sr. N. C. de Gijselaar, die als president-curator naar voren trad om den scheidenden hoogleeraar namens het College van Curatoren te dan- lcen voor hetgeen hij in het belang der me dische wetenschap ih hel algemeen en in dat van de Leidsche Universiteit in het hij zonder, in de lange jaren van zijn profes soraat heeft gedaan. Hij wenschte hem, te midden van zijn gezin, nog vele gelukkige jaren toe, vooral- ook, omdat hij er van over tuigd is, dat deze jaren nog zullen gewijd zijn aan de wetenschap en ten dienste zul len worden gesteld van de lijdende menscli- heid. De rector-magnificus, mr. H. Krabbé, bracht uit naam van den Senaat collega Nolen een hartelijken afscheidsgroet. Hij kon bier getuigen, dat prof. Nolen zijn ambt 33 jaar lang tot sere van de Leidschi Universiteit en van zichzelf heelt vervuld. Daarin ligt al reeds een reden tot waar- doering, zeide spr., en dat men noode u ziet heengaan, is een bewijs, dat gij deze waar deering ten volle hebt verdiend. Ook de Senaat voelt het als een gemis, dat u van uw ambt gaat scheiden, daartoe door ae wet gedwongen; maar het verheugt den Se naat tevens, dat u, zooals spr. zoo straks vernam, hier nog een jaar onderwijs zult blijven geven, zoodat men er nog van uw rijke kennis en ervaring zal blijven profi teered En bovendien: de verbinding lus- schen Den Haag, uw nieuwe woonplaats, en Leiden, i3 zoo eenvoudig en gemakkelijk, dat men u ook in dat opzicht als een der onzen kan beschouwen. Wij zullen u, al dus besloot de rector-magnificus, met hoog achting en vriendschap blijven gedenken. De voorzitter van de geneeskundige fa culteit, prof. dr. Ph. Th. L. Kan, nam nu het woord. De plicht om een scheidender, collega toe te spreken is in dit geval een aangename, omdat er niets droefs ligt in dit vertrek en dat er bij het afscheid zoo veel lichtpunten zijn op te merken. „Gij zijt nog jong van hart, frisch van geest en uw lichaam is nog krachtig. Gij verligt u in een sympathieke stad, dicht in onze omgeving Daar zullen uw assistenten, oud-leerlingen en uw oud-collega's u nog wel kunnen vin den. evenals de lijdenden in den lande, die ook hier uw hulp en bijstand nooit te ver geefs vroegen". „Gij hebt" aldus spr. een intens werkzaam leven achter u en wij hopen, dat gij nog vele jaren in goede gezondheid zult kunnen terugzien op uw afgelegden levens weg. die in vele opzichten zonnig is ge weest. Mot groote voldoening zult gij kun nen constateeren, dat drie oud-assistenten van u thans gewoon hoogleeraar zijn en bovendien nog als buitengewoon hooglee raar aan de universiteit zijn verbonden. Daarin ligt ook voor u niet alleen een groote voldoening, maar een groote verdienste te vens". Met genoegen herdacht spr. ook de facul teitsvergaderingen, waarin hij Nolen steeds heeft loeren kennen als een uitnemend lid. Steeds, als gewoon lid, zoowel als in den tijd, toen hij nog voorzitter was, heeft hij in die vergaderingen een overwegenden in vloed gehad en bij de besprekingen over verschillende punten, bleek ten slotte bijna altijd, dat hij bij verschil van meening ge lijk had. De vele malen, dat prof. Nolen de' faculteit in het binnen- en buitenland vertegenwoordigde, toonde hij dit op waar dige wijze te kunnen doen. Prof. Kan sprak ten slotte den wensch uit, dat de faculteit den band met prof. Noien zal mogen aanhouden. Eindelijk voerde nog het woord prof. dr. A. A. Hijmans van den Bergh, hoogleeraar aan de Universiteit te Utrecht, die sprak uit naam van de oud-assistenten, die nog den band voelen, weike hen eenmaal met den meester verbond De geestesgemeenschap, hier in Leiden geboren, als in een groot ge zin, ii blijven bestaan, ook al liepen de wegen uiteen. Nu wij- hier ter gelegenheid van uw af scheid bijeen zijn, gevoelen wij weer hoe veel wij aan u te danken hebben, zeide spr. Dit wilde hij nu ook voor anderen hier uitspreken en opdat ook in later lijden men dit zal welen, hebben wij aldus spr. door een talentvol kunstenaar uw beeltenis in brons doen vervaardigen en bieden u dit hierbij aan. Toen het doek van het beeld was weg genomen, verscheen er een fraaie plaquette van brons voor het oog, ontworpen en ver vaardigd door den heer Zwollo. Spr. voegde er den wenscï bij, dal cura toren het beeld een plaats zouden willen toekennen in de collegekamer van den hoogleeraar, opdat nieuwe geslachten daar door aan dezen eminenlen meester zullen worden herinnerd. In een even gevoelvolle, als geestige toe spraak beantwoordde prof. Nolen de ver schillende sprekers. Hij stelde het op hoo- gen prijs, dat de president-curator, ondanks zijn drukke bezigheden,, hier had willen komen, om hem de hand te drukken en na mens alle curatoren hem geluk te wen- schen. Ook de waardeering uit den mond van don rector-magnificus had hem goed gedaan. Het scheiden van den Senaat zal hem zwaar vallen, evenals het scheiden van de facul teit. al vernam hij nu voor het eerst, dat hij daarin zulk gespeeld. Ten slotte richt lijke woorden tot verwacht, dat zij en gewichtige rol heeft c hij zich in zeer harie- zijn oud-assistenten. Hij lem nog-dikwijls in Den Haag zullen opzoeken en als zij werkelijk iets van hem heblin geleerd, dan hoopt hij, dat zij dit zullen overbrengen op hun leer lingen, opdat wat hij als goed en waar heeft gedacht en uitgesproken en geleerd, zal voortleven, ook als hij er niet meer zal zijn. Er volgden op elk der toespraken steeds warm applaus en voordat de aanwezigen heengingen, drukten de talrijke aanwezigen den hoogleeraar en zijn familie nog de hand. Een Voordorp-Bazaar. Volgens de uitgebreide mededeelingen in het „Leidsch Pred.b.blad" heeft het bestuur van het Kinderhuis „Voordorp" weer een bewijs gegeven van zijn activiteit, wijl het zich voorstelt in September a.s. wederom een bazaar te organiseeren in het gebouw „Prediker" ten bate der slichting. Het bestuur was zoo gelukkig een uitge breid dames-comité te vinden, dat de voor bereiding voor dozen bazaar op zich wil nemen. En wat vooral tot blijdschap stemde was het feit, dat nu uit allerlei kringen sym pathie werd betuigd met dit plan en mede werking werd toegezegd voor het welslagen van den Bazaar, opdat de arbeid, die door het Kinderhuis „Voordorp" .zoowel in de stichting als daarbuiten wordt gedaan, in het belang van de verwaarloosde jeugd zal kunnen blijven voortbestaan. De Rijkssubsidie" voor deze stichting (me de tengevolge van de algemeene bezuini ging) was in 1923 met bijkans 7000 gulden verminderd. Het bestuur hoopt nu, dat de Christenen te Leiden door dezen Bazaar al thans wat zullen doen „om het ergste van de pijn dezer geslagen wond Ie verzachten". Door verspreiding van circulaires zal dezer dagen een aanslag gedaan worden op de beurzen of op de goederen van belang stellende personen in de gemeente Leiden en daarbuiten, in de hoop, dat bij dit werk der liefdadigheid het kinderhart zal spreken „Voordorp" bedoelt „mooi werk" te ge ven tot béstrijding van het pauperisme; tot opvoeding van kinderen, die gevaar loopen voor maatschappij, ltc-rk en koninkrijk Gods verloren te gaan. Men vergeto daarom ook dezo voogdijkinderen in Nederland niet, wier ouders door den rechter ontzet of ont heven zijn van de ouderlijke macht, en nu zijn toevertrouwd aan de zorg van instel lingen van liefdadigheid. Wij wenschen het bestuur van „Voor dorp" van harte succes met dit» pogen en wekken gaarne op, ook hen, die niet per circulaire worden bereikt, hun gaven in geld of in natura te zenden aan het bestuur van het Dames-comité (secretariaat: Plant soen 55). dat bestaat uit de volgende per sonen: Mevr. E. FlieheVan Grielhuyzen, direc trice van Voordorp, tel. 2208, presidente; mevr. C. H. Roskes—Duymaer van Twist, Zoeterw. Singel 60, vice-presidenle; dames E. en A. A. Keulemans, Plantsoen 55 en mej. L. Hogendoorn, Plantsoen 47, tel. 554, secrelaressen; mevr. H. M. A. H. Troost Klomp, Scheepmakersslraat 2, tel. 614 en mevr. J. A. M. de PlanqueArps, Plan tage 12, tel. 1000, penningmeesleressen; mevr. J. P. van den BergDirksen, Mel- doornslraat 2; mevr. A. L. van den Born Weevers, Stationsplein 2; mevr. C. A. Krom wijk't Hart, I-Iooge Rijndijk 18, tel. 949; mej. N. de Lange. Plantsoen 89; mevr. B. PontSwagers, Acaciastraat 4; mevr. G. G. SchippersIlcrrema, ICloksteeg 23, tel. 256; en mevr. J. J. WilbrinkEggink, Utrecht- sche Veer 33a, tel. 2023. Prof. dr. F. Pijper, hoogleeraar in de geschiedenis van het Christendom en van de leerstellingen van den Christelijken gods dienst aan de Universiteit alhier, heelt als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. Voor het apothekers-assistent-examen alhier waren gisteren opgeroepen vier can didates Geslaagd zijn de dames F. Ebes en P. C. Oosthoek, beiden geboren to Rotter dam, en de heer F. G. de Wilde, geb. te Leiden. Tot adjunct-secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Dord recht en Omstreken is benoemd mr. H. For tuin, alhier. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heelt o. a. in de commis sie te Rotterdam welke in 1924 belast is mei het afnemen der examens Ier verkrijging van de akte van bekwaamheid voor huis en schoolonderwijs in de nuttige en in de fraaie handwerken voor meisjes, benoemd voor de nuttige handwerken tot lid mej. P. C. van Borselen, oud-leerares aan de bijzon dere kweekschool alhior en tot plaatsver vangend lid mevr C. J. W. Wisse, geb. Ver- burgt, onderwijzeres in de nuttige handwer ken voor meisjes alhier, Bij het in Den Haag gehouden examen der H. C. V. zijn geslaagd voor coslumière de dames C. H. Hendriks, C. Korenhof, J. Kuivenhoven M. Meiners en S. Volbeda; voor coupeuse de dames A. van der Kaai- Raad, en J. Schregel; voor leerares de dames A. Wijnnobel, Hemerik, en Ja van Zwieten, In hat Stedelijk Museum „De Laken hal" wordt een tentoonstelling gehouden van reproducties naar gravures van Lucas van Leiden. Bezoekers van het Museum hebben tot deze tentoonstelling gratis toegang. In de laatst gehouden vergadering van den Centraien Ouderraad is door den heer Van Schaik, hoofd der school Duiverbode- straat, een uiteenzetting gegeven over een Huis voor Ouders. Deze uiteenzetting werd door de verga dering met instemming vernomen. Het be stuur van den Centraien Ouderraad heeft zich voorgenomen inlichtingen in le win nen o.a. uit de plaatsen Utrecht en Zwolle, waar thans reeds een Huis voor Ouders bestaat Hoewel dus over eenigen tijd dit onder werp wel meer onder de aandacht zal ko men, is het zeker niet verkeerd, reeds hier te vernielden, dat een dergelijk huis feitelijk een geregelde tentoonstelling is van wetens waardigheden op het gebied der gezond heidsleer, spel, Monlessori. Fröbel, kinder lectuur, prentenboeken, platen, muziek, ken nis der natuur, drankbestrijding, opvoeding, enz. Door deskundigen wordt het op peil gehouden. Aangemoedigd door het groote succes en om de vete teleurgestelden le bevredigen heeft de directie van het Cacino-theater voor de Pinksterdagen nogmaals de bekende film, Hij, Zij en Hamlet, waarin „Watt en Ifalfwatt, geëngageerd. Voor de pauze gaat ditmaal na een voor stukje „Olifant-dressuur", een romantisch heldendrama in 6 neten, genaamd „de twee Sergeants", spelende in den lijd van Napo leon, dat zeer mooie en interessante opna men doet zien. Tijdens de pauze werd de uitslag van de uitslag van de uitslag van den voetbalwed strijd HollandUruguay 12 op het doek bekend gemaakt. De zaal was goed bezet. In het Luxor-Theater wordt begonnen met de weekrevue, die, heel aardig is en tevens leerzaam, daar we een demonslraiie krijgen van het' thaen en oaton courant. Daarna krijgen we 'u^e heelt giwbce te Cambodja te zien. Nog voor CE»," 'l' I één acteir „Brullende leeuwen" en eer, \vi west comedde in 5 act en „Tom wil niet vechten", waarin we te genieten krijgen van de durf der cowboys. Na de pauze „de Bloedhonden van New- York" welks opschrift at le kennen geeft dal het gaat over de roof en vechtpartijen welke er in New-York plaats vinden. Naar wij vernemen, zullen de Witte en de Zoeterwoudsche-Singel, die door het steeds toenemend vracht-auto en autobus- verkeer zeer hebben geleden, zoodat liet bo vendek op tal vanplaatsen is verdwenen en er verschillende kuilen in worden aan getroffen, welke men hier en daar tever geefs met bazaltslag heeft trachten dicht te maken, als de weersgesteldheid het toelaat, na Pinksteren weder een teerbewerking on dergaan. Het afscheidscollege van prof. dr. W. Nolen is in druk verschenen bij do firma S. C. van Doesburgh, alhier. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs zijn thans ingeschreven 729 werkzoekenden. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gom.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. J. Wuite. Solo en koor. Eglise watlonne: Dimanche matin, A lO'/a heures, Mr. M. Bresson. Choeurs. Evang.-Luthcrsche Gem.: Zondagmorgen, te halfelf, ds. J. Ph. Makkink. Koorzang Maandag, Tweeden Pinksterdag, 's' morgens te halfelf, ds. C. de Meyere. Liturgische Dienst. Remonstrantsch-Geref. Gem.: Zondagmor gen, te halfelf, prof. dr. G. J. Heering. Vrije Kath. Kerk, Bonifaciuskapel, Stille Rijn la: Zondagmorgen, le halfelf, dienst. Ver. van Vrijz.-Hervormden, Volkshuis: Zondagmorgen, te halfelf, ds. A. van der Wissel. Koorzang. Tariefsverlaging Verzekeringswetten. Sfc.bl. No. 21& bevat een Kon. besluit van 14 Mei 1.1., tot vaststelling van een algc- meenen maatregel van bestuur als be doeld in artikel 110 der Ongevallenwet 1921 en artikel 123 der Land- en Tuinbouwon- gevallenwet 1922, in verband met artikel 40, zevende lid, der Ongevallenwet 1921. Artikel 1 luidt: Indien de onderneming van een werkgever, als bedoeld in het eenig artikel van het Koninklijk besluit van Maart 1924, No. 20, verzekcringsplichtig is geworden of wx>rdt krachtens de Land- en Tuinbouwongovallenwet 1922 wordt het ta rief, bedoeld in artikel 79 dier wet, teu aanzien van het bedrijf, dat op 31 Decem ber 1922 in die onderneming werd uitge oefend en verzekeringspliohtig was krach tens de Ongevallenwet 1921, over het jaar 1924 verlaagd met 25 pCt. Als grondslag voor de verlaging wordt genomen het voce* premieberekening in aan merking komend loon over het jaar 1922. De wijze, waarop nader de berekening der verlaging zal plaats hebben en de tijdstip pen, waarop de verlaging 'den belangheb bende ten goede zal komen, worden door BINNENLAND. Het vijftigjarig bestaan van de Leidsche stndenfenroeivereeniging „Njoid". De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp tot wijziging van de Leerplichtwet en de Lager-Ondcrwijs-wet 1920 aangenomen. Tariefsverlaging voor de Ongevallenwet 1921 en de Land- en Tninbouw-ongevallen- wet 1922. Mr. P. J. Troelstra zou het leiderschap van de S. D. A. P. en zijn Kamerlidmaat schap nog vóór de verkiezingen van 1925 neerleggen. Er is een wetsontwerp te verwachten, waarbij de accijns op sigaren met 5 en die op sigaretten met 10 pCt. verhoogd wordt. De Ministerraad heeft in beginsel besloten te bevorderen, dat van Rijkswege gesubsi dieerde instellingen eenzelfde salarisver* mindering znllen invoeren als voor de Rijks ambtenaren is vastgesteld. Op het Olympisch voetbaliornooi te Parijs verliest Nederland met 21 van Urngnay. BUITENLAND. Een motie van vertrouwen in het Dnlt- sche kabinet aangenomen. Mille rand aan het confereeren. ..„Jl^tbreiding der slaking bij de Loiiden- sche spow*.BCfUk Engeland overweegt eëfi" 3Ï®^W. jnstiiV?ul voor eenheid in de buiten!, politiek van hel gansche rijk. Onzen Minister, met dc uitvoering der Land en Tuinbouwongevallenwet 1922 belast, vastgesteld. Artikel 2. Het nadeel, dat door toepas sing van artikel 1 voor het Landbouwon- gevallenfonds ontstaat, wordt door het Ongevallenfonds aan eerstgenoemd fonds vergoed. Artikel 3. Dit besluit treedt in werking met ingang van den tweeden dag na dien der dagteekening van het Staatsblad w«mr- in het is geplaatst (dat is op 4 dezer, Red.) De leiding van de S. D. A. P. Naar ,,Dc Tel." verneemt, koestert mr. Troelstra het voornemen, om gezondheids redenen het leiderschap van de S.D.A.P. en zijn Kamerlidmaatschap nog vóór de stembus van 1926 neer te leggen. In de kringen van het Ned. Verbond van Vakvereenigingcn hoopt men, dat de plaats van mr. Troelstra zal worden inge nomen door een der voormannen uit de vakbeweging, bijv. den heer Stenhuis. In do kringen van de S.D.A.P. verwacht men daarentegen, dat de partijleiding aan een der jongere politioi zal worden toever trouwd, met name den hcor Albarda. Verbetering Rijksweg HaarlemLeiden. Het Hoofdbestuur van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur beeft naar aanlei ding van zijn op 10 Januari 1921 tot Z.Exc. den Minister van Waterstaat geriebt adres van den hoofdingenieur van den Rijkswa terstaat in het arrondissement 's-Gravcn- hage van de directie Zuid-Holland en Utrecht een sohrijven ontvangen, waaraan het volgende is ontleend: ,,Het aanbrengen van bestrating tusschen de rails v% het tramspoor is niet mogelijk zonder dn •-•en ander soort rails wordt toe gepast, hetgeen dus het maken van een geheel nieuwe trambaan zou omvatten hiertoe kan wegens de kosten alleen daar worden overgegaan, waar dit bepaald noo- dig is en op verschillende vakken in of nabij bebouwde kommen is dit ook geschied Wegens dc financiecle omstandigheden kan thans niet worden besloten tot een door gaande verbreeding van den weg, noch tusschen de rails, noch aan de andere zijde dan waar het tramspoor ligthet ligt echter in het voornemen plaatselijke ver beteringen aan te brengen, waar dit ir,«« betrekkelijk geringe kosten mogelijk blijkt, in het bijzonder wanneer aangrenzende eigenaren bereid zijn tot afstand van eeü 6trook tot verbreeding van den weg. Aangezien vermoedelijk ook vele bollcn- gronden van leden van Uwe verecniging langs den weg liggen, hoop ik dat wanneer een beroep op hun medewerking mocht worden gedaan, dit niet te vergeefs zal wezen. Ik teeken aan, dat het gedeelte Leiden Oegstgeest, waarvan ook sprake is in Uw brief, niet in beheer bij het Rijk, doch bij de betrokken gemeenten is.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1