UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. INGEZONDEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. Eenigt maanden geieden werd, naar de „Dni" meldt, te Weliki Oestoeg in bet gouvernement Nowgorod de opperpriester iran die plaate ter dood veroordeeld en gevonnist, ornaat bij een minderjarig dienstmeisje, waaraan hij de zorg van zijn kleinkinderen bad toevertrouwd zou heb ben verkracht. Thans hebben het bewuste dienstmeisje en haar minnaar, een jeugdig arbeider, bekend, dat ■•om indertijd tegen den priester gerichte aanklacht valsch is geweest. Die aanklacht was bedoeld als een (evenwel mislukte) ohantage-pogmg, om in het bezit te komen van een bedrag van 1000 goud-roebel, waarmede het paar een winkel wilde opzetten. Dit geval heeft begrijpelijkerwijs onder de bevolking van bet plaatsje groots opschudding en ver ontwaardiging verwekt. Alphen. In een gehouden vergadering van de vereeniging voor Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand alhier werd in beginsel besloten de mogelijkheid van een wekelijkschen kaasmarkt alhier in den hand te werken terwijl eveneens besloten werd om zoo mogelijk in samenwerking met de R.-K. Midd. vereeniging „De Hanze" een middenstandstentoonstelling en winkelweek te organiseeren, welke men denkt te houden in Augustus in het Nutsgebouw. De verplaatsing van den heer W. H. Deuss, ontvanger der registratie en domei nen. van Grave naar hier, is ingetrokken. Alkemade. Voor het voorbereidend exa men gemeente-administratie le gedeelte is geslaagd de heer J. de Jong, volontair ter secretarie. Gedurende de algeloopen maand zijn ter secretarie alhier aangegeven de volgende slachtingen. Bedrijfsslachtingen 9 koeien, 10 varkens, 1 kalf en 2 geiten. Huisslachtingen 4 varkens. Noodslachtingen 15 koeien, 31 kalveren, 1 geit en 7 varkens. Ingevoerd is 620 K.G. vleesch. Aan keurloon is ontvangen een bedrag ad f248.25. Burgerl. Stand Geboren: Heinricb, zoon van K. H. Boeker en A. M. Kool'. Johannes Gerardus zoon van Theodorus Hoo- genboom en W. van Emmerik. Petronella Gesina Engelina dochter van H. A. v. Velzen en M. J. van Ruiten. Maria Anna dochter van J. Turk en C. v. d. Hoorn. Elisabeth Jacoba Maria dochter van H. J. H. Verboket en A. M. de Kroon. Ondertrouwd: Cornelia van Schagen jm. 24 j. en Elisabeth v. d. Meer jd. 20 j. Ni- colaas Cornelis Koot jm. 33 j. en Catbarina Cornelis Straathof 33 j. Gehuwd: Arnoldus Nederstigt jm. 47 j. en Cornelia Gijsbertha Been jd. 29 j. t Overleden: Johannes van Klink wed. 82 j. Roelofaiendsveen. Dihsdag had in de Pancratiuszaal alhier een algemeene leden vergadering plaats van de R.-K. arbeiders vereniging St. Joseph. 23 leden waren aan wezig. De voorzitter de heer J. Turk opende de vergadering met een welkom tot de aan wezigen. Spr. memoreerde het overlijden van den penningmeester van de vereeni ging E. Akerboom, die een zeer ijverig be stuurslid was. Voorts deelt spr. mede dat deze vergadering door een hoofdbestuurder van den bond zou zijn bijgewoond, doch dat deze in verband met een uitgebroken staking verhinderd was ter vergadering te komen. Hierna werden door den secretaris de notu len gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld. In de vacature Akerboom werd als bestuurslid gekozen de heer van Am sterdam. Op voorstel van den heer van Klink werd besloten de heer van Amsterdam te kiezen tot voorzitter en werd de thans fun- geerende voorzitter benoemd tot penning meester van de vereeniging. Beide heeren namen hun benoeming aan. De voorzitter bracht vervolgens het verslag uit van de ge houden conferentie met hel gemeentebestuur waarbij teven9 tegenwoordig was een hoofd bestuurder van den bond St. Joseph inzake het weekloon dat aan de werklooze arbei ders werd gegeven. Het gemeentebestuur bleef op zijn standpunt 9taan dat de werk zaamheden door de werkloozen verricht werkverschaffing was, zoodat het gemeente bestuur niet meer loon kon uitkeeren. Hier na deelde de geestelijk-adviseur nog een en ander mede omtrent het fonds lot steun der groote gezinnen. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt, doch deze leverde niets belangrijks op. De door de leden gestelde vragen werden alleen door den voorz. op bevredigende wijze beant woord, waarna de vergadering onder ken woord van dank door den voorz. werd ge sloten. Waddinxveen. Tot voorzitter van de aportvcrceoilging ,,W. I E.", alhier, is benoemd de heer W. Klaverveld. Benoemd is tot onderwijzeres alhier mej. v. cl. Valk, van 's-Gravenhage. Tweo knechts van den heer S. maak ten van de gelegenheid dat hun patroon afwezig was, gebruik op diens motor te gaan rijden. Zij kwamen echter te vallen. Een der knechts werd aan het hoofd ge wond, terwijl de motor ernstig beschadigd werd. Beide knechts werden op staanden voet ontslagen. De Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot pastoor alhier den heer C. Kars, die sedert 1920 pastoor was te Oude- Sohild. Haarlemmermeer. P. J. aan den Vijf- hulzenveg alhier had het ongeluk van een schuurzolder te vallen en zich zoodanig in wendig te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Kahvijk-aan-Zee. Evenals het kerkge bouw aan den slrandboulevard geheel wc-ixl gerestaureerd, is ook de toren van de kerk geheel vernieuwd. Het bovenstuk ia geheel bewerkt en er ia een nieuwe „haan" op- Van de trawlviascherij kwamen Woensdag te TJmuiden aan de markt de loggers KW 16 met f 275; KW 87 met f272; KW 110 met 1319; KW. 116 met f 278 en KW 169 met f 1062 besomming, en van de haringvisscherij de logger KW. 28 met 18 last pekelharing. Nooidwijk-aan-Zee. Ds. J. Vermeulen alhier ontving een beroep naar de Ned.- Herv. Gem. van Amstelveen. Noordwijkerhoul. Een aan lal leerlin gen der Hervormde School maakte gisteren een reisje naar Amsterdam. Er werd o.a. een bezoek gebracht aan „Artis" en „De Bijen- kori". Sassenheim. Bij de Rijkspostspaarbank is gedurende de maand Mei ontvangen 15718,20 en uilgegeven f 2119.71. Tijdelijk is alhier aan het postkantoor geplaatst als kantoorbediende de heer J. J. Steenvoorde uit Hillegom. Warmond. Bij de gisteren door notaris Romeijn gehouden grasveiling in den Kogjes- en Lakerpolder enz waren de prijzen per H.A. in doorsnee c a. 170. Het gewas is veel beter dan verleden jaar toen die prijs c.a. f 60 was, zoodat niet kan gezegd dat de prijs veel hooger is. Wassenaar. Gemeenteraad. Woensdagmorgen vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van don burgemeester. Tegenwoordig waren alle leden. Ingekomen stukken.; 1. Een goedgekeurd raadsbesluit tol aan koop van een inschrijving op het Groot boek der Nationale Schuld. 2. Een goedgekeurd raadsbesluit lot wijzi ging der begrooting. 3. Een rapport van den heer Kriena om trent de opneming der boeken en kas van het Gasbedrijf 4. Een adres van de Tuinhouwvereeniging voor Wassenaar en Omstreken, houdende mededeeling. dal van den aanleg van school en werkluinen in dit jaar niets kan komen en verzoeken de toegezegde subsidie het vol gend jaar te mogen ontvangen. Wordt goedgevonden. 5. Een viertal verzoeken om ontlieiiing van voorschriften der bouwverordening worden ingewilligd. Het kohier van de Hondenbelasting voor dit jaar wordt vastgesteld lot ee<n bedrag van 12178. Op de hegrooling voor het dienstjaar 1923 wordt al en overgeschreven tot een bedrag van 1611,77. Op voorstel, van B. ,ep W. worden aan de navolgende wegen namen gegeven: De verbindingsweg lusschen Louise- slraat en Adriauastraat „Jacobastraat". Een nieuwe straal in aanleg bij de huizen van de Wassdnaarsche Bouwvereeniging in het Oosldorp „Schulpstraat" en het verlengde van die straat ..Schulpplein". In Kievits duin: De Meijendellsche weg, en de zijwe gen daarvan „Duinluslweg", „Slingerweg en „Dwarsweg." De beslaande Buugwog wordt omgedoopt in Raaphorstlaan, do lo Schouwweg wordt enkel Schouwweg en de 2e Schouwweg wordt Wassenaarsohe weg. De heer Prins geelt in overweging omtrent aanvragen van particulieren tot wijziging van namen een royaal standpunt in te nemen. Thans is aan de ordo benoeming van een controleur bij den Bouw en Woningtoezicht. Dc heer Rooyakkore slolt voor, alvorens tot benoeming over te gaan, art. 13 van de instructie zoodanig te wijzigen, dat de be noemde geen particulier werk meer mag ver richten. De heer 'Versloeg is het biermede eens, doch zou nog een stap verder willen gaan en het aan alle ambtenaren willen ver bieden. Hij zou B. en W. willen uitnoodi- gen daaromtrent een regeling te willen trei len. De voorzitter geelt in overweging niet te vlug te besluiten. Het is beter dat B. en W. met een voorstel komen. De heer Rooyakkers zegl, dat thans een nieuwe belrckkjng is gesohapen en dat het niet gewenscht is, dat de te benoemen amb tenaar zeil werkt en controleert. Besloten wordt in een volgende vergade ring deze zaak aan de orde te stellen. Alvorens tot benoeming over te gaan, licht de Voorzitter de gemaakte aanbeveling toe. De heer Prins beveelt don heer Vogels aan als ingezetene der gemeente, terwijl hij bo vendien de noodige capaciteiten bezit. Benoemd wordt met 7 stemmen de heer J. H. van Barneveld. Op den heer Vogels wer den 6 stemmen (Katholieken) uitgebracht. Op voorstel van B. tn W. wordt besloten hel secretariopersoneel uit te breiden met een adjunct-commies. De Voorzitter licht toe, dat meerdere uitbreiding gewenscht is, maar wegens plaatsgebrek kan hiervan niet komen. Een voorstel voor een nieuw raad huis is echter in overweging, omdat de ruim te le beperkt wordt. Tevens wordt voorgesteld de aanstelling van een bevolkingsagen!, zulks om de men- schen die hier forens zijn tevens te kunnen bereiken. Voorgesteld wordt een salaris van f 1600 tot 1 2000 hei 150 rijwielvergoeding en kindertoeslag. Wordt met al genie ene stemmen goedge vonden. Hierna is aan de orde een voorstel van B. en W. tot wijziging van den gasprijs. Voorge steid wordt den prijs te verlagen lol 14 cent por M3. en een zelfde berekening loe le pas sen als reeds bij het Electriciteitsbedrijf wordt gevolgd. Voor de muntmeters zullen gaspenningc-n worden ingevoerd, ter voorko ming van het geregeld veranderen van de meiers. Ter tafel komt vervolgens een voorstel van B, en W. lot wijziging van de voorwaar den, waaronder hoofdgasbuizen voor parti culieren worden gelegd en tot regeling van de terugbetaling van het gestorte bedrag. B. en W. stellen voor de hoofdloevoerlel- ding den aanvrager geheel in rekening te brengen. Indien in den loop van een jaar aansluitingen op deze leiding volgen, wordt f 75 per aansluiting terugbetaald. De dfenst- fciddngen komen voor rekening van hen die aansluiten, De heeren Prins en Drop vinden deze re geling ten opziehte van bouwexploitanten onbillijk Hij, die het eerst aansluit, betaalt de geheele leiding, terwijl voor elke vol gende aansluiting f 75 behoeft te worden be taald. De heer Drop doet het idee aan de hand, om voor nieuwe aansluitingen een zeker be drag per strekkenden Meter van het aan te sluiten perceel le doen betalen. Een discussie zonder einde ontslaat hier over lusschen den Voorzitter eenerzijds en de heeren Drop en Prins anderzijds. Besloten wordt deze aangelegenheid nader onder de oogc-n te zien in een niet-officieele vergadering. Thans komf aan de orde het voorstel van B .en W. om te besluiten tot stichting van twee politiewoningen met wachtlokaal en cellen op een terrein van de Electrische Cen trale, aan den Oud-Wassenaarschen weg. De kosten worden geraamd op f 11.000. Wordl goedgevonden en besloten het werk publiek aan te besleden. De Voorzitter deelt mede, dat hij beslo ten heeft den agent van politie Vos over te plaatsen naar de Waalsdorperlaan. Wordt goedgevonden hem voor verhuiskosten een bedrag van f 25 toe te kennen. Bij de rondvraag brengt de beer Versteeg een klacht Ier sprake omtrent den vleesch- keuringsdienst. Bij noodslachtingen wordt n.l. te laat uitspraak gedaan. Het vleesch is dan meestal bedorven. Ook de heer Prins heeft klachten omtrent de uilvoering van dezen dienst. Bovendien meent hij, dat aan Leiden te veel wordt betaald. De Voorzitter noodigt de heer Prins uit zijn klachten te precisecren, waarne een ernstig onderzoek zal worden ingesteld. De vrachtwagen van bode S. alhier werd nabij den Deijl aangereden door een a«lo, ten gevolge waarvan bet lemocn van den wagen brak. De auto reed door, also! er niets gebeurd was. Het nummer is echler bekend. Zoetervoude. Het 8-jarig dochtertje van N. B alhier werd Dinsdagavond door een wielrijder H. uit Leiden zoodanig aangereden dat het vrij ernstig aan het hoold werd ge wond. Volgens ooggetuigen treft den wiel rijder geen schuld. Toen mej, O. alhier Dinsdagmiddag aan den Hooge Rijndijk per rijwiel plotseling de straat overstak werd zij aangereden door een achter haar komende aulo. Zij bezeerde zich aan het linkerbeen, terwijl de fiets ge heel vernield was. De bestuurder, tegen wien proces-verbaal is opgemaakt, raakte met de aulo bekneld tusschen een boom en de schuur van den heer O. op het verhoog de voetpad (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Copie van al of niet geplaatste stukken word! niet teruggegeven. Leidsche Vrijwillige Brandweer. Hefc instituut der eertijds zoo hoog ge roemde Leidsche Vrijwillige Brandweer, verkeert op heden in haar laatste stadium van verval. Bijna zestig jaar geleden door den drang der tijden tot een volkomen bruikbare instelling georganiseerd, beeft zij tot vootr kort in een hoog noodzakelijke behoefte voorzien en haar onschatbare diensten bij het uitbreken en vooral bij bet blusschen van brand belangloos bewezen. En meermalen is met lof gc-wag gemaakt van den ijver en de toewijding, waarmede kader en manschappen onder de tactvolle leiding hunner opvolgende commandanten hun taak plichtsgetrouw vervulden. En zoo beeft zij ach bij dag en nacht, in den zo mer en bij de meest snerpende koude be schikbaar gesteld om bet dreigende gevaar, zooveel als mogelijk was, to keeren. En do waardeering, die mj daaifoij van B. en W. en van do zijde der Burgerij mocht onder vinden, bereikte haar hoogtepunt bij de feestelijke herdenking van baar gouden jubileum van haar vijftigjarig bestaan. En tooh... toch... de bijl was reeds aan den voet van den boom gelegd. Het aantal ka derleden van ongeveeT 80 man werd ge leidelijk teruggebracht op 20. Het aantal maosohappen van ongeveer SO per hand spuit tot 30. Van de handspuiten zeiven, 8 dubbele spuiten in getal, werden vijf op geruimd en zijn "op heden nog in dienst zegge 3 enkele Bpuitjes en als laatste re serve aan de uiteinden der gemeente ge- atafcionneerd. En het vaste personeel be stond uit één machinist der stoomspuit en één, zegge een gemeente-werkman, belast met het onderhoud der bandspuiten, slan gen, eni. En nu, daar is gekomen de auto motorspuit. En de geheele brandblussching berust uitsluitend op dit moderne stuk materiaal, hetwelk bediend wordt door 8 vaste brandwachte. Deze motorbraudspuit, ingevoerd op aandrang van den tegenweerdigen comman dant, heeft door zijü bediening der vaste brandwachts het werken van de vrijwilli gers vrijwel overbodig gemaakt, en zoowel stoomspuiten als handspuit in de reserve geplaatst, kader en manschappen zijn bijna overbodig en -hun komst op het terrein van den brand wordt noode geduld. Dit alles is niet bevorderlijk voor een goedo verstandhouding en de samenwerking tus schen directie en kader, waarvan de tegen woordige commandant in de dagen, toen hij nog opperforandraeeefcer was, een groot voorstander was, is doo<r deze zijn hande lingen geheel fictief geworden. Dit klemt te meer, daar op heden aan de hand van een verouderde vérordening een zevental kaderleden en %ngeveer een veertigtal spuitgasten hun eervol ontslag hebben ge kregen. Hun plaatsen worden niet meer aangevuld zoadat de L. Vr. Brandweer op heden is samengesteld uit ongeveer 12 ka derleden en een veertigtal spuitgasten, sa men aoowat 60 man tellende. Dat deze ver* ordening verouderd is, bewijst, dat de commandant als zoodanig benoemd is, toen hij de voor o ppc rbra ndme es ter gestelde leeftijdsgrens bijna had bereikt-, en nog sterker ^wam dit uit bij de benoeming van den onder-commandant, die die leeftijds grens reeds had overschreden. En nu is wel befc meest teleurstellende, dat dit mas sa-ontslag even plotseling ais onverwacht den betrokkenen is overvallen en zij eerst den 238ten April hun ontslagbrief fcbuis kregen, welke bun meldde, dat zij den 16en waren ontslagen. Mannen, waaronder er zijn, die zich bijna 35 jaar aam de belangen der Brandweer hebben gewijd, -zijn nu plotseling overoo- dig geworden en uit het verband der Vrijw.- Brandweer moeten treden, zonder dat zelfs de oommandant het noodig oordeelde zijn scheidenden kaderleden een persoonlijk woord van dank en waardeering mede téU afsaheid geven. Bn zoó sterft dan de Vrijw. Brandweer langzaam uit, de geest wordt stelselmatig uitgeblusoht en haai nagedachtenis vindt men eerlang in ons historisch museum. Sic transit gloria mundi 11 Bn Leiden is dan uitsluitend aangewe zen op zijn kleine beroeps-Brandweer, die in 1922 reeds ongeveer 38 millo koste eh welker kosten door het wegvallen der re- serve zeker niefc zullen verminderen. W. F. VAN DER STEEN, Hooigracht 60. Leiden, 4 Juni 1924. KOEIEN. De Jubileum wedstrijden van Njoid. De loling voor de wedstrijden van Njord heeft het volgende resultaat gehad: Zaterdag: vóórwedstrijdenTweerieim- scullingbooten Juniores: 2.45 uur: 1ste heat: 1 Njord A- 2 Wil lem HL 8.16 uur: 2de heal: 1 Amstel; 2 Njord b. 0.45 uur: 3de heal: 1 Maas; 2 Naulilus. Aehtriemsgieken Juniores A: 4.15 uur: 1ste heat: 1 Laga; 2 Hoop. 4.^5 uur: 2de heat: 1 Amstel; 2 Wil lem UI. Laak row-over (Wordt niet verroeid). Tweeriemsgieken Juniores: 5.15 uur: 3de heat: 1 Willem III; 2. Die Leytihe. 5.46 uur: 1ste heat: 1 Triton; 2 Nautilus. 6.15 uur: 2de heat: 1 Njord: 2. Laga. Tweeriemsscullingbooien Seniores: 6.45 uur: 1ste heat: 1 Maas; 2 Willem 111 7.16 uur: 2de heat: 1 Njord; 2 Spaarne. Eindwedstrijd Aachtriemsgieken Juniores. 8.15 uur: 1 Amstel; 2 Willem III; 3 Njord; 4 Hoop. Maandag: Eindwedstrijden: Vierriemsgieken Overnaadsch: 10 uur: 1 Nereus, 2 Njord. Tweeriemsgieken Juniores: 10.30 uur: 1 Snelste tweede; 2 Winn. 3ste heat; 3 Winn. 2de heat; 4 Winn. 3de heat Tweeriemsseullingbooten Juniores. 11 uur: 1. Winn. 2de heat; 2. Winn. 1ste boat; 3 Winn. 3de heat. Aehtriemsgieken Juniores A.: 11.30 uur: 1 Winn. 2de heat; 2 Laak; 8 Winn lsle heat; 4 snélste tweede. Aehtriemsgieken Juniores, alleen vOor studenten. 2 uur:: 1 Nereus, 2 Laga; 3 Njord. Vierriemsgieken Seniores: 2.30 uut: 1 Triton-, 2 Laga; 3 Njord. Tweeriemsscullingsbooten Seniores: 3 uur: 1 Winn 1ste heat; 2 snelste tweede;; 3 Winn. 3de heat. Slijlroeien dames Juniores: 3,15 uur: lsle heat: 1 Delflsche Sport, 2 Laak; 3 Nereus. 8.35 uur: 2de heat: 1 Vliet; 2 SpaarneJ 8 Dordt Slijlroeien dames Seniores: 4 uur: 1 Spaarne; 2 Laak; 3 Vliet; 4 Nereus. Tweeriemsgieken Seniores: 4.30 uur: 1 Die Leythe; 2 Willem 111; 3 Njord; 4 Laga. Vierriemsgieken Juniores A: 5 uur: 1 Spaarne; 2 Maas; 3 Triton; 4 Njord. Aehtriemsgieken Seniores: 5.30 uur: Laga. OLYMPISCH NIEUWS, Voor het N. O. C. Na dc laatste vertooning van de revue Op ter Olympiade Maandagavond >.1. te Rot terdam, zijn de lioolden nog eens bij elkaar gesloken en is men tot de slotsom gekomen dat er nog 1 15000 ontbreken aan de fond sen voor de reeds begonnen spelen le Parijs. Weliswaar hebben de Nederlandsche Co rinthians reeds een paar maanden geleden toestemming gevraagd aan de daarvoor door den N. V. B. ingestelde commissie, onder handelingen le mogen openen met de Beer schot F. C., kampioen van België, teneinde eon wedstrijd te organiseeren ten bate van het N. O. C., doch zij ontvingen tot heden taal noch teeken op dat verzoek. Ten einde raad heeft kapitein Scharroo heden naar Parijs geseind, om het elftal van Uruguay, indien het toch in Nederland komt, een tweeden wedstrijd hier te lande te laten spelen en wel tegen de Nederlandsche Co- rinthi,an9. De heer Scharroo zou zich naar den heer Kips begeven om diens bemidde ling te vragen tot het houden van dezen wedstrijd, en de Nederlandsche Corinthians hebben mede reeds om de toestemming der commissie verzocht. Tevens zou een der be stuursleden van de Nederlandsche Co rinthians het bestuur van de Zwaluwen ge polst hebben ov^r het spelen van een wed strijd Zwaluwen^Nederlandsche Corinthians de recette van dezen wedstrijd zou mede strekken ter aanvulling van gemeld tekort. De Laga-Twee naar Henley. De lijst van deelnemers aan de roeiwed- strijden te Henley op 2, 8, 4 en 5 Juli a.s. is gepubliceerd. Er zijn minder inschrijvingen dan anders, omdat de wedstrijden slechts één week vóór de Olympische wedstrijden te Parijs plaats hebben. Voor de Grand Challenge Cup zijn er geen builenlandscho deelnemers. In de Dia mond Sculls komen een Amerikaan en een Canadees uit. De. winnaar van verleden jaar, de Amerikaan Hoover, heeft echt» ingeschreven. In de Silver Goblets dimJ! Hollandse he ploeg mede, nl. de stuum! iooze twee van Laga uit Delft. LAWN-TENNIS. Districtsregeling van den Ned. L. X. g In verband met de deze week in bet oi ten en Westen te houden districts*edsb den en de verschillende moeilijkheden gerezen zijn aangaande de spelers (ln district zij thuishooren. combinatie t Westelijk speler met een Oostelijk, ei heeft het Bondsbestuur in zijn, laatste gadcring besloten: a. dat voor bijzondere gevallen (ter besl sing van hot betreffende districts!-.est® aan de districtswedstrijden spelers ku® deelnemen, welke buiten dat district i nen, doch doorgaans in dat district spel; b. Ingeval een districtswedstrijd gevi nen wordt door een speler, die door keuze-commissie van die wedstrijden vrijgesteld, dan wordt door deze cornmii na voorlichting door het districtsbesh •een andere speler als vertegenwoordig» r dat district aangewezen. Voorts is besloten: c. in de dubbelspelen wordt voor de r tionale kampioenschappen geen anéi combinatie erkend, dan die welke voor dislrictswedstrijden zijn uitgekomen; d. spelers of combinaties van spelers,! wegens bepaalde omstandigheden veria derd zijn om aan de districlswedstriji deel te nemen, kunnen zich voor 7 J; aan den voorziiter der keuze-commissie c geven (Ir. Broese van Groenou, Wassena om alsnog voor een plaalsing bij keira aanmerking te komen; e. indien een speler uit een dubbels; een combinatie heeft gevormd met een g Ier uit een ander district, dan moet bij noodig kiezen ol hij het enkelspel of 1 dubbelspel in die districtsweds'riiden I 9pelen. Het laatste punt slaat op die spek welke hun dubbelspel in het eene disk spelen (indien zij met een partner in district combineeren) en die het enkels in hun eigen district moeten spelen. H wordt nu de keuze gelalen. Een andere lossing is niet mogelijk. f. Het Secretariaat van den N. L. T. zal met ingang van 1 October overgeplai' worden van Velp naar Den Haag, ten e meer contact lusschen dageliiksrh bests en secretaris te bereiken. VOETBAL De Zwaluwen. Dezer dagen zal een conferentie vanl bestuur van De Zwaluwen met enkele !i ders van -de sport in het Noordelijk dist gehouden worden, teneinde daar door 1 organiseeren van wedstrijden van gemenj elftallen en het opnemen van N.oordelij spelers in gemengd? elftalen ég spclk»! (eit te bevorderem Een cefenmecster voor i'c e dak Dank zij de bemoeiingen' van het heslc van de Algemeene Nederlandsche VcWh vereeniging De Zwaluwen is thans be, kende oefenmeester Bollington gedurf den garischen zomer dagelijks hij kleiner eenigingen werkzaahi.' Maandagsavonds is de heer Boiling!» aclie hi) A. G. O. V. V. te Apeldoorn, IS dagsavonds bij Vriendenschaar te Kuil. burg, Woensdagsavonds bij D.E.C. (e h sterdam, Donderdagsavonds bij Rapidito Weesp, Vrijdagsavonds bij Allen Weerk te Bussum en Zaterdagsmiddags bij HV le Amersfoort. Over den Zaterdagave wordt nog onderhandeld. In totaal hebt; zich 22 vereenigingen aangemeld, zo# wel het bewijs geleverd is, dat het initial van De Zwaluwen gewaardeerd wordt. I< lor zijn de kosten, al zijn die door bet et leclief optreden lot een minimum bepen voor vele clubs alsnog een bezwaar. 8 ziet er echler naar uit dat het op den noodig zal zijn dat er meer oefenmees'i in aclie gesteld worden, hetgeen ongel» fold een gunstigen invloed hebben zal oP bevordering van de spelkwnli'rit WATERPOLO, EelglSNederland. De walerpolo-wedstrijd BelgiëNederll zal op 10 Augustus le Blankenberge gië) gespeeld worden. („Zwemkrotties PAARDENSPORT. De Derby. Reuier meldt uil Londen: 27 paarden hebben deelgenomen aan Derby op de renbaan (e Epsom. Do n®™ was door de aanwezigheid van Amenta"; en van bewoners van de Dominions ri"0' dan ooit, ondanks het druilerige weer. Lord Derby's Sansoyino, gereden j Weston won met zes lengten van lord tor's SL Germans; Tattersall's Ilurst»1. was een neklengle achter St. Germans lijd van den winner was 2 min. 46 3 o (13 sec. boven recordtijd). De slecnte wordt toegeschreven aan den zwaren P' - De wedstrijd is 141 jaar geleden door voorvader van Lord Derby ingestelo, hij is in 137 jaar niet door een lid T< familie gewonnen. Gouden leest van „Nut en Vermaak Gelijk reeds medegedeeld herdenkt Muziek- en Tooneelvereeniging Vermaak" dit jaar het gouden hel 60-jarig bestaan. Dit feest^ zal "P sche wijze worden gevierd, 't w° waar festijn. Het hoofdnummer is groote nationale tooneelwedstnjd, mend seizoen in den Schouwburg don, waarvoor de belangstelling Deelnemende vereenigingen ^Un- uit Rotterdam, met „IJsbrand tr"£ in 4 bedrijven door Fredenk a bedrijven door Frederik van j Jacog van Lennep, le Haarlem. Grond", spel van boerenleven in ven door Geert Teis Fzn.; de kamer -„Molière'-', van Utrech

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6