Honig's Maïzena j Zomers INGEZONDEN. RECHTZAKEN. Begrafenis-Qndememin KEERËWEER Willem Brouwer 28 j. en Ida Stok, wed. J Verveer, 30 j-, te Den Haag. Getrouwd: H. Plug, 26 j. en M. Waasdorp, ai j. Overleden: Jaapje Haasnoot 56 j., gehuwd met J. Vink. Grietje Ammer- raal, 3 w., D. v. H. Ammeraal en N. Plug. Adolf Herman Albert Elling 65 j., te Ut re eb fe. tijdelijk albier. Jobanna Hore man, 35 j., gehuwd met A. B. Hoogervorst, to Voorhout, tijdelijk alhier. De ontvanger J. J. B. Laeijendecker alhier ia overgeplaatst naar hel kantoor der directe belastingen te Haarlem. Noordwijkerhont. Door een noodlottig toeval geraakten de kleeren van Catharina Padding in brand. Het meisje stond spoedig in lichter laaie. Zells de wollen deken, waar ze werd ingewikkeld was verschroeid. Dr. Romijn verleende de eerste hulp. Na een gezondheidskuur te Ems te hebben gedaan, keerde pastoor Quant giste ren in zijn parochie terug, waar hij met blijdschap werd ontvangen. Het nieuwbenoemde hoold der Herv. school, de heer C. Nooij, uit Vorden, hoopA mot Aug. a s in functie te treden. Rijnsburg. Burg. Stand. Overleden: A. de Mooij 57 j. Aangegeven levenloos kind van J. de Mooij en A. Ouwersloot Johanna Colijn 60 j., cchlgenoote van P. v. Zuijlen. Ondertrouwd: Cornells van der Vliet 28 j. en Jaantje v. d. Eijkcl 26 j. Jan Hoge- woning 25 j. en Maria v. d. Meij 21 j. Pieler van klaveren 30 j. en Anna Helena Oudwater 21 j. Geboren: Johan Herman, Z. van H v. d. Ham en J. A. W. Willens Adolphine, D. van C. H. A. Collee en M. Bongers Pieter, Z. van D. Goemaal en Margarelha van den Hoek Trijntje, D. van Marinus Heems kerk en Jannetje van Dam. Maria Cor nelia, D. van Samuel Heemskerk en Adriana van den Haak. Bartha, D, van Samuel Heemskerk en Jannetje Hugo. Toen de heer V. uit Valkenburg met vrouw en drie dochters per rijluig een be zoek bij familie wilde afleggen, geraakte, doordat het paard aan den Leiderweg al hier schrok voor een tram, de wagen met de inzittenden te water. Door 9poedig toe gesnelde hulp mocht het gelukken allen weder behouden op bet droge te brengen, terwijl ook het paard gered kon worden. Voorschoten. Burg. Stand. Geboren: Harla Adriana Johanna, D. van P. van Kla veren en H. van Zijll Wilhelmina Jo hanna, D. van Th. L. Langeveld en F. Boek kooi Everdina Gerarda, D. van P. N. Kruyswijk en H. J. Schouten Lena, D. v. G. Zonneveld en J. van Heeringen. Zoeterwoude. Gedurende de afgeloopen maand meldden zich bij het correspondent schap der arbeidsbemiddeling 1 wcrkloozen aan, waarvan er één door bemiddeling van den correspondent word geplaatst. Op het einde der maand stonden nog ingeschreven 8 losse arbeiders. De gemeenteraad vergadert Donderdag morgen om kwart over negenen (zomertijd). De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen slukken. 2. Voorstel van B. en W. tot opheffing van de zekerheidstelling van wijlen den heer C. Sloolweg, gemeente-ontvanger. 3. Idem tol het doen van af- en overschrij vingen op de begroeiing, dienst 1923. 4. Idem tot het doen van betalingen uit den post onvoorziene uitgaven dier begroo- ting. 5. Idem lot wijziging der begrooüng, dienst 1921. 6. Idem tot bepaling van het bedrag der te stellen zekerheid door den administra teur van het waterleidingbedrijf. 7. Idem tot regeling der jaarwedde van den administrateur van het waterleiding bedrijf. 8. Idem tot benoeming van een admini strateur. Door B. en W. worden aanbevolen de heeren: lo. H. J. van Mil; 2o. L. A. N. van Dommelen. 1 9. Idem tot benoeming van een directeur deT brandweer. Door B. en W. worden aan bevolen de heeren: lo. A. J. van Vliet; 2o. C. van Es. 10. Idem inzake verbetering der Brugge- straat. 11. Idem inzake het treilen eener nieuwe regeling inzake het veergeld aan den Vliet. 12. Bespreking uitbreiding electrisch net en het aangaan van een nieuw contract in zake stroomlcvering mei de gemeente Lei den. 13. Praeadvies van B. en W. in verband niet het adres van den Ned. R.-K. Volks bond Zoeterwoude II in-.ake.het bouwen van arbeiderswoningen. 14. Reclames schoolgeld. 15. RoDdvraag. In de gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Room- en Meerburgerpolder alhier is de rekening over 1923 vastgesteld aan inkomsten op f 1667,42 en aan uigaven op f 1652,91; batig saldo f 14,61. De begrooling 1924 sluil aan inkomsten en uitgaven met een bedrag van f 1177,59. De omslag werd gesteld op f 12 per H.A. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Oopie van al ol niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. De treurwilgen op het Van-dei-Werl-paik. Wilt U het volgende plaatsen in Uw veel gelezen Blad? Naar aanleiding van het ingezondene be treffende bet verwijderen der pracht treur wilgen op het Van-der-Wert-park wil ik een poging doen door middel van Uw Blad die prachtboomen te behouden. Naar mijn in zien kan dat, door beide hoornen in de bin nenzijde op te hakken, waardoor het Van- der-Werf-beeld vanat de Langebrug vol doende in hel gezicht komt, alhoewel het beeld er een is, dat van dichtbij bekeken moet worden. Dit was ook indertijd de ge dachten van nu wijlen den heer Copijn, (11e dit Park aangelegd heelt nu 37 jaar geleden. En waarom moet dit beeld van naderbij bekeken worden? Omdat er op de vier zij den van het voetstuk vier mooie métalen reliefplaten zijn aangebracht, die ook het aanschouwen zeker wel waard zijn, en ik voor mij zeg: die dit beeld goed wil zien, wil zich dit kleine eind omloopen wel ge troosten. Het zou beslist jammer zijn die beide treurwilgen te rooien, mijns inziens, om het bestuur van de 3-Oclober-Vereeni- niging te believen. Want dit is toch zeker: anders hadden zij die hoornen jaren geleden al moeten verwijderen. Dit schrijven moet niet beschouwd wor den als hebbende anlipalhie tegen genoemd bestuur; ik ben blij met zoo'n werkzaam bestuur; ik ben ook trouwens al 33 jaar lid van die Verecniging, wel een bewijs, dat ik er hart voor heb; maai- dat voor een paar dagen leest die boomen weg moeten, vind ik tréurig. Hopende, dat dit schrijven een kleine aan leiding moge zijn tot behoud der beide treur wilgen, zeker wetende, dat er menschen zijn in onze stadi die met dit schrijven accoord gaan, hoogachtend, bij voorbaat mijn be- leetde dank voor de plaatsing dezer: Uw Ahonné A. J. HENDR1KSEN Jr., voorheen mede-opzichter en uitvoerder van den aanleg van het Van-der-Werf-park on der den beroemden luinbouwarchitect wijlen den heer Copijn, Groenckan, te Utrecht. N. B. Tcgenstukken worden niet door mij beantwoord. Leiden, 2 Juni 1924. Centraal Comité tot ondersteuning van be hoeftige Predikantsgezinnen in Dnitschland. „Men", zegt, dal de Duitschers zelf niets doen voor het onnoemlijk aantal verarmde landgenoolen. „Men" zegt, dat zoovele Duitschers in an dere landen zwelgen en brassen, en zich van liet Vaderland niets aantrekken. En helaas, ook onze actie ondervindt daarvan de gevolgen. Is het waar, dat „de" Duitschers 2e)f niets doen? Neen en nogmaals neenl O, zeker, er zijn wel Duitschers, die zich om hun land niet bekommeren; en er zijn er, die in het buitenland een vet leven heb ben, maar „do" Duitschers (d. w. z. het volk als geheel) doen alle mogelijke moeite om zich zeiven te helpcD. Waar is het, dat de steun van heel het buitenland slechts een vijf-en-twintigste of een dertigste deel bedraagt van wat de Duit schers zelf, hier en ginds, doenl En U meent toch niet, dat de Düitsche Christenen de landverraders zijn, die hun volk zonder te helpen, lalen hongeren? De Chrislenen zijn veelal de armste armenl En u meent toch niet, dat het de Duilsche predikanten zijn, die in het buitenland zwel gen en brassen? Natuurlijk nictl Maar waarom trekt gij dan uw band te rug van de Duitsche Christenen? Omdat èen enkele landgenoot „voorbijgaat"? Maar als wij U zeggen, dat daarentegen honderd tandgenooten 'hun noodlijdenden trachten te helpen, maar bet niet kunnen, durft gij U dan te onttrekken van verderen steun? Uw steun is dringend noodigl Want al steunt het Duitsche volk als volk zijn armen op lofwaardige wijze, do Duit sche predikanten voelen weinig van dien steun. Een zeker: deel van het volk zal n.I. liever tooneelspelers helpen dan de predi kanten. Zij zijn dan ook op de Christenen aangewezen. Een feit is het, dat de Duitsche predikantssland ten doode opgeschreven is, zoo God liet niet verhoedt en de buitenland- sche Christenen hun steun inhouden. Wat dunkt U bijv. van een predikant met een gezin, die tien Mark per week verdient; waarbij U in aanmerking gelieve te nemen, dat het leven in Duitschland thans veel duurder is dan voorheen? Een der predikanten ,die in Maart een gift kreeg, schreef ons, dat zijn vrouw daar van ook enkele handdoeken had gekocht. Zijn kinderen hadden in hun blijdschap toen schertsend opgemerkt, dat zij zich nu niet meer met „gaten" behoefden af le drogen 1 De kleeding in de predikantsgezinnen is op, de kasten zijn leegl Verwondert U dat van menseben, die sedert 1914 zoo goed als niets hebben kunnen koopen?l Overtuigd zijnde, dat de nood in de Duit sche Predikantsgezinnen nog groot is, vra gen wij u: Helpt ons den nood te lenigen! Steunt onze actie door te zenden; Goederen en levensmiddelen I Goederen vooral zijn voor den a s. winter zeer welkom II Ook de kleinste gift ia welkom. De besle sleun is in dit opzicht, wanneer gij U verbindt, maandelijks een'vaste bijdrage van 60 cents le bètaienl Aangezien in Uw woonplaats een Correspondentschap is gevestigd, kunt U Uw giften in natura en in geld aan dat Corres pondentschap afdragen. Ook kunt gij U aan dat adres opgeven voor een maandelijksche bijdrage. Het adre9 in Uw woonplaats is; Mej. M. Rieniens, Zoeferwondsche-Singel 93. Do Commissie van Toezicht en Advies: G. Baas Kzn., A.-R. Gemeenteraadslid; Ds. W. van Limburgh, Ned.-Herv. pred. Dr. P. Stegenga Azn.. Luth. Pred. liet Centraal-Comilé; G. Spoelstra, voor zitter; H. L. van Bruggen, secretaris; J. R. van Bruggen, Penningmeester. Ons comité steunt, zonder ecnig onder scheid, alle noodlijdende Rechtzinnige en Vrijzinnige predikanten. Beroepsmusici. Geachte Heer Redacteur. Beleefd verzoek ik «enige plaatsruimte in uw veelgelezen Blad, om eens con lans te breken voor een zekere oategorie van menschen, dio op het oogenblik alleen door de algemeene malaise danig in de verdrukking ritten, namelijk de beroeps-musici. Wat is het geval 1 Sinds eenigen tijd is ci' een soort van sport ontstaan, niet zoo vermoeiend, maai- ook niet zoo nuttig en gezond als bijv. wielrijdeu, voetbal, enz. n.I. het medewerken in liefhebberijstrijkjes. Let wel, ik heb niet het oog op Vereenigin- gen, die zich ten doel stellen goede muaiek ernstig in te studeeren, maar op hen; die juist door hun oppervlakkige kennisma king met muziek in het algemeen, meenen dat het voor bet genre amusements-muaiek er niet zoo op aankomt. Blijft deze muziek- mishandeüng tot besloten kring beperkt, dan heeft tij in soover haar nut, dat het de jongelui van nog slechtere dingen afhoudt, maar Bij tooneelvoorstellingen, tentoonstellin gen, uitvoeringen van vereenigingen leest mendit of dat strijkje beeft zijn wel willende medewerking aangeboden Gezien het feit, dat deze strijkje» gevormd eijn uit jongelui van don gogoeden midden stand, ja zelfs zakenmensehen vindt men hier onder, dan kan men toeh niet aanne men, dat bet alleen te doen is om een gratis biertje en eon pluimpje in de cou rant. Begrijpen deze would-be-musici niet, dat zij beroepsmensohep, die even goed bun verplicht.inven hebben en op hun tijd ook do zakenmen8cben bevoordeeten, zeer ern stig benadeeleii? Ook zijn er gemeente-ambtena ren, die, wel niet welwillend, vioollessen geven, en piano-speten op partijen en dans lessen. Mogelijk willen de betreffende auto riteiten hier hun aandacht aan schenkeD. Laat men echter met de welwillendheid een beetje zuinig zijnmen kijkt een ge geven sigaar wel niet op het handje, er is aan de welwillendheid wel een» een bij smaakje. U dankzeggend voor de verleende plaats ruimte, zoo toeken ik mij Een Vakman. Leiden, S Juni 1924. RECLAME. Is er groote behoefte san frLsschc gerechteo. De keuze is dikwijls beperkt. Met Honig's Maïzena kan men verschillende pud dingen en vla's bereiden, die j afgekoeld een heerlijk frls- sche delicatesse vormen die j. ledereen zal waardeeren. Gebruikt daarvoor Let op de sluit zegels als kenmerk van echtheid. 2567 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden heden 81 zaken op de rol, waarvan 73 bestemd voor openbare behan deling en 8 kinderzaken. Joh. H., schipper te Leiden, stond het eerst terecht, ter zake dat hij met een vaar tuig, grooter dan 40 ton. langs de Oudevesl gevaren heeft, zonder de noodige formali teiten in acht te nemen en door le varen zonder bruggeld le betalen, hoewel het vaartuig dien dag in Leiden móest lossen. Het laatste ontkende beklaagde. Hij had niet in Leiden dienzelfden dag gelost. Hij was eerst doorgevaren tot Voorschoten, was den volgenden dag teruggekomen en had toen in Leiden gelost. Uit het getuigenverhoor van den kolen handelaar Huy, alhier, bleek, dat inderdaad bij hem eerst den 4en April de cokes is gelost geworden, terwijl de schipper op 3 April door Leiden was gevaren. De brugwachter F. J. Schild had gecon stateerd, dat hij, hoewel eerst den volgenden dag, kolen loste bij de lirma Huy. Hem was niet gezegd dat bekl. vooral naar Voor schoten was gevaren. De collega brugwach ter N. Eduard, verklaarde in denzclfden geest. De Ambtenaar achtte het ten laste ge legde niet bewezen en vroeg daarom vrij spraak. W. O., 42 jaar, schipper te Katwijk, had onder Zoeterwoude met een vaartuig ge varen (een zandbak) zonder dat dit vaar tuig was voorzien van een roer ol stuur- toeslel. De kapitein van de sleepboot, waardoor een zestal zandbakken werden getrokken, deelde mede, dat voor elke bak één man was aangewezen, doch het gebeurt wel eens, dat cr een van de mannen zich naar een ander vaartuig begeeft. Dan is zoo'n bak onbeheerd. En de schipper én de kapitein, verklaar den beiden, dat er wel een s(uurtoestel aan het vaartuig was geweest, doch niet op het moment toen do verbalisant er aan kwam. De Ambtenaar achtte de overtreding be wezen on eischte f 10 ot 10 dagen. De verbalisant zeifle nog, dat hem was opgedragen streng toezicht le houden op deze zandbakken. 0 tl f 64 Jac. R., 27 jaar, (c Leiden, bag, derdorp met een motorrijtuig op vjt, gereden op een weg, die voor dit was gesloten, wat door borden ij geven. Beklaagde had het waarschu' niet gezien. Eisch f 10 subs. 10 dagen. J. A. van H., te Leiden, had in meente Oegstgeest te snel gereden rj auto. Na getuigenverhoor eischte de i naar f 6 subs. 6 dagen. Corn. W., te Noordwijkerhout had gemeente zonder noodzaak tegen eei kelraam geleund en was deswege t seerd. Hij had dit al eens eerder ged. De Ambtenaar eischte nu f 5 of 6 Erg duur leunen, dacht de kanlona Hij mocht hel wel laten want ander; het nog duurder. W. T., le Den Haag, had in de ge: Oegstgeest, volgens den verbalisant fe gereden met een auto. Beklaagde ontkende de overtredii moet een vergissing begaan zijn. Beit rijdt twintig jaar en is nog nooit bei omdat hij zich altijd aan de minimum heid houdt. De gemeenteveldwachter Krijger bid proces-verbaal vol. Hij had bij nauwti controle in 10 sec. 100 M. snelheid stateerd. De Ambtenaar eischte nu f 6 of M. v. T., 23 jaar, kweeker te Oegs'; was gedagvaard wegens het loopen &p boden grond. Beklaagde had er mei meisje gewandeld, 't Was donker, borden kon hij niet zien. Eisch f 2 of 2 dagen. Beklaagde had geen bezwaar tegen boete, maar hij vond het onrechlva dat hij bekeurd werd en anderen, dit liepen, niet. Alle burgers zijn toch v wet gelijk. Corn. R., schipper te Zoeterwoude, Snel gevaren in een openbaar water ii gemeente. Er werd tegen hem 4 sti dagen gevraagd. W. v. d. B., 21 jaar. schilder te L had in een daarvoor gesloten weg in gemeente op een rijwiel gereden. Eisch f 1 of 1 dag. De Kantonrechter, delijk vonnis wijzend, veroordeelde h: 60 ets. boete. W. W. D., 49 jaar, machinist te moest terecht slaan wegens openbare i kenschap. Beklaagde was op een fuift weest en had daar iets gedronken straat gekomen werd hij min of meer dwelmd. Eisch f 1 of 1 dag. Beklaagde droeg een insigne. Is dil blauwe knoop, schertste de kantonra! Ger. K., 32 jaar, te Leiden, had ooi borrellje le veel gedronken, ongeluktij nóeg op een feegé maag. zoodat hel het oog liep. Op'het politiebureau wu dadelijk nuchter van den schrik, datbt rechercheur. Eisch f 1 of 1 dag. D. J. K., fe Leiden, had op de cm. straat met een rijwiel op het klinV'-wf reden. Eisch f 2 of 2 dagen. J. C., winkelier te Leiden, had de overtreden. Er waren in zijn winkel a wichten en malen die ongeijkt wara beslag genomen. Eisch f 0.50 vore maat of gewicht met verbeurd ver! van de slukken van overtuiging. Uitspraak over twee weken. Bij vonni9 van 15 Mei heeft de S« bank te 's-Gravenhage vernietigd hel nis van dit Kantongerecht in zake A. weduwe P. v. d. B. tc Leiden, onlslst rechtsvervolging wegens overlredin! politic-verordening en tapvevhod en ger beroep veroordeeld tot 9 f 2 ol dagen hechtenis. RECLAME CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 16 TELEF. 861 FAILLISSEMENTEN. Geëindigd, dool' het verbid' worden der uitdcelingslijsl, liet laillisse® H. v. Os, Wassenaar. rich tegenover hem zou bevindenzij in rijn eigen botelDe verbazing belette bera to «preken. Maar de bezoekster wachtte heelcma^l piet, totdat bij iets gezegd bad. Do uit drukking op haar bekoorlijk gezichtje ver- ried dc grootste ontroering, cvcuals baar woorden „Om 's hemels wil, dokter zei ze, ,teg" mij tod), wat voor ellendige dingen u beeft uitgevoerdU heeft mijn broer, Kinder ecnigo aanleiding, heftig beleedagd en nu zult u bom ten slotte nog doodschie ten ook 1 Maar jl&b mag nooit en te nimmer plaats hebtoen." Dokter Braudncr bad groote moeite zijn kalmte te bewaren. Do toestand werd boe langer boe ingewikkelder. „Uw broer, mevrouw 1" stamelde bij. „De regeedingsambtenaar, Matterne, uw troer „Natuurlijk, is bij dat 1 En hij ib de eeni- ge, dien ik bezit." „Maar zeg mij, lieve mevrouwtje, van waar weet u dat..." „Hotelkamers hebben tusscbendeuren en 'dunne wanden. Ik wil er best voor uitko men, dat ik vanmorgen bet onderhoud, dAt mijn broer met een vriend hield, beluis terd heb, nadat ik te voren door zijn vreem de manier van doen verontrust was gewor den. U kunt nieta ontkennen, ik weet alles En zóó tal ilc me tooh niet in u vergvwi hebben, dat ik een afwijzing van mijn drin gend verzoek tol moeten vreezen Zij wae voor hem nog nooit zoo bekoor lijk geweeet als ln dit oogenblik. Het bart vol van even gmete liefde als wanhoop, verklaarde bij met plechtige stem: „Ik beloof u plechtig dat geeD baar van bet hoofd van uw broer door mij gekrenkt aal worden." Met een blik vel innige dianklxiarbold keek zij naai' den doikter op, maar tegelijk schudde zij baar kleine hoofdje. „Wat u mij zooeven beloofde, is even ©del en grootmoedig als ik van u verwach ten moobt, maar ik ben toch niet gerust gesteld. Het gaat niet, in dat afschuwelijke duel, allóén om Egon, maar, maar... ook om uw levenZandt u kunnen gelooven, dat ik nog één gelukkig oogenbbk in mijn loven genieten kan, als ik wist, dat u door mijn broer loed was berokkend? Neen, neen, dit duel mag niet plaat* vinden. Wanneer er maar iets van vriendschap voor mij in uw hart leeft, moet u een uit weg, een oplossing vinden... Haar mooie oagen spraken nog duizend maal overtuigender dan baaa* lippen. En Ewald Braudner had in dit oogenblik üe gelukkigste aller stervelingen kunnen zijn, als bij zich niet gezegd hod, dat zij juist nu voor altijd voor hem verloren was, ook wanneer hij haar wensohen inwilligde. Want bet cenigc middel, dat hem ten dien ste stond, een onderdanig excurus, kon hem niet anders dan maatschappelijk onmoge lijk maken. Zijn eenmaal genomen besluit veranderde, ondanks deze treurige over peinzing, echter heelemaal niet; niets ver radend van wat er in hem omgang, 6prak hij dapper „Uw wensch is mij een gebod, mevrouw. Nog in ditzelfde uur zal ik uw broeder mijn verontschuldigingen aanbieden, en ik wil vertrouwen, dat deze zaak daarmede naar uw begeeren beslist'is geworden." Met stralende geriditsuildrukking greep zij naar rijn beide handen. „O, als u eens wist hoe dankbaar ik u benl"riep rij uit. „Nooit-, nooit zal ik ver geten, wat u voor mij doetl" Hij braoht de kleine, zachte handen, do eene na de andere, naar zijn lippen en boog zich opvallend lang er over heen... Den avond van diezelfden dag, dien dr. Braudner nog in het zeeplaats je, na alles, water voorgevallen was, wensdhte door te brengen, voelde hij, bij zijn eensuzno strandwandeling, plotseling een hand op zijn schorder, èu hoorde hij een stem, die sprak: „Vind ik u dan eindtelijk terugSeders gistermiddag zoek ik tevergeefs naar ul" Hct was de sympathieke reisgenoot van den vorigen dag en zijn blijdschap over het weerzien was hartelijk en oprecht-. De «ympathie-gevoelcns waren blijkbaar wc- derkcering. Arm in arm liepen rij veTdor, toen plotseling een vrolijke stem achter hen klonk: „Neen, maar 1 Hoe aarddgl Dat noem ilr de echte, grondige verzoening 1" Zij keken tegelijkertijd om en keken in de lachende oogen van mevrouw Gerda. De dokter, in wien een zweem van be grijpen werkte, bracht stotterend er uit: „Verzoening? Tuesoben ons? Maar was dat noodfig, mevrouwtje V1 „Nu, cenigsrin9 wel, dunkt mij, nadat u beiden dezen morgen nog bet voornemen hadt elkander wedcrkcorlg le dooden." „Te dooden? Wiel Wat?" riep nu do een na den ander uit. Toch niet dezen me neer, dien ik mij graag als vriend zou wen- achen, doch zeker niet als tegenstander 1 Wat moet dat beteok'enen, Gerda?" „Maar, goede hemel 1 die meneer daar is tooh dr. Braudner, die je den vorigen nacht heette beleedigd to hebben?" De regccringBman lachte luid. „Maar droom jij nu heelemaal, zasje? De beid van dezen nacht was een boom van een kerel en droeg een vollen, roeden baard." Door dr. Braudner's geeet lichtte iets van begrijpen. „Een boom van een kerel, en een baard? Maar dat kan alleen mijn vriend Helbdg geweest zijn. En dan mijn visitekaartje? Groote Hemel 1 Nu schiet bet mij te binnen, dat ik hem voor bet no- teeien van een adres mijn kaartje heb ge geven. Dot heeft hij dan stellig bij ver- gissng uitgereikt." Het misverstand was geheel verklaard en een groote lachpartij was er het gevolg van. Toen mevrouw Gerda voa Simbach weten wilde, hoe het mogelijk was, dat dr. Braudner rich toch bad willen excu= scereD over een feit, dat heelemaal plaats had gevonden, brak haar broer, bet-er begreep, alie verdere vragen bet gezegde, dat in eerezaken diw het eerste gebod was. En zij stride i daarmede tevreden, want had dr. BH ner's baDd de bare inmiddels niet 8et dcD? En was dc tegelijk zachto als 5 kende druk zijner vingers niet rog to begrijpen dan do verklaringen van - broer Toon Ewald Braudner dien avond1 juichend harte in zijn hotel terug»*® vond bij een briefje op zijn kamer v*0 volgenden inhoud Waarde Vriend Voordat ik verder reis, nog hartelijke groet. Tot mijn niet germs0 veling heb ik den gebeden dig -11" moeten omhangen, omdat ik den van een wezel verwachtte, met 't den vorigen naoht een kleino ^o;'rV.j seling bod.Natuurlijk is bij nict boewei ik den gekrenkten jonge heel volgene den vorm, mijn gepresenteerd. Welnu, als d:c aap bril dat op zich wil laten uiten, het zelf weten 1 Tot weerziens, tot bij oen van mij! 5'Heul ^end, HELBl"' nieu«» 1

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6