INGEZONDEN. De Geketende Bliksem. RECLAME. V31 tuiten ooi. Vin binron üno9 - 1 tW HOÜtA WATtflPBOOF CO. VALKENWEG A AM3TCOOAM 2256 Lisse. Door het college van notabelen is tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk benoemd de heer A. J. llalbmeijer. Tot onderwijzer aan de Ned.-Herv, school alhier is benoemd de heer J. de Bruin, thans als zoodanig werkzaam te Nunspeet. Burgerlijke Stand. Geboren: Corne lls, zoon van G. C. Segers en E. W. Hooger- heide. Adrianus zoon van J. Th. M. Lam- pe en J. Th. Kaptein. Marius zoon van B. J. C. v. d. Nat en M. Marseille. Jacobus Johannes en Cornelis Willem, zoons van W. J. Kaak en G. A. van Essen. Michiel zoon van B. de Vreugd en T. van de Wetering. Ondertrouwd: P. Kortekaas en G. Verlaan. Gehuwd: C. G. A. HoppezaJc en A. M. Ruigrok van der Werve, II. v. d. Vlugt en C. v. d. Voort. W. Slootbeek en G. G. Hoo- gervorst. E. Baak en M. Meijer. Overleden: Helena Ruigrok, wed. van J. Rutgrink, 69 jaar. Helena Witteman, wed. .van W. v. d. Krogt, 67 jaar, wonende te Sas- senheim. NooidwijkeihonL De leerlingen der Hervormde School zullen de volgende week een reisje maken naar Amsterdam. In het nieuwe kanaal alhier, zullen ge regeld zwemoeieningen gehouden worden door leden van de Noordwijksche reddings brigade. Ook dames worden in de gelegen, heid gesteld zich te oefenen. Oegstgeeit. Kerkelijk bericht. Ned.- Herv. Gem.: Hemelvaartsdag, in „Irene", 's morgens le tien uur, ds. Jansen Schoon hoven. Geref. Kerk: Hemelvaartsdag, 's morgens te tien uur, ds. K. Schilder, van Delft. De afdceling Oegstgeest en Omstreken van de Ver. Bloembollencultuur hield een algem. vergadering in „Posthoi". De voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom. Een woord van dank wordt gebracht aan één der leden die ter versiering eenige zeldzaam schoone bloemsoorten ter tafel bracht. De secretaris leest de notulen voor der vorige vergadering die onveranderd worden goedgekeurd. Door de afwezigheid van den penningmeester werd geen iinan - eicel verslag uitgebracht der gehouden ten toonstelling. De voorzitter geeft echter toch een klein overzicht waaruit blijkt dat de fi- nancieelo uitkomst wel niet rooskleurig is, maar dat er toch geen tekort te boeken valt. Een volgende vergadering zal van een en an der een uitvoerig verslag uitgebracht wor den. Vervolgens doet de voorzitter mededee- ling dat de commissie voorstelt eene tentoon- ïlelling te organiseeren van Delphiniums. De yoorziter geeft nog eenige nadere toelichting en bespreekt tevens de wenschelijkheid tot deze tentoonstelling ook andere vaste plan ten toe te laten. Hoewel de finnacieele uit komsten van de laatstgehouden narcissen - tentoonstelling niet rooskleurig zijn geweest, blijkt toch uit de verschillende besprekingen, dat zeer velen hierdoor zich niet hebben la ten afschrikken. Verschillende belangen voor een te houden tentoonstelling worden be sproken. Oa. om te trachten eene jury van uit Haarlem hier le laten komen om eene uit spraak te doen. Echter zijn daarover nog geen besluiten genomen, naar den heer den Older mededeelde, die over een en ander met het hoofdbestuur heeft onderhandeld. Naar aanleiding van eenige vragen over het finan- cieele gedeelte, antwoordde de voorzitter dat het hoofddoel is om de kas eenigszins te hel pen versterken. De bedoeling is om een mooie tentoonstelling te houden van twee of hoog stens drie dagen. De kosten zullen naar de meening van de voorzitter hiervoor niet zoo verbazend hoog zijn. liet mogelijk tekort zou door de inzenders naar verhouding gedekt moeten worden zoo dat de vereeniging geen nadeel kan onder vinden. Evenals de vorige tentoonstelling zal deze ook niet alleen opengesteld zijn voor inzen dingen van de leden der afdeeling, doch ook van anderen. Vervolgens werd besloten de commissie en het bestuur te machtigen eene Dalphimum-lcntoonsteiling te organiseeren. Den heer Schouten wordt dank gebracht voor den moeitevollon arbeid door hem ver richt. De heer v. d. Veur doet nog eenige mcdedcelingen over de door hem medege brachte bloemen, in boo/dzaak gold dit de „Polygonum Sericeum". Zeer mooi waren ook „Erigeron" en „Geum hybr. Prinses Juliana". De alkomst en kweek wijze werden breedvoerig besproken. De voorzitter bracht (len heer v. d. V. dank voor bet gesprokene, wat met applaus door de le den werd begroet. Een en ander werd nog gesproken over de collectieve inzendingen waarna de voorozit- ler de vergadering sluit onder dankzegging voor de opkomst. Sasseuheim. Ds. C. S. v. d. Ven. Chr.- Ger. pred. te Lissc hoopt Donderdag (Hcmel- vaarlsdag) 29 Mei. (les avonds hallvijf in de zaal Fröbelschool, Kerklaan, le prediken. Valkenburg. Kerkelijk bericht. Ncd.- Herv. Clem.Hemelvaartsdag, 's morgens te tien uur, ds. Hermanides. Voorscholen. Burgerlijke Stand. On dertrouwd: G. H. van Leeuwen, 23 j. en A. J. Limburg, 25 j. L. G Stolk, 2G j. en C. Besuyen, 24 j. \V. van der Geest, 25 j. en M G. Lamboo, 21 j. Overleden: W. Looys, gcb. Jclhs, oud 80 j. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie.) Copie van al of Diet geplaatste stukken wordf niet teruggegeven. Zilverpapier, enz. Het Comité, dat het Zendingsfeest op Hemelvaartsdag op „Oud-Poelgeest" orga niseert* verzoekt vriendelijk, doch zeer dringend, allen bezoekers en bezoeksters, die in bezit van zilverpapier, stanniol, cap-, sules, tkeelood, enz., zijn, dit a.s. Hemel vaartsdag mede te brengen en in de daar voor bestemde manden te werpen. Alles wordt zorgvuldig verzameld en be waard en na afloop verkocht ten voordeele van de Zending. Hopende geen bergplaats genoeg te heb ben en verwachtendo een rijkon oogst, met voorloopigen hartelijken dank, namens het Comité. v. D. Kindervoeding Jernël (Middelstegracht 3). Bij de beëindiging van de kindervoefling in het verstreken winterseizoen danken wij de Lcidsohe burgerij voor de schitterende medewerking, waardoor wij gedurende een halfjaar i ede ren morgen, soms tot zelfs tweehonderd kinderen, konden helpen aan boterhammen en warme melk. 't Zal voor ieder een voldoening zijn, dat wij met el kander de arme kleintjes hielpen. Over inkomsten en uitgaven volgt een jaar- lijkseb rapport van een accountantsbureau. Wij hopen dezen zomer gereed te komen met op onzen open grond een gebouwtje to zetten, waarin tevens gelegenheid is «m aan arme stumperds, die nu (soms een kleine twintig) op het politiebureau moes ten slapen, gelegenheid te bieden menaohe- lijk onderdak te bekomen, «ooals dit in bdjna alle steden van eenige beteekenis reeds jaren is. Nog kwamen in van: Tel.-pers. f 20, V. v W. flO, R. fö, N. N. f 1, N. N. f 2.ÖO, pofltow. f 5, N. N. f 5, De H. f 3.60. De leiders: F. H. YAN DER HORST, en Echtgenoot* Voor de Oom missie van Beheer, G. 0. BOGAARDS, Rijnkade 6. Leeraren-salarissen. Mijnheer de Redacteur 1 Gaarne zouden wij willen, dat U ons eenige plaatsruimte in Uw Blad verleende voor het onderstaande. In de Raadsvergadering van j.l. Maan dag betrof één der agendapunten een ver laging van de salarissen der leeraren in dienst der gemeente Leiden met k 10 pCt. Het zal U bekend zijn, dat de gemeenten, die Rijkssubsidie voor hun Middelbaar On derwijs genieten, tegenwoordig zonder eenige afwijking de salarisregeling moeten overnemen, die voor de Rijksleeraren geldt. Toen, in de tijden van groot* duurte, het Rijk de salarissen ging verhoogen, oefende de Minister geen dwang op de gemeentebe sturen uit; met het gevolg, dat wij bij het gemeentebestuur van Leiden steeds aan een doovemansdeur klopten, als wij met het ver zoek kwamen, om met de Rijksleeraren te worden gelijkgesteld. Bij de salarisherzie ning van 1918/'19 en de invoering van bet premiovrij pensioen kwam de gemeeuse Lei den een vol jaar na het Rijk. De Rijksduur- tétocfciagen en de extra-maand salaris in 't jaar 1919 werden in Leiden aan de leeraren onthouden. Fn nu grieft het ons zeer, Mijn heer de Redacteur, dat als de couranten verslagen te dien opzichte juist zijn in de laatste Raadsvergadering door enkele Raadsleden, waaronder de heer Eerdmans en de Wethouder van Onderwijs, is betoogd, dat nu de „consequentie" meebrengt, dat op onze salarissen wordt gekort. Zijn deze heeren dan niet geheel op de hoogte of is hun opvatting van consequentie deze: 1. do gemeente moet steeds een jaar te laat komen bij het volgen van verhoogingen en 2. onmiddellijk er bij zijn, als er ver laagd kan worden 1 Onze opvatting van consequentie is een andere. Als men zich hier werkelijk voor den prijs van het Rijkssubsidie wil verkoopen aan de ruwe maatregelen der Regcering, het zij zoo, maar men spreke daarbij niet van con sequentie en billijkheid, en men uete, dat do leeraren in dienst der gemeente Leiden zich door de behandeling, hun ook nu weer ten deel gevallen, diep teleurgesteld en ge griefd gevoelen. Do Vereen, v. Leeraren te Leiden: J. J. VALKENBURG, voorz. C. DE JONG, secretaris. (Van onzen Parijschen Correspondent.} (Nadruk verboden.) Parijs, Mei 1924. Te Ivry, arbeiderssladje in de nabijheid van Parijs, bestaat een laboratorium, dat eenig is in Europa om de electrische hoog- spanningsslroomen, welke men daar ont wikkeld. Zij bereiken veertien-honderd-dui- zend volt, en brengen vonken voort, die den bliksem concurrentie aandoen. Hel is het laboratorium Ampère. Stel u een metalen kooi voor, van zes-en dertig meter lang, twintig breed en achtien hoog, in 't midden waarvan men, op onder stukken van beton, drie enorme transforma toren heeft opgesteld, die hun geleerde ar men uitsteken over heel de lengte van den hall, en ge hebt een vaag denkbeeld van dit laboratorium. Er zijn geen vensters, want een absolute duisternis is noodig voor het waarnemen van de. minste licht-aigrelles, welke er zich voordoen. Toch is er een groote opening van 12 meter in het vierkant vrijgehouden in een der wanden, om de electrische ka bels door te laten wanneer de proefnemin gen buiten plaats hebben. Deze opening is echter afgesloten met een ijzeren gordijn. RECLAME. tegen SJaijeloosfieid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvree» gebruikt r.nen de ZenuwstiUende en Zenuwsterkende ftlajnfoardt's Z&nuwtabj'etteil Wat men doet in dit laboratorium? Men beproeft er al het materiaal voor hoogspan ning lijnen en posten, en in het bijzonder do porseleinen isolatoren, die hier als leege bloempotten in elkander geschoven liggen hier en daar tot op een meter hoog. Ge weet, dat Frankrijk in de Alpen en de Pyreneeën eleetriciteit haalt uit water vallen. Deze eleetriciteit wordt vaak over gebracht over 'n grooten afstand: 500 kilo- Ineler en meer. Om dien electrisehen stroom te kunnen overbrengen over een jgroolen afstand, is het noodig hem een hooge span ning te geven. Het is nog niet lang geleden, dat een spanning van 30.000 volt weid be schouwd als een maximum. Op 't oogen- blik zijn er in Frankrijk lijnen van 120, 150 en 220.000 volt. Deze lijnen worden boven de straatwegen gedragen door enorme palen. Bovenop de paal is een vork beves tigd, en op die vork zit een hoed: de isola tor. Gelijk zijn naam het aangeeft, isoleert deze den draad van de paal en dus van den grond, waarmee de paal in contact i9. Wil zulk een isolator weerstand bieden aan een spanning van 100 of 200.000 volt, dan moet hij een aardig weerstandsvermo gen hebben. Dit weerstandsvermogen aan hem te geven, is het doel der proefnemin gen, welke men doet in het laboratorium Ampère. Men heeft maar niet altijd stroomen van 100 of 200.000 volt bij de hand. Wanneer het erom gaat een isolator te beproeven op maximum hoogspanning, zijn er zelfs 600.000, ja een millioen volt noodig. De slroomen moeten dus worden voortgebracht door den gewonen stroom van het stadsnet te tTansformeeren. Daartoe dienen de trans formatoren. De eerste van deze enorme machines is 5M. &0 c.M. hoog. De stroom, die er in gaat is van 200 volt; als hij er uit komt bedraagt zijn spanning 250.000 volt. Deze stroom van 250.000 volt gaat naar den tweeden trans formator, die een meter hooger is dan de eerste, en verlaat hem met een spanning van 076.000 volt. De derde transformator is 8.50 M. hoog en brengt een spanning voort van 1.400.000 volt, het hoogste wat tot heden is bereikt. Om spanningen te verkrijgen tusschen deze drie in, gebruikt men wat in laborato rium-stijl heet een „robinet d'éléctricité", een electriciteits-kraan. Deze kraan bestaat eenvoudig uit twee koj>cren bollen, waar van de een verbonden is met den transfor mator en de andere in contact met den grond staat. De eleetriciteit *troom nu weg, min of meer overvloedig naarmate de bol len meer of minder ver van elkander ver wijderd zijn. Op deze wijze is het mogelijk om vrijwel nauwkeurig in het laboratorium Ampère stroomen te maken van 350.000 volt even goed aile van 880.000 volt. Dezer dagen heeft de directeur van het laboratorium aan enkele vertegenwoordigers van de pers de gelegenheid geschonken de inrichting te bezichtigen en een oogenblik getuige te zijn van de wijze waarop hier ge werkt wordt. Het was in hooge male indrukwekkend; hel deed u het hart sneller kloppen en wrong de keel toe van emotie. Alle lichten uit! beval de ingenieur, de heer Lafargue. En we stonden in het pik donker. Op een platform hadden drie werklieden plaatsgenomen om de bevelen uit te voeren. De een moest inschakelen en verplaatsen; de taak van den ander was het den motor in beweging te brengen; e«n de derde, chef van de ploeg, had te waken over de meters en de spanning te berekenen. Zet den motor aan! De motor begon le snorren en vervulde heel de ontzaglijke, in duister gehulde kooi njet zijn machtig geluid. Sneller en sneller ging de machine, en toen opeens deed zich een electrisch geknetter hooren. De groote arm van den transformator was nu zichtbaar en droeg een menigte van kleine violette aigrettes, die geboren wer den en zich verplaatsten met de snelheid der gedachte. De aigrettes liepen langs den arm, rekten zich, en dan opeens zag men een oogverblindende bliksemschicht als van vloeibaar metaal. Hij liep over het porselein, zigzagsgewijs, likte hel als wilde hij het verslinden. En de isolator verscheen, met oen aureool van licht temidden der om ringende duisternis. Een hoefijzer, opzettelijk dicht bij den iso lator gelegd, trok den bliksem aan. Deze sprong er op over, kleefde zich er aan vast. De eleclrieileit, vertoornd, vormde een boog van vuur, langs den wand dien zij had wil len doorboren. De proef was geëindigd. Een werkman noteerde de spanning, aarbij de bliksem schicht uitgebarsten was. Dat beleekent; „Pas op. Dezen isolator niet gebruiken op een lijn waar de spanning hooger is dan die hierbij aangegeven." Minder dan een minuut was er noodig geweest, in het laboratorium Ampère, om deze maximum spanning te constateeren. Dat is een resultaat, dat voor het eerst be reikt werd den 18en November 1923. LEO FAUST. WATERPOLO. Wedstrijden te Utrecht. De Leidsehe Zwemclub zal deelnemen aan den op 1 Juni te Utrecht te houden water- polo-dag van de U. Z. C., en wel in de tweede afdeeling, waarvan de loting het volgende resultaat bracht: H. P. O.Dolfijn II; Triton I-U. Z. C II; A. Z. IIL. Z. O. I; D. J. K. II-A. Z. P. O. LAWNTENNIS. Om den Davis-Cup. Voor den Davis Eeker wedstrijd Neder landVoor-Indië, welke Donderdag, Zater dag en Zondag te Arnhem gehouden wordt, heeft de keuze-commissie van den N. L. T. B. van Xennep en Timmer aangewezen, zoo wel voor enkelspelen als voor het dubbel spel. Reserves zijn van der Feen en Naüta. Op Hemelvaartsdag worden de beide eer ste enkelspelen gesjreeld, Vrijdag wordt er niet gespeeld, Zaterdag krijgen we het dub belspel en Zondag de beide andere enkel spelen. Zooals wij reeds gemeld hebben, spelen Sleem en Jacob vermoedelijk de en kelspelen. Het dubbelspel der Voor-Indiërs staat nog niet vast. WIELRENNEN. Leidsehe Ren- en Toerist-Vereen. Swift" Ondanks het slechte weer weid er door de renners van Swift j.l. Zondag toch nog een 25 K.M. betrouwbaarhcidsiit gereden, waarvoor de heer T. Smit 3 prachtige me dailles had geschonken. Aan den start verschenen: I. Vink, J. Brouwer, J. v. Goor, D. Voorzaat, J. Be- kooij, J. Jaspers, I. Mooten, W. Boezelijn, VV. Hillebrand en Kop, welke laatste bui ten mededinging meereed. Hoewol er een flinke storm stond, be wijst de gemaakte tijd bewezen dat er goed is gereden want als eerste kwam over do eindstreep J. v. Goor in 48 min. 26 3/5 sec. 2e I. Mooten, 3e W. Hillebrand, 4e J. Brou wer, allen ongeveer met een fietslengte ver schil; de overige renners met enkele minu ten verschil. Daarna had de prijsuitreiking plaats aan de 3 eerstaankomenden. VOETBAL. Het Olympisch tornooi. De uitslagen van gisteren zijn: UruguayJougoslavië 7—0. Hongarije—Polen 50. Van Overal. Alhoewel onze speciale verslaggever er morgen wel meer van zal vertellen willen wij omtrent deze wedstrijden toch reeds nu mededeelen, dat Uruguay buitengewoon goed speelde, zóó verrassend goed zelfs dat menig Engelsch beroepselftal het hier tegen zou moeten afleggen. De Jougosla- vische ploeg was lang niet slecht, maar kon tegen Uruguay toch lang niet op en ver loor verdiend met 70. In den anderen kamp was Hongarije veel sterker. Zij won dan ook met 50 van Po len. Onze landgenoot Mutters leidde uitste kend. Het Nederlandsch Elftal. Aan de „Tel." wordt gemeld, dat het elf tal, dat heden tegen Roemenië uitkomt, van links naar rechts als volgt zal zijn samen gesteld Doel: De Boer; achter: Tetzner en Denis; midden: Krom, Van Linge en Lefèvre; voor De Natrifl, Visser, Pijl, Groosjohan en Bnouck Hurgronje. Het F. I. F. A.-congres. Gistermorgen is het congres van de F. 1. F. A'. voortgezet. Aan de orde was de be handeling van de amateurquaestie. Lang durige besprekingen werden over dit onder werp gehouden. Afgehandeld werd het nog niet. Daarna werd de heer Rimet herkozen als president, als vice-presidenten werden aan gewezen Oestrup (Denemarken), Bonnet (Zwitserland) en graaf d'Oulfremonï (Bel gië). Onze landgenoot, de Heer Q. A\ W. Hirschman, werd herkozen als secretaris en in deze zelfde vergadering benoemd tot eerelid van de F. I. F. A. Heden wordt het congres voortgezet. De Ned. Corinthians naar Kopenhagen. De Ned. Corinthians hebben een uitnoo- digïng ontvangen om 22 en 24 Augustus in Kopenhagen te 'spelen. Het bestuur heeft daarop onder zijn spelers geïnformeerd wïo zich beschikbaar stelde. Tetzner, Sissingb, v. Dam, Verwey, v. Haeren, Denis, Ver metten, Wamsteker, Bulder, jKr. Snouck Hurgronje, Rambonnet, v. Thiel, De La- vieter, Claasz, v. Twist, Scliafer, J. Cam- pioni, Levèvre, Goosjohan, v. d. Meuleïï en Weber hebben reeds toestemmend geant woord en Breeuwer, Sigmond, Lash en Pee reboom voorwaardelijk, zoodat een goede ploeg zal kunnen gezonden worden. Men wacht slechts op de toestemming van de door don N. V. B. ingestelde commissie voor buitenlandsche wedstrijden, om het aanbod definitief aan te nemen. Neptunus—Alphen. De Zondag gespeelde wedstrijd Neptunus Alphen is ongeveer 5 minuten voor rust wegens hevigen regenval gestaakt. De stand was toen nog 00. INGEZONDEN. Critiek op de houding van A. S. C. Mijnheer de Redacteur 1 In goed vertrouwen op een aardigen.wed strijd trotseerde ik Zaterdagmiddag den feilen wind en fietste naar het Lugdunum- terrein. Niet voordat ik goed en wel op het terrein stond en mijn dubbeltjes geofferd had, bemerkte ik, dat ik bedot was. Op het terrein viel geen enkele vreemde speler te bespeuren; of het moesten de heeren van A. S. O. zijn, van wie ik er verscheidene niet kende. Ik weet niet om welke redenen do trai ners niet opgekomen waren Maar ik weet wel, dat de wc-dstrijd, dien ik gezien heb, nog geen dubbeltje waard was, terwijl ik er vijftig cents voor had mogen betalen, plus nog tien cents voor het verplichte stal len van mijn fiets. Dit is nu den zooveelsten keer, dat A. S. C. het publiek beetneemt. Door met eenigszins behoorlijk elftal op te k0- had de Leidsehe eerste klasser nog voor aardigen wedstrijd kunnen zorgen Mi-] schijnt wel alsof A. S. C. aan goede a,] ren maling heeft, althans wanneer vriendschappelijke wedstrijden betreft Wat zegt het Lugdunum-bestuur toch van een dergelijke behandeling? 1/ daukend voor de plaatsing, Hoogachtend, J. f De redenen zijn ook ons niet bet™ Wij weten alleen dat Lugdunum Zateri namiddag een telegram heeft ontvangen Enschede met de mededeeling dat het t ners-elftal verhinderd was. Inmiddels c, ten wij erkennen, dat de critiek van der juist is. Het was reeds nu een bel* lijke vertooning, en wij vragen ons afi het had moeten worden indien deze A, C.-combinatio (en dat was toch het pi tegen de trainers had komen te staan. I verschillende spelers van A. S. C. uit eerste elftal niet konden of niet wilden; len is hun zaak, maar waar verzocht 1 een versterkt A. S. C.-elftal in het veil brengen, daar had men toch onder 4 omstandigheden verstandiger moeten i en of spelers van andere clubs in de pi opnemen óf het verzoek om den wedsti te spelen afwijzen. Men tfisfc tijdig getu hoe de zaken stonden. Red. L. D DUIVENSPORT. ,,De Trekvogel". Concoursvlucht van af Pont. -St. Aiaxei (Frankrijk), afstand 346 K.M. Uitslag: 1. Moene 11 uur 2 min. 38 sec.2. Hau 11.9.10; 3. v. d. Lucht 11.10.16; 4. v. d. Lui 11.21.13; 5. W. v. d. Steen 1*22.21; 6. t. Lucht 11.26.1; 7. Pouw 11.68.15; 3. v. L 12.0.39; 9. H. J. v. d. Steen 12.2 22; 10. lippo 1.2.26. Prijswinner van dc vlucht voor :uded ven waren 1. J. v. d. Lucht; 2. H. J. v. d. Steen; H. Mocne: 4. H. Filippo; 5. G. v. Dorp; W. v. d. Steen; 7. Harmse. De zilveren lauwertak, uitgeloofd twee leden der vei een .ging, werd hel door H. Moeno „Warman dé H Dc postduivenvereniging V» „nnunJ te Warmond, zal eerstdaags met prijsvb» ten beginnen voor jonge duiven. Eenige e dailies en geldprijzen zijn Hiervoor door ii gezetenen beschikbaar gesteld De vlud om den zilveren lauwerkrans tegen dc Lti sche Postduiven-Club zal plaats nebbeQ Zondag 8 Juni a.s. van af-Orleans. De Elauwband (Alphen). Wedvlucht van af Pont St. Ma.a Frankrijk. De duiven werden als volgt constateerd: le v. d. IJssel 10-44-9; 2« Stapper 10-54-50; 3e G. Geel 10-56-35; Schuurman 10-57-28; 5e G. Slapper 10-57i 6e C. Geel 10-58-29; 7e C. Geel 11-1-2 C. Geel 11-8-9; 9e G. Geel 11-20-8; 10eD pers 11-20-49; lie G. v. Ofwegen 11-21-1 12e C. Ovcres 11-22-13: 13e C. v. G 11-23-11. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Pont St. Maxtncc stand hemelsbreed 353 K.M. Losgelaten i 6 A 7 uur. Aankomst: 1. M. G. van Adrichem 10 uur 33 m- sec.; 2. K. I. Waasdorp 10.35.13; 3. J.1 Leeuwen 10.43.4; 4. A. W. Querrerc] 10.43.17; 5. A. JV. Querreveld 10.46.42; J. van Leeuwen 10.47.13; 7. K. I ^aiS dorp 11.1.45; 8. K. I. Waasdorp i 1.4.39 'A. W- Querreveld 11.6.38; 10. M. G. n Adrichem 11.11.48; 11. A. W. Querre« 11.14.46; 12. J. de Vlieger 11.34.4; 13. K. Waasdorp 11.38.8; 14. J. van L«eu« 11.38.66. Zondag wedvlucht vanaf Orleans (Fraai rijk). De Ooievaar. Wedvlucht van Pont St. Maxenoe. tf stand 340 K.M. De aankomst der J*™ was als volgt: 1. A. A. de Smit, 10 u. 32 min. 44 2. G. Brederode 11.9.22; 3. W- I>^l 11-13.— 4. id. 11.23.14; 6. B. LootfM 11.24.— 7. A. A. de Smit 11.2Ó.4*. 7. Sijbesma 11.26.36 8. C. Brederode 11"' 9 W. Knijnenburg 11.29.23; 10. B. L^eW 11.31.— 11. W. van Rijn 11.31.15. Lur loslating onbekend. RECLAME. Iedereen heeft bij tijden een zacht 'atfj middel noodig voor de lever en den. Foster's Maagpillen wer, ®®,r "«i strecks op de lever, wekken de *loc'' der gal op en verschaffen natuurlijk king der ingewanden. Slaap, eetlust en goed humeur worden door Foster pillen verzekerd. Prij'* per flacon T'; versuikerde pillen f 0.65in apotbeku^ drogistzaken. 'J, SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAN"' BATJAN 24A v. Batavia D. Am.tecl"4 ENGGANO uitr. 2-1-5 Antwerpen. JAN PIETERSZ. COEN uitr. 25 3 te hampton. RIOUW uitr. pass. 24-5 Ouessant. SALAWATI uitr. 23-5 te Padfing. SIMAT.OE.R 25-5 v. Hamburg te KON. NED. STB. MIJ. AMOR pass. 26-5 Gibraltar. AURORA 24-5 v. Lissabon n. IRIS 24-5 v. Stettin te Dantzig- OBERON 25-5 v. Amst. te Hamb' 8^ ORPHEUS 26-5 v. Kopenhagen dam. Ainat.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6