19697. MAANDAG 26 MEI Anno 1924 Ifficieele Kennisgaten. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het vip^aaniste nieuws van heden. DAGBLAD PRUS DER ADVERTENTIENi 80 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prij», Kleine Advertentiëa, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en laterdags 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven ho Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer! voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANXl Voor Lelden per 8 maanden 2.86, per week ƒ0.18. Bulten lelden, waar agenten gevestigd rijn. per week «iwir „0.181 Franco per post ƒ2.36 ft" portokosten. nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. 4ESNTELIJKE VISCHVERKOOP. tan don gemeentelijken vischwinkel, lchmarkt 18, tel. 1225 is DINSDAG ver ghaar SCHELV1SCH a f 0.15—f 0.20— h SCHOL a f 0.17, KABELJAUW a 0—f 0.35 (goh. kabelj. a f 0.20) p. pond, N. C. DE G1J3ELAAR, Burgcm geiden, 20 Mei 192-4. HINDERWET. burgemeester en Wethouders van Leiden ingen Ier algemeene kennis, dat door hen i de firma Lacomblé en Dolk en rechlver- Jjgenden vergunning is verleend tot uil- ifding van de kalkbranderij „Welgelegen" fi de Overrijn No. 8, Sectie K No. 735. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STKIJEN, Secretaris. Leiden, 26 Mei 1921. maatschappij voor Toonkunst. Git het jaarverstag over 1923 van bóven- hoemde Maatschappij blijkt o.a., dat het Icnaantal, hetwelk op 1 Januari 1923 352 proeg, op 31 December van dal jaar was |tegen tot 382. r werden drie orkest-concerten den le- aangeboden, welke uit de totaal-ont- iigstcn juist konden worden bestreden; de flen van elk concert bedroegen ongeveer [lOO. Het aantal leerlingen bleef onge- gelijk en bedroeg aan het einde van i: 431, waarvan 211 voor piano, 78 voor pi en <82 voor zang. |j\s lijdelijk leerares werd wegens het pl aantal leerlingen voor piano mej. E. rctager aangesteld. be JocaUteilen, in het Nulsgebouw be- Utbaar voor de Muziekschool, zijn niet Ier voldoende. Kannen tot uitbreiding een een punt van bespreking. Beter zou zijn een eigen schoolgebouw te slichten, arvoor zijn do financiën der Maatscliap- vooralsnog niet toereikend, Schenkingen eenige beleekenïs zouden in dezen, een |komst zijn, let saldo der rekening Muziekschool on- liet onderwijzend personeel te verdse- [i, was kleiner dan die van de vorige ja- voomamelijk ten gevolge van de hoo- huur der iocalitciten van het Nuis- bouw Prot. dr. W. Noten, dio wegens het be- biken van den 70-jarigen leeftijd aan het [ind van dezen academischen cursus af- feedt als hoogleeraar in do geneeskunde, pi 6 Juni, te twee uur, in het groot-audi- Irium van het Universiteitsgebouw zijn jscheidscollegc geven. Met ingang van Zondag 1 Juni a s. is [conducteur der Ned. Spoorwegen J. Muiie- Jrn overgeplaatst van Maastricht naar Sta in II S. M. alhier. In een der lokalen van hel Zila- luw, aan het Noordeinde, vergaderde, Ier voorzitterschap van den zeeieerw. Ier Bouters, de aldêeiing Leiden van het fdewerk „Oud Papier", n liet openingswoord werd o. m. mede ding gedaan over de feestviering bij het itiigjarig beslaan van het Liefdewerk, cn op gewezen, dat de afdeehng Leiden de Ke aideeüng is, die het volgende jaar vijf jaren zal hebben bestaan, iveneens, dal de beer Maas, wegens ver- k niar 's-Hertogenbosch, door den heer rgers was vervangen als penningmeester magazij ndi reoleu r. [In het jaarverslag, door den secretaris ge en, werden do werkzaamheden van den r Maas geroemd, en zijn vertrek naar ,ers betreurd voor het Liefdewerken "ogedeeld, dat in het geheel 125.000 K.G. s verzameld, waarvan 89.000 K.G. uit den. Jit de cijfers van den penningmeester, i heer Bergers, werden de ontvangsten rernd, zijnde f 6163, de uitgaven 6509; een nadoe lig saldo te constateeren van f 61. Terwijt vroeger al eens, om werk gaande en de menschen aan den 'id te houden, iets was gegeven, was er ren bedrag van f 1000 afgedragen, wat lr liefdadige doeleinden door het hoofd eer geplaatst was. an arbeidsloon was dit jaar ruim f 2100 leed. ver liet geheele land waren drie millioen Papier verzameld met een opbrengst f 125.000, waarvan 60 pel. uitgekeerd aan arbeidsloon. de rondvraag werden nog verschil- ,ii0za liefdewerk betreffende, be- j "n oij de aanwezige correspondenfen aangedrongen op ijverige medewer- en afscheid genomen van den heer C'i'~e menig dankwoord cn lofuiting Kioril"18 ,'la^ *c nomen, waarop de ver- ""vnng ccsiok» werd, Al was het gisteren nu juist geen uit gezocht weer voor een muziekuitvoering in de open lucht, toch genoot het concert, 's avonds gegeven door het Leidscbe Post- harmoniegezclschap „De Post" in den tuin van „Zomerzorg" nog veel belangstelling. De aanwezigen hebben genoten, want er werd, onder leiding van den heer M. Bolderdijk, een mooi programma uitgevoerd. Voor de groote Iwecdaagsche tentoon stelling vanwege de L.G.V. in samenwerking met verschillende vereenigingen op gebied van duiven- en konijnensport, zijn reeds niet minder dan veertig medailles of geldprijzen in het bezit van het secretariaat. Het pro - gramma voor de beide Pinksterdagen is rijk aan afwisseling „De Tost" zal den tweeden dag zich eenige uren laten hooren. Zaterdag 11 en Zondag 15 Juni a.s. zal de Ned. Vereen, van Staatsburgeressen in caf6-restaurant „De Harmonie", Broeslraat 16, alhier, haar algemeene vergadering liou- den. De voornaamste voorstellen van de uit voerige agenda staan in het teeken der ver dediging van de betoogde rechten der vrou wen door de tegenwoordige Regeering. Zoo stelt het Hoofdbestuur voor bij de komende verkiezingen een krachtige aclie te voeren tegen deze Regeering, die de rechten en be langen van vrouwen en kinderen schromc- lijk verkort en benadeelt. De afdeeling Groningen wil een federa- tieven Bond oprichten van alle Vrouwen- vereenigingen, die ton doel hebben de vrou- wenbelamgen ie bevorderen. Zaterdagnamiddag gemeenschappelijke maaltijd in Huis Ier Duin, te Noordwijk-aan- Zee, waar ook de a vond fees', vergadering zal plaats hebben, waar zoo mogelijk drie vrou welijke Kamerleden zullen spreken over haar arbeid in de Tweede Kamer. Verder zang, muziek en declamatie. In de rubriek „Aanleekeningen" in „Het Vaderland" lezen wij; Dc Hagenaar, die zich verheugt over de aanmerkelijke verbetering in het-water van de Haagschc grachten, wordt, als hij eens met de snelrijdende nieuwe electrische tram naar looiden overwipt, herinnerd aan de na righeid, waarvan Üéltland hem heeft ver lost. Wie beschrijft den geur van do Leid scbe grachten in woorden, dio niot bene den het onderwerp blijven? Uit den stil- slaanden zwarten poel van het statige Ra penburg, dicht bedekt met rottend vuil, stijgt stil en zegevierend een weeti, vunze lucht op. Hoe houden do Leidcnaars het uitl Het is at tientallen jaren zoo. Zou er niets aan te doen zijn? Hol lijkt ons net iets voor den voortvarenden' burgemeester van de stad, om daar ten lange loste een einde aan te maken. Hij zou er zich een eerezuil mee oprichten blijvender dan het steenen ge vaarte, dat zijn naam draagt. En nooit zou den de studenten vuriger hun lied zingen van; Er is maar eene goeje Leijenaar, Dal is De Gijselaar, dat is De Gijselaar. Zaterdagavond gebeurde op den Rijks straatweg onder Wassenaar nabij „Rust en Vreugd" een ernstig motor-ongeluk. Een zoon van den heer De G. alhier kwam op pen Indianmotor met groote vaart uit de richting Den Haag gereden. Plotseling vloog de band van hel voorwiel, met het noodlot tig gevolg, dat de berijder over het stuur word geslingerd en met een grooton smak op den weg terecht kwam. Bewusteloos en met groote vleeschwonden aan: het gelaat, werd de ongelukkige door passeerenden aangetroffen Onmiddellijk werd een ge neesheer ontboden, die den getroffene naar bet Wijkhuis te Wassenaar liet overbren gen. Na daar voorloopig verbonden te zijn, werd hij in zorgwekkenden toestand per ziekenauto naar hier getransporteerd en in tiet Diaconessenhuis opgenomen. Zaterdag is een auto, besluurd door den heer G., aan den Wille-Singel, ter hoogte van het Palerstraatje, toen plotseling werd uitgeweken voor een andere auto, te gen een lantaarnpaal gereden, waardoor rechterspatbord en chassis Jicht werden be schadigd door verbuiging. De lantarenpaal stond na de aanrijding scheef. De twee gebroeders C. zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag aangehou den. Do oen was bezig een overtreding tc begaan legen de politieverordening. Toen een agent hem deswege wilde „opschrijven", weigerde hij zijn naam op Ie geven, en toen de agent hem daarop wilde opbrengen ver zette hij zich, geholpen door zijn broer. De agent liet hen kalm schieten, maar thuis zijn ze vlak daarna gearresteerd. In verband mol de diefstallen in de diverse clubhuisjes zijn nog gearresteerd gebr. De H. Een heeft reeds bekend aan eenige gevallen te hebben meegedaan. Aangifte is gedaan door L. dat hij is mishandeld door J. C. en door A. V. van het zelfde door De R. Een wegens dronkenschap gearresteer de bleek nog wat mot de justitie te hebben !e vereffenen en is deswege vastgehouden. Met ingang van de eerstvolgende dienstregeling der Ned. Spoorwegen, aan vangende t Juni a s., zal trein 185 (vertrek van heiden 8 u. 29 m. voorm.) doorloopen naar Maastricht, Wij vestigen de aandacht op de adver tentie, waarin een openbare bijeenkomst van de Ver. van Vrijz. Jongeren wordt aange kondigd. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen van 1321 Mei 180 volwassen personen, 12 kinderen, loiaat 192. Het vraagstuk van nationale ontwapening. Verschenen is het rapport van de gemeng de commissie ter bestudeering van het ont- wapeningsvraagsluk uit het Genootschap voor Zedelijke Volkspolitiek en de Verceni - ging voor Volkenbond en Vrede, over het vraagstuk van nationale ontwapening. De commissie komt daarin lot de volgen de conclusies: I. De gevaren, die Nederland en zijn over- zeeschc gebieden in afzienbaren lijd bedrei gen, zijn betrekkelijk gering tc achten, zoo wel die van een directen vijandigen aanval uil annexionistische oogmerken, als die van ntutralileilsSchending bij een evenlueelen oorlog tusschen andere mogendheden. II. In geval van een aanval zou militair verzet voor ons volslagen nutteloos moeten worden genoemd, daar wij noch met onze huidige weermiddelen, noch met die, welke zouden worden verkregen bij een zoo groot mogelijke financieele inspanning, een weer stand van eenige beleekènis zouden kunnen bieden. III. Het wordt ten zeerste onwaarschijnlijk geacht, dat in de toekomst een krachtige pre ventieve werking zou kunnen uitgaan van het hebben van een weermacht. IV. Het hebben van een weermacht ver hoogt de gevaren, waaraan wij blootstaan, daar het de internationale rechtsgedachle verzwakt; in geval van een oorlog kan liet gebruik van een weermacht slechts leiden lol aanzienlijke vermeerdering van de ver nieling en verdere materieele en zedelijke schade, die een vijandelijke inval met zich brengt. V. In de tegenwoordige omstandigheden kan het onderhouden en gebruiken van een weermacht zoowel van zedelijk als van prac- tisch standpunt uit alleen gerechtvaardigd heeten, wanneer zij deel uitmaakt van een politiemacht in het kader van den Volken bond en ook overigens staat onder het opper gezag van een supranationaal objectief or gaan, behalve voor zoover betreft het gebruik er van ter handhaving van de binnenland- sche orde. VI. Zoolang de invloed der Volkenbonds gedachte nog ontoereikend is, behoort onze Regeering er naar te streven met haar nabu rige Staten tractaten te sluiten, waarbij men zich verbindt' legen elkander ora welke re den dan ook nimmer de wapens te zullen ge bruiken, en verder geen gelegenheid onge bruikt te laten om, liefst in samenwerking met andere kleine Stalen, werkzaam te zijn lot versterking van het gezag van den Vol kenbond. Twee leden der commissie, mevr. mr. C. C. Bakker-van Bosse cn luit.-gen. W. A. T. de Meester, hoewel in vele opzichten met het rapport instemmende, vonden toch geen vrij heid het mede le onderteekenen. Van hun afwijkende zienswijze gaven zij blijk in een afzonderlijke nola. Twee andere leden, prof. dr. G. J. fleering en prof. dr. J. A. Veraart, maakten bezwaar legen die gedeelten van het rapport, waarin sprake is van een poli ticmacht in het kader van den Volkenbond. Hun opvatting ten deze is neergelegd in e?n bijlage van de hand van prof. Veraart. Kn eindelijk verklaarde dr. C. Easton, dat hij zich niet kan vereenigen met conclusies I en III. Het rapport is onderleekend door de hee- ren: D. van Embden (voorz.), J. J. L. Duy- vendak (secretaris), G. Easton, A. K. Har- denberg, G. J. ITeering, Ph. Kohnstamm, G. J. W. Koolemans Beijnen, M. van Rhijn, K. II. Roessingh en J. A. Veraart. Het rapport van de deskundigen over den verhongerden zwerver. Voor de rechtbank te Utrecht zal mor gen de strafzaak behandeld worden tegen den agent van politie Muisman, uit Baarn, waarbij tevens het gerechtelijk-geneeskun- dig rapport aan de orde zal komen omtrent do doodsoorzaak van den 56-jarigcn zwer ver P. Rigter. De rechter-commissaris mr. F. Haver- schmidt, had de gerechtelijk geneeskundige uit- en inwendige schouwing van het lijk opgedragen aan prof. dr. R. de Josseliu de Jong. hoogleeraar in de ziektekundige ontleedkunde, en prof. dr. J. M. Baart de la Faille, hoogleeraar in de gerechtelijke geneeskunde, beiden aan de Utrechtscho Universiteit. Op 12 April j.l. werd doze schouwing gehouden in het Pathologisch Instituut. Naar ,,De Tel." verneemt, komen beide hoogleeraren in hua zeer uitvoerig en gede tailleerd rapport tot de conclusie lo. Dat er aan het lijk van P. Righër geen enkele ziekelijke afwijking gevonden is, welke een natuurlijken dood van dezen zou kunnen verklaren; 2o. dat do eenige verschijnselen, welkê aan het lijk van dezen man zeer in het oog vallen, zijn: het geringe vetgehalte van het onderhuidsch weefsel en van inwendige dee- len, do geringe omvang en het geringe ge wicht van de spijsverteringsorganen, van de milt en van do lever, terwijl ook het gewicht van het hart en de longen beneden het ge- middeldo is; 3o. dat van een gcwelddadigen dood geen teeken gevonden is. Do kleine, oppervlak kige huidwonden aan den neus, den linker pols en- de ontvellingen aan den rocliter-on- derarm komen daarvoor niet in aanmer king; cn 4o. dat, in aanmerking genomen de fei ten, lo. dat P. Rigter van den avond van 25 Maart 1924 tot het oogenblik, waarop hij 10 April 1924 dood werd gevonden, hoegenaamd geen drank tot zich heeft kunnen nemen en hoogstens het weinigo brood, dat hij 25 Maart bij zich had, heeft kunuen nuttigen; 2o. dat bij de schouwing geen bepaalde oor zaak van den dood is gevonden, is P. Rigter met een aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid gestorven aan uitputting door volkomen gemis aan drank en spijs. Voorts komen deze hoogleeraren-dcskun- digen tot do conclusie, dat het tijdstip, waarop de dood i3 ingetreden, niet nauw keurig kan worden vastgesteld. Op grond van den aard der lijkverschijnselcn kau worden verklaard, dat do dood slechts eenige dagen, hoogstens een week, vóór 10 April is ingetreden. Uit het microscopisch onderzoek is o.a. nog gebleken, dat zich in de maag hoege naamd geen herkenbare spijsresten bevon den. Onder kerkklokkcngclui is Zaterdag té Zundert het stoffelijk oversohot van prof. mr, H. van der Hoeven, die Woensdagmor gen aldaar is overleden, ter aarde besteld. De begrafenis droeg, naar het verlangen van den overledene, oen zeer eenvoudig ka rakter. Onder do aanwezigen waren, behal ve de familieleden on tal van pachters van het landgoed ,,De Moeren", prof. mr. C. van Vollenhoven cn prof. mr. A. J. Blok, dc laatsto als vertegenwoordiger van den Senaat van dc Leidsohe universiteit; voorts jhr. mr. N. O. de Gijselaar, burgemeester van Leiden, als voorzitter van het Collego voor de Visscherijen. waarvan prof. Van der Hoeven secretaris is geweest. Aan het graf is niet gesproken. Dc oudste zoon van don overledene, prof. dr. P. C. T. van der Hoeven, bedankte voor de laatste eer, zija vader bewezen. Gisteren werd in Den Haag het 25- jarig beslaan der Ver. „De locale Pers" op ,eenig9zins feestelijke wijze door de leden berdacht. Te Haarlem had gisteren in den tuin van het Brongebouw oen meeting plaals van de S. D. A. P. on het N. V. V. voor de provincie Noord-IIolland. Het doel van deze meeting was de bedrijfsorganisatie en de modezeggenschap te propageeren. De voor zitter van de federatie Haarlem van de S. D. A. P., de heer J. A. Scholl, opende de bijeen komst. Hot eerst sprak mevrouw Suze Groe ne weg, lid-der Tweede Kamer. De tweede spreker was de heer W. van der Hoeven, uit Amsterdam, secretaris van den Neder landschcn Sigarenmakers- cn Ta- ba k sbe we rke rsbond De voorzitter dankte de beide sprekers en sloot met een opwekkend woord de meeting, die door 2000 personen werd bijgewoond. Te Rotterdam zou op het Schuttersveld de aangekondigde belooging plaals'hebben voor medezeggingschap en bedrijfsorganisatie. l>e lievige regen was oorzaak, dat van een oponluchtmecling geen sprake kon zijn. Tegen het openingsuur waren pl.m. 1500 menschen op het Schuttersveld. De voorzit ter van den R. B. B., de heer A. A Lührs, deelde mede, dat de meeting niet door zou gaan, Thans hoeft de directie der Rotler- daftnsche El. Tramweg-Mij. de nieuwe loon regeling voor haar personeel bekend ge maakt. Deze komt neer op een loonsverla ging van 10 pet. voor de hoogst bezoldigde ambtenaren en 30 pet. voor de laagst bezol digden. Op uitnoodiging van de directie heeft Zaterdagmorgen ten kantore der Maat schappij een bespreking plaats gehad lus- echen de directie der onderneming en de hoofdbesturen der Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel ,van den R.-K. en Chr. Bond. Alle organisaties ver klaarden de loonregeling onaannemelijk en achtten haar zelfs geen grondslag voor be sprekingen. De loonregeling bevalle niet alleen verla ging der loonen, maar tevens wijziging der periodieke verhoogingen en hergroepeering. Inzake hot ontslag van personeel door in krimping van den dienst verklaarde de directie zich bereid de door de organisaties gcwenschtc regeling toe te passen, te weten: a. eerst voor ontslag in aanmerking te doen kómen dat personeel, hetwelk pensioenrech ten kan doen gelden cn om onlslag verzocht; b. dan de personen van G4 tot G5 jaren en die aanspraak op maximum-pensioen heb ben c. indien hel vereischte aantal dan nog niet is bereikt zullen de meerdere ontslagen naar anciënniteit worden gegeven met dien ■verstande, dat niet-koslwinners het eerst voor onlslag in aanmerking komen. De onder c. genoemden komen bij eventueele uitbrei ding of vacatures voor herplaatsing het eerst in aanmerking, waarbij dan hun dienstjaren blijven meetellen- Tem sladhuize heeft een vergadering plaals gehad van de Raadscommissie voor de alge meene personeelsaangelegenheden, onder voorzitterschap van wethouder Heykoop. In BINNENLAND. Mededeelingen van den Minister van On. derwijs over de bezuiniging op het Lager Onderwij». De houding van het personeel In 's Rijk» dienst tegenover de salarisverlaging. Oprichtingsvergadering van de Centrale Nederland voor binnenlandsche kolonisatie. Het vraagstuk van nationale ontwape* ■ring. Het rapport van de deskundigen over den verhongerden zwerver. BUITENLAND. Een nieuw interview met Herriot. Staking van spoorweg-adminiatratie-per. eoneel op Ierland aangekondigd. In Zweden dreigen moeilijkheden door het aannemen van ontwapeningsvoorstellen. deze vergadering zijn ook gehoord do direc- lio van de R. E. T, M. en de bestuurders der vakorganisaties. In een 's nachls gehouden huishoudelijke vergadering van liet personeel van de Rot- terdamsche Electrische Tramweg-Maat schappij is bestolen, de voorstellen van de directie, zooals zij thans luiden, niet te aan-, vaarden en zich met alle beschikbare mid delen daartegen tc verzetten. Te Utrecht is Zaterdag een Bondsver gadering gehouden van den R.-K. Mclaal- bewerkersbond, waarin prof. Aengenent een een rede heeft gehouden over het streven naar bedrijfsorganisatie en medezeggen schap, waarin betoogd werd, dat dit stre. yen niet is een kunstmatige, maar een na tuurlijke en kerngezonde beweging op grond, dat dit instituut beleekenl: lo. liet verwerpen zoowel van het moralistisch in. dividualisme als van de socialislische ge dachte van den klassenstrijd en het streven naar den opbouw der maatschappij op so- lidarislischen grondslag; 2o. het terugdrin gen van den Staal van het terrein van het bedrijfsleven en het leggen der bevoegdheid om bedrijfsregelingen le maken in handen der bij liet bedrijf zelf betrokken groepen en 3o. het plaatsen van de arbeidersklasse op een hooger plan, meer bevrediging schen. kende aan de redelijke naluur van den men9ch. Een motie weid aangenomen, waarin de vergadering, gehoord die rede, met den in. leider vertrouwt, dat de Christelijke gevoe-, lens, weike in de Christelijke patroons leven, hen er toe zullen brengen om hun sympa thie aan dat stelsel te geven; verder de hoop uitspreekt, dal bedrijfsorganisatie en mede- zeggenschap spoedig werkelijkheid zullen worden en besluit onder liaar leden de idee van solidariteit in die richting le zullen blijven ontwikkelen. De dezer dagen te Amsterdum gehou den algemeene vergadering van het Fonds 1918 ter bestrijding van tuberculose en kan- kor heeft besloten, om de rente van het ka pitaal, evenals verleden jaar, weer voor de helft beschikbaar te stellen voor de bestrij ding van de tuberculose en voor dc andere helft voor de bestrijding van den kanker, nadat de wetenschappelijke commissie, be staande uit do hceren mr. L. Lictaort Pcer- bolto, prof. Rotgans, F. Banger en prof. No- lens, daaromtrent van advies zal hebben ge diend. Volgens het verslag der Hei stcllings- oord-Vereeniging van spoor- cn tramweg personeel bedroeg het ledental op 1 Ja nuari j.t. 20.329; het aantal donateurs 72G. Het stichtingskapitaal steeg in 1923 van f28.190 tot 91.770; in dit bedrag is begre pen de koopsom voor „Villandry" gestort ten bedrago van f 60.300. Dc „Huize t il- landry" met 20 H.A. boscli- en tuingrond, tuinmanswoning en boerderij, gelegen te Nijmegen aan den Grocsbeckschenweg, i» eigendom van de Verecniging geworden. Kannen tot bouw van een nieuw, naar de eischen des tijds ingericht herstellingsoord zijn in voorbereiding. Als verpleegden wer den in „Villandry" opgenomen; 120 bcamb- ten, 52 ambtenaren en 2 particulieren. Van de 167 personen, 'die het herstellingsoord verlieten werd het volgende vastgesteld; hersteld 81, veel verbeterd Gl, iets verbe terd 17, hetzelfde gebleven 3. aehteniitgo' gaan 2; van 3 patiënten kon geen resultaat worden opgegeven wegens te kort verblijf, De Minister van Oorlog verleent 2# dozèr geen audiëntie.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1