UIT DE RIJNSTREEK. SPORT. nen wel beroepswerkloozen zijn, maar waar om die menschen dan eens niet getoetst, door ze werk te geven, desnoods door een ander dan maar een dag te laten rusten. Voor je pleizier ben je niet werkloos met deze steunregeling, behoudens een hooge uitzondering. Om uit een bedrijf te komen, zoo daar geen plaats meer if, acht hij steun noodig, alleen kan men het niet. Stel eens, dat 10 pCi de boel beduvelen. Is dat veel, waar de moraliteit gedaald is door den oorlog etc. ook onder de arbeiders? Nogmaals: toets de menschen. De heer EERDMANS: Dat is precies het geen ik altijd gezegd heb: laat ze, werken. Maar dat wou u niet. De heer DUBBELDÊMAN: Ik niet? Kom nou. Maar niet op uw manier. De heer v. STRALEN dient een voorstel in in den geest als hij reeds heeft gesproken. De VOORZITTER acht het toch beter de beslissing te laten bij de commissie. De heer v. STRALEN meent, dat de ver antwoordelijkheid toch bij B. en W. moet berusten. Het voorstel-v. Stralen wordt verworpen mei 229 stemmen. Vóór de S. D. A. P. en de heer Knuttel. Het amendement-Heemskerk wordt aan genomen met 1615 stemmen. Tegen: de heeren Spendel, Sijtsma, Eikerbout, v. Ha mel, Wilmer, Knuttel, Oost/dam en de S. D. A. P. Het aldus geamendeerde voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 2110 stemmen. Tegen de S. D. A. P. en de heeren Knuttel en Eikerbout. 20o. Voorstel van den heer Witmans en mevr. DietrichDe Rooy, om Burg, en .Weth. uit te noodigen, het gegeven oneervol ontslag aan de brugwachters 2e kl. W. van Pulten en J. Rietkerken, alsnog eervol te verleenen. ()20) Enkele leden stellen voor dit punt uit te stellen. De VOORZITTER zegt, dat een ge heime zitting nog noodzakelijk is, misschien moeLmen 's avonds nog wel terugkomen. Besloten wordt in ieder geval te probce- ren 's middags gereed te kefmen door dit punt uit te stellen 21o. Bezwaar- en verzoekschriften tegen aanslagen in het schoolgeld Middelbaar- en Ilooger Onderwijs, dienst 19231924. (132) Conform besloten. Hierop gaat de raad in geheime zitting. Na heropening der openbare vergadering (de zitting met gesloten deuren had slechts kort geduurd) werd besloten aan den heer Van der Steen, te Utrecht, die mede door schuld der betrokken brugwachters, die de Havenbrug nog niet behoorlijk hadden ge sloten en toch het seinlicht op veilig had den gezet, een ongeluk met zijn motorrij tuig op vier wielen verkreeg, waardoor dit voertuig ernstig werd beschadigd, een ver goeding in de kosten van reparatie toe te kennen van f 240. Wethouder MEIJNEN antwoordt op de opmerkingen en de vraag van den heer KOOISTRA, naar aanleiding van de oproe ping van sollicitanten voor badmeester voor het Gemeentelijk Volksbadhuis in de v. d. JVerffstraat en in verband met zijn door B. en W. overgenomen motie inzake informatie bij de Arbeidsbeurs. De schorsing van den vorigen badmeester schiep voor den Directeur van den Ge meentelijken Geneeskundigen Dienst en voor B. en W. een zeer moeilijken toestand Het badhuis in al zijn afdeelingen moest blijven functionneeren; voor den goeden naam van het Schoolbad moest worden ge waakt cn was direct goed toezicht noodig en er was direct tijdelijke hulp noodig. In de behoefte aan goed toezicht werd voorzien door tijdelijke aanstelling van den oud-politieagent Blok; een onderzoek bij de Arbeidsbeurs leidde tot de tijdelijke aan stelling van den stoker Metz. Voor de be trekking van badmeester zelf is niet bij do Arbeidsbeurs geïnformeerd. Noodig werd geacht een oproeping per advertentie, om dat het tegenover de waarschijnlijk talrijke gegadigden voor deze betrekking in hooge mate onbillijk zou zijn geweest, de keus te beperken tot de zeer weinigen, die, in het allergunstigste geval, de Arbeidsbeurs wel licht had kunnen noemen en tot de pl.m. 50 ollicitanten, die zich reeds hadden aan gemeld nog vóór de oproeping was ge plaatst. [Waarom zou nmn willekeurig die genen uitsluiten, welképtlvorcns te sollici- teeren, bescheidenlek op de oproeping had den gewacht 1 En bovendien, waarom zou den Burgemeester en Wethouders, bij deze zeer verantwoordelijke betrekking, de keus noodeloos beperken Om die onbillijkheid te voorkomen, meen den B. en W. evenals de Directeur, dat we ons de advertentiekosten moesten getroos ten. Dat de gegadigden hun sollicitaties oid gezegeld papier moesten schrijven, ligt niet aan B. en W. Iutusschen oordeelde de Directeur van 'den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst, 'die de verantwoordelijkheid draagt, dat docr het tijdelijk aangesteld hulp-persq- neel wel voor eenige dagen, maar zeker niet voor den betrekkelijk langen tijd, diea het onderzoek der sollicitaties zou vorde ren, naar kfehooren in de behoeften vao bet Badhuis kon worden voorzien. De Di recteur achtte daartoe noodig, dat t ij d e- 1 ij k de functie van badmeester werd 'opgedragen aan iemand, die blijkens zijn referenties, kon geacht worden,] met. zijn vrouw, de onderscheiden werkzaamheden goed te kunnen verrichten. Toen het bad huis geopend zou worden, was er een voor dracht voor de badmeesters-benoeming op- gemaakt, waarop, na nauwkeurig onder zoek, uit vele sollicitanten. Van Ingen Sohe- nau als No. 1 werd geplaatst. De keus viel toen op Kukler, die No. 2 stond en door wiens aanstelling een wachtgeld werd uit gespaard. Deze Van Ingen Sohenau, No. 1 der vroe gere voordracht, bleek bereid, een tijde lijke aanstelling te aanvaarden. Hij kon die aanvaarden, omdat zijn patroon hein verzekerde, dab hij5 bij niet-benoeming, in zijn dienst kon terugkecren. Op het t ij- 3 e 1 ij k karakter der aanstelling werd èn toen, èn later, nadrukkelijk gewezen. Geen van beide partijen werd door de tij delijke benoeming gebonden. Eenige belof te van vaste aanstelling werd niet gegeven. Nu was er, eerst voor den Directeur, daarna voor den Wethouder en eindelijk voor de Commissie van den Gemeentelij ken Geneeskundigen Dienst, tijd voor het onderzoek der 270 niet 68 zooals de heer Kooistra meent lollicdtaties. Hierbij diende te worden gelet op bekwaamheid als stoker, op eenige kennis van montee- xen, op gunstige reputatie van man en yrouw en ook op prestige van man en vrouw. Het onderzoek leidde tot een voor dracht, waarbij Van Ingen Sclienau, die gedurende ruim 2 maanden, in de waar neming zijner tijdelijke functie, bleek zeer goed te hebben voldaan, wederom als No. 1 werd geplaatst. De Commissie vereenig- de zich met deze voordracht en 31 Maart 192-1 werd Van Ingen Schenau definitief be noemd. Zijn toenmalige woning had hij per week gehuurdde huur heeft hij opgezegd, niet op 15 December, zooals de heer Kooi stra heeft vernomen, maar na zijn defi nitieve benoeming, zooals Sohenau mij mondeling en schriftelijk heeft verzekerd. Het antwoord op de vraag van den heer Kooistra is, dat B. en W. met den Direc teur van den Gemeentelijken Geneeskundi gen Dienst van oordeel zijn, dat voor de vervulling an deze vacature, met 't oog op billijklbeid en verantwoordelijkheid, een oproeping moest plaats hebben en dat, in dit geval, de door de motie-Kooistra aan bevolen weg via de Arbeidsbeurs niet de juiste wa§ De heer KOOISTRA was nog niet be vredigd docar het antwoord van den wet houder. Hij blijft volhouden dat hier niet de juiste weg is gevolgd. Hij wil niets kwaad zeggen van den benoemden func tionaris, doch constateert toch dat er zelfs aan de Arbeidsbeurs waren ingeschre ven, die technisch beter onderlegd waren. Hij hoopt dat er in de toekomst meer re kening met de motie zal worden gehouden. I>e heer GROENEVELD sluit zich, eeni ge malen onder instemming van den heer Eerdmans bij den heer Kooistra aan en be toogt nog eens dat deze sollicitatie een komedie is geweest, daar bet van meet af vaststond dat de heer Van In^fcr^Schenau benoemd zou worden. Hij heeft als lid der Commissie daartoe dan ook niet willen me dewerken. Wethouder SANDERS gaf vervolgens nog een nader antwoord op de vragen in een vorige vergadering door den heer Heemskerk gedaan over den toestand der emigranten die vanwege de gemeente naar Canada werden gezonden. Hij kon nu met aanhalingen uit brieven, door de landver huizers geschreven, den eersten algemeen gunstigen indruk bevestigen. De meeste brieven ademden een toom van groote te vredenheid. Bij de voorlezing van zulk een enthou siast citaat, riep do heer Van Stralen: ,,Ik ga ook naar Canada 1- Geroep: ,,Ga. maarl" en: „wij kunnen je hier nog niet missen", enz. Nog werd door den heer v. STRALEN gevraagd in welk stadium het onderzoek naar de verbetering van den Zoeterwoud- schen weg is gevorderd. De VOORZITTER zegt dat dit onderzoek nog gaande is. De heer EERDMANS acht dit niet noodig. De heer VAN DER REYDEN vestigt de aandacht op den desolaten toestand waar in de Os- en Faa-rdenlaan verkeert. De VOORZITTER zegt een onderzoek toe. Daarna sluiting. RECLAME. Als ge geen eetlust hebt, ge u humeurig en terneergeslagen voelt, dient gij Foster's Maagpillen te gebruiken. Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op do lever, regelt de gal, helpt de spijsvertering en voorkomt ver stopping. Het geheele gestel wordt versterkt door het gebruik van Foster's Maagpillen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pil len f0.65; in apotheken en drogistzaken. 1930 Alphen. Van een motorfiets liep nabij de Spoorbrug alhier de band van een der wielen af. De motor sloeg tegen den grond. De berijder bekwam nogal ernstige ver wondingen, terwijl een dame die op de duo zat met den schrik vrij kwam. Alkemade. Het onderzoek.van de lich tingen 1913, 1914 en 1915 zal voor deze ge meente plaats hebben te Roelofarendsveen in het Gemeentehuis op Dinsdag 3 Juni a.s., des voormiddags halfelf. B u r g e r 1. Stand. Gebo ren: Petrus Wilhelmus, z. van A. J. van der Zwct en van G. Huigsloot. Wilhelmus Joseph, z. van J. J. Zoet en van B. B. P. Verhaar. Wilhelmina Maria, d. van H. Verdel en van J. Koek. Overleden: Gerardus Petrus Eist- geest, 11 maanden. Maria Martha Bak ker, echtgenoote van H. Bartels, 56 jaar. Apolonïa Anna van Berkel, jd. 19 jaar. Leiderdorp. Zaterdagmiddag viel een 2-jarig jongetje in een poldersloot. Onze dorpsgenoot O. van Poelgeest mocht, met gevaar van zijn eigen leveD, het kind van een wissen dood redden. De Raad vergadert Donderdagavond te halfacht. Burger 1. Stand. Gebo ren: Cornell's, z. van K. v. d. Kommer en J. Hofstede. Overleden: Johanna Kemper, echtg. van W. Poel wijk, 92 j. Oude-Wetering. Tot vertegenwoordi ger van den Raad van Arbeid te Leiden is in" de vacature Kortekaas en De Ren be noemd de heer W. Los alhier. De werk zaamheden van den vertegenwoordiger strekken zich uit over Roelofarendsveen en Ou d e - W et erin g,; Roelofarendsveen. De biljartwedstrijd tusschen de heeren A. Rijnsburger, van Oude-Wetering en Th. Bakker van hier, is door den heer Rijnsburger met grooten voorsprong gewonnen. De heer Rijnsburger behaalde 1000 punten tegen de heer Bak ker bijna 500. Het gemiddelde van Rijns burger was 5.71. Rijnzaterwoude. Tot opvolger van den heer A. Kiebert, die wegens vertrek uit do gemeente als lid van den raad heeft moe ten bedanken, is benoemd de heer P. van der Meer (R.-K.) Waddingsveen. De politie maakte pro ces-verbaal op tegen J. O. Z. alhier, we gens overtreding der Vleeschkeuringswet. Aan de eicrenveiling waren aangevoerd 5722 kipeieren, 628 eendeieren. Prijzen wa ren voor kipeieren f G.30f7.35; eendeicren f6.08—f6.15 de 100 stuks. 2 kazen f 0.35 per pond. Gevonden voorwerpen: een portemon- naie, een kindei handschoen en een gouden broche. (Inlichtingen Dorpstraat 24). Haarlemmermeer. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur is op den Kruisweg nabij de Cruquisus de 18-jarige B. uit Haarlem dusdanig aangereden door een auto, dat hij ernstig aan hef hoofd verwond per auto naar het St. Elizabelhsgasthuis te Haarlem werd vervoerd om daar te worden verbon den. Zijn toestand is bevredigend. De ambtenaar bij de Nederlandseho Spoorwegen J. P. Sebens, is van Nieuwer- Amstel overgeplaatst naar deze gemeente. Tot waarnemend Rijksontvanger te Haar lemmermeer is benoemd de heer T. J. F. Zeij te Amsterdam. Mej. A. P. v. d. Paursert. werkzaam ge weest bij het openbaar onderwijs in deze gemeente, gaat het onderwijs verlaten. Zaterdagmiddag had een kind van een bewoner van den Kruisweg alhier het on geluk den kokenden inhoud van een op het vuur staanden pot gedeeltelijk over het lichaampje te krijgen. De moeder begaf zich m,et het kind onmiddellijk naar een dokter, die de bekomen brandwonden verbond. Hillegom. Het bestuur van het Depar tement Hillegom der Maatschappij tot Nut van het Algemeen heeft den verbouw en de vcrgrooling van het pand „Java" in de Van den Endelaan alhier ondershands opgedra gen aan den heer G. J. Janssen. In dit ge bouw zullen te zijner tijd de verschillende Nuts-instcllingen aangebracht worden, ach ter het bestaande gebouw (er aan vast) zal een vergaderzaal komen. Een Belgische motorrijder wilde op Weerestein een autobus passeeren en week uit naar den kant van de tramrails. Het rijwiel slipte; berijder en duo-dame vielen precies naast de autobus1. Beiden kwamen er wonderlijk genoeg goed af, maar het voorwiel van het motorrijwiel werd door de autobus overreden. Dit was zóó krom, dat niet verder gereden kon worden. Eatwijk-aan-den-Rijn. De heer J. J. Hens, leeraar aan het St. Willebrorduscol- lege alhier is benoemd tot lid der commis sie, befast met het examineeren van ben, die een akte van bekwaamheid verlangen voor het handteclcenen. Katwijk-aan-Zce. Van de Irawlvis- scherij kwamen Maandag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 173 met f279; KW 143 met f369: KW. 49 met 1146; KW 40 met f246; KW 45 met f 392; KW 35 met f 242; KW 46 met 409; KW 38 met f 221; KW 114 met f 258; KW. 115 met f191; KW 1 met f132; KW 153 met f 169; KW 103 met f 173; KW 147 met f114; W 69 met f105; KW. 66 met f 108; KW 39 met f 165; KW 54 met 1162, en KW 110 met f 174 besomming. Noordwijk-aan-Zee. Door v. d. N cn V. alhier is Zaterdag op het strand een kist gevonden, waarin een' doode slang lag. Het is een prachtig dier en ruim 3 Meter lang Vermoed wordt, dat de kist van een of ander schip is afgeslagen in zee, en dat toen het dier in zee is doodgegaan. Met veel spoed is men van gemeente wege aan het werk aan de nieuwe stand plaats voor auto's enz. Maandag was reeds een groot gedeelte bestraat, zoodat het niet lang zal duren of het zal officieel in ge bruik worden genomen. Oegstgeest. I Gemeenteraad. Voorzitter de heer J. G. M. van Griet- huysen. Afwezig de heer Zandbergen. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen worden voorgelezen der vo rige vergadering, die onveranderd worden gearresteerd. Ingekomen stukken: Eenige, door Ged. Stalen goedgekeurde raadsbesluiteneenige uitspraken inzake fcrensenbelasting en eenige. comptabilileitsbesluiten. Vervolgens het jaarverslag van de commissie van ad vies voor de werkloosheidscommissie; een schrijven van de directie der Gasfabriek te Leiden, dat de prijs van het gas is verhoogd; verslag van de gezondheidscommissie te Katwijk. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Een verzoek van de R.-K. en Ghr. Werk mansbonden om bevordering inzake ar beiderswoningbouw enz. wordt mede voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de heeren Kraan en Groenewegen om verstrekking van eerr bouwcrediet voor den bouw van 10 arbei derswoningen. De heer Van Egmond stelt voor om in be ginsel in te.gaan op dit verzoek daar bij deze zaak zeer veel belangen zijn betrokken. De voorzitter vindt hierin wel geen direct bezwaar, maar acht het, zonder een grondig onderzoek van B. en W., niet goed deze aanvraag ten volle Ie behandelen. Dit adres i9 nl. 16 Mei* ingekomen en de tijd is te kort geweest om het door B. en W. te onderzoo ken. Wel is het Rijksbouwcrediet verleend, maar spr. wijst op de noodzakelijkheid van een in te stellen onderzoek door B. en W. en geeft dit den raad in overweging. De heer Bakker acht een praeadvies van B. en W. zeer noodig maar is overigens voor het voorstel Van Egmond om dan toch een voorloopig besluit te nemen. De voorzitter zegt dat indien de raad nu besluit in begin sel toe te stemmen, het zeer waarschijnlijk weer zal gaan als bij een vorig verzoek. Als dan in een volgende vergadering deze zaak wordt besproken en in alle hoedanigheden bezien, is misschien juist het tegenover gestelde te verwachten en zal het afgestemd worden. Daarom acht spr. een voorloopig besluit niet in bet belang van den arbei derswoningbouw daar dit besluit onvoorbe reid zou zijn. De heer Uillenboogaard spreekt ook voor het voorstel Van Egmond. De heer De Graaf bespreekt de onmoge lijkheid voor de aanvragers, om een begin voor den bouw te maken, voor de raad eenig besluit heeft genomen. De heer Schoonderwoerd acht het ook in het belang van alles, om in beginsel een be sluit te nemen, daar eenig antwoord van den raad voor 1 Juni a.s. noodzakelijk is. Zoo de raad nu niets bssiuit, kunnen adressanten zeker niel3 beginnen. Het bouwen van hui zen met een maximum huur van f 4 per week acht spr. zeer in 't belang van de vele woningzoekenden. De raad heeft dezen avond de laatste troeven in handen en zoo deze nu niet worden uitgespeeld, is spr. overtuigd dat de aanvragers zeker niet zul len overgaan, ook niet na 1 Juni, tot het bouwen van dergelijke woningen. Op deze wijze komt er dan in de eerstvolgende jaren weer niets van goedkoopen woningbouw. Spr. vindt bet dus onverantwoordelijk van den raad, als van deze gelegenheid geen ge bruik wordt gemaakt. De voorzitter brengt dan het voorstel Van Egmond in stemming, dat wordt aangenomen met 8 tegen 2 stem men, die van de heeren Rubenkamp en Spaargaren. Een verzoek van het bestuur van de be waarschool aan den Mosch om een hoogere subsidie, wordt direct in behandeling ge nomen. Na ampele b'c-spreking stellen B. en W. voor de subsidie van f 200 te verhoogen lot f 400, wat met algemeene stommen wordt aangenomen. Een uitvoerig advies van het plaatselijke comité van actie tegen verslechtering van het openbaar onderwijs, wordt voor kennis geving aangenomen. Eenige verzoeken om ontheffing van schoolgeld worden goedgekeurd. Op een verzoek van mej. de wed. K. om ontheffing van schoolgeld voor een buiten- landscb kind, wordt afwijzend beschikt. i Vervolgens komt aan de orde punt 2 der 1 agenda. Voorstel tot wijziging van de beloo- j ning der commissie tot wering van schooD i verzuim. Deze comm. bestaat uit negen j leden en ontvangt jaarlijks een belooning van f 90. B. en W. achten een verhooging zeór bil lijk daar deze belooning steeds hetzelfde is gebleven en zij stellen voor dezen post te verhoQgen tot f 180. Wordt met algemeene stemmen besloten. B. en W. stellen verder voor de belooning der hooikeurders te verhoogen en wel van f 10 lot f 25 per jaar wat na eenige bespre king wordt goedgekeurd. Voorstel tot wijziging van het uitbreidings plan A. Olsthoorn. In overleg met den inspecteur, geven Ged. Staten den raad in overweging eenige ver andering te brengen in 't vorig genomen raadsbesluit aangaande dit uitbreidingsplan. De voorzitter geeft hierbij eenige toelich tingen, waarna deze wijziging wordt goed gekeurd. Adres Stratenaanleg A. Olsthoorn. De voorzitter geeft den leden eenige uit leggingen volgens een teekening, waaruit blijkt dat een straat zal worden aangelegd Ier breedte van 10 Meter. B. en W. geven den raad in overweging dit verzoek in te willigen volgens de daar voor vastgestelde bepalingen. Wordt met algemeene stemmen goedge keurd. Tijdens deze besprekingen deelt de voor zitter mede, dat B. en W. voornemens zijn lerug te komen op het Vorig genomen be sluit om de „Rijnstraat ter herdoopen in „Assendelflstraat". Adres L. W. Nouwens inzake bepaling der rooilijn. Adressant verzoekt de bepaling, namelijk: 16 Meter uit het hart van den weg, te ver anderen in 14 iMeler. B. en W. hebben een onderzoek ingesteld en zijn niet voor deze verandering, gezien de groole drukte op dezen verkeersweg, waarom zij voorstellen niet op dit verzoek in te gaan. Naar aanleiding van een vraag van den heer Van Egmond of B. en W; kunnen af wijken van deze bepalingen, geeft de voor zitter eenige toelichtingen aan de hand van de verordeningen. De lieer Van Egmond zegt dat zoo dezen keer afgeweken wordt van de bepalingen en dus de nieuwe bouw 2 meter vooruit komt te slaan, dit in het vervolg groote moeilijk heden zal opleveren. Ook de heer Uittenbo- gaard acht heUin het belang van het groole verkeer thans noodzakelijk, geen verande ring te brengen. Bij mogelijke bebouwing van naastbijgelegen terreinen zal dan (och altijd een ver vooruitstekende punt blijven bestaan op dien hoek van den weg. De heer Schoonderwoerd bepleit een an dere zienswijze. Als bij geheel nieuwen bouw., de bepaling gehandhaafd wordt acht spr. het billijk, maar in dezen is het iets anders. Het oude gebouw n.l. de smidswerkplaals, zal toch blijven bestaan. Hierdoor ïal het nieuwe gedeelte n.l. de winkel een groot eind achteruit komen te slaan en voor adres sant tot gevolg hebben, dat zijn winkel min der opvalt, wat toch zeker niet voordeelig zal zijn. De voorzitter zegt, dat het algemeen be lang hier vóór privaat belang moet gaan hetgeen spr. voor adressant persoonlijk wel spijt» RECLAME. Madem. Spineii, zeule ons j/ï U niet» zeggen, C j bl ij ik met Uw jw zeep ben". Het ov?r yloedige en rooniarïi lige schuim der nr calzecp, diep jn poriën doordiiiiJ gende, verwijdert all, onzuiverheden, houdt de huid volkomen Ér zond en doet de i,-,l tuurlijke schoonh. der teint niet vertol ren gaan. 193 Maar hier gaat het toch niet zooah b, bij den bouw. van de nieuwe school yl „Duinzicht" zegt de heer Schoonderwot: want die is toch ook niet achteruit gegar De voorzitter licht dit punt nader toe. i situatie was daar ter plaatse geheel and,: De heer Bakker brengt ook naar voren kwestie van den drukken verkeersweg acht het toch moeilijk om de belangen day tegenover van één eigenaar te doen u gaan. Hierna wordt besloten om de gevraa* wijziging niet toe te slaan. Door den heer v. d. Meene is als hoe der Chr. school een verzoek gedaan om v» goeding voor onderwijs buiten de gewo: schooltijden door mej. Kooij, als onderin zeres. De voorzitter geeft hierop eenige loelic tingen en zegt dat deze vergoedingen o niet zijn gedaan aan de leerkrachten van: O. L. scholen, waarom B. en W. voorstel' aan dit verzoek niet te voldoen. Aldus 1 sloten. Vaststelling vergoeding voor Bijzon.' Vervolgonderwijs. Dit onderwijs is gegeven in 1923 en IJ in de bijz. school aan den Endegeesb straatweg, de R.-K. school en de bijz. sch aan den Morsch. Voor de gemeenteschool dit bedrag vastgesteld op 8.54 per !e: ling. Ook voor deze bijz. scholen wordt; dus besloten. Eenige complabilileilsbesluilen word goedgekeurd. De rekening 1923 cn de begrouling IS burgerlijk armbestuur worden na voorlezi: goedgekeurd. Rondvraag. De heer Schoonden bespreekt de op 31 Maart jl. gehoud» avondoefening van de Oegslgecsler bur# wacht. Eenige bewoners van de De Kempen: straat hebben hun beklag gedaan bij del ders van die oefening, wegens verstoring u de rust. In verband hiermede vraag! heer Schoonderwoerd den burgemeester o in het vervolg de belangen van de inv, te willen behartigen en zoodoende een ai dere regeling te doen treffen door het J stuur en de leiding der burgerwacht ofJ een herhaling voorkomen wordt. En i ander beschouwt spr. geheel builen de pathieke prestaties van de leden deze: gerwacht. De voorzitter zegt dat in hel vcr\-< 'i andere regeling getrorfen zal woróen en. t aanzegging gedaan zal worden. Ten 2de vraagt de heer Schoondrr vj, eenige inlichtingen aangaande het :>nn zegde ontslag aan de losse arbeiders win gemeente. De voorzitter geeft eenige loeiichling. en W. kunnen, door verschillende uitbn dingen op den langen duur toch niet alls met de vaste arbeiders het werk aan, wai om zij waarschijnlijk meer vast persend zullen moetoft/aanstellen. De berekening voor deze benoodigde krachten zijn i i nog niet ten einde. Ten 3de vraagt de heer Schoondenvo: naar de vaststelling der huur van de huia aan den Morsch, waarop de voorzitter ar. woordt dat de tijd daarvoor nog niet is a a; gebroken. De heer Nijssen bespreekt hel opb;A van de Geverstraat voor gas of walerleidin waardoor onlangs een ernstige belemmerii in het verkeer is ontstaan en vraagt om liet vervolg bij dergelijke opb'rekingefi w doende waarschuwingsborden te doen pi' sen. De voorzitter zegt hierin overweging 1 De openbare vergadering wordt hierna f sloten ter behandeling van punt 9 rae! sloten deuren. Riinsbrrg. Met ingang van Woensi a.s. wordt de melkprijs alhier met één ee: per liter verhoogd. De bloemenprijzen zijn met hel wan weder enorm gedaald. De aanvoer is groot; de^ handel is traag. Met aanvankelijk 60 leden is o!!i opgericht een Christelijke Gymnasia eenjging. Voorscholen. Een koetsier vanl groentenwagen, die hoogstwaarschijnlijk te slapen, bemerkle niet, dat zijn sigaret zijn mond was gevallen, met het gevolg spoedig zijn jas en vest. in brand stofl Gelukkig was hij net bij de brug over den Rijn. Hij sprong dadelijk in liet W3 zoodat het vuur spoedig gebluscht was. Burg. Stand. GeborenAnti van A. Solleveld en A. Walman nette Antoinette, D. van II. A. Diephui en C. Vermeulen Willem, Z. van A. Kuys en G. Bouwmeester. Gehuwd: A. J. Borman en A. w. f Weerden, VOETBAL. Roemenië neemt wèl deel. Nader meldt de „Tel.", dat wèl zal deelnemen aan het Olympisch w balfcovnooi. De op Dinsdag, 27 Mei, (kV middags te 4 uur vastgestelde wei5 NederlandRoemenië gaat dus door- Medaillewedstrijd. Morgenavond te 7 uur speelt L. J- thuis een medaillewedslrijd tegen J binatie „Grashoppers". In het L. F. zullen eenige nieuwe spelers meedoe- Werkloozen hebben op verloon T beurskaart vrijen toegang.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6