Anno 1924 |fficieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het vG-nmaamste nieuws van heden. DAG PRIJS DER ADVERTENTIENi Cis. pel regel. Bil regelabonnemenl belangrijk lageren prfja. leine Adverlentiën, uiIsluitend bij vooruitbelaling, Woensdags ea irJags 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van SO. isso volgens poslrechl. Voor eventueele opzending van brieven porlo te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer* vooi Olrectie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Voor Lelden per 8 maanden f 2.85, per week ƒ0.18, Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per wéék „0,18 Franco per post 2.85 portokosten. ummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Ieentelijke vischverkoop. den gemeentelijken viscbwinkel, karkt 18 (telefoon 1225) ia WOENS- verkrijgbaar: SCHELVISCH a fO.12 SCHOL a f 0.13—0.26, MAKREEL [23, CARBONADEVISCH a i 0.23, ÏUAUW a £0.25—£0.30 (geli. kabelj. ff., POON a f 0.11, SCHAR a f 0.13 [rBOT a f 0.52 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. 20 Mei 1924. Voor Volkerenbond en Vretje. J gisteravond door de afd. Leiden van foreeniging voor Volkerenbond en Vre de Remonstranlsche kerk gehouden hkomst ter herdenking van de eerste ^conferentie in 1899, v.ras zeer druk nt. Er was in het kerkgebouw bijna I plaats onbezet. Het eere-comité was Jgoed als voltallig aanwezig en had den kansel plaats genomen. I samenkomst werd met een inleidend door den afdeelingsvoorzitler, prof. H. Roessingh, geopend, die de aan. tot de eerste Vredesconferentie fcte en er op wees hoe eerst in ons |,Vrede door Recht" en daarna de „Ver voor Volkerenbond en Vrede" de Jsgedachte hebben trachten te verbrec- pn grootere kringen er warm voor te In dat kader past ook deze herden- javond. Tusschen 1899 en thans ligt tol de groole wereldoorlog en deze heeft pkt, dat velen, waartoe ook spr. zich it, van oordeel zijn, dat de strijd tegen j en bewapening scherper moet wor- ivoerd en men daartegen meer om- Fprogramma's moet opstellen. Intus- moefen wij dankbaar zijn, dat zoo- knappe juristen ook in ons land het pstuk van juridische zijde hebben aan- en tot oplossing gebracht en spr. lugde zich zeer in de groole belang- pg, die deze bijeenkomst heeft gewekt, dat de aanwezigen hierop hadden ge- „De bergen zullen vrede dragen, ^uv'len heilig recht," enz. en het Vrij- Zanglcoor zich had laten liooren, gaf borzitter het woord aan onzen sladge- I mr. dr. J. Schokking, die, zooals wij meedeelden, inviel voor prof. Ver- luit Delft, die onverwacht was verhin- I heer Schokking ving aan met er op Ijzen, dat de „Verceniging voor V. en toed heeft gedaan het feit der eerste psconferenlie aan te grijpen om de ge- n het doel van den Volkenbond I bekend te maken. Het onderwerp is kroot belang, waarmede de belangstel- pog niet evenredig is. Wanneer het ge- Jlaarvoör rustige, degelijke en echte be- IteHing te wekken, is er al veel ge ilen. den ouden tijd stelde men zich voor, Ie volkeren tegen elkaar stonden. Na was vrijwel synoniem met vijand. Het 3 Volkenbond wijst er reeds óp, dat pders is geworden. Het beoogt toch een nwerking der volken. Dat wil niet zeg- lat alle volken in een groole almalgama i moeten worden opgelost. Dat zou een pning wezen van het volksleven, zoo- Iet zich bij de onderscheidene naties ■aart. herinnert er in dit verband aan, dat fogsle instantie de gedachte van een inbond, door Jezus Christus zelf in de d is gebracht. neemt aan, dat de Volkenhond, ge- i uit den nood der tijden, van echten e is, d. w. z. dat hij waarlijk vrede en nwerking bedoelt. Hij is echter nog to moet groeien. Daarbij zal men er toe fn komen, dat ook Duilscliland en Ame er in worden opgenomen. hebben met de oprichting er van dit gewonnen, dal de pacifistische ge- f van het gebied der bespiegeling is nen op het terrein van het reëele, van pnerete denken. de beteekenis van den Bond inal pien zin uitvoerig te hebben uileenge- pvatii spr. lot de vraag hoe Nederland, pver dezen Rond staat. Hij juichte het. tot wij zijn toegetreden al schuilt er f°3r oen kleinen, neutralen Slaat eenig in, omdat rner. door aansluiting en "•werking altijd iets van eigen souve- pt inboet Daarom is omzichtigheid II dat opzicht geboden. Wij moeWSf ons hengen in politieke geschillen der wachten, maar door ons optreden de ^agen van het internationaal recht jjfen* *n verband wijst spr. op hel pend verschijnsel, dat het Hof van ?o en van Internationale Justilie ln gevestigd zijn. •Beschouwt hij ten slotte den Volken- eni"n.ee.n 'n5'ument in Gods hand tot aal f„ Sfcl.ien de tegenstellingen van religie der verschillende natiën en ons vrede te brengen in den geest, door Christus zelf bedoeld. Hierna kreeg mevr. douair. P. Gravin Van Heerdt tot EversbergQuarles van Uf- ford, lid van het hoofdbestuur van de Ver- eeniging. het woord om te spreken over: De roeping der vrouw ten opzichte van het Vre desvraagstuk. De grootsche laak, die voor Nederland is weggelegd op vredesgêbied, en welke zich in deze laatste jaren steeds duidelijker om lijnt. zal echter slechts dan goed kunnen worden volbracht, wanneer ook in ruime mate het enthusiasme onzer vrouwen is op gewekt en zij het als haar heilige plicht lee- ren beschouwen, haar beste, d. w. z. haar moederlijksle gaven hieraan te moeten wij den, aldus ving spr. aan. Evenals in het huisgezin, is ook in den Staat en in den Wereldbond der Staten de harmonische samenwerking der seksen noodig, eik het beste gevende van wat de natuur hun schonk, om tot volle, schoone ontwikkeling le komen. Het ontwaken der vrouw lot haar gevoel van verantwoordelijkheid tegenover de sa menleving, iels wat met verrassende snel heid juist nu. over de geheele wereld plaats vindt, stemt inderdaad hoopvol voor de vreedzame oplossing van zoo menig pro bleem. Prachtwerk is hierin voor elke ware. moederlijke vrouw weggelegd, mits ook haar hart reeds heeft leeren kloppen voor alles, wat verband houdt met de zeer bijzondere roeping, welke op dit gebied voor ons land is weggelegd en zij in eenvoudige omlijning heeft leeren begrijpen wót het voor de toekomst van de menschheid betee- kenen kan, wanneer allen, hier en over de grenzen, eendrachtig daarover leeren den ken. Aan Moeder's knie dient pacifisme daarom reeds in kinderlijken vorm te wor den aangekweekt. Maar ook in de school, die samenleving in het klein, aldus spr., dient in harmonie met de indrukken van thuis, hierop te wor den voortgebouwd en wel in de richting van zedelijke maatschappelijke opvoeding: opvoeding lot goede burgerschap en lot we reldburgerschap, iets, wat voor de vreed zame oplossing van onze sociale en inter nationale vraagstukken van zoo groote be teekenis kan zijn. In dit speciale, maar zeer belangrijke onderdeel van de opvoeding, zijn enkele landen, zooals Engeland en Amerika ons verre vooruit en wordt het hoog tijd, dat ook op onze scholen, die anders wat zuiver onderwijsgebied betreft, een uitste kend figuur maken, een taktvolle infiltratie van dergelijke begrippen plaats vinden. Behalve ten opzichte der opvoeding in pacifistischen zin schenke aldus spr. de vrouw haar aandacht aan de pers aan de politiek en aan de diplomatie. Op al deze terreinen is er voor ons vrouwen plaats. En daarom: moedig voorwaarts! en moge geen onzer verzuimen, in deze richting le doen, wat haar hand vindt om te doen. Aldus besloot deze spr. haar vurig en enthusiast betoog, in hoofdzaak lot de tal rijke vrouwen gericht. Na een slotwoord van den voorzitter en eenige liederen van het koor werd de bijeen komst met een gemeenschappelijk lied, slaande door de aanwezigen gezongen! be sloten. Schadevergoeding voor aan de Roer in het ongereede geraakte goederen. De Kamer van Koophandel verzoekt ons de aandacht van Jsela.nghebbenden te ves tigen op de uitvoerige* roededeeling in „Han delsberichten'' van 8 Mei j.l. No. 89E>, no pens goederen, die in tezet Duilschïand in den aanvang van de Roerbezetting op de spoorlijnen in bezet Duitschland in het on gereede zijn geraakt. Zij wijst hierbij uitdrukkelijk op den ge stelden termijn van 10 Juni 1924, vóór wel ken de verzoeken om schadevergoeding ter zake, mits voldoende aan de gestelde voor waarden en met in-acht-neming van de in de bovengenoemde mededeeling uitvoerig vermelde formaliteiten bij het „Comité Di recteur de liquidation des Marchandises en souffrance sur les Réseaux des territoires occupé" te Wiesbaden worden ingediend. De bezetlingsautoriteiten hebben het stand punt ingenomen, dat de Duitsche belang hebbenden reeds door het Duitsche Rijk zijn schadeloos gesteld en dat er geen reden be staat om hen alsnog schadeloos te stellen. Uit de geheele opbrengst van de goederen, welke door de bezetlingsautoriteiten in liet bezet gebied aangetroffen, en verkocht zijn, omdat de eigenaar niet bekend was, zullen derhalve de andere betrokkenen schadeloos gesteld worden. Nadere inlichtingen zijn te bekomen op het Bureau der Kamer van Koophandel, Breestraat 7880, alhier. Gedep. Stalen van Zuid-Holland heli- ben gisteren behandeld beroepen ex art. 103, 5de lid der lager-onderwijswet 1920 van drie R.-K. schoolbesturen en één Geref. schoolbestuur alhier tegen bestuiten van de gemeente Leiden, die in verband met de financiëele gelijkstelling de kosten per leer ling der bijzondere scholen had bepaald op 17 gulden per leerling van het lager onder wijs en 21 gulden per leerling van het uit gebreid lager onderwijs. De schoolbesturen waren tegen deze be slissing in beroep gekomen, omdat zij deze vergoeding veel te gering achten. Het be roep werd toegelicht door den heer T. S. j Goslinga, bestuurslid dar Geref. Schoolver- I eeniging alhier. Deze wees op dé cijfers, zoo als die le Rotterdam o.a. zijn, n.l. 33 en 51 gulden. De heer Goslinga zette uiteen, dat de bijzondere-schoolbesturqn gedurig in voorschot zijn door te late afrekening en daardoor zeer veel renteverlies hebben. Zoo zou d? Raad van Leiden vandaag besluiten om 44,000 gulden uit te betalen over 1922. Komt bij dil renteverlies nog een le lage uit- keering, dan wordt dil den schoolbesturen te machtig. Volgens spr. gaal het in het bij zonder om de jurisprudentie van art. 55 e, h. en o. en wat onder administratiekosten moet worden verstaan. Hieronder moeten alle mogelijke kosten worden gerekend, die voor hel beheer worden uitgegeven, evenals de gemeente dit doel bij dc berekening der kosten per teerling. De ruimte voor al deze kosten vond spr. in art. 55 eo der 1. o. wet 1920 De heer Vriend, referendaris, chef der afd. onderwijs te Leiden, bestreed dit laat ste. Hel schijnt B. en W. toe, dal de opvat ting der schoolbesturen omtrent dit artikel te ruim is. Er zijn nog dingen, die niet onder de rubrieken, genoemd in art. 55 eli vallen, doch daarom kan alles maar niet onder sub o wórden ondergebracht. Men zou dan wel hieronder kunnen rekenen de sala rissen van burgemeester en secretaris, van boden. enz. Dit zou zeer zeker over de ge lijkstelling heengaan. Een duidelijker bepa ling van wat als administratiekosten per leerling moet worden verslaan achtte spr. in de wet wel wenschelijk. Pastoor A. Leusc-n merkte namens de R.-K. Parochiale Jongensscholen alhier nog öp, dal Den Haag 50 cent heeft vastgesteld voor de administratiekosten. Indien Leiden ook een vast bedrag noemde, zou dit veel getwist be-sparen. De beslissing van Gedep. Stalen volgt later. Hedenvoormidag werd door de archi tecten L. van der Laan en ir. Jan A. van der Laan voor het bestuur van het St Fran- ciscus-Liefdewerk in liet gebouw van de R.-K. Militaire Vereeniging aanbesteed on der aannemers leden van de N. R.-K. B.-B., afdeeling Leiden en Omstreken; het ver bouwen van het perceel Nieuwe Rijn 52 tot een pensionaal. Ingeschreven werd door de he er pn F. Bik en Breedeveld voor f24.250 C. van der Poet f23.400; J. C van der Steen f21.900: C. W. Lindenhof f21817. Gebrs. C. J. van Beukering en Pb. Ross- dorff f21.172, en L. Menke f19.974. allen alhier. Een Twenlsch Comité, alhier, geslicht voor de slakende textielarbeiders en be staande uit hel Plaatselijk Arbeidssecreta riaat (P. A. S.). sub-comité afd. Leiden van Internationale Arbeids-IIulp (I. A. H.), voor zitter Ph. J. J. Hasselo, secretaris L. de Bol ster en penningmeester J. Raar, Oude- Rijn 17, zal zich belasten met het inzame len van gelden voor die arbeiders. Naar wij vernemen, zijn Hr. Ms. land goedoren onder Wassenaar en Voorschoten vanaf 21 Mei a.s. wederom te bezichtigen en wel des Woensdags. Toegangsbewijzen zijn te verkrijgen bij de Ver. lot Bev. van Vreemdelingenverkeer Breestraat 61/63 al hier, en bij den portier Matlhijssen op „Raaphorst". Gisteravond werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand Oude Heeren gracht 4. Daar gekomen bleek dat een voëderketel zwaar rookte door gebruik van nat bout. Perceel 58 in de Janvossensleeg alhier heeft in den korten lijd van circa vier we ken een verandering ondergaan, welke niet alléén het pand zélf, maar ook de straat bij zonder ten goede komt. Het was vóór dien tijd een klein, onoog lijk groentenzaakje, gedreven door den heer N. A. Roozendaal. Thans is het een mooie groenten- en fruitwinkel met aanverwante artikelen, zooals limonades, sorbets, jams, etc. In plaals van een gewoon raam ziet men nu een groote spiegelruit en daarach ter een keurig ingerichte éfalagekast, waar in heerlijk fruit en jonge, frissche groenten prijken. De winkel zelf is door biitrekking van'een woonvertrek bijna dubbel zoo groot geworden. De vloer er van is van graniet, evenals de toonbank, ten einde te voldoen aan de eischen der hygiëne. Iels nieuws is het aanbrengen van een aantal verschuif bare monsterbakjes, waarmede men het pu bliek in een kort bestek een overzicht geeft van het fruit en de groenten, welke op zekeren dag aanwezig zijn. Het werk werd zcex ten genoegen van den heer R. uitge voerd door den aannemer Jan de Lange. Het schilderwerk werd keurig verricht door den heer J. N. Brittijn. Er is door samenwerking van deze twee aannemers iets lot stand gekomen, waarop deze winkelstraat trotsch mag zijn. De heer Roozendaal hoopt door een prompte bediening het zijn ouden en nieu wen klanten in deze nieuwe zaak naar den zin te kunnen maken. Men deelt ons nog mede, dat het veel geprezen schilderwerk der gisteren door ons vermelde woningen der Bouwvereeniging „Ons Belang" in de De-Geneslet-straat, zij straat van den Haagweg, werd uitgeroeid door do Leidsche Schilders-Associatie. Bij de firma D. IJ. Alia, le Amsterdam is verschenen een geïllustreerde gids voor Leiden, welke met medewerking van het ge meentebestuur is uitgegeven. Ingekomen is voor ..Schoolkinderklee- ding en Sclioolkindervoeding" f 5 van de Bootvereeniging „Genot en Vermaak" en f 40.95, zijnde de inhoud van de geplaatste busjes van bovengenoemde Vereeniging. De interneeringskosten van de Belgische soldaten in Nederland. Het ,,Hd.bl. v. Antwerpen" meldt: De „Moniteur" kondigt den tekst af van de wet, waardoor de zaak der kosten van interneering in Holland van de Belgische soldaten geregeld wordt. Tevens worden afgekondigd de brieven, over dit vraagpunt gewisseld tusschen de heeren jhr. De Geer, Minister van Financiën in Nederland, en Theunis, Minister van Financiën in België. Uit de brief van jhr. De Geer het vol gende Het is dus overeengekomen, dat. de be taling van gezegde kosten zal geschieden zooals hieronder is bepaald: lo. De hoofdsom der schuld wordt be paald op 46.738.355.32, met inbegrip van een som van f 7.856.98, bedrag van aanvul lenden staat voor het jaar 1915; 2o. de rekening der samengestelde inte resten berekend tegen 4 Va t. h., wordt op den datum van 31 December 1922 afgesloten Het geheele bedrag dier interesten bereikt de soni van f 13.730.358.15. Dit bedrag zal, mits toevoeging van de interesten berekend tegen denzelfden rente voet van 4V2 t. h. van 1 Januari af tot den datum der eerste storting, betaald worden bijwijze van een eerste betaling op afreke ning van 10 millioen florijnen binnen één' maandhet overige zal zoo spoedig mogelijk in den loop van dit jaar worden betaald. 3o. De hoofdsom der schuld zal worden gekapitaliseerd tegen den rentevoet van 5 t. h. 's jaars en betaald in zesm'aandelijk- sc.he stortingen, elk ten beloope van f 2.233.032, op den vervaltijd van 30 Juni en 31 December van ieder jaar; de eerste stor ting zal geschieden 30 Juni 1923. 4o. De Belgische regeering heeft te allen tijde het recht de nog verschuldigde hoofd som bij vervroeging te betalen, hetzij ge heel, hetzij gedeeltelijk, mits vergoeding van den intrest loopende van den vorigen vervaldag af en mits kennisgeving één maand vooraf. Daarop antwoord minister Theunis: Dc Regeering van Z. M. den Koning be vestigt haar toetreding tot de reeds door de Regeering van H. M. de Koningin aan vaarde regeling zooals vermeld werd in dén brief van uwe excellentie. Van nu af neemt zij de noodige maatre gelen met het oog op de storting, binnen het tijdsbestek van één maand van dezen dag af, van dc som van tien millioen flo rijnen te gelden op het bedrag der interes ten tot op 31 December 1922, alsmede tot betaling van den eersten halfjaarlijkschen vervaltijd verschijnende op 30 Juni van dit jaar. De Raad van Den Haag is gistermid dag bijeengekomen onder leiding van den burgemeester. In de vorige vergadering had den de. stemmen gestaakt (1919) over het voorstel van B. en W. om de mótié Van den lieer Wittert van Hoogland (aanwijzing van het Alexanderveld als plaals voor het nieu we stadhuis). Thans werd het voorstel met 20 tegen 19 stemmen verworpen. Hiermede is het oorspronkelijk voorstel tot bouw van het stadhuis aan 't Spui wederom bevestigd. Een uitvoerige gedachtenwisseling volgde op het prae-advies van B. en W., om afwij- eend le beschikken op een adres van het Centraal Comité voor de Drankbestrijding om een deel van Scheveningcn (dorp) en de Spoorwijk en het Laakkwartier droog le leggen. De Voorzitter verdedigde het afwijzend prae-advies uitvoerig. Het werd verworpen met 21 tegen 17 stemmen, zoodat daarmede besloten is de bovenbedoelde wijken wel droog te leggen. Het voorstel van B. en W., om over te gaan tot de uitvoering van bet plan-Berlage (verandering van het Buitenhof en de Plaats en aanleg van den verkeersweg langs de Gevangenpoort), werd aangenomen zonder stemming, met aanteekening, dal de heer Duijmaér van Twist tegen was (vanwege de kiosk en de ondergrondsche privaatinrich ting daaronder op het Buitenhof). De lieer Spiesz (S. D.) hield ten slotte een interpellatie over de brandweerproef, welke met medewerking van den hoofd commissaris op aanstichting van een negental journalisten in Februari is gehou den en waarover de bladen, door omstan digheden, pas dezer dagen hebben geschre ven. Spreker juichte het toe, dat de hoofd commissaris heeft willen medewerken tot een publiek oordeel over de reorganisatie door middel van de pers. Hij betreurde het ernstig, dat de burgemeester tot een tweede proef, gelijk aan de eerste, niet heeft willen medewerken. Het publiek wordt daardoor in ongerustheid gebracht. Spreker achtte het noodig, dat alsnog een tweede objectieve proef zou worden gehouden op aanstichting BINNENLAND. De interneeringskosten van ds Belgische soldaten in Nederland. Ingediend zijn wetsontwerpen tot nadare wijziging der snikerwet en houdende maat regelen tegen aantasting van metalen voor werpen in den bodem door zwerfstroomen, afkomstig van de spoorstaven van electri- sclie spoor- en tram-wegen. Rapport Middenstandsraad omtrent het kiesstelsel en de taak der Kamers van Koon- handel. BUITENLAND. Het resultaat der Belgisch-Italiaansche besprekingen. Hannover blijft bij Prnisen. De mijnwerkers in het Roergebied ver werpen de arbitraire uitspraak. De bonus-bill in Amerika wet geworden. van den Raad zelf. Hij vroeg, om welke redenen de burgemeester tot de tweede proef niet heeft willen medewerken. Toen de burgemeester in zijn beantwoor ding van de sprekers, die hel woord voerden naar aanleiding der interpellatie, gehinderd werd, zag hij plotseling van het woord af, deed hel voorslel van den heer Spiesz aan nemen en sloot driftig de vergadering. Zaterdag werd te Rotterdam de algem. ledenvergadering gehouden van den Bond van Vereenigingen lot hel geven van Vak onderwijs. De Voorzitter, mr. A. A. de Veer, heet de aanwezigen welkom, en wel speciaal den inspecteur-generaal van het N. O., den hoer II. J. de Groot en de beide inspecteurs \V. II. Cool en Groole Haar. Vervolgens brengt hij hulde aan zijn voorganger mr. L. N. Roodenburg, die eenige maanden geleden ate voorzitter en bestuurslid heeft bedankt en aan de eveneens afgetreden bestuursleden mr. \V. G. A. van Sonsbeek en dr. F. D. A. C. van Moll, om daarna de leden op te wek ken tot verhoogde activiteit en wel speciaal waar het noodig zal zijn, zich schrap te 6lellen tegenover een z. i. al te veel in grijpen door de inspectie in de bevoegdhe den van de besturen van Nijverheidsscho len. In de ontstane vacatures werden als be stuurslid benoemd de heeren H. II. v. Dam A.Czn., voorzitter van de Academie te Rot terdam, mr. P. Droogleever Forluyn (oud wethouder van den Haag) en W. C. van As, te Sommelsdijk, terwijl herbenoemd wordt de heer G. W. van Bergen Walraven le Schiedam. Vervolgens houdt de heer P. Doorn, direc teur van de Academie te 's-Gravenhage, een interessante causerie over „Technische en Kunstonderwijs voorheen en thans", waarin de historische lijn geschetst wordt van de ontwikkeling van het technisch- ea kunstonderwijs in de Middeleeuwen in dea tijd van gilden en bauhütte en na de af schaffing der gilden in 1774, om vervolgens lang stil te staan bij de ontwikkeling van het technisch onderwijs in den laatsten tijd en dan wel speciaal, die van het Middel baar Technisch Onderwijs en de Academica van Kunstnijverheidscholen. Na beantwoording van het debat en del rondvraag werd door dc aanwezigen een be zoek gebracht aan het Rotterdamsch Stad» huis. ja bet kerkgebouw der Remonstrant- sehe Gemeente te Amsterdam heeft Zon dagochtend ds. W. Mackenzie, ter vervul ling van de vaoature-Reynders, overgeko men uit de gemeente te Utrecht, zijn in trede gedaan. Groot was het aantal be langstellenden, dat de plechtigheid b.j- j>e dienstdoende predikant, dr. K. F. Sparnaay, leidde zijn nieuwen ambtgenoot tot het gemeenschappelijk dienstwerk in met een toespraak naar aanleiding van een woord uit het Boek der Spreuken (29 18)„Ontbreekt openbaring, dan wordt hek volk bandeloos, maar wie do web onderhoudt, heil hem." Nadat ds. Mackenzie bevestigend geant woord had op de hem gestelde vragen, zong de Gemeente hem toe Lied 201 ,,U zegene God. Hij steil' u tot een zegen. Hierna beklom, de nieuwe voorganger zelf den kansel tot het houden van een korte intree rede aan dc band van Romei nen 8 23 Na de gebruikelijke toespraken richtte ds Mackenzie zich nog met een enkel woord in bet bij-zonder tot de vele jonge ren, wier streven in den Vrijs. Chr. Jon geren Bond en Studenten-Bond zijn groote sympathie heeft-. Als slotzang zong de Gemeente lied 144 „Halleluja, eeuwig dank en eerc", waar na met gebed werd gesloten.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1