Groote schoonmaak. flinke tocht per fiets? Waar ben je nu dezen Woensdag heen geweest? Erg mooi weer trof je niet. het regende telkens. Jan en Bram Hernerik, voor de verhalen in de kindercourant zorg ik nooit, dus ik kan je onmogelijk antwoorden op je vraag. Henk Broers, gelukkig dat je mij gunstige berichten kan schrijven over je vader. Van harte hoop ik voor je allen, dat als je dit leest, je vader al weer met jullie in den hui- selijben kring zit. Betsy Rijnders, als je de kindercourant soms leest, al ben je niet thuis, dan wil ik je even vertellen dat ik hoop dat je mij thuis zult treffen als je mij wilt bezoeken. Ver velend voor je om zóó lang van school te moeten verzuimen om je gezondheid. Christine Christiaanse, graag wil ik een woordje aan je schrijven, nu ik weet dat je familie je iedere week de kindercourant op zendt. Het spijt mij erg voor je dat je ziek bent geweest. Van harte hoop ik dat de Gel- dersche lucht je veel goed zal doen, zoodat je gauw wat sterker zult worden, probeer maar flink te eten hoor. Degene die zoo vriendelijk was, mij alles over je te schrij ven, zal dit hoop ik, ook wel lezen. Nelly en Corrie Mens, beiden zijn wel kom. Nelly 'hoort bij de grooteren en Corrie bij de kleineren, maar jullie behoeven nooit alle raadsels op te lossen, kiest maar 4 of 3 uit, die je het gemakkelijkste lijken. Ida van Riet, nogal weer een nieuweling die welkom is. Tot je 12en verjaardag behoor je tot de kleineren. Je mag de raadsels ge rust op hetzelfde papier als het briefje schrijven. CHazina van Venetie, is Ndesje de Gelder een vriendin van je. Och ja, de een houdt van vroolijke boeken waar je erg om moet lachen, en de ander vindt iets ernstigs weer mooier. Ik ken dat hoek, waar je over schreef, niet. Nettie van Klaveren, je voorspelde dat fiet maar een kort briefje zou worden en toen werd het toch een langen brief van 4 rijdjes. Ja gelukkig kan men nu overal aan boomen en struiken zien dat de zomer in aantocht is. En aan de vogels kan je het zeker hooien. Ik houd ook erg van vogels net zooals jij en ik ben heel blij, dat je het ook erg naar zou vinden als jongens kwa men om dat nestje uit te halen. Marie van Dijk, je weet wel dat eene waar jij zoo heel veel van houdt en zoo graag je vrije uurtjes aan geeft Ik ken iemand heel goed wier grootste liefhebberij en ontspanning precies hezelfde is. Zoo'n handel in het klem is alleraardigst vooral als men door vrienden en kennissen wat steun ondervindt. Over het algemeen houd ik niet van iets dat duister is, maar in enkele gevallen kan het wel grappig zijn. Annie Zirkzee, je hebt een hijzonder aar- ddgen dag gehad in Lisse. Wat je mij over dien anderen morgen schreef, lijkt mij heel prettig voor je om daarheen te gaan, het zal altijd wel mooi zijn. Geertje Hoff, neen 2en Paaschdag was liet geen al te mooi weer om te fietsen. Dat slot heb ik vroeger ook wel gezien en ik vond het ook zeer merkwaardig. Je bent met een goed rapport geëindigd, dat is zeker. Ik had het heel gezellig in Zeeland en daarna was ik al eenige dagen bij mijn broer die heel langzaam vooruit gaat. Marie Kuivenhoven, eigenlijk zou ik heel veel van wat ik hier boven aan Geertje antwoordde ook aan jou kunnen schrijven, ik had het ook wel aan jullie samen kunnen schrijven, zooals ik dikwijls doe; omdat jullie mij alijd te zamen de brieven stuurt. De drie zusjes Uittenbogaard, dat had ik ook wel verwacht, dat jullie in de Paasch- vacantie eens zoudt overslaan met de raad sels toen de familie uit West-Indië over was. Die kettingen eacaoboontjes lijken mij heel aardig. Wat vindt ik dat naar voor kleine Greta, ik voel er alles voor en kan er mij zoo indenken, want toen ik elf jaar was heb ik ook eens eenige maanden moe ten liggen om iets aan mijn been. Dat klonk jullie v zeker wel grappig in de ooren dat Engelseh gebabbel van het kleinste neefje. Is de correspondentie nu weer lang ge noeg? Naar ieders genoegen? Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. De schoorsteen. 2. Omdat er toen nog geen geweren waren 3. Alpen, palen. 4. Kanarievogel. Arie, kar, eL Rika ei, koe. 5. Het meer is om op te varen. 6. De mensch, als kind op handen en voeten, daarna gewoon op 2 beenen, als heel ■ud mensch met stok tot steun, 7. Een Goudsche pijp. 8. Krokodil. 9. IJzer Saar Vaas Ezel Roos Ijsvermaak. Mond Ann§- Arie Kous 10. Boodschappen. Bood, pen, op„ boos, poes, schaap. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Ina Houpt, Tonnie Houpt, Jan Hernerik, Bram Hernerik, Mien Remmelenkamp, Ma rie van Dijk, Lyda van Beek, Lenny Parle- vliet Arnalia van der Pot, Pi eter Oostdam, Hendrik Oostdam, Corrie Oostdam. Wiekie Oostdam, Annie van der Heyden, Jan van der Heyden, Corrie Mens, Nelly Mens, Jettie Groenenberg, Marie Kuivenhoven, Geertje Hoff, Henk Broers, Adrie Huter, Nico Mie- loo, Hendrika Vijlbrief, Hennie van der Le lie, Dirk de Groot, Adriaan Overdulve, Johny Backer, Greta Sirag, Stiena Sirag, Adrie Kesselring, Annie Huisman, Haziena Voorbij, Jan Voorbij, Engeltje Staffeleu, Ren's Boot, Dirk Boot Johzn., Lena Plan ken, Truusje Parlevliet, Adriaan Bolle, Ida van Riet, Nellie van Klaveren, Cornells Koet, Trijntje Serdijn, Lientje de Graaf, Airtje Hogenes, Louise Boekkooi (2 brieven) Annie van der Most v. Spijk. Jan Meveraan Jo van Duuren, Francisca Giezen, Clazina van Venetie, Semien Voorbrood, Johanna Voorbrood, Clazina Singerling, Adriana Sin- gerling, Nelly de Boer, Jansje van Dijk, Annie Zirkzee, Mathilde Hassler, Rika van Leeuwen, Jet du Croix, Mien van Zwieten de Blom, Jo van Zwieten de Blom, Nita Schimmel, Gerrit van der Horst, Corrie Uit tenbogaard, Marijtje Uittenbogaard, Die- wertje Uittenbogaard, Genie Slootweg, Ma rie Kilkler, Piet Kükler, Jo Liese, Engelina Ouwerkerk, Lena Ouwerkerk, Anton Burg- dorffer, Corrie M. de Groot, Wim den Dop per, Corrv den Dopper, Nellie van Beyeren Bergen en Henegouwen, Marietje de Haas, Annie de Haas, Betje Broeksema, Hendrik Jan Broeksema, Annie van Staden. Mien Boon. Leendert Elderhorst, Bernard Esderts, Piet Esderts. Piet Nieboer, Toos Gaastra (2 brieven), Marius Segaar, Grietje Segaar, Nellie Mulder, Bertha Mulder, Annie van Weizen, Marie Spoor, De Overduintjes, Janny Gordijn, Marietje Gordijn, Jo Krom hout, Aafje Key, Dolly Schimmel, Nelly van Tol, Annie van Leeuwen (Nieuwveen), Rika van Veen (Koudekerk). In dit pakket nog brieven der vorige week van: Toos Gaastra. Mathilde Massler, Dirk Boot Johzn., Rens Boot Johzn., Louise Boek kooi, Pieter Oostdam, Hendrik Oostdam, Corrie Oostdam, Wiekie Oostdam. RAADSELS. Voor allen om nit te kiezen, de giooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Ina Houpt. Welke tak draagt bloem noch blad? H. Ingezonden door D. van Royen. Verborgen boomnamen. Piet bromde: Wat is er een rommel in de kast Bob erkende eerlijk zijn schuld. Ik wil gauw mijn- werk afmaken, zei Jet III. Ingezonden door Herman Blom. Mijn geheel is een stad in Turkije van "I letters. 1, 2, 12 is een lichaamsdeel van een dier. Een 12, 6, 7 is onmisbaar in de keuken. 13, 14 een maat. 8, 9, 10 een metaal. 8, 11, 14 is speelgoed. 4, 13, 13, 7 vindt men op straat. IV. Ingezonden door Anton Nieuwkerk. Evenals een ezel heb ik 4 pooten en kan iemand dragen, maar niet op mijn rug, wie daarop gaat zitten, valt meteen om. V. Ingezonden door Bertha Huisman. Mijn geheel is een viervoetig dier van 3 lettere, zet er een letter voor, en ik wordt eetbaar. VL Ingezonden door Engelina Ouwerkerk. Mijn geheel bestaat uit 14 letters en is iets dat men tegenwoordig in de meest/ plaatsen vindt. Met 5, 6, 7 spelen kinderen. 8, 10, 12, 13, 14 is een vervoermiddel. 1, 2, 3, 4 is een lichaamsdeel. VIL Ingezonden door Hein Bloem ink. X ll X s a X s n pp X X X X R e E X e a E X X Een medeklinker. Een klein diertje. Een meisjesnaam als verkleinwoord. Iets waarmee veel jongens spelen. De gevraagde groote stad in Zuid-Holland Boomen altijd groen. Een mannelijk familielid. Een gladde visch. Medeklinker, VIII. Ingezonden door Haziena Voorbij. Welke stad in België lees je uit: net doe3 IX. Ingezonden door Adriaan Bolle. Mijn geheel is iets van 6 letters dat oi misbaar is. 1, 2, 3 is voedzaam. 3, 4, 5, 6 is een diertje. Kijk Dient je eens boenen en werken, kind, Nu is ze aan 't wrijven der stoelen gezwitf En straks moert zie lappen en vegen de grond, Is daarmee zij klaar, dan aan 't rag« terstond- Zoo ploetert ©q arbeidt rij den ©ansofc dag. Terwijl ik haar bijna geen rust nemen Als moedertje heeft zij toch nkruner gedflfl Na 't boen ©n werken, kan zij aan 't va scben nog gaan- Want de kamer der poppen moet prpP en rein, Ook moeten haar popipen steeds hei< toch zijn Zij zorgt voor haar kinderen en kiDdei getrouw Mijn Kef kleine tHentje, alg 'n echte 3 vrouw

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 18