UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. Madem. Jane Pierfy, van «liet Téfttro Ma- rigny zegt "Indien een vrouw er op ge steld is. een zachte huid en een fraaie gelaalsteint te behou den, dan dient zij Recalzeep te gebrui ken". Het overvloe dige en roomachtige schuim der Recal zeep bevrijdt de po- rién .van elk spoor van onzuiverheid, waardoor do huid hare natuurlijke schoonheid en frlsch- held terugkrijgt. 1402 m&ar wijst ten stelligste het voorstel-Van Ravesteyn al. Als men weet, dat de ohauf- feur gezoud verstand heeft is het meer dan voldoende. Ongelukken zullen niet vermin- deren als een examen wordt geëisoht. De stemming over het amendement wordt aangehouden tot na art. 17. Art. 12. De heer RUTGERS VAN ROZENBURG» (C.-H.) wensciht de periodieke controle óp de rijbewijzen te lat^n vervallen, iet het oog op den rompslomp die er aan verbon den is De MINISTER acht de controle wel de gelijk nuttig. De stemming heeft morgen plaats. De vergadering wordt verdaagid tot be den l uur Alkemade. Loop der bevolking. Ge vestigd: G. de Zangen van Woubrugge H. M. A. Geurls uit Druten J. H. Baak van Alphen aan den Rijn C. P. Baak van Woubrugge G. Langhout van Alphen a d. Rijn M. W. Roubo9 van Haarlem mermeer B. E. J. Slockmann van Heems kerk S. E. Straathof van Zwammerdam J. G. Prins van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: W. de Ruyler en gezin naar Loosduinen G. Duivenvoorde naar Haar lemmermeer G. v. d. Lip naar Leiden F. J. Blijdensteyn naar Rotterdam C. M. A. van Grieken naar Aalsmeer P. H. C. Vlntgee naar Leiden A. M. van Eg- mond naar WarmenhuizeD K. J. van Fruchten naar Leiderdorp A. J. Hoekstra naar Monster H. Daleman naar Oegst- geest H. Budig naar Hallein F. A. van Tiem naar Boskoop J. H. Zandvliet naar Woubrugge J. C. van Linden naar Axel E. Los naar Voorschoten B. Brander horst en echtg. naar Veghel en A. Versloot en echtg. naar Zwammerdam. een grappig geval is komen 1e slaan. Toen hij in de buurt van het pompstation was, wilde hij eens een kijkje nemen, doch de toegang werd hem geweigerd, aangezien de opzichter-machinist gebonden is aan een in structie. Spreker dringt er op aan, dal dit bepaalde voor de raadsleden wordt opge heven. Over hel voorstel van B. en W. om een crediel Ie verleenen van 1 60 tot bestrijding van e. v. uitgaven i. z. onderzoek naar de mogelijkheid van electrilicalie dezer ge meente ontstaat een langdurige discussie. De heer Van Kleef zal tegen stemmen, onrdat het onderzoek voor hem geen waar de zat hebben. Het bestaal immers hierin, dat bij de ingezetenen circulairen zullen worden bezorgd met de vraag of men e. v. eleotrisch licht wenscht. De heer Loef zegt, dat het hem toe schijnt, dat wanneer men tot eleclrificatie dezer gemeenle overgaat, de kip met gouden eieren zal worden geslacht. Immers de gas fabriek, die behoorlijk rendeert, zal een be langrijke klap worden toegebracht. De voorzitter zegt, dat het de bedoeling van .B en W. is om nu eens le willen we len, hoe de raad feitelijk over eleclrificatie denkt. H. i, beslaat onder de ingezetenen, niet dien vraag om eleclrificatie als wel wordt voorgesteld. Vandaar de circulaires. Na een nog langdurige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Over het voorstel van B. en W. om in Be ginsel te besluiten tot het bouwrijp maken van een gedeelte van het gemeentelijke bouwterrein aan de Zuidkade ontslaat even eens een zeer langdurige discussie. De heer Loef wijst op de groote uitgaven, die de volgende jaren zullen komen, zooals de leening van den spoorweg, de demping van de Zijde. Bovendien is hel moeilijk om een hypolheek te krijgen bij erfpacht. De heer Mesman wenscht eerst nadere gegevens over het woninggebrek. Hij stelt j daarom voor dit punt af te voeren van de agenda in afwachting van het in te stellen onderzoek. Na eenige discussie wordt dit voorstel ver worpen. De voorzitter licht het standpunt van B. en W. toe. Er is inderdaad woninggebrek. Spieker kan dit met zekerheid zeggen, om dat hij als hoofd der politie, geregeld met gevallen in aanraking komt, dat men uit zijn huis moet en niet weet waarheen. En er moet dus aan dezen nood leta gedaan worden. Wanneer dit terrein nu bouwrijp gemaakt wordt, wordt de particuliere bouw nijverheid er door bevorderd. De kleine middenstand kan nu gaan bouwen en de ar beidersklasse, wat deze laatste groep be treft allereerst kunnen nu door particulie ren woningen worden gezet en wanneer dit niet geschiedt kan in de tweede plaats een Boskoop. 1211.677,en aan rente en provisie f 18.880,22. Rente-verlies wegens-fraude bouwverceniging niet rijksvoorschot vnyi Gemeenteraad. leden, met uitzonde- KiediJig van de heeren Grootendoret en Sprayt. Voorzitter: dn heer P. A. Colijn. Do notulen der vorige vergadering worden behoudens een kleine wijziging onveran derd vastgesteld. Ingekomen stukken o. m.: a. een schrijven van den heer Roelfsema, benoemd tot hoofd der openbare lagere school alhier, inhoudende, dat hl] deze be noeming niet aanneemt. b. Verschillende verslagen van door de ge meente gesubsidieerde vercenigingen. c. Een schrijven van de directie van de Staatsspoorwegen, in houdende dat de bewa king van den spoorweg nabij den Kanaaldijk wordt opgeheven. d. Een schrijven van den heer L. de Ko ning, verzoekende om eervol ontslag als lid van de commissie van toezicht op het alge meen vormend lager onderwijs en als lid van de commissie tot wering varn school verzuim. Het gevraagde ontslag wordt ver leend onder dankbetuiging. Naar aanleiding van de mededeeling on der c. genoemd vraagt de heer Van Kleef of het niet wenschelijk is om in overleg met Waddinxveen aan te dringen op de her- opehslolling van den Bloemendaalschen weg voor uitvoerverkeer. Na eenige discussie wordt besloten dit over (e laten aan B. en W. c. Een schrijven van het bestuur de Bos- koopsche veiling, verzoekende om een hypo theekgarantie van f 1000 (en behoeve van oen eerste hypolheek van 111.000 in plaats van f 12.000 op het veilingsgebouw. Het be stuur komt met dit verzoek omdat, in plaats van een houlen een s'ecnen gebouw wordt gezet. Na eenige discussie, waarbij gewezen wordt op het voorbarig handelen van het ge noemd bestuur, wordt tol de gevraagde ga- ranlievcrleenmg besloten. Mededeelingen: a. Dat het graangewas langs de bermen der wegen voor f 15 is verpacht aan den heer C. van Ooi. b. Dat het automatisch begraaltoestel niet te horstellen is. c. dat tot w.n. hoofd der openbare lagere sohool is benoemd de lieer J. L. van Dijke. d. Dat mej. S. M. Bijleveld van Vlissin- gen, die tot tijdelijke onderwijzeres aan die school was beqoomd, voor die benoeming heelt bedankt en dat thans lijdelijk is be noemd de heer J. v. d Graaf, op wachlgeld gesteld onderwijzer alhier. e. Dat de benoeming van hel hoold der openbare lagere school in deze vergadering niet kan geschieden, doch dat hiertoe een speciale vergadering zal worden belegd. De re-koning en verantwoording van het Burgerlijk Armbestuur over J923 en de ba lans en winst- en verliesrekening van de Gasfabriek en Waterleiding over 1923 wor den gesteld in handen van de betrekkelijke raadscommissie. 0 reenkomstig het voorstel van B. en W. wordt een crodiet verleend van 1800 voor het maker, van een alraslering enz. op het tprrein bij hel pompstation. Op een vraag van den lieer Nijhof deelt de voorzit- te rmede, dat deze alrasterirvg niet het ge heels bedrag vraagt, doch dai er ook andere werkzaamheden verricht moeten worden. De heer Boekraad merkt op, dal hij voor bouwen Heï zaj zoo berekend wor den, dat niet alleen een behoorlijke rente wordt betaald, doch dat op den duur ook het kapitaal terugkomt. Na een langdurige dis cussie hierover wordt ten slotte het voor stel van B. en W. aangenomen. Voorstel van B. en W. om over (e gaan tol vaslslellfng van het vermenigvuldigings- cijfer der plaatselijke directe belasting naax het inkomen voor het belastingjaar 1924 en 1925. De heer Verkade wijst er op, dat in het voorstel een factor zit, die er niet In hoort, d. 1. de handhaving dor gasprijzen. De winst der bedrijven bedraagt f 22.000. Spreker be rekent op 1 M3. gas 2'/a oent winst. Belas ting moet geheven worden naar draag kracht. Deze methode is dus onjuist om een gedeelte van de hedrijvenwinst aan le wen den tot handhaving van hel vermcnigvuldi- gingscijfer op 1. Spreker stelt voor om het vermenigvu'.digingecijler le brengen op 1.2 en de gasprijzen met 2 cenl te verlagen. De voorzitter ontraadt het voorstet van den heer Verkade. Inderdaad zit in de gas- prijs een bclastingelemenl. Doch z. i. is het beter 1 ct. per M3. gas meer Ie betalen, dan de belastingdruk te verhoogen. Immers de verhooging van den belastingdruk zal een spaak in het wiel steken van het begin van do opleving van den economischen toe stand in deze gemeente. Bovendien zal de opleving nog geen Invloed hebben op de be lastingopbrengst over het belastingjaar 1924 en 1925, aangezien het dan nog hoofdzake lijk gaat over de inkomens verdient in 1923. De bedrijvenwinst moet ons nu door de moeilijke jaren heen helpen. Na nog eenige discussie wordt het voor stel van den heer Verkade verworpen met 9 tegen 2 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 9 tegen 2 stemmen. Vastgesteld worden concept-besluiten, strekkende resp. tot het doen van af- en overschrijvingen op, en lot aanvulling van de begrooting voor den dienst 1923. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot gedeeltelijke verbouwing van de v.m. aero- geengasfabriek en tot verhuring van hel verbouwde gedeelte aan het Comité tot be- slrijding der tuberculose. De heer Van Kleef vraagt of die stichting van een consultatiebureau wel noodig Is. In Boskoop heerscht veel tuberculose. De drie artsen zullen dan ook wel in slaat zijn om deze ziekte le constateeren. Het kan voor komen, dat er twijfel-gevallen zijn. Dan is Leiden dicht bij en kan men zich daar door een specialist laten onderzoeken. Spreker herinnert aan het spreekwoord het zijn sterke beenen, die de weelde kunnen dra gen. Dit voegt hij aan hel adres van hel be stuur. Door den bazar heelt het een aardig kapitaaltje. De vraag is echter hebben de in- gezelenen het voor de stichting van een con sultatiebureau gegeven. Het bestuur deed beter het te besteden voor uitzending van zwakke kinderen naaj vaoanliekolonies en van jeugdige personen naar sanatoria. De voorzitter antwoordt, dat het stand punt van B. en W. tweeledig was. Allereerst was de verbouwing van de aerogeengasfa- briek practisch opgelost en aan de andere zijde slond, dat de gemeente deze vereoni- ging steunde door baar het gebouw te ver huren, want de vereeniging heeft op een vraag, geantwoord, dat het haar zou spijten, indien dit voorstet niet werd aangenomen. Over de interne aangelegenheden m. a. w. over het al of niet wenschelijke van de stichting van het consultatiebureau hebben B. en W, zich niel ingelaten:. Hel voorstel van B. en IV. wordt verwor pen met 8 tegen 3 stemmen. Ingekomen is een motie van den heer Loef, waarbij de raad haar afkeuring uit spreekt over de schending van de opgelegde geheimhouding van het verhandelde in de geheime vergadering van laatstleden. De heer Loef licht deze motie loe. Den dag volgende op de laatste geheime verga dering werd het verhandelde van de daken verkondigd. Het had kunnen leiden lot groole schade voor de gemeenle. Gelukkig is dit niet het geval geweest. Spreker hoopt, dat het voor den vervolge niet meer zal voorkomen. De heer Van Kleef vraagt of werkelijk wel de geheimhouding is geschonden. Wat is immers de zaak. Een ingezetene heeft gissingen gemaakt, die een grond van waarheid bevallen. Op die manier kan de zaak aan het rollen zijn gebracht. Na nog eenige discussie trekt de heer Loef zijn motie in, en hoopt zijn doel bereikt tie hebben, n.l. dat voorlaan elk raadslid door drongen zij van den eisch om de opgelegde geheimhouding te houden. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering, om over te gaan in geheime zitting. Onde-Weterino. Dinsdagavond had in iiet café van den heer Klein alhier een al- gemeene ledenvergadering plaals van de Coöp. Boerenleenbank alhier. De voorzit ter van den raad van toezicht, de heer N. L. Rodewijk, opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de aan wezigen en gaf vervolgens het woord aan den secretaris lot voorlezing der notulen, welke onveranderd werden vaslgesteld. De kassier bracht bet jaarverslag over 1923 uit, waaruit bleek, dat het aantal leden was gestegen met 10, zoodat hot aantal leden ultimo Dec. 1923 bedroeg 156. Het aantal in omloop zijnde spaarboekjes steeg met 18 en kwam op 472. 80 voorschotten waren uitstaande en 51 rekeningen courant loo- pende. Hierna bracht de heer J. Penning de Vries verslag uit van de gehouden alge- meene vergadering te Utrecht, die voor de Bank een gunstig verloop heelt gehad. Om trent de financiën van de Bank kan het volgende worden medegedeeld. Aan spaar gelden werden ontvangen f 148.020.43; aan terugbetaalde voorschotten f 81.146,69; in rekening-courant 1236.723,18 en aan rente en provisie 1 12.807,89. Uitbetaald werd aan spaargelden f 164.507,71: aan nieuwe voor schotten f 86.930,in rekening-courant I p advies der financieele commissie wer den rekening en balans goedgekeurd. Tot lid der financieele commissie werd geko zen de heer P. Meyer, alhier. Onder de be langrijke mededeelingen behoorden voor dit jaar de bekendmaking der monienteelen toe stand van de Bank inzake de gepleegde fraude. Door de vrijwillige bijdragen der lo cale banken, aangesloten bij de Coöp. Cen trale Raffeisenbank te Utrecht vermeerderd met een evengroot bedrag door de cenlrale bijgepast werf het tekort verminderd met 181.450.Het resleerende tekort werf voorloopig weggenomen door het plaatsen van rentelooze aandcelen onder de leden, die allen hun medewerking in dezen wil den verleenen. Deze aandeelen zullen wor den afgelost door de nog volgende uitkee- ring uit het faillissement Jansz, door de baten, welke uit de borgstelling van den kassier komen en zoo noodig door de even tueel te niaken winst. Ter meerdere publi citeit werf den leden nog medegedeeld, dal de Bank zeer ten genoegen van de leden, in het afgeloopen jaar alle bankzaken beeft behartigd. Door den directeur, den heer P. Roeloffs, werf nog met duidelijke cijfers aangetoond, de aanmerkelijke meerdere om zet van de bank. De bank neemt dan ook steeds meer en meer in groei en bloei loe, hetgeen naast de directie ook voor een zeer groot deel is te danken aan den ijverigen kassier van de bank, den heer Penning de Vries. Besloten werf met algemeene stem men hem voor zijn extra-werkzaamheden over de Iwee afgeloopen jaren een belooning toe te kennen. Zijn salaris werf voor het jaar 1924 opnieuw vaslgesteld. Nadat door enkele leden was gebruik gemaakt van de rondvraag, sloot de voor zitter, onder dank aan de leden voor hun trouwe opkomst, deze uitstekend geslaagde vergadering. Waddingsveen. Ir. de gehouden verga dering der ouders van de leerlingen der openbare school aan de Brug, zijn als leden dei ouder-commissie benoemd de heeren G. van Lange, G. J. Barbier en H. J. ten Brink Mej. E. Tuinstra, onderwijzeres aan de O. L. school, is als zoodanig benoemd te Gouda. Aan de eierenveiling varen aangevoerd 7693 kipeieren, 1080 eeiideicrCn. 31 pond boter en 9 duiven. Prijzen waren voor kip- eieren f6—f6.40, eendeieren f5.60, boter f 0.75f 0.80, duiven f 1 per paar. Hilletjom. De afdeeling „Patrimonium" hier ter plaatse zal dit jaar heer 25-jarig be staan herdenken. Er zal een feestcommissie gevormd worden. Katwijk aan Zee. Van de Irawlvis- scherij kwam Woensdag te IJmuiden aan de markt de logger KW 158 met f 1045 besom ming. Lisse. Dinsdagavond had door den al hier gevestigden notaris A. van Pelt, de af slag plaat9 van eenige woonhuizen en een winkelhuis. Perceel I: een woon- en winkelhuis aan den Heereweg van de erven van den heer H .Vink, was in bod gezet op f 12800, ver hoogd tot f 14.500, werd afgemijnd door den heer Th. C. Vink te Rotterdam voor f 16000. Perceel II: Het woonhuis aan den Stations RECLAME. weg van de erven van den heer S. Sanders, in bod gezet op f 2200, verhoogd met f 200, werd gemijnd door den heer C. A. Bakker voor den heer P. Sanders ie Lisse v. f 2450. Perc. III. Het woonhuis met stalling en wagenschuur staande aan den Rijksstraat weg nahij de 3s Poellaan van den heer A. M. v. d. Horsl helwelk in bod slond op 16000, werd gemijnd door den heer Joh. Berbee te Lisse voor f 6100. Perc. IV: grenzende aan perceel lil werd niet gemijnd, zoodat de heer C. A. Bakker van Hilegom kooper is voor f 3800. Dinsdag had alhier de eerste groene veiling plaats van de kraam van den heer Wout Prins inmiddels overleden. Het betrof alleen narcissen. De prijzen waren hoog. O.m. werd besteed voor Bic. Victoria f36, Spring Glory f 90, Servantes f 80, Glory of Lisse f 56, per bed van 3 R.B. Noordwijk aan Zee. - De tennisbanen van het Casino, die zich wederom in uitstekende conditie bevinden, zijn wederom voor het publiek opengesteld. Hiermee wordt een be scheiden begin gemaakt met den aanvang van het aanstaande seizoen. Sassenheim. Tentoonstelling van alge- sneden Narcissenbloemen. Uitgaande van de afdeeling Sassenheim van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur wordt in „Het Bruine Paard" een tentoonstelling gehouden van af gesneden narcissenbloemen. Deze tentoonstelling werd door den heer Warnaar geopend, waarna de burgemeester een enkel woord sprak en na hem de heer Krelage. Het gelal inzendingen is grooter dan het vorig jaar. De geheele zaal van „Het Bruine Paard" is in een narcissentuin herschapen. Wanneer we beginnen bij den ingang, vin den we de mooie inzendingen van de heeren Papendrecht en Van der Voet, waarin opval len: Hollandsch Glory, dubbele Emperor en Incomparable Croesus. De groote en mooie inzending van den heer P. v. Deursen kenmerkt zich vooral door het aantal trompetnarcissen. De kloeke witte Imperator, de groote gele Mrs. Everwijn, de Tresserim en n 0.14 vallen ieder in 't oog. Hierop volgt de zeer mooie collectie van de N.V. Vereenigde Culturen le Noordwijk, waarin de dubbele Incomporables Zaailingen 276, en 277, Red Cross, Zaailing 71, John Evelyn, Zaailing 420 en Lord Kilchner zeer aandacht Jrekkpn. De wel niet groote, maar zeer goede col lectie van den heer G. Haver pronkt o.a. met John Evelyn, Lady Curzon en Hollandsch Glory. Hierop volgt de zeer uitgebreide inzendiDg van de fa. Warnaar Co. Dat die mooi is, behoeft haast geen vermelding, gezien het schitterend resultaat dat deze firma heeft ge had op nadere tentoonstellingen. Laat ons enkele noemen: Richard M. Tobin, Mrs. E. H. Krelage, Imeprator, Invincible Firetail, Red Cross, Nobility, de poëticus Ornalus maxi - mus en Blanco. De fa. Zonneveld Philippo biedt ook veel en iets moois. Zoo vinden we daar Brightling Zaailing D, met witte trompet, Zaailing B, een verbetering van Golden Beauty, de Zaai lingen 4 en 19; poëticus Neily, President Wilson, citroengele cup met wilte petalen, Sel latere, Thorbecke, Gerlrade. Van dezelfde firma was nog afzonderlijk een collectie Poetussen, waarvan we noe - men: Orange Cup, Xenophon, White Hybride Helena Maria. Ln de collectie van de firma L. v. Leeuwen en Zn. prijken natuurlijk Hollandsch Glory, Nobility, Yellow Poppy, Robin Redbreast, Snow While en Lucinius. Nu, die zijn wel mooi. In deze inzending vielen op de Zaai lingen K 21, 4 en 33. Ook nog Bicolor Al fred, de feedsi Kingdon en Imperator. Deze laatste kwam nog niet goed tot zijn recht. De fa. A. Frijlink Zn. is ook goed verte genwoordigd. We noemen enkele exemplaren als Lord Wellington met zijn groote gele trompet, Expectation, Nobility, poëticus Ho mer, de leedsi White Whire Will Scarlet en een zaailing met mooie roode cup. Bij de fa. II. de Graaff uit Lisse, vielen op de barri Radianci, de incomp. White Rose, Scarlet Glow, Tresseroe, Primavera. De fa. C. v, Zijverden Co. 1e Hillegom exposeerde o.a. Croesu9, Queen of the North, 1 Great Warley, Her Grace, Mrs. E. H. Kre- j lage, Pefer Barr. Bij de heeren Gebrs. Eggink, van Voor schoten vielen bijzonder op: Bicolor Beppy, de Irosnarcis Golden Spur, gekruist met Grand Monarque, een beste broeier; Mount Erebus, De Czaar, Kingdon. Molière, Cleo- petra en St. Olof. Van de fa. J. L. Vcldhuyzen van Zanten 1 te Lisse noemen we: Inglescombe, Camper- nclle Odorus, Regulosus Major en Southern Gem, De heer N. C. v. d. Zalm te Noordwijker- hout had enkele exemplaren van de mooie dubb. emp. Camelia ingezonden. De heer J. P. Segers te Lisse kwam uil met Lord Nelson. Van den heer G. Lubbe T.Hzn. 1e Oegsi- geest noemen we: de prachtige poëticus Ae- tcau en twee zaailingen. We eindigen dèn rondgang bij de twee bloemenmanden gevuld met Nare. Polyan thus Soleil Brillont, van „Bloemhoi" le Lisse. De totaalindruk is: er is veel en wat goeds te zien; voor vakmensehen oni van te water tanden. Sassenheim bewijst wel, dal bet op 't gebied van narcissenculluur een eerste plaat9 in neemt. De tentoonstelling is Woensdag druk be zocht. Verwacht waren o.a. de Amerikaansche gezant Mr. Richard M. Tobin en lady Cur zon, dochter van den gewezen onderkoning van Eng.-Indië. De hooge visite liet evenwel op zich wachten. Wassenaar. Ds. P. G. de Veij Mest- dagh, predikant bij de Ned.-Herv. Gem. alhier, is beroepen haar de Ned.-S Gem. te Rotterdam" en heeft dat bet aangenomen. Gemeenteraad. Woensdagmorgen vergaderde da E dezer gemeente. Afwezig waren met kennisgeving heeren Prins en Th. H. Vogels. De notulen der vorige vergadering den onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Goedkeuring raadsbesluit, regelenfc loelating van kinderen uit 's-Gravenhaje de school aan de Waalsdorperlaan. Goedkeuring besluit lot verhuur grond aan de Haven. Verslag van de Gezondheidscomi over 1923. Verslag van den Keuringsdienst waren. Rekening van Gezondhcidscommissit, De laatste drie slukken zulten bij dele worden rondgezonden. Een brief van Ged. Slalen, houdende kele opmerkingen omtrent de begroot voor 1924. Aan deze opmerkingen zal i den tegemoet gekomen. Naar aanleiding van een brief vin ingenieur-verificateur van het Kaïu wordt besloten tot vernieuwing van dei daslrale kaarten en daarvoor een crei toegeslaan van 1300. Besloten wordt aan dien heer Wap donk een gratificatie van f 100 toe te b nen voor buitengewone werkzaamheid verband met de controle op de adminiela der bouwvereenigingen. Hierna brengt de voorzitter ter tafeli schrijven van de Haagsche Tramweg !b schappij, waarbij wordt overgelegd een pi voor aanleg van wegen in de omgeving de remise benevens een ontwerp van voorwaarden, die deze Maatschappij bes is le acoepteeren. In dit plan is begrepe: weg van het remiseterrein naar den Hij straatweg lot wo'ken aanleg zij zich les heeft verklaard. Besloten wordt op het voorstel in le en aan B. en W. de verdere afwikkeling! de zaak op 1e dragen. Een verzoek van H, J. J. Bronswijk overschrijding van de rooilijn in de straat, wordt ingewilligd. Toegestaan worden een 10-tal verziri om ontheffing van het verbod tot bou« op grooter afstand dan 10 Meter van s openbaren Weg. Aan de muziekvereeniging „ExceLig wordt oen subsidie van (200 toegestaan. Op een verzoek van die vereeniging i overname van haar muziektent en v-Hii sing naar het Molenplein wordt afrij:» beschik I. Wordt besloten ter belegging van te 1; slorle kapitalen voor onderhoud van iq ad 132.846,20 aan te koopon een insebd vang op het Grootboek der 2'/a pet. Kt nale Schuld. In stemming komt de. aanvrage van bestuur der "Wassenaarsche Bouwvere ging om subsidie voor hot badhuis wh over in de vorige vergadering de s'.cnia slaakten. Met 8 legen 3 stemmen werd ili.ins - subsidie toegeslaan van 1 357,33. De verordening op de heffing van scan: geld is van Ged. Staten teruggekomen n de opmerking, dat cc-n bedrag van 1 10001 laslbare som, waarbij in deze gemeente de heffing zou beginnen, te hoog werd I acht. Voor deze gemeenle zou f800 doende zijn. Besloten wordt de verordening in voege te wijzigen, dat de heffing thans i aanvangen bij f 800 belastbaar inkom®. Op de begrooting voor 1923 wordt al- overgeschreven tot 'n bedrag van f 3836." terwijl de begrooling 192-1 wordt verbet in ontvangst en uitgaaf mot f 5085,84*. Hierna komt ter tafel een ontwerp-- slructie voor de te benoemen controleur' het bouw- en woningtoezicht. De heeren MansveJl en Versteeg knalt er zich niet méde vereenigen, dat de conj leur zat staan onder de bevelen van chef van gemeentewerken. Zij waren van meoning, dat het de bi®" ling was oen zelfstandigen dienst in leven te roepen. De voorzitter zegl, dat dit niet in doeling ligt. Hij is van nieening, da', de t den dienst moet regelen. De heer Wouters merkt op, dat de van de betrekking en de bezoldigingtr; wijzen, dat hier sprake is van een ondortj sclrikt ambtenaar en hij aelit dit ook noa zakelijk in het belang van een gerego® dienst. De lieer Drop vindl hel ook verkeerd, twee personen lot baas te maken. De heer MansveJt kan zich na het geW de voorloopig met het voorstel vereert?: De heer Versloeg blijft zijn meening b® haven en stelt voor art. 6 te wijzigen. G» der leden stcunl dit voorstel, zoodat he'1' in behandeling komt. Na een kleine wijziging wordt de tie met één na algemeene stemmen gesteld. De Voorzitter deelt mede, dat bij - een verzoek is ingekomen van do be Provo Kluit en Versteeg, om op de voor deze vergadering alsnog te P'aa.'y Benoeming van een controleur bi] Bouw- en Woningtoezicht. Hij bee1 dit verzoek niet voldaan, omdat seder sluiten van den eollicitatietermijn te nig tijd was overgebleven, om naar aehiktheid der sollicitanten te informs en een voordracht op te maken. De heer Provo Kluit is van mee: er tijd genoeg was geweest. Verac,j,t sollicitanten zijn zich komen naam allen rekenden op eeD benoeming vergadering^ De heer RooyakkerB vraagt, zoon' haast rhoet ivorden gem- W. zuilen volgens de instructie askt.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6