AGENDA VAN DE WEEK. GEMENGD NIEUWS. m BUITENLAND. W TELEGRAMMEN. y Donderdag. ElisabcthshofMediacli Consultatie bureau voor Alcoholisme. 8 uur. Hooglandsche kerkConcert, ten voor- deete der Mare-kerk, van de Chr. zangver. „Con Amove." 8 uur., „Jeruël" (Groeneslceg 16): Samenkomst. 8 uur. „Zomerzorg": Uitvoering Ycrain n Gro ningen. 8 uur. Vrijdag. „Phcbe": Broeder De Jong. Kwartier voor 8 uur. Dagelijks: „Casino-bioscoop", Hooge woerd: Voorslel- Üngen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagnamiddag van 2 tot i uur kinder- en familie-malinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdag» malinée te 2 uur. Gebouw R--K. Volksbond, Steensehuur: Banketbakkerij-tentoonstelling. 8 Mei (na 2 uur). Den Haag, Dierentuin: VoOTjaarstece- ten lot en met 18 Mei, Den Haag, „Scala": llcnri ter Hall's revue „Draadloos". 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 Mei tot en met Zondag 11 Mei waargenomen door de apotheek van den beer M. Bockwijt, yischmarkt 8, teL 552. De apotheek van „Hulp der Menscli- hrid", Hooigracht 18, is altijd geopend, doch alleen voor leden van dat Ziekenionds. bood, namelijk een teekening in lijst van bet 'inwendige van de Jacobikerk, eou kleurets, voorstellende de kathedraal van Itcims en boekwerken, benevens een en veloppe met inboud. De Raad van Julphaas hectt met S te gen 1 stem besloten den gemeente-secretaris voortoopig voor een maand te schorsen en een commissie in te stellen om een onder zoek te doen naar de werkzaamheden van dezen functionaris. Dit besluit, genomen op voorstel van een der Raadsleden, vindt zijn oorzaak in bet feit, dat de gemeente-secre taris den Raad over verschillende zaken niet juist zou hebben ingelicht. Het kardi nale punt betreft zijn medcdeelingon inzake de schoolgeldhelfing. Voorts hcerscht er on tevredenheid over de werkzaamheden van don secretaris in het algemeen. Hij zou niet voor zijn taak zijn berekend, Op 13-jarigen leeftijd is overleden ds. H. W. Th. Jansen, pred. bij de Ned.-Herv. Gern. te Werkhoven, van wien „De Roti." sclirijtt, dat indertijd werd medegedeeld, dat zijn traktement zoo laag was, dat de diaco nie hem uit haar kas steunde. Het hoofdbestuur van den Ned. Boud van Boekbinderspatroons heeft aan do vier gezellenorgauisaties voorgesteld, do nog tot 1 Juli van kroont zijnde collectieve ar beidsovereenkomst met zes maanden to verlengen, mits, overeenstemming verkre gen worde omtrent do volgende punten: het thans uitbetaalde loon wordt verlaagd met 10 pCt.voor de vrouwelijke hulpvak- arbeiders in de papienvarenbranche (cnvo- loppenfabricatic) wordt het locn slechts tot en met 18-jarigcn leeftijd vastgesteldvoor do personeel verhoudingen wordt toegela ten, dat vrouwelijke arbeidskrachten wede kunnen tellen als gezcl-hulpvakarbeider» en als jonggezel-vakarbeiders, ten hoogste tot de helft van het gestelde aantal en mits de leeftijd aan de gestelde grens be antwoordt. De motie, die is aangenomen in de jaarlijksclie vergadering van de Chr, Werk- geversvereeniging luidt als volgt: De Christelijke Werkgeversvereeniging, bijeen in vergadering ter bespreking van de Arbeidswet 1919; gezien den algemeenen bedrijfsloesland in Nederland; erkennende, dat de leden ais patroons geroepen zijn om niet alleen het risico in eigen onderneming te dragen, maar ook in het algemeen leiding le geven aan het bedrijfslevenerkennende de zedelijks waarde van den menschelijken arbeid; erkennende den plicht der overheid om misstanden lo kecren, om dreigend mis bruik te voorkomen, om wat in het volks leven is gegroeid in bepaalde gevallen vast te leggen m de wet; overwegende, dat ver jaging van productiekosten, zoowel voor handel en industrie als voor het volksleven in het algemeen, dringend geboden is; over wegende, dat hiertoe ook wijziging van de Arbeidswet gcwenscht is; aclit het noodza kelijk in verhand met den huidigen bedrijts- toestand: de eerste jaren geen uitvoering te geven aan de motie-Schaper inzake de ver dere in-werking-treding van de Arbeidswet; den termijn van vier jaar, genoemd in art. 26, tot acht jaar uit te breiden; art. 28 lid 3b le doen vervallen; uitbreiding van art. 29 lid 7, waardoor deze vergunning overleg met de bij hen in dienst zijnde arbeiders, het verzoek hiertoe hij den minister doen; in arl. 28 lid 7c het aantal uren van 2500 op 2860 le stellen; in art. 29 le lood de woorden: „en waarvan linnen dien termijn slechts mag worden gebruik gemaakt op zestig dagen of zooveel minder als de mach tiging bepaalt" te doen vervallen; en overi gens die wijzigingen in de wet aan le bren gen, welke door de boven aangeduide wijzi gingen noodzakelijk worden. Het Verbond van Nederlandsche Fab'ri- kanlenvcreenigingen heeft zich tot den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid ge- .wend met een adres, waarin er op wordt ge wezen hoe thans in Duitschland de export van nijvcrheidsproduclen door daartoe inge stelde speciale gereduceerde spoorwegvrach- len wordt gestimuleerd. Het verbond ver wijst naar zijn vroegere verzoeken, tot den Minister van Waterstaat gericht, om verla ging van spoorvraebten hiet Ie lande voor exportverzendingen, en dringt er ten slotte op aan, dat de Minister van Arbeid, Ilandcl en Nijverheid de industrie in deze pogingen zal steunen. Volgens de „Kamper Ct." zou er sprake van zijn, de scholen voor verlofsofficieren naar Kampen over te brengen. Afgekondigd is de wel van 3 dezer, tot verhooging van den accijns op bier en van het invoerrecht op bier en op thee, O. m. wordt bepaald: Art. 1. In artikel 1, derde lid, der wet van 20 Jan. 1917 wordt voor zestig cent gelezen: een gulden en vijflig eent. Art. 2. Gedurende een jaar, le rekenen van het tijdstip van het in werking treden dezer wet, geschiedt de credi leering over eenkomstig artikel 29, par. 1, der voormelde wet van 20 Jan. 1917. naar den maatstaf van f0.60 per liectolilergraad, lenzij dc brouwer ten genoegen van den inspecteur der accijnzen binnen wiens dienslkring de brouwerij gelegen is, aantoont, dat het uit geslagen bier afkomslig is van een brouw sel, waarvoor de accijns is geheven naar den maatstaf van f 1.50 per heclolitergraad. Art. 3. Het eerste artikel dezer wet is van toepassing ten aanzien van abe brouwsels, waarvan de vervaardiging is aangevangen op of na 1 April 192i. Art. i. liet tweede lid van art. -18 der voor melde wet van 20 Jan. 1917 wordt gelezen: Zij kan worden aangehaald onder den titel van „Bienvet 1917". Art. 5. Met wijziging in zooverre der la- hel, vastgesteld bij art. 1 der wet van 15 Aug. 1862, (Stbld. no. 170), wordt hel in voerrecht op bier, thans bedragende 17 per hectoliter, bepaald op f12 per hectoliter, en wordt hel invoerrecht op thee, thans bedra gende f 25 per 100 kilogram, bepaald op I 75 per 100 kilogram. Art. 6. Deze wet treedt in werking met in gang van een door ons te bepalen dog. Dc gewone audiëntie van den Minis ter van Justitie zal Zaterdag a.s. niet plaats hebben. 435c NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 8 MeL 4e Klasse 4e Lijst. Hooge prijzen: 21313 5000. 20756 1000. 9000 200. 17755 100. Prijzen van 1 65: 289 493 934 1412 1590 1744 1763 2112 2153 2429 2483 2811 3305 3338 3816 6761' 4236 5310 5426 5474 6107 6671 7302 7480 7753 7996 8042 8332 8408 8888 9263 9438 10067 10099 10371 10409 11030 11424 11586 11600 12279 12459 12491 12665 12906 13152 13167 J3396 13952 14019 14456 14548 14910 14922 14950 15397 15455 15-180 15653 16022 16418 16488 17055 17144 17212 17343 17792 18297 1S650 18735 1S932 1S97-1 19143 19358 20002 20262 20454 20671 20699 20746 20940 21053 21099 21131 21312 21433 21603 21726 22029 22079 22403 22415 22425 22467 22793 22874 Te Hoofddorp heeft dc gc- reditclijke schouwing plaivts gehad van liet lijk van den 17-jarigcn P. Tafces, die Zondagavond te Nieuw-Vcnnep bij een vechtpartij door een messteek in het hart werd getroffen. W., de jongeman, die den doodelijkcn steek heeft toegebracht, ih door den officier van justitie te Haarlem gehoord. Er werden geen termen gevonden om hem in voorloopige hechtenis te hou den, omdat duidelijk bleek, dat hij uiti zelfverdediging gehandeld heeft. Daar hot evenwel ongewensoht geacht werd, dafc hij weer naar Haarlemmermeer vertrok, is hem do raad gegeven, naar zijn ouders in Groningen te vertrekken. Daaraan heeft W. gevolg gegeven. s De Londcnscho correspoji- van de „N. it. Ct." schrijft: Voor twee Boskoopsehe kweekers was op de tentoonsteling van de Royal Horti cultural plaats ingeruimd, de firma O, B. van Nes en Zoon en den heer Endtz. De eerste liet voornamelijk rhododendron^ zien, nieuwe variëteiten als Pink Beauty (rose) en Gen. Cavendish (donkerrose). Een bijzonderheid was eeo geurende rho dodendrons, zaehtrose, welks va-nielje- geur een nieuw resultaat van Boskoopsehe kweekkunst itf. De firma Van Nes had verder nog onbenoemde zaailingen, van bloedrood tot wit, die men in Engeland reeds kende, niet echter, als deze, van den kouden grond, maai" uit koude kasscD. Deze Boskoopsehe zijn winterhard. De heer Endtz stelde een nieuw soort rozen ten toon, een kleine, heel mooie zalmkleu rige roos, die hij Oranje Queen genoemd heeft. Ook hij had mooie rhododendron- variëteiten, waaronder ik noem de Prof. Hugo de Vries en de Dr. Endtz, beide rose. Natuurlijk vond men ook op deze ten toonstelling in de stands van dc Engelsohe kweekers menige plant, die eigenlijk uit Nederland afkomstig is, zonder dat de na men der leveranciers opgegeven wbrden. Het conflict bij „W erk- spoor." De secretaris van den Algera. Ned. Metaalbewerkersbond is van oordeel, dat er nu geen hoop meer kan zijn, dat 'de staking bij „Werkspoo*", te Amster dam, niet zal doorgaan. Zij zal het gehcerc personeel, 1000 man, omvatten, van wie 1200 arbeiders boven do 18 jaar. Het bonds- bestunr beeft er rekening mee gehouden, 'dat het een conflict van langen duur kaïï, zijn. De steun aan de stakers zal geheel zijn als reglementair is vastgesteld. Op 31 December j.l. bedroeg het kapitaal van de weerstandskai ruim 0 ton, en het Bonds- kapitaal bijna 3 ton. Eventueel ma aki dö Bond ook aanspraak op de centrale wéer- standskas Van het Vakverbond. De Gorsselsclie heide zal bij wijze van proef weer voor liet publiek wor den opengesteld. Het terrein moet worden ontruimd, als dit door den commandant der militairen, die er oefenen, wordt go- last. In de provincie Noor dB r a bant, is, naar V .D. bericht, onder de koeien een ziekte uitgebroken. Dc aange taste beesten sterven binnen twee dagen en het vleesch moet voor de consumptie worden afgekeurd. De dieren krijgen he vige neusbloedingen en het zijn vooral koeien, 'die pas gekalfd hebben, welke het meest voor de besmetting' vatbaar blijken. De veeartsen Nijssen en Pullee hebben een consult gehad met eeuige professoren van dc Veterinaire Hoogescvhool te Utrecht, ten einde een uitgebreid onderzoek in te stellen. De ziekte moet uit Oostenrijk zijn over gebracht en tot de meest kwaadaardige bchooren. Nader wordt gemeld: De deskundigen zijn cr in geslaagd de kiem dezer ziekte te vinden cii tevens het serum daartegen, dat in de Scrurainrich» ting verkrijgbaar ig. Ook in den omtrek var. Hel- mond heeft de hooge waterstand zijn in vloed doen gelden. De laag gelegen weilan den zijn geheel overstroomd en op den Olie molen staat het water zelfs hoog in do tui nen en op de bebouwde velden, waarop meestal aardappelen gepoot zijn, die na tuurlijk als verloren kunnen worden be schouwd. De binnenweg, die van den Olie molen naar sluis 8 loopt, staat blank en is niet meer begaanbaar. Ook aan den kant van Bindercn is alles overstroomd. Een cn ander berokkent groote schade. Het vee kan niet meer in de wei loopen, terwijl be halve de vele aardappelen tevens nog tal >an andere gewassen bedorven zijn. Dezer dagen zijn eenigo land arbeiders uit de provincie Groningen naar Noord-Frankrijk vertrokken, waar hun goed loonende arbeid tot November is toege zegd. Naar wij vernomen, zullen in het a.s. reisseizocn door do Ned. Spoor wegen nieuwe soorten gezelsohapsbiljctten verkrijgbaar gesteld worden: lo. voor een reis heen cn terug in de 1ste, 2de en 3do kl.assc, geldig drie dagen. Do prije be draagt per K.M. voor de lsfce kl. 6j ets., voor de 2de kl. 4.875 ets. en voor de 3de kl. 3.25 ets., geldig voor 3 dagen en voor minstens 20 personen. Dc reis mag eenmaal op de terugreis afgebroken worden. 2o. Voor een enkele reis van 25 K.M. of meer, maar alleen in de 2de en 3de klasso en geldig voor een dag. De prijs bedraagt voor eiken volwassene en elk kind voor de 2de kl. 4 cn voor de 3de kl. 2i ct. per K M Het aantal deelnemers moet minstens 10 zijn. De reis kan eenmaal op den dag der geldigheid worden afgebroken. 3o. Voor een reis lieen en terug in de 2de en 3de klasse geldig één dag. De prijs is resp. 5 ets. en 3J/> ets. per K.M. Het aantal deelnemers mag niet minder dan 10 bedragen, terwijl op de heen- en terug reis dc reis slechts eenmaal afgebroken mag worden. Moeder kwam stil naar het bed van haar zieken jongen geslopen én fluisterde „Slaap je al, lieveling 1" ,,Ja, moeder, en dc dokter heeft gezegd, dat u mij niet wakker behoeft to maken om mijn drankje in te nemen". DE ALGEMEENE TOESTAND. Stilstand. Nu nog onbekend is, wat dc verkiezin gen in Duitschland sullen opleveren, nu Zondag a.s. Frankrijk ter stembus trekt, heevscht er begrijpelijkerwijze stilstand, 't Is de stilstand voor belangrijke gebeurte nissen BELGIE. Staking opgeheven. De door de communisten Maandag in het leven gei'oepen staking in bet mijnbekken van Charleroi is reeds weer geëindigd. Na tuurlijk zonder eenig resultaat. DUITSCHLAND. Ebert gaat volgend jaar heen kentering bij de Dnitsch- nationalen 7 bet incident met sovjet-Rnsland het mijnbedrijf ligt vrijwel stil. Begrijpelijkerwijs worden er van diverse zijden allerlei pogingen gedaan om te gissen naar wat er na de verkiezing nu voor regec- ring zal komen. Het treft •daarbij, wanneer men al die gissingen eens naleesl, dat de Duitsch-nationalen toch teekenen van toe nadering gaan geven voor het bereiken van een burgerlijk blok. Zoo heelt in een rede Herzt, de partij-voorzitter feitelijk het tafel laken met de Duitsch-Yolkischen gladweg doorgesneden en tevens verwachtte Herzt, dat zijn partij allereerst zal worden aan gezocht om een regeering te vormen, als zijnde de sterkste partij, aangezien de ge kozenen van de zoogenaamde landbonden, die op hun beurt weer gastvrijheid aan de nalionaal-liberalen hebben verleend, zich zullen aansluiten bij de Duitsch-nationale fractie, die dientengevolge 105 leden zal tellen. De groote bcleekenis van dit alles is ech ter, dat door deze toenadering als vanzelf spreekt een geneigdheid om de deskundigen rapporten ook niet langer als onmogelijk fll onvervulbaar of wat ook te bestempelen. Maar 't is nog allemaal gepraat in de ruimte, dat vergetc men niet. Rijkspresident Ebert, to Berlijn terugge keerd. heeft met Marx en anderen reeds ge confereerd, wiens aanblijven evenmin uit gesloten is. Ebert beeit overigens genoeg yan zijn functie. H>i decide San de Rijks- dagfraclies' mede, dat bij na attoop van zijn zesjarig mandaat op 1 Maart 1925, in geen geval zijn ambt langer zal blijven waar nemen. De verkiezing van een nieuwen Rijlcspresident zal op 15 Februari aanslaan de plaats hebben. Wordt dat een nieuwe stap op Duilsch- land's terugtreden naar rechts? De Landdag van Mecklenburg nam met 3627 stemmen een motie van wantrou wen in de regeering van Brandenstei» aan. Deze trad dus at maar werd met kleine meerderheid daarop herkozen. Krestinski, de Russische gezant le Berlijn is naar Moskou vertrokken na den Russi- schen gedelegeerde ter Londensche confe rentie le hebben gesproken, die licin lieden volgt. De Russische bladen kondigen tal van repressaillemaalregeten tegen Duitschland aan. De pelsveilingen te Leipzig zullen niet plaats bobben; er zat geen graan meer uit Rusland naar Duitschland worden gezon den; de filialen van de handelsatdceling le Hamburg en te Leipzig zullen worden op geheven, terwijl er te Koningsbergen geen filiaal zal worden opgericht, zooals het voornemen was. Ook in het telefonische ver keer zullen beperkingen worden ingevoerd. Maar zoo heel ernstig schijnt sovjet-Rus land het toch ook niet op te nemen. Lilwi- nof zeide toch o a.: De vraag of het incident hel einde der vriendschapsbetrekkingen tusschen Rusland en Duitschland beteekent, moet natuurlijk ontkennend beantwoord worden, daar geen oogenblik kan worden aangenomen, dat de Duitsche regeering de bestaande vriend schappelijke verhoudingen met voordacht wilde doen eindigen. liet hangt van de Duitsche regeering al, het betreurenswaar dig voorval weer goed le maken. Die wijst op inschikkelijkheid Het mijnconflict grijpt steeds verder om 2ich heen. In het Roergebied waren reeds 300.000 arbeiders uitgesloten, omdat zij wei gerden langer dan 7 uur per dag le werken, en in totaal hebben slechts 15 pCt. der mijn werkers zich bereid verklaard 8 uur le wer ken. 9/10 der mijnen ligt reeds stil. En naar Saksen is de beweging ook al overgeslagen. Ook daar weigert men langer dan 7 uur le werken, waarop van de zijde der werkge vers eveneens met de uilsluiting is geant woord. En in Opper-Silezie gaat in het metaal bedrijf dc staking in. Van hoogerhand heel hef, dat geen direct gevaar dreigt, daar de industrie voortoopig kolen lieert evenals de gasfabrieken etc., maar lang zal deze loesland van stilstand in het gelieele Duitsche mijnwezen niet kunnen duren. ENGELAND. De leische grenskwestie Iersch gezant in Amerika ontwapening. President Cosgrave heeft na raadpleging zijner rechtsgeleerde adviseurs cr op gewe zen, dat door de weigering van Sir James Craig om deel te nemen aan do grensconi- missie feitelijk het gehccle verdrag van Lon den op losse schroeven wordt gesteld. II ij ivces er op, dat liet verdrag van Londen ge maakt is niet tusschen Groot-Brilannië en Zuid-Ierland plus Noord-Ierland, maar tus schen Engeland en Ierland als een geheel, waarbij toen ten voordeele en ter tegemoet koming van Ulster verschillende bepalingen zijn gemaakt. Hiertoe behoort art. 12 op grond waarvan de 6 graafschappen huilen de Unie konden blijven, behoudens de be perking ten aanzien der grensregeling ge maakt. Als Ulster thans alleen dit deel van liet art. 12 van kracht wil Talen, terwijl het overige wordt beschouwd als niet geschre ven, is daardoor het gelieele verdrag van Londen in een hoek geduwd. In elk geval zal Ulster dan automatisch terugkeeren lot den oorspronkclijken toestand en een deel van Ierland worden. De Vrijstaat wensclit dit echter niet doch verlangt alleen een regeling in overeenstemming met het verdrag en met den wensch der bevolking van eenige distric ten. Voorts verluidt, dat de kwestie om een gezant van den lerschen Vrijstaat te Washington le benoemen ernstig overwo gen wordt. De naam van den lerschen luin- dclsvertegenwoordigcr Smiddy, die op dit oogenblik in de Vereenigde Stalen is, wordt in verband met dien post genoemd. Een der gelijke vertegenwoordiging van een Engelscli Dominion te Washington zou geen precedent scheppen, daar Canada daar reeds zijn eigen gezant heeft. De Engclsche regeering is de oprichting van dezen post door de regeering van den Vrijstaat gunstig gezind. In antwoord op een vraag, or de overige onderteekenaars van het verdrag van Washington nog slappen hadden gedaan len gevolge van het opgeven van de vtoolbasis le Singapore heeft MacDonald geantwoord, dat dit niet liet geval was, doch dat de alge- nieene politieke atmosfeer steeds meer aan moedigde om voort te gaan in de richting van de vermindering der bewapening. ZUID-SLA VIE. Klein incident. Te San Benito, waar een Italiaanscho afvaardiging aan feestelijkheden wilde deel nemen, heeft een anti-ïtaliaansehc betoo ging van de zijde der Eroaten plaats ge vonden, Do Zuid-Slavische regeering heeft in verband hiermede haar verontschuldi gingen aan den Italiaanschcn consul aan geboden.: ÜI5 VEREENIGDE STATEN. De immigratie-wet de Bokser-vergoeding.— President Coolidge heeft aan de voorzit ters van Huis en Senaat medegedeeld, dat hij de in-werking-treding der immigratie- wet op 1 Juli veel te vroeg acht, daar een diplomatieke regeling der kwestie met Ja pan hierdoor practisch onmogelijk zou wor den. En bel schijnt, dat men hem in dezen ter wille zal zijn. Op een conferentie van commissies uit Senaat en Huis van Afge vaardigden werd toch nader besloteï L rapporteeren de immigratie-wet eerst on Maart 1925 van kracht te doen worden. Het Huis van Afgevaardigden heeft W 211 tegen 114 stemmen een wetsontwfti aangenomen, waarbij China wordt vrijg* stcld van alle verdere betalingen voor tcht deveigocding voor den Bokser-opstand, BUITENLANDSCH GEMENGD. Te Munsler is een 18-jarige jongen, dij een schooljongen van 15 jaar had vermoord ter dood veroordeeld. Van zijn twee medt. plichligen is de eene tot 10 jaar gevangenis, de andere lot 3 jaar tuchthuis veroordeeld Een windhoos heelt het dorpje Klein, berndten in den llarz groolendeels verwoest Vele huizen zijn ingestort. Van ongeveer 50 huizen werden de daken weggerukt en door den op de windhoos volgenden regen werd de inboedel der huizen zwaar beschadigd Geen' ruit bleef in het dorp heel. Onlelbart vruchtboomen zijn vernietigd. Menscken. levens vielen niet te betreuren. De bevol king van het dorp is echter groolendeels ge ruïneerd. Gislerochtcnd was de dcltige New Bruid, slreet te Londen het tooneel van een juwei- lendicfslal. Twee man reden in een zes-per- soons automobiel langzaam door de strap, tot zij een juwelierswinkel bereikten wiw één der mannen uit de langzaam verder gaande wagen slapte en met een hamer eer. venster vevblijzelde waaruit hij een dia manten halssnoer ter waarde van 8000 pc-r.d wegnam. Dit was hel werk van één of Iwce secon den; de man sprong lerug in dc automobiel die inlusscbon in beweging was gebleven en plotseling in razenden vaart voortsnelde. Eon agenl, die op korten afstand stond, sprong onmiddellijk in een taxi en ver volgde steeds alarm Huilend de roovers. Agenten cn burgers namen aan de vlucht deel. De agent in de taxi begon op de die ven te winnen toen zijn auto door een op stopping in liet verkeer moest stilhouden. De twee bandieten sprongen uit hun wagen en verdwenen lusschen de winkelende me nigte. die niet begreep, wat er gaande was Dc politie zoekt thans de stad af naar de roovers. In het pruvern.- iliu:.- te Aorlhgule, in Newark, heeft de vijt-en-zeventigjarige George Squizcs, die vroeger palfrenier ii geweest, bericht ontvangen, dat de wedutre van zijn oom licm 80.000 p. st. had nage laten. De man hectt nog vier dochters en zes zoons in leven. In Amerika is een legerorder uitgevaar digd, waarbij Mary Pickford, Marion Da- vies, Elsie Janis, Maxine Brown, Pauline ifenckel en andere aclrices worden onlhe- ven van den rang vankolonel. Zij waren in oorlogstijd tot dien rang ver heven wegens hun verdiensten jegens het vaderland. Voortaan mogen aan actrices geen wili taire cere-rangcn worden toegekend. Ditv bepaald, omdat de kolonel-aetrices bekend heid verkregen ten koste van do waardig heid van het leger. Engeland en Rusland. LONDEN, 8 Mei. (Reuter). Het ministe rie van buifcenl. Zaken heeft de Londeo- sohe vertegenwoordiger van de vroegere Tsaristische regeering doen weten dat het Russische gezantschapsgebouw naar de meening der Engelsche regeering thans het eigendom der Sovjct-regeering is. Churchill's meening. LONDEN, 8 Mei (Reuier). Op een conser- va lieve vergadering le Liverpool sprekende slelde Winston Churchill voor terug le kee- ren tot de regeling, welke in 1922 door de conservatieven aan de nationaal liberalen werd aangeboden, waarbij de slerke en ac tieve conservatieve partij, vereenigd onder eigen leiders, zou samenwerken tot alles wat het nationaal belang diende met de liberale vleugel. Churchill, die de socialisten hevig aan viel, verklaarde dat zijn voorstel het eenige was dat de overwinning kon brengen. Wisseling. LONDEN, 8 Mei. (Reuter). Mevr. Pbi- lipson verlaat bij do eerstvolgende verkie zing het parlement. Haar echtgenoot ka pitein Philipson aanvaardde de candid1* tuur voor Lavwick, waarvoor zij thans nt Iersch gezant te Washington. LONDEN, 8 Mei. (Refter). De Dublio- correspondenb van de „Times" verneemt dat prof. Smillio van de Universiteit t® Cork waarschijnlijk spoedig Vrijstaats-g®" zant te Washington zal worden. De E^8el' ache regeering maakte geen bezwaar lege® deze benoeming. Poolsch-Tsjechische grensregeling. WARSCHAU, 7 Mei. (Wolff). Dc Poolse® Tsjechische onderhandelingen over dc d®" finitieve vaststelling der grenslijn in h' gebied der Zises, welke tien dagen gele den in Krakau begonnen, werden gistere® beëindigd. Op alle punten werd Tolkon?*t overeenstemming bereikt. De tekst van ontwerp van overeenkomst zal door bero'. deling der grensregelingscommissie aa?_j gezantenconfeventio worden voorgc ter goedkeuring. De Zuid-Slavische crisis. BELGRADO, 7 Mei. (WolfD- K'°$. aoht ontbinding der Skouptchina liet ik zakelijk. Men vcrwaoht dat Jawanowi- of Davidowitsch met de vorming kabinet zullen worden belast. De K len zijn beslist togen een concentratie*^ het. De Kroaten weigerden bjf ö<l hing pp audiëntie te

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2