DONDERDAG 24 APRIL Offirieele Kennis"*,,fn?m TOMSK*-»-* STADSNIEUWS. BINNENLAND. Ket voornaamste nieuws van heden. No. 19070. Anno i^<» LEIDSCH DAGBLAD prijs deb advertenties: 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijj, Klein# Advertentién, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags éa Saterdag# 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van 80. j Incasso volgens postrecht Voor eventueels opzending vaa brieven JO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cfs. Bureau Noordalndsplelu Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchdque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 THUS DEZEB GODBAOTi Voor Lelden per 8 maanden /.SM. per week ..vr...iM.« JtO.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week ......r ,0.19, Franco per post 2.36 portokosten. Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. i— gemeentelijke visohverkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225 is VRIJDAG ver- krij-baar SCHELVISCH a 10.19—f 0.36, SCHOL a 10.14—f 0.21—f 0.39, SCHAR a f0.16 en KABELJAUW a 10.40—f0,13 per P°nd' N. C. DE GIJSELAAK, Burgem. Leiden, 24 April 1924. kostelooze GENEES- EN HEEL KUNDIGE HULP. Burgemeester en Wethouders van Leidon, brengen ter kennis van hen, die zich daar toe hebben aangemeld, dat de kaarten ter be koming van kostelooze genees- en heelkun dige hulp, voor het tijdvak 1 Mei 193430 April 1925, moeten worden afgehaald in de vestibule van de Stadsgehoorzaal en wel op Dinsdag 29 April en Woensdag 30 April a.s., telkens van des voormiddags half elf uur tot twaalf uur en van des namiddags half twee uur tot drie uur. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 April 1924. VERGADERING van den gemeenteraad van leiden. op MAANDAG 28 April 1924, des namiddags te twee uur. Db vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. s Te behandelen onderwerpen: lo. ïVaeadvi-es op het verzoek van mej. 5t 8. A. van Kaathoven, om eervol ontslag 8is tijdolijk leerares in zang en spraakvor- ming aan de afd. A en B der Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeres- m. (109) 2o. Pra-eactvies op het verzoek van mej. JJ. J. A. Longepee, om eervol ontslag als tij delijk leerares in geschiedenis en aardrijks kunde aan de afd. A dier inrichting. (109) 3o. Praeadvies op het verzoek van J. Snel ting, om het tie bouwen schuurtje op het terrein aan den Rijnsburgerweg, Sectie P Kis 722723, van hout to mogen maken. (104) 4o. Praeadvies op het verzoek van de firma J. A. van der Made, om liet te bou wen kantoorgebouwtje op het terrein aan den Haagweg, Sectie M No. 149, van heul Je mogen maken. (105) 5o. Praeadvies op hel verzoek van het Bestuur van het genootschap „Mathesis Bcienliarum Genilrix", om het kosteloos gebruik van eenige localiteiten van de Btads-Gehoorzaal, voor het houden van de algemeene vergadering en van de tentoon stelling van door de leerlingen vervaardigde .werkstukken. (112) 6o. Voorstel lot verhuring van de percee- ien teellani in de Waard, Sectie N Nis 333, 334, 335 en 336, aan W. Bink en N. Bink. (113) 7o. Voorstel u. lot verhuring van het westelijk gedeelte van het perceel teelland nabij de nieuwe zweminrichting aan de Zijl, Sectie N No. 203 en het perceel Sectie K No. 592, aan F. 5V crvelman b. lot verhuring van de noordelijke helft van het perceel Sectie N No. 203, aan P. Glasbergen. (114) 8o. Voorstel tot verhuring van bet per ceel toelland aan den Warmonderweg, Sec tie P No. 106, aan P. J. Molenkamp Jr. (116) 9o. Voorstel: a. om een strook grond aan het Galge water (Zuidzijde), met daaraangrenzende strook water niet meer voor den openbaren dienst bestemd te verklaren; b. tot verhuring van den sub" a bedoelden grond met water aan de Vereoniging Leid- selie Groentenveiling „Ons Belang." (110) lOo. Voorstel tot het geven van namen aan eenige straten. (107) llo. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 30 Ootober 1913 (Ge meenteblad No. 34), houdende voorwaarden van opneming en verpleging van lijders in hel Sanatorium voor zenuwlijders „Rhijn- Seest" te Oegslgeest. (108) Praeadvies op bet verzoek van het 'Bestuur der 3 Oclober-vereeniging, om aan >e vereeniging een garantie in de kosten er feestviering op 3 October a.s., te verlee- (111) 13°. Praeadvies op het verzoek vail D. oome, om toekenning van een schadeloos- iIQ^' 11 verband met het onlactisch op- "3" d*r Politie OP 24 November j.l., ten- tevo ge waarvan zijn echtgenoole krank- nnig zou zijn geworden. (10C) Voorstel: vereentkf) VC'n00p ®an, de Woningbouw- lot h-t aanvragen en aanvaarden van een voorschot uit 's Rijks kas, in verband met de uitvoering van een plan der sub a genoemde vereeniging tot den bouw van 23 beneden- en 23 bovenwoningen c. tot bet aanvragen van een bijdrage uil 's Rijks kas in de te betalen annuïteiten ten gevolge van de verstrekking van het sub a bedoeld voorschol; d. tot het verstrekken aan de sub a ge noemde vereeniging van liet voorschot sub b bedoeld; 2o. a. tot verkoop aan de Woningbouw vereniging „Ons Doel" ran een terrein ge legen aan de Wille Laan en de Roode Laan, Sectie M nis G85, 686, 3482 en 3707; b. tot het verstrekken aan de sub a ge noemde vereeniging van hypothecaire voor schotten, in verband met de uitvoering van ■haar plan tot den bouw van 35 beneden- en 35 bovenwoningen; c. tot het aanbinden van voorwaarden en bepalingen aan de verstrekking van de sub b" bedoelde voorschotten 3o. tot vaststelling van den desbelrejien- den begrotingsstaat; 4o. tot ontbinding van de met de N. V. Sajetfabriekcn P. Clos en Leembruggen loo- pende overeenkomst, in zake de verhuring van de perceelen teeliand, nabij de Heeren straat, de z.g. „Kweeberij Zuiderzicht" 5o. tot verhuring van de sub 4o. genoem de naamlooae vennootschap van de percee len teelland in den Bosehhuizerpolder, Sec tie O, Nis 671, 672 en 738. (116) 15o. Vaststelling van het rermenigvuldi- gingscijfer, bedoeld in de verordening op do heffing eener plaatselijke belasting naar het inkomen te Leiden, voor het belastingjaar Mei 1924—Mei 1925.(117) Op ter Olympiade. Reeds eenige dagen hangen overal in do stad de groole aanplakbiljetten van de sub commissie Leiden van het Nederlandsch Olympisch Comité, waarop wordt aangekon digd de opvoering van de sport-schets „Op ter Olympiade", en ook in een advertentie in ons Blad heelt men er gisteren een en ander van kunnen lezen. Onzerzijds nog een enkel woord. Waarvoor de opbrengst bestemd is behoeft hier niet andermaal te worden uiteengezet, In de dagen van de voorbereiding tot het ma- negefeest hebben wij dat herhaaldelijk ge daan en ons is toen dan ook gebleken dat duizenden Loidenaars warm sympathiseeren met het doel; een krachtige vertegenwoordi ging van Nederland op de Olympische Spe len to Parijs. Wij schreven indertijd dat de Leidsche commissie met haar actie op den ingeslagen weg zou blijven voortgaan. En ziedaar. Maandagavond a.s. wordt in de groole Siadszaal de bekende revue van Jan Feith en Pisuisse opgevoerd! Hetgeen een succesavond zal worden. Wellicht herinnert men zich nog de schitterende verslagen welke in de bladen zijn verschenen na de opvoering in Den Haag. Zelfs bekende kunstcritici ga ven hun bijzondere tevredenheid te kennen. En heusch: daar is iels voor noodig. Deze sporirevue heeft nog altijd uitverkochte za len getrokken en reeds is bekend geworden dat tientallen Hagenaars, die in de residen tie geen plaatsbewijs meer konden bemach tigen en aangetrokken zijn door het daveren de succes, Maandag naar hier zullen komen om de opvoering hij te wonen. Voor onze sladgenooten zal dit stellig een aansporing zijn om evenmin te ontbreken. De namen: Jan Feith en Pisuisse spreken trouwens voor zichzelf I Na afloop is er bal in den foyer, waarvoor, als altijd, groote belangstelling zal zijn. De voorverkoop van plaatskaarfen „loopt" reeds nu. Voor de adressen zie men de advertentie van gisteren of de aanplakbiljetten. Tot slot den raad met het koopen van kaarten niet te lang te wachten. Het vergemakkelijkt de taak der commissieen men ontgaat het lang niet denkbeeldige gevaar van terugge wezen te worden. Ooslersch Genootschap. Gistermiddag werd, onder voorzitterschap van prof. dr. C. Snouck Hurgronje, in liet. Universiteitsgebouw alhier, de jaarvergade ring van het Oostersch Genootschap gehou den. Na een kort welkomstwoord lot de aanwe zige leden, opende de voorzitter do vergade ring met het geven van een overzicht van de verschillende in het afgeioopen jaar voorge vallen gebeurtenissen, het leven van het Ge nootschap rakende. Onder de afgestorven le den werd in hot hijzonder de lieer J. T. Cre- mer herdacht. Verder memoreerde de voor zitter, dat de eerste secretaris, prof. dr. A. J. Wensinck, hel Genootschap vertegenwoordig de bij het eeuwfeest der Royal Asiatic Sociêly le Londen. Eindelijk constateerde prof. Snouck Hurgronje hoe in het afgeioopen jaar uitwisseling van publicaties met verschillen de verecnigingen is tot stand gebracht. Na eenige besprekingen, uit deze mededee- lingen voortvloeiend, werd de verkiezing van vier bestuursleden aan de orde gesteld we gens hot periodiek aftreden van de heeren professoren Snouck Hurgronje, Vogel, Van Ronkel en Wensinck. Op voorstel van prof. dr. B D. Eerdmans werden de aftredende functionarissen bij ac clamatie herkozen en zij lieten zich deze be noeming welgevallen. Hierna werd de vergadering na rondvraag gesloten, i Kerk, Staat en Persoonlijkheid. Voor de afdeeling Leiden der Intern. Anti- Mil. Vereeniging sprak gisteravond de oud predikant de hoer B. de Ltgt uit den Maag over bovenstaand onderwerp. De samenkomst, die vrij goed bezocht was, werd met een kort woord door den voorzitter geopend. De spreker begon met de vraag te stellen wat we onder persoonlijkheid hebben le verstaan. Aan ons heele bestaan is een dierlijke kant; dat we leven zegt niets, een dier teelt ook. Wat een mensch mensch maakt is dat hij uitkomt boven het dierlijk instinct, dus niet alleen maar voert den strijd om het ba- staan, maar dat hij daar tracht bovenuit te komen. Hij zal dan boven zich stellen een idee, waaraan hij zijn leven zal wijden; de mensch zal dan piet zijn beest, maar Geest en in ieder is daarvan iets wakker geworden, het begin der persoonlijkheid. Eenwen van Christendom hebben daaraan veel bij gedra gen en daarvóór vooral Joden en Grieken, wat spr. nader aantoonde. Het oude christendom, als de samenvatting van Grieken cn Jodendom stelde de mensch vooral als redelijk en zedelijk wezen, en de gemeenschap, waarin ieder een kans had stond daarom tegenover do kerk en tegenover den Staat, tegenover welke de beginselen van redelijkheid en zedelijkheid één groote revo lutie waren. Maar het Evangelie is één groote revolutie. Jezus geboren in de stal, is de ontkenning van het paleis. Jezus aan het kruis is de ontkenning van den troon. Wel is het Christendom een slavengods dienst genoemd, maar we moeten weten dat het slaven waren die zich vrij gingen maken, van die slaven, die iets begonnen te beleven van persoonlijkheid en men3chelijke vrijheid en van een internationalen geest. En die nieuwe geest deed de eerste Christe nen ook invoeren de gemeenschap van goe deren, het vrijwillig afstand doen van de be zittingen. Maar de oude Christenen spraken er alleen niet van, zo streden er ook voor, ze waren pacifisten, vredestichters van de daad, met don moed hun leven lang er voor te strijden. Maar de kerk heelt zich aangepast, is ver worden van een kleine, maar sterke revolu tionaire groep, door vermenging met andore elementen die de leiding kregen, tot een mid del om den staat en de maatschappij ln stand te houden. Doch secten en ketters hebben het oude beginsel hoog gehouden, trots alls pogingen om hen er onder te brengen; zij droegen de oude overlevering door de eeuwen heen. De kerk verbindt zich intusschen nauwer met den Staat en bij do verandering in de maatschappij komt zoowel bij Roomschen als Protestanten een nauwere aansluiting bij het bestaande economische leven. Calvijn aanvaardt principieel het kapitalisme en er kent de wenschelijkheld van de Invoering daarvan. Het protestantisme is met hot ka pitalisme één geworden. En 't katholicisme? Inderdaad is daar nog iele van een overlevering van intemationa- liteit en levensgemeenschap die 't pro testantisme ontgaat. Proteslanlsche geestelijken behoorden, volgens spr., trots de ergste oorlogshetzera, maar toen de Paus de menschen die eigen gelooisgenooten uit een ander land gingen bestrijden, moesten zegenen, heeft hij al thans nog geweend. Overigens, ook de hooge geestelijkheid uit de R.-K. Kerk 3telde zich in alle landen in dienst van den Staat. Spr. haalt aan wat betrouwbare mannen als Keynes, Nitti, Pulnam Weale, Thenoro, over den huidigen vrede-toestand hebben geschreven en wees er op hoe alles onder geschikt is aan „de zaak" zaken zijn zaken. En wat heeft Kuysten met dit aües nu te maken? Wat heelt hij gedaan, dat de bur gemeester en de kapelaan zich zoo druk maakten? Omdat in hem was wakker geworden die internationale geest van broederschap en vrijheid, die leefde in de eerste Christenen en dat hij daarom zich had aangesloten bij de I. A. M. V. en de B. R. A. C. Spr. gaf dan een relaas over het ontslag en wat daaraan vooraf ging. Kuysten heeft geweigerd zich te buigen voor overheid en geestelijkheid en is broodeloos geworden, en ofschoon hier de grondwet geschonden is zwijgt, op een enkele uitzondering na, de pers het geval dood. Deze broodroof is een uiting van facisme van het grofste en bru taalste soort. En wat wil de I. A. M. V.? Die wil dat we internationaal zuilen zijn met de daad, als 't oorlog is, En de B. R. A. C.f Deze draagt nog iets in zieh van het oude Christendom, en wekt op tot een heilige gezindheid. En in plaats van jonge menschen, die deze beginselen als de hunne zien, te waar- deeren omdat zij de stuwkracht voor de toe komst kunnen zijn, broodrooft men ze, tegen eigen beginsel in. Evenwel de groote meerderheid der men schen heeft geen roeping, zij zijn zoosls de paarden die gespannen worden voor den wagen in do donkere mijnen. De massa van de menschen is niet zoo slecht als hij zich in den oorlog gedraagt: in ieder mensch leeft het goede. Daarbij hebben wij ons aan te sluiten, het beste in ieder wakker te ma ken, den mensch als mensch te eeren. Spr. wees hier op hetgeen de dienstweigeraars doen, en wat in den oorlog in Italië machi nisten deden, die den trein niet in beweginz wilden zetten, zoolang er nog een soldaat in zat De economische voorwaarden voor het so cialisme zijn volgens spr. aanwezig maar de nieuwe gezindheid moet nog komen. En koml die niet, dan komt de nieuwe oorlog die zal zijn vreeselijk, en zoo goed als zeker zal Nederland daarin beirokken zijn, want het heeft in de Oost „een gordel van sma ragd" en daarom zijn wij in bewapenings koorts bevangen, komt er een vloot, al is de vlootwet verworpen, en het Nederlandsehe volk trekt zich er niets van aan. En wan neer daar in Brabant een jonge man daar tegen strijdt en gebroodroofd wordt laat het Nederlandsehe volk dezen jongen in de stoek, zooals het Herman Groenendaal in de steek heeft gelaten. Wij hebben ie bewijzen dat het anders kan en te pogen het anders te doen, aldus eindigde spreker zijn rede. In de hedennamiddag, onder voorzit terschap van mr. Egbert de Vries, in het Nutsgebouw alhier gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders der Leidsche Bouwvereeniging werd, na goedkeuring van de balan9 en de winst en verliesrekening het dividend over het afgeioopen jaar vast gesteld op 5 pet. (v. j. ook 5 pet.). Als commissaris werd herkozen de heer D. Jaeger, Wij vestigen thans de aandacht op de advertentie in ons Blad van lieden betreffen de den grooten bazaar met vele allraclies in en ten voordeele van „Prediker" (Janvossen- aleegi, waarvan wij eenigen lijd geleden reeds melding maakten. Vanwege de Galerie Picot zal hier Za terdagmiddag een veiling van schilderijen plaats hebben In het Nutsgebouw alhier. Bijzonderheden inzake deze veiling zoeke men in de advertentierubriek van ons Blad. Voor hen, dia van schilderijen houden, ves tigen wij gaarne de aandacht op de rijke verzameling van kunstwerken, van buiten- landsche kunstenaars zoowel als van Ne derlandsehe schilders. De twee beneden zalen zijn er geheel mee gevuld. Een aulo, die gisteren de Janvossen- steeg passeerde, reed met de kap tegen een balk, die een werkman juist uit een raam wilde neerlaten. De man kon door den schok de balk niet houden en dezo viel door een ruit van den winkei van den heer v. W. Tegen J. W. W., een welbekende bij de politie, is proces-verbaal opgemaakt we gens oplichting van een paar schoenen. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs zijn thans ingeschreven duizend werkzoekenden. Algemeene Nederlandsehe Politie Boni. Door bovengenoemden Bond werd te 's-Gravenhage zijn 44sto algemeene verga dering gehouden, die door den voorzitter, den heer G. W. Stroink, burgemeester van Steenwijkerwold, werd geopend en begon met een hartelijke toespraak tot de verga dering, bestaande uit afgevaardigden van 24 onder-afdeelingen, 10 provinciale afdee- lingcn, en oen groot aantal personeele leden Do voorzitter ging in zijn toespraak na het werk, dat de Bond in het afgeioopen jaar weder had mogen verrichten; in vele gevallen beschermend op te treden voor de leden, het volvoeren van een machtige cor respondentie, het bijwonen van vele confe renties en het bewaren van de eenheid, zoo onmisbaar noodig zal de Algemeene Bond nuttig kunnen werken voor de orga nisatie van den politieman. Spreker her dacht in treffende bewoordingen het over lijden van den heer K. Kramer, mede-op richter van den Bond, die, hoewel reeds geruimen, tijd ontslagen, voor den Bond een arbeidzame kracht bleef. Van het bestuurslid, den heer Goorhuis, van Hilversum, was bericht van verhinde ring ingekomen. Hierna werd het woord gegeven aau den heer Koster Henke, van Harderwijk, om een inleiding te houden over het onder werp: De bespreking van den toestand, ontstaan door de aanvallen op het salaris peil der ambtenaren. Spreker begon inet zijn gehoor te bepalen bij do onverwachte gebeurtenissen in 1Ö14, besprak dc spoedig gevolgde duurte der eerste levensmiddelen, gaf een overzicht van de werking der dis- tributiewet, die, zeer goed bedoeld, schro melijk werd overtreden, den schandelijken smokkelhandel, om aan te toonen, dat do toestand van den ambtenaar zoodanig was, dat gebrek en kommer in menig gezin geen bijzonderheid was. Hij wees op den zeer luien gang van zaken betreffende trakte- mentsverhooging, noodig omdat er een groote achterstand was ingetreden, om aan te stippen, dat eerst in het jaar 1020 het sa laris hier en daar op peil kwam, en ia 'b slot zijner rede komende, wees hij op de groote verschillen der bezittende klassen, bestaande in ontzien, en de kleine klasse, bestaande in het bezwaren van het ontvan gen loon. Hij gewaagde van enkele plaat sen waar een korting van 131/2 pCt. werd toegepast, als absurd hoog, doch waaraan de Gedeputeerde Staten der provinciën nog geen goedkeuring hadden gehecht. Hij her innerde voorts aan het streven van het BINNENLAND. De begrafenis van den burgemeester vaa Groningen. Het nieuwe onderwijsplan brengt 34 mil- lioen gulden bezuiniging. Motie van Politiebond. De koning van Zweden is in ons land aangekomen. den Alg. Nedeilandschen BUITENLAND. De intergeallieerde ontmoetingen Ier be spreking der deskundigen-rapporten zullen weldra aanvangen. Minister Oeser benoemd lot directeur- generaal der Duitsche spoorwegen. De rebel Maritz in Zuid-Afrika lol 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het spoorwegongeluk bij Bellinzona. Dr. Hellferich is daarbij gedood. Kamerlid, den heer Snoeck Henkemans, in zake het percentage der kortingen tot 15 pCt. van den heer Treub in zake de be schouwing op des ambtenaars huiselijk leven, om ten slotte te eindigen om pal te staan, tegen elke ongemotiveerde korting, in welken vorm ook. Hij protesteerde tegen de handelwijze van sommige gemeentebe sturen, die do salarissen reeds met f 1000 of minder lieten beginnen. Na langdurige discussie is bij acclamatie de volgende motie aangenomen: De vorgadering, gehoord de besprekin gen, betuigt haar leedwezen, dat de Regee ring geen betere middelen heeft weten te vinden om een sluitende Staatsbegrooting te krijgen dan salarisvermindering van in dienst zijnde ambtenarenprotesteert tegen dit, haar rechtsgevoel beleedigend voor nemen; noodigt het. hoofdbestuur uit, elk rechtsmiddel tegen dit optreden der Rogee- ring aan te wenden; wensoht dat deze motie zal worden ter kennis gebracht van de Re- goering cn de Volksvertegenwoordiging, en gaat over tot de orde van den dag. Voorts werd" met algemeene stemmen be sloten, een weerstandsfonds te vormen tot bestrijding van de kosten, welko deze strijd zal opleveren. Bij de hierna gevolgde bestuursverkie zing werden als leden van bet hoofdbestuur herkozen de heoren W. L. H. Köster Henke, oud-commissaris van politie, te Harderwijk, J. Couwenbergh, brigadier-majoor Rijks veldwachter te Geleen, en D. Harkema, ge meente-veldwachter te 's-Gravenzande. Als lid van de Commissie van Vakonderwijs werd herkozen de heer N. Sticnstra, in specteur van politie te Franeker, en als lid der Commissie van het Beheer der Stichting de heer A. van Duist, inspecteur van po litie te De Bilt. Do rondvraag bracht verscheidene din gen te berde, die met het innerlijk leven van de politiewereld in meer of minder nauw verband stonden. Van deze rondvraag werd o.a. gebruik gemaakt door de afgevaardigden van de onder-afdeelingen Noordwijk, Zwolle, En schede, Delft, Baarn, Den Haag, Leiden, en de afdeelingen Groningen, Limburg en Gelderland. Wat betreft den tijd, waarin examens zouden worden afgenomen, zou men deze gaarne vóór half September ge steld zien, in den tijd dat op vacantiekaar- ton kan worden gereisd. Na een krachtig dankwoord werd hierna dc vergadering go- slotcn. Bij den aanvang der vergadering was den bezoekers een circulaire aangeboden, na mens een 14-tal bondsleden, onder voorzit terschap van den heer H. de Groot, com missaris van politie te Zutphen, ten einde ter gelegenheid van het feit, dat voor de 25e maal examen zal worden afgenomen, den Bond een huldiging te brengen voor zijn. zegenrijke daad en hiervoor een gel delijke bijdrage af te zonderen. H. M. de Koningin-Moeder heeft gister avond in het Gebouw voor K. en W. in Den Haag het Volksconcert van het Residenlie- orkest bijgewoond. Prin3 Hendrik heeft gisteren tegen den avond het paviljoen aan den Gevers Deynoot- weg le Scheveningen bezichtigd, dat vroeger aan de familie von Wied behoorde cn thans een onderdeel vormt van de Nieuwe of Lit teraire Sociëteit op het Plein, in Den Flaag. De Koning van Zweden is heden uit Parij9 le Brussel aangekomen, op weg naar Amsterdam, waar hij om 7 u. 55 arriveert. De HollandAmerika-lijn keert, even als over 1922, over het afgeioopen boekjaar geen dividend uit. Dr. A. C. van Rosscm, directeur van het Rollerdamsch eleclricit.-bedrijf, is benoemd lot directeur van de N.Y. Brouwerij d'Oranje- boom. Zaterdag zullen te Amsterdam bespre kingen worden gevoerd tusschen do bestu ren yap den Algemeencn Ncderl. Bond van

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1