BERICHT. DONDERDAG 17 APRIL Anno 1924 OffhSeele Kennfc"°";,wen. STADSNIEUWS. kerkelijkeTberichten. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamst* nieuws van heden. binnenland. D» kinderschrijfster Soze Andriessen tg te Amsterdam overleden. buitenland. DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES! 80 CtJ. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prij», Heine AdvertenUén, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrechl. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplela Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redact!» 1607. Postchèquo- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 64 PROS DEZER OOURANTi A Voor Lelden per 8 maanden 1.3&&, per week rtrt.ja»u. lO.l^ Buiten Leiden, waar agenten gevestigd lijn. per week .li.tk -.0.10» Franco per post 2.85 -F portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Morgen, Goeden Vrijdag, zal ons Blad niet verschijnen. Onze bureaux zijn dan den geheelen dag gesloten. DE DIRECTIE. OEMEENTELUEE VISCHVESKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Visclunarkt 18. tel. 1225, is VRIJDAG en ZATERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.20—f 0.36, SCHOL a f 0.18—10.10. SCHAR a f 0.16, WIJTING a f 0.14, CAR- BONADEVISCH a 0.35 en KABELJAUW a f 0.80f 0.35f 0.40 per pond. N. O. DE G1JSELAAR, Burgem. Leiden, 17 April 1924. ONTEIGENING. De Burgemeester der gemeente Leiden maait bekend: le. Ter voldoening aan de artikelen 10 en 14 der Onteigeningswei zal een Com missie uit Gedeputeerde Staten der pro vincie Zuid-Holland, bijgestaan door den daartoe door het Algemeen Bestuur aange wezen ingenieur en het hoofd van hel be stuur der gemeente, in liet gemeentehuis aldaar zitting zal houden op Donderdag den laten Mei a s, te 4'/« ure des namiddags, ten einde de bezwaren van belanghebbenden aan te hooren tegen het gewijzigd plan van aanleg van een tramweg van 's-Gra- .venhage over Wassenaar naar Leiden. Belanghebbenden kunnen hun bezwaren, ter plaatse en ure vermeld, mondeling of schriftelijk aan genoemde commissie mede- deelen-, 2e. De stukken, bedoeld in artikel 12 en ter voldoening aan het tweede lid van dat artikel van voornoemde wet, zullen ter in zage van een ieder worden nedcrgelegd ter Secretarie der gemeente, van 15 April a.s. tot en met 1 Mei d.a.v. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 17 April 1924. Jaarverslag van de Vereeniging tot voort durende ondersteuning der nagelaten be trekkingen van verongelukte visschers der reederijen te Katwijk-aan-Zee en Noordwijk-aan-Zee. Gedurende het boekjaar 1923 werd ont vangen: aan rente Grootboek f2320.88, aan rente Spaarbank f 179.50, aan geïncasseerde coupons f75, aan confributiën 1243.871/», aan rente Amsterdamsche Bank 152.02, ter wijl van H. M. de Koningin werd ontvan gen een gift van flOO: totaal f2971.271/». Uitgekeerd werd een bedrag van f 405-4.50 aan 20 weduwen en 1G weezen. Gedurende de zomermaanden ontving een weduwe per week f 2 50 en gedurende de wintermaanden f 4 en voor een kind gedu rende de zomermaanden f 0.25 en gedu rende de wintermaanden f 0.50. Benevens een Kerstgave van f 10. Dr. Th. W. van Lidth de Jeude is voor- eltter; de heer J. Heringa secretaris. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot ge delegeerde van de Nederlandsche rcge-e.ring bij heit van 20 tot 25 Augustus 1924 te Göte- borg te houden tweede deel van het 21ste Internationale Americanist en-congres prof. dr. J. P. B. de Josselin de Jong en prof. dr. C, G. Uhlenbeek, beiden alhier. Benoemd is tot belastinginspecteur ter inspeotie alhier, 2de aid., mr. B. M. Dull, adjunct-inspecteur alliier. Bij hal Gde reg. veldartillerie is be noemd tot reserve-majoor de reserve-kapi tein J. Irish Slephenson. Voor een goed bezetten Schouwburg beeft het Hofstad-Tooneel gisteravond nog eens een opvoering gegeven van „Dolle Hans", het bekende Indische tooneelwerk van Fabricius. De hooldrol was in handen van Hans van Ees, die zich daarvan uitne mend kweet, al kon hij Brondgeest dan niet doen vergeten. Marie Holtrop creëerde Jolanthe goed. „Dod'le Hans" had weer een groot succes en «r is braaf geapplaudisseerd. De algemeene vergadering van de Nederlandsche Vereeniging van Staats- burgereaswi wordt, 14 en 15 Juni a.s. alhier gehouden. Aan de orde komt o.a. een be stuursvoorstel om bij de komende verkiezin gen een krachtige actie te voeren tegen de Hegeering, die aldus bet voorstel „de rechten en belangen van vrouwen en kinde ren «ctiiomelijk verkort en benadeelt." 7- Vanwege de N. Z. H. T. M. zijn zoo wei aan den Zoeterwoudsche-Singel als aan jte Jan-van-Houtkade bij den tramoverweg ma6ten aangebracht ter be- '3avonis ,aat '£er- Van gemeentewege worden de gaslan taarns op de Korevaarstraat veranderd in electxisclie. De voor het verkeer gevaarlijke mas ten, staande op den Rijnsburgerweg tus- schen den spooroverweg en ,,'t Posthof", zullen verwijderd worden. Men is bezig aan den buitenkant van den weg nieuwe te plaatsen. Hoewel de Hoogewoerdsche brug nog niet geheel gereed is, kon de tram er gis teren toch al overheen rijden. Thans wordt de dienst er geregeld over onderhouden. Ook langs de Hoogewoerd rijden de trams op het smalle gedeelte reeds op dubbel spoor en hel zal niet lang meer duren of het dubbel spoor is er geheel klaar. Het is in het eerst wel een beetje ongewoon en als er toeval lig op het meest smalle gedeelte twee trams elkaar passeeren, blijft oppasssn de bood schap. Maar de wetenschap, dat men, om ongelukken te voorkomen, goed uit zijn oogen moet zien en opletten, maakt voor zichtig. De vroegere toe3land, waarhij de trams de straat moesten oversteken, was ook voor het verkeer niet ongevaarlijk. Het komt ons voor, dat het dubbel spoor op de Hoogewoezd wel zal meevallen. Het heeft in elk geval dit groote voordeel, dat de trans niet meer op elkaar behoeven te wachten. Gisteren heeft een aanrijding plaats gehad op den hoek Nieuwe-Rijn en Hooi gracht tusschen twee auto's; beide werden eenigszins beschadigd. Aangifte is gedaan door J. H. H., dat hij is mishandeld door J. B., in een café in den Sialionsweg. Hij kreeg een klap met een biljartqueue, waardoor de middenvinger der linkerhand werd opengespleten. Bij de groenlenveiling aan de Boom- markt is een rijwiel ontvreemd. Óp den hoek KorenbrugVischmarkt heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een kaasbrik van D. A. v. R., uit Warmond 'en een vrachtauto van de firma D. en T. Van de kaasbrik werd de recliter-achterveer beschadigd. Wsderom werd onze aandacht ge vraagd voor een belangrijke restauratie en uitbreiding van een winkelhuis aan de Haarlemmerstraat. Ditmaal is het de slager J. C. van Schie, Haarlemmerstraat 218, die hel heeft aangedurfd door bijtrekking van een localiteit aan den hestaanden winkel, dien winkel ongeveer éénmaal zoo groot te maken. Dit was noodig, nu de heer Van Schie aan zijn goed beklante slagerij wilde verbinden een handel in fijne vlceschwaren. De zaak is onder leiding van het bekende architectenbureau Kraan Groenewegen, alhier, geheel naar de eischen des lijds in gericht, waarbij rekening is gehouden met de hygiëne niat alleen, maar ook met de sierlijkheid en den goeden smaak. Daar voor wijzen wij op de geheel van wit mar mer vervaardigde élalagekast en de fraaie tegeltableaux in den winkel, die geheel met witte tegels is opgezet. Ook de toonbank is, in overeenstemming met het overige ge deelte, uit wit marmeren platen samenge steld. Daarop vindt men een nieuwe, zeer bijzonder werkende vleeschsnijmachine en andere toestellen, die het moderne, dat de zaak thans kenmerkt, doen uitkomen. De vleeschwaren vindt men in rijken voorraad aanwezig tusschen groen en bloemen. Doopsgezinde Gcm.: Goeden Vrijdag, 's avonds te zeven uur, ds. J. Wuite. H. Avondmaal. Eglise wallone: Vendredi Saini, soir sept heures, Mr. M. Bresson, Sainle Cène. Evang.-Luthersche Gem.; Goeden Vrijdag, 's avouds te zeven uur, ds. J. Ph. Makkink, H Avondmaal. Remonstranlsch-Geref. Gem.; Goeden Vrijdag, 's avonds te zeven uur, dr. W. J. Lente. H. Avondmaal. Ver. van Vrijz.-Ilerrormden, Volkshuis; Goeden Vrijdag, 's avonds le zeven uur, ds. P. D. Tjalsma. van Nieuwkoop. Arbeidstijd broodbakkerijen. De Minister van A.r H. en N. heeft aan hoofden of bestuurders van broodbakkerijen in alle gemeenten des Rijks vergund, dat, ia afv/ijking van het bepaalde bij art. 35, zesde lid, der Arbeidswet 1919, op 19 en 22 April, 7 en 10 Juni deeg of brood, dat Da S uur nam, van den vorigen dag gebakken of opge warmd is van V/j uur voorm. af uit het gebouw met aanhoorigheden, waarin zich de broodbak kerij bevindt, wordt vervoerd van 8 uur voorm. af wordt verkocht of afgeleverd. Voort-s heeft deze Minister vergund, dat in broodbakkerijen in alle gemeenten des Rijks lo. door hoofden of bestuurders cn door bakkersgezellen a. in den nacht van Vrijdag 18 op Zater dag 19 April b. van Vrijdag 6 op Zaterdag 7 Juni J in afwijking van het bepaalde in art. 35, tweede lid, der Arbeidswet 1919, arbeid wordt verricht, onder voorwaarde voor wat de onder a en b genoemde tijds ruimten betreft dat de arbeid niet wordt aangevangen vóór middernacht, met dien verstande, dat in broodbakkerijen, aan welke een vergun ning, als bedoeld in art. 37, eerst» lid, der Arbeidswet 1919, is verleend, alsdan reeds om 10 uur nam. met arbeid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, mag worden aangevangen voor wat de onder a genoemde tijdsruim te betreft: dat op 21 April geen arbeid wordt ver richt voor wat de onder b genoemde tijdsruim te betreft: dat op 9 .Juni geen arbeid wordt ver richt 2o. door balrkersgezellen op Zaterdag 19 April en op Zaterdag 7 Juni, in afwijking van het bepaalde in art. 40, eerste lid, der Ar- boidswet 1919, arbeid wordt verrioht onder voorwaarde, dat door hen op die dagen tel kens niet langer dan 13 uren wordt gewerkt, en in elk der weken, waarin die dagen val len, niet langer dan 50 uren 3o. door hoofden of bestuurden en door bakkersgezellen a. op Dinsdag 22 April en op Dinsdag 16 Juni b. op Woensdag 28 Mei, in afwijking van het bepaalde in art. 35. tweedo lid, der Arbeidswet 1919, arbeid wordt verricht, onder vcorwa-arde voor wat de onder a en b genoemde data betreft dat de arbeidstijd telkens is gelegen tus schen 4 uur voorm. en 8 uur nam., of, in dien, ingevolge het bepaalde in art. 35, tweede lid, onder e en f, der Arbeidswet 1919, om 5 uur voorm. met den bakkersar- beid mag worden aangevangen, tusschen 8 uur voorm. en 8 uur nam., een en ander met dien verstande, dat voor zoover betreft broodbakkerijen, aan welke een vergunning als bedoeld in art. 37, eerste lid, der Ar beidswet 1919 is verleend op die dagen telkens gedurende twee uren vóór het tijd- otip, waarop alsdan de bakkersarbeid mag aanvangen, arbeid, bestaande in het ge reedmaken. van deeg en ovens, mag worden verricht; voor wat den onder b genoemden datum betreft: dat op 29 Mei geen arbeid wordt verricht; 4o. door één persoon op Dinsdag 22 April op Vrijdag 30 Mei en op Dinsdag 10 Juni, in afwijking van het bepaalde in art. 35, tweede lid, der Arbeidswet 1919, arbeid wordt verricht, bestaande in bet stoken van ovens, onder voorwaarde, dat zijn ar beidstijd telkens ia gelegen tusschen mid dernacht en 8 uur nam. Benoemd is te Delf6 tot markt- en havenmeester de heer E. N. van Brussel, oud-directeur der thans opgeheven Bank van-Leening. Aan do lunch, gehouden bij de her denking van het 75-jarig bestaan van het Matrozeninst-ifcuut is door Prirm Hendrik aan den Amsterdamsohen burgemeester De Vlugt persoonlijk overhandigd het „Kruie van Verdienste", van de Nederlandsche Vereeniging: ,,Het Roode Kruis." Voor het Internationaal Sfcedebouw- congres, dat van 2 tot 9 Juli a.s. te Amster dam zal worden gehouden, is een eere comité gevormd. De keiikeraad der Ned.-Hexv. Gem. to Utrecht heeft voor do vacature-Jonk er het na volgend 0 drietal gesteld: dr. S. P. H. J. Borkelbach van de Sprenkel, Haar lem dr. F. W. A. Korff Jr., Heemstede, en d3. A. K. Straatsma, Meppel. Op 13 April a.s. aal het 25 jaar gele den zijn, dat opgericht werd de Nederland sebe Adel vereeniging, Bij Kon. besluit is bonoeayi tot rid der in de orde van Oranje-Nassau N. Klein, inspecteur van den teahnisohen dienst van de Kon. Ne»cL Stoomboot-Maat schappij, t© Amsterdamis toegekend de aan do orde van Oranje-Nassau verbonden eoremedaille, in brons, aan: P. van Ge- mert en F. C. van Bussel, linnen wevers in dienst van de naaml. venn. Stoomlinnenfcu. brieken J. Eliaa, te Eindhoven, soomede aan E. Sengers, garensterker, in dienst van die vennootschap. Gistermiddag heeft de Rand van Utrecht eervol ontslag verleend onder dank betuiging voor de langdurige en uitnemen de diensten, aan de gemeente bewecen, aan mr. dr. J. Bool, gemeente-secretaris, die dit ontslag had veraooht om gezondhelde- redeoon, ingaande 1 Augustus a.s. Zich thans tot een kort woord bepalende, heeft de burgemeester van deze gelegenheid ge bruik gemaakt, om te herinneren aan de 23 jaren van uitstekende Verdiensten voor gemeente en ambtenaren, gedurende welke dr. Bool de leiding der centrale admini stratie deoer gemeente heeft gevoerd. Na mens den Raad heeft de heer De Woerd (S.D.A.P.) ah oudste Raadslid daar har telijke woorden aan toegevoegd, terwijl de heer Boo! dank heeft gezegd voor de groot e sympathie, welke hij steeds en overal in zijn werkkring heeft mogen Otv^ 'derrinden. Onder voorzitterschap van mr. V. H. Rutgers, Hd van de Tweede Kamer, is gis teren te Utrecht een algemeen© vergade ring gehouden van den Bond van Vereenig- den voor Christelijk Middelbaar en Voor bereidend Hooger Onderwijs. Vertegenwoordigd waren 12 inrichtingen voor Christelijk Middelbaar Onderwijs. In zijn openingswoord wees de voorzitter ër op, dat het voor het Middelbaar Onder wijs thans een betrekkelijk rustige tijd is, en herinnerde met instemming aan het Ko ninklijk besluit, waarbij meerdere vrijheid aan liet Bijzonder Middelbaar Onderwijs werd gegeven. Volgens het door den secretaris uitge bracht jaarverslag zijn bij den Bond aan gesloten 98 vereeniging en, waarvan uitgaan 81 onderwijsinrichtingen, 1, 18 H. B. S., 7 gymnasia, 7 Jycea on 1 hoogere handels school. De heëren ds. J. w. Groot Enzerink, té Leiden, Anth. Folmer, te 's-Gravenhage, en prof. dr. A. Noordzij, te Driebergen, wer den als bestuursleden herkozen. De heer J. van Andel, directeur van de Ohr. H. B. S. te 's-Gravenhage, sprak ver volgens over de aanfluiting van het Lager en Middelbaar Onderwijs. Daarna zou mr. A. C. G. van Proosdij, van .Amsterdam, een referaat houden over het onderwerp: Geestelijke kleur bij toe lating van leerlingen op onze Chr. H. B. S., gymnasia en lycea. Bij afwezigheid van de zen las een van de bestuursleden dien3 re feraat voor. Na uitvoerige gcdachtenwis- seling werd de vergadering gesloteD. Volgens „De Tel." Ï3 oud-minister Treub aangezocht, om een. benoeming te aanvaarden al9 opvolger van wijlen baron Van Tuyll van Serooskerken tot voorzit (er van de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer. Naar het „Hbld." verneemt, is dc Ré# geering voornemens do administratie van de Leerplichtwet althans wat het absoluut 6Óhoolverzuiim betreft, in handen van de Gemeentebesturen te leggen, zulks in ver band met de komende Teorganisatï© van het Rijksschool toezicht. Het partijbestuur van de S. D. A. P. heeft, naar „Het Volk" meldt, voor het Paaschcongres de volgende resolutie voor gesteld inzake bedrijfsorganisatie en mede zeggenschap: Het congres, gezien het rapport der com missie voor de bedrijfsorganisatie en mede zeggenschap; van oordeel, dat, afgezien van mogelijk meeningverschil omtrent on- derdeelen, de denkbeelden in dit rapport belichaamd, ten spoedigste verwezenlijkt dienen te worden; overwegende, dat voor de verwezenlijking van deze denkbeelden langs wettelijken weg noodig is, dat voor stellen in het parlement krachtig worden gesteund door een sterk levende beweging voor medezeggenschap en bedrijfsorganisa tie, die onder alle arbeidere, ook onder hen, die buiten onze beweging staan, de eischen tot gemeengoed heeft doen worden; dat hert opkomen voor medezeggenschap in collec tieve contracten deze beweging kan ver sterken: besluit, met de te verwachten In diening van de noodzakelijke wetsontwer pen voor oogen, in samenwerking met het Ned. Verbond van Vakvereenigingen, een intensieve propaganda en actie te voeren ter verbreiding van de denkbeelden, in het rapport belichaamd. De Rijksmiddelen hebben in Maart f 2.090.000 minder opgebracht dan verleden jaar, in hoofdzaak door Sterke dalingen hij j ©neveraccijns en inkomstenbelasting, Sedert 1 Januari bedraagt de achteruit gang bij de gewone bronnen reeds f 5.5 millioen. De Minister van Binnonlandsche Za ken en Landbouw deelt mee, dat de por tokosten van dienststukken, vorzonden door hoofden van scholen en andere ge meentelijk© onderwijsinrichtingen, commis sies tot wering van schoolverzuim, ouder- oommissies, commissies van toezicht op het lager onderwijs, gemeentelijke inspecteurs van dat onderwij», niet voor rekening van het Rijk zullen worden genomen. Strikt genomen booh kan deze correspondentie, naar 's Ministers oordeel, niet. worden be schouwd al» voortvloeiend0 uit do uitoefe ning van een bestuursfunctie. Uit het bovenstaande volgt, dat do ge noemde autoriteiten en organen noch rechtstreeks, noch door gebruikmaking van door d© gemeentebesturen te verstrekken omslagen voor antwoord, hun correspon dentie onder afrekening voo-r rekening van het Departement van Binnenlandscho Za ken mogen verzenden. Hoèwël de verwarming der treinen op 15 April pleegt t© eindigen, heeft de directie der Ned. Spoorwegen besloten doze verwarming nog veertien dagen te doen voortduren, alzoo tot 1 Mei. Dit geldt speciaal voor de ochtend- cn ayondtreinen. I» de temperatuur ook op den dag laag, dan worden ook de middagtreinen verwarmd. De opbrengst der Rijksmiddelen. Arbeidstijd in broodbakkerijen. Nadere bijzonderheden over het geval t# Baarn. Een geval van bigamie. Nieuwe overeenkomsten bereikt in het bezette gebied Het ontwapeningsvraagstnk nogmaals in het Engelsche Lagerhuis. De woningbonwplannen in Engeland. BI ij kens mededeoling van het Comité voor Volksfeesten in Den Haag zullen op den verjaardag van Prins Hendrik op Zaterdag a.s. geen feestelijkheden worden georganiseerd, maar zullen deze gelijk wor den gehouden met die ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana, Een rijwiel stond onb'e- heerd bij het postkantoor aan den Amslel te Amsterdam. Het was een transportrijwiel, met groote doozen, waarin vier dameshoe den. Het wachtte met stalen geduld op den man, die de hoeden zou brengen dó&r, waar zij behoorden. Maar die man kwam niet. Of liever, hij kwam wèl, maar te- laat. Een ander, die met het rijwiel niets had te ma ken, was hem vóór geweest en had het met de hoeden medegenomen. De gedupeerde ging op zoek, waarschuwde de politie, die ook aan het speuren toog naar het verdwenen ijzeren ros, dat in duizend en eenige richtingen kon zijn verdwenen. En ziet, hef goede spoor werd ontdekt* Het rijwiel wachtte, niet ver van den Am- stel, trouw op den eigenaar. De dief had het achtergelaten, weer onbeheerd. Maar over. de vier dameshoeden had hij zijn goede zor gen uitgestrekt. Die had hij niet onbeheerd gelaten. Zij waren weg en zijn sedert niet ontdekt. De staking bij het Ver- eenigd Cargadoorskantoor te Amsterdam is gistermiddag, naar „De Tel." meldt, opge heven. Ru i m drie maanden geleden verdronk te Daemon, onder verdachte om standigheden, een achtjarig meisje, Melis* jo van Dasselaar. Haar stiefmoeder, de 29-jarigo Hendrikje Voogd, huisvrouw van J. van Dasselaar, werd vervolgd en door do rechtbank t© Amsterdam veroordeerd wegens poging tot doodslag tot zeven jaren gevangenisstraf. Zij zou op Zaterdagavond 8 Dec. het kind naar een sloot dicht bij het door haar bewoond© tuinkoepoltje go- lokt hebben, onder de kin vastgegrepen nn ln het water geduwd hebben.. Steeds, ook ter terechtzitting op 11 Febr. 1.1. bleef bekl. hardnekkig ontkennen. Het O. M, had toen het maximum 15 jaar gevang©* nisstraf, gerequireerd. Deze vrouw, die in hot Huis van Bewa ring ge-detineord is en sinds e enigen tijd in observatie was, is in het begin van dezo week plotseling krankzinnig geworden en naar het Rijkskrarikzumigemgesticht t% Eindhoven overgebracht. De behandeling in hooger beroep voor het Gerechtshof, zal gesohorst moeten wor den. De Vereenigde Exploita- tie-Maatschappij te LJmuiden heeft met een harer stoomtreilcrs, dc ,,Mies en Truus" IJM. 119, een proef genomen met een nieuw vischluig, hetwelk gepatenteerd wordt door de Fransche firma Vigneron, Dalil Co., t© La Rochelle. De voorloopige uitkomsten hebben bevredigend aan dc verwachtingen voldaan. Voor de Noordzccvisscherij bleek het vischtuig goed te voldoen. Bij 'n tweede proef, waarbij om beurten volgens het oude en het nieuwe systeem gevisclit zal worden, zal meer in het bijzonder acht worden ge geven op de economische voordeel en, welke aan het systeem Vigneron verbonden heeten te zijn, met name kolenverbruik en slijtage. Een Fransche stoomtreilscliippcr maakt do proefreizen mee. In een woning in de Hondius- straat te Rotterdam is gistermorgen een 22-jarige dienstbode dood op bed gevonden, ten gevolge van gas verstikking. De gaskraan bleek niet voldoende afgesloten te zijn ge weest. Hel Baarnsche geval. —-In verband met het drama bij de politie te Baarn hebben de Raadsleden Noordhof f, Poslhuma en Calmthorst den burgemeester veTZocht een buitengewone Raadsvergade ring bijeen te roepen op heden ter behande-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1