UIT DE OMSTREKEN. Begrafenisonderneming SPORT. IM8EZ0NBEM. Hebt éij reeds RecalZeep Leiderdorp. Toen gistermiddag de zoon van den broodbakker S. per rijwiel de klan ten ging bedienen, en dit misschien wel wat te ving wenschte te doen, geraakle hij op een moment het stuur kwijt. Gevolg: een tuimeling in een diepe sloot. Vlug toege schoten hulp bracht den drenkeling, die tusschen een aantal wittebroodjes lag te zwemmen, spoedig op hot droge. Woubiugge. Do heer A. Wisman heeft als weihouder dezer gemeente bedankt, doch blijlt voorloopig nog lid van den raad. Burgerlijke Stand: Gebo ren: Adriana Jaeoba, d. van P. de Bruijn on C. G. van Oostende. Jaeoba, d. van W. H. van Breda en A, C. Meeuwis. Gerarda Cornelia, d. van J, J. van der Post en C. Zoetemelk. Johanna Cornelia, d. van J. Kuipers en P. Akerboom. Overleden: Geertje Bisschop 90 j., weduwe van J. van der Voorl. Zwamuisrtlam. De timmerman J. G. in 't W. alhier, die Zalerdag eenige verfvlek- ïen van de mouw zijner jas met benzine verwijderd had, kwam eenige oogenblikken daarna wat dicht bij een brandend gasstel, een gevolge waarvan de nog niet geheel opgedroogde Benzine vlam vatle en de jas plotseling in brand stond. Gelukkig had hij de tegenwoordigheid van geest, naar buiten te rennen en in de dichtst bijzijnde sloot te springen, waardoor de vlammen terstond werden gebluschl. Evenwel hoeft het ongeval hem toch nog eenige ernstige brandwonden aan hand en arm veroorzaakt. In de Ohr school hield de Olir. Hist. Kicsvereen. alhier haar jaarvergadering, onder leiding van den voorzitter, den heer Z. J. NinaBer van Eyben. Het jaarverslag van den secretaris geluigde van gesladigen vooruitgang en toenemende belangstelling. Door de vole propaganda in den laatslen lijd gemaakt, sloot dc kas met een nadeelig saldo van IB5. Tot leden van Ket bestuur werden gekozen de heeren W. v. d. Heijden, J. H. Ruling en L. van den Bos. Nadat de huishoudelijke werkzaamheden waren afgedaan, werden nog een tweelal onderwerpen behandeld. Het raadslid, de heer J. H. Linschoten gaf eenige beschouwingen ten beste over „Ge- meenle-begroolingcn", waarna de heer B. Sprei) sprak over „Belastte g-innen op kor ten termijn". Gevestigd zijn alhier: Moj. M. Bergs- hoeff van Voorburg L. de Bruijn en ge zin van Katwijk G. Hogervorst en gezin van Voorhout. Vertrokken zijn: J. v. Vilsleren naar Bos koop J. W. Noppen naar 's-Gravenhage. Na een lezing, gehouden in het K. S. A.-gebouw alhier, door mej. Truus Post, uit Delft, is een R.-K. Vrouwenbond orgericht. Wassenaar. Burgert. Stand. Ge boren: Willebrordus Hubertue, Z. van M. van Hage en A. J. Verbeke Marius Adria- nus, Z. van J. J. de Smit en W. v. d. Holst Petrus Theodorus, Z. van J. J. v. d. Holst en H. L. C. van Tol. Johannes, Z. van J. A. Keupe en II. G. Hessels Elisabeth Johanna, D. van R. W. Laarman en J. v. d. Kroft Leonardus Cornells Johannes, Z. van J. A. Ruygrok en A. A. den Hollan der. Ondertrouwd: A. van Kesleren en E. J. Haverkamp O. H. Wendt en C. S. Scheps J. Schipper en J. W. E. Betist J. H. Rijnvis en L. I. Kieboom G. A. van der Drift en P. M. van der Velde. Overleden: Adrianus van ier Zalm 68 echtgenoot van D. van Noord. RECLAME. Het zekerste en eenvoudigste geneesmid del tegen galzucht, slechte spijsvertering en verstopping vindt gij in Foster s Maag- pillen. Zij zijn het zacht werkende laxeer middel, waaraan iedereen nu en dan be hoefte heeft. Zij staan de natuur bij, en het gebruik er van wordt geen gewoonte. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogist zaken, 346 Haarlemmermeer. De timmerman H. had Maandag alhier hel ongeluk met zijn hand in aanraking le komen met een zaag machine, met hid gevolg, dat een zijner vingers nagenoeg geheel werd afgesneden. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Htllcgom. Rurgerl. Stand. Onder trouwd: J, W. Koelemeijer en S. A. Hagc- man. Getrouwd: Q. de Jong en F. Seis. Bevallen: U. Broekhof gei. Van Ruiten 4, J, r. Diest geb. v. d. Zande z. M. O. van Rooden geb. Becrings z. A. E. van Bonimolen geb. Leenslag z. C. J. Hcnsing geb'. Goddijn d. A. Warmerdam geb. Jansen z. en d. 0. Jansen geb. De Geus z. Overleden: H. Holterman 74 j. v. O. M. Schredder geb'. Van Hoekelen 39 J. L. P, J. Berkhout 6 J. m. A. J, B. Kerkhof 14 maanden m. Kalwijk-aan-Zce. Voor het examen als schipper op de Nederlandsche visschers- vaartuigen slaagde Arend van Duyn, alhier. Van de trawlvisscherij kwamen Maan dag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW. 38 met f618; KW. 67 met f614; KW. 169 met (1281; KW. 97 met f620; KW. 89 met f919, en KW. 178 met f 861 besom ming. Lisse. Burgert. Stand. Bevallen; J. A. Eling—Schelle, D. E. C. Rijnveld Endert, Z. J. HorlensiusVan den Arend, Z. H. M. G. van RooyenHeerens, Z. Gehuwd: R. van Binsbergcn en S. J. Steenwinkel. Overleden: W. in 'l VeldKluit 81 J. Noevdwijk. Burger 1. Stand. Ge boren: Jannie Maria, D. van F. Baalbergen en E. J. Kerst. Hendrik Johannes, Z. van C. N. v. d. Loo en H. v. d. Berg. Neellje, D. van J. B. Cramer en M. van Beelen. Onderlrouwd: Jan de Wit 20 j. en Jansje Mnrgaretha Nieuwenhuizen 22 j. Overleden: Maria Antonelita Franclsca Teunissen 88 j., wed. J. L. van Eijndhoven Evert Alberlus Achterberg, 9 mnd., Z. van E. A. Achterberg en J. A. Kassenberg. Johannes Cornelia Weterings 36 j., ge huwd met G. Eiederode. Maria van Hou ten 78 j., wed. A. Alkemade. Oegstgeest. Burger 1. Stand. Geboren: Augustinus Antonius, Z. v. A. J. C. van der Ploeg en J. W. Volkering. Herrr.anus Frédericus, Z. v. J. P. M. Stijgers en J. M. van Daalen. Ondertrouwd: W. J. de Wit en M. van der Reijden beiden te Oegslgeest. P. Th. Zwelsloot te Warmond en G. J. M. Homan te Oegslgeest. Overleden: K. van Kralingen 66 j., eclitg. van J. van Delft. M. E. Beij, echlge. van D. L. A. Haaster. - W. Spreij, echtgenoot van W. Genou. L. de Groot, echtgenoot van F. Slikkelorum. A. E. van Rijnbach, wed. C. Schepp. B. F. S. Klulzmann, echtgenoot van A. J. Landtman. - H. Ver vers. H. Goedhart wede. P. Reijncveldt. Sassenlieuu. Geboren: Johannes, Z. v. A. Vreeken en A. S. Laagwater en Arie Cor nells, Z. van dezelfdo ouders. Margaretha Johanna, D. van W. v. Diggelen en J. P. v. Velzen Apolonia, 1). van K. W. v. Breda en L. van Beusekom Johannes llendrt- ous, Z. van A. J. Hocgerverst en J. A. van MunMc-ren. Ondertrouwd II. Pen 30 j en A. M. Hoogstraten 21 j. M. C. Duijm 34 j. en C. de Bruijn 31 j. Overleden: J. Schrirr 82 j. II v. Haas- ter 74 i. .j. den Zoelerwoudsche-Singel, n.l. daar, waar de nieuwe tram, in een zeer snelle vaart van Den Haag komend, den Singel kruist, en, wederkeerig van de Breestraat komend, eveneens de Jan-van-Hout-kade snijdt? Enkele malen was ik er reeds geluige van, dat een auto, fietser, etc. op het kantje pas seerde. Geen enkele waarschuwing dien aangaande komt op een dier plaatsen voor. Zelfs het simpele bord: „Past op de tram" ontbreekt, 's Avonds is het inderdaad le vensgevaarlijk, omdat èn Leidenaars én vreemdelingen aan dit vreemde verkeers punt niet in het minst gewend zijn. Laat men s.v.p. direct dienaangaande hande len; want, indien het nog eens zomer wordt, zijn de rampen, met Zondagsruilers vooral, daar niet te overzien. Dank voor de opname, J. VELDMAN. RECLAME. KEERËWEER CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 16 TELEF. 801 7797 (Buiten reran (woordelijkheid der Redactie.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. De beudel en de Rijksambtenaren. Geachte Redactiel Beleefd verzoekt ondergetekende op name van dit stukje. Bij voorbaat zijn har- telijken dank. De Minister van Financiën beeft gezege vierd! Nieuwe triomfen heeft hij geoogst met zijn schitterend politiek beleid! De be grooting wordt sluitend gemaakt met zoo n klein mogelijk deficit, en wel ten koste van ben, wier levensstandaard reeds, door d» vele verslechteringen, de grens heeft bereikt van het abnormale, n.l. de „burgerlijk© Rijksambtenaren", Wars van alle statistieken, die het bewijs leveren, dat de Slaat der Nederlanden w slechtst betalende werkgever is, dkt ie sa- larisson dezer ambtenaren lager zijn dan die van hun collega's bij provincie, gemeen te, enz., toch moet het deficit der begroo- ting zich ten koste van hen oplossen. Zie, wat er in Duitschland gebeurd lsl Do anditenaron van dit Rijk hadden do uiterete grens der wanhoop bereikt. D© Duitscbe mi nister van financien was er zóó van over tuigd, dat de nivelleering van den loonstan- daard van de ambtenaren met die van het personeel van particuliere instellingen zulke verrassende resultaten zou opleveren, dat hij den werkgevers dier instellingen voor stelde, hieraan een voorboe'd t« nemen; anders zou hij ze dwingen. Genoemde maatregel van dat groote „economische subject" werd gelukkig door den minister van arbeid afgewimpeld. (Hier te lande ls in de jongsle Kamerzitting er ook reeds op gewezen, dat een nivelleering niet ten gun ste van het Rijkspersoneel uitvalt). Wat zijn die verrassende resultaten, welke ook ons ten deel zullen vallen? Wel, de handel, de bron der ontwikkeling van het economisch leven, werd door de verminderd© koop kracht, geheel verlamd, waardoor do zeer uitgebreide bond van kooplieden consta teerde, dat de traktementen der ambtenaren volgens de nieuwe regeling te laag waren, en besloot daarom de ambtenaren, in hun strijd naar betere bezoldiging, op de meest krachtige wijze le Bteunen, ln het belang van henzelf. (Januari Zeilungs-Korrespon- denz des Deulschen Beambten Bundes). Het resullaat van dien gezamenlijken strijd is onlangs uitgekomen. De Duitsche ambtenaren kregen 30 (zegge dertig) pro cent verhooging! Kleinhandelaren, gij, die dacht zich te Hebben ontworsteld aan de wurgende grijp armen van hel cri3ismonster, gaat weer een terugslag to gemoel, door de verlaging onzer salarissen. Het zou niet hinderen, als ook de levensstandaard gezakt was, want wij vragen niet: Hoeveel guldens verdienen wij? Maar: Is onze koopkracht goed? Daar stre ven wij voor. En gij zijt dogenen, die onder uwe olifnteele vele ambtenaren vindt, die dan niet meer, of heel weinfg uw zaken zul len aandoen (voorbeeld Duitschland: „wie zich aan een ander spiegelt, enz.). Zoo gij ziet, hun zaak is ook de Uwe en die van heel de gemeenschap. Voert met hen te zamen actie, om het ontstaan van een „berooiden ambtenaarsstand" tegen te gaan. Het is ook Uw belangt U, Mijnheer de Redacteur, nogmaals har- lelijk dankende, leeken ik mij EEN RIJKSAMBTENAAR. Leiden, 15 April 1924. •s Oostersche kleedjes. Dezer dagen boden Iwee mannen, gelooid met schipperspetten, mij z.g.n. echte l'erzi- sclie kleedjes le koop aan. De bedoeling is den indruk te verwekken, dat zij deze tapijten na moeizaam dobberen op de baren van hun reizen hebben mee gebracht. De waarheid is, dat deze koop waar ordinaire Smyrna imitatie is, waar schijnlijk van Duitsche origine, en hier in de Leidsche winkels ie verkrijgen voor heel wat minder, dan deze listige heeren onder be drieglijke voorwendsels er voor vragen. A. COERT. Leiden, 14 April 192-1. „Past op de tram!"' Mag ik even de aandacht vestigen van de betrclfende autoriteiten der gemeente op twee zeer gevaarlijk© verkeerspunten op GYMNASTIEK. Do demonstratie van de Hannoversche Mnsterschnle. 31 Waar den laatsten lijd eenige nieuwe stroomingen op het gebied van het vrouwen- turnen sterk naar voren dringen, en de methode-Loges daarvan één der voornaam ste is, was redelijkerwijs t© verwachten dat de belangstelling voor de demonstratie, t« geven door de leerlingen van den heer Loges gisteravond in de Sladszaai, heel groot zou zijn. En die verwachtingen zijn volkomen beantwoord. Hqt was er niet vol maar alle rangen waren ioch uitstekend bezet, zoodat de hooge kosten, naar wij gelooven, wel ge dekt zullen zijn. Voor den Leidschen Turn kring, van wien het Initiatief tot deze de monstratie was uitgegaan, is de avond van gisteren oen groote voldoening geweest en hoe men ook over het werk der Duitsche turnsters moge oordeelen, ieder zal moeten erkennen dat den Turnkring een woord van lof toekomt voor wat hij, door dit Initiatief te nemen, In het belang der lichamelijke opvoeding hier ter stede heeft gedaan. De heer Steyns, voorzitter van het eere- comilé, die, nadat de turnsters haar jube lend „Gut Heil" de zaal hadden Ingeslin- gerd, een openingswoord sprak, wees er trouwens zeer terecht op. Ook een der Duit sche leiders, de heer Lochmann heeft nog even het woord gevoerd en de hoop uitge sproken dat mede door deze demonstratie ook te Leiden de nieuwe richting in hel vrouwenlurnen steeds meer aanhangers zal mogen vinden. Onze reis aldus do heer Lochman zal dan niet tevergeefs zijn ge weest. Met de uitvoering van hel vrij lange pro gramma werd alsnu een aanvang gemaakt. Men weet reeds zoo ongeveer wat het stre ven ls van den heer Loges. Hij wenscht tegen het stramme en stijve der bil ons wel bekende vrije oefeningen en tegen korte, sterke spiersamentrekkingen en duurspan- ningen bij het toestellurnen, waardoor vol gens hem, het lichaam eenzijdig wordt ont wikkeld, een tegenwicht te vormen door Het invoeren van oefeningen in het spannen en ontspannen der spieren gebaseerd op de natuurlijke beweging, waardoor het ge heels lichaam harmonisch wordt beïnvloed. Bij de vrije en rhylhmische oefeningen bleek klaar en duidelijk dat bij elke bewe ging de geheele romp is betrokken en 0. i. slaat het onafwijsbaar vast dat derhalve het gymnastisch nuttig effect zeer groot zal zijn, wat evenzeer het geval is bij de uitdruk- kingsoefeningen, die inderdaad schitterend weixlcn vertolkt en uitmuntten door lenige en elastische bewegingen en vormen. Maar daarnaast moet toch ook de opmerking wor den gemaakt dat hierbij een hersenarbeid wordt gevergd, yeel en veel grooter dan wij tot nog toe hebben gekend. Dit wil niet zeg gen dat het een direct bezwaar zal zijn voor de meeste turnsters maar het is stellig een ernstig punt van overweging bij nadere en meer intensieve beschouwing van het eysteem van den heer Loges. Bovendien dient men er aan te denken dat uit een zeer groot aantal de allerbeste turnsters zijn uitgezocht, die avond aan avond in ons land dezelfde oefeffngen doen, waardoor natuurlijk dcZe uitvoering, want een demonstratie was het eigenlijk niet, tot in d© punLjes is verzorgd en er een buiten gewone bekoring van uitgaat. Hoe welover wogen en doordacht waren niet de voorbe reidende oefeningen lot de lichte al-hletiek gekozen, 't JVas één en al gratie en sou plesse en ook wanneer men van deze laat ste oefeningen de athlèlische waarde niet ge'ieel doorziet, zal men ongetwijfeld een buitengewonen indruk er van meenemen, welke èn voor de gymnastiek én voor de athletiek zijn propagandistische waarde niet zal inissen. Men ziet hierbij tegelijkertijd hoe nauw deze beide takken der lichame lijke opvoeding aan elkaar zijn verwant. Een der mooiste nummers van heel den avond was het knotszivaaien. Loges be schouwt dN zelf bijkans als een ideaal-ocfe- ning, welke van zijn methode de meeste denkbeelden jn zich vereenigt. De hand- kringbewegingen, enz waaraan bij ons juist bijzondei e aandacht wordt besteed, zijn bij hem ondergeschikt aa»-de ailes overheersehende breede, armzwaaien, welke, evenals gelijk men weet, iedere be weging zijper oefeningen, zor.uer onderbre king en met voortdurend aansluitend been- beweeg ten uitvoer worden gebracht. Wij apprecieeren dit heet wat meer dan dc dans. \\.:lke do bc-ki'.ning van dit systeem beoogt te zijn, en gelooven dat dit binnen zeer kor ten tijd kier te lande algemeen zal worden nagevolgd. De oefeningen in het huppen en ten slotte de volledige dansen hebben onge twijfeld een nuttigen invloed, maar in dit opzicht gaat de heer Loges ons toch te ver. Doorvoering bij de vereenigingen lijkt ons in het algemeen hier te lande een onmoge lijkheid en wij zouden trouwens willen vra gen waar in het andere geval de grens der gymnastiek als onderdeel der lichamelijke opvoeding moet worden gelrokken. Men zou aldus ook naar andere zijden zeer ver kun nen gaan en ten slotte in de consequenties van zijn eigen systeem verward raken. Desondanks echler meenen wij dat het principe van dit systeem is te aanvaarden. Althans bij de meeste vereenigingen. Loges paart de rhythmus der lichaamsbeweging aan die der muziek en bouwt op de maat dezer muziek zijn samenstellingen op. Daar bij is dus eenige muzikale ontwikkeling ver- eischt en bijgevolg ligt het voor de hand dat niet ieder geschikt is voor de beoefening van deze oefeningen. Maar die uilzonderin gen zullen toch niet heel (alrijk zijn, en wanneer jnen zich niet van de wijs laat brengen door het schitterende van de uit voering door dit „keurcorps" doch het prin cipe overneemt zonder zoo ver te gaan als de heer Loges dan zal dit zonder twijfel de lichamelijke opvoeding ten goede komen. Dat ook in het systeem der Musterschule het oude nog niet verwaarloosd wordt (wij herinneren ons een uitspraak van den leider dat hij het toestellurnen geheel wilde doen verdwijnen) kwam aan het licht bij de oefe ningen aan de brug en het paard. De eerste werden zelfs zeer hoog opgevoerd en bui tengewoon fraai afgewerkt. De laatste wa ren (wij zeggen het heusch niet scherp) zeer matig. Bij de vereenigingen hier ter stede kan men het beter zien. Deze oefeningen staan trouwens al vrijwel nAAst 't gevolgde systeem en als zoodanig kan dit dan ook weinig verwondering wekken. Alleen dunkt ons dat men ze dan beier achterwege had kunnen laten. Over het cosluum tenslotte niets dan lof. Het ls practisch' en aeslhelisch en iedere be weging wordt aldus zeer goed gedemon streerd, maar wij begrijpen toch' ook best dat van een dergelijk cosluum bij onze turnsters, waar zulke heel andere begrip pen heerschen, geen sprake kan zijn. Wanneer de uitvoering door Hollandechc in plaats van door Duitsche meisjes was ge schied, zij het ook even mooi, dan reeds zou de Indruk bij de toeschouwers een heel an dere zijn geweest. Zoo zijn wij. Althans velen, Klein zijn, waarin wij klein kfmnen zijn. Gelukkig begint die geest lang zamerhand te verbeteren. Na afloop dankte de heer Steyns leiders en turnsters voor d© schitterende uilvoering terwijl hij den heer Loges een krans aan bood. Een der meisjes ontving bloemen van mevr. DiebenKonings namens den Turn kring. En voor men naar huis toe ging brachten de enthousiaste toeschouwers den Turnkring, turnsters en leiders oftn ovatie, 't Was welverdiend. Wij vernemen .dat ter gelegenheid van het optreden van de Musterschule het eere speldje van het Duitsche Gymnasliek-Ver- bond uitgereikt is aan: mevr. \f. Dieben Konings en de heeren J. Herweyer en W. Ëpskamp, te sameD vormende het bestuur van den Turnkring leiden en Omstreken, benevens aan de heeren Ant. Metz, leeraar aan het Gymnasium alhier en Chr. van Spall, lid van het eere-comüé. VOETBAL. Programma voor 27 April. Voor Zondag, 27 April zijn vastgesteld le klasse A. S. O.Sparta. 3e klasse Lugdumim't Noorden. Res. 3e klasse: L. F. C. II—V. U. C. II. Serlewedstrijdon „Alphen". „Alphen" houdt seriewedstrijden op Zon dag, 29 Mei a.s. Schoolwedstrijden. Op het A. S. C.-lerrein worden heden, morgen en Donderdag schoolwedslrijden ge houden. Engelsche beroepsclnbs naar Holland In Mei zullen de prol.-elflailen van Bol ton Wanderers en Leeds United een bezoek brengen aan ons land. O.m. zullen de Wan derers spelen tegen Ajax, Sparla en Fey- enoord, Nagekomen uitslagen. 3de klasse A: D. V. V.Yios 21 Proraotie-ies. 2de klasse: Quick IIEx celsior II 12. WIELRENNEN. Moeskops opnieuw geslagen. De sprinhvedslrijden, welke Zondag op de wielerbaan te Nice werden gehouden en waaraan onze landgenoot P. D. Moeskops deelnam, werden door den Zwitser E. Kauf- mann gewonnen, die in de beslissende race Moeskops klopte. Het verloop was als volgt: Kaulmann wint van Schilles: Moeskops slaat Moretti; Moeskops klopt Schilles; Kaulmann wint van Moretti; Moretti slaat Schilles; Kaulmann slaat Moeskops. Einduitslag: 1. Kaulmann 3 p.: 2. Moes kops 4 p.; 3. Moretti 5 p.; 4. Schilles 6 punten. Vervolgens werd een koppelwedslrijd over 60 K.M. verreden, waarin Moeskops met Rielens als koppelgenoot zegevierde in 1 uur 20 minuten 57 seconden. Hot koppel Kauf- mann-Allari bezette de tweede plaats. BILJARTEN. Om het kampioenschap Tan Leiden. car. brt. lis gem B. Mastenbroek 200 41 27 -188 Th. v. d. Berg 130 40 15 3.25 J. Th. Beuk 200 22 40 0 09 A. Rijnsburger 100 22 19 450 J v. d. Hulst 200 26 23 7 69 W. F. Karstens 77 26 18 296 Voor hedenavond zijn de volgende par tijen vastgesteld: T/-j uur: Pardonv. Egmond. 9 v. d. VoortRijnsburger. IO'/j v. d. Berg—Karstens. RECLAME. 14 Vijfjarig bestaan van „D. O. 8." Ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan hield de Leidsche biljartclub ,,D. O. Zaterdag j.l. in café-restaurant „Zomers lust" een feestavond. De voorz., den heer Kulk, opende dez6 bijeenkomst en heette alle leden, lntrod# cé's en afgevaardigden van zustervexeeni' gingen hartelijk welkom. Spr. herinnerde) aan het in dezen winter bereikte doel der vereeniging den Leidschen Biljart BondJ en verheugde zich ten zeerste te hebben m.c-1 gen constateeren, dat de bond veler belang stelling heeft en het spelpeil langzaam maar zeker stijgt. Tevens wilde spr. op dezen eersten lustrum-avond, voor een vereeniging gelijk een Oudejaarsavond voor een gezin, herinneren aan het der vereeniging door den dood ontrukte trouwe lid, den heeï Marck en hij hoopte, ,,dat hij moge rusten in vrede". Verder heeft do vereeniging eenige leden verloren door bedanken, waar voor echter weder andere leden zijn terug gewonnen. Het is spr. een groot genoegen te kunnen mededeelen, dab de onderlinge competitie-wedstrijden in dit seizoen gei houden, dank zij de groote en enthousiast^ werklust van den secretaris, den heer Burg graaf, uitstekend zijn verloopen. Aan deal heer Burggraaf brengt spr. hulde voor het-l geen hij voor de vereeniging gedaan heeft I en hij hoopt, dat deze nog vele jaren zijn I krachten zal willen geven. Daar een etoffe-l lijke hulde door den beer Burggraaf steeds! van de hand gewozen werd, overhandigdel spr. aan z'n verloofde een bouquet. Hierna werden door den voorzitter, met I eenige toepasselijke woorden, de prijzeo I uitgereikt en feliciteerde hij den heer Par-1 don met het voor de tweede maai behaalde r kampioenschap zijner vereeniging, waarn# hij do leiding overgaf aan den heer D. Br om- met, vcorz. der feestcommissie, die zich uit stekend van zijn taak heeft gekweten. Door den bekenden karakter-humorist Helman werden eenige coupletten en decla maties gegeven; welke zeer in den smaak vielen en luid applaus oogstten. Do muziek was uitstekend verzorgd dooi een origineel Jazz Band Orkest, gevormd door de heeren JTollens, Blokker en v. Pep pen, resp. pianist, violist en slagwerk, ter wijl in de pauze de heer Jansen, amateur teckenaar, eenige vlugteekeningen teo beste gaf. De avond werd niet een gezellig bal besloten. Alles bijeen, mag de biljartclub „O. O. S." terugzien op 'n goed geslaagden avond, welke aan het verenigingsverband slechts ten goede kan komen. De eindstanden der competitie van „D. O. S." gedurende bet afgelo'opeG sC-izoed zijn I. Pardon C. A. Burggraaf! A. Verstraten H. Deijnen J. v. d. Berg Aldeeling I. gosp. gev. c.i 8 7 8 1173 1094 1043 1006 8S3 brt 236 282 294 304 269 b.s. '45 25 36 23 21 geiü- I 3.83 I 3.55 I 3.30 3.06 Aideeling II. gesp. gew. car. brt. M Kulk 10 8 955' 381 H. Beukeuholt 10 7 939 409 H. Aalbersberg 10 5 940 334 \V Verver 10 5 399 A. J. Offenberg 10 3 897 401 H. den Holder 10 2 819 410 AfdeeiiDg in. gesp. gcw. car. brt. R. Vos 8 6 767 343 J. Kraneveld 6 5 759 422 N. v. Berge Hene gouwen 8 5 723 332 W. Huij 8 4 607 364 J. v. Leeuwen 8 0 533 -103 Aldeeling IV A. gesp. gew. car. brt. \V. Zomerdijk 6 6 600 372 D. Tasseur 6 3 547 320 'A'. Oskam 6 S 535 329 F. Veltman 6 0 420 332 Afdeeling IV B gesp, gew. car. brt. J. v. d. Berg 6 6 600 290 li. Waterloo 0 3 607 345 J. de Groot fl 2 499 363 J. H. Langezaal 6 1 419 351 ll.S ROL 18 2.51 16 2.35 23 2.67 17 2.06 13 2.24 17 1.86 li.s. gen. 14 2.24 15 1.79 20 2.1i 27 1.92 8 1.32 h.s. gaaij 14 1.61 14 1.71 9 1.5' 11 1.99 li.», s® I 14 2.071 17 1-491 13 1-39 13 1.19 SCHAKEN. Het tornooit te New-York. De uislagen der 20ste ronde zijn: Janowsky en Bogoljuhow afgebroken 1" gelijken stand. Yales en Capal '.anca remise. Marshall en Aljcchin remise. I<>1. Lasker wint van Reti. Dr. Lasker wint von Maroczy. Tartakower was via» I gesp gew. rem. verl. 1^- Dr. E. Lasker Capablanca Aljeckin Reti Bogoljubow 18 11 6 18 8 9 19 6 11 18 5 10 18 8 8 17* 7 S 18 4 8 'IJ U't 10, si

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6