cteel ie wijten wac aan bet fal n der Hage- aas») maar m tegenstelling met voor veer tien dagen iosa onbesuisdheid den boventoon voerde en ieder op zichzelf trachtte den ba! naar en in bet vijandelijk doel te werken zonder daarbij om z*n partijgenooten te den ken, toonde men nu te begrijpen, dat voetbal vóór alles een combinatie-spel is, en men deed zijn best ernaar te handelen. Werkelijk er was vooruitgang te bespeuren en dit alleen stemt al tot tevredenheid. Vooral in de voor hoede, welke, evenals verleden week, in sa menstelling geheel gewijzigd is, lukte het sa menspel af en toe boven verwachting, en het was jammer dat hier een schutter ontbrak om de vele aanvallen met een goed schot te besluiten. Want dit laatste ïs een zoowel veel voorkomende als ernstige kwaal. Tallooze malen heeft de sluitende rechtervleugel den bal voor het Haagsche doel weten te brengen maar de dikwijls mooie kansen werden niet geaccepteerd. Evenwel: al het goede kan niet tegelijk komen en wij zullen er de geel - zwarte aanvallers dan ook niet al te hard over vallen. Wat ook de fouten mogen zijn, wij gelooven dat deze samenstelling der voor hoede gehandhaafd dient te blijven. Er is wel iets goeds van te maken. Ook de halflinie werkte niet onverdienstelijk doch zij ver waarloosde te veel haar taak als ruggesteun der voorhoede. Van Schooten was hier de minste, zijn rechter-buurman Wagemaker de beste. De samenwerking met de backs blijft altijd een moeilijk punt. Ook gistermiddag bleek dat weer. Meestal nam de back den binnen- en de half den buitenman (een me thode, welke wij niet prefereeren), maar zoo nu en dan faalde men daarin nog al eens, en zoo gebeurde het bijvoorbeeld voor de rust dat rechtshalf en rechtsback elkaar niet begrepen met het gevolg dat de V.D.S.-links- binnen vrij kwam te staan en een pracht kans kreeg om te scoren. Dat hij er geen gebruik van maakte was zijn eigen schuld. Tnmiddels moeten wij nog opmerken dat de backs die zeer vaak redding hebben gebracht, gewoonlijk slecht wegtrapten en den bal nimmer over de helft van het veld kregen, ook al was de eigen voorhoede in de buurt van het Haagsche doel. Over keeper Kruit kannen wij gerust zwijgen. Hij heeft geen enkel moeilijk schot gehad. Het L.F.C.-elftal was als volgt samenge- stel: L. Kruit. - - i Arnoldus. v. d. Plas. W- Wagemaker. A. v. Schooten. S. Kruit Th. Smit. F. y. Schooien Carton A Smit. De Vries, Te ruim halfdrie trapte V.D.S. af en dade lijk kreeg de rechtsbuiten een kans om den L .idschen doelman te passeeren. Zijn schot ging echter ver naast. Goed combineerend nam L.F.C. nu door open spel het offensief over en er was nog slechts ongeveer vijf mi nuten gespeeld toen Th. Smit uit een scrim mage zijn club reeds de leiding gaf. 10. Dit versterkte het vertrouwen bij de geelzwarten en behoudens enkele uitvallen der Hagenaars die meestal niet verder kwamen dan de backs, zwermden onze stadgenooten telkens voor het V.D.S.-doel, dat echter flink werd verdedigd. Vooral de linksback trad hierbij op den voorgrond. In de V.D.S.-voorhoede ylotte het niet erg, doordat de vleugels wer den vergeten. Toch werkte de rechtsbinnen zich eenmaal door de geelzwarte verdediging, maar zijn schot belandde in het zijnet. Toen een oogenblik daarna Wagemaker en Arnol dus elkaar niet begrepen stormde de links binnen ongehinderd op het doel af. Reeds beelden de geel-zwarte suportersdoch een gejuich steeg op toen de Hagenaar op enkele meters afstand kans zag naast te schieten. Bij L.F.C. werd over het algemeen ie weinig op rechts gespeeld. En hier toch moest* per slot het succes van komen. Want 5 minuten voor de rust passeerde A. Smit den halfback, zette goed voor.... en F. vaa Schooien joeg het leer ifi de touwen. 20. De weelde bleek later voor onze stadgenooten ietwat te groot te zijn. Wel is waar waren zij in de tweede helft weer voortdurend ster-» kór, ja hun overwicht was toen zelfs nog veel grooter, maar toen de eerste goede kan sen door het middentrio waren gemist en dat deze spelers onmachtig waren een friMg gehot te lossen ging men de zaken wat Lwaap}oor bet leen lauwe vei looning werd waar. heel weinig van te vertellen valt. Het aantal out-ballen was, tengevolge van den wiud, bovendien on noemelijk groot Als onze aanteekeningen ons niet bedrir n heeft keeper Kruit na de rust in lolaai óèn schot op doel gehad en dat was den nog van grooten afstand. De verhouding in hei v^ld werd er ten duidelijkste door geïl lustreerd. Het einde kwam ten slotte met onverander- den stand. L.F.C. was behouden l LugdunumSaturnus 3lc Hot is Lugdunum mogen gelukken do puntjes binnen te slepen, zoodat, wordt zij geen kampioen, zij toch zeker is van de tweede plaats. Als om twee uur scheids rechter De Vletter beginnen fluit, heeft Lugdunum twee invaller. Saturnus is vol ledig. Direct na den aftrap zit Lugdunum al voor het Saturnus-doel en na 5 minuten trapt Neuteboom een voorzet hard in, 10. Niet ontmoedigd blijft Saturnus voortdurend gevaarlijk en het is vooral dc linkervleu gel, die het Lugdunum-doel in gevaar brengt, en v. d. Berg moet dan eenige malen ingrijpen. Na goed opbrengen van den rechtervleugel van Lugdunum vangt Bavelaar den bal op, een kleine dribbel en met een keihard schot vergroot hij Lugdu- nura's voorsprong, 20. Saturnus houdt nog steeds- vol en wanneer de linkervleugel weer eens opbrengt en v. d. Berg is uitgeloopen, doelpunt de mïdvoor voor de gasten, 21. Aangemoedigd door dit 9ucces komt Satur nus geweldig opzetten en Lugdunum moet alle zeilen bijzetten om verder onheil te voorkomen. Toch heeft zij voor de rust nog Lugdunum er snel van door gaat, lost haar rechtsbinnen een schot, de keeper heeft den bal echter niet vast en laat hem uit zijn handen springen en Leuering is er als de kippen bij om te doelpunten, 31. Na de rust krijgen de gasten den sterken wind mee. Toch kunnen zij het niet verder brengen dan de Lugdunum-backs. Het schijnt, dat bij Lugdunum de geest er uit is. Sommige spelers gaan het met allerlei mooie trucjes probeeren en blijven soms doorcen teren tot voor het doel, waar de mooiste kan sen weiden verknoeid. Saturnus is geheel uitgespeeld en behoudens een enkelen aan val komt zij haast niet meer over de helft. Langszamerhand verstrijkt de tijd. Bavelaar heeft nog eens pech, wanneer hij keihard inschiet en zijn schot van den lat terug stuit. Direct hierna is het tijd en heeft Lugdunum een gemakkelijke overwinning behaald. Saturnus kan tevreden zijn met dezen uitslag. (- D. L. V. I—Quick-Boys I 11. Direct na den aftrap neemt D. L. V. met den stevigen wind in den rug het spel in handen. Quick-Boys is door het energieke en enthusiaste spel van groen-zwart dan ook even overdonderd, maar herstelt zich spoedig. Van weerskanten wordt er hard gewerkt, maar doelpunten blijven achter wege en met blanken stand wordt er ge draaid. Na de rust dezelfde vinnige strijd om de leiding, maar nu met Quick Boys in het voordeel van den wind. Door het goed com bineeren zijn beide doelen onophoudelijk in gevaar. Uit een dier aanvallen nemen de Boys door een goed geplaatst schot van den mid-voor de leiding 01. D. L. V. valt nu fanatiek aan en reeds aanstonds blijkt het, dat er weinig animo bestaat dezen wedstrijd te verkiezen, want vijf minuten later maakt de toestormende mid-voor gelijk als de kee per het schot van Helsdingen niet voldoende kan wegwerken 11. Enthusiast wordt er verder gespeeld, maar als het eindsignaal weerklinkt is de stand ongewijzigd ge bleven. Raceel-1Lugdunum Hl 23. In een onaangenamen wedstrijd is het Lugdunum gelukt een kleine overwinning te behalen pp de Racing. Als scheidsrech ter van 't Hoof de elftalen in 't veld fluit, blijken de groen-witten met den sterken wind in den rug te spelen. Zij zijn m den beginne overwegend sterker. Het eerste suc^ fcfear-alt na feefr «steee* der Raceei-backs gedoelpunt wordt. Het spel wordt er niet zachtzinniger op en voor al de groen-witte rechtsbinnen bezondigt zich in groote mate aan ruw spel. Een bui- tenspeldoelpunt van de groen-witten word! ongeldig verklaard. Uit een penalty wegens hands maakt Raceel gelijk. Even voor rust begaat de Raceel-keeper een blunder en het is 12. Voor rust werd een Lugd.-speler uit het veld gestuurd. Na de rast heizelfde spel. De speler, dic- voor rust was weggestuurd, mocht nu weei meespelen voor den scheidsrechter 1). Goed spelen is niet mogelijk en het inloopen is. soms ijzingwekkend. Raceel weet nog ge lijk te maken, en dan scoort Lugdunum de ..winning-goal", als een der Raceel-backs den bal van richting doet veranderen. Een uitzondering voor het Lugd-elftal moet gemaakt worden voor haar linker vleugel, die het elftal een voorbeeld gaf van keurig, fair voetbal. De leiding van den scheidsrechter was te zwak voor dezen wedstrijd. 1) De scheidsrechter maakte hier een fout. De speler, die uit het veld was gezon den, bad niet meer aan den wedstrijd mogen deelnemen. Werkelijk, er 'is nog wel werk voor de Leidsche Scheidsrechters-Vereeniging. Red. L. D. Raceel IIQuick-Boys HI 70. De Katwijkers zijn met 9 man. Raceel telt 3 invallers. Met den wind in den rug zijn de witb-emden niet van het Q.-B.-doe! weg te slaan en voor rust weet rij viermaal het net te vinden. Een ^rafechop wordt door haar gemist. Na de rust met tegenwind is dit voor de Racing geen bezwaar. Wel zijn de Boys nu iets meer in den aanval, maar verder dan de backs weet zij het niet te brengen, ter wijl ten leste Jacob in het doel op zijn post is. Nog drie goals worden aan de score toe gevoegd, zoodat de Racing met 70 wint. De rechtsbinnen maakte vier van de zeven doelpunten. Scheidsrechter H. v. Wel zen leidde dezen genoeglijken yredsfcrijd tot aller tevredenhei*? L. F. C. VULeidsche Boys UI 0»—5. L. F. C. wint den toss en verkiest tegen wind in te spelen. De eerste aanvallen zijn voor L. F. C. maar deze laat haar kans voorbijgaan, deels ook door den L. Boys-, keeper Smit. Daarna doet L. Boys een aan val. De rechtervleugel speelt mooi samen en zet goed voor. De bal belandt bij Tol, die hier niet scoort. Daarna maken voor half time Tol en Zitman ieder nog een doeb punt Na de thee zit L. F. C. er beier op, maar de aanvallen stranden op back? en keeper. Dan komt de bal bij een L. Boys-, speler. Deze slaat hands, maar het wordt niet door den scheidsrechter gezien. De ba! wondt voorgezet en Tol scoort opnieuw. Daarna kexmen van beide kanten eenige aanvallen, waaruit voor L. Boye Dubbelde- man voor de 5de maal doelpunt. Nu is het voor L. F. C. verloren spel. L. Boys III be reikt hierdoor de tweede plaat?. Scheids rechter H. Gordijn leidde goed. Hat Noordelijk elftal. De Nederlandschc Zwaluwen Hebben op, den len Paaschdag een wedstrijd uitge schreven tusschen. een Oostelijk- en Noor delijk Zwaluwen-elftal op het Z. 'A. O.-ten rein te Zwolle. Op verzoek van de Ned. Zwaluwen-commissie werd door de Noor- delijke Elftal-commissie het volgende elftal samengesteld Doel Overmeer (Frisia) achter Rod er mond (Be. Quick) j Van Zuy- len (Friesland) f; midden Sissingh <Bê Quick) Zuidema (Velocitas) Legger (Be Quick) voor Heideveld (Velocitas) Witlox (Velocitas) Kijk in de Vegte (Al- cidea) Groen (Be Quick) E. J Bulder (Be Quick) reserves Woltjes (Veen dam) Arendhorst (Alcides). V1 'l - -

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 10