VÖOR DE HUÏSYBÖUW. INGEZONDEN. UIT DE RIJNSTREEK. De Qoaden, groote gdkoonmaaktijd! Nu wordt het meenens, hèl Ja, zoo gek gijn wij, vrouwen I Zoodra het zonnetje lekker gaat schijnen en bloemen en vogels ons naar buiten lokken; als alles roept en zingt en vroolijk is, sluiten wij ons in ons buis op, binden een ilinken etoldoek om pns hoold en slaan aan het kloppen, boe nen, wrijven en poetsen, alsof er geen lente Jn de wereld is! 01 misschien is het juist, pmdat er lente is, omdat de zon nu alles ïoo prachtig verlicht endus de kale, vieze, versleten en verschoten puntjes ook bijzonder in bet oog doet vallen. DM kan een rasechte, oerzindelijke Hollandsche huisvrouw onmogelijk verkroppen. Die plekjes zijn haar een voortdurende doorn in het oog; daar moet zij verandering in brengen, al trekt ook haar gansche hart naar de weiden, bosschen en duinen. Plichtsgetrouw en dapper gaan wij op de stofjesjacht, om later met een allervol- daanst gevoel over ons schoone huisje ein delijk vrij le zijn, om naar buiten te gaan., als de mooiste tijd voorbij is! Er zijn twee manieren om groole schoon maak le houden; U kunt uw gehcele huis achter elkaar een beurt geven, witters, schoorsteenvegers, ververs (al9 die allemaal noodig zijn) in dezellde week lalen komen en u kunt ook kamer voor kamer doen: iedcro week één. Ik voor mij prefereer het eer9le. Dan ben je in een dag ot veerlien door den heelen zuren appel heen. Des noods stuurt u de kinderen dien tijd uit lo- geeren en eet 's middags óf hoogst eenvou dig uit blik 61 van den kok. Met al het gewone dagetijksche werk neemt u het in dien lijd maar niet zoo nauw, zoodat ieder een zijn volle hulpkracht aan de schoon maak kan geven. Zorg, dal u vóór u be gint uw kasten, schrijftafel, laden en plan ken schoongeboend heett en opgeruimd; ga In October 1923 Heb ik reeds uiteen ge zet hoe u het best methodisch te werk kunt gaan bij de najaarssehoonmaak. Om niet in herhalingen te vallen, zal ik u nu alleen wat speciale aanwijzingen geven hoe u onderdeden van uw huis het beste reini gen kunt. .Weet u wel, dat u zelf zoo uitstekend meubel-politoer kunt maken? Neem van methylalcohol, bruinen azijn, lijnolie en terpentijn leder een kwart-liter en schud dit dooreen. De meubelen worden er prach tig doorl En wanneer u een pakje zeeppoeder met een half pond zilverzand vermengt, krijgt u prima schuurpoeder. Als uw behang nog goed Is, docE u ziet alleen hier en daar een vuile vlek, kunt u die met wat deeg wegmaken. Zijn uw mu ren met het moderne aJwasohbare behang bedekt, dan neemt u ze af met een doek, die in warm water is gedoopt en wrijft ze daarna goed droog. Geverfde en geverniste muren reinigt u met warm water, waar een beetje borax in is opgelost. Witte exmailverf krijgt u schoon door er overheen te wrijven met een zacht doekje, bevochtigd met een oplossing van 1 /4 kan azijn, 1/4 kan paraffine en een 1/8 kan lijnolie. Voor gewone veri i8 het voldoende, dal u een doek in heet water doopt, dezen uil- wringt en daarna met fijn havermeel be strooit. Wrijf dil zachtjes in de verf en alrijk het er daarna met een schoonen, drogen doek weer af. Als u het eenigszins betalen kunt, moet u de groote schoonmaak met een electrischen stofzuiger klaarspelen. Dan verdwijnt het stof geheel uit njv huls. Bezit q eg geen en ook van te voren na wat er vernieuwd, ge- wnsscbcn, uitgestoomd en overtrokken moet worden. Die dingen schieten veel gemak kelijker op, wanneer alles nog op zijn plaats slaat, dan in den tijd, dat de werk vrouw u den boel onder de bandon weg trekt. En u heeft dan ook meer gelegenheid om rustig le bedenken hoe u dat vernieu wen en opfrisschen het best én (dat voorill) het zuinigst kunt doen. Iloe minder alles op het laatste nïpperlje moet gebeuren, des te beter het voor uw zenuwen is. Want die gTooto schoonmaak tijd blijft ioch een agilanta geschiedenis. Er zijn zooveel onaangename surprises! Onder het zeil. de mat het vloerkleed ont dekt u bijv., dat een plank verzakt of al flink vermolmd is. Of u bemerkt, wanneer u de vitrages afneemt, dat zij niet sterk ge noeg meer zijn. om nog een keer gowas- schen le worden Dan heb je ai die onge noods gaslen: mollen, muizen, mieren, wier sporen of holen u nu voor het eerst gewaar wordt. En dan zijn er nog de wendingen van liet noodlot (och arnil dót heeft nooit eenig medelijden met etn vrouwl), waardoor uw dienstbode bijv. juist op den eersten dag haar pols breekt, of de schoorsteenveger de afspraak vergeet, of de schoonmaakster af komt zeggen, omdat ,,'r man's zuster zich heeft verdaan" 'en zij nu eerst in dót gezin moet heipen' Maar als eindelijk alles vóór mekaar is gekomen en uw slaf van medewerkers is present, dan gaal het voorwaarts met staande Irom en vliegende vaandels.... of liever met een wapperenden stofdoek en een hooggeheven bezems teel I kunt u er geen huren, maar woont u wel ln een stad, dan kunt u door een macbi- nalen stofzuiger uw kamers één of meer uur onder handen laten nemen; beter is het echter, wanneer u het zeil doet. Uw overtroken meubelen worden scliilte- rend opgefrischt, wanneer u er droge, heete zemelen overheen wrijft. Later borstelt u dit er weer af. Met leer bedekte stoelen poeist u op met een in warm water uitge wrongen doek; pas op, dat u het leer niet t e nat maakt. Doe schietgebedjes vóór u begint, dat liet weer droog blijft; dan kan alles zoo heerlijk luchten en kunt u een groot gedeelte van de schoonmaak (het kloppen der stoelen, het boenen der meubelen, enz.) buiten in den tuin of op de veranda doen. En nu lot besluit een wijze raad; Over span uw krachten niet, nóch die van uzelf, nóch die van uw personeel, want daarmee wint u niets anders dan booze humeurtjes, stugge gezichten, moeë beenen en gebrek aan werklust; en als gevolg wordt uw boel r.iet voldoende onderhanden genomen I Maak van te voren een 9luitend werkplan; deel daarbij in: één uur rust voor koffiedrinken, om 11 uur 'n kwartiertje en om 4 uur 'n half uur voor een kopje „troost", en zet om ze9 uur onherroepelijk slop. Op die manier is de groote strijd tegen stol en motten best vol le houden eenige dagen na elkaar en vergeet niet, als alles schoon is, iedereen op appelbollen te trakteerenl (551— (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Woningbonwvereeniginfl „De Eendracht". Geaclile Redactie. Het in uw blad van gisteravond opge nomen praeadvies van B. en Wethouders op liet 18 September aan den Raad gezon den Adres om medewerking voor den af- Jtouw van plan 4, geeft ons aanleiding eenige opmerkingen te maken, welke wij U verzoeken in Uw Blad op te nemen. Bij voorbaat onze dank. Dit afwijzend praeadvies is voor onze Vereeniging daarom te meer teleurstellend, omdat de argumenlen, welke worden aan gevoerd, reeds jaren geleden na vele confe renties zijn weerlegd en de tegenstand is overwonnen. Bij het ontwerpen tooh van plan 4 in het begin van 1920 werd reeds door den Direc teur van Gemeentewerken de wenschelijk- heid uitgesproken, dat het terreingedeelte, grenzende aan den Lage-Rijndijk, voor par ticulieren zou beschikbaar blijven, die meer geld voor den grond zouden besteden, dan voor den bouw van arbeiderswoningen kon worden ten koste gelegd. Dat evenwel in de laalst verloopen vier jaren niemand er aan gedacht heeft, dezen grond voor particulieren houw te koopen en de particulieren zich hebben bepaald tot den Rijnsburgerweg en den Hooge- Rijndijk, geeft eenigen grond aan deze toen reeds door ons uitgesproken verwachting, dat de gemeenle wal villabouw, enz. betreft niet aan deze zijde zal uitbreiden en er hoogstens kans op fabrieksgebouwen zou zijn. In ieder geval, het is ons bestuur, na veie conferenties met den toenmaligen wethou der mr. Van der Pot gelukt, de verzekering te krijgen, dal bet geheele terrein ter be- Bohikking van woningbouw zou worden ge steld, met gevolg, dat op 27 November 1920 (Ingekomen Stukken No. 392) het prae advies van B. en W. verscheen, waarbij den Raad werd voorgesteld, voorsohot te verleenen voor den bouw van 86 woningen, 8 winkels en 2 pakhuizen, welk praeadvies met algemeene stemmen door den Raad werd aangenomen. De wijziging in de Regeeringspolitiek voor woningbouw was oorzaak, dat dit door den Raad goedgekeurde plan niet is uitgevoerd. Had de Minister daaraan zijn goedkeuring verleend, dan waren dezelfde woningen, welke nu worden afgewezen, reeds ge bouwd. Want daaraan is niets veranderd en hel zijn dezelfde woningen, welke de Raad 27 November 1920 goedkeurde. Daar komt nog Lij dat 't hetzelfde woning type is, als in de Parkstraat en Atjehslraat alleen zijn het, leD einde een hoogeren gevel aan den Lage-Rijndijk te krijgen, beneden en bovenwoningen geworden, zooals ook bij het goedgekeurde plan het geval wa9. Doch het meest eigenaardige van het ge val is, dal B. en W., die zich steeds beroe pen op de Regeeringsbepalingen, welke de oorzaak zijn, dat het woningtype vermin dert en de woninginhoud beknopter wordt, daar niet meer als f 2600 per woning mag worden besteed, nu do woningen afwijst, welke door den Minister worden goedge keurd. Men heeft In Den Haag toch wel begre pen, dat de afsluiting van plan 4 door het voorgestelde bouwblok een noodzakelijkheid was, en daarom, buiten de inhoudsbepalin- gen om en in strijd met de vastgestelde re gelen, voor deze woningen 14 premies be schikbaar gesteld. En dit verwonderl ons het meesl, dat B, en W., die eerst het verzoek van de Ver eeniging, om voor deze woningen premies te verkrijgen, met alle kracht bij den Minis-. ter steunden, nu een alwijzend praeadvies uitbrengen en de verkregen f4200 in de waagschaal stellen en zeer waarschijnlijk doen teloor gaan. Naast het argument, om particulieren ge legenheid te geven deze terreinen te ver krijgen, waarvoor de beslissing van den Raad van 27 November 1920 moet worden te niet gedaan, achten B. en W. de huren voor deze 12 woningen te hoog voor arbei ders. Wij kunnen dit argument niet ernstig nomen. Als er in een complex van MO per- ceelen, wdarvan do huren gemiddeld 15 per week moeten zijn, geen plaats is voor 12 woningen van gemiddeld 17 per week, dan ziet het er met onze arbeidersbevolking treurig uit. B. en W. zullen toch wel wil len aannemeD, dat in een Vereeniging van hisseken 600 a 700 leden, er zeker wel 12 zullen zijn, die een huur van f 7 per week kunnen verwonen. Daar komt nog bij, dat het toch geen overtollige weelde mag worden geacht, dal in een complex van 140 woningen, waarhij er zijn zoowel met één als met tiwee slaap kamers, het geen weelde moet worden ge acht, dat er 4 benedenwoningen zijn met drie slaapvertrekken Er zijn toch heel wat groote gezinnen, wqprvan de vrouw op dok tersadvies niet boven wonen mag en voor wie de benedenwoningen onvoldoende zijn. Doch het allerbelangrijkste is voor ons bestuur de naaste toekomst, als dit terrein braak moet blijven liggen. Onze Vereeni ging heeit daarvan het resultaat gezien bij blok E, hetwelk na jaren Ijraakliggen ein delijk wordt afgebouwd. Wat daaraan door do lieve straatjeugd, voor wie het terrein een geliefde speelplaats was, is vernield en afgebroken, hoe de straat voor honderden meters is opgebroken en in de sloot is ver huisd, hoe dn luinmuurtjes zijn gesloopt, enz., enz., is met geen honderden guldens te betalen. Datzelfde krijgen we daar weer. De stra ten, grenzende aan braakliggend terrein, moeten tot den Lage-Rijndijk doorloopen, terwijl voor ons vaststaat, dat de eerste ja ren er geen sprake van zal zijn, dat parti culieren aan de Lage-Rijndijk zullen gaan bojiwen. Villabouwers vinden nog terreinen aan den Rijnsburgerweg en onder Oegstgeest voldoende, terwijl voor fabrieken (de Hemel beware onze mocie arbeiderswijk daarvoor), langs de nieuwe vaart betere terreinen te vinden zijn. Wij kunnen niet anders dan het prae advies van B. en W. betreuren. Wij achten het idee van een denkbeeldige kleine winst voor het gemeentelijk grondbedrijf te duur om lange jaren met een onafgewerkt bouw plan te blijven zitten, met alle vernieling en schade, die van het braak liggen van het terrein het gevolg zullen zijn. Ten slolte kunnen wij niet begrijpen, dat B. en W. er blijkbaar absoluut niels voor voelen, dat een ontwerp van heeren archi tecten, helwelk tocJi als een geheel moet worden beschouwd, niet willekeurig kan worden afgesneden en daar een fabriek of een villa legen aan kan worden geplakt. Ons bestuur meende niet te mogen nala ten, zijn teleurstelling over het praeadvies van B. en W. in het publiek uit le spreken en verplicht te zijn, in het publiek tegen hei vandalisme, dat daarvan het gevolg zijn zal, te waarschuwen. Voor het bestuur van „De Eendracht", J. G. VAN DER ZEEUW, Voorzitter. P. J. BOMLT, Secretaris. Leiden, 3 April 1924. Mijnheer de Redacteur, Ondergeteekende verzoekt U beleefd eenige plaatsruimte voor het volgende: De Markt in gevaar. Den laatslen tijd hoorl en leest men veel over onze Zaterdagsehe markt. Doch eiken Zaterdag ziet men veelten minste, als het nog da moeite waard is te loopen naar Visch- en Botermarkt. Eiken Zaterdag ziet men onze markt ver minderen; kooplieden, bij wie wij, vrou wen, reeds jaren eiken Zaterdag onze in- koopen doen, zeggen plotseling; Juffrouw, volgende week kom ik niet meer; ik kan mijn kosten niet meer dekken. De kooplie den vragen vermindering der kosten en B, en W. verklaren: Dit gaat niet, de Gemeen- te-financiën laten dit niet toe. Ik heb daar weinig verstand van, doch een concurree- rend lichaam als de markt is in dezen du ren lijd meer waard dan drie duizend gul den. Men mag niet alleen op de financiën letten; het publiek mag niet vergeten wor den. Dat as. Maandag besloten zal worden tot marklgeldverlaging en wij onze markt be houden 1 U, Mijnheer, de Redacteur, mijn dank, EEN HUISVROUW, Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U, onderslaand schrij ven in Uw geëerd Blad te willen opnemen. Bij voorbaat mijn dank. Marktgeldverlaging of Als een donderslag bij helderen hemel trof ons het bericht in Uw Blad van 8 April j.l. betreffende het nieuwe praeadvies van B. en W., om niet tot marktgeldverla ging over te gaan. Nu vraag ik U, Mijnheer de Redacteur, zullen wij, marktkooplieden, nog langer ge dupeerd worden? Is het niet treurig zooals met ons gesold wordt? Den geheelen win ter steeds de hooge marktgelden belaaJd, met de hoop: wij krijgen marktgeldverla ging en nu treft ons plotseling het bericht: „geen verlaging", met het motief van B. en W.: de gemeente-kas kan het geld niet mis sen. Maar zou hier ook weer geen addertje onder schuilen? Den marktkooplieden wordt niet ge vraagd: Kunnen jullie belalen? Ocb, waar om? Die verdienen toch geld als „water", Maar ik noodig B. en W. of eenige heeren der markt-commissie uit, om eenige Zater dagen achter mijn kraam te komen, om de ontvangsten te conlroleeren; dan zullen zij ondervinden, dat het marktgeld te hoog is in verhouding met de ontvangsten. Hopende, dat de Gemeenteraadsleden goedgunstig omlrenl verlaging zullen oor- deelcn en genomen besluiten niet in do pa piermand zullen laten deponeeren, teeken ik, namens de Leidselie Markt- en Koop- lieden-Vereeniging „heidens Belang" Hoogachlend, IC. LOTTE, Secretaris. Leiden, f April 1924. Mijnheer de Redacteur. Vergun ons een weinig plaatsruimte in Uw veelgelezen Blad voor het volgende: Nogmaals: Overheid en Marktwezen. Elkeen, die met aandacht de discussies aangaande marktgeldverlaging in de Raads zitting van 21 Januari j.l. gevolgd heeft, en weet, dat toenmaals het praeadvies van B. en W„ om het marktgeld niet te ver lagen, verworpen werd, slaat dan ook per plex over het praeadvies, dat thans weer uitgebracht word'. Werd het eerste prae advies door ons onbenullig en onbeduidend genoemd, voor dit laatste praeadvies weten wij zelfs geen benaming. B. en W. verkla ren in hun praeadvies, dat bij een even- tueele marklgeldverlaging naar raming f 3350 minder zal worden ontvangen. Wij zijn zoo vrij dit ten sterkste te betwijfelen; neen, als het marktgeld zoo hoog blijft, dan zal de gemeenle minder gaan ont vangen, omdat dan een groot deel der koop lieden weg zal blijven. Is het U bekend, dat een groot deel der kooplieden hun plaat sen aanhouden met de gedachte: misschien wordt het marktgeld wel lager? Blij'ft het marktgeld zóó hoog, dan zullen dezen ver trekken. In andere plaatsen van ons land breiden de markten (door malaise, werkloosheid, enz.) steeds uil; in Leiden vermindert de markt. Waarom? Omdat de marktkramer in Lei den te hooge kosten heeft; hij blijft weg en gaat naar een markt, waar de kosten min der hoog zijn. Dat de markt wegkwijnt, ia een feit; men ziet het eiken Zaterdag. Het motief: er zijn 's Zaterdags twee mai'kten, is onjuisl; ook in Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en andere plaalsen begint 's mor gens 9 uur de markt en eindigt 's avonds 11 uur. Nog steeds verklaren B. en W Er is geen reden tot marklgeldverlaging. Wij vragen elkeen, die objectief over deze kwes tie oordeelt: Is het niet voldoende, dat de markt vermindert? 19 een marklgeld-verla- ging niet gemotiveerd, nu ook elke des kundige verklaart, dat het marktgeld ie hoog is? Waarom, moet het marktgeld in Leiden hel hoogst in Nederland zijn? Omdat hier alles hoog is? Maar dat is toch geen gezond motief I De talrijke verzoeken der marktkramers (verzoeken, die in waarheid noodkreten zijn), worden totaal genegeerd. Als het getij verloopt moet men de bakens durven verzetten. Waarom stellen B. en W. wel voor de Stadszaal te verhuren voor een verminderden prijs voor de Handels beurs? (die o.i. ook een markt is) Dit lalen de gemeentefinanciën wél toe. Wij hopen, dat de Handelsbeurs schitterend zal slagen. Doch mag men het een vermoorden en hel ander helpen? Aan het eind van het praeadvies vestigen B en W. de aandacht van den Raad, om, indien hij vóór marktgeldverlaging is, de door de Commissie voor het Marktwezen ontworpen regeling le aanvaarden. Wij hopen en wenschen, dat de Raad onzer gemeente in het belang van de Za terdagsehe markt zal zijn vóór mork'geld- RECLAME. 9909 verlaging; immers a.s. Maandag woidt hgt' pleit beslist: vóór of .tegen een njarblt U, Mijnheer de Redacteur, nogmaals onze dank. - Namens den Markt-Bond „Ons Belang"- H. ZOUTENDIJK, Voorzitter, 't J. F. HOZEE, Secretaris. 'y. Alphen. - Donderdagavond gaf de zang-, vereeniging „Zanglust" haar 17de uitvoe- ring in het Nutsgebouw onder leiding van haar directeur, den heer J. Vink. van Lel- den. Ondanks dat deze uilvoeiing zoo laat in hel seizoen viel, was de zaal toch goed bezet. De goede roep, die van „Zanglust- uilgaal, is hiervan wel do aanleiding ge weest. De heer J. Tolk, voorzitter der vereeni-: ging, opende dezen avond met een korte. toespraak hierin naar voren brengend wat de oorzaak is geweest, dat deze uitvoering zoo lang op zich had lalen wachten. Na een tweetal korte nummertjes voor koor, die zeer goed voorgedragen werden, zong een dubbel-mannenkwartet een „Zc- raeravondlied". Ook dit vond bijzonderen - bijval. J t Vervolgens werden we vergas' op 3 viool- solo's van den heer L. de Graaff, van Am- 8lerdam, die geaccompagneerd werd op de piano door den heer B. Vink te Haarlem, Het applaus, dat hen teD deel viel, was ten - volle verdiend. Het was werkelijk een lust, naar de zeldzame variaties, die de heer Da Graaff aan zijn instrument ontlokte, te luik- teren. Voor de pauze_ werd nog de „Mel-sym- phonie" door het koor uitgevoerd. Men hoorde hierin de koekoek roepen, de specht kloppen, de bijen zoemen, enfin dit stuk is werkelijk uitstekend geslaagd. Nog een9 mcchcen wij het spel der hee ren Do Graaff en Vink beluisteren. „Jan Willem's vrijage", een echt stukje vol jo lijt, oogstte zulk een bijzonderen bijvalj dat dit moest worden herhaald. Na het officieele gedeelte werd gelegen heid gegeven nog gezellig bijeen le blijven, waarvan een dankbaar gebruik gomsakt werd. v Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk, Julianaslraat. Zondag voorm. tien uur ds. Veldhoen en namiddags zeven uur dt. De Bruin. Geref. Kerk, Raadhuisslraat. Zondagvoor middag lien uur en namiddags zes uur ds. Schouten. Burger 1. Stand. Bevallen: A. E, M. GTone geb. v. Hoorn, Z. P. H. Kroon geb. Van Gent, D. en Z. M. v. Leeuwen geb. v. d. Kraan, D. E. H. v. d. Kleljrt geb. Verbij, D. M. A. Schaap geb. Min- nee, D. I. Zuidam geb. v. Greuningen, Z. M. E. van Schie geb. Schoonden- woerd, Z. M. J. v. d. Velden geb. Ver geer, Z. W. Uithol geb. v. d. Stouwe, Z, -M. v. Deuren geb. Loogman, levenl. Z, Overleden: C. Verkade jm. 31 j. M. V. Ruijven wed. van Ph A. v. Steekelenburg 84 j. M. Vis, echtgen. van G. v. Dijk 65 j. M. A. van Leeuwen jd. 62 j. H. V,. Haastrecht echlgen van A. van Rijn 57 j. J. Meerveld jd. 12 j. M. Maas jd. 51 J. Hazerswoude. De Gereformeerde Kna- penvereeniging „Samuel" vierde Donderdag avond met vele genoodigden in het lokaal achter de Geref. Kerk haar jaarfeest, onder leiding van den heer B. Offringa, hoofd der' j Chr. school. Na de gebruikelijke opening door den leider, brachten secretaris, penningmeester en bibliothecaris hun verslagen uit Vervolgens kwamen de jongens naar vo ren en hielden samenspraken, voordracht- 1 ten en opstellen, waarin blijken werden ge- cl geven, dat de jongens zich beijverd hadden om dezen avond zoo goed mogelijk te doen I slagen. Afgevaardigden van Kerkeraad, Jon geling-- en Meisjeavereeniging, alsmede vaa do Knaponvereeniging der Ned.-Herv. Ge meente „Het Mosterdzaadje" en van veree- nigingen uit den omtrek voerden het woord en brachten hun beste wenschen over voor ..Samuel". I Aan het einde sprak de heer D. de Bruijn een slotwoord en eindigde het feestelijk sa menzijn met dankgebed. Leiderdorp De heer J. P. Vervark al hier heeft ziin benoeming tot lid van den Gemeenteraad aangenomen. In de maand Maart zijn Ier Secrelarie aangegeven 10 runderen, 9 varkens als be- drijfs- en 2 varkens als fcuisslachling. Alt noodslachling zijn aangegeven 1 rund, 1 m va.'ken, 17 schapen, 29 kalveren en 1 geit. Algekeurd ztjn 1 rund. 10 schapen en 8 kalveren. Aan keurloon is ontvangen f117. Waddirtxveen. Bij de gehouden aan besteding door den architect D. Stuurman van hel bouwen van een woonhuis met zui velbereiding werd laagste inschrijver de heer J. Sekeris, alhier, voor f 20.777. De begroo- :- ting was 1 23.000. De melk is met 1 cent verlaagd en ge- I bracht op 12 cent per liter. De politie alhier maakte procc-s-ver- I baal op tegen J. F. J„ wonende te Voorburg, die verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan oplichting.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6