ANEKDOTES. ook naar Leiden op school. Wen je al wat aam al het nieuwe] En hoe vindt kleine Gietha -t op sobool? En gaat Diewertje nu Fransoh cn Engolsch lecreo? Wat »r je knap worden. Du» de familie uit Amerika is in aantocht! Rika Bliek, ge.ukkig verhoogd niet waar mt met zulke cijfers als ik in je brief vind, «preekt dat vanzelf. Heb jij oefc al die pretjes van de trap op en af loepen en op de klok kunnen kijken? Marie van Dijk, aangezien ik graag op de hoogte blijf van allerlei in Leiden, en 111 tin niot alles in de couranten kan vin den, is het heel goed als een raadseltante ook eens uitvoerig op de hoogte wordt ge bracht, van het een cn ander wat ia haar jeugd nog niet bestond maar wat mij bij zonder goed lijkt. Als je wilt, kaa je het mij nog wel eens nader uitleggen. Oleoma van Venetië ik dacht werkelijk verleden week, dat ik je hand herkende, maar ik wist het niet zeker, daarom vroeg ik het nog maar even na. Ja, dit, weer is allesbehalve geschikt om rieken gezond en sterk te maken. Mien en .Taan Kamerling je mag altijd samen in beteelfde convert doen, gerust hoor. Qneha Parlerliet, ik had soo'n sdMc in je verhaal over bet lammetje, want dat vind ik toch zulke lieve diertjes; rijn jul lie lammetjes overdag buiten en naahts op stal! Aafje Key, ia dat kiekje op de Vink ge maakt? Daar ben ik als kind ook zóó dik wijls geweest en ik vond er de wip en die rnolem met ringen too prettig. Zijn die er nu nog? Gerarda Burgdoröer je mag gewust voorlaat, meedoes), zoek dan maar de raad. seis, die je het gemakkelijkste vindt, en schrijf die op. Henk Broers, dat is heel aardig ven die iluiveoplaatjee en albums, je am zeker wel willen, dat er thuis steeds werd gewasschen zoadat er steeds pakjes zeep of soeppoe der needier rijn. Is er al veel niftbandel in 7eepplaatjes op school? A'nnie Zirkaee nu is bet weer nog heoecb niet zoo lekker, dat men verlangt om veel te gaan wandelen, bet is bij de warme kachel meestal nog gezelliger dan in dien vuren noordenwind. Is óe rrieowe liuisve- noote gekomen Viertal Hoope, wat heeft, Jan mij nu een flinken langen brief eesabmvXom mi» weer een? alles te vertellen. Ik .hoop dat. het derde eitje ook nog is nagekomen en dat er vooral geen kat meer zal komen, die de duiven verschrikt, want dat «ou heel erg rijn, als re niet tarog durfden ko men. Was Coba soo drok aan het werk met liaar teekening? Verbeugen juffie je alle maal op Moeders verjaardag? In het nu heusch begrepen' Voorloopdg mij geen •nieuwe raadsels zenden. Mei. 'A'. KÖDPMANS v. BOEKEREN. V' OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMBER. Een man waar je op rekenen tan. 2. Een wortel, die eerst nog vuil is van ■I zand. 2. Geen een. want ge' gaan er niet vnn- V self rn. '4. Roermond. De letter a. 6. De maan. die haar licht moet leenen. 1 7. Een biefstuk. 3. Leldsch Dagblad, lei, blad, dal, schaal, dag. i 9. Kaikzandsteenfabrlet, Elbe, kast, ka- cl narie. teen. 10. Nijl, lijn. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Louis Harlkamp, Rika van Veen (Koude kerk), Jo van Leeuwen. Neeltje van Leeu wen (Nieuv.-veert), Mien Remmelenkamp, Mi entje Metselaar, Engeltje Nijdarn, Ccr van der Velden, Too? van der Velden, Nellie Zee, Jo Kromhout, Marius Scgaar, Grietje .logaar, Annie Huisman, Emanuel Eljou, flateaa Parlerliet. Mien Kamerling. Jaan Kamwdins. Piet Sshcvten, Viertal Hoppe, Eortha Huisman, Jo Liese (2 brieven), Betsy Rijnders, Aafje Krassenljurg, Hendrik Jan Brooksema, Beije Eroeksema, Gerrie Sloot weg, Aalje Key, Corrie Uittenbogaard, Ma- tijtje Uittenbogaaid, Diewertje Uittenbo gaaid, Rika Bliek, M oriel je Beulink, Barend Beulink, Toos Gaastra, Nellie Broers, Henk Broers, Rika van Veen (Zocterwoude), Jo de la Rie, Alie Kienjet, Amalia van der Pot, Mathilde Hassler, Rens Boot, Dirk Boot Johzn., Frits van Aken, Hans ZaDdvoort, Anion Nieuwkerk, Nico Mieloo, Lientje van der Wart, Coba van der Wart, Johannes Overduin, Jacomina Overduln, Annie Over- duin, Herman Blom, Adriaan Overdulve, Johny Backer, Engelina Ouwerkerk, Lena Ouwerkerk, Jan Meyeraan, Adrie Huter, Henk Lens, Piet Schouten, Betsy en Harry van Amerongen, Nelly de Boer, Lyda van Beek, Semien Voorbrood, Johanna Voor brood, Clarina Singerling, Adrians Singer- lang, Jan Arbouw, Annie Zirkzee, Greta Sierag, Stienr Sierag, Hendrika Vijlhrief, Marie ran Dijk, Francisca Giezen, Annie van Weizen, Bertha Mulder, Nellie Mulder, Cornells Koet, Marie KQkler, Piet Kükler, Salomon van Wezel, Annie Bavelaar, Arie Zanen, Annie Snel, Nita Schimmel, Dolly Schimmel, Clasina Lepelaar, Jet du Croir, Marius Boom, Mien van Zwieten de Blom, Jo van Zwieten de Blom, Bernard Esderts, Marietje van Went, Bertha Duval, A. M. Sierat, Reine Drevermau. Corry den Dop per, Wim den Dopper, llonka I'odor, Tonnie Houpt, Ina Houpt, Mijntje de Haas, Marietje de Haas, Annie de Haas, Clazina van Venetie, Geratda Boot, Birk Bool Phzn., Tientje Christiaana?, Lientje de Graaf, Corrie de Groot, Jettie Groeneoberg, Mientje Boon, Bartholomeus Ilaneveld, Jan Ciere, Rika van Leeuwen, Siobe de Roos, Paut de Roos, Gerrie de Roos, Lena Planken, Jan van der Heyden, Annie van der Heyden, Adrie van Ipenburg, Geertje Hoff, Marie Kuivenhoven, Ella Brugmans, Adriaan Bolle, een brief zonder naam op wit postpapier met gedrukte lijntjes. Brieven der vorige week van P. Verkade, A, van der Most van Spijk, Annie Koning, Tonny Koning, Paul en Gerrie de Poos, Jo Liese. De brieven moeten Dinsdags vóór G uur bezorgd zijn en alsjeblieft niet op Jiet laatste oogenblit; liever w»t vroeger. RAADSELS. Tem alien om nit te ki—oc, de snateren 4, de kleinereu 3. L Ingezonden door Bertus Tegelaar. Waarom loopt een eend en huppelt een rauscli? 1L Ingezonden door Neeltje van Leeuwen (Nieuwveen). Welke broek heeft geen pijpen? HL Ingezonden door Dirk de Groot. Mijn geheel van 14 letters is iets prettigs waar de jeugd naar verlangt 4, 5. 6, 3, 2, 1 is een zachtzinnig dier. 10, 11, 11, 13, 14 is een meisjesnaam. In een kazerne ia een 9, 10, 11, 12, 13, 11, 14 waar rae.u eet en drinkt. IV. Ingezonden door Marie Zaalberg. Een man van 12 letters. 9, 2, 12 is een vervoermiddel. Op een 1, 8, 3, 4 kan je zitten. Een 7, 11, 10 hebben dieren. 5, G, 6. 3 moet ieder menseh om te kun nen leven. V. Ingezonden door Jeannette Verboog. In welk dorp ziet men altijd hei q, b. c.? VI. Ingezonden door Nellie van Leeuwen (Oegstgeest). Een fabriek van 7 lettergrepen en t? letters. 5, 3, 4 een boom. 14, 8,' 1 een kleedingstuk of dier. 6, 17, 4 is niet arm. 16, 13, 8, 9 is een zwarte vogel. 6, 8, 12, 14 is de grens van vele voor werpen. 1, 2, 11, 4, 10, 7 is heel zoet 15, 7, 6 hebben vele boeren. VH. Ingezonden door Nelly van Tol. Wie raken den grond niet met hun voefey als zij loopen? VUL Ingezonden door Nellie Zee. Het hangt aan een stokje, Het draagt een rood rokje. Hel heeft een buikje vol Iekk'ren Wijl, Raad eens wat dat kan zijn. IX. Ingezonden door Adriaan Bolle. Ik leef niel, doch ik verwek leven; ieder een bemint mij ofschoon ikzelf voor geen liefde vatbaar ben; den wijze ben ik van nut, den dwaas geef ik genoegen; men kan mij niet bederven, maar velen worden door raii bedorven. X. Ingezonden door Rika Bliek. Mijn eerste geeft men uit vriendschap, mijn tweede uit liefde, mijn geheel uit eer- hied. Ingezcüróen door Engeltje en Willem Nijdam In de kast Passagier: (na den eersten aacM aan boord): „Waas- zijn mijn IcLeeren gebleven? Hofmeester: „Waar hebt u ee gisteren avond dan geleed? Passagier: „In dat kaatje daar, mei hef glazen deurtje er voor." Hofmeester: Pardee, mijnheer, dat ie Been kastje, dat is een patrijspoort." Ingezonden door Emma Kauwenberg. Oom. (die na een lang verblijf buitens, lands is teruggekeerd) tot zijn neefje Alfred: „lfc geloot dat je mij nog wel kent, is het niet, Alfred? Alfrer: „O ja, Oom, want verleden jaar zag ik u nog uit circus als August Ite Domme." Ingezonden door Dirk Boot Joh.zn. Jan „Oom, onze zus kan zoo leuk be zemsteel zeggen I Toe, zus, zeg eens bezem steel Zus „Itte kan niet". Jan „Wat kan je niet zeggen, zus Zus„O, bezemteel". Ingezonden door Rika Bliek. Kleine Bertha was bij haar grootouders op visite en dat vond ze zoo heerlijk, dan wilde ze nooit naar huis. „Kom Bertha", zei Moeder, „nu moeten we naar huis I" Bertha „Waarom naar huis Moeder„Omdat het huis niet naar ons toekomt". Ingezonden door Heziena Voorbij. Verschil. Onderwijzer„Foei, schaam je wat, toen ik zoo oud was als jij, was ik al veel verder met alles". Leerling „Ja, maar, u had ook een an deren onderwijzer",

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 18