19654. DONDERDAG 3 APRIL Anno 1924 STADSNIEUWS. Het nïeuv/s van hetfen. n LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER ADVERTENTIEVi 80 Cto. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lage ren prijs. Kleine Advertenllén, uithuilend bij vooruitbetaling, Woensdags en JUterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecbL Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummer» voai Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchique- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTi foor Lelden per 8 maanden 12.38, per weel „rin.iui. Z0.I8, Builen Leiden, waar agenten gevestigd tljn, per weel ."...<rr«0.18, Franco per post ».8B portokosten. Bit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. 0ffi"?9,5|g KeiHH*""'"lsw9n. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 16, tel. 1225 is Vrijdag verkrijg baar SCHELVISCH a f 0.1G—f 0.21—f 0 30— 10.32, SCHOL a i 0.18—10.20—f 0.32, CAR BONADEVISCH a f 0.35 en KABELJAUW a f 0.40—f 0.45 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 3 April 1925 RECTIFICATIE. In de publicatie „Uitloting geldleeningen Leiden" voorkomende in het nummer van 2 April j.l. behooren de volgende wijzigingen te worden aangebracht: onder C 8pet. gcldlecning van 1900, groot f890.000 vervalt nummer 883 en ko men daarvoor in de plaats do nummers 883 A en 683 B elk a f600; onder G 5'/» pet. geldl. van 1919 groot f2 600.000 vervallen de nummers 2334 en 2132 en komen daarvoor in de plaats de nummers 2834 A, 2334 B. 2482 A en 2182 B elk a f 600. N. C. DE GIJSELAAR, Bnrgem. VAN RTRT.TKN, Secretaris. Leiden, 3 April I VE' - DSHJNG an den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, crp MAANDAG 7 APRIL 1924. des namiddags te twee nnr. De ver.-- lering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen lo, Onderzoek van don geloofsbrief van Ket nieuw benoemd raadslid, den heer J. A. van der Reijden. Je. Benoeming van 5 leden der Commis sie (uit den Gemeenteraad), bedoeld in art. 2, le Ud. eub 3o. der verordening, houden de reglement voor de Commission van Ad vies betreffende de arbeids- en dienslvoor- waarden van hot personeel in dienst van de gemeente Leiden. 8o. Benoeming van 6 plaatsvervangende leden dier Commissie. 4o. Benoeming van een lid der Commis sie voor den Geneeskundigen Dienst en den Keuringsdienst van Waren (vacature: Mevr. De StoppelaarZeeman). 6o. Benoeming van 4 schoolarlsen voor het tijdvak 1 April 1921—1 April 1825 (89) 6o. Benoeming van een lid van het Be stuur der vcreeniging „de Ambachts school". (83) 7o. Prasadvies op het verzoek van Prof. Dr. X. Huizinga, om het le bouwen schuurtje In den tuin van perceel Witlc Singel No. 74 van hout te mogen maken. (81) 8o. Praeadvies op hel verzoek van do N. ,Y. KoekfaJbrlek „de Bij", om dc op te rich ten gebouwtjes aan den Roomburgerlaan, Sectie M. No. 3850. van hout te mogen maken. (94) 9o. Voorstel: a. tot verhuriDg van hel pakhuis Joden- kerksteeg No. 2, aan L. vin Dam; b. tot verhuring van liet pakhuis Joden- kerksteeg No. 4, aan G. Kuperus. (95) lOo. Praeadvies op het verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, om het gebruik van de Stads- Oehoorzaal tegen verminderden prijs ten behoeve van dc op te richten Algemeene Handelsbeurs. (90) Ho. Voorstel: a. tot wijziging van de verordening, hou dende regeling van de jaarwedden der leeraren aan het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus en de Hoogere Burgerschool voor Meisjes; b .tot opnieuw vaststelling der gewijzigde verordening. (91) 12o, Voorstel tot het aangaan van een byereenkomst, betreffende de levering van eioctriciteit aan de gemeente Moercapelle door do Stedelijke Electriciteitsfabriek te Leiden. (83) 13o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de uitbreiding van het Volks- en Scboolbad aan de Van der Werfslraat, met 2 badcellen en 2 ketels. (92) 14o. Voonslel: a. 1st overneming in eigendom bij de ge meente van ecnigo slootgedeelten, tusschen den Heerensingcl en de Kooilaan; b. tot overneming in eigendom bij de ge meente van ecnige strooken grond en wa ter, Sectie K No. 2521 ged.; r. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de demping, rioleering en ver harding van de sub a bedoelde sloot (93) lGo. Voorstel: a. tot overneming in eigendom en onder houd by da gemeente van eenige gedeelten Vttn de pereeelen Hooge Rijndijk, Sectie \I nis. 1266, 12C6, 1267, 1268 en 1061; 6 tot aankoop yan eenige gedeelten der pereeelen Sectie M nis. 12G5, 1266, 1267, 1268 en 1060; c. tot aankoop vafi een gedeelte grond en water, Sectie M. no. 1061; d. tol uitvoering van eenige werken ton behoeve van de verbreeding van den Iloo- gen Rijndijk tot nabij le Cobelslraat. (8G) 16o. Voorstel lol verkoop aan J. Verhev van Wijk van een gedeelte grond aan de Burggravenlaan en de Fruinslraat, deel uit makende van de kadastrale pereeelen Sec tie M Nis 3882 en 409S. (96) 17o. Voorstel inzake het Ireffen van een regeling met de Ilaagscho Tramwegmaat schappij, betreffende de uitvoering van wer ken aan en bij den Rijnsburgorweg, in ver band met den aanleg van de tramlijn Den HaagWassenaarLeiden en mei de plan- ren lot verbetering van dien weg. (37 18o. Voorstel: a. lot intrekking van het Raadsbesluit van 26 November 1923, in zake den ver koop aan de Woningbouwvcreeniging „Ons Belang", van een perceel bouw terrein len zuiden van den Haagweg, Sectie O, nis 842, 845 en 847, groot 1177 M2; b. lot verkoop aan die verccnig'mg van een terrein ten zuiden van den Haagweg, Sectie O, nis 842, Si5 en 847, groot 1291 .112., ten behoeve van den bouw van 11 be nedenwoningen, waarvan 1 mei «rinkel en 11 bovenwoningen; c. tot wijziging van de Raadsbesluiten van 26 November 1923, in zake hel aan vragen en aanvaarden van een voorschot en oen bijdrage uit 's Rijks kas, en liet ver strekken van dal voorschot en die bijdrage aan de sub a genoemde vereeniging. (97) 19o. Praeadvies op het verzoek van de Woningbouwvereeniging „de Eendracht", inzake het verleenen van een voorschot en een bouwcrediet voor den bouw van 12 wo ningen en 2 winkels met pakhuizen op een terrein aan den Lagen Rijndijk. (93) 20o. Voorstel: a. tot verkoop aan de Woningbouwver eeniging „de Eendracht" van een terrein gelegen ten noorden van den Lagen Rijn dijk, Sectie N, No. 219; b. tot het verleenen van voorschotten aan die vereeniging ten behoeve van de uitvoe ring van haar plan voor den bouw van 5S beneden- en 68 bovenwoningen op het sub a bedoeld terrein c. tot vaststelling van den desbetretfen- den begrootingsstaat. (99) 21o. Praeadvies cp het verzoek van de afd. Leiden van den Alg. Ned. Bouwarbci- dersbond, in zake het treffen van een rege ling, waardoor aan daarvoor in aanmer king komenden, een bijslag wordt verleend op de uitkeering, uit de bondswerkloozen- kas genoten, tot een maximum van het be drag door hen te voren als ondersteuning genoten van de Gemeentelijke Steuncom- missie. (85) 22o. Voorstel tol het geven van namen aan eenige sinten. (100) 23o. Praeadvies op de voorstellen van de heeren Siitsma en Groeneveld, inzake ver laging van de tarieven der Zaterdagsche algemeene dag- en avondmarkten. (101) 2io. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1919/1920 en 1920/1921. (82) 2óo. Interpellatie van den heer Van den Heuvel, in zake de ondershandsche op dracht aan dc firma Rutgers van den bouw van 81 houten schuurtjes bij de gemeente- woningen ten noorden van den Heeren singcl. Het sporlleest in de Manége. De eerste uilvoering van het grooie sporl leest ten bate van het Nederlandsch Olym pisch Comité, gisteravond in de Unircrsi- teitsmanoge gegeven is uitstekend gestaagd. Hetgeen na het succes der generale repe titie trouwens te verwachten was. De voor bereiding van dit feest heeft der commis sie heel wat moeite en lijd gekost, en er was een ruime dosis optimisme voor noo dig om te voren in het welslagen te geloo- ven, maar nu de zaai een-maal voor elkaar is en de publieke belangstelling voldoende blijkt te zijn gewekt, geeft hel toch voldoe ning en is het een aansporing om op den ingeslagen weg te blijven voortgaan. Men zal daar binnenkort wel meer van hooren. Wat nu deze eerste uitvoering betreft zal ieder het met ons eens zijn dat de regeling voortreffelijk is geweest. Het liep om het eens populair te zeggen op rolletjes, en anders dan tevredenheidsbetuigingen wer den dan ook niet vernomen. Waartoe ech ter ook het interessante programma alles zins meewerkte. Het gebodene was van dien aard dat men vanzelf enthousiast werd en daarmede tegelijkertijd sympathie ging voelen voor het werk van het plaat selijk Olympisch Comilé. Het openingswoord werd nadat „Sap pho" het ..Iö Vivat" had gespeeld gespro ken door den voorzitter van hel comité, dr. Van Iterson, die dank bracht voor de grooto opkomst waardoor blijk werd gegeven dat men inslemde mcl het (hans beoogde doel en een speciaal woord van waardecring richtte lol - d-:n vnorziltor van hel sporl- aubcomiló, kapitein A. K. W. de Jong. die met onverwoestbaar enthousiasme heelt ge werkt aan de voorbereiding van dit d;•- daagse he feest. Spreker uitte de hoop dat er geld genoeg bijeen zal komen voor de uitzending van Xederlandsche vertegen woordigers naar de Olympiade te Parijs en dus de, ook door de Leidscha commissie, gekoesterde wensch zal worden verwezen lijkt. Dr. Van Iterson hoopte, zooais hij zeide, dat Je aanwezigen in de goede stemming zouden komen. En wij gelooven dat hij te dien aanzien volkomen tevreden zal zijn. Hel is in alle opzichten een succesavond geweest, wat spoedig genoeg door heel de stad bekend zal zijn, zoodat de toeloop dus nog zal toenemen. Men weet nu immers, dat men waar voor zijn geld zal krijgen. Hedenavond hoopt ook da burgemeester tegenwoordig le zijn. Wat het programma alzoo biedt? Och, wie gedurende de laatste dagen telkenmale de mededeeüngen in ons Blad heelt gele zen kan al zoo ongereer op de hoogte zijn. Toch nog een enkel woord daarover. Een belangrijk deel van den avond wordt ge vuld door de paavdennummers, die als al- lijd een speciale attractie blijken te zijn en die belangstelling ook geheel verdienen. Er is carousscl-rijdcn. zoowel door onder officieren van het Ge regiment veldartillerie als door de leden van de manege, welke laaislen lovens het springnuinmer verzor gen. Verder Ficohe-rijden door de damee Dobbelman en Van Schaick en de heeren Burlago en jhr. Van Grootenhuis, waarvoor de keurige paardentuigen welwillend Ic-r be schikking zijn gestold door het Koninklijk Staldepartement" en ton slolte een Jeu de Rose, gereden door manschappen van het 6e regiment veld-artillerie, alles onder lei ding van kapitein Trapman of den heer Eb- bink. Reeds deze nummers allen zijn een bezoek aan de manege waard. Men v re,ga het slechts aan degenen, die al tegenwoor dig zijn geweest, en de bevestiging van onae verklaring zal oogenblikkelijk volgen. In middels blijft het daarbij natuurlijk niet. Er was immers aangekondigd dat het program ma rijk is aan afwisseling? Zoo is het in derdaad. Daar zijn, om te beginnen, ecnigo boksdemonstmtacs, to geven door do heeren Erik9. Dusscldorf, Gaymans en Burghardt, leden der studenlen-sportvereeniging „Are na Studiosonim"; worstelpariijen door do heeren Kop. Van Dunren, Flaman c-n De Ru, van de Leidsohe Sportvereeniging; en louwlrekken door ploegen van H. B. S., Gymnasium, Mulo en Ambachtsschool. Vooral bij het worstelen en touwtrekken, toen telkens de beslissing zeer lang op zich liet wachten, was da spanning van de en thousiaste toeschouwers buitengewoon groot helgcen ten laatste in het daverend applaus tot uiting kwam. Voortgaande noemen wij de gymnasliek-r.ummers. verzorgd door da dames-gymnastiekvereenigingen „Brunhil- de", welko onder leiding van den heer Koopmans aardig samengestelds en uitste kend uitgevoerde knotsoefeningen geeft, en „Concordia", die onder leiding van den lieer J. Nievaart in haar nieuwe, uiterst praciische en fraaie cosluum, dat allerwe gen bewondering vond, gisteravond een zeer goed brugnummer gaf en voor hedenavond een rythmische rei op het programma heeft slaan. Besloten wordt met eenige soherm- partijen, waaraan tal van dames en hc-eren meewerken, die ons land op do Olympiado zullen vertegenwoordigen. Onze stadgenoote mevr. Stolehuijzrn trok gisteravond op flo ret met de kampioene van Nederland mevr. Admiraal, uit Haarlem, welke laatste met 62 gegeven trclfers won, terwijl de Euro- peesche sabclkampioen, kapitein A. W. de Jong in een bijzonder spannende partij op sabel met 87 won van den heer j. W. Ilenny. Heel den avond zorgde „Sappho" voor de muziek, terwijl dit ensemble zich na atloop ook tijden3 het bal deed hooren. Wij zullen er heden niet meer van zeg gen. Ons dunkt dat wij al vrij uitvoerig zijn geweest. En nogmaals: een extra-opwek king voor het publiek is onnoodig. Van avond is de manege uitverkocht, terwijl er voor morgen nog sleehis enkele plaatsen vrij zijn. Wie zich niet haast naar den voorverkoop zal ongetwijfeld teruggewezen moeten worden. En zal dientengevolge een interessante uilvoering misloopenl 3-October-Vereeniging. Cislcravond werd in de bovenzalen 1 en 3 van „In den Vergulden Turk" een builea- gewone algemeene ledenvergadering gehou den, onder leiding van den voorzitter, den lieer W. van der Laan. Deze vergadering, waarin volgens de agenda mededeeüngen zouden worden ge daan over dc fccslplannen en voorloopige goedkeuring hierop zou worden gevraagd, was niet zoo druk bezocht als do vorige. Er waren ruim 50 leden aanwezig. Vermoede lijk heeft het sporifeesl in de Manége op het bezoek eenigen invloed gehad. Dc Voorzitter opende do vergadering met de mcdcdccling, dat gewoonlijk sleehls twee ledenvergaderingen worden gehouden. En dat was ook voldoende, toen de Vereeniging minder groot was en niet zulke groote feestplannen uitvoerde. In de statuten slaat echler het woordje „minstens" en het be stuur heeft gemeend, ditmaal wel het recht te hebben een buitengewone vergadering te houden, nu wij voor de uitvoering van een buiten? ae feestviering staan. Het be- slutir wilde gaarne zoo -goedig mog-'ijk vcnrloopiec goedkeuring der fces'.pla nen, om deze voed veer t? 1 reilen, va:: laar deze vergadering. Hierna gaf hij het woord aan den tweeden secretaris, den heer J. Boot Jr., voor de le zing van de uitvoerige notulen der vorige vergadering. Deze notulen, door den secre taris slaande voorgelezen, zoodat ieder ze duidelijk kon verstaan, werden onder ap plaus goedgekeurd. Hierna deed de eerste secretaris, de heer N. Spaargaren Jr.. onder luid applaus voor lezing van een schrijven van Hr. Ms. adju dant jhr Van Geen, waarin deze namens H. M. meedeelde, dat Zij voornemens is ecu groot deel der feestviering op 8 October bij te wonen. Eveneens was een schrijven in gekomen van de Gemeente-commissie der Ned.-IIerv. Kerk, waarbij werd medegedeeld dat de Pieterskerk gaarne voor een lezing op den avond van 2 October wordt al geslaan. Vervolgens gaf de Voorzillor uitvoerige mededeelingeu over de voorgenomen fees telijkheden. Aan den vooravond van den feestdag zelf, zullen de feestelijkheden wor den ingeleid met klokgelui en kanongebul der en vervolgens een bijeenkomst in de Pieterskerk worden gehouden, waar een historicus, waarschijnlijk prof. dr. P. J. Blok. een rode zal houden terwijl een zang koor zal zingen, waarbij als soliste zal op treden mevrouw Noordewier Reddingius, vermoedelijk op het orgel begeleid door Jo- han Wagennar. Op den morgen van den 3den October .zal. evenals bij vorige gelegenheden, met koraalmuziek worden aangevangen. De Koningin zal reeds vroeg in dc slad komen en do uildeeüng van haring en brood aan do Waag bijwonen, waar H. M. door het bestuur der 3-Oclobei-Vereeniging zal worden ontvangen. Een weesjongen zal door de slad trekken met hutspot, welken hij van dc Lammc- schans heeft gehaald, en aan do personen, dio haring en brood hebben ontvangen, zal als extra-gave ook hutspoi worden verstrekt Na afloop hiervan zal II. 11. het monu ment. dat aan het Plantsoen einde Zijd gracht, waar vroeger de Oranjeboom stond, zal verrijzen, onthullen, op het Stadhuis door het gemeentebestuur worden ontvan gen, om vervolgens .bij te wonen het open lucht-spel aan den Zoetorwoudsche-Singcl tegenover het riantsoen, dat een ander his torisch moment zal weergeven, ais oor spronkelijk was bedoeld, nl.: „De vrede van Rijswijk op 20 Sept 1C97, die. zooals de historie vermeldt, plaats had in het kaslcel van Rijswijk, huis „Nieuwburg" genaamd, waar do handeling ook zal plaats hebben. Op den achtergrond in het Plantsoen ziet men een deel van het kasteel, gelegen ie midden van het Rijswijksehc bosch mei uit zicht op Delft; op don voorgrond terra ==en met waterpartijen. Voor deze situatie lee- ncn zich Singels en Planfsoen uitnemend. Dc Gezanten der geallieerden bevinden zich in Pen Haag en de gezanten van Frankrijk te Delft en lrogeven zich naar de plaats der vredesonderhandelingen. Een piket Ilollandschc garde met muziek kondigt hun komst aan. Ceremoniemeesters der Staten-Generaal ontvangen de Gezan ten der geallieerde mogendheden, bestaan de uit de Gezanten van Zweden, Spanje, Keizerlijke Dnilsche, Grool-Brittannlë, van don Keurvorst van Brandenburg, van Beie ren en van Keulen, benevens den Bisschop v. Luik, vertegenwoordigers van Savoyc en van den Rijksdag van Regensburg. Ken zeer belangwekkend moment in deze 17de eeuwsche vertooning is do aankomst van Willem III, met eere-escorle en gevolg, benevens den cercle, voor den Koning ge houden, alsmede het uilroepen van den pas gestolen vrede door herauten en de hymne aan den Vrede, gezongen door een groep zangers en zangeressen. Gedurende don zang worden zinnebeeldige voorstellingen gegeven van den Vrede en de teruggave door Frankrijk aan Willem III van hel Prinsdom van Oranje. Na liet aanbieden van ververschingen na mens de Stalen, opgeluislerd door muziek, wordt op een eiland (een vlot in de Singel- gracht) een Herdersspel opgevoerd: „Spel van Lancelot en Sandcrijn", een middel- ceuwsch spel, waarvan de Voorzitter den inhoud meedeelde en dat sommigen zich nog wel zullon herinneren uil den lijd, toen het door het Lcidsch* Studentencorps op „Tica Burcht" is opgeveerd. De algemeene regio is opgedragen aan een deskundige op dit gebied, den lieer Leo Ilaus, uil Den Haag, terwijl vermoedelijk dc lieer Leo Mens de muzikale verzorging in banden zal nemen. liet blijkt reeds uil d ze sobere opsom ming, dat dit Openlucht-spel iels zeer bij zonders zal zijn. De aanwezigheid van II. M. de Koningin zal aan dit bonte loone i ongetwijfeld nog grootcre bekoring geven. Inmiddels zal het in do I nel, versierd, zooals zij ongetwijfeld op die dagen zal zijn, een en al drukte en beweging wezen. De sludeulcnvereeniging „Pro Palria" zal een eercwacht van ruim vijftig man voor n. M. de Koningin vormen terwijl ook het bestuur der 3-Oetober-Verecniging als Eerewacht de Koningin op Ilaar toch! door de slad zal vergezellen. Op den 4dcn October, de voorziller me moreerde dit, nadat de heer Aarse er voor bad gepleit, dat menschcn met kleine beur zon. ingezelenen, ook van deze mooie uit- vo" ing zouden moeten prolileeren, zal een beri.r.üng van het Openlucht-spet worden yt n. Ov; ri_ ns is de 4de October (Zater- BINNENLAND. De feestplannen voor de a.s. viering van Leldens Ontzet, Het rapport over den postchèquc- en giio- dlenst is verschenen. De Arbeidsgeschlllenwet zal 16 dezer in werking treden. Naar gemeld wordt Is er heden spoedver gadering van de Centr. Comm. voor Georg. Overleg. De Regeering zon haar houding Inzake de salarisvoorstellen ecnigszins ge wijzigd hebben. BUITENLAND. Poincaré beantwoordt de interpellatie in de Kamer. Frankrijk blijft aan de Roer. De Russisch-Rosmeensche besprekingen over Bessarablë afgebroken. De kwestie der Mlcum-verdragen. Diverse besprekingen in bet Engelsche Lagerhuis. dag) de dag voor den historisch-allegori- schcn optocht, voorstellende „de Gouden Eeuw" (15741697), beslaande uit vijf af- dcelingcn ieder verdeeld in ic-r groepen of tijdperken. Do eerste afdceling stolt voor: Trins Wil lem van Oranjo en de stad Leiden; do twee de Prins Maurits' lijd; de derde dien van Frcderik Hendrik, do vierde Johan de Will's bewind en eindelijk tot slot het tijdperk, waarvan Prins Willem lil het middelpunt vormt. Men zal, evenmin als gisteravond vav den Voorzitter, van ons vergen, dat wij al de 20 groepen, dio te zamen onze „Gouden Eeuw" zullen manifcstecren. hier zullen op noemen. Men leze er onze roemrijke Vader- landschc geschiedenis uit dit tijdperk maai eens op na! Men zal ons collier wel willen geloovcn, als wij zeggen, dat na de toelichting van den voorzitter de zaal even slil werd, om daarna een warm applaus le doen hooren ais een ondubbelzinnig blijk, dat zij in hel algemeen mot de plannen nccoord ging en de activiteit van het bestuur en de ontwer pers van Open-lueht-spel en optocht (de heeren dr. van Wijk en Yan Rossum du Chaticl) waardeerde. Toch volgde er nog eenige gedachlenwiss seling. Naar aanleiding van een vraag van den heer Brcdowolt deelde de Voorzitter nog mede, dat er reclame gemaakt wordt voor deze feesten door het geheele land, zelfs to4 in België toe, en da! door Vcreenigingen ul Delft en Den Haag reeds belangloos mede werking werd aangeboden. De lieer Vnn der Meer merkle. door er. varing geleerd, op, dat er zich dikwijls per scr.en voor een optocht aanmelden, die latof omdat zij geen goede plaats krijgen of nn« derszins, eenvoudig wegblijven en daardooi den oplochl in gevaar brengen, net bestuur mag wel uitkijken, vóór zij menschcn daar voor aanneemt, meende hij. De Voorzitter beaamde dit. Het zal editor dezen keer van dc deelnemers een waar borgsom vragen, welke wordt verbeurd, als men zonder geldige reden wegblijft (ap plaus). En van do hulp van een ervaren regisseur uit Den Haag verwacht het be stuur voor de orde goede resullaten. Naar aanleiding van een tweede vraag van den heer Brcdewold of het niet goed zou zijn, dat er 's avonds een taptoe werd geblazen, kon de Voorzitter nntwoorden, dat het aan muziek in die dagen niet zal ont breken. De heer Boekkooi bracld de versiering van de slad aan de orde. Ilij dacht, dal dc Commissie, daan-oor ingesteld, wel eenigen steun moch! verleenen aan sommige wijken. l)e Voorzitter deelde hierop mede, dat een Versieringscommissie uit hei bestuur, onder, voorzitterschap van den vice-voorzillcr van het bestuur Ir, Touw, is gevormd, die me dewerking zal erlangen van de drie mid- denslandsvereenigingen. De heer Bredewold zou voor de mooiste versieringen prijzen willen uitloven. De heer Touw kon de vergadering ook op dit punt bevredigen. Men wil voor dit doel tmurteommissies in het leven roepen, die ook uit hun buurt de benoodigde gelden bijeen verzamelen. Inderdaad wordt over wogen loffelijke geluigschrilien voor de mooiste versieringen loe te kennen. De heer Touw drong echter zeer op mede werking aan. Laat men zich spoedig opge ven en er propaganda voor maken! Weldra zal men een oproep lot een ver gadering voor dit doel ontvangen. Over de medewerking en den steun voor hot op te richten monument dat er, nu reeds Ï3 bepaald dat de Koningin liet zal onthul len, toch moet komen, werd ook nog van gedachten gewisseld. Dc heer Boekkooi meende, dat meer ge»

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1