No. 19650. ZATERDAG 29 MAART Anno 1924 Officieels Kennisaeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws 1 van heden "T LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTEN TIENi 80 CU. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren priji. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Eaterdags CO Cta., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven HO Cta porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cta 'li Bureau Noordelndsplefn Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Posichèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ8.85, per week ..i..,.,».. 0.18, Bniten Letden, waar agenten gevestigd zijn. per weak .0.13, Franco per post 8.86 portokosten. Olt nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het verzoek van J. B. Heijdcman en P. van Utóen, om vergunning tot uitbrei ding der fabriek van koek, banket en sui kerwerken in het perceel Haarlemmerstraat No. 274, kadastraal bekend sectie II No. 2211. Gelet op da artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente Ier visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 12 April e.k. des voormiddags te half elf uren op bet Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brongen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn ver schenen, teneinde hunne bezwaren monde ling toe te lichten. N. C. DE G1JSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 89 Maart 1924 De Zomertijd. Hedennacht worden de openbare uurwer ken met het oog op den Zomertijd een uur yooruit gezet. Men zal goed doen huis- en zak-uurwer- fcen vanavond laat ook een uur vooruit te zetten Monument 3 October. De Commissie voor het Monument voorzitter prof. V. J. Blok, secretaris mr. M. D. Vos heeft bemerkt, dat nog lal van circulaires niet bij dc-n penningmeester zijn ingeleverd Zij noodigt, aangezien de tijd dringt, hen die nog rn 't bezit zijn van een circulaire, dringend uit om vóór 3 April ideze, ingevuld met het af te zonderen be drag, toe te zenden aan den penningmees ter, den heer Suringar, adres: Amsterdam- Bolle Bank. Rapenburg 39, alhier. Mochten circulaires in het ongerecde geraakt zijn, dan schijnt het gewenscht de bijdrage zelve aan genoemd adres vóór genoemden datum ïn te zenden. De Commissie toch dient vóór Üm datum te weten, over welke som zij be schikken kan. ■Mocht deze som niet voldoende blijken, Pm een besoheiden en toch waardig monu ment op de daarvoor bestemde plaats tot stand te bréngen, dan heeft zij besloten te pvenvegen, ol niet een monumentaal ge denkraam of een monumentale gedenkplaat hier ter stode op een geschikte plaats zou kunnen worden aangebracht. Zij doet ech ter nogmaals een ernstig beroep op med-e- iwezking, ten einde een monument als bo- v:nbedoe!d, door haar in de eerste plaats in bet oog gevat, tot stand te kunnen brengen tt) 3 October a.s. Vereeniging tot Bevordering der Bouwkunst. Aan de 193ste vergadering ging vooral een kunstbeschouwing van een kleurverza- sneJing afbeeldingen, speciaal op het gc- Ibird van de sierkunst, welwillend afge staan door het instituut voor Sier- en Nij- verheidskunst te 's-Gravenhage. De voorzitter, de heer J. A. Verhoog, opendp deze laatste vergadering van het Béizoan met een hartelijk welkom aan de aanwezigen en na goedkeuring van de no tulen was het woerd aan den heer Bern. Planjer, binnenhuis-architect alhier, die tot Onderwerp had gekozen: „Over de ontwik keling der moderne Kunstnijverheid", Waar de Vereeniging in da laatste jaren nog al veel sprekers in haar midden zag, dip uil den aard der zaak veelal don mo- tïornen woningbouw behandelden, was het ditmaal een verademing, om hel zoo eens lie noemen, zegt de secretaris, de lieer Fred. A. Wempe, een spreker te hooren, die meer speciaal zijn studie heeit gemaakt van de verzorging van de interieurs onzer jvonmgen. 't Kon niet uitblijven, of deze Spreker moest ook vanzelf de moderne kunstnijverheid ter sprake brengen, omdat Pr juist in da laatste jaren op dit gebied ge lukkig weer een herleving valt te consla- léeren. Onder Kunstnijverheid verslaat men de a^rvaarddging van die Imnstgebruiksvoor- Vrerpen, waarbij geiraoht is naar den schennen vorm in harmonie met omgeving Pi inhoud. Dat is dus: het sohoone gebruiksvoor- iworp dienstbaar gemaakt aan zijn bestem ming: de vorm, verband houdend met en Ontleend aan het materiaal, waarin de uit voering is geschied. Een weerspiegeling van tipt wezen van het voorwerp en van de geestelijke en stoffelijke omgeving daarvan. De Kunstnijverheid is in wezen een die nende kunst. Haar voortbrengselen zijn be stemd tot het nut of hel genoegen van den gebruiker. Zij heeft dit deels met de archi tectuur gemeen. Haar producten moeien gich aanpassen aan omgeving en beslem- tnttwr. Zij behoprf tot de minst vrije van alle kunsten. Haex beoefenaars onderwerpen zich aan een, voor haar bestaan noodzake lijke, gebondenheid. Dat de beoefening der Kunstnijverheid zich een plaats heelt weten te scheppen naast de beoefening der z.g. vrije kunst, dankt zij, volgens spreker, voor een deel aan het betreurenswaardig feit, dat het scheppend vermogen, het vermogen om on bewust schoonheid voort te brengen, bij de massa voor het grootste gedeelte verloren is. Het gevolg daarvan is, dat de ambachts man onmachtig is geworden, om, zooaJs vanzelf sprkend behoorde te zijn, het schoone gebruiksvoorwerp voort te bren gen. in een hoogst eenvoudige, doch des alniettemin van groote vakkennis en kunstgevoel getuigende causerie behandel- da spreker al die Sierende Kunsten, die dienstbaar worden gemaakt aan het schep pen van mooie interieurs in onze wonin gen. Zoo werd in den ruimsien zin des woords behandeld het meubel; de petten- bakkerskunst; de vervaardiging van glas werk; het weven, bedrukken en batikken van stollen en bet maken van kantwerk, in 't kort: „de textielkunst". Doch ook de decoratieve kunst kreeg een beurt, die o.a. omvat: „het gtae iu lood"; de wandbeschiideringen; het mozatek en de graiischo kunst, waaronder vanzelf vallen do verzorging van het boek; het reclaane- biljet, handelsdrukwerk met als overgang naar de vrije kunstvormen, het etsen, ds houtsnede en litograiie. 't Was hier en daar maar een greep uit het vele, dat de heer Planjer op zijn eigon- aardigen soberen verteltrant mededeelde, doch hel getuigde toch van een fijnen smaak en groote opmerkingsgave. Wat bracht hij al dat moois naar voren van die groote rij kunslnijveraars, zooals een Eer- lage, De Bazel en Penant; Colenbrander, Lion Cachet, Nieuwenhuis en Willem Brouwer! En zoo zija er vc-len van die persoonlijk heden, die medegewerkt hebben den bloei van onze Kunstnijverheid en die allen door den heer Planjer in zijn leerrijke voor dracht behandeld werden, ieder naar den aard van zijn werk. Wal bracht spreker al da' mooie van hun ontwerpen handig naar voren; doch hoe striemde hij ook het monsterachtig loclijke, zooals de aflichos van onze Leid- sohe Stedelijke Lichtfabrieken. Ja zeker, de lieer Planjer is eenvoudig in zijn optreden c-n zijn beschouwingen, doch hij weet het en voert ons zoo gezellig in dien huislijken kring, waarin kunst en smaak hoogtij vieren. Trouwens, de voordraoht zelf was al reeds van bijzondere bekoring en de groote serie lichtbeelden, welke er op volgde, was het niet minder, want hier was spreker juist in zijn element, toen hij op do fraaie projecties kon wijzen; op al dit schoons, hetwelk er dezer dagen en ook vroeger op het gebied van Kunstnijverheid vervaar digd wordt. Een luid applaus en een bij zondere daqk van den Voorzitter moet den heer Planjer overtuigd hebben, dat zijn mededeelingen wel geapprecieerd werden. De Voorzitter sloot dezè laatste winter vergadering me! een hartelijk afscheids woord tot in October, Volkszanga vond. Leidei: Oostveen. De volkszangavond, welke gisteren in de kleine zaal van de Sladszaal werd gegeven, was vrij goed bezet. Zelfs traden verschei dene mensclien als lid loe, en dat moet ook, want zonder leden. d. w. z. wanneer er niet meer leden komen, dan er tot dusver zijn, kan de vereeniging niet bestaan en zullen deze avonden, waarop men op zulke pret tige, geestige wijze meerdere bekendheid krijgt met de goede Nederlandsche compo nisten, helaas noodgedrongen tot het ver leden moeten gaan behooren. Dit waren on geveer de woorden, waarmee de waarne mend voorzitter van de Vereeniging, dr. Meyer, de aandacht van het publiek vroeg in een korle toespraak. Ziet men naar andere landen, bijv. Rus land, Tsecho-Slowakije en derg., niet Duitschland ol Engeland dan ziel men daar, dat liederen zooals bij ons beslaan naar het genre van „houdt er den moed maar in" daar weinig oi in het geheel niet voorkomen. De liederen, die daar ontstaan in den mond van het volk en er door wor den verspreid en voortgedragen, getuigen veelal van een wcemocdig-schoon karakter, zonder de banaliteit, die onze werken aan kleeft. In deze landen kan men dus spreken van volksliederen, óók in deze dagen. Bij ons moeten wij de heden ten dage meerendeels door de mcnschen gezongen liederen, moeien wij de muziek, die men overal hoort op orgels, In caié's, kortom op alle plaatsen, waar een paar menschen bij elkaar zijn, bestempelen mei den naam van „lorren". En dit is niet noodig. In vroeger jaren bestonden er in ons land zeer vele goede volksliederen, terwijl in dezen tijd Cath. van Rennes, Manna de Wijs Moulon, Joh. Oostveen, Spoel, v. Tetterode, en vele anderen volksliederen niaken in den goeden zin van het woord. Dit is nu wat de vereeniging Volkszang wildeze liederen door en door bekend ma ken aan hel Hollandsche volk in openbare zaaglessen, die plaats zullen hebben zoo lang cr geld is. Dil is lot onze spijl een om standigheid, waarvan op het oogenblik in de eerste plaals het slagen van hot dool der Vereeniging afhangt. Deze openbare zanglessen worden geleid door een zanger, iemand, die beschikt over een goed en krachtig geluid en op aardige geestige manier zijn op- en aanmerkingen kan plaatsen, wanneer fouten in de wijze van zingen van de menschen komen. Ditmaal was het Joh. Ooslveen, die voor ging met verschillende liederen, en op een wijze, die het publiek tevens de uilvoer ders tranen deed lachen. Ook werden eenige solo's gezongen door mej. E. van der Hoeven. Haar laatste lied, „Zonnelied", van Cath. van Rennes, werd uitbundig een tweeden keer door de geheele zaal meegezongen. Mejuffr. Van Ilallie heeft den gelieelen avond op zeer loffelijke wijze alle nummers begeleid. Ons Wapentuig. Gisteravond hield de afd. Ledden van de Herv. (Gerei.) Staatspartij in „Prediker" een opembare vergadering, waarin als spre ker'optrad ds. Roscam Abbing, van Amster dam, met hot onderwerp: „Ons wapen tuig." De goed bezochte vergadering werd door den Voorzitter, den heer C. Bloot, geopend met het lezen van Psalm 2, waarna ge meenschappelijk gezongen werd Psalm 81 vers 15 en 16. Daarop ging de Voorzitter voor in gebed, waarna hij met een enkel woord den spre ker inleidde. Deze ving aan met zijn blijdschap er over uit te spreken, dat hij hedenavond ein delijk eens in Leiden mocht optreden. En als hij dan met een inleidend woord wilde beginnen, dan merkte hij ai dadelijk op, dat het moeilijk is in de wereld steeds voor waarheid en recht uit te komen en volgens zijn geweien te leven. Voor de Roomschen is het gemakkelijker. Wanneer zij het niet in de wereld kunnen vinden, dan slaan daar de kloosters, waar zij in de eenzaam heid van de wereld afzonderlijk mogen leven. Bij de Protestanten is dil, althans in ons land, niet mogelijk. En nu kunnen wij ook doen zoaais de Doofierschen, die zich niet met de politiek cn het maatschappelijk leven willen bepioeiem. Dit ligt echter niet in de lijn van het Gereformeerde beginsel. Christus heeft zijn beginselen ook in de wereld uitgedragen. Dat is ook onze plicht, meende spreker. En zoo is ook de Herv. Gerof. Staats partij gorcepen, de Gerei, beginselen uit te dragen in de maatschappij en te strijden voor het recht en tegen het onrecht. Daarom had hij hedenavond tot onder werp gekozen: „Ons wapentuig" en is tot dit onderwerp gekomen naar aanleiding van 1 Samuel 17, waarin de strijd wordt beschreven van David tegen Goliath. David trok eerst de wapenrusting van Saul aan, maar deze was hem te zwaar, hij nain zijn slinger, deed daarin vijf gladde steenen en daarmede versloeg hij den reus. Waarom vijf steenen? Omdat het getal vijl een sym bool is van kracht. En zoo moet ook de kleine Herv. (Geref.) Staatspartij als wa pentuig vijf sloenen nemen om ten strijde te gaan tegen de machten van de Filistijnen van onzen tijd. De eerste steen van hel wapentuig wilde spr. noemen Eben Haëzer (tot hiertoe heeft de Heer geholpen). God helpt echter eerst, ais er offeranden gebracht zijn, zooals spr. verder uit de ge schiedenis van Israël in Samuels tijd aan toonde. Waar men ds afgoden I03 laai, er bekee ring van de zonden in de plaats voor stelt en God dient, daar wordt er een steen, een „Eben Haëzer", opgericht. Twee andere steenen in der Gereior- nicerden wapentuig moeten zijn de twee ta'felen van Gods Heilige Wet. Deze Heilige Wet, die geboden Gods, moeten zij toonen aan hun medebondgenodten: de Roomschen, de Protestanten, de Joden en de heidenen. Dit geld ook voor de Overheid. Deze mag niet neutraal zijn; zij is ook gebonden door de eerste tafel der Wet. Het gaat verder daarom, dat de Kerk (de Ilerv. Kerk) zal erkend worden door het volk als het lichaam van Christus. De Overheid geroepen om de Kerk van Christus te doen erkennen door het voik eo daarom moet gebroken worden met den neutralen Staat, waarvan ieder onder een roode, of een andere leuze wil plukken lot schade van het volk zelf. Hierna werd even gepauzeerd en gezon gen Psalm 62 6, waarna spr. tot den vier den steen kwam, welken wij vinden in do profetieën van Daniël, Hooidslui 2, waar de profeet aan hot hof van Koning Nebu- kadnezar de droomen van dien vorst uit legde. Daarin was sprake van een beeld, gelijkende op een menschengedaamte, met een gouden hoofd, terwijl de andere liohaamsdeelen van zilver, koper, ijzer en leem waren. Dit beeld was een zinnebeeld van een groot wereldrijk, waarvan Nebukadnezar het hoofd was, maar dat uiteen zou vallen gelijk andere wereldrijken dit, zooals dat van Alexander den Groole en het Romein- sohe Rijk, omdait de Anti-Christ or heer- schen zou en Ohrislus er niel zou worden erkend. De Staat wilde de Kerk in haar dienst hebben, wat ten opzichte der Roomsche Kerk kon geschieden, maar liiet met de waro Kerk van Christus. De vierde steen, die zich afscheurde van het beeld, in Daniël 2 genoemd, was Chris tus, die de wereld zou overwinnen en waar mede ook de groep, die spr. mede vertegen woordigt, den strijd in de wereld kan aan vaarden. Na de droeve gevolgen van de valsehe eenheid, welke voortvloeit uit de begeerte naar maoht lot op den huidigen dag te heb ben geschetst, kwam spr. ten slotte tot den vijfden steen, den zwaren steen, op het graf van Jezus neergelegd, doch dien de vrou wen vonden afgewenteld, ten teeben, dat Christus was opgestaan en ten hemel geva ren, waar Hij, zittende aan Gods rechter hand, te Zijner tijd de ware eenheid zal brengen op aarde. Een en ander werd door spr. met uit spraken uit den Bijbel gestaafd. Zijn welsprekend, doch niet gemakkelijk te volgen betoog, waarvan wij slechls een vluchtige, onvolledige schels kunnen geven, werd met groote aandacht gevolgd. De spr. besloot zelf met gebed, waarna de aanwezigen voor het heengaan een Psalm vers zongen. Er werd zoowel in de zaal als bij den uit gang gecollecteerd. De melkprijs. Gisteravond vergaderde de gecombineerde Leidsche Melkhandel met de besturen van de melkveehoudersbonden. De heer Uilenboogaard, voorzitter, deelde mede, dat een overeenkomst is gelroflen met den Zuid-Hollandschen Melkhandel, om den melkprijs per 1 April mei één cent le verlagen; over een verdere verlaging, die vermoedelijk 6 April zal plaats hebben, zal vooraf worden geconfereerd, met den Zuid- Hollandschen Melkhandel. Mocht blijken, dat de algemcene zuivel- waarde een daling der melkprijs billijken, dan zal dit ook voor den Kring Leiden van toepassing zijn. Daarna volgden besprekingen ever een premie-toeslag op taxe-levéring, aan de hand van hel concept-contract, door de commissie uit den Zuid-Hollandschen Melk handel in overleg met de algevaardigden der melkveehouders samengesteld. Uit de wederzijdsche besprekingen bleek, dat deze regeling voor den Kring Leiden vele bezwaren heelt, en daarom wordt overeengekomen, dat de Leidsche Melkhan del op korten termijn een gewijzigd voorstel ter behandeling zal indienen, zooveel mo gelijk rekening houdende met de grondge dachte, dat loon moet worden betaald naar geprcsleerden arbeid. Als derde punt werd door de melkvee houders naar voren gebracht, dat gedurende de maand April de melk op den gewonen tijd, dus zonnetijd, zal worden geleverd. Hiertegen wordt van de zijde van dun Melkhandel bezwaar aangeteekend, doch de melkveehouders wcnschen hiervan niel af te wijken en eenparig zullen zij weigeren om de melk op den zomertijd te leveren. Alle melkveehouders zuilen worden aan gespoord zich aan dit besluit te houden. (Applaus van melkveehouder3zijdc). In de rondvraag werden nog eenige op merkingen gemaakt, aangaande de ver plaatsing van melk, naar elders, over het verslag in de pers van de laatste vergade ring en de laatste melkprijs-verlaging voor kaasboeren. De vergadering verliep in goede harmo nie, niettegenstaande men in alle gemoede lijkheid elkaar in ronde, ware woorden toesprak. Vermakelijk oi eigeilijk! Uit werkelijk zeer goede bron, vernemen wij heden, dat de nieuwe boom, ol het draaimechaniek of beide.", voor de afslui ting van den spoorwegovergang bij den Rijnsburgerweg uitDuitschland moet komen. Commentaar overbodig. De Regeering, de Koninklijke Acade mie van Wetenschappen te Amsterdam en de Leidsche Universiteit hebben prof. dr. P. J. Blok, boogleeraar in de vaderlandsche geschiedenis alhier, aangewezen om hen te vertegenwoordigen bij de viering van hel zevende eeuwfeest van de universiteit te Napels op 1 Mei a.s. Voor bel examen als apothekersassis tent waren hier gisteren opgeroepen drie candidaten. Geslaagd zijn de dames A. J. v. Velzen, geb. te Rotterdam; D. Berg, geb. te Rotterdam, en J. C. Waterreus, geb. te Den Haag. Te, Amsterdam is geslaagd voor het diploma adspirant-inspccteur van politie onze stadgenoot A. de Raadt. B. en W. dezer gemeente hebben be sloten met ingang van heden het van ge meentewege tot onlspanningslokaal, tijdens de wintermaanden, voor werkloozen inge richte gedeelte van 's Gravenstein te sluiten. De heer Witmans zal hierover eenige vra gen tot B. en W. richten. Wij vernemen verder, dat tegelijkertijd met ingang van vandaag het verstrekken aan werkloozen van brandstoffen legen ver minderden prijs heeit opgehouden. Het on langs door den heer Van Stralen gedane voorstel om dit nog veertien dagen langer te doen voortduren dan was vastgesteld, wordt dus niet verwezenlijkt. Na de liefdadigheidsuilvocring ten be hoeve van het Marine-Sanatoriumfonds door de Marine-Kustwacht gegeven rustte BINNENLAND. In den aanstaanden nacht, van Zaterdag op Zondag dus, gaat de Zomertijd offi cieel in. De Leidsche Melkhandel ovet den melk prijs en dei- tijd ran melklevering. Het honderdjarig beslaan van de Neder landsche Handel-Maat3chappij. De Eerste Kamer over den accijns op bier en invoerrecht op bier en thee. De arbeidsvoorwaarden van het spoor wegpersoneel: de B.A.N.S. (voorwaardelijk) en de Nentrale Bond aanvaarden de voor waarden der directie. De Twentsche textielfabrikanten hebben het bemiddelingsvoorstel-Zaalberg in het conflict aanvaard. BUITENLAND. De samenstelling van hel kabinet Poin- caré. Von Kater, Lossow en Seisser verlaten Beieren met „verlof". Overeenstemming is bereikt in het Lon- densche verkeetsconilid. Daugherty is afgetreden als attorney-ge neral der Vereenigde Stalen. HET PLAATSELIJK COMITÉ ORGANI SEERT TE LEIDEN SPORTFEESTEN IN DE MANEGE AAN DE KAISERSTBAAT OP 2, 3 EN 4 APRIL. U HEBT TOCH REEDS PLAATSKAARTEN GEKOCHT? op het Comité nog de aangename taak zijn groote erkentelijkheid te beluigen voor de belangstelling en de sympathieke gezind heid, welke van de zijde der Leidsche bur gerij op dien avond zoo onverdeeld ten aan zien dier uitvoering is getoond. Ook zij hier nog met dankbaarheid de medewerking ver meld, welke het van verschillende zijden ondervond. Allermeest zij hier met eere ver meld de heer Fleuron, die door zijn geheel bc-langlooze medewerking voor de tooneel- regie alsook door eigen voordracht op den avond zelf, het peil dezer sponlane uitvoe ring van ongeschoolde dilettanten belang rijk heeit opgevoerd. Met voldoening kan het comité wijzen op een ruitoe iinancieele hale ten bedrage van ruim f 275, waarmedo ook ten aanzien van het eigenlijk doel, n. 1. daadwerkelijken steun aan het Marine-Sanatorium-Fonds, den avond ten zeerste geslaagd is te achten. Het bioscoop-bezoekend publiek alhier wordt in den laatsten tijd verwend. De directies van de twee bioscoop-theaters, welke Leidon Iplt, toch wedijveren met elkaar om het goede programma's voor te zetten met eerste-kiasse-hoofdfilms. Nadat gistermiddag in het „L u x r- theater" een eere-voorstelling voer genoodijden was gegeven, om dezen reeds toen te doen profiteeren van hot voornaam ste nummer van het nieuwe week-pro- gramma. wc-rd deze film gisteravond voor het eerst in de gewone avondvoorstelling vertoond. Velen stelden er belang in. „In den draaimolen des levens", zoo hcei deze film. geeft inderdaad in zeven akten heelwal bezienswaardigs le aanschouwen. De liefde speelt er een hoofdiol in en de verliefden kwijlen zich best van hun taak als iilmaclrices en -acteurs. Bovendien geeft deze rolprent te genieten van prach tige inferieure, van mooi naluurtafcreelen, en geelt zij te zien massa-opnemingen, hierbij o.a. vam kermisvermakelijkheden; het wufte leven in Weenen, en de smart, welke daar geleden wordt. Er is weer heelwat loe noodig geweest om dit kunstwerk zóó samen ie stollen. Het bijprogramrna geeft ook veel moois en veel aardigs. Journal, Ilollandsch nieuws en portretten zijn zeer uitgebreid. Ook een gekleurde film vraagt de attenlie. Het „C a s in o-t h ea l e r" geeft mede een keurig verzergd programma, le begin nen met een flinke weekrevue, gevolgd door een zeer komische één-acter „De groo te veldslag." De hoofdfilm: „Ruport von Ilenlzau", Be staande uit negen acten, ons terug naar het ridderlijk tijdperk Jer middel eeuwen en is prachtig, zoowel van aanklce- ding als van spel. Hel genot er van wordi nog verhoogd door liet keurige orgelspel, dat er bij ten gehoore wordt gebracht. Wie dil nummer zien wil, knme spoedig, wanl de verlooning er van wordt niet verlengd. Maandagavond a.s. geelt de Arheiders- Zangvereeniging „De Stem des Volks", in samenwerking met het kinderkoor „De Kleine Stem" cn het inuziekensemble „Bo- bette" eert cfincsrt in de Sladszaal ten bal*

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1