UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. I fraudes moesten worden uitgeroeid en ver- ■oohi. een geldboete van f 500 subsidiair 1Ö0 dagen hechtenis. De kantonrechter, uitspraak doende, veroordeelde beklaagde overeenkomstig den gestelden eisch. Do commissaris van politie der aid. D. to 's-Gravenhage, waarschuwt opnieuw tegen het afleveren van goede ren aan J. J. D. Hip, wonende aldaar Ja- oob-Cats-straat 110. Hij maakt er voorna melijk n'jn werk van, te schrijven op aan biedingen in vakbladen en maakt, speciaal pp het platteland, veel slachtoffers. Naar de „N. R. C r t" verneemt, heelt de directie van de Rolterdamsclie Elec- trisclio Tramwegmaatscliappij zich genood zaakt gezien, nogmaals aan 74 man van haar personeel ontslag te geven en wel aan 1 depólchef, 1 opzichter, 2 controleurs. 1 klerk op het kantoor, 2 werklieden uit de werkplaats, 40 poetsers en 27 remwerkers. Do datum van dit ontslag is nog niet vast gesteld, waarschijnlijk zal het ongeveer hall April ingaan. Nog meer ontslagen zouden zijn te wachten. Een verdere bezuimgings- maalrege! van de directie is de intrekking van het vrije vervoer voor het werkplaats- personeel. De vaste havenarbeiders te Rotterdam hebben Zaterdag overal hel werk hervat. Ook de losse arbeiders hebben zich weer aan de verschillende aanneem- kantoren gemeld. Allen zijn, voor zoover er werk was, aan den arbeid kunnen gaan. De Centrale Bond van Transportarbeiders heelt de reglementaire uitkeering aan de leden ver strekt. Bij de Stecnkolen-Handelsvereenig.ng is dien morgen een nieuw conflict gerezen, liet personeel van deze maatschappij slaakte niet Toen nu Donderdagavond op den Dordtscben Straatweg een aantal werkwilligen door sta kers was mishandeld, durlden Vrijdagmor gen verschillende arbeiders niet aan het werk gaan. De directie bood hun aan in lood sen te overnachten. Reeds was er voor een aantal bedden gezorgd. Bevreesd voor nog meer molestaties sloot een deel der arbeiders zich echter bij de stakers aan. Zaterdagmorgen meldden zij zich weer, doclf nu weigerde de directie hun het loon uil te betalen, op grond van het plegen van contractbreuk. Ruim 400 man hebben daar op het werk neergelegd. De stakers hebben daarop de bemiddeling ingeroepen van den burgemeester. Burgemeester Wylcma ont ving een deputatie uit de arbeiders van de S. H. V. Hij kon echter geen enkele toezeg' ging doen en zeide, in dit conflict niet bemid delend te kunnen optreden. Mevr. E. v. P., wier llecjcicn Donderdag ln baar woning aan den Noord singel, te Rotterdam, bij een kachel in brand naren geraakt, is in het ziekenhuis aoin deD Bergweg aan de bekomen braud- wonden overleden. Gistermorgen te vier uur j« een auto, waarin vijl te Amsterdam woonachtige personen gezeten waren, aan den kant van den weg ie Zandvoort tus- sohen een boom en een telefoonpaal be kneld geraakt. De auto werd vernield en hel telefoonnet beschadigd, zoodat de ver binding eenigen tijd gestoord was. De inzit tenden kwamen met den schrik vrij. llit Sliedrecht wordt gemeld, dat de staking bij de aannemersfirma Den Brcejen van den Bout, uitgebreid is op alle werken. Op het oogenblik wordt geslaakt op de weikcn te Belteld, bij b enlo, Amsterdam, IJ muiden, Schiedam, Maassluis en Nijmegen. De werkgevers der atd. Gorinchem van den Ncderl. Aannemersbond slellên voor 171/*fo loonsverlaging voor bet lager- en 15?„ voor bel liooger personeel in het baggerbedrijf. Het secretariaat der Ncderlandsche Jaarbeurs te Utrecht deelt mede. dat aan de 10de Beurs S27 firma's hebben deelgenomen, legen 736 aan de 9da Beurs. De 10de Beurs werd in totaal, vol gens de uitgegeven entreebewijzen, bezocht door circa 38.656 personen, legen 25,056 personen, die de vorige Beurs bezochten. Op de inschr ij vingen der 8 pel.-premie-leening van het Kol. Instituut zal geen toewijzing plaats vinden, wegens de geringe sympathie bij het publiek. Nader kan omtrent den moord op den 82 jarigen landbouwer J. Mod derman, te Drachlster-Compagnie, het vol gende worden gemeld: De moordenaar heelt in een halfsleens- reuur van een hok een gat gemaakt en is daar doorheen gekropen. Vermoedelijk is M. eerst een wonde toege bracht. Daarna moet de moordenaar een •kast hebben opengebroken en vervolgens een pommode, waarvan hij den inhoud uitecn- gr haald heelt. De moord werd onldekl door een vroegere dienstbode, thans wonende te Ureterp, die M. Iiad willen bezoeken, en diedoor de ach terdeur, welke dorr den moordenaar was epengelalen, binnenkwam. Zij vond alles «verhoop liggen. Uer.e vreemde loesland gaf baar aanleiding de buren te waarschuwen bij wie toevallig een rijksveldwachter aan- wi z.g was. Laatstgenoemde ging een onder zoek instellen, deed de deuren van de bed stede open en vond daar het lijk met een laken ever het hootd. Een revolver op de kc Jdeplank is niet afgevuurd. l)e justitie nil Leeuwarden is ter plaalse aangekomen, benevens de polilie-deskundige C. J. van Ledden Hulsebosch, uit Amster dam. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hccll een rijksveldwachter met' zijn politie hond gespeurd. Eenige jaren geleden heelt in de buurt «en inbraak plaats gehad bij een landbou wer, wiens huishoudster door bandieten in bedwang werd gehouden. Een van hen maakte toen f 1500 buit. Deze bandieten b< i-tt men niet kunnen arresleeren. Hel spoor van den politiehond leidde naar de w.T.uig van J. van der H., ongeveer een kwarier gaans van de plaats van het in,s- drijl. De zoon van dozen, gehuwd, doch die daar sleeds nachtverblijf houdt, is later aan gehouden op aanwijzing van den politie hond, d';, bij herhaling leg-n hem opsprong en hem de pet van het hooid trok. Verder zijn nog aangehouden de twee broeders van den eersten aangehoudene en nog twee per sonen uit Surhuisterveenscheheide, die in den bewusten nacht laat zijn thuis geko men. De verdachten zijn naar Drachten overgebracht en worden naar Leeuwarden getransporteerd. De verslagcne had twee galen in het voor hoofd, vermoedelijk toegebracht mei een ha mer, die bebloed in bed lag eD waarvan de steel is afgebroken. Deze is niet gevonden. Waarschijnlijk heeft een worsteling plaats gehad, daar het lichaam en hel bed op ver schillende plaalsen bloedsporen vertoonden, o.a. ook aan den zolder der bedslede. Ver moedelijk heeft hel misdrijf na middernacht plaats gehad. Er is nagenoeg niets ont vreemd. De verslagene had ongeveer 500 gulden in een doosje op de kast slaan, dat de daders niel hebben gevonden. De familie wist hoeveel geld er in huis was. Op grond van de aanwijzingen van den hond beslaat een zeer slerk vermoeden legen den eerst- aangehoudene, die ecliler pertinent ontkent, evenals de andere 4 gearresteerden. De po litiedeskundige, de heer Van Ledden Huize hos, heeft vinger- en gipsafdrukken ge maakt. De woning van hel slachtoffer ligt op on geveer 20 minuten gaans van het dorp Drachster Compagnie. De afstand tot de naaste woning bedraagt 200 Heter. Officieel is thans gemeld, dat de werkverschaffing in Drente word slopgezet op 27 en 28 Maart a.s, Vrijdagis onder Workum het eerste kievitsei gevonden. Do burgemeester van Sit- tard maakt bekend, dat herhaaldelijk bij hem inlichtingen werden gevraagd omtrent de N.V. Hoenderpark ,,De Toekomst", ge vestigd te Wintraak, gemeente Munsterge- leen, eigenaar een zekcro Blom. Daar be doeld Hoenderpark gelegen is onder do gemeente Munstergeleen en ook bedoelde Blom in die gemeente woonaohtig is, wordt belanghebbenden in overweging gegeven, voor inlichtingen ziob te wenden tot den burgemeester van Munstergeleen. If e t „V a k b 1 a d v. d. S c h o e nm." deelt mede, dal in Februari 1924 de volgen de invoer van schoenwerk van leder heeft plaats gehad: totale invoer 92,745 paren, Ier waarde van f311,000, per paar f 3.35, waarvan uit Duilschland 58,402 paren, ter waarde van 1138,000, per paar 12.35, Bel gië 1812 paren, Ier waarde van f7000, per paar f 3.85, Groot-Brilannië 21,527 paar, ter waarde van 167,000, per paar f3.10, Zwit serland 7891 paren, ter waarde van f 77,000, per paar f 9.90, Tsjecho-Slowakije 3304 pa ren, ter waarde van f 15,000, per paar I 6 50, tegen in Febr. 1923 totaal 318,094 paren ter waarde van 11,045,000, per paar 13.30. M e n meldt u i IB r a s s el, dit de Belgische regeering groote baggerwerk- (uigen naar het nauw van Bath heeft ge zonden, welke de Schelde daar op een groo- tere diepte moeten brengen dan tot dusver ooit bereikt was. Een praatzieke oude jonge- juffrouw zette rioh tussohen twee oudere heeron en spotte: ,,Als een roosje tusschco de doornen 1" „Neen", zei de een, ,,je kunt beter zeg gen als een tong lusschen sandwiches." 0 BUITENLANDSCH GEMENGD. Onverwacht is te Berlijn overleden de Tsjecho-Slowaksche gezant aldaar Wladimir Tusar, geboren in 1877. Te Rome heetl een gymnasiast zijn leeraar, die hem gestraft had, met revolver- scholen zwaar gewond. De jongen joeg zich vervolgens een kogel door het hoofd en was op slag dood. Te Blackburn in het Engelsche graaf schap Lancaster, heerscht don laatstefi lijd een zóó hevige influenza-cpidcmie, als men in jaren niet heeft gekend. Het aantal doo- den is .schrikbarend groot. Gedurende de laatste veerlien dagen zijn niet minder dan 130 menschen begraven. Verschillende fabrieken moesten worden ge sloten, daar een groot deel der arbeiders ziek is. Er zijn 4000 lijder?. Tegenover de haven van Alexandria is een visschcrsbool op een mijn geloopcn. De boot vloog in de lucht, met het gevolg, dat alle zestien opvarenden jammerlijk om het leven kwamen. In den laalslen tijd werden herhaalde lijk mijnen in de Egyptische wateren gesig naleerd, zonder dal zij echter konden wor den gevonden. Toen de groote White Star Liner „Olym- pis" te New-York voor de terugreis naar En geland het dok te New-York verliet, kwam zij in aanvaring met een andere Engelsche boot, de „St. George", De „Olympic" voelde den schok nagenoeg niet en bekwam geen averij, zoodat zij, na onderzoek, de reis kon voortzetten. De „St. George" echter bekwam ernstige averij en de schade wordt geschat op 150.000 dollar. Drie personen aan boord van de „St. George", van wie twee vrouwen, werden ge wond, terwijl vijf andere vrouwelijke pas sagiers door den schrik tlauw vielen. Volgens een ooggetuige heeft het ongeval plaats gevonden, doordien de „St. George" een wedstrijd hield met een andere boot, de „Arcadian", om het eerst uit de haven te zijn. De „Arcadian" zag het gevaar tijdig en wist de „Olympic" le ontwijken, doch de ,Sl. George" kon een botsing niel meer ver mijden. De .Arcadian" heelt een groot deel van de passagiers van de „St. George" aan boord genomen. Brooklyn en Manhattan worden geterro riseerd door e n jong meisje met kort ge kuipt haar, dat winkels en reslauranls be steelt, meestal geholpen door een manne- lijken makker, die de personen in hel ver trek met een revolver in bedwang houdt. Woensdagavond is die jonge dame weer aan den slag geweesl, ditmaal in een winkel van leeren kotters, valiezen e.d. Zij liet den win kelier met een ladder een valies uit een hooge kast halen; en toen de man boven op de ladder stond, gebood het meisje hem met den zarhten dwang van een revolver, daar nog even te blijven staan. Intusschen haal de de kortgeknipte bandiete de toonbank lade leeg en verdween toen met medeneming van 75 dollar, waarbij zij de winkeldeur achter zich op slot draaide. De winkelier vloog zoodra hij alleen was naar het winkelraam en slaagde er in de aandacht te IrekkeD van de voorbijgangers en van de politie, die hem verlosten. Dit is al de 16de welgeslaagde diefstal met bedreiging in het hart van New-York en Brooklyn, gepleegd door het meisje met de kortgeknipte lokken. RECLAME. 6520 II Alphen Voor het Kantongerecht alhier diende de zaak tegen den vergunning houder L., die in strijd met de politie verordening op Zondag sterken drank had verkocht (het z.g n. tapverbod). Het O. M. vroeg beklaagdes veroordeeling tot 15 sub. 5 dagen. De Kantonrechter, dadelijk uitspraak doen de, verklaarde de verordening betreffende 't tapverbond bindend en veroordeele be klaagde tot f 3 sub. 3 dagen hechtenis. Koudekerk. Donderdagavond hield de vereeuiging „Helpt Elkander", bedoelende uitkeering bij ziekte, haar 14do jaarvergade ring in de bovenzaal van het café De Bruin. De voorzitter, de heer N. P. Slegtenhorst, opende de vergadering en gaf een kort over zicht over het laatste vereenigingsjaar, waaruit bleek, dat het ledental, wat de ge wone leden betreft, 130 en dat der buiten gewone leden 41 telt. Buitengewone zaken kwamen niet voor, zoodat ook dit vereeni- gingsjaar rustig verliep. De secretaris, de heer P. de Jong Klz., las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester, de he*r P. Boers, gaf een finantieel overzicht, hetwelk in hoofd zaak hierop neerkwam, dat het saldo van het vorige jaar bedroeg f 532.60 de ontvan- sten waren f 505. OS, de uitgaven f 621.25, zoo dat het batig saldo bedroeg f 716.41. De uitkeering bij ziekte had bedragen f 486.45. De commissie tot onderzoek dezer rekening rapporteerde, bij monde van den heer A. Zuidwijk, dat de boeken en beschei den in de beste orde werden bevonden. De voorzitter dankt de commissie voor 't gedane onderzoek en den penningmeester voor zijn accuraat beheer en spreekt den wensch uit, dat hij dit werk nog lang met dezelfde nauwkeurigheid mag verrichten. Tot bestuursleden werden herkozen de hceren Jac. Verb ree en M. van der Bijl, ter wijl wegens het bedanken van d«n heer J. Schrcuder wegens hoogen leeftijd, gekozen Tsordt dc heer G. P. de Jong Kz. Tot lid in do commissie voor het nazien der boeken, wordt in plaats van den he*r M. de Wit, door den voorzitter Aangewezen de heer P. Bervoets. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting.. Leimuiilen. De Raad dezer gemeente vergadert Woensdag 26 Maart a.s. des avonds te zeven uur. Agenda; 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Benoeming lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim; 4. Benoeming lid der schallingscommissie; 5. \oorstel tot het aangaan van een geldleening groot f 10.000 6. Voorstel tot aankoop van een drukmachine; 7. Financieele besluiten; 8. Nadere voorstellen inzake het openen van een Rek-Courant; 9. Machtiging tot pu blieke verpachting van het jachtrecht. Nieuwe-Wetering- De heer A van Hacstrcgt, voorzitter van den R.-h. Land- arbeidersbond is als zoodanig afgetreden. In zijn plaats is als voorzitter gekozen d6 heer M. Klerks alhier. Vrijdagavond werd een propaganda- avond gehouden in het café De Wit waar als spreker optrad de heer Vader, lid van het hoofdbestuur van St Deus-Dedit. De pasbenoemde voorzitter de heer M. Klerks riep allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder den heer Vader, die dezen avond voor Nieuwe-Wetering het organisatie- leven zou uiteenzetten, alsmede het afdce- lingsbesluur, en opende daarna de ■vergade ring met den Chrislelijken groet De heer Vader thans het woord verkrij gende zeide dezen avond de sociale wetge ving in het kort te willen bespreken, als mede de belangen van de arbeiders voor heen en thans en wat alzoo door de vak organisaties is bereikt geworden. Spreker behandelde de Invaliditeitswet, de ouder domswet, de ongevallenwet, waarmede in 1903 door de regeering is begonnen en die na 20 jaar in 1923 in werking is getreden, alsmede de Ziektewet, welke nog altijd op zich laat wachten. Maar door versterking der organisatie zegt spreker kan nog veel bereikt worden in de toekomst. Aan het slot van zijn rede spoorde spreker allen aan lid van de organisatie te worden. Een luid applaus beloonde den spreker voor zijn rede Van de gelegenheid lot het stellen van vra gen werd een druk gebruik gemankt, zoo ook door den voorzitter van den Christelij- ken Arbeidersbond. De gestelde vragen wer den alle door den spreker en den adviseur naar genoegen beantwoord. Hierna gaven zich eenige nieuwe leden op, terwijl enkele onderen zich opgaven voor het doen van huisbezoek bij ongeor ganiseerden om alzoo nog meerdere leden te verwerven. Daarna werd door den voorzitter een woord van dank gebracht aan den heer Va der voor zijn leerrijke lessen, die hij dezen avond had gegeven, alsmede aan den gees telijk adviseur en het afdeelingsbesluur voor hun belangstelling en ten slotte aan allen voor hun opkomst, waarna de vergadering met den Christel ijken groet werd gesloten. Rijnzaterwoude. Toen de landbouwer de^R. Vrijdagavond met zijn vrouw naar huis reed, viel door het afloopen van een wiel zijn tilbury op zij. Behoudens eenige kleine ontvellingen kwamen de inzittenden met den schrik vrij. Aan het rijtuig is nog al een en ander beschadigd. Woubingge Heden werd weder voor het Kantongerecht behandeld de zaak legen den veldwachter T. alhier, die verdacht werd van meineed. De rechter-commissaris, die deze zaak had geïnstrueerd, had deze zaak weder naar het Kantongerecht verwezen, omdat zijn inziens hier van geen meineed sprake was. Het O. M. vroeg vrijspraak, welk vonnis door den waarnemend Kantonrechter werd bevestigd. De verdediger, mr. Fokker,sloot zich hier bij aan. De veldwachter was beschuldigd, dat hij iemand behulpzaam was geweest bij het visschen in een verboden water, en zoo doende en verklaring zouden hebben afge legd in strijd met de waarheid. Haarlemmermeer In een daartoe ge houden vergadering is le Hoofddorp opge richt een vereeniging voor emigratie, welke den naam draagt van: „Comité voor Haar lemmermeer en omstreken tot bevordering van de emigratie naar Canada en andere landen". Het comité is samengesteld uit dc heeren Treur, C. F. J. Heinsius. N. T. Geerlsema, J. C. Eeels, C. Slikker, O. J. Kramer, Joh. Verkuijl Mzn. en G van Holk. Eerstgenoemde fungeert als voorzitter en laatstgenoemde als secretaris. Katwijk. Burger. Sland. Ge- horen: Jan Reinier, Z. van II. Bloot en A. K. Parlevliet Cornells, Z. van G. den Hol lander en W. Aandewiel Cornells, Z. vau J. van der Marei en W, van den Burg Cornelia, D. van M. van der Marei en C. vau der Bent. Overleden: Arend den Hollander 26 jecht. genoote van B. van Rhijn. -Ondertrouwd: B. de Jong en H. van Rijn T. Ouwehand en L. van Dijk J. van Velzen en A. van Duijvenvoorde. Gelrouwd: H. de Vries en A- van Dijk IJ. K. Norder en 11. Ouwehand J. Ver- sleegt eu S. de Mooij. Tol hoofd van de in Augustus le ope nen Chr. School voor Goref. onderwijs is benoemd de heer W. van Veen, onderwijzer aan de dr. Kuyper-school te' Vlaardingen. Katwijk-aan-Zee. Van de travylvis- scherïj kwamen Zalerdag le IJmuiden aan de markt de loggers: KW 105 met f 1067: KW 19 met f 551; KW 15 met f 634; KW 41 met f 737: KW 173 met f 603, KW 22 met f 345; KW 35 met f 555; KW 47 met f 160: KW 86 met f 377; KW 1 met f 580 en KW 57 met f 302 besomming. Lisse. Bij onderhandsche inschrijving is de bouw van 4 burgerwoonhuizen voor rekening van den heer J. H. Nieuwenhuis in de Vcldhorstslraat opgedragen aan de firma .Gebr. Moolenaar, aannemers alhier. Aan den heer Corn. Valk te Lisserdijk is de bouw opgedragen van een woonhuis aan den Lisserweg, voor rekening van den heer C. Slootweg alhier. Burg. Stand. Geboren: Adria- nus Theodorus Z. v. Th. A. Bakker en M. van Dam. Jacobus Petrus Z. v. C. P. v. d. Hulst en H. M. van Wees—Freerk, Z. v. A. in 't Veld en G. Smink. Jan Hendrik Z. v. Th. Visser en M. M. Meyer. Ondertrouwd: P. Mielo en M. J. v. noven. Noordwijk Geboren: Maarten, Z. van M. van der Niet en A. Vink Anlhonius, i. van J. Verloop en E. A. Wassenaar Jan Hendrik Jelis, Z. van A. R. Overvelde en A. de Haas Johanna Hubcrdina, D. van G. H. van Went en G. M. Aarts. Antje, D. -van J. Klinkenberg en J. van Duin. Ondertrouwd: Cornells van der Niet 23 j. en Cornelia Passchier 21 j. Overleden: Maria Wasina van den Berg 71 j. Hendrik Zwetsloot 82 j., wednr. van J. v. d. Berg. Cornelia Caspers 82 j., wed. II. Trompert. Noordwijkerhont. Burgerlijke stand.-- Geboren: Martinus Jozef, Z. v. Martinus Mooijekind en Maria Petronella Kortekaas. Adiianus Johannes, Z. v. Johannes Bon en Maria lluberla van Rijn. Jacobus Jo zef Z. van Martinus Bergman en Maria Alida van Hensbergen. Adriana Cornelia, D. v. Johannes van Stein en Ida Helena Radings. Dina Adriana. D. van Abra ham Mieras en Johanne Catharina de Kam. Paulus Johannes, Z. van Johannes van der Werf en Agatha Barbara van der Meij. Jacobus Petrus, Z. van Johannes Karei Berkhout en Cornelia Hoogendoorn. Overleden: Cornelius Adrianus v. Schie, 29 j. Johannes Andreas Sariemijn, 40 j. wonende te Alkmaar. Johannes Jacobu9 Carolus Bos 52 j., te Amsterdam. Nico- laas Koomen lij. Simon Kerkvliet 62 j. Johannes Sluiter 67 j., le Amsterdam. Oegstgeest. De heer B. P. van Dorsten alhier is in Den Haag geslaagd voor 2e stuur man van de groote stoomvaart ter koop vaardij. Sassenheim Burger!. Stand - Geboren: Anlonie Willem, Z. van J. Spaar garen en C. Griekspoor. Margarelha Hen- drica. D. van J. H. V. d. Horst en A. C. Hoogland Hermanus Joseph, Z. van J. A. v d. Noort en F. C. C. Alkemade en Corne lls Joseph, Z. van dezelfde ouders. Jacob, Z. van J. van Nieuwkoop en A. Heemskerk. Overleden; J. Mecuwissen 76 i, Voorhout Gemeenteraad, Voorziller de burgemeester. Afwezig de wethouder Warmerdam niet kennisgeving wegens zieklc, welke de voor- zifter hoopt dat weer spoedig geweken mag zijn. Na opening der vergadering met gebed, wil de voorziller. alvorens verder te gaan, een woord van gtlufcwensch spreken, tot den secretaris, met zijn benoeming lot bur- gemeester van den gemeente Groolebroek, Spreker hoopt dat hij in die gemeenle zich' evengoed zal inwerken als hier, en twijfelt niel of de heer Schrijnders zal zich daar in zijn functie als burgemeester, de achting van' zijn gemeentenaren welen te verweVvcn. Al kofl spreker niet verhelen, dat men hem hier noode zal zien heengaande beste wen- schen vergezellen hem naar zijn nieuwe slandplaats. De heer Schrijnders. dankle den voorzif ter, en den raad voor de waardeerende woorden en gelukwenschen. Zeker heelt hij met groote vreugde kennis mogen nemen van zijn maatschappelijke promotie, en is hiermede zijn hartewensch en levensideaal in vervulling; toch kan hij niet ontveinzen dat Voorhout met de schil derachtige omgeving veel bekoring voor hem heeft gehad en nog heeft. Spreker had hier een aangenamen werk kring gevonden, wat voor een groot deel te danken was aan de tegemoetkomende hou ding van Yoorhouls publiek, en aan de aan gename loyale samenwerking met burge meester, weihouders en raad, wal zijn be scheiden taak in hooge male vergemakke lijkt heeft. Nog voor zijn vertrek, hoop spr. zijn waar deering nog ec-ns le kunnen uitspreken, en hij hoopt voor Voorhouts belang dat de ge zindheid ten opzichte van den nieuwen secretaris evengoed mag zijn. Dan is de toe komst gewaarborgd. Aan de orde komen nu de ingekomen slukken. Van God. Stalen is ingekomen een mis sive over de salarisrcgeling van den ge- meente-onlvanger, wiens aanvangssalaris vastgesteld werd cp f 1100. Van denlieer v. d. Voet is een voorstel ingekomen om de commissie tol arbeidsbe middeling, die in haar vierjarig bestaan, nog niet actief geweest was, op le heffen. Besloten werd hiertoe over le gaan, met dankbetuiging aan de leden voor wat ze niet gedaan hadden. Over de gevraagde voorschoten voor Set lager onderwijs, werd voorgesteld d'e norm per leerling le stellen op f13.12 te stellen, waardoor het voorschot werd voor de Chris telijke School 1572; voor dc R.-K. Jongens school 11280; voor de R.-K. Meisjesschool f1186. Bg voorziller deell hierop mede dat B. en W. aan een uilnoodiging gevolg gegeven hadden voor een conferenlie ten Raadhuizc te Sassenheim, .naar aanleiding van het be kende adres van de Iloll. Mij. van Land bouw, over het blijven voeren van den zon netijd, na 30 Maart. Ook de-afd. Voorhout van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur had een adres ge zonden van gelijke strekking. Op bedoelde conferentie is besloten dat aan kerk en schoolbesturen zal verzocht worden ook den zonnetijd le voeren. Voor de Secretarie zal voorloopig tot 1 Juni de zonnetijd blijven gelden. Op 15 Mei zal wederom een vergadering gehouden worden voor den verderen duu£ van den zomer. Zonder hoofdelijke stemming werd beslo ten hierop in le gaan. Van een ingezetene, is een adres ingeko men, waarin deze verzoekt vanwege de slechte tijden en werkeloosheid, zijn ach- terslallige huishuur en eenige losse schulden te betalen, Dc heer v. d. Voel meende dal dil adres niet thuisbekoerde bij den raad, maar J»j B. en W. als Burgerlijk Armbestuur. Het was echter aan den raad gericltf, B. en W. stellen voor, hierop niet in te gaan, daar dit precedenten schept. De raad ging hiermede accoard. De Zangvereeniging vroeg en verkreeg een subsidie van f 25. De geilenfokvoreer.iging vraagt een sub sidie, daar er nog een schuld te delgen is van f 167 en dit od de leden niet verhaald kan worden, die over het algemeen niet ka pitaalkrachtige menschen zijn. De heer v. d. Voel meent dat de grond slag der Vereeniging niet goed is. Voor zoo'n nuttige zaak moet men meer contributie hef fen; wat ook de voorzitter meent, want vo rig jaar is ook al hel tekort van f 27 gedekt. Wordt afwijzend beschikt. Goedgekeurd werd ook öaf de gemeente, bij de luindersvereeniging „Eensgezindheid" te Noordwijkerhont garant zou zijn voor f5000 aan voorschotten te verstrekken aan leden dier vereeniging voor zoover die leden Voorhouters zijn en onder toezicht van B. en W. De heer Nijssen wilde die toezicKlcom- missie nog uitgebreid zien doch na een toe lichting van den heer v. d. Inan, kon deze met den loop der zaken genoegen nemen. De rondvraag leverde niets op, Waarop de vergadering gesloten werd. Voorschoten. Bij de gehouden aanbe- sloding voor het bouwen van e-n iandbou- werewoning voor rekening van den beer Abr. Kranenburg alhier, waren ingeleverd 9 biljetten. 1. Firma H. Blok, Den Haag, f 10.995; 2. A. Kadé, Den Haag. f 11.495 3 G. A Niers- man, alhier, f 12 319; 4. v. Dongen cn Glas bergen, Leidschendam, f 12.490; 5. Ronden au en v. Varik, Leiden, f 12.500; 6. A. J. de later, Leiden, f 12.666; 7. C. van Oostrum, Warmond, f 12.900 8. J. Zuiderduin en J. Kooy, Voorschoten, f 12.990; 9. Splinter, Lei den, 113.775. De gunning is aangehouden. >4 Wederom Vrijdag een jubileum op dé fabriek der Kon. Ned. Edelmetaatbedrijven, De heer A. Vallentgoed herdacht zijn 26- jarig jubileum. Door de directie werd hl) hiermede gelukgewenscht en hem een cou vert met inhoud overhandigd, terwijl ten

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6