Êo. f9645. MAANDAG 24 MAART Anno 1924 Officieele Kennispevfoften. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voj^namste nieuws van heden. w II IIBMH II IDSCH DAGBLA PRIJS DER AD TERTENTEN: 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs, Kleine Advertentién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags én Eaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Ct3. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchdque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per weekZ0.1S. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd tijn, per week ,0.18, Franco per post ƒ2.86 -f portokosten. Dit nummsr bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkeL Vischmarkt 18 (telef. 12-25) is DINSDAG yerkrijgbaar SCHELVISCH a f0.13— f 0.15—f 0.24, SCHOL a f0.16-f0.32, SCHAR a f 0.15, TARBOT a f 0.80 en TONG a f 1.per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burg. Leiden, 2-ï Maart 1924. SCHOUW VAN WEGEN, ENZ. Burgemeester en Wethouders van Leiden"; Gelet op artikel 17 der Verordening van 6 Juli 1699 (gemeenteblad No. 15), laatstelijk gewijzigd bij Verordening van den 6en Fe bruari 1913 (Gemeenteblad No. 4) Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat tö beginnen met Dinsdag 1 April a.s. zullen worden geschouwd alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, ste gen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe belioorende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover töie bijzonder eigendom zijn, en, zonder ver hindering door of vanwege rechthebbenden, Voor het publiek verkeer openstaan en alle wateringen en slooten en de riolen ter ver vanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behoorende sluizen, duikers, bui zen, toegangskokers en dergelijke werken, Voor zoover die bijzonder eigendom zijn. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2-1 Ma-art 1924. „Kunst en Vriendschap". 't Was Zaterdagavond in „De Graanbeurs" wèl kunst en vriendschap! Immers het man nenkoor „Kunst en \riendschap gaf ex een uitvoering en werd welwillend bijgestaan door de iooneelvereeniging „Kunst en Vriendschap". De belangstelling was groot en het naa lie el wait in, eer allen volgens regelen van rang ten opzichte van de \ereeniging een. eerste-, tweede- of derde-klasss-plaats had- 'den gekregen. Voorstellen en amendemen- Jen werden le dien opzichte lot den voor zitter dier uitvoerende Vereeniging gericht. Het kwam echter in orde langs den weg van minnelijke schikking en opschuiving, al werd er het „precies" achter liet „aanvang acht uur" een halfuur geweld door aange daan. Het Leidsche slrijkensemble „Euterpe", Jiotwelk ook welwillend medewerkte, liet teen zijn opgeweklen marsch weerklinken, waarnaar groot en klein aandachtig luis terde. Het woord, om het samenzijn ollicïeel te openen, was toen aan den president, den lieer L. van Gils, die zich met vrijmoedig heid en met hei-der slemgeluid, een voorzit ter van een zangvereeniging waardig, van zijn zeker niet alledaagsche laak kweet. Een genoegen was het hem, dat men in grooten getale was komen luisteren naar de prestaties van het koor, in korlen lijd be reikt. Hij dankte den pachler van de zaal j voor het in-gebruik-geven van deze; „Euterpe" en de looneelislen voor hun wel willendheid. Hij wees er op hoe de alge- meene malaise nadeelig had ingewerkt op het geven van deze uilvoering, evenals het gemis aan echt lenteweer tol dusverre groei en bloei in de natuur heeft tegengewerkt. Toch heeft men getracht zoo goed mogelijk door te gaan, hoewel de financieele toestand van velen dit pogen bemoeilijkte. Dank zij Sympathie en steun van vrienden van het mannenkoor zal dit echter kunnen mede dingen naar een prijs op het zangconcours te Rotterdam op 19 April a.s. Spreker hoopte, dat het koor gelauwerd zal mogen terugkce- ren. Er is ijverig voor gestudeerd en de re sultaten, tot nu toe verkregen met Richard Hols „De rots in zee", het gekozen wed strijdnummer, zal men hier dra kunnen liooren. Spreker bracht nog naar voren hoe hier onder de werkmansklasse ware kunst te weinig wordt gewaardeerd; maar ook hoe het voor haar veel le kostbaar is om kennis te maken met kunst, waarvan opvoedende kracht uitgaat. Daardoor is het des te moei lijker om een zangkoor rijp te maken voor zijn taak. Kracht en energie zijn echter bij ons, verzekerde de voorzitter, op de bres ge weest. De directeur is de vader van hel koor en hij slaat het als zoodanig bij. De uitvoe ring, ook en niet het minst van het bewuste nummer, zal er van geluigen. Hij zeide voorts te hopen, dat dezen avond zou geves tigd worden de indruk, dat de zangers hun best hebben gedaan en gehandhaafd hebben de leuze; „Waar een wil is, daar is ook een weg". Uit de vergadering sleune men daar om ook hot concoursfonds, waarvoor een in zameling zou gehouden worden. „Euterpe", dat hedenavond voor de vijf- en-twintigsle maal een Vereeniging van dienst is, heeft Leidens sympathie. Moge ook Kunst en Vriendschap" zi£h zulk gen naam en zooveel sympathie verwerven in en bui ten Leiden als met „Euterpe" reeds het ge val is. Ten slotle wenschle spr. allen een avond van aandacht en genot, onder mededeeling, dat men tot vijf uur bijeen mocht wezen; maar bovenal was het zijn wensch dat men huiswaarts zou keeren met de overtuiging: Dit koor mag er wezen In aansluiting met dit gesprokene vermel den wij meteen, dat „Euterpe" met een har telijke toespraak van den voorzilier door dezen een zilveren herinneringsmedaille werd aangeboden, om aan het vaandel te hechten, uit overweging, dat het de vijf-en- twintigste keer was, dat het ensemble een Vereeniging muzikaal hielp. De eerste maal, 'dat het dit koor aldus bijstond, ontving hot een blijvenden lauwerkrans. Ook de direc teur van het mannenkoor, de heer A. K. A. Burgdorlfer, werd door den voorzitter met een toespraak gehuldigd. IWij gelooven te mogen zeggen, dat allen tevreden zijn geweest over de prestaties van het koor en er van overtuigd zijn geworden, dat het veel goede eigenschappen bezit en deze laat uilkomen. Het zal zeer zeker met „De rots in zee" een goed figuur op het con cours maken. Den nog restenden tijd toch' nog maar goed besleden on dan met moed er op afl Het koor bezit dezen en heeft ver trouwen in zijn direoleur. Wij zullen er ons over verheugen, als men ons na het con cours een goede tijding brengt. A7an hel andere „Kunst en Vriendschap" zagen wij „De knecht van twee meesters of een dag vol vergissingen", waarmede veel succes werd behaald, al slond een der spe lers dan ook op voet van oorlog met de Fransche taal. Volgens het programma moest hei na de pauze opvoeren „Een oude rot in de val". „Euterpe" speelde met animo zijn num mers. Jammer, dal het programma eenige door dit ensemble uit te- voeren composities zoo deerlijk gehavend onder de aandacht der bezoekers bracht en o. a. vermeldde een Intermezzo „Simpnico", „Theijcall it Don- cing" en „Wennich dich sek damuss ich Wienen". Dit programma voorspelde ook een bal onder leiding van den balletmeester Chr. de Graaf. Zooals wij indertijd hebben medege deeld, beslool de Raad alhier tot het aan gaan r an een hypothecaire geldleening, groot f 320,000 op 81 boven- en beneden woningen, Deze leening zal op 2 April a.s. worden aangegaan door tusschenkomst van de N.V. Hypothecair en Intermediair Be drijf, ie 's-Gravenhage. De heer A. S. van Ewijck, gepension- neerd ambtenaar van 's Rijks Directe Belas tingen, laatstelijk chef de bureau ien kantore aan de Langebrug, heeft, blijkens een adver tentie in ons Blad van heden, zich gevestigd als adviseur in belastingzaken. Wij vestigen hierop de aandacht, daar het in den tegenwoordigen tijd voor menigeen van groot belang is te achten, indien hij bij aangiften, verzoek- en bezwaarschriften op belastinggebied van alleszins deskundige voorlichting gebruik kan maken. De langdu rige ervaring als belaslingambtenaar van den heer Van Ewijck en zijn hierdoor verkregen groole bekendheid met personen en toestan den in onze sl'ad, zijn ongetwijfeld een beste aanbeveling. Hoewel er van het meer of minder succes van de L.a.w.e.t.-week nog weinig kan worden gezegd, mogen wij de conclu sie, welke wij door sommigen nu reeds hoor den maken, dat zij niets zal geven, voor het minsl als voorbarig afwijzen. Zij wordt bo vendien voorloopig gelogenstraft door de fei ten. Het was Zaterdagmiddag en vooral Za terdagavond buitengewoon druk in de stad, zóó, als wij liet gedurend een lange reeks Zaterdagen niet hebben waargenomen. Die drukle cencentreerde zich voornamelijk in de winkelstraten. Etalages, welke zich op een of andere wijze onderscheiden, trokken vooral veel (oeschouwers. En waar men sehen zijn, zijn toch ook koopers. Enkele neringdoenden, die wij spraken, mochten dan ook niet klagen, zeiden zij. En dat zegt wat, in dezen tijdl Wanneer men zich lusschen de massa be woog, die door de slralen wandelden of voor de winkels stonden, hoorde men herhaalde lijk de étalages prijzen en waardeering er over uitspreken. Ook dal reeds heeft waar de. Bij herhaald bezoek werd ons aanvan kelijk oordeel, dat er veel werk van het etaleeren is gemaakt, nog zeer versterkt. Er zijn er een aantal bij van zeer superieure kwaliteit. Konden wij Donderdag de opening van de nieuw gebouwde Bleekerssluizersbrug aankondigen, wij zijn nu ook gemachtigd mee te deelen, dat er meerdere voortgang komt in den houw van de Hoogewoerdsbrug, aan het eind der Breeslraat, dank zij de ver anderde weersgesteldheid. Hei betonnen onderdek is nu geheel gereed en droog, zoo dat daarop kan worden voortgewerkt. Ook is men met meerdere activiteit aan het werk getogen met het in-ordc-maken van het nieuwe siraatgedeelte Iloogewoerd-Zijd- gracht. Het zal niet lang meer duren, of aan weerszijden van en lusschen de tramrails is een klinkerbestrating aangelegd, waardoor ook het verkeer van voetgangers en voertui gen daar zal kunnen plaats hebben. Vóór eenigen lijd deed het bericht de ronde, dat een drietal jongelui uit Leiden een voetreis om de wereld wilden maken en Zon dag 23 Maart zouden vertrekken. Dit bericht gold de Gebrs. W. en R. Luitjes en W. J. Langerak. wonende in de Trompstraat en in de Oosterdwarsstraat, achter den ZijlsiugeL Wij zijn eens op kondschap uitgegaan, om, wanneer de avonturiers hun lange wandeling zouden aanvaarden, er een en ander aan onze lezers van te kunnen vertellen. Wij ver namen echter, dat zij, mede onder invloed van hun ouders, het plan hadden opgegeven, wat vooral Langerak speet. Hij zou, als hij een paar andere goede kameraads kon vin den, de reis nog gaarne ondernemen. Bij alle drie was het plan daartoe gerijpt, doordat de jongens werkloos waren. Zij hadden tijdens en na den oorlog vrij goede betrekkingen op een kantoor gehad, maar waren wegens slapte in zaken buiten belrekking geraakt. De twee gebroeders L. waren nu een handel in kunstbloemen begonnen. Zij hadden, ware de reis doorgegaan, zich in verbinding willen stellen met één ol meer groote zaken, om door het verkoopen van prentkaarten ais anderszins reclame le ma ken. Zaterdagmiddag stond W. met zijn echlgenoote voor een winkel te kijken aan den Nieuwe-Rijn. W. rookte met smaak een sigaartje. Dicht bij hem stond een kind met zoo'n welbekenden reclame-ballon. Op een of andere manier is de sigaar in aan raking gekomen met den ballon een plof, een vlam. Het ballonnetje weg en tevens de wenkbrauwen van W. en van zijn echt- genoote. 't Is weeg eens een waarschuwing om met deze ballonnetjes voorzichtig te zijn. Zaterdag 22 en Zondag 23 Maart wa ren door de Woningbouwvereeniging „Ons Belang" vastgesteld als dagen van bezich tiging van de over eenige weken te betrek ken 3f woningen, w.o. één met winkel, ge legen aan de Nanniestraat. Ondanks het min gunstige weer hadden zeer veel leden ook zij, wier volgnummer nog geen recht gaf op een van deze woningen van de geboden gelegenheid gebruik gemaakt. Onze tolaal-indruk van de bezichtigde woningen, waarvan een enkele reeds vrij ver gevorderd was, is, dal de woning recht gerieflijk is ingericht. Er is met ruimte en met geld (het door het Rijk toegestane be drag voor den bouw) gewoekerd. Zij bezit voldoende kasten. Het en-suite-systeem met de vier naar de schuifwand geplaatste uit gebouwde kasten geeft aan de woning een burgerlijk cachet. De beneden-, zoowel als de bovenwoning hebben vier kamere, plus zolderruimte, closet met waterbesproeiing, keuken, enz. In één woord is het in alle op zichten een moderne woning en doet den architect, den heer J. J. Frank, alle eer aan. Aannemer van deze is wederom de heer N. Siikvoori. Morgen zal het de datum zijn, waarop het echtpaar SimonsOuwerkerk herdenkt, dat het zestig jaar geleden in het huwelijk trad. Deze oudjes, die zooals ons het bestuur van de Buurthuurdersvereeniging „De Kooi" verzekert, de achting van hun buurtgenoo- ten genieten, zijn, trots hun hoogen leeftijd, nog zeer levenslustig, en het zal hun dien dag aan blijken van sympathie niet ont breken. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen van IC—22 Maart 207 volwas sen personen, 13 kinderen, totaal 220. Het ontwerp-kieswet van mej. Van Dorp. Naar aanleiding van verschillende uit- noodigingen, lot oordeelen over en zoo mo gelijk steunen van het ontwerp-Kieswet-mej. Van Dorp, heeft de gecombineerde Ned. Ver eeniging tot verbetering van het Kiesstelsel te Utrecht ai3 haar oordeel uitgesproken: dat kieskringen steeds slechts een admi nistratief karakter moeten dragen, dus niet de ééne algemeene verkiezing over héél het land (provincie, gemeente) moeten splitsen in een aanlal geheel op zichzelf slaande verkiezingen; dat het den kiezc-ra vrij moet slaan één zelfde candidaat te stellen overal, waar zij dat willen; dat siemmenoverdracht niet beheerschl moet worden door den wil der candidalenn, niaar enkel door den wil der kiezers; dat in den uitslag der stemming tevens moet liggen de voorziening in eventueele tu9schenlijdsche vacatures en in geen geval voor die vervulling nieuwe stemming moet noodig zijn; dat de eerstvolgende verandering in het kiesstelsel eindelijk de definitieve behoort ts zijn en dus ons brengen moet het stelsel, dat hel dichtst mogelijk tot het ideaal na dert; dat om al die redenen het onlwerp-Van Dorp onaannemelijk is. Het conilict in de textielnijverheid. Naar „Het Volk" verneemt, hebben in de afgeloopen week twee vergaderingen piaais gehad tusschen de hoofdbesturen der drie bij het conflict betrokken textielarbeiders-orga nisaties. In deze bijeenkomsten hebben de besturen hun houding vastgesteld naar aan leiding van den brief, door de werkgevers- organisalies aan de arbeidersorganisaties gezonden, en de uitnoodiging, die zij heb ben ontvangen voor de conferentie op Dinsdag a.s. in Den Haag, onder leiding van den directeur-generaal van den arbeid. De postcheque- en giro-dienst. In het rapport, (op het oogenblik in bu- bewerking op de Landsdrukkerij) van de commissie-Tak, ingesteld voor het opsporen van de oorzaken der ontwrichting van den postchègue- en girodienst, worden ook straf fen voorgesteld voor degenen, die, naar het oordeel der commissie, verantwoordelijk zijn geweest yoor de ontwrichting. Zoo zou men den directeur, den heer A. W. Kymmel, die nog steeds verlof heeft, willen terugstel len tot den rang van inspecteur der poste rijen, en den onder-directeur, den heer M. Bolt, tot den rang van hoofdcommies. („Hbta.") De Raad van Woerden besloot om ge. durende den zomertijd den aanvang dor wekelijkeohe kaasmarkt te stellen op 9 uur, in plaats van 8 uur, zooalg hij de ge wone tijdrekening plaats heeft. Ie.der op zijn eigen torrein. Dat is de lous bij de Departementen Oorlog en Marine zijn besto maatjes, maar met elkanders zaken kebbon zij niets noodig en daarin komen rij elkander ook niet tegemoet, al zou daardoor besparing van Rijksgcld mo gelijk zijn. In Helder is een marinehospitaal, ver telt de „Msb.". In Rotterdam liggen ma rinier3. Wordt eT nu te Rottendam een ma nnier ernstig ziek, dan wordt doze ge transporteerd naar Helder I Dat er to Rot terdam ziekenhuizen zijn en in Den Haag een militair hospitaal is, hindert allemaal niet. Vrijdag arriveerde te Rotterdam, na een tooht van meer dan vier uur, do mai-i- ne-zieken-auto uit Helder, met liet noo- dige personeel, vier man. Een zieke marinier werd ingeladen en de tenigtooht begon. Voor het geld, dat dit vervoer kost, uitsluitend cn alleen om t» voorkomeai, dat een marinier ergens an ders komt, dan in bet Marinchospitaal, bad hij weken elders verpleegd kunnen wordon. MaaT wat geeft hot ook. Het Rijk bet-aait! Het Verbond van Vereenigingcu van Sigarenfabrikanten in Nederland, de Ne- derlandsche R.-K. Vereeniging van Siga renfabrikanten, de Vereeniging van R.-K. Sigarenfabrikanten „Valkenswaard", do Vereeniging van R.-K. Sigarenfabrikanten ,,De Kempen", do Nodoriandsohe Bond van SigarenwinkeJiersvereenigingcn, de Nationale Hanzebond van Sigarenwinke liers, de Nederiandsohe Sigarenmakeie- en Tabaksberwerkerebond, de Nederland- 6cke R.-K. Tabaksbewerkersbond, de Chris telijke Bond van Sigarenmakers -V Tabaks, bewerkers in Nederland, de Nederland- soho Federatie van Sigarenmakers en Ta baksbewerkers, de Algemeene Bond van Sigarenmakers Ss Tabaksbewerkers in Ne derland, hebben aan den Minister van Fi nanciën een adres gezonden, luidende. dat zij, tor gelegenheid van de door Uwe Exoellontio aan de afgevaardigden dier Organisaties otp 10 Maart j.l. verleende audiëntie, met belangstelling kennis geno men hebben van bet voornemen van Uwe Excellentie om hun bet ontwerp van een Wetsvoorstel tot verhooging van ilen Ta- baksaooijns, zoodra dit door Uwe Ex cellentie met den heer Movers is vastge steld, ter inzage te zenden dat zij, ter voldoening aan het verzoek van Uwe Excellentie, de eer hebben Uwe Excellentie hieihij aan te Meden een be knopt overzicht van den toestand waarin de Sigarenindustrie zich bevindt dot zij vertrouwen dat Uwe Excellentie doordrongen moge worden van het feit, dat 'de ernstige noodtoestand der Sigarenin dustrie niet toelaat op die Industrie meer dere lasten te leggen Redonon waarom zij Uwe Excellentie eerbiedig verzoeken niet over le gaan tot verihooging van den Tabaksaccijns. 't Welk doende enz Voor genoemde Organisaties, M. SMITH, Voorzitter, J. VAN DE WATER, Alg. Secr. De S. D. A. P. heeft, in overleg met het N. V. V., voor de viering van het Mei feest van dit jaar de volgende leuzen vast gesteld: Vóór democratie in slaat en bedrijf, vóór handhaving en doorvoering van den achlurendag en vóór ontwapening. Gedep. Staten van Noord-Holland heb ben er bezwaar legen gemaakt de gemeenle- begrooiing van Haarlem goed le keuren, omdat daarop geló.p zijn uilgetrokken voor den yacantiebijslag van het gemeenleperso- neel. BINNENLAND. Een ongunstig oordeel over het onlweip- kie3wet van mej. Van Dorp Overwogen wordt de instelling van een diiectorinm in plaats van een directeur, generaal der Posterijen en Telegrafie. De moord te Drachtster-Compagnie. Adres aan deu Minister van Financiën inzake verhooging van den tabaksaccijns. BUITENLAND. President Cooligde blijft het oogenblik niet gnnstig achten voor een ontwapenings conferentie. In Frankrijk zijn de financieele voorstel. Ien wet geworden. De le München gearresteerde pacifist Quidde weer op vrije voeten. Het eerste lustrnm der fascisten in Italië. Tiede van Mnssolini. Gcd. Staten van Gelderland hebben op hun audiëntie de Koningin gevraagd voor een bezoek aan Gelderland ter gele genheid van de opening van het nieuwe provinciehuis le Arnhem. Zij heeft gun-tig op het verzoc-k beschikt en zal van den zomer officieel naar Arnhem komen om hot oogenblik bij te wanen, waarop het provin. oichuis in gebruik genomen zal worden. De heer D. W. Stork, ts Hengelo, heeft aan het pensioenfonds van de Coöperatieve Winkelvereeniging Hengelo f 1000 geschon ken. Hij is vcerlig jaar bestuurslid van de coëperatie geweest en heeft thans als zoo danig bedankt. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 April benoemd lot burgemeester van Neder- horst-den-Berg, mr. W. I. Doude van Troost wijk; is aan A. E. Albers Pistorius, op zijn verzoek, met ingang van 1 April a.seer vol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonreehter-plaatsvervanger in het kan ton Helmond, onder dankbetuiging; is- aan den opziener der visscherijen 1ste klasse J. II. van der Mooren, te 's-Hertogenbosch, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit 's Rijks dienst; is de bronzen eeremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend aan S. Jonker, jachtopziener te Hoornsterzwaag, gemeente Scholerland. Naar „De Tel." verneeml, doen den laatsten lijd in poslkringen geruchlen de ronde als zou de plaats van directeur-gene. raai vervangen worden door een directo rium. Men overweegt inderdaad de instelling van zoo'n lichaam, omdat dan beter de lei ding van buitenndienst, administratieven en technischen dienst zou zijn le concentreereu. Ofschoon nog geen definitieve beslissing is genomen, worden als leden van 't direc torium genoemd: de heer Duynslee als des kundige voor den buitendienst, mr, J. F. van Royen als deskundige voor den adminislra- lieven dienst, en ir. Van Embden als des kundige voor den technischen dienst. De instelling van het directorium zou ech ter in geen geval vóór 1 Mei te verwachlcn zijn op welken datum de tegenwoordigs hoofdinspecleur zou ail re-den. Hel plan tol de instelling van dit college heeft evenwel niels uit ie slaan mei het rap port der commissie, die volgens de memorie van antwoord op de Poslhegrooting 1924 door den directeur-generaal zou zijn inge steld om een onderzoek in le stellen naar de organisatie en werkwijze van hei hoofd bestuur. Deze commissie toch heelt alleen de werk wijze in liet gebouw aan de Korienaevkade te besludceren en haar opdracht betreft niet de reorganisatie van de directie van hel ge. heele postbedrijf. Volgens het „Utrechtsch Predikbeur tenblad" heeft de kerkeraad der Ned.-IIerv. Gem. te Utrecht besloten het adres van ge meenteleden, om te verhinderen, dat het raam van Toorop in de Domkerk zal wor den geplaatst, door te zenden naar het college van kerkvoogden, nadat verworpen was een voorstel van liet heele moderamen, om een commissie te benoemen, welke zich in verbinding zal slellen met hel college van kerkvoogden, over de plaatsing van be doeld raam. Op een van zijn laatste colleges heeft prof. Magnus meegedeeld, naar het „Ulr. Dbl." mededeelt, dal hij enkele dagen na liet door liet Studentencorps gezonden adres aan den Minister inzake zijn laboratorium, een telegram heeft ontvangen van den Minister, waarin deze een toezegging deed tol verbetering van het gebouw. De kantonrechter tc Hulst, mr. Van de Ven, heeft zich tot de bevolking gericht met een publicatie, waarin hij er op wij- dat I dc vrijmoedigheid, waarmede algemeen op Zalerchigmidd.ig na één uur wordt doorge- werkt aan het ongelooflijke grenst. Daarge- 1 laten hoe men over de sociale wetten denkt.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1