Swaertenbrockx is op dreef, maar Eij vindt ia De Natris een passend tegenstander. Bij een Oranje-aanval schiet Krom van grooten afstond hoog op doel. De Bie springt op, vangt het leer doch valt terug, zoodat de bal, die daarna dadelijk werd weggeworpen, klaarblijkelijk de doellijn was gepasseerd De scheidsrechter, die bij den doelpaal stond bleek echter niets te'hebben geconstateerd en liet doorspelen, wat hem een fluitcon cert van den engelenbak bezorgde. Eenige minuten is Oranje nu sterker maar de on samenhangende attaques worden niet be hoorlijk afgewerkt en hebben dus geen suc ces. Lefèvre heeft eenmaal bijna succes met een kei juist onder de lat, doch als altijd weet De Bie het leer te stoppen. En lang zamerhand neemt België dan het spel in handen. De Oranje-ploeg valt ineen, zelfs De Boer doet zeer onzeker, en alleen aan 't schitterend spel van Denis, goed bijgestaan door Tetzner, Lefèvre en soms door Van Linge, is oorzaak dat er geen doelpunten komen. Een uitval van Holland levert nog bijna een doelpunt op als Groen eindelijk eens wat goeds doet, maar de Groninger kopt het leer tegen den paal, en dan komt, met België in de meerderheid, het einde van dezen weinig spannenden kamp. Over spel, spelers en leiding. In geen jaren hebben wij een Holland Belgiê-wedstrijd bijgewoond, die zoo weinig heeft voldaan als deze. Het slechte weer en de gesteldheid van het terrein kan slechts ten deele als verontschuldiging worden aan gevoerd. Want verleden jaar was dat alles geen zier beter en toch hebben wij toen kun nen genieten, wel is waar niet van een op hoog peil staanden, maar dan toch van een enerveerenden wedstrijd, rijk aan emotie en bezieling. Hoe zielig stak de vertooning van thans daarbij af. Wanneer de Oranje mannen nu ook al geen enthousiasme meer kunnen vinden, zelfs niet voor een wedstrijd tegen dc Belgen» wat moet het dan worden straks op de Olympische Spelen Werkelijk, wij hebben er een hard hoofd in. Als deze ploeg de kracht van het Nederlandsche voet bal heeft weergegeven, dan is de inzinking nog veel dieper dan wij hadden vermoed Het was een zeer matig spelletje, wat de onzen hebben gedemonstreerd en dat de Bel gen niet hebben' gewonnen pleit niet voor hen, ondanks den geweldigen tegenstand van Denis. Onze spelers waren stukken tc lang- zaam, begrepen elkaar volstrekt niet, cn moesten in balcontrólo en zuiver plaatsen voor de Belgen onderdoen.. Dat zij desniet tegenstaande zoo dikwijls het vijandelijk doel hebben belaagd was te» danken aan het individueel schitterende spel van De Matris, die bij iederen aanval de leiding had. Het kan niet ontkend worden, dat ue Belgen beter voetbal speelden, en als zoodanig ver dienden zij dan ook de overwinning, maar toch misten wij heel den middag dat over rompelende, dat met een ruk naar voren ko men en dat felle schot, waardoor zij vroeger zoo gevreesd wareD. Nu nog was het dikwijls niet onverdienstelijk, maar het bracht geen emotie meer en' de schoten, indien heb zoo ver kwam 2a lang drijven, warén tam en onzuiver. De ster van het veld, de speler, 'die ver boven de anderen uitblonk, was de Hollancl- sche aanvoerder Harry Denis. De H. B. fcrvr heeft een buitengewonen wedstrijd ge speeld en ontelbare malen dé Belgen tot wanhoop gébracht. Hij is het geweest, die ons land voor een nederlaag heeft behoed. Zijn buurman Tetzner kwam er na een on- J zeker begin eveneens goed in en was stellig zijn plaat-s wel waard. Niet vergeten moet i worden dat hij tegenover de beste Belgische I vleugel stond, die het hem" moeilijk genoeg 1 heeft gemaakt. Dat- hij te veel van z'n plaats loopt, gelijk na de samenstelling van het elf tal door sommigen werd beweerd kunnen wij vooralsnog niet toegeven. Wel echter was 't plaatsen van den bal heel matig. Keeper De Boer hebben wij dikwijls veel beter gezien. Hij was weifelend en langzaam ên scheen 7.00 nu en dan het leer niet kwijt te kunnen worden. Verschillende malen liep hij er mee, en het Belgische doelpunt was daarvan ook een gevolg. Het zou ons niet verbazen als hij z'n laatst en internationalen wedstrijd heeft gespeeld. De halflinie verrichtte haar verdedigende taak vrij goed. Lefèvre was hier de beste, kon goed overweg met Denis en hing als een klit aan z'n tegenstanders. Van Linge was te langzaam en is duidelijk op z'n re tour. Af en toe viel z'n kopwerk nog op, m£ar iets buitengewoons was het niet, ter wijl Krom er eigenlijk niets van terecht bracht. Op het duo Coppée-Gillis had hij ab soluut geen vat en do Belgen passeerden hom zoo vaak zij wilden. Minder nog was deze linie wat betreft het aanvallend werk. Ook dn dit opzicht was Lefèvre, vooral na de pauze, beter dan de anderen. Hij gaf zoo nu en dan nog eens goed aan en zette Groos johan aan het werk. Zoowel Van Linge als Krom schoten hierin stukken te kort. Gedu rende heel den wedstrijd hebben wij Van Linge geen enkelen keer het spel naar de vleugels zien openen. Hetgeen trouwens een fout was waaraan ook Pijl zich in ernstige mate schuldig maakte en dat nog wel niettegenstaande de binnenspel ers zeer zwak waren en dus alleen van de vleugels succes kon verwacht worden. Toch vonden wij Pijl niet onvoldoende. Verschillende fraaie schoten kwamen va a eijn voet en zoo nu en dan toonde hij ook wel degelijk het geheim van den trough-pass te kennen. Zijn linkerbuurman Groen heeft vrijwel niets uitgericht evenmin als Visser, die echter een tikjo beter was door zijn ge weldig doorzetten. De Natris en Groosjohan ondervonden absoluut geen steun en het is eerstgenoemde niet euvel te duiden dat hi.i het na de rust vaak alleen probeerde, leder Kal moeten toegeven dat deze Amsterdam mer in de vertegenwoordigende ploeg thuis hoort. Wanneer hij den bal kreeg kwam het publiek plotseling in spanning en dikwijls ging men zelfs staan om te zien wat de Ajaxied zou doen. Zijn weergalooze meester schap over den bal dwong bewondering af en Groosjohan stond dan ook ver bij hem in de schaduw. Alleen na de rust heeft de laat- «te iets gepresteerd. Daarvóór was het heel matig. Bij de Belgen was juist de voorhoede het beste deel met Houet als 't zwakke punt en Coppée als uitblinker. De fouten dezer linie noemden wij reeds. De halflinie was^ zwak. behalve Fierens, die een keurige part-ij heefi> gespeeld en niet alleen uitstekend verdedig de maar ook een geweldige, ruggesteun was voor de voorhoede. De backs waren als al tijd goed, Swaertenbroeckx zelfs schitterend evenals keeper Do Bie, die menig warm ap plaus heeft geoogst. De drie-en-twintigste man in het veld, scheidsrechter Andersen, maakte geen bij zonderen indruk. Zijn opvattingen strookten niet altijd met die, welke hier te lande gei den. Het voortdurend onnoodig ophouden van het spel was hinderlijk. Uitslagen van gisteien. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Interland-wedstrijd. Amsterdam! Nederland—België 1— Competitie. Westel. Ie klasse Afd. II'. Haarlem- Excelsior 22. 2e klasse: Neplunus—Zandvoort 43; U.S.C.—Unitas 1—3. 3e klasse A: R.V.C.—Celerilas 1—2; L.F.C. V.D.S. afgelast. 3e klasse B: Steeds Volharden—Lugdu- num 21. 4e klasse: BodegravenD.R.V. 52. Res. 3e klasse: ft.V.V. IllL.F.C. II 3 0. Znidel. Ie klasse: Willem II—Noad 2—0; B.V.V.—Eindhoven 1—0; Philips—Bredania 2—1; N.A.C.—M.V.V. 3—1. Oostel. Ie klasse: EnschedéVitesse 4—0. Noordel. Ie klasse: Alcides—Veendam 1— 4; Frisia—Upright 1—1; Achilles—Be Quick 4—1. Vriendschappelijk, Leiden: A.S.C.A.D.O. 43. LEIDSCHE VOETBALBOND. Ie klasse: Lugd. IIQuick Boys I 1 D. V. S. I—U. V. S. II 0—3. 3e klasse: Leidsche Boys IIA. S. C. IV CA. S. C. niet opgekomen). 4e klasse 1 Lugd. VIQuick Boys JII 41A Van OveraL De internationale wedstrijd te Amsterdam is in een gelijk spel, 11, geëindigd. Wij zul len hier niet nader op ingaan en verwijzen naar ons uitvoerig verslag. Voor de compe titie werd maar weinig gespeeld. In de eerste klasse van af deeling II deel den Haarlem en Excelsior de punten, hoe wel de thuisclub vijf invallers telde. Excel sior was voortdurend in de meerderheid en verdiende de overwinning. Voor de 3e klasse B speelde Lugdunum le gen Steeds Volharden. Het resultaat was een 21 nederlaag, waardoor de kansen onzer stadgenooten aanmerkelijk zijn gedaald. Da stand tusschen de twee concurrenten is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. St. Volharden 11 9 1 1 22—8 19 Lugdunum 9 7 0 2 205 14 De L.F.C.-reserves deden al weinig beter en sneuvelden in Den Haag, zoodat ook hier van, een Leidsch kampioenschap wel geen sprake meer zal zijn. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnh II. V. V. III 9 8 0 1 31—12 1G L. F. C< II 8 5 1 2 13—10 11 In het Zuiden bleef N. A. C., gelijk wij voorspelden in the running door een zege oj M.V.V.dat in een mooien wedstrijd met 3-1 aan den dijk werd gezet. Ook Willem II be haalde een overwinning, namelijk op Noad, dat kranig partij heelt gegeven. Eindhoven bracht er weinig van terecht in Den Bosch waar B. V. V. een klein beetje sterker was en bijgevolg mét 10 triomfeerde. Philips ten slotte bleef thuis met 10 Bredania de baas, welke zege haar volkomen loekwanu In het Oosten behaalde Enschedé definitief het kampioenschap door Vitesse met 4—0 te, kloppen. Met de traditie is dus eindelijk in dit district eens gebroken. Het Noorden bracht een onverwacht groole nederlaag van Alcides, dat tegen Veendam doorloopend sterker was en desondanks met; 41 ten onder ging. Met dezelfde cijfers' kreeg Be Quick, dat 7 invallers telde, slaag in Assen. Frisia en Upright deelden de punten, met het gevolg dat W. V. V. steeds meer in de knel komt. x A. S. C.—A. D. O. 43. Wij hadden er op gerekend, dat een groot aantal Leidsche sportmenschen, ook hun offer voor de Parijsche Olympiade zou bren gen, dat het Leidsche propaganda-comilé uit het eerste nummer van haar programma den wedstrijd A. S. C.A. D. O. een flink bedrag zou overhouden. Het heeft niet zoo mogen zijn. Regen en nog eens regen. Voor je plezier trok je niet naar de rood-zwarle jachtvelden en wij hebben het honderdtal enthousiasten bewonderd, dat den regen ten spijt een kleine twee uren aan de Kempe- naerstraat ging doorbrengen. Een woord van lof ook aan de drie en twintig men schen binnen de krijtlijnen, die heel wat voor 't goede doel blijken over te hebben. In tegenstelling daarmee deed 't wel zonderling aan. dat de man die in de Leidsche athle- tiekbeweging een leidende positie inneemt, die ook de regeling van de athletiekdemon- stratie tijdens de rust op zich had genomen zonder taal of teeken wegbleef. Wij geven toe: ook al was hij er geweest, dan nog had er weinig van de demonstratie kunnen ko men, maar het gaat toch niet aan, om Ven- let, Meerburg en andere alhleten zonder meer voor niets le laten komen. Wat de opzet betreft, werd dus dit eerste propa gandanummer een mislukking, ook al blijft er een klein batig saldo. Laten wij hopen, dat het comité met haar verdere plannen meer succes heeft. Wij hadden geen al te hooge verwach tingen van den wedstrijd A'. S. C.A. D. O., hoewel wij nieuwsgierig waren, hoe het den a.s. 2de klas kampioen tegen den len klas- ser zou afgaan. Wij weten zoo langzamer hand wel, dat de animo der rood-zwarlen voor friendly games niet bijster groot is. Ook nu weer werd er weinig geestdriftig door de A. S. C.'ers gespeeld en waar Jos- son en Blom op het appèl ontbraken, en de opstelling der rood-zwarten hierdoor geheel werd gewijzigd heeft het weinig zin, om een vergelijking te maken tusschen het door den le en 2e Idasser yeffDonde yoetlwl.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 12