2C sRoepé denSc/iiMer LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 22 Maarf. Tweede Blad. Anno 1Ö24 Krahhels uit Zwitserland. VIRGINIA/^|f CIGARETTES RECHTZAKEN. Brengt de pijn tot bedaren) i' ais een verstarde blanke zee, een schil- 'èsrij op wit fluweel, gevat in een lijst van fiaaragdgruen, de groote bergweide. Een mo notone vlakte van donzige, blauwwitte 1 sneeuw. hier en daar vaag aangerend den flimrak van geweldige rotsblokken. Aan den rand eeuwenoude dennen, melancholische, .verweerde grijsaards met gelatenheid hun vermoeide, zwaar met de witte massa be lastte ledematen ter aarde buigend. Daar boven eer. stralende winterzon tegen diep blauwe lucht. Op de witte vlakte kleurige plekjes, geel, groen, rcod als bloemen, maar rusteloos zich telkens verplaatsend, lang- aaam tegen de hellingen, vliegensvlug in de diepte. Zoo was het een der eerste dagen yan Sprokkelmaand, lerwijl heneden, ver, yerweg in de lage landen aan de zee, de Winter met een doodskleed, somber, kil, droefgeestig de wereld bedekfe. Hier, hoog in ds bergen eon feest van kleur en licht, van beweging en levenslust, Van warmte en zonnesehijn. Mot vele honderden waren wij de stad Jmlvlucht, waar nog do kille Bisc, de Noor denwind den scepter voerde. Kinderen van liet licht, met magisohe kracht aangetrokken Soa» do zonnewealde, waren wij opgegaan tango vroolijke met dorpen bezette heuvel klingen, gestegen door stille gcoote denne- fcoesehen, omhangen door juweelen, met hermelijn getooid langs verweerde, gele frijsgroene rotsen, langs beken, omgelooverd in cascaden van kristal. Daar boven op 1300 JfJicht en warmte. Weg met knellende Overjassen, met dikke handschoenen, met benauwende boulfanfen slavenketens, welke 8e strenge wintervorst ons dwingt beneden de torechen. En, lerwijl de thermometer 5 gr. E. vorst aanwijst, zitten en liggen we hier t>v«ral, waar een beetje gras zich baan heeft «ebroken door de sneeuw of op vlakke rots blokken, waar de zon de sneeuw reeds heeft Verjaagd. Warm is hel er en heerlijk, in de itrissche hooge lucht, zomer in den winter, fen voor ons den weg, die vanuil het bosch ■ich door de alpenweiden slingert, opkruipt legen den top, spiegelglad en hard als ijs, Waarop dra bobs en luges in edelen wed kamp omlaag zullen suizen. Verder naar bo ven, waar de weg het heeft opgegeven, be- Bolven onder een laag van 10 50 c.M. Sneeuw, is het terrein van het ski-coneours. Rondom alles blijheid en vroolijkheid. De Tnenschenkinderen, uitgelaten de stad ont snapt te zijn, in luidruchtige groepen ver spreid om geïmprosiseerdo tafels, bedekt piet den inhoud der rückzakken. Draagbare provisiekasten, echte hoorns des overvloeds jmel ondenkbare onmogelijke hoeveelheden Vetwaren. Brood, eieren, chocolade, bussen vjmst conserven, flessclven mot wijn, fhermo- flesschen met heete koffie, blikjes met sar- dines, en andere heerlijkheden en dan na tuurlijk vruchten, sinaasappelen. Boven een houtvuurtje, een veldkeuken 4 l'improviste M een spiritustoestel wordt do lunch klaar- gemaakt. Kokend water voor bouillon, dunt zij de Maggi, chocolade, spiegeleieren, alles Is in een ommezien gereed. En dan onder Vlohen en scherts, wordt aangevallen. En 'tjei welk een eetlust! De hoogo lucht, de lange klim is wel een stimulans voor de fcaaf. Ongeveer 13 uur zal de wedstrijd b'cgin- pen. Maar 't wordi wel 1-f uur, voor alle deelnemers bijeen getrommeld zijn met Booeito weggerukt van 't culinarisch feest. Een eereboog van dennengroen, versierd met Fransche en Zwitswsche vlaggen, prij- kende met het opschrift, in koeien van Iet- Iers, „Départ", vormt de start, i Bovenop, in oen kleine estrade, 'n soort Wildstand ,een paar heeren mol mooie in signes, sjerpen gowichiigheid, maar zonder hoofddeksels, de chronometers in de hand. Een pistoolschot, een kort bevel, en reeds (Vliegt de eerste luge voorbij. Een kleine slede tnodel Davos of Oanada, met een of twee Personen, waarvan de voorste, één voet hier- loe met oen schaats gewapend, zorgt de goede richting te houden. Zoo, telkens met Één minuut pauze, glijden er een veertigtal Daar beneden, soms met huppelsprongen, waar de baan oneffenheden vertoont. Enke len, als ze de bochten niet goed nemen de Zwaai niet te pakken krijgen, naderen te teel de bant, waar de sneeuw tot ©en be- chermende wal is opgehoopt, en worden, - nbuld door een witte wolk, een moment Ban 't oog onttrokken. Alles neemt aan dezen wedstrijd deel, ook schoone geslacht, oud en jong, fabrieks arbeiders, boeren, kantcorheeren, officieren. Interessanter evenwal is hot tweede num- TBar: „de bob". Sommigen élégante vohikel3, fmcudge sleden, rood, blauw, beschilderd, pM namen als „l'éclair", „vitesso", de zit bankjes bekleed met dikke kussens. Ande ren Jforschere modellen, eenvoudiger, vaak Pprfloos, minder verzorgd. Eindelijk enkeio speciale race-bobs, scherp ?;ebouwd als torpedo's. De equipes, meest 4 ot 6 man, bijna zonder uitzondering pootiga jonge kerels. Blootshoofd in veelkleurige 'trui Sf wollen ve3t, sporlbrock, de stevige kuiten bekleed door puttee's, zware, grove, vetlee- fen beruchoenen. Voor ditmaal zonder de Onmisbare pijp of sigaret, voorover gebogen, Jnet gestrekte nek. De eerste man 't ronde Stuurrad in de vuisten gekneld, de anderen Sik met de hand aan de rem, aller oogen scherp vooruitteeed, wachten ze in span ning 't commando. Een bevel, een zet, af. 't Eerste oogenblik langzaam, niet zoo snel als d» lichte luge, maar dadelijk daarna in Bolle vaart. Bij elks boebt, gelijktijdig, als 'één man overzwaaiend, de hand aan de bin nenkant steunend op de leuning, aan den buitenkant krachtig zijwaarts cn omboog gestrekt. Een schitterend gezicht, dit spel van behendigheid en durf. Vooral aan de finish. We' de vaart van een trein zie je ze daar aanstormen, onder de boog doorschieten. Don nog een 20 M. en met alle macht rem- Jnend dat 't davert cn kraakt, omzwaaiend, liggen ze pletc stil. IJs en sneeuw kornt als jjen hagelbui r.ccr op de omstanders. Om de b minuten gaat er een af. In elke bocht •Iaat een haancommissaris, die telkens door tfn fluitsignaal de aankomst van een slode meldt, onvoorzichtigen. die zich te dicht bij de baan wagen, een laatste waarschuwing geeft. Minder interessant, voor 't publiek al thans, is de ski-wedstrijd, de z.g. „cours de fond" Cafstandswcdstrijd). De skiloopers zijn door de terreinverheffingen te spoedig aan 't oog onttrokken. Daarenboven moet men, om 't ski-terrein te bereiken, al klimmende nog een half uur door de hoogo sneeuw, zich een weg banen. Ook geeft de ski niet 't opwin dende van bob en luge, 't Is een vrij on élégante beweging, zooals je ze daar met-ge bogen lichaam, kromme knieën, op de lange houten ziet voorbijschuiven. Het herinnert eenigszins aan 't onbevallig rennen van een struisvogel en aan het waggelen ran een gans. De snelheid, hoogstens 15 K.M. per uur, imponeert evenmin, geheel anders dan bij de sleden, waar 40 tot 80 K.M. gehaald wordi. Met 't springen op de ski echter is 't een andere zaak. DoordaL legen den middag 't te warm was geworden de sneeuw begon te smelten, was de springhaan zoo slecht en gevaarlijk, dal helaas het „concours de saut" afgelast werd. Gelukkig gaven enkele ski ers toch nog op eigen houlje een voorstelling. Met een vaart glijden ze van de hoogte tot een wal. waar de baan plotseling ophoudt. 5 M. dieper weer begint Een geweldige sprong, soms 20 tot 30 M., 't lichaam sterk gebogen en daar schieten ze de ruimte in, om vervolgens op de vlakte terecht te ko men en verder te glijden Niet steeds lukt ditvelen komen niet op hun pootjes, maar vrij onzacht legen de baan neer. En 't op slaan is ook weer alles behalve elegant. Vooral voor dames, 't Is vaak een erbarme lijk gezicht, zooals zulk een gevallen engeltje dan op haar ski's ligt te wurmen. Meer dan vroeger hadden de dames zich dit jaar in sportcostuum gestoken. Onverschillig of ze at dan niet in een slede zaten of op ski's stonden, paradeerden de meesten in sport- broek. Enkelen in loden-jacquels, maar het veel- vuldigst in gebreide jumpers in alle kleuren, hoewel rood, groen, geel en blauw domineer den. Het is eigenaardig dat, waar 's zomers de menschenpoppeljes 't berglandschap ont sieren, zij daarentegen de sneeuw ophalen, door beweging en felle kleuren leven geven aan het winterlandschap, dat op den duur te star, te doodsch wordt. Als gewoonlijk leek het hier hoven weer de toren van Babel. Het meest hoorde je natuurlijk Fransch, Savoyaardsch, Schwit- ser-Dülsch, maar ook veel Engelsch, waut op geen sportterrein ontbreken Engelschen en Amerikanen. En dan ook Italiaansch, Deensch en Zwecdsch zelfs. Yan landgenooten niels te bespeuren, 'si Morgens in de koude zoo vroeg op naar een wedstrijd, die je van uit je hotel niet geheel per as kunt bereiken, maar waarvoor je nog een flink© tippel door de sneeuw moet ma ken dat is niets voor luie kees. Maar waarachtig daar hoorden wij op 't laatst toch nog Hollandsche klanken uit den mond van een paar juffers. Tante en nicht, zoo tusschen de 20 en 80 tante niet zoo erg oud, nicht niet zoo erg jong. Wij hadden ze eerst voor ras echte Engel schen versleten, zooals ze daar zwijgzaam stonden, met kalme phlegmalische koppen, stemmig in donkere sportjekker en korte rok en een valhoed A la vliegenier. Spoedig merk ten wijneen, waar ze tehuis hoorden doet niels ter zake. De wereld is klein. You never cann tell 1 „Zeg, Marregie", aldus tanle, „ons kon ook wel met zoo'n sleedje huis toe gaan Maor tante", antwoordt nichtje verbaasd, „waorum neit; 't liekt makkelijk genog en neit gevaorlijk". „Maor tante, wat zollea ze zeggen, als ze ons zoo in Oldorp zagen." ,.Ze zeet ons neit in Oldorp. En in een goed katierk© bint ons beneden, en anders duurt het wel anderhalf uur". Hier tegen wist nichtje blijkbaar geen steekhoudende argumenten aan te voeren en tante stapt kloekmoedig het café binnen, waar sleden te huur zijn. Triomphantelijk een kleine slede achter zich sleepend, één schaats in de hand, verschijnt tante na een minuut weder ten looneele. Het grootste deel van bat publiek, met sleden bovengekomen, zakte nu, na afloop van het concours, weer naar beneden af. Het was een gewirrowar van bobs en luges, eem gekrijsch van fluitjes een getoeter van hoorns, waarmede de sle den elkaar en de haastig op zij stuivend© voetgangers waarschuwden. Het groote moment voor tante en nicht is nu ook aangebroken. Tante cordaat op de voorbank, vlug de schaats onder de linker voet en daar gaan ze. Een oogenblik, en rechts van de haan zit ten ze in de sneeuw, tante rechts, nichtje links van de slede. Overeind gekrabbeld, de sneeuw afge klopt en vooruit maar weer. Ditmaal houdt tante scherp bakboord. Maar helaas weder om schipbreuk. Voor de variatie tante links, nichtje rechts van het vehikel. Nou de derde maal. Tante grimmig, vast besloten, denkt niet aan opgeven. Het publiek heeft het geval opgemerkt, be gint er zich voor te intcresseeren. Tanle zet voorzichtig af, eilaas, fa voor zichtig, want do slede, blijkbaar onlstemd, blijft hardnekkig op de plaats. De belangstelling van het publiek neemt geweldig toe en uit zich, door het verstrek ken van tal van gratis adviezen, welke, hoe goed ook bedoeld, in het Fransch en in nog al snel tempo gegeven, niet het gewenschte succes hebben. Eindelijk daagl hulp. Een klein parmantig chasseurtje presen teert zich als de barmhartige Samaritaan. De losse Baskische baret schuin op den donkeren kop. Een bruiaal jongenssnuit, donkerblauwe vareuse met roode kraag, versierd met de gele jagershoorn, blauwe broek met helroode bles, gele beenwindsels. Hij verspilt geen woorden meer, neemt ongevraagd plaats op het voorbankje, duwt tante een weinig op zij, zoo dal hij half op haar schoot zil, gooit een been gestrekt vooruit cn commandeert: „En avant". Een paar gedienstigen uit hel publick geven de slede een flinke zet en vooruit gaat het En ditmaal goed. Ze rennen naar beneden, de bochten wor den uitstekend genomen .Alles was goed af- geloopen. wanneer fante niet plotseling tot de ontdekking was gekomen, dat ze gevaar lijk dicht 't kluwen van de reeds vroeger vertrokken sleden naderen. lante schrikt, nichtje schrikt van den weeromstuit, en gooit zich in haar verwarring in een bocht naar de verkeerde zijde. De slede begint to slingeren. Tante, in angst, slaat de armen om den alpenjager, waardoor ook deze het stuur kwijt raakt. De slede, nu heelemaa! de kluts kwijt, maakt een paar capriolen en eindigt met een dartele buiteling in de sneeuw. Tante bleek, zegt niets, nichtje huilt, maar d? soldaat zegt wel iels, gelukkig in 't Fransch, wat niet noodzakelijk is hier te herhalen. Voor de vierde, hopelijk voor de laatste maal, wordt de slede op de been ge holpen. Op militair bevel hernemen de slachtoffers lijdzaam hun plaats; 't chas seurtje met een kwaadaardig gezicht, bromt iets als „nom d'une pipe" en wederom gaat 't bergaf sneller en sneller. Tanle en nichtje, roerloos van benauwdheid, ma ken geen onvoorzichtige beweging meer. Zoo komen ze zonder verdc-r malheur be neden. De alpenjager, die gratis van 't mecver- voer geprofiteerd heeft, helpt galant de da mes van de slede, houdt echte Franschman, een gloedvolle oraii9, bedankt, geeft min zaam een hand salueert ai. De slede gedeponeerd in 't café naast de kerk. Gauw een calé naturel; lante en nicht in looppas naar de tram'. Tante wederom 't phlcgma in eigen per soon: „Was toch wat fijn."' „Jao, tènte, maor Dr. KLAUS, Genève, Februari 1924. RECLAME. 9270 KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft veroor deeld: Wegens dronkenschap: J. V. tot f 2 of 2 d.; G. J. R. Den Haag tot f 1 of 1 d.; A. J. Oegstgeest tol f 8 of 3 d. Wegens loo- pen op verboden grond: A. v. d. B. Noord wijkerhout tot f2 of 2 d.; J. v. K. Noord- wijk tot f 5 of 5 d. Wegens burengerucht: W. S. tot f 1 of 1 d. Wegens overtr. der Ar beidswet: P. M. V. tot tweemaal f i of twee maal 1 d. Wegens overtr. der Inv.wet: J. C. v. d. Z. Ter Aar tol 13 of 3 d.; A. V. Ter Aar tot f8 of 3 d. Wegens overtr. der Zondags wet: H. R. H. tot f 0.50 of 1 d. Wegens over treding der Jachlwet: J. v. d. B. Noordwijk tot 12 of 2 d.; D. V. Den Haag tot f 5 of 6 d. Wegens overtr. der Motor-en Rijwielwet: J. C. C. Amsterdam tot 16 of d. Wegens ©ïgplr. van het Motor- en Rijwielreglement: Th. M. v. S. Katwijk aan den Rijn tot f 3 of 8 d.; D. B. Leiderdorp tot f 1 of 1 d.; P. J. T. Zoeterwoude tot fl of 1 d.; I. .D Voor schoten; J. C. de W. Oegstgeest, ieder tot f 0.50 of 1 d. Wegens overtr. der Pol.verord. der gem. Leiden: J. v. E. Valkenburg Z.-H., A. K., F. S., D. G. H., W. F. B., J. W. W. ieder tot f 1 of 1 d; mr. P. D. Beverwijk, H. J. A. B. leder tot f 6 of 3 d; P. D. Wasse naar f6 of 5 d. Wegens dronkenschap- P. P. tot f 2 of 2 d.; D. K. tot f 3 of 8 d.; Th. V. D. Katwijk, D. V. B. aldaar ieder tot f 5 of 5 d. Wegens loopen op verboden grond: P. J. M. v. d. B. Noordwijkerhout; Th. v. d. M. Hillegom, ieder tot f 5 of 6 d. Wegens overtr. der Jachlwet: P. J. M. v. d. B. Noordwijker hout; Th. v. d. M. Hillegom, leder tot f 6 of 6 d. Wegens rijden met een rijwiel zon der licht: A. R. W., C. G. do P., J. K., A. de la R. ieder tot f3 of 3 d.; A. P. J.v. U., W. r. D. ieder tot f 2 of 2 d.; P. M v L. tot f 0 50 of 1 m. tuchtschool. Wegens rijden met een rijwiel zonder bel: A. P. S. tot f2 of 2 d.; C. v. G. Boskoop, A. V. Ter Aarüeder ot f 3 of 3 d. Wegens overtr. der Pol.-verord. der gemeente Leiden: Th. J. W., J. C. S., M. F. C., B. O. v. V. ieder tot f2 of 2 d.; A. H. tot f 1 of 1 d.; J. do V. tot f 0.50 of 1 d.; A. v. d. B., E. I. huisvr. B. S.; J. F. v. d. W, ieder tot f 1 of 1 d. Wegens overtreding der Pol. Verord. der gom. Katwijk: G. v. D. Kat wijk- aan-Zee tot f2 of 2 d. Wegens dron kenschap: J. F. tot f 1 of 1 d.; F. B. tot f 3 of 3 d.; A. D. Noordwijk-aan-Zee tot f0.60 of 1 d; J. P. zwervende tot f 5 of 5 d. Wegens loopen op verboden gron:d C. P. J. van E. Noordwijkerhout; J. C. P. v. R. Hillegom; Th. J. v. R. aldaar; A. G. Katwijk Zee; P. O. aldaar, E. V. aldaar, A. v. R. aldaar; T. O. aldaar, ieder (ot f3 of 3 d.; J. v. R. aldaar tot f2 of 2 d. Wegens een trekdier onbe heerd laten staan: C. P. K. Veur tot f2 of 2 d. Wegens overtr. der Arbeidswet: J. S. tot viermaal f3 of viermaal 3 d.; C. J. A. L., M. S. Voorschoten, ieder tot f2 of 2 d.; B. M. J. de II. Voorschoten tot tweemaal f 2 of tweemaal 2 d.; G. v. R. Noordwijk-aan- Zee tot f3 of 3 d. Wegens overtr. der Hin derwet: G. C. v. B. Voorhout tot f3 of 3 d. Wegens overtr. der Jachtwet: C. P. J van E. Noordwijkerhout tot f 8 of 3 d.; J. H. Kat wijk aan Zee tot f 1 of 1 d.; L. W. van R. aldaar tot f3 of 3 d.; W. P. te Noordwijk J. I'. Noordwijkerhout, ieder tot f 3 of 3 d.; J. C. P. R. Hillegom tot f5 of 5 d. .Wegens overtr. der Wapenwet: Ch. M. Noordwijk tot f2 of 2 d. Wegens overtr. der IJkwet: G. S. Voorscholen lot f0.50 of 1 d. Wegens over treding der Motor- en Rijwielwet: J. L. tot fweemaal 12 ol 2 d. Wegens overtr. der Spoorwegwet: J. S. Den Haag geen straf toe gepast. «Wegens varen zonder vergunnning: L R. Noordwijk tot f 3 of 3 d.; W. O. Kat- wijk-aan-Zee tot 13 of 3 d. Wegens rijden met een rijwiel zonder bel: C. P., J. B. B. ieder tot 12 of 2 d.; H. J. Z. tof 10 50 of 1 d Wegens rijden met een voertuig zonder licht: W. Z. tot f 1 of 1 d. Wegens rijden met ten rijwiel, waarvan de zijglazen van de lan tiara een gekleurd licht uitstralen: H. J. T. de M. lot f 1 of 1 d. Wegens rijden met een rijwiel zonder licht: A. K. E, F. de J. O.gstgeest J. J. A..Z. J. v. d. Z. J. R. P. v. d P., Noordwijkerhout J. H., Voor- ftoufc A. v. d. B., Sasseuheim H. y. d. O., zwervende, ieder tot l 3 of 3 d. Wegens overtreding der Pol.-Verord. der gem. Leiden L. B. J. D. H. O. F. J. K. T. S. R. R., Zoctcrwoude J. P. N. B., ieder tot f 1 of 1 d. J. L. G. i; D. H., ieder tot. f 0.50 of 1 d. M. P. P. J. F„ ieder tot f 0.50 of 1 mnd. tuchtschool P. v H. tot f 2 of 2 d. A. P. f 5 of 5 d. W. J. E. den Haag, f 10 of 10 d. P. v. d. R. f6 of 6 d. S. N. Z. f 3 of 3 d. Wegens overtreding der PoL-Verord. der gom. Zoctcrwoude T. J. 2 of 2 d. Wegens overtreding der Pol.-Verord. der gem. Noordwijk M. K., Noordwijk-aan- Zee, f 3 of 3 d. B. Z., Noordwijkerhout, 11 of 1 d. Wegens dronkenschap: if. K., Noordwijk- aan-Zee, f 3 of 3 d. Wegens loopen op verboden grond P. v. d. B. Azd., Noordwijkerhout, f 3 of 3 d. A v. d. B. Pzn., aldaar A. v. d. B. Wzn., al daar, ieder tot f 1 of 1 mnd. tuchtschool J. K., Noordwijkerhout A. W. Azn., aldaar ieder tot f 5 of 5 d. P. D. Pzn., aldaar J. G., Oegstgeest J. de J., Kafcwijk-aau- Zee, ieder tot f 3 of 3 d. Wegens rijden met een rijwiel zonder bel: D. V., Ter Aar, f 3 of 3 d. AVegeus rijden met een rijwiel zonder licht P. G. H., Voorhout, f0.50 of 1 mnd. tucht school. Wegens overtreding der Pol.-Verord. der gem. Leiden J. v. d. B. H. J., Den Haag ieder tot f 1 of 1 d. Wegens dronkenschap W. de R., Lei derdorp C. F. N., zwervende, ieder tot f 3 of 3 d. F. S., zwervende f 5 ol 5 d. Wegens als getuige opgeroepen wegblij ven J. M. v. L., Haarlem, f 2 of 2 d. Wegons dierenkwelling P. L., 2 maal f 8 of 2 maal 6 d. Wegens als oplcooper geen register bij houden H. V., Voorschoten, f 5 of 6 d. Wegens overtr. der Inv.-wet D. A. G. f 3 of 3 d. G. Oh. H. f 3 of 3 d. Wegens overtreding der Handelsregister wet J. D. E. J. L. J. B. F. J. P. T. B., allen te Zoeterwoude, ieder tot fl of 1 d. Wegens overtreding der ArbeidswetJ. V. d. B. f 2 of 2 d. Wogens overtreding der Veiligheidswet C. Z. 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. Wegons overtreding der Spoorwegwet ,t J. G. de B., Amsterdam, f 2 of 2 d. Wegens overtreding van het K. B. van 27 Juli 1837 G. Z. hv. R.( Katwijk, f 0.50 of 1 d. [Wegens overtreding der wet op de open bar© middelen van vervoer s J. H Noord wijkerhout, f 2 of 2 d. Wegens overtreding op het Prov. Regl. op de Wateren A. v. D., Katwijk-aan-Zee D. de W. ;E. v. d. L., Pijnakker; J. P. Val kenburg (Z.-H.) J. v. d. W. C. D. W. L. O. A. L., allen zwervende, ieder tot f 8 of 3 d. .Wegens overtreding van het Motor- on Rijwielreglemeot J. L. W., Bloemendaal; A. J. r. d. B. W. H. J. P. D. J. L. v. O. Voorschoten P. B. aldaar W. H., Noord wijkerhout J. O. R., Stompwijk W. H. v. d. W., Haarlem, ieder tot f 3 of 3 d. F. A. P., Valkenburg (Z.-H.) f 1 of 1 d. P< B. f 1 of 1 mnd. tuchtschool A. de L. f 1 of 1 d. P. v. E. f 2 of 2 d. Wegens overtreding der Pol.-Verord. der gem. Leiden N. ,W. f 1 of 1 d. J. M. L. f 1 of 1 mnd. tuchtschool O. v. L. M. W, J. J. v. V., ieder tot f 2 of 2 d. G. A. H., Den Haag, f 6 of 3 d. J. v. L. H. B. J. 0., ieder f 1 of 1 d. W. M. A. L. H., Den Haag J. de H., Den Haag J. H. O., Nij megen O. J. v. W. B., Breda J. B. B., Gouda, ieder tot t 5 of 6 d. Wegens overtreding der Pol.-Verord. der gem. Oegstgeest B. O. M., Katwijk-aan- den Rijn, f 1 of 1 d. Wegen3 dronkenschapG. T. f 0.50 of 1 d. Wegens loopen op verboden grond M. J. M. v. d. B., Noordwijkerhout Th. v. d. M., Hillegom P. J. S., aldaar, ieder tot f 6 of 6 d. L. v. D., Katwijk-aan-Zee A. A. J. v. d. T-, Haarlem, ieder tot f5 of 6 d. J. K., Noordwijkerhout K. D., aldaar, ieder tot f 3 of 3 d. Wegens overtr. der Vleeschkeuringswet B. v. d. M., Oegstgeest, f 2 of 2 d. Wegens overtr. der Motor- en Rijwielwei: 1. D., Voorschoten, f 1 of 1 d.B. Z., Noord wijkerhout, 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. Wegens overtr. van het Prov. Regl. op de Wateren: D. B. Rietveld, J. J. V. Lisse, ieder tot f 3 or 3 d.; Th. v. K. tot f 2 of 2 d. Wegens overlr. op de keur van Rijnland: J. J. Kat wijk aan Zee tot f2 of 2 d. Wegens overtr. van het Moior- en Rijwielregl.: S. v. d. B. tot f 1 of 1 mnd. tuchtschool; H. .M N. Kam pen. W. F. A. v. d. M. Rijpwetering; A. N. G. Oegstgeest; J. J. van M., J. K., J. G. van E., S. v. K. Oegstgeest; P. Z aldaar, II. J. V. Noordwijkerhout, ieder tot f 3 of 3 d.; H. G. J. W., M. de B. Voorschoten, ieder tol f 1 of 1 mnd. tuchtschool; C. van O. aldaar tot f 1 of 1 d.; M. v. d. H. Oegstgeest tot f2 of 2 d Wegens overtr. der Pol. Verord. der gem. Leiden: A. v. d. W., B. K., J. M. Aalsmeer, ieder ot f 1 of 1 d.: A. B. lot f2 of 1 d.; W. II. tol vijfmaal f 0.50 of vijfmaal t d.; D. R„ .1. van V., J. P., C. V, J. S. Voorschoten; L. F. J. V. Amersfoort, ieder tot f3 of 3 d.; J. J. II. R. Den Haag tot f2 of 2 d, Wegens overtr. van de Tol. Verord. der gcm. Zoeterwoude: A. V., G. G. Zoeter woude, ieder tot f 2 of 2 d. Wegens dronken schap: J. W. tot f 1 of 1 d. Wegens loopen op verboden grond: S. v. d. Z. te Noordwij, kerhout tot f0.50 of 1 d.; J. O. Katwijk- aan Zee lot f2 of 1 m. tuchtschool. Wegens overtr. der Arbeidswet: H. V. Leiderdorp (ot f 1 of 1 d.; W. v. d. II. aldaar tot f 2 ol 2 d., W. v. T. aldaar tot tweemaal fl of tweemaal 1 d.; C. v. N. Sassenheim tot f 3 öf 3 d. Wegens overtr. der Motor- en Rij, wielwet: A. W. van R. Voorhout tot f3 of 3 d. Wegens overtr. der Woningwet: G. D. van K. Voorschoten tot f 3 of 3 d. Wegens overtr, der Veiligheidswet: I. Z. tol f 10 of 10 d. We gens rijden met een rijwiel zonder bel: J. A. v. d. B. Den Ilaag tot f 2 ol 2 d. Wegen;» rijden met een rijwiel zonder licht: J. Th S, tot f 3 of 3 d.; N. II. tot 12 of 2 d.; W. V, lot f 1 of 1 m. tuchtschool. Wegens overlr, der Pol. Verord. der gem. Leiden: J. P. M, M. P. tot f 2 of 2 d.; J. J. M. tot f 1 of 1 d. Wegens dronkenschap: J. W. Noordwijker hout f 3 of 3 d., dezelfde f 3 of 3 d; J. v Z: Alphen a d. R.; L. R. Monster f3 of 3d. Wo gen9 loopen op verboden grond: J. K. Noord wijkerhoui, A. W. aldaar, K. v. D. Kat wijk-aan-Zee ieder lot 15 ol 6 d. Wegens een dier vervoeren op pijnlijke wijze D. L, Rijnsburg tot fö of 5 d. Wegens overtr. der ArbeidswetP. C. lot f 1 of 1 mnd. tucht school; J. Tli. A. P. f 1 of 1 d. Wegens over treding der Vleeschkeuringswet: D K. te Noordwijk-aan-Zee tot f 1 of ld. Wegens overtreding der Wapenwet: G. D. L. tot 13 of 3 d. Wegens overlr. der Spoorwegwet: D. A. S. tot f 1 of 1 d. Wegens overtreding der Trekhondenwet: A. S. tot 12 of 2 d. Wegens overtr. van liet Prov. Regl. op dq Wateren: P. v. d. G. Delft; D. N. Rijns burg; G. v. d. B. zwervende; H. O. Alphen aan den Rijn, ieder tot f 3 of 3 d.; A. E. D, Amsterdam lot 12 of 2 d. Wegens overtr, van het Motor- on Rijwielreglemenl; C. A. S., Ch. v. d. K., G. A. K. ieder tot f 2 of 2 d.; J. J. S. tot tweemaal f 1 of tweemaal 1 m. tuchtschool; J. v. L., C. v. d. Z., L. II. Noordwijkerhout; J. de M. Rijnsburg ieder tot f 3 of 3 d. Wegens overtr. der Pol. Ver ord. der gem. Leiden: L. W. Z. tot f0.60 of 1 m. tuhctschool; J. P. P. tot f2 of 2 d., D. O. tot fl of 1 d., C. G. B., S. P. ieder tot 10.50 of 1 m. tuchtschool; .A V. ZwollS tot f 10 of 10 d; J. U. Arnhem lot f 3 of S d.; J. A. C. tot f3 of 8 d.; E. O. huisv Ph, f2 of 2 d Wegens overtr. der Pol. Verord, der gem. Zoeterwoude: W. v. d. K. Zoeter woude tot f2 of 2 d. Wegens als schipper niet in acht nemen van de wettelijke voor schriften ter voorkoming van aanvaring: J. V. f2 of 2 d. Wegens rijden met een rijwiel zonder licht: P. de L., N. de T. ieder tol f 3 of 3 d. Vrijgesproken werden: N. W. J. Noord wijk, beklaagd van overtr. der Motor- en Rijwielwet; G. van T. Noordwijk; W. P, aldaar, beklaagd van loopen op verboden grond; W. B., J. II. zwervende, beklaagd van varen zonder vergunnning; J. F. D., J. K., A. D. S., W. F. D., C. K.., beklaagd van overlr. der Pol. Verordening der gem. Leiden. Waar geen woonplaats is yermeld ia deze Leiden. RECLAME. Gemakkelijk en zeker met Sloan'» Liniment alloen maar beameren Inirrijven onnoodif en de pijn veidwijnt. Uit muntend roor alle api'er- en zanuvr-pijnen. Probeert het I Yarkrijgbaax btj alle Apotheken M Dr of Utta. Fr ijl f L— 9269 FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: J. C. de Kruyf, koopman, wonende to Waddingsveen. R.-c.: mr. H. W. M. van Heiten; cur.: mr. R. Rensma, Gouda. Th. Bolzen, koopman te Wassenaar, Rechtcr-commissaris mr. W. J. Berger; cu rator: mr. A. W. J. van Vrijberghe de Co- ningh. H. J. J. Krone, Alphen a. d. Rijn. Rechter commissaris; mr. C. Hcyman; curator: mr, M. N. van Eyck. C. Briejer, Leiden, Schipperstraat 28. Rechter-commissaris: mr. Holten; curator; mr. H. J. Biegel. Firma A. J. Vreeburg, Leiden, Oude Vest 187, en haar leden A. J. Vreeburg, H. G. Spierenburg, Ch. Langezaal en J. H. M. P. Burgmans, te Leiden. Rechter commissaris mr. H. E. Cost Buddo; curator: mr. C. M, A. R. van Roy. J. A Verzefenberg, koopman, te Leiden, Langegracht 181. Rechter-commissaris: mr. W. J. Berger; curator: mr. H. van Ewijck. RECLAME. Huiseigenaren. Laat Uw i houtwerk niet verrotten, j Uw ijzer niet verroesten, i Verft het tijdig. v.v. v. p. 8131

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5