CORRFSPONnFNTlE. Twee Muizenmoedertjes. Ik heb even gelachen om de vele veront schuldigingen der kinderen, die niet wisten of vergelen hadden, dat ik 10 Maart jarig was. Maar kinderen lief, het zou niet in mijn hoofd opkomen om het iemand kwalijk - nemen. Vergelen is mcnschelijk en wie hef nog niet wist, kon er ook onmogelijk aan denken. Goede hartelijke wensehen komen r.iet te laat, dus ik heb alles nog met ge noegen gelezen. Ook de vele vriendelijke wagen vol belangstelling naar mijn broer. Dat is nog steeds hetzelfde: het is een zeer langdurige ziekte, die nog heel veel weken helaas zal duren. Zoodra het eens wal beter gaat, zal ik het jullie heusch vertellen, dat beloof ik. Alle nieuwelingen zijn weer wel- kom. Rie van Staveren, het is goed, dat je iets in je briefje schreef over den tuin waarnaar ik vroeg verleden week, zoodat ik dat kan opzoeken in de courant van 15 Maart, want. er stond geen naam op je brief of op het couvert, dus dan zou ik niet geweten hebben wie ik moest bedanken voor dat aardigs portret Wat sta je daar aardig met die reu- zenkruik in je arm. Hoe kwam je daarbij om die in je arm te nemen? Jan en Bram Hemerik. ik kende zulk postpapier heel goed, want ik heb meer dan eens een bloc gehad met 100 van zulke vellen-, ik vond ze heel gemakkelijk. Roosje de Bink lees maar het begin der correspondentie. Klazina Parievliet, dat gebeur! zoo dikwijls, dat meer dan een mij heizelfde raadsel zendt en van wie ik het dan het perste in handen krijg, die naam komt er dan toevallig bij. Louis Hartkamp, verder veel pleizier bi) het in orde maken van je tuintjeik hoop toch, dat Kazan er niet in graaft,want o honden zijn soms zulke slechte tuinlieden. Andries en Trientje Hennink, prettig voor jullie, dat je allebei bent verhoogd. Arie Zanen. lees ook maar het begin van dezen brief. Heb je al lang pianoles en heb j- er veel pleizier in? Marïelje van Went, ik woon in Den Haag, Frederik Hendriklaan 157. Mien Remmelenkamp, niet den 8sten of den Oden, maar den lOden. Is het nu goed? Bob Hoitz, ik wil graag later een kiek van je hebben. Bedank je moeder eens beel hartelijk voor mij voor haar brief. Ja, zij heeft den voornaam heel goed onthouden Henri: je grootmoeder wist ai die namen ook heel goed en je moeder is ook tegelijk met mij en mijn broer aangenomen. Aafje Key, weer teruggekomen bij de raadseljeugd? Dat is heel goed, hoor. Marie van Dijk, alles best begrepen hoor; die kleur wa3 niet noodig van dat meisje, :naar zeg haar. dat ik het aan niemand zal vertellen: begrijp je wat ik bedoel? Clazina en Adriana Singerling. zoo, kre gen jullie allebei een boek, dat is prachtig noor. Herman Blom, ik heb je nieuwe raadsel hij den stapel raadsels in mijn bureau ge legd. Geertje Hoff en Marie Kuivenhoven, als jullie het eerste deel der correspondentie leest, vind je daarin antwoord op je ver schillende vragen. Mienie Metselaar, ik logeer een paar maal per jaar in Zeeland in Kloosterzande Dat is een dorp in Zeeuwsch-Vlaanderen. Ja. daar wordt ook nog wel Zeeuwsch cosluum gedra gen. het Axelsche; ken je dat ook? Hans Zandvoort, bijna iedereen heeft het eerste raadsel onopgelost gelaten, omdat ze het niet konden lezen. Nellie Zee, in je brief was geen naam, denk daar voorlaan aan. Jans en Alie Kienjet. je kunt de brieven in hetzelfde couvert doen, en je behoeft 'alleen de antwoorden der raadsels op te schrijven, niet de raadels ook nog er bij. Trijntje Serdijn, zorg maar, dat je met dikke blozende wangen terugkomt uit Kat wijk. Barthelomeus Haneveld, ben jij zoo'n lief-, hebber vaD voetballen? Ina en Tonie Houpt, veel pleizier gehad bp den verjaardag van het neefje? Jan Meveraan, heb jij ook Jiet_bean der C«iö®podeölie gekeeo% .(i 1 - - - Hein Bloeminl: ik zat later je raadsels eens plaatsen. Haziena en Jan Voorbij, wat een drukles allemaal met uitvoering van zang en gym nastiek en dan natuurlijk nog al bet leeren daarbij. Toos Gaastra, ik hoop dat je mij nog eens een raadsel zult sturen, dat ik kan plaatsen, want dit vind ik een beetje vreemd bedacht. Marie en Piet Küklcr, het is heelemaal niet erg dat jc het niet wist. Willem van der Horst, ik hoop dal het ja goed zal bevallen op de Ambachtsschool, maar daar twijfel ik niet aan. Word maar een knappe, flinke timmerman. Adrie van Ipenburg, ik merk al uit je brief, dat je een echt buitenkind bent en heel veel van dieren houdt 19 Jemmia een goede waakhond? Piet Stoeke, is de keel weer beter? Je hebt hel mij heel duidelijk uitgelegd en voor- geteekend, die soldatengieterij. Mijn vader is al in 1896 overledeD. Gerrie Slootweg, ja den lOden. Ik vind de zonneschijn heerlijk, maar och de wind is nog zoo kond en guur, dat is wel jammer. Harmen en Wim Nieuwland, jullie maken flinke groote wandelingen, zie ik uit je brief; daar is dit juist heel goed weer voor, zonnig en door het loopen word je lekker warm, al is de wind koud. Lientje de Graaf, ja zeker weet ik den Rijnsfcurgerweg in Leiden; ik heb vroeger in Jxiden gewoond en kom er nu nog hee! dikwijls. Nelly Broers, ik geloof dat jou raadsel al eens in de kindercourant heeft gestaan in die drie jaar, dat ik de raadseltanfe ben. Gerarda en Dirk Boot Phzn., de brief is van jullie samen, maar wie is dan „ik", die ziek is geweest? Badje en Annie van der Voort je kon mij toch geen mooie kaart mot gelukwenschen zenden als je niet wist waarvoor, dat be grijp ik volkomen. Jo de la Rie, ja liet eersle raadsel was niet goed ie lezen, dat zag ik. Mien Kamerling, de tweelingzusjes van 11 jaar mogen ook gerost meedoen en dan mei je drieën samen één briefje. Henk Broers, wel bedankt voor je harte lijke wensehen voor mijn broer. Bernard Esderfs, heb je een prettigen dag in Delft doorgebracht bij bet jarige neefje? Rika van Leeuwen, wat heb ik foch vee! nichtjes Van Leeuwen, nu ben jij er weer een nieuw bij. Wat beteekenen de letters van die vereeniging? W. Matlhijs. al die namen, die je opnoemt, zijn mij heel bekend, ze behooren allen tot mijn raadseijengd. Bertha Huisman, gezellig niet waar om zoo met moeder te zitten zoeken naar de raadsels. Je mag er gerost een atlas hij- nemen als je iets zoekt van aardrijkskunde. Mientje Boon. je bent mij van harte wel kom, maar schrijf mij alsjeblieft niet meer brieven met rooden inkt, dat schemert mij zóó voor de oogen. Mathilde Hassler, neen je eigen taal van je vadprland mag je niet vergeten, dus is hel goed, dat ie trouw Duitseh leest. Jo van Leeuwen, neen niet 9 maar 10. Jij en Neeltje behoeft he( heelemaal niet erg te vinden dal jullie dien datum had vergeten en je hebt het beiden nu met je hartelijke wensehen voor mij en mijn broer weer zóó goed gemaakt. Reinier de Graaf, in dit pakket vond ik 1 brieven, dus die andere is ook nog terecht gekomen. Alyda van der Velden, jij bent ook een echt buitenkind met je gezellige verhalen over de biggetjes. Zien ze nog netjes schoon en rose? En alle lammetjes en de vogel nestjes overal. Heel goed hoor, dat je er niet in kijkt als de ouden er op zitten. Clazina van Venelie, hoe graag ik ook wou, ik kan noe niet schrijven, da! mijn broer heel vee! beter is; ik moet nog zooveel geduld hebben eer ik dat mag zeggen. Rika van Veen (Koudekerk), ik ben deze week niet uit de stad geweest, ik ga spoedig weer eenige dagen naar Utrecht, maar het courantenwerk gaat gewoon zijn gang. Francises Giezen, ik vind, evenais jij, Maart een goede lentemaand, mits er vele zonnige dagen in zijn en geen verrassingen yan hagelbuien. door C. H, Zoo, Mietje Spits, hoe gaat het je?, Wat zit je druk te breien! 'k Zei juist vanmorgen tot mijn man: 'k Zag Mietje in geen tijen! Ja. Piepsje Vaal, je hebt gelijk, Je weet: 'k maak graag een praatje Maar altijd is er wat te doen: Een vlek, een scheur, een gaatje. 't Is nu te koud, maar wordt het zacht, - Dan zeg ik: lieve kinderen, Je moogt op bloote voetjes gaan Dat zal je heusch niet hind'ren. Och, Mietje, 't is zelfs heel gezond, Te gaan op bloote voetjes, De kinders fripp'len eens zoo' vlug En zetten blije snoetjes. Ik brei ook sokken voor mijn man, - Grijs kan geen kou verdragen f En moet toch daag'lijks er op ui! Door wind- en regenvlagen. Maar 'k hoorde laatst, 't is werk'Iijk waar, *f Wordt mode in Muizenlandje Te dragen enkel een hansop, Die dicht gaat met een bandje." Ja. *k hoorde zelfs, dat Kees en Dick, De menschen kind'ren. weet je, -1 Jaloersch op o n z e mode zijn V En waarlijk geen klein beetjeT brielje vóór dal van Bertha Duval, want dit. had er heelemaal geen naam op geschreven, maar nu kon ik het begrijpen, na wat jij schreef. Zeg dat maar aan Bertha. Mollie en Befsie Aanen, gelukkig dat hel kleine logeetje zoo goed gewend is bij jullie het zou al heel naar zijn als hij telken? vroeg of hii naar huis mag. Jetty du Croir, zal je voorlaan je naam bij je briefje zeiten, die stond nu alleen op hef couvert. Houd je veel van het kleine broertje? Janny en Marietje Gordijn, dat is zeker, dat je geen portretje kunt sturen als hel nog niet klaar is. Jettie Groenenherg, ben je al lang geleden uit Indie gekomen? Drie zusjes De Haas. ik houd veel van zingen en pianospelen, maar op de mando- line spelen, dat kan ik niet. Annie Huisman, vriendelijk dank Voor den bladwijzer met lelietjes der dalen, die je voor mij maakte. Doe je veel aan tee kenen? Martha Lotle. ik heb je brief heel goed kun lezen, dus er is volstrekt geen bezwaar tegen als je graag mee wilt doen; ga gerost je gang. Drie zusjes Uittonbogaard. ik krijg zoo dikwijls ellenlange brieven van jullie drie tjes, dus is het heel begrijpelijk als je ook eens een keertje een kort woordje schrijft Ifoe grappig, dat jullie op school werd ge kiekt. zittende in de banken. Zeg Marijtje hoe is het met dat eene kleine? Annie Snel, dat heb je evenals velen goed begrepen, dat het Wouter moest zijD, er was een cijfertje vergeten. I'.iL-a Bliek, zoodra ik nu bijvoorbeeld 80 of 100 jaar word. dan zal ik mijn leeftijd meedeelen in de courant, vindt je dat goed? Ik heb nog zóóveel raadsels liggen, de voorraad is nog lang niet uitgeput Niesje de Gelder, do vaste regel is, dal kinderen mee mogen doen, zoodra ze zeven jaar zijn, dus zeg aan Anje, dat ze nog beel everfjes geduld moet hebben: het is al gauw 29 April. Leendert Elderhorst, dank voor je goede wensehen, die nu pok nog welkom waren,

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 19