Verkooping Piano- en Orgelhandel „DE HUISVRIEND" Dans Academie S. P. WIELINGA - N. Rijn 28 K. OUWERKERK - Oude Vest 215 - Tel. 1525. KI. Burger-woonhuis, UIT PF Pi WSTBEEK. UIT nF 0MSTRFKFN. SPORT. LANSHUIS VRIJ HUIS, Brandstoffenbericht. Nootjes f 1.70 per H.L.jtgetiaald, f 1.90 thuisbezorgd. PIANO f190.- „11e Huisvriend", N.-Rijn 49. awsrnteamblenaar geworden. Da gemeente lou dan andere oude werklieden in dienst j)ij een aannemer van gemeentewerk ook jnoeten steunen. Als de heeren willen dal de gemeente af gedankte oude werklieden steunt laten zij dan een voorstel doen oni alle gc-meente- nartD op een zekeren leeftijd die het noodig Jiebben een bedrag boven hun ouderdoms rente te gcyert. Daar valt over te debattec- ren. Maar aan onkelen een privilegie toe lo kennen heeft geen zin. De beer VAN STRALEN herhaalt nog maals da! B. en W. wei met succes bij den heer Den Heydcr pogingen hadden kunnen doen. De lieer MULDER: Probeert u dat eens. De hoer VAN DEN IIEUVEL vraagt om welke reden de schuurtjes bij de nieuw ge bouwde gcmêentewoningen achter den Beerensingel niet openbaar zijn aanbe steed, zooals dit in het algemeen bij ge meentewerk geschiedt doch de uitvoering onderhands aan iemand opgedragen. Wethouder MULDER zul daarop in de volgende vergad ring antwoorden. De hceT VAN DEN HEUVEL vindt het vreemd ,dat daarmee gewacht moet worden tot een volgende ziüng. Geroep- hij moet .ierst inlichtingen inwin nen. Do heer HUURMAN meent ook dal de wethouder hierop wel dadelijk had kunnen antwoorden. De zaak is eenvoudig. Er bleef van het toegestaan bedrag nog geld over en daar voor is aan den aannemer van liet gcheele werk den bouw der schuurtjes bij deze hui zen opgedragen. Ontkenoingen uit de vergadering, die in- tusschcn woelig is geworden en daar vele leden reeds gereed stonden om weg te gaan. De heer SPLINTER schudt bij de mede- deeling van den heer Huurman ontkennend het woord De heer KOOISTRA vraagt het woord. De VOORZITTER zegt dat men zoo niet kan doorgaan. Laat de heer Van den Heuvel er een in terpellatie over houden. De heer SJJTSMA is het met den Voor zitter eens dat men zoo niet kan doorgaan. Hij woont nogal vee) raadsvergaderingen bij, imaar overal zells in de kleinste plaatsen, wordt over vragen bij de rondvraag niet ge debatteerd. Waar is dan ook het einde. De VOORZITTER meent dat geen debat ook regel moei zijn. De heer KOOISTRA vraagt (boos) liet woord en zegt dat zoo iets niet gaat, waarop de VOORZITTER antwoordt dat de leiding der vergadering bij hem en niet bij den iheer Kooistra is. De heer Van den Heuvel zaJ nu de vragen schriftelijk den wethouder doen toekomen. Hierna sluiting. Alphen. -- Zaterdagnamiddag viel het 2»/j jarig zoontje van K., uit do No or d er-Na 5- ■flaustraat, alhier, in oen vrij diepe sloot. Na dat het knaapje uit het water was gehaald, mocht het niet gelukken dc levensgeesten weer op te wekken. Boskoop. Voor het beroep naar de Ger. kerk alhier is bedankt door ds. A. Verhogen te Middelburg. Hazerswoude. Do heer K. van den Berg voormalig' hoofd der Chr. school alhier, thans hoofd der Keucheniusschool te Am sterdam, heeft onder velo blijken van be langstelling zijn zilveren jubileum aldaar gevierd. Do heer Van den Berg was alhier werk zaam van Maart 1S99 tot December 1902. Dc keuringsraad voor dezo gemccnto houdt zitting op 2G Maart a.s., des voorm. 10 uur, in het Raadhuis to AlDhen-aan-den- llijn B u r g e r 1. Stand. B e v a Hen E. H. Bakker geb. Baak, z. Overleden: M. E. H. v. d. Ewe, echtg van W. H. C. Düncker, 60 jaar. Adr. van den Bosch, wedr. van Jannetje do Gelder, 71 jaar (overleden te Leiden). Fr. Slappendel, echtg. van N. v. d. Mcij, 36 jaar (overleden te Leiden). De gewijzigdo verordening op de hef fing van sehoolgeld in deze gemeente is als volgt Beneden een inkomen van f 700 vrij. Klasse 1 van f 700 ,tot en met f 800f 0.10 Klasse 2 van f 800 tot en met i 900f 0 50 Klasse 3 van f 900 tob en met f 1000: f 0.60 Klasse '1 van f 1000 tot en met f 1100: f 0.70 Klasse 5 vaD f 1100 tot en met f 1200: f 0.80 Klasse 6 van f 1200 tot en met f l?0O: f 0.90 Klasse 7 van f 1300 tot en met f 1400: f 1.— Klasse 8 van f 1400 tot en met f 1500: f 1.19 Klasso 9 van f 1500 tot en met f 1600: f 1.25 Klasse 10 van f 1600 tot en met f 1700: f 1.40 Klasse 11 van f 1700 tot en met f 1800: f 1.55 Klasse 12 van f 1800 tot cn met f 1900: f 1.70 Klasse 13 van f 1900 tot en met f 2000: f 1.85 Klasse 14 van f 2000 tot en met f 2100: f 2. Klasse 15 van f 2100 tot cd niet f 2200: f 2.15 Klasso 16 van f 2200 tot en met f 2300f 2.30 Klasse 17 van f 2300 tot en met f 2400: f 2.45 Klasse 18 van f 24CO tot en met. f 2500: f 2.60 Klasso 19 van f 2500 tbt en inct f 2600: f 2.73 Klasse 20 van f 2600 tot en met f 2700: f 2.90 Klasse 21 van f 2700 tot en met f 2800: f 3.05 Klasse 22 van f 2800 tot en met f 2900: f 3.20 Klasse 23 van f *2900 tot en met f 3000: f 3.35 Klasse 24 van f 3000 tot en met f 4000: f 8.50 Klasse 25 van f 4000 en daarboven f 3.73 ((Alles per maand voor gewoon onderwijs) Voor het vervolgonderwijs zal de heffing ten hoog9te f 1.50 per maand mogen bodragen. Nieuwe-Wetering. De heer B. H. Jau- sen, onderwijzer aan de R.-K. bijzondere sehool te Oud-Ade, en wonende alhier, is benoemd tot onderwijzer te Overdinkel. Waddinxveen. De gemeentepolitie verbaliseerde den in deze gemeente won enden koopman C. T., wegens overtreding der Vleeschkeuringswet De steunregeling ten bate der werkloos zijnde meubelmakers en landarbeiders is met iDgang van Zaterdag ingetrokken. Woubrugge. Dat op de smalle voetpa den in ons dorp, met zijn vele bochten, met motor en andere fietsen niet meer ongeval len voorkomen, is wel een wonder. Een de- zei- bochten bevindt zich nabij het oude schoolhuis aan de noord-oost-zijde. Zondag morgen passeerden aldaar twee dames per fiets, waarvan een de Woudwatering inreed. Gelukkig dat de drenkelinge niet in haar rij wiel verward raakte en spoedige hulp ver scheen, welke haar op het droge bracht. Ten huize van den lieer II. werd zij vriendelijk opgenomen en van drooge kleeding voorzien Vroeger stonden op dat punt nog twee hek ken, doch in plaats dat er juist op het ge vaarlijke punt een derde bijkwam, werden die twee verwijderd. De hoop blijft nu, dab do A. N. W. B. bij die hoek een bord plaatst met gevaarlijke bocht". Het gebouw „Tmmanucl" was wed v geheel gevuld met belangstellenden. De Chr. jongelingsvereeniging „Obadja" hield haar 23ste jaarvergadering. De eere-voorzitter, ds Kijne, opende met het zingen van Ps. 119 5 en gebed, en sprak daarna een inleidend woord, naar aanleiding van Obadja als den Knecht des Heeren. De agenda, rijk voorzien, werd afgewerkt. Leerzame opstellen, verschillende voor drachten en samenspraken wisselden elkan der af. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging zich in Moei mag verheugen, en in de belangstelling van de be gunstigers. Ook de penningmeester liet geen klaagtoon hooren. De knapenvereeniging is ook hier de voor bereidingsklasse voor de jongelingsvereem- ging. Ds. Kijne sloot dezen welgeslaagden feest avond na het zingen van den Avondzang, met gebed. Haarlemmermeer. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bij een op Donderdag 27 Maart a.s., de9 namid dags te halttwce uur. Kalwijk-aan-Zee. Van de Irawlvissebe- rij kwamen Maandag te IJmuidon aan de markt de loggers: KW. 8 met f669: KW. 16 met f 484; KW. 97 met f 590; KW. 89 met féOC; KW. 116 met f551; KW. 158 met f 606; KW. 49 met f 675; KW. 169 met f 588: KW. 64 met f706: KW. 21 met f697; KW. 47 met f804; KW. 57 met 1879; KW. 20 met f603: KW. 96 met f757; KW. 172 met f580. KW. 87 mot f 483, en KW. 153 met f 489 besomming. Lisse Donderdag 20 Maart a.s. komt de Raad der gemeente in openbare vergadering bijeen, des namiddags te halfdrie met de volgende agenda- 1. Verslag van de commissie van plaat selijk toezicht op het lager onderwijs in de gemeente Lisse ifrer hel jaar 1923. 2. Verzoek van B. ep W. van Ouderwater om adhacsie te betuigen aan het besluit vau den Raad dier gemeente, geriyht aan Gede puteerde Staten dezer provincie, inzake ver laging van de salarissen van burgemeesters, secretarissen, ontvangers en overige ambte naren in gemeentedienst. 3. Verzoek van de IIoll. Maatschappij van I.andbbuw, atdeelmg Oegstgeest, om met de invoering Van den zomertijd de dagverdee- ling te houden volgens den zonnetijd. 4. Vaststelling van verordeningen op de hefling en invordering van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs en voor het uit gebreid lager onderwijs in de gemeente Lissé. 5. Verzoek vap het bestuur der Woning bouwvereniging „Volksbelang" tc Lisse, om een voorschot voor den bouw van 18 wo ningen. 6. Comptabiliteilsbesluiten. 7. Ingekomen stukken en mededeelingcn. Noordwijk-aan-Zee. Bij den-verbouw van het pand van den heer De W. in de Hoofdstraat had een steigerinstorting plaais. De metselaar viel met kalkbak en sleenen naar beneden en kwam er behalv met eenige lichte verwondingen nog goed af. NoordwijkerhouL Na gehouden aanbe steding werd liet bouwen van een burger woonhuis met Rijkssleun, ten behoeve van Gebr. v. d. Berg. gegund aan den laagstcn inschrijver, den aannemer W. v. d. Klugt, alhier, voor f 7075. Ter eere van het jubileum van pasloor Quant werd gisteren den schoolkinderen der R.-K. Parochiale Scholen een feest bereid. Dinsdag heeft de pasloor alle ouden van dagen, die behoeftig zijn, zoowel mannen als vrouwen op een feestmaal genoodigd in de pastorie. Ook schonk jjjj een gift van vijf tig gulden aan de R.-K. Muziekvereeniging, ter tegemoetkoming bij den aankoop van liet nieuwe vaandel. Van het "feestgeschenk, dat hem in enve loppe werd aangeboden, zal hij binnenkort een reis naar Rome maken, wat sinds lang een ideaal van hem was. Als minder prettige bijzonderheid dient nog vermeld, dat de pastoor de laatste dagen lijdende was aan een geval van bloedvcr- ïitiiging in het neusbeen. Door bijzondere zorgen van een speciali teit is alles gelukkig ten beste geschikt Sassenheim. Nu de Hanzebank alhier in een correspondentschap is veranderd, is liet kantoor met woonhuis meteen overbodig geworden. Dit ie verkocht aan de Boeren leenbank. Mej. II. G. Oudshoorn, telefonis-te al hier is op haar verzoek op wachtgeld ge steld. VOETBAL. Het Nederlandach Elltal. Gelijk wij al verwachtten hebben wij gis teren nog juist de samenstelling van het na tionale elltal kunnen vermelden. Dat hier voor groote belangstelling was spreekt van zelf, niet alleen inet het oog op de naderen de Olympiade, doch vooral ook in verband met het ieit dat het hier m de allereerste plaats een wedstrijd tegen België betreft. Waarvoor zou toch een Hollander meer en eerder warm loopen dan voor een kamp tegen de gevreesde Belgen? Men kende de nuchtere werkelijkheid omtrent de daling van ons spelpeil, en toch toch hoopte men nog dat de Nederlandsche Elftal-Com missie zou verrassen met een nieuwe vin ding, die een zege tegen onze Zuidelijke na buren mogelijk zou makenl Wij betwijfelen hel of deze beslissing van de N. E. C. de gewenschtc voldoening zal hebben gebracht, al erkennen wij volmon dig dat de kwestie werkelijk zeer moeilijk was. Een collega betitelde de door de N. E. C. gevolgde methode eens als „de Greep van de Groote Gok." Zoo is het inderdaad. Een kwestie van ge luk. Niemand kan zeggen dat dit elftal waardig zal zijn ons land in den grooten strijd tegen de Belgen lo vertegenwoordigen. Doch daarentegen is er evenzeer niemand die het omgekeerde kan bewijzen. Dit is het merkwaardige; En dat is levens één der meest sprekende symptomen van de periode van decadentie, waarin het voethalspel hier te lande momenteel ver keert. De samenstelling van dit elftal doet ons denken aan een op de H. B. S. geleerde versregel uit een ons overigens onbekend gedicht van een nog minder bekenden dich tst-, die luidde: „Hopen, kunt ge, hopen; maar dat hopen is ook alles wat ge kunt." Is de situatie momenteel ook maar iets anders? Neen immers. Hopen kunnen wij dat dit elftal zal voldoen, maar zekerheid.. Laat ons optimist zijn. En de zaken van den mees: gunsHgen kant bekijken. Ook op timisme kan nuttig zijn. Van dit standpunt uitgaande kunnen wij zeggen dat de verdediging als geheel ons ruim vertrouwen inboezemt. Het moge waar zijn dat ook Van der Meu- len (H. F. C.) in prima conditie is feit is dat de Ajax-doelman De Boer verschillende malen keurig werk heeft gedaan, bijvoor beeld te Hamburg in den kamp tegen Duilschland. en de verdediging van ons doel is bij hein dan ook in veilige handen. De keuze van Denis als rechtsback heeft ons eenigermate verwonderd. Immers de II. B. S 'er gaat, wegens studie-redenen, niet mee naar Parijs en daarom leek het ons logi scher want reeds thans iemand anders voor deze plaats was aangewezen ten einde gele genheid te hebben om „in te burgeren." Dat overigens Denis nog steeds onze beste rechtsback is staat bij ons vast, nans Tetz- ner zal naast hem z'n plaats wel waard zijn. Zeker, de Groninger heeft z'n fouten, maar hij is een stugge, stoere werker met een groote dosis enthousiasme^ en een goe den kijk op het spel Bovendien hoort hij in dit kader thuis, wanneer althans aan do N. E. C. nog eenig systeem van verkiezing mag worden toegeschreven. Wij bedoelen name lijk het feit dat in iedere linie een Be Quick'er speelt, hetgeen ongetwijfeld voor- doelen kan hebben. Echter zouden wij in dien niet Van Lmge doch Bul of Hulsman als midhalf was gekozefl, niets meer be zwaar hebben -gemaakt dan thans, 't Is ons werkelijk om het even. Hopen kunnen wijMeer niet. Voor de bezeting der kant-half-plaalsen lijken ons Krom en Lffévre inderdaad de aangewezen menschen. Beiden hebben ge toond hun taak als halfspeler te begrijpen en zullen derhalve wel voldoen. Do voorhoede is ook thans weer het grooie vraagteeken. Dat Sigmond is gepas seerd zal stellig niet algemeen met vreugde worden begroet, al stond voor eenige andere voorhoede-spelers, namelijk De Nalris en Groosjolian de verkiezing dan ook vasl. Wij voor ons hadden liever Sigmond linksbuiten en De Natris rechtsbinnen gezien, aéooral omdat do verwachtingen ten aanzien van den Stormvogels-man Visser, die trouwens in z'n eigen club linksbinnen speelt, geens zins hoog gespannen zijn. De keuze van Groen en Pijl lijkt ons niet kwaad wat de spelers individueel beirelt. Trainer Warburlon noemde Groen verleden jaar den boslen speler van het veld terwijl Pijl, naar bel schijnt, zijn concurrent Ruf- lelse, al heel gemakkelijk schijnt te kunnen overtreffen. Of evenwel dat vijftal een be hoorlijke linie zal weten te vormen staat nog zeer te bezien, vooral nu deze ploeg geen enkelen oefenwedstrijd kan spelen. Wij kunnen er slechts liet beste van hopen. Alweer hopen. Maar ook dit alléén! Seriewedstrijden van „Lugdunum". Op 14 Mei a.s. zal de voctbalvereeniging „Lugdunum", alhier, vijf jaar hebben be staan. Ter gelegenheid vau dit feit zullen seriewedstrijden worden gehouden op 2ö en '29 Mei, 1, 8, 9 en 15 Juni. Er worden een ecrc-afdeeling benevens vijf lagere afdec- lingen gevormd, zoodat vrijwel alle L. V. B. en N. V. B.-clubs, uit welke klasse dan ook, kunnen inschrijven. Voor de eere afdeelir.g wordt een gouden beker ter waarde van f 300 uitgeloofd, tenvijl verder als hoofdprij zen beschikbaar worden gesteld een zilve- Ten beker, een zilveren lauwerkrans en -tak, een zilveren ka-nis en een zilveren medaille. Ln iedbre afdeeling kunnen ten hoogste acht elftallen uitkomen. Op Zaterdag, 24 Mei, dun op den dag voor den aanvang der seriewed6trijden, zal eeu cerste-klasser (hiervoor wordt A fe. C. nit- genoodigd) spelen legen een tiaincrselftal. LA WN-TENN1S. Jaarvergadering van den N. L. T. B. Te Utrecht is Zondag de jaarvergadering gehouden van den N. L. T. B. Aanwezig waven 59 clubs. Uit het uitvoerige jaarverslag noteeren we de zorg voor het opkweeken van jonge spelers door jeugdwedstrijden, de reorgani satie in den N. L. T. B.. plannen voor schoolteams enz. Aangesloten zijn op dit oogenblik 178 clubs (liet getal gaat niet vooruit!) er zijn 279 algemcene leden en begunstigers. Het financieele verslag wijst een saldo aan van I 1352.63 voornamelijk te danken aan de internationale ontmoetingen die een batig slot van 1 2396 opleverden. De be grooting voor het loopende jaar wordt goed gekeurd met een uitkomst van f 13.695.63 en uilgaven ad f 12.450, alzoo met een ver moedelijk saldo van f 1245,03. Voor de districten is f 500 uitgetrokken. Voor liet vieren van het jubileum van den N. L. T. B. is f 100 uitgetrokken. Besloten wordt voortaan aan bondsleden reductie te geven op do toegangsprijzen voor wedstrijden. Het bestuur werd samengesteld uit de heeren Broese van Groenou als voorzitter. Veder als secretaris-penningm.; Janssiai (Enschede), Mollerus (Haarlem), Punt (Noordwijk), Leembruggen (Amsterdam), mevr. Beukema (Den Haag), Loback (Den Bosch), Schoevers (Wageningen), Boot (Am sterdam;, Eecen (Leeuwarden), Sciieurleer (Den Haag) en de Goeyen (Arnhem). In de technische commissie werden her benoemd de heeren Broese van Groenou, Van Lennep, Scheurleer, Puilt en Janssen. Na enkele wijzigingen werd het pro gramma als volgt samengesteld: 1921 April: Wageningen. 1011 Mei. Procfwedslrijden Noordwijk. 1518 Mei: Leiden. 16—18 Mei: D. D. V. (Amsterdam). 22—25 Mei: Districlskampioensehappen en Nijmegen. 29 Mei2 Juni: Sphaernida (Utrecht). 69 Juni: Amslerdamsche Kamp. 6—9 Juni: Bossche L. T. C. 79 Juni: Wageningen. 1115 Juni: Nationale Wedstrijden (Am- hem). 1922 Juni: Groningen, Schiedam. 2729 Juni: Breda. 26 Juli. Anglo Dutch (Rotterdam). 1013 Juli: Maastrichtsche L. T. C., En schede. Arnhem (ouders- en lcinderwed- strijden). 1820 Juli: Den Bosch. 21—27 Juli: Zaandam. 2327 Juli: Noordwijk. 28 Juli3 Aug.: Hilversum, Gouda. 610 Aug.- Zandvoort. 1617 Aug.: Competitie kamp. 1517 Aug Noordwijk (Veteranen en Juniores). 2024 Aug.: Apeldoorn, Bussum. 2831 Aug.: Noordwijk. ->7 Sept.: Leeuwarden. Amsterdam Cambridge. Bij de bespreking van het rapport van de commissie voor de competitie werd be sloten de gewone wedstrijden zooveel mo gelijk einde Juni te doen eiDdigen. Voor be langrijke gebeurtenissen kan dc competilie- leider uitstel verleenen. Bij niet-opkomen oen boete geheven worden van f 10 terwijl dc wedstrijd opnieuw zal worden vastgesteld; bij tweede maal niet-opkomen wordt de boete f 25.— en wordt de veree niging van verdere deelneming uitgesloten met annuleering van de gespeelde wed strijden. Bij de voorstellen over het verspelen der kampioenschappen wordt aangenomen. a. dat de kampioenschappen verband zullen lioudeD met de districts-indeeling: b. dat de beslissingen gespeeld zulien worden op een wijze dat de spelers alleen des middags spelen en niet meer dan twee A drie partijen per dag. Vervolgons wordt het voorstel van den Amsterdamschen L. T. B. in groote lijnen aangenomen zoodat dit jaar de kampioen schappen gehouden zullen worden lussehen 12 spel eis en speelsters voor de enkelspe len, waarvan 8 aan te wijzen bij keuze en 4 als dislrictskampioenen; voor de dubbel spelen 8 paren waarvan 4 bi) keuze en 4 als districtskampioenen. De kampioenschappen zullen Donderdag middag beginnen en !e Arnhem gehouden worden. Voorts wordt het reglement nog zoodanig gewijzigd, dat het niet meer mogelijk zal zijn, wedstrijden tegen enli-ée toegankelijk, ie organisceren buiten goedkeuring van den N. L. T. B. Wat betrelt de internationale wedstrij den zullen spelers afgevaardigd worden naar Torquay (harde bnan kampioenschap pen Engeland) Wimbledon en Olympische spelen, terwijl een viertal spelers op uit- noodiging van de Leopold Club naar Brus sel gaan. Voorts zijn er de Davis-Cup- en de landenwedstrijden tegen België, Duitsch- land en Engeland. Bij de rondvraag wordt bezwaar gemaakt tegen de organisatie der Inler-aeademiale wedstrijden omdat hiervoor spelers die geen corpslid zijn uitgeschakeld worden. Voorts wordt de keuze van den Slazenger bal als eenige officieele hal bestreden. De techni sche commissie acht dezen bal de beste. Tot leden van een commissie die naders regelen zal vaststellen in zake de amateurs- bepalingen, worden aangewezen de heeren Broese van Groenou. Vorspyck (Hilversum), Mr. Nijpels en Mr. B. v. Lennep. OLYMPISCH NIEUWS. Moeilijkheden te Parijs. In het Fransch Olympisch Comité hebben zich' ernstige moeilijkheden voorgedaan, waarvan het gevolg is, dat vijf leden hun ontslag hebben genomen. Deze waaron der ook de heer Rimet. voorzitter .van den Fransehen Voetbal-Bond en van de F.I.F.A. vertegenwoordiger van voetbal, wenschen een andere regeling van het stemrecht in het comité. Zij vinden het onlogisch, dat do vertegenwoordiger van een tak van sport, welke in Frankrijk slechts door enkele hon derden personen wordt beoefend, evenveel invloed heeft als de vertegenwoordiger van algemcene en populaire sporlen als b.v. voetbal cn wielrennen. Deze regeling schijnf do hoofdoorzaak van do inoGninpsverscbil* len in dev commissie te zijn. ZEILEN. De Kaagweek. De Kaagweek is definitief vastgesteld op 1822 Juli a.s. Ofschoon terzelfder tijd waarschijnlijk een kruistocht der Kon. Ver honden Vereenigingen naar de Olympische Zeilwedstrijden gehouden wordt, besloot hel bestuur van De Kaag deze data in elk ge val te handhaven. ROEIEN. Njoid. Wegens benoeming in het collegium van liet Leidsclie Studentencorps van de heeren H. L. M van Schaik en R. C. Burlage, die volgens de nu geldende corpswet gedwon gen zijn af te treden als bestuursleden van Njord heeft liet bestuur zich als volgt sa mengesteld: H. A. H. N. Gelderman. Prae- ses, G. C. D. van Hardenbroek, Ab-Actis, S. Roest Crollius, Quaestor, K. E. Erik9. Comm. v. materiaal, J. J. Hennequin, J, Kars, T. R. Tak Labrijn, Commissarissen, SCHAKEN. Het tornooi te New-Yoik. Gisteren deelden wij nog mede. dat Capa« blanca en Janowski remise hadden ge maakt. Hieraan kunnen wij voor de eerste ronde nog de volgende uitslagen toevoegen i E. LaskerMaroczy remise. MarchallRéli remise, YatesAljechin gewonnen door Aljechin, TarlakowerBugoljubof gewonnen doof Tartakower. Dr. Lasker was vrij. GYMNASTIEK. Hannoveische Musteischule. De Hannoversche Musterschule zal om streeks Paschen onder leiding van haaf leeraar, den heer Loges, in verschillende plaatsen van ons land met een geheel nieuw programma demonslreeren. Zij zal naar alle waarschijnlijkheid op 17 April a.s. in het Concertgebouw te Am sterdam optreden. van ruim 60 geveld© Iepen- hoornen cn een partij Hak- en Koplioeit, Maamlng 24 Maart 1024. n.m. 2 uur aan den Zeeweg te Katwijk aati den Kijn. £038 Te Koop. tc Oegstgeest het voor eenige jaren nieuw gebouwde Zeer gunstig gelegen aan den Tenvecwcg No. 66. Te aanvaafden 1 Mei a.s. Koop som billijk. Verdere inlichtin gen te bekomen, Haarlemmer straat 216, Leiden. 9059 NIEUWE RIJN 49 LEIDEN Ruime keuze in Huisorgels met en zonder Harp. Nieuwe 2 Spels Orgels vanaf i 225.- Gebruikte f 150.- en f 175.- Huurkoop f 10.- per maand. 8865 VOORSCHOTTEN verkrijgbaar tot 1100.voor nette menschen zonder borg Brieven onder No. S 118, Advertentie-Bureau VAN STAAL Co., Heerengracht 388, Amsterdam. 8096 Inschrijvingen 10 Lessen-Cursussen dagelijks. LEERCELD J 10.—. 9058 KAVAKAVAN beslist het beste tegen alle kwalen der Urinewegen C. F. Scenxider Den Haag, Wagenstr. 118. LEIDEN, Steenschuurl. 9043 T© huur gevraagd voor klein gezin met 1 Juli a.s.: liefst met Tnintjo, omtrek Plantsoen, Witte- of Zoetcr- woudsche SiDgel of Hooge Rijndijk. Brieven Bureel tod dit Blad onder No. 5369. J. A. SCHRAMA, Maaritsstr. 59 Voetknndig Mantschociimaker (Geeft gratis advies bij voetlijden) 9061 Nog steeds in voorraad prima Engelsche Huisbrand. 5375a Zeer billijk te koop met achtergelegen pnklinis aan de Vorrstraat, voorzien van Electrisch licht, gas- en waterleiding met closet. Direct leeg te aanvaarden. Tc bevra gen onder letter Z aan N.V A. DORSMAN's Boekhande te Noordwijk. 9051 goede Studie-Piano, merk „Plcyel". Desgewcnscht in huurkoop. 9056

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6