eigenwijs doelen en egoïsme. Waak daar voor Fluks. Vitesse (L.) ging naar Den Haag en kreeg natuurlijk klop van H. B. S. Maar een 70 nederlaag hadden we toch niet verwacht, FinksVitesse (L.) 7—3. Fluks heelt gewonnen, maar de cijfers be antwoorden in 't geheel niet aan het gege- venc. Vitesse speelde in het veld het beste en maakte minder technische fouten dan Fluks, maar de blauw-witten kunnen nu eenmaal niet zoo goed doelen als de rood-witten. Het was dit keer nu eens geen schitterende wed strijd. Wel werd er beter gespeeld dan in andere ontmoetingen tegen niet-stadgenootcn maar hetgeen wij tot nu toe gewend waren te 1 zien, hebben we geen oogenblik gezien. Dit kwam hoofdzakelijk door het slechte spel in twee vakken. Het ergst was het in het Fluks-vak Schneider c.s. dat er totaal uit was. Plaatsen en vangen lieten vooral in dit vak te wenschen over. De dames bleven meestal staan en wachtten maar tot de bal naar hen toekwam, wat op den gang van bet spel alles behalve wenschelijk was. Dat dit vak nog 3 punten wist te maken lag o.i. meer aan het toeval dan aan goed spel Bij Vitesse was het het vak Keijzer c.s. dat het spel be dierf. Wij kunnen niet zeggen dat dit vak uit vorm was, maar het aanvalsspel leek naar niets. Allergekst werd er gerend en ge doeld zonder eenige tactiek. Gelukkig dat er in andere vakken beter gespeeld werd.. Zoo vonden wij het vak Bemrael c.s. zeer goed. Hier viel vooral op het uitstekende spel van I Christiaanse en bij de dames dat van mej. Jansen. Ragut speelde met Meijer wat geen slecht vak gaf. Ragut is nog niet de oude speler van vroeger, maar dat zal nog wel ko- (men. In den aanval was hij weer uiterst snel. Bij Vitesse vonden we Ginkel en Nieu- Iwenhuizen zeer goed. v. Ginkel was o.a. Schneider geheel de baas. Van de dames viel 'op het goede 9pel van mej. Molt on Schijfsma. iHet geheel was een eerlijke prettige strijd, waarbij er steviger gespeeld werd dan vroe ger, wat echter den wedstrijd interessanter 'maakte. Even half twee floot scheidsrechter Heij- jboer de spelers in het veld. Na de uitworp is •de eerste aanval voor Fluks, waarna Vitesse 'een 5-tal minuten domineert. Een dor vol- 'gende aanvallen van Fluks levert een doel- Ipunt op, als Bemmel onverwacht vrij komt |en kalm 10 noteert. In den Vitesse-aanval i werkt v. Ginkel zeer hard en brengt dan ook telkens de rood-witte korf in gevaar. Na een kwartier weet hij dan ook handig en mooi te iscoren. Fluks krijgt dan een slechte aanval, terwijl Vitesse jui9t een zeer snelle maar 'schotlooze aanval heeft. Wel zien we enkele j fraaie schoten van Nieuwenhuizen, die de ;korf scheren. Hoewel het onbenullig aan valsspel der rood-witten geen punten in 't 'vooruitzicht brengt, komen er toch onver- jwachts twee punten aan die zijde door twee goede schoten van Wassenaar en Schneiders. Ragut snelt vlak daarop door alles heen en izorgt voor 41 stand. Vitesse is geenszins ontmoedigd en valt heftig aan. Even voor de 'rust maakt mej. Kolkman Vitesse's 2e punt. (Na de rust is aanvankelijk Fluks sterker. De aanval v. Bemmel c.s. valt zeer goed aan. ;Na 4 min. spelen zet Christiaanse mooi voor ;en doel Bemmel zeer vlug. (52). Geen 2 [min. daarna vliegt een schitterend schot van 'denzelfden speler na mooi samenspel door de korf (G2). Wij krijgen nu weer aan de eene izijdc het Fluksknoeivak en aan de andere 'zijde het vlugge Vitcsse-vak Nieuwenhuizen c.s. Deze heeft nog al pech met mooie scho ften. Toch komt er een punt: aan de zijde waar 'men die niet verwachtte. Mej. Bosselaar vcr- jrast haar tegenpartij door onverwacht te 'schieten (72). Verder heeft dit aanvalsvak 'bitter weinig gepresteerd. Wanneer Meijer 'en Ragut wat slapper gaan verdedigen (zeker imct hel' doel zelf nog eens te kunnen aanval- fton) kan de Rooy kalm met een afstandsschot tfiet 3e punt voor Vitesse noteeren. Het laat- •le kwartier zien we bij Vitesse een wilde- inassa-aanval en bij Fluks een aardig combi neerenden aanval, zonder schot echter. Meijer ziet zelfs kans twee zeei* makkelijke fcansen dicht bij den paal naast te schieten. Juist als Meijer mooi vrij komt om te doelen fs de lijd verstreken en heeft Fluks met 73 fewonnen, en daardoor baar kansen op een eventueel kampioenschap gehandhaafd. HOCKEY. Victoria IILeiden 0—3. Wederom wisten de Leidenaars een over winning te boeken, ditmaal tegen Victoria in Rotterdam. Onze stadgenooten waren voort durend sterk in de meerderheid, maar Vic toria had wel een tegenpuntje verdiend. Lei den had twee invalllers, Victoria speelde met 10 man. Te ruim twee uur werd begonnen. Als ongeveer 20 minuten gespeeld is, schiet Schwartz; de Victoria-keeper is te langzaam en Cosijn is er als de kippen bij om den bal in het Victoria-net te werken. Voor rust worden geen doelpunten meer gemaakt. Na half time gaat het spel iels meer gelijk op. Dan is 'l Bijleveld, die met een pracht- schot Leiden's tweede doelpunt weet te maken. Even later moet een der Victoria- spelers het veld verlaten wegens een kwet suur. Kort voor 't einde zet Sanders voor en Schwartz weet hieruit een doelpunt te ma ken. Het einde komt dus met 3—0. Victoria speelde vooral op het laatst veel te ruw en onbesuisd. Blijkbaar trachle het, wat het aan spelkwalitiet tc kort kwam. door woestheid te vergoeden. Het veld was daar enboven zóó verbazend slecht en ongelijk, dat goed, zuiver spel onmogelijk was. Daar om ditmaal niets over de spelers in het bij zonder. CRICKET. Een Zuid-Holl. Cricketbond opgericht. De N. C. B. heeft Zaterdag j.l. te Den Haag verschillende Z.-H. clubs ter vergade ring geroepen tot het oprichten van 'n Z.-H Cricketbond. Nadat de voorzitter der N. C. B., de heer Isbrücker de vergadering had in geleid, legde de secr.-penn. der N. C. B., de heer De Haan, het nut en de voordeden van een gewestelijke bond uit. Vooral zou het een voordeel zijn voor beginnelingen, wie het uitkomen in N. C. B.-verband be zwaarlijk zou zijn. De aanwezige vereenï- gingen besloten toen tot oprichting van den Z.-H. Cr. B. Een voorloopig bestuur werd gekozen. Dit beetuur bestaat uit de volgen de heer en N. V. Milligen (Huize Ten Werve), voorzitter, A. de Beus (H. C. C.), secr.-penn., F. Ruychhaver (V. O. O.), L. Sigma (Ajax) en R. C. v. Senus (H. D. V. S.), commissarissen. Dit bestuur zal eerst daags nadere plannen uitwerken. Tegen woordig waren de vereenigiugen Ajax, H. C. C., V. O. C., H. D. V. S., Sparta. Phoenix,- L. C. C. en Huize Ten Werve. HollandBelgië. Naar het ,,Hbld." verneemt, zal in den loop van het aanstaande seizoen worden overgegaan tot hervatting van de landen- wedstrijden lussdien België en Nederland. Dit jaar zal hoogstwaarschijnlijk de wed strijd België—Nederland te Brussel worden gespeeld. GYMNASTIEK. Jaarvergadering van het K. N. G. V. Op de gisteren te Amsterdam gehouden jaarvergadering van het K. N. G. V. wa ren aanwezig 4S afgevaardigden, vertegen woordigende pl.m. 1-1000 leden, welke te zamen met het bestuur 6-1 stemmen uit brachten. Aan het jaarverslag ontleen eb we o.a., dat bij het verbond zijn aangesloten 323 ver- eenigingen met 38037 leden. In 1923 waren deze cijfers 357 en 44136, zoodat er een achteruitgang van 34 vercenigingen en c.a. 6000 leden valt te constateeren. Bij de bespreking van het technische jaar verslag stelde het bondsbestuurslid de heer H. Plümer, een nieuwe werkwijze voor de bonds-technische commissie voor. Elk T. C.- lid behartige een eigen afdeeling, bijv. vrou- wenturnen, mannenturnen, spel, athletiek en zwemmen, terwijl men deze T. C.-leden eenigen personen specialiteiten m de te be werken afdeeling zal toevoegen. Het ge heel wordt aan geleid door den voorzitter van de Technische Commissie, die de meest vooraanstaande technicus van het verbond moet zijn. Dit voorstel wordt door de vergadering in handen gelegd van het bondsbestuur, tot '4 geven van prae-advies. Het financieel verslag toont een voordee- lig saldo aan van f 1686.03. Bij de begrooting voor 1924 ontspon zich een langdurige, soms heftige discussie. De begrboting sluit met een nadeelig saldo voa< f 3813.97. Het bestuur heeft nu voorgesteld' om deze begrooting sluitend te maken door do contributie van f2.— tot 2.50 te ver- li oogen. Hiertegen verzetten zich talrijke afge vaardigden. Vooral het Gewest Zuid-Hol land was tegen dit voorstel omdat z.L daar door vele vereenigingen het verbond zullen verlaten. Bijna twee uren achtereen bespraken nu talrijke afgevaardigden deze zaak en eerst tia de pauze komt men tot een besluit, door-, dat het bestuur de verklaring geeft, dat het1 voorstel aaangaande de contributieverhoo- ging laat vallen onder voorwaarde, dat do vergadering de begrooting voor 1924 onver anderd aanneemt en aan het bestuur op draagt, do uitgaven zooveel mogelijk te be perken. Hiermee gaat de vergadering ac- coord. In verband hiermede wordt aangenomen, het voorstel van Noord-Holland om een be- Euinigingscommissic te benoemen, welke' oommissie zich tevens zal bezighouden met, te onderzoeken, in hoeverre in de toekomst steun van overheidswege mogelijk zal zijn. Hierna i6 aan de orde de bestuursverkie zing. De periodiek aftredende penning-' meester, de heer Joh. B. v. Zuylen, wordt bij i acclamatie herkozen. Ook de T. C. wordt, herkozen. Bij de voorzittersverkiezing, welke noo- dig was door het bedanken van den heer/ Joh. Heijnen, zijn candidaten de heeren L. C. van der Meulen J.Hzn. gesteld door het bestuur en J. F. H. Sommer. Gekozen wordt de eerstgenoemde met 40 stemmen tegen 17 op den heer Sommer en 5 op dr. Reys. De heer v. d. Meulen zegt de benoeming tc aanvaarden. Het dagelijksch bestuur bestaat nu uit de heeren L. C. v. d. Meulen J.Hzn.voorzit ter J. H. Vis, Arnhem, secretaris Joh. B. van Zuylen, penningmeester H. Plümer en J. H. F. Sommer, commissarissen L. de Jong, dr. A. A. Weinberg. H. Bierman, or.- N. Groenewezen, dr. J. H. O. Reijs, J. V. G. Rosier en W. de Graaf. De Bondstechn. comm. uit de heeren R-- J. C. Blom, voorz. H. C. Th. W. Kok, Delft, seer, G. A. van Diik, J. H. F. Som mer en mevr. J. Ge unaWeinberg. Het oudste bestuurslid, de heer L. dé Jong, huldigt, dan den heer Heijnen voor zijn arbeid, aan het Verbond gegeven, op een' wijze, die niet te verbeteren was. Spr. brengt dan onder luid applaus een bloemen-, hulde aan mevr. Heijnen, die het mogelijk maakte, dat haar man riin vele werk voor' het K. N. G. V. verrichtte. Den heer Heij- Oen biedt spreker namens bet Verbond een I Gedenkboek benevens een portefeuide aan. Hieiop brengcü de aanwezigen de heer Heij - j ncn een langdurige ovatie, zegt De Crt." De verkiezing voor leden van de redactie van het officieel orgaan Het Turnblad, brengt do gemoederen ernstig in beweging en een groot aantal afgevaardigden wenscht als protest tegen den gang van zaken zelfs niet aan de stemming deel te nemen. De stemming heeft tot uitslag, dat de heer Bakker tot hoofdredacteur werd gekozen eo de heer Sommer tot technisch redacteur te.vens blijkt, dat de grooto meerderheid der j vergadering niet aan do stemming heeft deelgenomen. De beide gekozenen wenschen 1 nok geen benoeming te aanvaarden. Het be- stuur zal nu spoedig nieuw© candidaten stel- ten waarna schriftelijke stemming zal plaats vinden. Tot leden van de medische commissie zal worden benoemd de aftredende leden dr. .f. H. O. Reys, dr. E. v. Minden en dr. J. G. t Moltzer. Met het oog op het late uur wordt, op i voorstel van den voorzitter, besloten, de be- handeling der overige agendapunten uit te «tellen tot een volgende vergadering. Alleen j wordt nog het bestuur toestemming ver leend. om deel te nemen aan de turnfeesten van Florence, Rennes, OleTmont-Ferrant en Luxemburg.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 14