1 futsolen, en pas op het allerlaatste moment wist Gore! toen ten koste van een corner te redden. A.S.C. speelde trouwens als geheel in den beginne heusch geen kwaden wedstrijd, en waar 't Gooi geen bijzondere dingen ver richtte. was zij dan ook meestal iets in de meerderheid. Goslings kreeg eens een fraaie kans om fe scoren maar zijn keihard schot belandde in het zijnet. Bij de Hilversummers kwarn hef. meeste gevaar van den linkervleu gel. Twelker bleek hier best op dreef en zette ,herhaaüdelijk fraai voor. Het binnentrio wist jdo kansen evenwel niet te benutten, wat ech ter in de eerste plaats geweten moest v/orden aan het keurige werk der roodzwarte backs, die voortdurend de situatie beheerschten en vrijwel eiken aanval wisten te keeren. Acht minuten voor de rust kwam het eerste Leid- sche doelpunt toen Janssen langs de lijn rende en van grooten afstand hoog in den hoek schoot 10. Na de rust bleef de stand geruimen tijd onveranderd. A.S.C was eerst een oogenblik in den aanval, doch werd daarna op eigen helft teruggedrongen en moest zich bijna een half uur lang bepalen tot verdedigen. Steeds had een Hilversummer den bal. zonder dat de gasten dat overwicht in doelpunten wisten uit te drukken. Voor de goal stuitten hun at taques steeds af op Josson en Wamsteker en pas Hl minuten voor het einde slaagde Woud stra er in uit een voorzet van Van der Kamp het leer langs den Leidschen keeper te ja gen 1-1. A.S.C. scheen hierdoor wepr 'n beetje op te fleuren. De roodzwarten voelden blijk baar dat het, zoo voortgaande, op een neder laag zou uitloopen en werden nu tenminste een klein likje actiever, al was het geheel dan nog maar heel matig, 't Resultaat was dat een voorzet van Blom een bombardement van het Hilversumsche doel veroorzaakte, waarbij Roem ten soltte wist fe scoren. 21. Scheidsrechter Eeckelaert leidde dezen kamp tot aller tevredenheid. Hij was niet be ter, maar toch werkelijk ook niet slechter dan het gros onzer eerste-klasse N.V.B.-arbi ters. 't Wordt heusch tijd dat in de wijze van aanstellen der N.V.B.-scheidsrechters eens verandering komt D.V.V.U.V.S. 1—2. In een meer spannenden dan fraaïen wed strijd is het U.V.S. gelukt de groen-witle Ha genaars een nederlaag toe te brengen. U.V.S. wint den toss. zoodat D.V.V. aftrapt. Reeds dadelijk neemt U.V.S. den bal over en (doet hevige aanvallen op de groen-wilte-vesle De U.V.S.-aanval speelt een open spel. wat tegen D.V.V. de beste methode bleek. Telkens komt zij met vlugge aanvallen voor het D.V.V.-doel, maar het juiste schot ontbreekt. Een vrije schop wordt ver naast geschoten terwijl een corner, niet te best door Selier ge nomen. spoedi'g naar het andere doel verhuist waar Meerburg echter met een verre trap zuivert. Als er ongeveer een kwartier ge speeld is. krijgt de Bruin, die mid-half speelt, den bal even rrij en met een schuiver, van ongeveer dertzg meter afstand, passeert hij den D.V.V.-doelman. 01. Dan doet D.V V eenige aanvallen, maar de Voorhoede is absoluut schotloos, zoodat het de hechte U.V.S.-achterhoede niet te moeilijk gemaakt wordt. Als den Hollander goed voor doel plaatst, schiet Laman naast. Een tweetal corners on dervinden geen beter lot. Dan valt de gc- heele U.V.S.-voorhoede aan en als Selier den bal juist voor de achterlijn voorzet schiet Slafleu in. De doelman stopt den bal achter de lijn wat den scheidsrechter ontgaat, maar Laman maakt aan alle onzekerheid een einde door den bal in de Haagsche touwen fe ja gen, 02. Even daarna is het rusten. Na de rust valt D.V.V. direct aan en krijgt der Kinderen die voor halftime Zondagsrust genoot, eenige rechtsche schoten te verwer ken. Een mooi schot van den Haagschen links-binnen gaat juist over, terwijl aan de andere zijde een goede voorzet van Selier door van Dcursen gemist wordt. Bij een cor ner op bet U.V.S.-doel maakt Den Hollander hand9 en de D.V.V.-midvoor weet met een fraai schot den achterstand te verkleinen. 1-2 Stafleu trekt zich nu in de verdediging te rug. De U.V.S.-voorhoede gaat kort spel spe len, wat tegen de goede Haagsche verdediging absoluut geen succes heeft. Na eenige ge vaarlijke momenten voor hel U.V.S.-doel kon digt de scheidsrechter het einde aan. Bij U.V.S. was de achterhoede gped vooral i Meerburg was op dreef, hoewel ook Graaf- I mans en der Kinderen goed speelden. In de halflinie was Klein het beste. Hij verdedigde uitstekend. De Bruin was heel goed maar moet niet te hard aangeven. Den Hollander speelde zijn gewone spel. In,'t korl een halftime die beter verdedigt dan steunt. De voorhoede was schotloos. Voor de rust speelden de hoeren een mooi open spel. waar- I nan ook het tweede doelpunt te danken was, maar na halftime was het een akelig gepin- gel en waren zij dan ook zelden gevaarlijk Als Scheffer iets sneller was en meer durf had, zou hij werkelijk een goeden linksbui ten 7.ijn. zijn voorzetten zijn steeds goed ge plaatst. Van Deursen verdeelde het spel naar behooren. maar heeft geen schot Laman en Slafleu speelden heel aardig hoewel Stafleu geen steun had van Selier. die hard loopt en hard werkt maar zelden een goede voorzet geeft, hoewel hij den bal geregeld goed toe gespeeld kreeg door Den Hollander. Bij D V.V. waren linksachter en rechtshalf de besten terwij! de scheidsrechter, hoewel een weinig ppdant. toch niet slecht was. U.\ .S. schijnt het in Den Haag overigens beter met de scheidsrechters te treffen dan L.F.C., aan wie U.V.S. een goeden dienst be wezen heeft door D.V.V. te slaan. Siod—Lugdunum 0—3. Ie ruim 2 uur brengt Siod den bal aan 'fc rollen. Lugdunum neemt echter den bal over en zet een keurigen aanval op, welke op niets uitloopt. Siod brengt het niet verder uan de Leidsche backs, welke den bal weg- trappen. De linksbuiten van Lugdunum brengt snel op, een mooie voorzet volgt en als de midvoor den bal tusschen zijn beenen door laa£ rollen, doelpunt Leuering met een onhoudbaar schot. 01. Siod. luide aange moedigd door haar supporters, viel fanatiek aan, maar het spel is te doorzichtig, zoodat de Lugd.-achterhoede alles onderschept. De voorhoede van Lugdunum zit echter ook niet stil, maar door de gladheid van hpt terrein gaan een paaar nrnme kansen verloren Op gaar waagt ook een kanaie, maar ziin hard schot wordt gevangen. Even daarna loopt de midvoor van Lugd. den bal keurig in, maar de keeper redL Siod wil het spel dan eenigszins forceeren. wat hun slecht bekomt want twee spelers van Siod krijgen een waarschuwing Slechts een cnlccle maal be hoeft v. d. Berg in te griipen en wanneer hij een hard schot vallend stopt, denken we Siod te zien doelpunten. Echter weet hij zich te herstellen en met een verre tra]} geeft hij den bal aan de voorhoede, welke er snel mee vandoor gaat. Leue-:;ng schiet ech ter even naast Direct hierna is het rusten. Na de ,,tbee" hetzelfde spel. Al gauw krijgt Siod een vriien trap tegen zich wegens haken, welke Neuteboom net. over de lat schiet. Siod raakt blijkbaar uitge speeld. Zij komt slechts sporadisch over de helft. Lugdunum probeert het nu met eenige verre schoten, wat geen succes heeft Ver melding verdienen eenige harde schoten van Bavelaar en Neuteboom, welke echter even naast en over gaan. Eindelijk heeft Neute boom succes, wanneer hii een voorzet op vangt, om eenige spelers beeudraait en oti tic udba&ar het leer in de touwen iaagt c9. Van nu af aan is de tegenstand van Siod ge broken. Zij bepaald zich tot eenige uitvallen maar de Lugdunum-verdediging is hanr verre de baas. De Lugdunum-voorhocde komt er dan ook hoe langer hoe beter in en werkelijk, wanneer er meer op dp vleugete was gespeeld, was de stand booger geweest Eens zien we Goddijn langs het lijntje ren- Den, hij geeft snel over aan Leuerinv. deze plaatst, den bal tusschen de backs door en een hard schot volgt. De keeper stopt den bal, eenige Lugdunummers komen inloopen, maar de scheidsrechter fluit, en stuurt, een speler van Siod uit het veld, welko tegen over een Lugd.-speler de bokshouding aan nam, wat hem echter duur kwam te staan. De strafschop, hiervoor toegekend, werd door Bavelaar vlak naast geschoten. Siod is geheel uitgespeeld. Toch denken wij haar nog te zien doelpunten, wanneer iL ach terhoede van Lugd. een kloiDe vergissing wordt begaan. De midvoor van Siod is ech ter zoo beleefd er geen gebruik van te ma ken Eenige spelers van Siod kunnen het blijkbaar niet verzetten, dat zoo'o pracht kans verloren is gegaan en als zij daarover eventjes staan te twisten, zien we H. de IHeer den bal naar Keeroweer plaatsen. Deze rent langs het lijntje, geeft op het juist© j moment over en Goddijn is er als de kippen b-! Hij passeert Van Gelderen en met een keihard schot in den bovonhoek vergrn t bij Lugdunum's vooraprong. 30. Na nog eenij^ heen en weer getrap fluit scheidsrechter Groen, welke uitstekend de fluit hanteerde, het einde en heeft Lugdunum Yan haar gespeelde wedstrijden er 7 gewonnen. A.s. Zondag naar Steeds Volharden en wanneer deze gewonnen wordt, danNu, groen wit, aau jullie de daad. AlphenV.D.S. 3—2, Het ia Zondag den kampioenen wederom gelukt de punten in den Rijnstreek te hou den in een wedstrijd die ver beneden heb middelmatige stond. Voor de rust werd er aardig gespeeld na de rust was de wedstrijd, het aankijken niet waard. Voor den aanvang van den wedstrijd werd Alphen gekiekt, zoodoende was het kwart over twee eer de wedstrijd een aan vang nam Alphen is volledig terwijl V. D. S. 2 invallers telde Bergsma wint voor Al-^' phen den toss en verkiest tegen zon in te spe len. Reeds dadelijk na den aftrap zit V. D. S voor het Alphen-doel doch de backs we ten het leder te retourneeren De half linie steunt goed en de voorhoede krijgt volop ge legenheid .haar spel te ontplooien. Erg vlot het hier niet, want kan anders het binnentrio het zijn tegenstanders zoo lastig maken thans is het schot hopeloo^ zoek. Geleidelijk wordt het echter beter eq eindelijk heeft Beneka.tnp succes met een laag schot in den uitersten hoek 10. Aan gemoedigd door dit succes komt Alphen her haaldelijk terug. Pietje Schouten kogelt nog eens tegen de lat Corner bal op corner bal volgt. Een hiervan, door Jongeleen goed ge-, nomen wordt door Benekamp schitterend ingekopt 20. V. D. S. laat moed geheel zakken en is een geslagen elftal Vis in het Alphen doel krijgt dan ook vrij wel niets te doen. Na nog eenig heen en weer ge<trap isf het spoedig rusten. Na de rust wordt aan Alphen's aanvoerder namens de adspiran-' ten der A V. V. Alphen en namens een sportliefhebber een krans aangeboden ter gelegenheid van haar kampioenschap. Aan voerden Bergsma bedankt met een paar kor te woorden, waarna de wedstrijd doorgezel kan worden. Direct neemt Alphen weer het spel in handen en de Haa/g9che achterhoede moet alle zeilen bijzetten om verder on heil te voorkomen. Vooral haar keeper weert zich geducht, doch haar voorhoede is (Hl- machtig om succes te hebben. Als Alphen nog eens doorbreekt is het wederom Bene- kamp die den keeper geen schijn van kans geeft 30. Nu schijnt het keerpunt te ko men. want Alphen denkt nu een gewonnen wedstrijd te hebben, terwijl V D S de za ken nog wat ernstiger aanpakt. Ten slotte weet zij een cornerbal te forceeren- Deze wordt keurig genomen doch voor doel wordt een V. D. S.'er in den rug geduwd. De hier uit ontstane penaltv wordt onhoudbaar in een doelpunt omgezet 31 Alphen is totaal uitgespeeld terwijl Y. D. S sterk in de meer derheid komt De backs van Alphen zijn echter in prima conditie en retourneeren alles. Als echter keeper Vis bij een schot den bal niet goed kan weg werken, weet den toestormende linksbuiten het 2de Haag9che doelpunt te maken 32. Het is goed dat de tijd verstrijkt want soms lijkt het er nog naar dat V D. S. gelijk zal maken. Wel breekt Alphen nog een paar maal door doch tot doelpunten weet ze het niet te brengen Als scheidsrechter v. d. Broek in rukken blonst is de stand nog onveranderd en heeft Alphen haar ïaatsten thuiswed strijd ook gewonnen. Zoodoende fieeft ze dit seizoen geen enkel verliespunt geleden wat de thuiswedstrijden betreft. Scheidsrechter v. d. Broek leidde zooals wij dit van hem gewoon zijn. Na afloop ver- eenigden spelers, bestuur en genoodigden zich in hotel ..De Vergulde wagen" waar de spelers hartelijk werden toegesproken door hun voorzitter, den heer v. d. Kolk, terwijl de oud-voorzitter Joh. van Z wiet en ook nog eenige woorden van waardeering sprak tot zijn oude vereeniging waarin hij zoovee! lief en leed heeft medegemaakt Verder mag gemeld wocfen dat door «of

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 12