3 Foto's voor f 0.50 AGENDA VAN DE WIEK. JOH. GEIJTENBEEK Restaurant „SUISSE" BINNENLAND. ledereen en Niemand .SUISSE" Restaurant en ELMER SPYGLASS, Neger-Zanger. GEMENGD NIEUWS. i Zateidag. ,,De Graanbeura": Soirée amusante van ,,lix Animo". Kwartier voor 8 uur. Zondag. Dnnsaeademic Nieuwe-Rijn 28Dans avond van den heer S. P. Wiclinga. Van 8 tol 10 uur. „De Graanbeurs" Dansavond van den heer W. F. van Wijk. Van 8 uur tot halfelf. „Jeruël" (GroeDestoeg 16): Jengdsa- mcizkoinst te haltelf. Samenkomsten te 3 uur en te halfzevc-n. „Jeruël" (Middclstegracht 3): Samenkom sten te tien en te zeven uur. Leger des llellils Samenkomsten te 10 uur, 3 uur en halfacht. Morschweg 60: Evangelisatie-samenkomst 8 uur. Do apotheek van „Hulp der Mcnsch- heid". Hooigracht 18 is altijd geopend, doch alleen voor leden van dat Ziekenfonds. Do avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 Maart lot en met Zondag 9 Maart waargenomen door de apoiheek van den heer H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg No. 17, tel. No. 135. Do geneeskundige Zondagsdienst te Lel den wordt van Zaterdagavond te acht uur tot Maandagmorgen te acht uur waarge nomen door de doctoren Do GraaffNie- mer, lel. 506 Schreudor, lel. 301 en Veld- huyzcn, tel. 617. Dezo dienst wordt dan te Oegstgcest waargenomen door dr. Varekamp, Warmon- dcrweg 22, lel. 1016. RECLAME. honderd gulden spaart timmerwèrk van twee honderd gulden. RECLAME. KLAAR TEhWlJL U WACHT ZONDAG GEOPEND van 10 tot 8 nur Breestraat 79, hoek Diefsteeg I 8632 verzekerd. De materieele schade is dus groolendeels gedokt. Maar het bedrijf zal nu een geruimen tijd stil moeten staan en te gen bedrijfsschade is de firma niet verze kerd, zoodat voor haar de gevolgen alles behalve aangenaam zijn. De gebouwen zijn nog zoo goed als nieuw. Eenige jaren gele den brandde ook een* gedeelte af en men heeft toen de fabriek ingericht naar de eischen des tijds. Do brandweer verdient voor haar activi teit, spoedig en doortastend optreden, een woord van hulde. Er was, hoewel de brand niet dan van uit de verte zichtbaar was, toch veel publiek aanwezig. Door een daarvoor gunstige lig ging kon het terrein echter gemakkelijk vrij gehouden worden. De menschen die post hadden gevat op de Rijnkade konden het blusschingswerk het best gadeslaan. De hoer H. D. Wassink, leeraar aan de Ambachtsschool alhier, is 15 Maart a.s. veerüg jaar als leeraar aan de school ver bonden .Den 18den Maart zal de jubilaris in 3e school gehuldigd worden. Mcj. M. M. Lechnor, alhier, is geslaagd voor het Tont-examen machineschrijven Nederlandse h. Naar men ons van de zijde der be trokkenen mededeelt, wordt onder de Leid- sche Slagers een actie voorbereid tegen de wijze waarop hier de vergoediDg voor het gebruik van het Openbaar Slacht huis is geregeld. Waar de slagers in het algemeen voor een varken in het Slacht huis geslacht f 5.60 moeten betalen, wordt van de hier bestaande Fabriek van Verduur zaamde Levensmiddelen, voor eenzelfde yarken slechts f 1.80 geèischt.'Een der groot- Bte slagcrsgrossiers, de heer Verhoeff aan de Steenstraat deelt in den laatsten tijd mede in dit zelfde voorrecht. Vroeger, toen er nog geen Rijkskeurings wei bestond is men te Leiden tot dit lage 'Jarief voor deze fabriek gekomen, omdat men vreesde, dat de fabriek anders allicht zou worden verplaatst buiten de gemeente, twaardoov het Slachthuis de inkomsten daar van zou n.wten derven. En dat eeft*T*nkcle slager, ook al is deze oen der grootste gros siers in de stad, ook in het voordeel van het lage tarief deelt hoeft nog meer kwaad bloed bij de slagers gezet. Wij vernamen dat eerstdaags een open bare vergadering zal worden belegd ter in leiding van een adres der vereenigde sla gers aan den gemeenteraad met het verzoek wijziging tc brengen in de tarieven op het gebruik van het Openbaar Slachthuis. De directies van de twee bioscoop theaters te dezer stede doen wel haar best met haar film-programma7s. Het „Luxor-theater" koinfc weer met veel goeds, met ernst en met humor en met fei ten van den dag. De groote film is thans een drama in acht aeten, ,,La bataille" of Wel ,,l)e groote zeeslag", waarbij men o.a. een kijkje krijgt in het Japansche leven en een modernen slag ter zee meemaakt, een en ander de aandacht waard. Tevens wor den variété-nummers gegeven en wel door Greti Gargani en door den Hollandschen coupletzanger Bart Elfrink. Vooral de jong- leuse, die zeer mooie staaltjes van haar kunst geeft te zien, had groot succes. In heb „Casino-theater" kan men nog genieten van de prachtige gekleurd© film. „Madame Butterfly". Velen hebben deze al bewonderd cn velen zullen haar nog wel willen zien. Voorts komen er nieuwe num mers op dit programma voor: een uitge breide weekrevue, en een hoofdfilm ,,De grooto sensatie", een drama in vijf acten, waaria zeer bekendo filmacteurs meespe len. Do titel zegt het reeds: van het begin tot het einde verkeert men in groote span ning, hoe het zal afloopen. Zooals de mees te keeren op het doek gaat ook hier het eind goed al goed in vervulling. De arbc'iders-zangvcreoniging „De Slem des Volks" en het kinderkoor „De kleine Slem", met welwillende medewerking van het Leidsehc muzick-gezelschap „Bo- bette" geven op 31 Maart in de Stadsgehoor zaal een concert ten bate van de uitgesloten textiel-arbeiders, in Twente. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gcm. Zondagmorgen, te tien uur, ds. J. Wuite. Eglise wallonne Dimanche matin, lO1/* heures, Mr. M. Bresson. JSvang.-Luthersche Gem. Zondagmorgen, te halfelf, ds. J. Ph. Makkink. Ned. Protestantenbond, Remonslr. kerk, ingang Middelweg Zondagmiddag, te kwar tier over twaalf uur, d9. A. van der Wissel. Oud-Kalliolieke Kerk, Middelstegracht 16: Zondagmorgen, te tion uur, em.-pa«toor J. M. van Beek. Remonslrantsehe Gcm. Zondagmorgen, te halfelf, ds. W. J. Lente. Vrije Katholieke Kerk, BoDifaciuskapel, Stille-Rijn laZondagmorgen, te halfelf, dienst. Ver. van Vrijzinnig-Hervormden, Volks huis Zondagmorgen, te halfelf, ds. A. van der Wissel. RECLAME. voor Winkelende Dames lederen «lag, ook des Zondags aange name ATTRACTIE. 8622 LEIDSCHE SCHOUWBURG. Kon. Ter. Het Neder). Tooneel. „Grompie", tooncelspel in 4 bedrijven van Ilodge en Wigney Percyfal. Er zijn van die stukken, die als het ware door gebrek aan zwaarte naar boven ko- "men cn omdat zc aardig zijn voor gezicht en gehoor dan gretig worden benut om ze op nieuw op het tooneel te brengen. En spe ciaal, wanneer daarin een sympathiek en dankbaar figuur voorkomt, die domineert en alle aandacht op zich concerlreert. Zoo'n looneelwerk is „Grompie", dat hier het vorig jaar onder den titel „Wau-Wau" nog is gegeven door Max Pallenberg en zijn ge zelschap. De oude brompot van een Bulli- vant, in de wandeling „Grompie" genoemd, is de spil, waar alles om draait, die het gansche stuk draagt; at het overige is bal last, noodig om tot een looneelwerk le ko men. Vorig jaar, toen we Max Pallenberg za gen, schoot ons Royaard's „Grompie" direct in de herinnering en hoewel het spel van den Duitscher waardeerend,vooral technisch gaven we toen reeds aan Royaard's creatie de voorkeur, zooals wc die hadden gezien, jaren geleden, tijdens een Groningsche ker mis op een slecht verzorgd tooneel, waar mee Royaards echter wist te woekeren. Royaavds gaf in dezen ouden brombeer veel meer de innerlijke zijde, het mcnschelijke en met warmer nuanecering bracht hij deze in wezen sympathieke figuur hols al zijn grommen cn nijdassigheid tot vol leven. Zoo was het volgens onze herinnering en gister avond hebben wij ons even overtuigd, dat de herinnering ons niet in den sleek had gelaten. Wij stellen Royaard's sappige crea tie veel liooger dan Pallcnberg's wedergave. Verdere vergelijking der opvoeringen zul len we maar niet geven. Pallenberg kwam hier immers met een z.g. „ster-gezelschap", dat zegt voldoende. Behoudens de groote ac teur zelf was hel niet veel bijzonders. Royaards kwam met een prachtig bezet ge heel, met Gimberg, Oscar Tourniaire etc. Daarnevens keurige decors en verdere aankteeding, zoodat leiden van „Grompie" heeft gehad een praeht-voorstelling, die ook wel is gewaardeerd door een bijzonder goed bezochten Schouwburg. Royaards had, welverdiend, een krans in ontvangst te nemen, een hulde, door warm applaus onderstreept. 't Was trouwens juist de 100e opvoering van dit herleefde tooncelwerk. Een bewijs, hoezeer het het doet bij het publiek. Of we hier van Royaards nog zullen krij gen een opvoering van Teirlinck's nieuwe bewerking der Beatrijs-legende onder den titel „lk dien?" We getooven, dat daarvoor de belangstelling groot is. RECLAME. uitgezonderd, dient voor het verzorgen van elke plek der huid, welke ruw is of openge sprongen, sluk of ontstoken, gebrand of ver wond gebruik te maken van Purol. Doo- zen 30, 60 en 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 8579 Uitvoering Jachtwet 1823. „Sfcsbld." No. S6 bevat een Kon. besluit van 25 Februari j.l. tor uitvoering van ar tikel 42 der Jachtwet 1923. Het cenigo artikel luidt: Van den acht sten dag na do sluiting tot de opening der jaoht is het ten verkoop voorhanden hebben, te koop aanbieden, verkoopen, af leveren en vervoeren van een stuk wild oi een gedeelte daarvan, afkomstig uit een hier te lande gevestigd en door Ons erkend koelhuis toegelaten, indien bet is gedekt door een gedagteekend geJeidebiljet, on- dorteokentl en afgegeven door den eige naar of bestuurder van het koelhuis. Een geleidcbiljet is niet langer dan gedurende aoht dagen geldig, Een model van bet ge- icidebiljet wordt vastgesteld door onzen minister van binnenlandsche zaken en land bouw. De Minister van Binnenlandseko Zaken en Landbouw beeft bepaald; dat alle vóór het in-werking-treden der Jachtwet 1923 afgegeven buitengewone machtigingen, bedoeld in art. 26 der op 1 Maart 1924 vervallen Jagtwet, bevestigd zijn, ook zonder dat deze bevestiging op de maohtiging is geplaatst: a. voor aoovcr zij zijn afgegeven tot een daarin bepaalden datum, tot den verval- da«; b. voor zoover zij ziju afgegeven voor on- bcpaaldcn tijd, 30 Juni 1924. KasvoozschoHen aan de N. T. Koninklijke Kollandscho Ltoyd, Ingediend is een wetsontwerp tot Toeken ning van kasvoorschollen aan de N. V. Ko ninklijke Hollandsehe Lloyd. In de memorie van toelichting wordt eerst een uitvoerige uiteenzotling gegeven van de ontwikkeling van het bedrijf dezer onderneming en de moeilijkheden, waarin zij is geraakt. Oir zichzelf financieel sterkere onderne mingen aldus heet het in de Memorie zullen den huidigen moeilijken lijd uit eigen kracht, uit reserves, uit crediet, enz. wel licht kunnen vinden; voor den Koninklijken Hollandschen Lloyd, die geen noemens waardige reserves en crediet meer heeft, kan de hulp om den abnormalcn lijd door te komen, slechts van overheidswege wor den verstrekt. Bij de overweging van liet door de Maat schappij gedaan verzoek, dat zulke steun van overheidswege dan nok zoude worden verleend, neemt de regeering het standpunt in. dat liet voortbestaan van den Koninklij ken Holla ndschen Lloyd een nationaal be lang is te achten. Een andere overweging, welke motief kan zijn voor sleunverleening is deze, dat een groote sloomvoortmaat- sehappij ais de Koninklijke Hollandsehe Lloyd direct en indirect aan een zeer groot aantal personen werk verschaft en groote kapitalen omzet in aanschaffing van aller lei benondigdheden voor het bedrijf. Ten slotte is liet belang der Amsterdamsche ha ven ten nauwste bij het beslaan van den Koninklijken Hollandschen Lloyd betrok ken; de vermindering van het verkeer, wan- naar de Lloyd mocht ophouden tc varen en het ongebruikt Wijven van kostbare haven inrichtingen, zouden de malaise in die ha ven in zeer ernstige mate verscherpen. Aan de steunverleening ligt de gedachte ten grondslag, dat er geen sprake van mag zijn, dat aandeelhouders of scliuldcischers der maatschappij uit Rijksgelden voor ver liezen zouden worden behoed. Het voort- heslaan der maatschappij is ook hun be lang en zij zullen zich, ten einde dat voort bestaan le verzekeren, eveneens opofferin gen hebben le getroosten. De sleunverlee ning door don Staat geschiedt uitsluitend uil overtuiging, dat de instandhouding der scheepvaart-maatschappij een nationaal be lang is. Bij dezen gedachtengang kon van een eenvoudige subsidie-verleening geen sprake zijn. Er moet een vorm worden gevonden, die verzekert, dat de bijdragen van staat en gemeente eenig en alleen zullen dienen om de voortzetting van het bedrijf mogelijk te maken, terwijl nauwkeurige voorschrif ten moeten worden opgenomen betreflende de bestemming, die aan de bijdragen mag cn moet worden gegeven. De oplossing is gevonden in dezen zin, dat Staat en gemeente gedurende eenige. jaren in de behoefte van kasmiddelen, als gevolg van het tekort op de exploitatie-reke ning, voorzfen. De duur dezer hulpverlee ning is gesteld op 5 jaren', daar aangenomen mag worden, dat na zulk een tijdsverloop de tegenwoordige abnormale verhoudingen op scheepvaartgebied voorhij zullen zijn en de maatschappijen geleidelijk aan weder in een toestand zal ziin gekomen, dat zij zich verder zelf kan helpen. Het maximum-bedrag der op deze wijze te verstrekken gelden is ten slotte vastge steld op f 5,250,000 onder voorwaarde, dat de gemeente Amsterdam bereid is voor het zelfde doel een bedrag van f 1,760,000 be schikbaar te stellen. Aanbonw van nieuw Marine-materiaal. Verschenen is het voorloopig verslag van de Tweede Kamer omtrent de overweging in de afdeelingen van de nota's van wij ziging. Sommige leden hadden met bevreemding kennis genomep yarj de bij dg derde nota van wijziging ingediende voorstellen tot den aanbouw van nieuw maleriaal. Zij achtten die voorstellen in strijd met de Re- geeringsverklaring van 15 Januari j.l., vol gens welke het kabinet de beslissing der Kamer van 26 October j.l. als een feit aan vaardde, waardoor een voorziening inzake de maritieme verdediging eerst zou kunnen volgen op maatregelen lot herstel van het financieel evenwicht. Terwijl tot dit herstel tot dusver nog geen enkel resultaat is be reikt, worden niettemin enkele weken na deze Regceringsverklaring, bij nota van wij ziging, gelden aangevraagd voor den aan bouw van juist dezelfde schepen, welke ook in 1924 voor aanbouw in aanmerking zouden zijn gekomen, indien het onlwerp- Ylootwet door de Staten-Generaal ware aangenomen. Afgezien van dit bezwaar, wensehten deze leden zich met den meeslen nadruk tegen deze credielaanvraag voor nieuwen lootbouw le verzetten. Deze leden konden voor een klein land als het onze, geen vaslstaande normen erkennen ter beoordce- ling van een aanwezig tekort of teveel aan vlootinatcriecl. Voorts vroegen zij nadere toelichting .van de beteckenis der aanvraag van twee (lottieljevaartuigcn, voor den dienst in Indiê. Resumeerend verklaarden deze leden in geen geval aan deze voorstel len hun stem te geven. Eenige andere le den, zich goeddeels bij deze bezwaren aan sluitende, betoogden, dat men 'althans in dezen \oor onze openbare financiën zoo benarden tijd de gedachte aan een grootscli opgezette verdediging van Indis moet laten varen. Verscheidene andere leden verklaarden daarentegen met instemming uit de memo rie van antwoord betreffende de Marine- begrooting te hebben gezien, dal de Regee ring vasthoudt aan haar meening, dat een wettelijke regeling van onze maritieme verdediging noodzakelijk is. Het Kabinet moet h. i. ten aanzien van zijn opvatting omtrent de urgentie van een Vloolwet nog steeds als homogeen worden beschouwd. Doch juist hierom had de indiening van de derde nota van wijziging eenigen dezer le den eenigszins bevreemd, omdat zij daarin een verzwakking zagen van het door do Regeering terecht ingenomen standpunt. Zij waren er niet geheel zeker van, dat do nu aangevraagde schepen in het in te die nen algemeen vlootplan zullen passen. Zij zouden het juister hebben geoordeeld, in dien met spoed een nieuw ontwerp-Vloot- wet bij de Staten-Generaal ware ingediend, zoodat do behandeling daarvan nog in dit zittingjaar kan plaats vinden; zij achtten dit zeer wel mogelijk. Verscheidene andere leden achtten deze bezwaren niet geheel juist en konden zich met de thans gedane voorstellen zeer wel vereenigen. Door deze aanvraag wordt, op een nader in te dienen onhyerp-Vloolwcl h i. niet vooruitgeloopcn; de Regeering tocli acht deze schepen in ieder geval noodzake lijk. Deze schepen waren ook in het alge- mcene pian van het ontwerp-Vlootwct op genomen cn passen dus in het vlootplan. Niettemin meenden ook deze leden op een zoo spoedig mogelijke indiening van 'een nieuw ontwero-Vlootwet te mogen aan dringen. De afwenteling van een deel der pensioenlasten op Iudk1 scheen deze leden bij een aanvraag voor enkele schepen, gelijk thans geschied, niet wel mogelijk. Eenige andere leden konden deze laatste opvatting niet deelen. Ook andere leden verzochten nadere toe lichting omtrent de financieele beteekenis van het onderhavig voorstel. Is, vroegen zij, de opvatting juist, dat tban9 f 1mitlioen per jaar minder wordt aangevraagd dan bij aanneming van het ontwerp-Vlootwet ten laste der Staatsbegroofing zou zijn geko men? Zal dit de eerstvolgende jaren ook het geval zijn? Zoo ja, dan zouden zij dit met instemming begroeten. Het voornemen der Regeering de f 1,500,600 als aandeel in de bouwkosten der voor Indiê bestemde schepen voors hands op buitengewoon te boeken, had ook hij leden, die in beginsel geneigd waren de gelden voor de aangevraagde schepen toe te staan, verwondering gewekt. Nadere toelichting 'werd gevraagd omtrent de be teekenis van het aangevraagde bedrag van f 1000 voor de voorbereiding van den bouw van een onderzeeboot-mijnenlegger. Daar de Regeering dit bedrag aanvraagt als een begintermijn. zou men gaarne vernemen, of de Kamer zich met dit bedrag bindt voor dit koslbare vaartuig. De leden, die het voorstel heslreden. merkten op, dat het voornemen der Regee ring, de aangevraagde schepen hier le lande te doen bouwen, bezwaarlijk als een ern stig argument voor den voorgeslelden aan bouw kan gelden; to minder, waar de ar- beidsloonen lsechls een gering percentage van de totale bouwkosten zullen beloopen. Andere leden, die evenzeer aan deze mededeeling slechts bijkomstige beteekenis hechtten, hadden niettemin van dat voor nemen met instemming kennis genomen. Gaarne zouden zij bevestigd zien, dat het de bedoeling is ook die schepen hier le lande te doen bouwen, waarvoor de plan nen in overleg met buitenlandscbe firma's zullen worden opgemaakt. Salarisverlaging Rijksambtenaren. Golijk bekond, is de Regeering voorne mens, belangrijk te bezuinigen op de sala rissen, ens. van het Rijkspersoneel. Een gedeelte van do gedachte bezuiniging (f 14.000.000) zou moeten worden verkregen door nog, met intrekking van het bekendo art. 40, over 1924 do salarissen en looncn aanzienlijk te verlagen. Daarenboven sou dan met ingang van 1 Januari 1S25 door herziening van het bezoldigingsbesluit een bezuiniging moeten worden verkregen van f 21.000.000. Naar ,Het Centrum" verneemt, zouden de daartoe strekkende maatregelen reeds ia gevorderden staat von voorbereiding zijn. De voornaamste wijziging van het bezol digingsbesluit zou daarin bestaan, dat het mogelijk zal worden gemaakt-, dat naar een algemeenen regel voor ieder Departement of dienstvak een afzortderlijko saiarisrege- llng ia! worden vastgesteld door den be trokken Minister, De laatste twee periodieke verboóglngeg zullen niet meer worden toegekend aan de ongehuwde ambtenaren. Voor wettige o£ wettig erkende kinderen zal een toelage worden toegekend van 2V6 pCt. per kind. Gehuwde ambtenaren boven 33 jaar en mej tc-n minste 2 dienstjaren, die een salaris genieten van minder dan i 2000, ontvangen een toelago van f 200. Salaris en toeiags mag alsdan tezamen niet stijgen boven f 2000. Bij periodieke verhooging wordt dezo toelage niet het bedrag dier verhoor gingen voiminderd. Verder zaJ de korting wegens vrije woning, enz. worden herzien, omdat deze in vele gevallen te iaag moet worden geacht. Ten slotte ligt het in de bedoeling, door bet invoeren van over* gangsbepalingen voor gehuwden de salami vorlaging, die van deze wijzigingen het gevolg zou kunnen zijn, te beperken tot den hoogste 20 pCt. Zou naar de nieuw te stellen regelen die verlaging meer dan 20 pCt. bedragen, dan zal aan betrokkenen eei) toelage gelijk aan het verschil worden toegekend. Het ligt in het voornemen, dezo toelago vooralsnog si edits voor één jaar te verleunen. Gisteravond heeft i'e Koningin te Ha* ren paleize in het Noordeindo te VOrsvcn- liage een 280 dames en heeren ontvangen. Do voordrachtskunstenaar Louis Landry beeft Nederland.chc poëzie en proza voor» gedragen. De inspecteur der artillerie, genoraal. majoor J. O. O. Tonnet, heeft verzocht, met ingang van l Mei op pensioen te wor den gesteld, Bij Kon. besluit is aan N. Bonten Azn., op zijn verzoek met ingang van 1 Mei 1921, eervol ontslag verleend ais burge meester von Papendrecbt; is G© zilveren eercmedaiile, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend aan T. Duits, tuinbaas in dienst van mevrouw A. A. vau iHasselt, geb. Houwing, te Empe; is toege kend de- aan do orde van Oranje-Nassau verbonden ecseniedaille in brons, aan D. Verkaik, timmermansknecht in dienst van den lieer P. Molenaar, te Capcile op d'IJsel. De Ned. Yeiceniging van Kaashande laren heeft te Gouda, onder voorzitterschap van den heer Witbof Keus, haar algemcong ledenvergadering gehouden. Het jaarverslag en de rekening on ver antwoording van den secretaris-penning-* meester wei-den goedgekeurd. Do voorzitter merkte op, dut sinds 1914 Regecringsmaatregcl remmend en depri» meerend op het bedrijf werken. Do heer Schilt deelde mee, dat de diree. teur-gcncraal van den landbouw hem in een particulier gesprek heeft gezegd, dat men op het Ministerie alléén met georgo» niseerden kan rekening houden. Daarom moeti, aldus spr., de Neder!. Verremcmg van Kaashandelaren loomen tot uitbrci-' ding van haar ledental. Tot bestuursleden werden gekozen do hoeren H. M. van der Most, tc Bodegra venT. L. Heil,t0 Haarlem; W Heus» dens, te Gouda, en B. M. van Zwcfc, to Rotterdam. Het Nederl. Corr.-bureau te 's-GrjP- venhage verneemt van bevoegde zijde: Het schijnt voor te komen, dat personen die in vroeger jaren vermogens- of inkom stenbelasting hebben ontdoken, jaar in jaar uit onjuiste aangiften blijven inleveren, omdat de vrees voor ontdekking van het begane verzuim en de daaraan verbonden gevolgen hen weerhoudt hun verhouding tegenover den fiscus te zuiveren. De aan dacht wordt er daarom op gevestigd, dot in gevallen, waarin de belastingschuldige - geheel uit eigen beweging den inspecteur van do gepleegdo óntduikingen in kennH stelt volstaan wordt met vordering van de ontdoken belasting, zonder eenige ver hooging, terwijl geen strafvordering wordt ingesteld. UIT NED. OOST-INDIE. Voorloopig arrest WELTEVREDEN, 7 Maart (Aneta). Dei kapitein dor genie te Mak or: er J. H. W. Imniink, is in voorloopig arrest gesteld, verdacht van het plegen van onregelmatig* heden. Tegen oprislitiiifl Londhcuwlttviners. WELTEVREDEN, 7 Maart (Aneta). Dó Nedevlandsche Ondernesnersraad protes teerde telegrafisch bij den Indèschen On- demomerebond tegen do oprichting van Landbouwkamers. RECLAME. ZATERDAG, ZONDAG en DONDERDAG MIA d. EYDEN, Holi. Soubreftta 8621 Zo o als gemeld is, verdween Zaterdagavond plotseling de 3-jarige Alanc Bowden, hel zoontje van een leeraar in de Engelsehe taal, op geheimzinnige wijzo uit di ouderlijke woning in de isle Jnn-Sleen- straal, te Amsterdam. Gistermorgen werd het door een dame teruggebracht, die bet vier dagen in haar huis had verborgen. Uit een statistiek van hef bezoek aan het Rijksmuseum to Amsterdam gedurende de maanden Januari en Februari resp. in de jaren 1823 en 192-i-, blijkt, dal in de beide eerste maanden van dit jaar, dat dus nü de entrée-heffing, het aantal .^zoe* kers met 687 personen is l U® ciji'crs voor 1923 war'n 18b>2, M-*- 19.559 bezoeker?. •Xcvens dcfciu men mee, dat met ingang

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2