Ons Feuilleton MARION. No. 19630. DONDERDAG 6 MAART Anno 1924 Officieele Kennisgeving. Knoei* aanSP°rinS t0t 1 Het voornaamste nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVEKTEN11ENi 80 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdrertentiGn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Jaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven '30 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cta. fi Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COüRANTi Voor Leiden per 8 maanden f SM. per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18, Franco per post 2.86 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Hel nieuwe Feuilleton, waarmede morgen In ons Blad wordt aangevangen, is getiteld He! is een oorspronkelijke novelle van onzen landgenoot J. G. L. B. Pet. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, lYischmarkt 18 (telef. 1225) is VRIJDAG ver krijgbaar SCHELVISCH a f 0.28—f 0,18, GROOTE SCHOL a 10.45, KABELJAUW a I 0.15—f 0.50 en SCHAR a 10.28 per pond. N. C. DE GIJSELA-AR, Burgem. Leiden, G Maart 1924. STADSNIEUWS. Waarnemen en aandacht. Voor betrokkenen bij het openbaar en bij liet bijzonder onderwijs heeft dr. iL A. Oort, .eersie-gencesheer aan de gestichten „Enüe- geest", „Voorgeest" en „Rhijngeest", zich bereid verklaard een vijftal voordrachten te houden, resp. over: „Waarnemen en aan dacht", „Geheugen", „Suggestibiliteit", „Het bepalen van vermoeidheid" en „Intellect". De eerste dezer voordrachten werd gis teravond gehouden en werd door een groot Aantal belangstellenden bijgewoond. Op onze zintuigen werken zooveel prik kels tegelijkertijd in, dat wij geestelijk in een onbeschrijfelijken toestand zouden ver- keeren, wanneer al die prikkels tot bewust- waarnemen zouden worden, aldus ving spr. aan. Gewoonlijk worden slechts enkele prikkels tegelijk waargenomen, door middel van een geestelijke functie, de aandacht, die ons enkele indrukken slerker doet bewust Worden, ten koste van de overige. Al die zintuiglijke indrukken treffen ons, menschen, in toestanden van verschillenden bewustzijnsgraad, van den diepen slaap af tot den toestand van gespannen opmerk zaamheid toe. Gemakshalve onderscheiden wij twee •oorlen van aandacht: de natuurlijke en de kunstmatige. De eerste is bepaald door onze verlangens: honger, aanleg voor muziek, enz .Maar de aangeleerde aandacht maakt het ons mogelijk, om, wanneer wij hevigen honger hebben, te werken, om zoodoende Ons brood te verdienen. Zoo volgen wij niet dadelijk onze begeerten, maar laten ons leiden door genot in de toekomst, of door plichtsgevoel. Opvoeding bestaat, voor een groot deel In het geleidelijk ontwikkelen van die kunstmatige aandacht uit de natuurlijke. Montessori wil dit zoo lang mogelijk uitstel len. Alleen de kunstmatige aandacht spant ons in, vermoeit ons. Er zijn, volgens spr., menschen. die bij .voorkeur gezichts-, gehoors- of gcvoels- waarnemingen gebruiken, om zich te ont wikkelen De meeste menschen hebben echter geen duidelijke voorkeur en het zou Geen zin hebben het onderwijs daarnaar in te richten, maar wel is het goed, dat het onderwijs niet alleen verbaal (met woor den:. maar ook aanschouwelijk werkt. Of het ook van veel belang is. het gevoel meer le onlwiKkelen, zooals Montesori doet, heeft spr. nergens wetenschappelijk vastgesteld gezien. Wel is het zeker, dat wij niet alle mogelijkheden, zelfs niet alle talenten, die in ons liggen, ontwikkelen kunnen. Hel is niet waar, dat wij één ding achter elkaar kunnen waarnemen. In onze geest is steeds beweging, een gaan van het een op het ander. Dat wij bijv. een bloem lan gen tijd achtereen aandachtig beschouwen, komt. omdat onze aandacht dan van het eene op het andere onderdeel kan overgaan. Bij het bepalen van de aandacht of het handachtig waarnemen vraagt men naar den omvang van het waarnemingsvermo gen, hoeveel prikkels gelijktijdig waarge nomen kunnen worden. Uit onderzoek mei de tnchisloskoop blijkt, dat jonge kinderen minder gelijktijdig kunnen waarnemen dan oudere en dat tegen het 14de jaar de ont wikkeling in dit opzicht schiint op te hou den, althans veel langzamer gaat (Meu- mann en Brugmans). Een en ander werd met demonstraties met het toestel toegelicht »an veel meer belang voor het onderwijs 13 de bepaling van het vermogen om gedu rende eenigen tijd, bijv. tien minuten de aandacht bij één arbeid te houden, waarbij •et voornamelijk op snel en goed waarne- 5"?!1' De procven met verschil lende toestellen met betrekking tot deze Sauk trokken zeer de aandacht Bij al deze Voor het onderwijs zijn hierbij vooral yan belang de hoeveelheid verrichte arbeid !».V, vnd me' schoolklasse, sekse I ^^'schappelijk milieu en tenslotte met de' •ig.meene begaafdheid, dus de correlatie met andere geestelijke eigenschappen. Ver schillende onderzoekingen op dit gebied, o.a. door Poelman, Michaëlis, Wiersma en Brugmans, werden door spr. uitvoerig na gegaan. De conclusie uit deze proeven was, dat de voor het leeren zoo noodig schijnen de eigenschap eenigen tijd zijn aandacht te kunnen houden bij een arbeid, die op zichzelf geen belangstelling verdient, waar bij het dus om kunstmatige aandacht gaal geen of slechts geringen samenhang met de schoolknapheid toont. Dat dit zoo is, zal, volgens spr., vermoedelijk wel hieraan lig gen, dat de rapporten, gebaseerd op dc be sproken proeven, in sterken samenhang zijn met een goed geheugen en dit geheugen weer weinig samenhangt met snel en goed waarnemen. Het is echter buiten twijfel, aldus be sloot spr., of deze eigenschap moet van groot belang zijn, ook in het later leven. In bureaux van beroepskeuzo wordt er dan ook steeds een onderzoek naar ingesteld. Zevende Vclksbijeenkomst. Dank zij leden van de dames-gvmnasliok- vereeniging „Brunhilde" en mej. Corrie de Wekker met piano- en danslecrlingen, is de zevende der Volksbijeenkomsten gisteravond een mooie en genotvolle voor de gewone en extra-bezoekers geweest. Oudergewoonte zij vermeld, dat de groote Stadszaal geheel ge vuld was. Ook dezen keer werd de orde niet gestoord en is door allen met aandacht toe gezien en geluisterd. Het uitgebreide pro gramma werd vlug afgewerkt er behoefde dus niet lang naar een neergelaten doek ge keken te worden. Dansklassen A en B van genoemde leera- res voerden een menuet en een bloemendans uit en zij zelve boeide aller aandacht met verscheidene mooi uitgevoerde dansen, waar omtrent door ons na den avond in den Schouwburg reeds melding is gemaakt. Wij meenen ons niet te vergissen, wanneer wij zeggen, dat „Schmetterling" thans het mooist en „Balspel" (mej. Corrie de Wekker en haar leerling Willy Dicben) het aardigst werd gevonden. Ook nu was de belichting naar wensch. Een drietal piano-leerlingen, Mies Mulder, Coen Brouwer en Han Zirkzee, plaatsten zich achtereenvolgens aan den vleugel en lieten ook hier hooren het resultaat hunner studie. Van „Brunhilde", dat eerst kort geleden in deze zaal een uitvoering had gegeven en thans met een veel kleiner programma uit kwam, kregen wij nu te zien stokoefenin- gen, oefeningen van en op de plaats, trem- plin-brug, knotsoefeningen en standen. Met deze nummers behaalde de Vereeniging veel succes de toejuichingen bewezen dit. Voor al de standen, in beeld brengende „Haar Kleinkind", van Manna de WijsMouton, doden het. Woorden van dank werden door den voor zitter der Commissie, dr. G. M. Rutten, ge richt tot mej. Corrie de Wekker, de onver moeide leerares haar leerlingen, die zich hier hadden doen hooren en zien haar be geleidster, mej. M. Zaayer, en tot „Brun hilde", dat dezen avond zijn verwachtingen had overtroffen. Mevr. DiebenKonings, de presidente dezer nog altijd fiere gymnastiek vereniging, werden, evenals den reeds ge noemden dames, bloemen aangeboden. De heer S. J. Koopmans, de directeur van „Brunhilde", werd wel niet genoemd, maar zal toch zeker in gedachte door den spreker niet vergeten zijn, want hij had een groot aandeel in het welslagen van dezen avond Nu nog ééne bijeenkomst I Zieken-comité „Pniël". Het verslag over 1923 van het zieken- comité „Pniël" wijst aan inkomsten en be zit aan: Kassaldo 1 Maart 1923 f 91.87; contri buties f 78.72; giften f 76.70; busjes f229.51; procenten f3.30; collecten f 180.30 en spaarbank f 40. Samen f 700.41. Aan uitgaven en saldo: melk en eieren f 534.87; levensmiddelen f 41.48, onder steuning in geld f 114; brandstoffen f7.60; inningskosten f 1; saldo i Maart 1924 f 1.50 samen f 700.41. Verstrejct werden 3230 liter melk en 366 eieren. Hel bestuur bestaat uit: dr. J. Riernens, president, mevr. A. L. RiemensCoolsma, penningmeesteres; mej. Eigeman, mej. C. Fontein, mej. Van Eldik en mej. A. Boon- acker. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ls benoemd tot berichtgever voor de afdeeling B der Rijkscommissie voor de Monumenten zorg, mr. dr. J. G. Overvoorde, alhier. Op 25 Maart a.s. hoopt onze stadge noot A. Beij te herdenken, dat hij voor vijf en twintig jaar in gemeentedienst trad. Den 15den Maart a.s. hoopt onze stad genoot de heer J. Zwanenburg, zijn 60-jarig jubileum al9 wolsorteerder te herdenken bij de N. V. Sajetfabrieken ran P. Glos cd Leembruggen. Heden is het vijf en twintig jaar gele de, dat de heer A. Moniioort in dienst trad bij A. W. Sijthoff's Uitgevers-Maatschappij alhier. Zooals te verwachten was, is deze dag voor hem niet onopgemerkt v oorbij ge- gwia, Niet (Uieen kwamen zeer velen hem heden hun 'welgemeende gelukwenschen aanbieden, maar tevens mocht hij eenige fraaie cadeaux in ontvangst nemen. Immers, nadat de directie hem een enveloppe met inhoud had geschonken, bleef ook het per soneel niet achter. Van dat der zetterij ont ving hij een stoel en van het overige per soneel een rookstel, benevens een kistje sigaren. De afdeeling. sleunverleening heeft van het Departement van Oorlog toestemming gekregen, dat de menschen, die uit Leiden naar Canada emigreeren en aldaar voor het landbouwbedrijf bestemd zijn, in de Doelen kazerne zich mogen oefenen om met paar den om le gaan. Br wordt in Canada groote prijs op gesteld, dat de emigranten daarin vaardigheid hebben. Op deze wijze geeft men hun dus een aanbeveling mee. In het gymnastieklokaal der school Haverstraafc A werd een oudcr-avond gehou den, welke, zooals men van die school ge wend is, zeer slecht bezocht was. Het hoofd der school, de heer Vriesema, opende de vergadering en sprak er zijn leed wezen over uil, zoo weinig ouders aanwezig te zien, en hij vreesde, als het zoo door bleer gaan, met steeds minder belangstellenden, het wel eens zou .kunnen gebeuren, dat de ouder-commissie het bijltje er bij neerlegde, v/at zeer te betreuren zou zijn, want het ls hoog noodig, dat er meer voeling gehouden wordt tusschen school en huis. Heel veel ouders zijn er nog, die vijandig tegenover de school staan en juist die ouders moesten op zoon avond komen dan zouden zij wel tot andere gedachten komen. Na voorlezing der notulen van den vorigen ouderavond, welke onveranderd werden goedgekeurd, werd behandeld het zevende leerjaar, de Centrale School, welk onder werp werd ingeleid door den heer Vriesema. Defce liet duidelijk uitkomen hoe nuttig en noodig het is voor de kinderen. Men geeft daardoor aan hen, buiten de noodige kennis, één jaar langer jeugd, dus een jaar minder zorg. Het zou zeer te betreuren zijn, indien de plannen der Regeering, om het zevende leerjaar tot 1930 op te schorten, verwezen lijkt werden. Vragen, door de ouders gesteld omtrent die 6chool, werden door den inleider duidelijk beantwoord. Nog werd behandeld hel rondschrijven van den Centralen Ouderraad over de door de Regeering aangekondigde verslechtering van het onderwijs, waarvoor de commissie van de vergadering opdracht kreeg genoem den Raad te antwoorden, dat zij volkomen accoord gaat met de in dat rondschrijven voorgestelde wijze van actie tegen die ver slechtering. De rondvraag, welke nu volgde, bracht niet veel nieuws alleen eenige vragen van ondergeschikt belang. De secretaris wees er ook nog eens mei nadruk op, dat bij dezen voortgang van steeds minder wordende be langstelling voor de ouder-avonden ook hij er voor was, lot ontbinding der commissie over te gaan. Het is zonde van de moeite, den tijd en het geld, er aan besteed, om de ouders bij elkaar te krijgen. Nog éénmaal zal het worden geprobeerd gelukt het dan niet, dan is het zeer zeker de laatje maal. Hij bracht dank aan den heer Vriesema, die de ouder-commissie in alles en altijd ter wille was, en ook nu weer dezen avond be reid gevonden werd als spreker op te treden. Ook het onderwijzend personeel een woord van dank voor zijn tegenwoordigheid. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter dezen avond, met nog een ernsüge opwekking aan de aanwezigen, om bij bu ren, vrienden en kennissen er op aan te i dringen om .ipn eerstvolgenden ouder-avond aanwezig te zijn. Hedenmorgen had op de Iloogewocrd hoek Kraaierstraat een aanrijding plaats tusschen een auto van den heer van den B. uit Rotterdam en een bediende van den heer v. W., die op een transportrijwiel zat. Het voorwiel van de fiets ging geheel in elkander. De eigenaar van den auto was genegen de schade aan het rijwiel toege bracht, te vergoeden. In de Eerste Nederlandsche Fabriek van Krijt- en Verfproducten, Oude Vest 181, alhier, is hedenvoormiddag de werkman E. H. H. met do hand tusschen een meng machine geraakt, met het gevolg dat twee vingers ernstig werden beschadigd. Na ter plaatse te zijn verbonden is hij per auto van den Eerste Hulp-dienst naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Op den Haagweg is hedenmorgen door een auto een voshond doodgereden. Een der wielen ging het dier over den kop. Aangifte is gedaan door J. F., dat le zijnen nadeele een handwagen is ontvreemd, staande aan den Maresingel. Door J. G. D. H. is aanklacht gedaan, dat hij door J. J. v. M. is mishandeld. De afdeeling Leiden der I. A. M. V. heeft aan het bestuur der gemeente Oister- wijk een protest gezonden, omdat dit bestuur den ambtenaar Han Kuysten om zijn anti militaristische beginselen heeft ontslagen. Naar men ons mededeelt, organiseerde deze afdeeling tegen Donderdag 13 Maart ln do Nutszaal een vergadering, waarin, na een lezing van Jo J3. Meyer, een aantal licht beelden (projecties uit den wereldoorlog 19141918 en andere) zullen worden ge geven, met explicatie van L. J. Bots Jr., uit Amsterdam. Nadere aankondiging in de advertentiëu. Wij vestigen de aandacht op de heden avond in het Nulsgebouw te houden leden vergadering van de vereeniging „Hulp in de Huishouding", welke nuttige Vereeniging, ecnigszins in verval geraakt, thans geheel gereorganiseerd zal worden en haar arbeid met kracht hoopt te hervatten. In de vergadering van vanavond zal een nieuw bestuur worden gekozen en zullen de statuten en het huishoudelijk reglement worden vastgesteld. Wie daar aan wensclit mede te werken, doet verstandig ter vergade ring le gaan en zich als lid op te geven. Men doet er een goed werk mee. Door een misverstand stond boven de ad vertentie van deze vereeniging „Vereeni ging voor Huisvrouwen", terwijl deze Ver eeniging er niets mee heeft uit te slaan. De beide organisaties staan los van elkaar en elk heeft haar eigen taak. Het doet ons genoegen weder de aan dacht te mogen vestigen op de uitbreiding en verfraaiing van een zaak, als bewijs, dat onze winkelstand, ondanks de minder gun stige lijden, er den moed weet in te houden. Wie perceel Haarlemmerstraat G3, waarin de heer A. P. van Es, een zaak in chocolade, suikerwerken en aanverwante artikelen heeft gevestigd, in haar ouden toestand heeft ge kend, en nu ziet, zal een groote verandering ten goede constateeren. Iïet betrekkelijk kleine raam, waarvoor suikerwerken lagen uitgestald, is verdwenen en heeft plaats ge maakt voor een groote spiegelruit met een diepe, geheel stofvrije étalage, waarin voort aan de keurige ui (stallingen zal prijken. De winkel is ook veel grootcr geworden en ge heel verfraaid zoowel de wanden en de zol dering als de vloer hebben in deze restau ratie gedeeld. Toonbank'en winkelladen vol doen nu ook geheel aan de eischen, welke men tegenwoordig aan een goed geoutilleerde zaak mag stellen. En de aanwezige goederen passen uitnemend bij do nieuwe omgeving en we twijfelen niet of hot aantal klanten zal nu veel grooler worden. De goede behan deling blijft zooals zij is, maar het oog wil het zijne ook hebben I Men verzoekt on9 nog mede te deelen, dat het schilderswerk is verricht door den heer M. Koolhaas, firma Meyer. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Leidsch Studenten-To on eel. „Domheidsmacht" tooneel- spel in 5 bedrijven van Marcellus Emants. Een jaar is een korte spanne tijds en toch ook weer niet. Want in een jaar tijds heeft er bij het Leidsch Studenten-Tooneel wel een totale ommekeer plaats gehad ten goede. Vorig jaar was de schouwburg slechts heel matig gevuld bij de opvoering van twee éénacters, resp. van de Musset en Sohnitzler, waarvan de eone nog vrijwel in het water viel, gisteravond constateerden wij met genoegeneen uitstekend bezet huis en een uitvoering van een moeilijk werk, die er alhoewel dan niet vlekkeloos, mocht zijn. En met genoegen constateerden wij dit, omdat het alleszins wen3chelijk is, dat in de kringen die straks in onze maatschappij leidende functies zullen innemen, de liefde voor het tooneel opnieuw wordt wakker ge schud uit een soort dommel, dat er weer intense belangstelling komt voor de muze der tooneelsperlkunst Als een hulde aan de Nederlandscho too- neelschrijvers was gekozen het beste werk van den nog zoo kort geleden ontslapen Marcellus Emants. Diens beste werk achten wij het uit 1906 datecrend „Domheids macht" toch ongetwijfeld. Krachtig en logisch consequent is het opgebouwd en tot in de details soms vrij realistisch ver zorgd, details die, niet als wel in ander werk van dezen auteur, zoozeer het stem pel van toevalligheid dragen. Bij de opvoe ringen door hel Nederl. Tooneel en door de Rotterdammers had het veel succes en zoo was het ook gisteravond. Met onverbiddelijke consequentie over wint lïier de domheid, do onverbeterlijke domheid van mevr. Ter Voorst. Haar zoon brengt die domheid in de gevangenis, haar dochter beroof1: die domheid van den man, dien deze dochter lief heeft en die ook haar bemint, haar man dwingt die domheid tot heengaan als minister, tot welken hoogen sport op den ma.atschappelijken ladder de politieke Streber het heeft gebracht en die met succe9 wordt benut, en dezelfde domheid ontneemt den echtgenoot zijn beste vriend, in wiens hart do jaloezie als snel werkend vergil is gedruppeld. Domheid, argelooze domheid richt het ganschc gezin ten gronde. Sterk sprekend en sterk aanslaand zijn diverse tafereelen geschilderd in kernach tige taal. Zooals gezegd, de vertooning mocht er dit keer zijn, al wa9 hoog gegrepen. Een zuivere uitbeelding van de diverse figuren is toch heusch in dit tooneelwerk niet te onder schatten. Onder regie van Louis van Gas teren heeft men het een heel eind gebracht. Jammer, dat het opkomen en afgaan aan vankelijk nog al wat te wemschen overlig. BINNENLAND. Memorie van Antwoord op het Voorloopt Verslag van de Tweede Kamer nopens de begrooting van oorlog voor 1924. De directie der Ned. Spoorwegen heelt de gratificatie van vier dagen loon aan dié niet ziek waren, ingetrokken, leden van het personeel, die een geheel jaai Besluit van de contact-commissie in dè mijnindustrie. De invoer van herkauwers uit Nederland in België is verboden. J BUITENLAND. De Gezantenraad stelt een nota op over de militaire controle in Duitschland. Aan Theunis is opnienw opdracht ge geven een kabinet in België te vormen. Hij vraagt een korten bedenktijd. Toch Rijksdagontbinding in Duitscliland? Een nieuwe methode tot oplossing van arbeidsconflicten in Engeland. waardoor noodeloos aandacht verloren ging, Dictie en verzorging was in orde. Van de spelers zouden we in de eerste plaats willen noemen Herman ter Voorst, die goed typeerde. Een paar maal wilde hij vlugger dan vlug er werd n.l. in vrij snel tempo gespeeld en versprak zich dan eenige malen. Zijn vrouw Marie, de zege pralende domheid, paarde uitstekende mo menten aan minder goede, maar over hel geheel genomen heeft zij deze zware rol goed vertolkt. Zoon en dochter volgen dan met baron Echten. Vriend VYeimer was af en toe nog ietwat stijf en zijn vrouw Dora was moeilijk te verslaan in het begin. De diverse bijrolletjes voldoende, uitgezonderd de dokier, die zelfs voor een dorpsgenees-' heer te weinig vrij was van houding en be weging. Noemen willen wij nog het bijzon der geslaagde type van De Corvin Pochals- ky, een blagueur. Het applaus bij open doek voor hem was welverdiend. Summa summarum een wei-geslaagde- opvoering, die veel succes heeft geoogst. Het verloop was als gewoon: onder d* toonen van het lo-Vivat een strijkje ver aangenaamde de pauzes kwamen Se naat, besturen van andere afdeelingen van het L. S. C., van het V. V. S. L. en van stu dentencorporaties uit andere steden binnen*. De praesis van het Leidscli-Studenten-too- neel verwelkomde ditmaal in een kort woord de aanwezigen, speciaal den rector- magnificus en betreurde, dat de burgemees ter was verhinderd. Met zoo'n burgemeester begreep hij niet, dat ooit kon "worden ge zegd: Leiden is in last. Na afloop werden do dames, die mee speeldon, behoorlijk in de bloemen gezet ea ontving de praesis een aantal kransen van Senaat en zustervereenigingon uit Utrecht, Delft etc. een hulde, waarin hij Ter Voorsf en den regisseur dxcd deelen. In de Stadszaal was oen bal georgani seerd. Een au loli us in de Loosduin- scho vaart. Gisterochtend is de autobug no. H 3301 van de onderneming E.W.A.D.O., welke om halftwnalf van de Lijnbaan ia Den Ilaag naar 's Gravenzande was vertrok ken, op den Loosduinscho weg ter hoogte van dc Engelenhurgslraat en de Gasbun* dus juist voor het ll.K. Weeshuis iu de Loos- duinschc vaart geraakt. In de autobus zaten ongeveer elf passa giers, onder wie een groote paniek ontstond, toen men het ongeluk zag aankomen. Ge lukkig passeerde juist een schuit en do op varenden hiervan wendden onmiddellijk allo pogingen aan om de passagiers van de auto bus le redden. Aan deze personen mocht het gelukken, door het inslaan van de ruiten van de bus, een vijttal passagiers en een kind door deze ruiten heen en door de deur, die tijdens het ongeluk was opengegaan, te redden en hen op de schuit te brengen. Deze redding ging natuurlijk mot veel moeilijkheden gepaard, aangezien dc- autobus geheel gekant ld was en in de modder was geraakt, terwijl het wa ter van alle zijden binnenstroomde. Spoedig kwam meer hulp opdagen cn men begaf zich met levensgevaar in de autobus en mocht het genoegen smaken, na groote in spanning ook de overige passagiers le red den. Daarna heeft een firma aan den I.oos- duinscheweg aan de geredde menschen lm!p verstrekt, hen opgenomen en van droge klee- ren voorzien. Ook de Eerste Hulpdienst was spoedig

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1