No, 19625. VRIJDAG 29 FEBRUARI Anno 1924 Dit niüitmar bsstaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Ons Feuilleton MARION. Öfficleele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van lieden. LEIDSCH DAGBLAD PEHS DER ADVERTEHOTNt 80 Cta. per tsgei. Bij regelabonnemcnt belangrijk kieren prij*. Kleine AdrerUntUn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdag» en ZaierdagB 60 Cis bij een maximum aantal woorden Tan 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventuseie opzending van brieven Ï0 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer B Cts. Bureau Noordelhdtplaln ToUfoonnummer» voor Directie en Administratie 179 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 67059 Postbus Ne. 54 PROS DE2EH COUBANTi Voor Leiden per 8 maanden 2.88, per week „.inMÜuê if.O.iO, Bulten Leiden, waar agenten gevestigd tjjn. per week .Trtrir»0.1$,' Franco per post 2.85 portokosten. Het nieuwe Feuilleton, waarmede weldra In on5 Blad wordi aangevangen, is getiteld Het is een oorspronkelijke novelle van pnzen landgenoot l. C. L. B. Pet. f GEMEENTELIJKE V1SC3VEHK00P. Aan den gemeentelijken viscliwinkef, (Vischmarkt 18, tot 1225, is ZATERDAG en yoor zoover voorradig ook ZATERDAG- KYOND verkrijgbaar SPROT a f 0.07, N.-Z. BOT a 10.15, SCHELVTSCII a 10.20—10.30, 'SCHOL a f 0.2410.40, SCHAR a i 0.22, KABELJAUWKUIT a 10.33 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Rurgem. Leiden, 20 Felir. 102 NIEUWE INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter konnis van belanghebbenden, dat aan de Openbare Bewaarscholen in het JUisabelhshofaan do Vaa der Werftstraat t in in de Groonesteeg, opnieuw gelegenheid gal worden gogevea tot het doen inschrijven Van leerlingen van 1 Maart tot en met 5 Maart 1924 cn wel des voormiddags van kwart voor 9 tot hallüen en uitgezonderd gWoensdag en Zaterdag des namiddags van kwart vóór 2 tot kwart over 2 uur. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRiJEN, Secretaris. Leiden, 29 Febr. 1924. Afscheid van oei* rioofdanibtenaar i. W. Lnn. Gi9ternaraiddag heeft de heer Lau, krach lens zijn functie als hoofdambtenaar-kas9ier bij den gemeente-ontvanger een alom be kende sympathieke figuur, afscheid genomen ten Raadhuize, als gevolg van zijn eervol Ontslag uit d«o gemeentedienst, waar hij se dert 1881 zijn moeilijk, doch eervol ambt fceott uitgeoefend. Wij behoeven den bekenden, een- youdigen ambtenaar, die zulk een grootcn jrertrouwenspost op do meest waardige wijze heeft vervuld, niet in de herinnering onzer lezers op te roepen. Wie kent hem niet? In de middagvergadering van B. en W. yrcri den heer Lau bij monde van jhr. De Gijselaar namens dat College de dank ge bracht voor het vele goede, dat hij in zijn loopbaan had verricht. Men zag hem slechts noode gaan, doch de jaren gebieden den af tredenden jubilaris zijn welverdiende rust. Daarna werd de heer Lau in tegenwoor digheid vair zijn mede-ambtenaren in het firiré-kantoor van den ontvanger in de meest sympathieke bewoordingen toegesproken. De jgerneente-ontvanger en ambtenaren, aldus spr., zijn hier met gemengde gevoelens bij een. Het weemoedige van een afscheid en het bewustzijn van een hoogstaand ambtenaar in het midden te hebben gehad, zijn de over- wegingea van dezen dag. Ook reden tot groote blijdschap is er, nu onze Lau zijn le vensavond, naar wij hopen nog in goede gezondheid, ziet aanbreken. Talloozen zijn vdör fcara in do kracht van hun leven aan hun werkkring ontrukt. Gij zijt gespaard ge kloven on dat stemt tot dankbaarheid. Spr. schetste da waardeering, die Lau ge roet bij zijn collega's in het bijzonder. „Zon der harlelijken handdruk en aanbieding van een stoffelijk blijk van hulde, vergezeld van een oorkonde, door alle ambtenaren getee- fcend, kunnen wii u niet laten gaan." Namens allen overhandigde spr. hem een nuttig geschenk met oorkonde. Zija opvolger, de heer Buijs, sprak zijn collega nog hartelijk toe en wenschte den heer Lau een langdurige, ongestoorde rust, .welke hij zoozeer heeft verdiend. De heer Stuijfzand roemde den scheiden de als een schitterend voorbeeld van zeld zame toewijding, onkreukbare trouw en plichtsbetrachting. Het jongere geslacht vinde hierin een spoorslag tot volharding in eigen functie en navolging van denzelfden ijver. Zeer geroerd dankte de heer Lau allen en W nog een paar uren gelegenheid, opdat ^ïïkJ!\?Xa?lbl?nare,i Iiem n°8 eens ten V ^and konden drukken, waarvan ze€r vel*« gebruik gemaakt werd. Haagsch Slxijkkwartet. Hzagsclu, Strijkkwartet heeft gisteren m de kleine Stadszaal zijn vierde en laatsic kamer-muziekavond gegeven en koos daar f001— vo'iende programma Schubert iP. 20 ia a moll met liet bekende .andante WaarVHii thema ontleend is aan de entrc na het derde deel uit „Rosamunde", Gemeld thema beviel Schubert zelf zóó goed, dat hij het later nogmaals gebruikte in een van zijn impromptus voor piano cn zooals gezegd in zijn a-moll-quartett. Vóór de pauze werd verder onze aandacht gevraagd voor Schumann op. 41 in a-dur, dezelfde compositie, die liet Lener Quartelt hier ook in dit seizoen uitvoerde. Beide quartellen zijn eenvoudig geschre ven en hebben hun kracht in rythme, melo die en harmonisalie, die in verbinding met elkaar worden lot een klare, reino bij Schumann wat ingewikkelder compositie. Anders is César Franck in zijn quartuor in ró-majeur, dat geschreven is in ernstige groote lijnen. Dit werk geeft dikwijls om da gewenschte stemming te bereiken, groote op voeringen te zien in de dynamische wijze, waarop een melodie wordt aangewend. Na-st een groote verhevenheid is dit quartett soms niet vrij te pleiten van een zekere langdra digheid. De uitvoerenden, voor wio dit concert ten minsto voor dit seizoen -w een afscheid beteekende, oogstten met hun vertolking vee! succes. Een woord van dank komt hier toe aan de muziekliefhebbers, die deze avonden in Lei den hebben op touw gezet, en hebben doen slagen. Zij hebben den ingezetenen van Lei den oen pracht gelegenheid geboden verschil lende quartetten te hooren uitvoeren, er ken nis mede te maken of ze beter te leeren ken nen. liet is jammer, en tegelijk ontmoedigend dat, waar deze gelegenheid dus ook hier ter stede bestaat of liever gezegd, bestaan heelt, men niet in veel groolcr getale daarvan ge bruik heelt gemaakt. Corry da Wekker en haar leerlingen. O.p hot tooncel van don Schouwburg moest gisteravond eon lang programma af gewerkt worden door mej, Corry de Wek ker, piano- en dansloerar.es alhier, en haar leerlingen. De pauze inbegrepen, was hier voor noodig een tijdruimte van zeven tot elf uur. Het ging vlug en zeer ordelijk; dat kan getuigd worden. Nauwelijks toch had een Corry', Willy, Nelly, Annie of Leni zich doen hooren, of een Jaap, Jan, Bram, Han of Henk, of hoe zij of hij anders heette, nam de kunslenaarsplaats voor een der beide mooie vleugels, welke zelfs ook te gelijk bespeeld werden, in. Alles ging bij open en gestoten doek, vlot in zijn werk: hot komen, het gaan zitten, het spelen, het opstaan, het buigen of een handbeweging na het rairnl»r of meer verdiend, maar al tijd ontvangen applaus, het vertrekken; tooneelveranderingen en de dansnummers. Dat was aangenaam, want op die wijze hoorde en zag men aldoor wat en werd het niet al te laat, Mej. Corry de Wekker heeft een groot aantal leerlingen. Dat is gisteravond weer eens bewezen. En dat zij, jonger of al wat ouder, heelw&t goeds en moois bij haar heb ben geleerd, hebben da vele bezoekers kun nen hooren cn zien. Hooren uit de talrijke piano-voordrachten, met do muziek er bij of zonder, gemakkelijke en moeilijke; en zien aan de uitgevoerde dansen, waarbij een paar heel jonge kinderen deelnamen. Wij lazen van twee daasklassen, A en B. De A'ers dansten heel snoezig, Ln moois kos tuums, een menuet, de B'ers gracieus een bloemendans. Ook werd één keer hij de piar.o door do klavlerbespoelster zelve gezongen. Over de leerlingen konden den hoorders en de leerares tevreden zijn. Allen in den Schouwburg, die voor dan sen voelen, waren het zeker ook over hetgeen mej. Corry de Wekker als solo-dan- seres hun te aanschouwen en te genieten gaf in haar Hongaarscho dansen, Faun, Pierrot, Poppendans. Schmettrcriing, Humo reske en Ballet; mooi belicht en geaccom pagneerd door rnej. M. Zaaycr, in de eerste plaats dit laatste zeker ten genoegen van de danseres zelve. Aan applaus, telkens en telkens weer, dan ook geen gebrek. Wij wenschen onze kunstzinnige sladge- noote geluk mei haar Succes op dezen avond. Danseres en accompagnalrice ontvingen bloemen ;do eerste bovendien een ander geschenk. Centrale Commissie voor Arbeiders ontwikkeling. De Centrale Commissie voor Arbeiders ontwikkeling hield gisteravond haar eerste ontspanningsbijoenkomst in dit jaar in de groote Stadszaal, welke voor deze gelegen heid bijna geheel bezet was. Ook de gaan derij was bijna geheel vol. Onder de aanwe zigen waren ook enkele Raadsleden, die trouwens voor deze samenkomst een uilnoo- djging hadden ontvangen. Het programma was, evenals bij vorige gelegenheden, goed verzorgd. ilet symphonie-orkest „Per Aspera ad Astra", onder leiding van den heer J. Noor- danus Sr., was bereid bevonden dezen avond in samenwerking met het kinderzangkoor ,,De Kleine Stem", directeur de heer L. W, Beumer, welwillend een concert te geven, en mej. A. Mulder wilde haar medewerking ver- leenen. Voor de trouwe opkomst bestond dus een zeef geldig motief. Te acht uur precies opende de voorzitter der Centraio Commissie, do heer A. Sasburg, de bijeenkomst met een hartelijk welkomst woord tot de aanwezigen en deelde de rede nen mee, waarom men met deze uitvoering zoo laai was gekomen, Dit was gelegen in do omstandigheid, dat het der Commissie aan de noodige geldmiddelen ontbrak, tïij deed daarom, over de hoofden der aanwezige werkloozen en hun familie-leden heen, een beroep op de burgerij, om voor dit doel een geldelijke bijdrage af te slaan. Wanneer de Commissie niet over meer middelen te be schikken krijgt, vreest zij haar opvoedend werk te eeniger tijd te .moeien laten varen, wat zeer te betreuren zou zijn. Hierna opende het symphonie-orkest met „Kronungsmarsch" uit de opera „Der Pro phet" van G. Meyerbeer, waarmede het on middellijk voeling verkreeg met de zaal, welke het den geheeien avond wist te behou den. Dit bleek reeds bij het tweede nummer, „Ouverture de Stradelle", van F. de Flotow, waaraan nog meer bijval ten deel viel on, vooral met „Garo mio bon", aria van To- masca Giordini, waarin zich met name de solist voor piston, de heer J. Webbers, on derscheidde. Daarop kwam het kinderzangkoor „De Kleino Stom" aan het woord. Dit reeds vrij i groot koor is in twee' groepen verdeeld, oudere en jongere, knapen en meisjes, die nu eens afzonderlijk cn straks weder gemeenschap pelijk optraden. Dit koor heeft in den heer L. W. Beumer een uitnemend leidereen man, die geheel met deze volkskinderen meeleeft en zijn lie deren weet te-zoeken uit een echt kinderlijk milieu. Zoo noemen wij van het door de oudere kinderen gezongen „Gij vriendelijke zonne", van Hendrika van Tusschenbroek, en van die der kleineren „Mijn geitje", van Geertr. v. Vladeracken. Het applaus was bi) dezo zangnummers niet van de lucht. En de kleuters waren er wilt mee in hun schik. „Per Aspera ad Adslra" kreeg vervolgens weer de beurt. Van de door haar gegeven ribrnmers noemen wij nog „Teli", Fantasie (Op. 41 van Franz. Krtlger, waarin de heer I'. II. Kriek Jr. zeer verdienstelijk een solo voor de xytophoon speelde. De toejuichingen waren toen zoo overweb digend, dat, hoewel de avond zeer bezet was het orkest dit nummer moest overdoen Daarop kwam nog eens dc geheele „Kleine Stem" n.l. de klasse.n A, B en C voor het voetlicht, voor do uitvoering van Worp's ba kende cantate „Een Lentedag", welke, hoe verdienstelijk ook gezongen, vooral voor de kleinste kinderen wel wat te lang duurde. Het symphonie-orkest eindigde met den marscb „Durch Nacht uni Nebel", van Ernst llrtacl). Een alleszins waardig siot, dat met applaus begroet weid. De voorzitter, de heer Sasburg, sloot met een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van den avond hadden meege werkt, en deed nogmaals een beroep op de offervaardigheid der vrienden van doz» avond hadden meegewerkt, en deed nogmaale een beroep op de offervaardigheid der vrien den van dezo avonden om do Commissie te steunen. Ztjn adres is Pieter de la Court- straat 33. 4 Bij besluit van B en W. zijn met in gang van morgen, 1 Maart, bevorderd: tot hoofdambtenaar de heer S. Th. Buijs, thans ambtenaar 1ste klas ten kantore van don gemeente-ontvanger; tot ambtenaar lste klas do hoer A. F. Stuijfzand, thans 2de klas als voren: en zijn benoemd: de heeren S. Fuchs en C. Hendriks, resp. klerk lste en 2de kl., eveneens ten kantore van den gemeente ontvanger, Dr. J. G. do Lint, toegelaten als pri vaat-docent in do faculteit der geneeskunde, om onderwijs te geven in de geschiedenis der geneeskunde,'hoopt zijn colleges aan te vangen met het houden eener openbare les, op Woensdag 12 Maart a.9., des namiddags te kwartier over vier uur, in het groot- auditorium van hel Universiteitsgebouw. De heer M. Ziegelaar, mr. schilder, wo nende Oude-Singel hoek Zandstraat, alhier, herdenkt morgen het feit, dat hij vijf-en- twinlig jaar geleden zich als patroon ves tigde. Morgen en overmorgen zal de Itraêle- tentoonstelling in „De Lakenhal" tegen ver minderden prijs, n.l. 25 cents per persoon, toegankelijk zijn. Men zie daarvoor de des betreffende advenfentie in ons Blad van morgen. Het comité tot steun aan de Twentsche textielarbeiders uit den Ned. R.K. Volksbond afd. Leiden heelt verlof ontvangen om Maan dag fi.s. een collecte met open schaal ts houden langs de huizen, Klacht is ingediend door C. H., dat hij gistermiddag door L. v. B. op de Volmolen gracht is mishandeld. Hedenmorgen is een schoorsteenbrandje gebluscht bij H. G. v. L., in de PoelgeesUtr. Door een bewoner van den Heerensin gel i9 een tiet9 geborgen, die voor zijn wo ning was neergezet. Inlichtingen zijn te be komen bij de politie. Hedennacht pl.m twee uur, werden de bewoners van perceel Anna-Paulowna-straat 62a, het echtpaar Balelaan, wakker door een verstikkende rook, die hen noodzaakte in nachtgewaad het huis te ontvlieden. De oor zaak van dezen rook was een smeulende brand in een kast. De motorbrandspuit bluEchle deze met een waterstraal. Op de Breesiraat is gistermorgen een Hollandsche herdershond aangereden door een auto en daarna opgenomen in den siga renwinkel van den heer A., hoek Diefsteeg. De eigenaar is onbekend. Teekening licht grijs gestroomd, reu 60 cM. hoog met een stukje van het rechteroor. Huisartsen-organisatie. Te Utrecht is een buitengewone alge- meeno vergadering van de Huisartsen-orga nisatie (H. O.) der Nederlandsclie Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst gehouden, voornamelijk om de houding der hui3arlsen te bepalen ten opzichte van het nieuwe tarief-ontwerp met bijbehoorende voorwaarden der Hijksverzekeringbank en de reorganisatieplannen dor Maatschappij toit bevordering der geneeskunst zelve. Op dezo vergadering waren 31 afdoelin- gen (144 stemmen) aanwezig en 2G afdee- licgen (63 stemmen) afwezig. Wat de R. V. B. belreit, werd in don breede de tp groote macht van den controleerenden genees heer besproken en de behoefte aan arbitrage bij geschillen (Ds R. V. B. was wel bereid tot instelling van een commissie van ad vies). Wat do geneeskundige contrüle be treft, werd ten slotte een motie van de af- deeling Tial aangenomen, waarin wordt uit gesproken, dat de artsen wettelijk be voegd tot uitoefening der geneeskunst in vollen omvang geen andere beperking aanvaarden dan welke voorgeschreven wordt door eigen verantwoordelijkheidsbesef en geweten. Verder ontkennen de artsen het recht van het bestuur der R. V. B. tot een zijdigs wijziging den voorwaarden en tot willekeurige, principieele beperking, hoe wel zij de contróle, zooals die vroeger be stond, wel willen aanvaarden. Het verbod om.R. V. B.-patiënten op het Ziekenfondsspreekuur te behandelen, werd unaniem afgekeurd omdat dit verbod ten on rechte het stempel der minderwaardigheid op de Ziekenfondspraktijk drukt. Tariefskwesties werden ab zijnde van minder belang in vergelijking met deze prin cipieele zaken niet vorder besproken en de afdoening daarvan overgelaten aar. het Centrale Bestuur der II. O. Prof. dr. H. Burger zette daarna de nog steeds niet gepubliceerde reorganisatie plannen van het hoofdbestuur uiteen, die vrijwel alle „bezuiniging" als voornaamste of eenig doel hebben. De weerstandskas, thans eigendom der ziekeniondsliuisariscn, zou hij willen „onteigenen"; daartegen ble ken echter vele bezwaren te bestaan. Voor behoud der organisaties van huis artsen en specialisten in dc Maatschappij in den huidigen vorm (met een zekere autono mie en verplicht lidmaatschap) gingen wei nig stemmen meer op. Maar ook tegen alge- heele liquidatie en omzeiling van de bestu ren in werkcommissies zonder recht tot zelf standig onderzoek zonder speciale opdracht, haddon zeer vele afgevaardigden overwe gende bezwarer, liet bloek de bedoeling van het hoofdbestuur voor te stellen dat de toe komstige organisaliebe3turen of werkcom missies wel vertegenwoordigd zullen zijn in het dagelijksch bestuur (in 't laatste slechts met raadgevende stem). Dc Centrale Orga nisatie voor Ziekenfondsbolangen (C. O.) zal eem groote male van zelfstandigheid behou den. Veel arbeid zou verder afdeelingsge- wijze georganiseerd moeten worden en door onbezoldigde commissies ad hoe verricht moeten worden. Met overgroolo meerderheid van stemmen werd ten slotte een molic aan genomen van de atdeeling Den Haag, waar in werd uitgesproken dat reorganisatie wet- is waar niet kan uitblijven, maar toch elke verandering, waarbij den huisartsen het reoht wordt ontnomen om binnen de Maat schappij in een eigen organisatie hun eigen belangen te behartigen met kracht dient te worden bretTedcn, De Diaconale Conferentie, uitgaande van de Federatie van Diaconieën in de Ned.-Herv. Kerk, werd gisteren gehouden in het gebouw Diligentia, in Den Ilaag. Den vorigen avond had de jaarvergade ring van de Federatie plaats gevonden. Na goedkeuring van jaarverslag en rekening over 1923 en begroeting voor 1924 werden tot leden van het bestuur herkozen de hee ren Van dor Kamp (Amsterdam), Van Holtho tot Echten (Assen), Klaasso (Mid delburg), Van der Leest (Kampen) en Wis man (Utrecht). Thans zijn 267 diaconieën bij de Federatie aangesloten. De conferentie werd geopend door den voorzitter, den heer G. J. A. Ruys. die be groette dr Callenbach als vertegenwoordig ger van de Alg. Synode; dr. Troelstra, id. van het prov. kerkbestuur van Zuid-Holland d9. De Groot, id. van den Ilaagschen ker- keraad, en den heer Van Geel, id. van den Minister van Binncnlandsche Zaken en Landbouw. Nadat dr. Callenbach in gebed was voor gegaan. werd het woord gegeven aan ds. Van Gheel Gildemeesler (Don Haag) die een rode houdt over het onderworp „Blij moedige Barmhartigheid". Daarna was het woord aan ds. C. J. van Paassen (Haarlem) over het onderwerp: „Nieuwe wegen op diaconaal terrein." Hierop werd het woord gegeven aan ds. p. G. Wagenaar, predikant te Usquort (Gr.), BINNENLAND. Begrafenis van mevr. De Stoppelaax— Zeeman, in leven lid van den Lcidschen Raad. Da huisartsen en de voorwaarden dei Rijksverzekeringsbank. Da heegere ambtenaren bij P., T. cn T, De Tweede Kamer heelt besloten tot al» schatting vau het verkort verslag der Kamer. BUITENLAND. De Belgische kabinetscrisis, Opheiiing van den uitzonde ring? toestand ln Dnitschland, Een verklaring van Stresemann over den politieken toestand. Een interpellatie over den dood van Philippe Dandel verdaagd volgens Poin- caré's wensch. Minister Henderson mei groote meerder, beid ts Bartüey tot lid van het Lagerhslf gekozen. over het onderwerp: „Diaconale armenzorg vooral ton plaUaiande." Op het referaat van ds. Van Taasacn volgde gedachtenwisseling en deze beant woordde de sprekers. Prof. Slotemaker de Bruine sprak een woord lot aanbeveling van do vereeniging „Zonnegloren", welke Vereeniging ae oc- richting van een sanatorium voor tuber culoselijders beoogt. Hij deed een beroep op do medewerking der diaconieën. Aan vankelijk meende men hiervoor aanzienlij ken steun-van Rijkswege te krijgen, maag doze hoop werd teleurgesteld. .Zonneglo ren" wil nu obligatiën plaatsen; zekerheid kan gegeven worden voor rente en aflos sing. Tal van classicaio besturen steunen dit en geven den diaconieën gaarne toe stemming. haar Reld hierin to beleggen. Er is 1500,000 noodig. waarvan reeds f 100,000 geplaatst is. Bij Kon. besluit is, in verband met zoodanige verandering van de inrichtin# van hun dienstvak:, dat hun werkzaam heden overbodig zullen worden, eervol onf- ,slag verleend, me! ingang van 1 Maart 1921, aan den direoteur van het post- en telegraaf-, kantoor te Gennep J. H. A. Buissink, cte commiezen der posterijen en telegrafie F. F. van Bachum de Boer cn Y. T. A. H. van Peer, en, op verzoek, aan den hoofdcommie» der telegrafie [I. Hemmes; met ingang van 1 Mei a.s., aan don tijdelijk buitengewoon geëmployeerde bij den telegraafdienst H, Sanders en, te rekenen van 31 Decembef j.b, op verzoek, aan den buitengewoon ge" employeerdo hij den postdienst B. J. van Stapele; is, met ingang van 1 April a s., in verband met de reorganisatie van 't dienst vak. waarbij zij werkzaam zijn, cn waar door hun werkzaamheden overbodig zullen worden, eervol ontslag verleend aan: C. E. Starlc, adjunrl-commics bij de Algemeen® Landsdrukkerij, en J. F. Pegt, adjunct-com mies bij de Nederlandscilie Staatscourant, de Handelingen der Stalen-Generaai cn het Staatsblad. Aan het 29sU> jaarverslag van de Ver eeniging Schoolfonds voor Schipperskinde ren in Zuid-Holland is het volgende ont leend: Op 31 December 1922 werd aan 37 kin deren ondersleuning verleend om de open bare oi bijzonder eschool te bezoeken. In den loop van 1923 werden vier kinderen tes ondersteuning aangenomen cn twaalf kin deren hebben de school verlaten. Op 31 De cember 1923 genoion 29 kinderen onder steuning, twintig kinderen bezochten de openbare en negen kinderen de bijzondere school cn wc'.- vier te Stad aan 't Haring vliet, ëón te Schoonhoven, drie te Rotter dam, twee te Oud-Bvicrland, twee te Den Bommel, één te Papendrccht, één te Ter- neuzen, twee te Oude-Tonge, één lo Alphen aan don Piijn, één te Lith hij 06, één te 's-Gravenzande. 6én ie Dirksland, twee te Nieuwe-Tonge, één te Des-t bij Druten, één te Achthuizen, één te Puttcrshoek, tweo te Goedereede, één te Ilerkingen en één te Dordrecht. Dc rekening en verantwoording sluit met een bedrag van f 3192.36. Het be-tuur heeft Ri 1923 geen verandering ondergaan Do Bond van gediplomeerde keurmees ters van vee en vieesoh, afdceling Zuid-Hol land en Zeeland, heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer naar aan: iding van een adre3„ aan dc Koningin gericht door het Nederl. Landbouw comité, den C'lir. Bo ren en Tuindcrsbond en den Nederl. Boeren bond, waarin o.m deze organisaties als meening te kennon Keven, dat om z.g. eco-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1