Reclame Box Rijgbott. 5.50 'Krol's Reuzen 6,50 I Prima Werkschoenen 5,25 Teneinde teleurstelling te voorkomen, mede met het oog op de groote belangstelling van elders voor dezen wedstrijd, wordt het publiek ten sterkste aan geraden, sicfa. reeds nu, door voorkoop aan het bekende adres, van toegangsbewijzen te verzekeren. 7923 SPORT. Begrafenis- Onderneming KEERËWEER CREMATIE, AUTO-TRANSPORT KUNST EN LETTEREN. RESTAURANT SUISSE. ft! A DOR EL. VRAGENRüBRiEK. i>_. lijn afwisseling van krachtige en zachte passage, zijn statige accoorden en snelle ge deelten, diepen indruk Een dankbare herinnering zullen de meeste aanwezigen ook hebben meegedra gen aan „Final" van César Franck, dat uit nemend tot zijn recht kwam. Behalve de genoemde nummers, werd bo yendien nog ten gehoore gebracht muziek van de Hervelois, F. Mendelssohn, F. Schu- hert .e a. Het samenspel tusschen orgel en cello, D a. in „Air" van Bach en „Ave Maria" en „Litanei" van Fr. Schubert, liet niets te wenschen over. liet orgelcomilé, dat dezen avond organi seerde, mag dan ook inel groole dankbaar heid, op deze welgeslaagde uitvoering terug zien. Tijdens een korte pauze sprak ds. C. M, Luleijn over „David, spelende voor Saul", naar aanleiding van 1 Samuel 16 vers 23. Op duidelijke wijze zette spr. uiteen de grootc wonderbare macht van de muziek en hoe David door zijn harpspel, in melodii'n zijn gedachten verwerkend en schilderend de dingen die hij gezien en beleefd had, de booze geest in Koning Saul deed wijken. Wijzende op de groole macht van de muziek moest spr. echter ook wijzen op haar onmacht. Die muziek lean de booze geesten wel lij delijk verwijderen, wel even verademing geven, maar verlossing geven, en deze ge heel verwijderen kan slechts Jezus Christus zelf. Terwijl hierna werd gezongen Gezang 49 vers 1 en 5 werd gecollecteerd ten bate van het orgelfonds, omdat de toegang tot de uit voering geheel kosteloos was. Aan liet eind van de uitvoering sprak ds. Luleijn zijn groole voldoening en blijdschap Pit over het verloop dezer uilvoering. Hartelijk dankte spr. de heeren Schouten en Zagwijn voor hun schoone muziek. Hun groolslen dank mochten zij echter vinden in ,do groole stille en verblijdende aandacht, flic den geheelen avond hun deel werd. Spr. dankte voorts allen die op eenigerlei wijze tot dezen avond liun medewerking verleenden, in bet hijzonder de hecren kerkvoogden, die het kerkgebouw ter be schikking stelden. Na het zingen van Psalm 99 ,vers 8 werd met gebed besloten. Sassenheim. Kerke L bericht. Ned. Prot. Bond. Zondagmorgen halfelf in de zaal van den heer B. Hoogstraten, ds. J. W. K. Koevers, van 's-Gravenhage. De raad vergadert hedenavond om 7 uur. De agenda luidt 1. ingekomen stuk ken en mededeelingen 2. adres Christelijke Naaischool 3. belooning schoonmaakster openbare school 4. huur woning gemeentö*- serrelaris 5. uitkeering volgens art. 101 der Lager-Ondenvijs-wet aan bijzondere school besturen 6. concessie gasleiding aan Leiden voor Voorhout7. comptabiliteit 1923 8. kasgeldleening. Toen Donderdagmorgen de tram van halftien uit Leiden de brug Oude Post af reed, stond er bij den'heer Kuiper een auto benzine in te nemen. De tram kon niet vlug genoeg stoppen en de auto, N 11163, uit Os9, kon niet vlug genoeg weg, met het gevolg, dal de auto bekneld raakte tusschen de tram en een boom. De tram liep uit de rails, waar door de twee voertuigen goed klem zaten. Om de auto los te krijgen, moest eerst d«i bcom worden afgezaagd. Leelijk gehavend kwam do Ford vrij. Zij is op een vrachtauto naar Leiden vervoerd. Door de A.-R. Propaganda-club Groen van Prinsteren is in „Concordia" een verga dering gehouden, waar de heer Jac. van Weeren optrad met het onderwerp „Heeft de Staatkundig Gereformeerde Partij recht van bestaan In een drietal punten lo. de houding van de A.-R., wat betreft het samengaan met Rome 2o. liet gezantschap bij den Paus, en 3o. het vrouwenkiesrecht, bestreed spreker hel bestaansrecht van de Staalkundig Gere formeerden. In debat kwamen een tweetal leden van de Staatkundig Gereformeerden, die door spreker voldoende werden beantwoord. In het verslag van de Hervormde Kerk slaat„Er -moeten komen menschen", dat moet zijn „Er moeten komen nieuwe men schen". Dan is vergeten te melden, datsprc- kcr een woord van lof bracht aan liet college van notabelen, inzonderheid aan de heeren v. d. Walden, Papendrecht en v. d. Voet voor hun bemoeiingen wat betreft de zitplaatsen. Valkenburg. K o r k e 1. bericht. Zondagmorgen, tc tien uur, en Zondagavond te halfzeven, ds. Hermanides. Voorschoten. Gisteravond hield in hotel „het Wapen van Voorschoten" het departement „Voorschoten" der Maat schappij tot Nut van 'fc Algemeen een ver gadering die vrij goed bezocht ras. Als spreker voor dzen avond trad op de heer A. E. F. Junod van 's-Gravenhage met het onderwerp: „De Parsifal-lcgende". Alvorens >le Parsifal-lcgende uitvoerig te behandelen en de uitbeelding te schetsen van het grootc werk van Richard Wagner, gaf spr. een inleiding over het ontstaan vau legenden, hoe, in grove berekening, tusschen de jaren 5001500, in verband met het lijden cn den kruisdood van Jezus verschillende vertellingen, legenden in om loop kwamen, die van geslacht op geslacht werden bewaard cn weder verteld en deze legenden niet moeten worden beschouwd als fabelen, sproken of kinderverhalen. Met gespannen aandacht weid de uiteen zetting gevolgd van het groote dramatische werk, do uitbeelding van de hoofdfiguren cn de diepgaande strekking van, in korte woorden, de overwinning van het goede over liet booze, do overwinning van het Eeuwige Licht. Een warm applaus zoowel na de uiteen zetting als na de woorden van dank van den voorzitter, den heer R. v. d Endo, bowces aar den heer Junod dat hij zijne aandachtigs toehoorders dezen avond in do gelegenheid had gesteld de Parsifal- lcgende beter te doen begrijpen en te waar- decrcn. RECLAME. Opanlng der toegangen en loketten aan hs'. Speelterrein om uur. VOETBAL Nu Sparta komt Voor den wedstrijd togen Sparta is liet A. S. G.-elftal als volgt samengesteld: Wam steker Jr. Wamsteker Sr. Josson Yreeken Roem Stephnnus Janssen Brouwer De Ruyter Goslings Blom Zoowel hier tor stede al9 te Rotterdam is voor dezen wedstrijd zeer groote belang stelling In verband daarmede heeft de heer Devi Ié, sigarenmagazijn, Nieuwe Rijn 26, actief als altijd, de attentie gehad een spe ciale A. S. G.Sparta-étalage in te richten, waarin de rood-zwarte kleuren natuurlijk overheerschend zijn. De bal, waarmede A. S. G naar ons werd verzekerd, Zondag van Sparta zal winnen prijkt in het midden der uitstalling, terwijl de A. S. C.-vlag, elf tal-kieken, enz. natuurlijk niet ontbreken, 't Geheel ziet er werkelijk zeer aardig uit. Wij hopen dat wij even tevreden kunnen zijn over den wedstrijd, waarom het hier gaat. Doch inmiddels betwijfelen wij zulks wel eenigszins, omdat, naar wij vernemen, Josson wegens een voetblessuur a.s. Zondag onmogelijk zal kunnen spelen. Leidsche Sckeidsrechters-Vereeiiiging. In een gisteravond in de achterzaal van „Zomerlust", onder voorzitterschap van den heer Caro, gehouden onderlinge vergadering der Leidsche Scheidsrechtérsvereeniging hield de lieer Förster, voorzitter van den „Landelijken Bond van Scheidsrechters" een lezing over het nut van organisatie. Doel cn bestaansrecht van dezen bond wer den uiteengezet, waarop wij hier op dit oogenblik niet verder zullen ingaan omdat het een onderlinge bijeenkomst betrof. Wel licht komen wij er spoedig eens op terug. Genoeg zij thans mede te deelen dat na af loop in principe werd besloten om aan te sluiten bij den landelijken bond. Zuid-Afrika en Nederland. Het Zuid-Afrikaansch Vcetbal-elftal zal niet aan do Olympische spelen deelnemen. Definitief is thans besloten, dat het elftal op 8 Augustus van Kaapstad zal vertrek ken en daar weer zal aankomen op 22 De- cember. Men heeft er op gerekend ook een inter nationalen wedstrijd tegen 't Nederlandsch elftal te spelen in Amsterdam, terwijl men voorts een wedstrijd tegen een elftal van de Nederlandsche Corinthians zal spelen. Dit laatste natuurlijk onder voorbehoud van do goedkeuring van den Nederland- schcn Voetbalbond. De Nederlandsche Elftalcommissie. Zondag komt do Nederlandsche Elftal- oommissie bijeen om het elftal t© kiezen dat onder den naam van Do Zwaluwen te Brussel tegen do Roode Duivels spelen zal op Vastendag. Verder zullen waarschijnlijk in verband met de keuze van de Olympische ploegen, ditmaal drie en niet vijf elftallen gekozen worden. RECLAME. OPGERICHT 1871 AALMARKT i« TELEF. 801 7797 LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, VAN WELKE DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. GRIEVEN BINNENLAND. Mej. A. Bakkker, Den Haag; J. A. van Dam, Leiden (20); Department van Finan ciën Den Haag; Departement van Koloniën, Den Haag; Directeur Directe Belastingen, Ulreclil; Gebr Dirkzwager, Katwijk Zee; Duitsch dienstmeisje, Leiden; Annie Gouds waard, Den Ilaag; J J. Groen en Zn., Lei den (5); Huis van Bewaring, Den ltaag; Inspecteur Dir. Belastingen, Leiden (20); In specteur Dir. Belastingen, Leiden (10); Mej. D. Langendot, Ede; Joh. Langins, Roosen daal G. Laterveer, LeidenMinister van Buitenlandsche Zaken, Den Haag; Minister van Koloniën, Den Haag; Minister van Oor log (2 stuks), Den Haag; .Minister van Wa terstaat, Den Haag; Th. Muijs, Utrecht; Pensioenraad, Den Haag; Provinciaal Be stuur, Haarlem; Hademaker Chocoladefa briek, Den Haag; Referendaris Depot Onder wijs K. en \Y., Den Haag. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. M. v. d Broek, Bussum; Marnickslraat (zonder naam). Amsterdam; M. J. Meijer, Ouderkerk a. d. IJssel; J J. F. Mooten, Den Haag; E. F Peltzn, Den Haag; Familie Yrimpe, Rotterdam. DRIEVEN BUITENLAND. C. van Noort, Londen; L. Orval, Londen; Woestenbourgh, Antwerpen. BRIEFKAARTEN BUITENLAND. Mad. Backe, Rome; Winkopp, Armen, Vier briefkaarten zonder adres. Hieronder zijn ook begrepen poststukken niet of onvoldoende gefrankeerd. Lui a Mysz Gmeiner. liet vierde abonnemenls-concort van dr. Ct. de Koos zal op 22 Februari in de Gehoor zaal worden gegeven door de bekende zan geres Lula Mysz Gmeiner. Mevr. Gmeiner geniet reeds sedert verschillende jaren een wereldreputatie als zangeres. Talloos zijn de concerten, welke zij reeds gat in Europa, Amerika cn Afrika. Iiot is dr. De Koos mo gen gelukken deze buitengewone zangeres voor een tournee in dit seizoen te engagee- ren. Mevr. Gmeiner wordt door prot. Ed. Behm aan den vleugel begeleid. Het programma dat mevr. Gmeiner zal zingen is als volgt samengesteld: In luesta tomha Wonne der Wehmut Mit einen ge- matten Band Neue Liebe Neues Leben Der Kuss, van L. van Beethoven Nachle- gall Wie melodien zicht es Wir wandel len Das Madchen sprichtFrühli geslrost, van J. Brahms Tod in lhren Erinnerung Der Früliche Musikus Das Huhn und der Karpten, van Emit Matthiessen Heimlisch Aufforderung Wasserosse Alt mein Ge- danken N'achlgang Standehen, van Rich. Strauss. RECLAME. £ate?<lag, Zondag en Donderdag Seniimeiiteelc en Vroolijke Liederen. Zondag, Extra Attractie 8006 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik U nog eenigo plaats ruimte, waarvoor bij voorbaat mijn dank. „De Leidsche Autobussen". Even wil ik terugkomen op het stukje van de ondernemers „Ceintuurbaan". Het lag eerst niet in mijn bedoeling zulks te doen, doch daar de heeren mij voor leuge naar uitmaken, wil ik hen nog even van antwoord dienen, maar tevens voor het laatst. Die „opheldering" had ik heusch niet noodig. Ik wist zulks, doch daarover ging het niet. Zij beweren, dat zij op het Rapenburg nooit passagiers in- of uitgelaten hebben cn wanneer zij dan vragen „Is het wet, II."? dan antwoord ik „Ja", want ik zelf ben op liet Rapenburg des middags i uur ingestapt en een andere maal, toen ik uit den trein kwam en per „Ceintuurbaan" mij naar huis begaf, werd er gevraagd of er nog passa giers voor den Witte-Singel waren. Toen er hierop oen ontkennend antwoord volgde reed „C." om 10 1/4 uur des avonds (dus voor elf nui) via Rapenburg naar Tuinstad- wijk. Ik had dus wel degelijk vasten grond onder mijn voelen om mij met dergelijke gevallen te bemoeien; eigen ondervinding deed mij schrijven. Nog j.l. Zondagavond vertrok „C" om lien over tien, dus niet „prompt op tijd". Nu zal liet den onderne mers gemakkelijk vallen ook deze feilen als „grootste onwaarheden" te qualiticeeren, doch sommige menschen liegen even ge makkelijk, als eten zij een broodje. U nogmaals dankende, Geaehlo Redactie, voor de-verleende plaatsruimte, verblijft Hoogachtend HAEMPE. Leiden, 19 Fchr. 1921. (Over deze aangelegenheid sl uilen wij do discussie in ons Blad. Red. „L. D."), Wreed spel te Katwijk. Geachto Redactie, Mag ik U nog éénmaal een plaatsje vra- gen Maar nu voor de laatste maal. Bij voorbaat mijn dank. Veel tegenspraak van Katwijk kwam er niet op mijn stukje, wat ik sehreef is en blijft de vrecselijk naakte waarheid. Wat er dus kemt, is willen verbloemen en niet anders. De heer v. B. komt een wcinigjo in den vorm van een tweeden doofpot. Hij wil zeggen, dat wat ik schreef fantasie is. Maar gaf hij toe. Geachte Heer v. B„ ge wilt het een beetje goed praten. Do jeugd is wel wreed, maar, nu ja, zoo erg is het niet! Er zijn omstandig heden, waarbij nu ja nietwaar Wat ik schreef, heb ik zelf meegemaakt, daar van gaat dus geen haarbreed af en is nog zelfs niet sterk genoeg uitgedrukt. Ouder vinding is het beste bewijs. Ik heb over de klemmen voor vogeltjes (hoeveel heb ik er niet afgenomen!) niet gesproken, ook niet over „de wijze" van verdrinken van honden en katten. Ik zal cr over zwijgen! 't Is to wreed! Zóó is do Katwijkscho jeugd en' niet anders en zoo lang er nog mensclïen te Katwijk zijn, die „do wreedo Jeugd" (zooals Onderwijzers zoon) of den Doofpot liefhebben, zal het wel altijd zoo blijven. Duinen zijn gevaar lijk, do jeugd kan er ongehindord haar gang gaan, maar de Doofpot is nóg gevaar lijker, hoe veilig hij ook in letterlijken zin mag zijn. Neen, Mijnheer Van B., er zijn geen „omstandigheden" of wat ook, dio dierenmishandeling toe'aatbaar of tc ver goelijken maken. Met den heer v. d. E. ben ik het eens, dat alleen leiding en opvoeding hier ver betering kunnen brengen. Het geacht „Lid van Bescherming" spreekt over aansluiting aan het Leidsche Volkshuis. Het zou zeer zeker zijn toe tc juichen, maar ik ben bang, dat Katwijk en Volkshuis elkaar bijten. Dat zal niet gaan. Wel dieren schreeuwend mishande len. Maar naar het Volkshuis, waar men leeren kan goed voor dieren te zijnFoei 1 Laten wij het kind gerust bij den naam noemen en zooveel mogelijk openbaar ma ken wat men ziet. Dat de Kalwijkcrs zich hieraan ergeren, begrijpen we. 't ls de oude kwaal: De waarheid wil niet gehoord wor den en als men haar zegt, dan deugt men niet of men fantaseert. Aan mooie woorden en „Katwijk liefhebbende Katwijkcrs" hebben de dieren niets, wel aan daden, Geachto heer Van B. Stap er op af als ge iets ziet eu kom op voor het dier. Dat is op het oogenblik het eenige in Katwijk, wat gij voor do arme beklagenswaardige dieren daar doen kunt. Bekommer u niet om do scheldwoorden, die men u naroept, als gij doorloopt. Want zoo gaat het, ik heb het bij ondervinding. Misschien, dat de wreede Katwijkscho jeugd het dan zal inzien op den duur. Ik ben er echter bang voor, do ziekte is in een te vergevorderd stadium bij ouden en jongen. Deandereondcrwijz e r e s. Hooggeachte Redactie. Gaarne kwam ik nog even terug over het woord „omstandigheden". Het zijn de omstandigheden, die oorzaak zijn, dat de Katwijksehe jeugd zich zoo wreed toont. Iedere jeugdgroep heelt een beginsel van wreedheid in zich. In Katwijk zijn het nu de omstandigheden, die dat beginsel een vruchtbaren grond geven. Had ik nu alle wreedheid v. d. K. jeugd ontkend, dan had 0. gelijk, dat dc wreedheid niet goed te pra ten is door omstandigheden, ik heb die wreedheid echter niet weggecijferd. Maar de graad van wreedheid, daar gaat het om, en die is gevoelig wel degelijk voor „omstan digheden" als toezicht van overheid, in vloed van bepaalde vereenigingen, ja zelfs van aanwezigheid van eendjes en gunstige windrichting (want Kalwijker, de omstan digheden n.l die van het weer doen U ver moeden, dat de eendjes zijn uitgestorven; noen 't tegendeel is waar). Onderwijzeres, als gij in drift een kind slaat (ik neem aan, dat gij liet nooit in praktijk brengt) dan is zulks wreed, echter behoeft gij in uw hart gansch niet wreed te zijn, 't is echter de om standigheid: drift; de wreedheid is nu niet weg te .cijferen, maar ze is te vergoelijken. En die wreedheid van U wereldkundig le maken zou tot niets leiden, 't zou U persoon niet verheffen maar neerhalen. Katwijker daarom, op grond van Kat- wijksch goeden naam en van het feit, dat wereldkundig maken geen nut oplevert (plaatselijk zoudt ge hiermede meer berei ken) is le wenschen dat uw mond de eendjes met rust laat opdat ge zelf niet blijkt le zwemmen in de wateren van wanbegrip en van wantrouwen want ook U zouden de steentjes treffen. Intusschen dank ik Onder wijzeres en Katwijker voor hun pluimpje cn terechtwijzing de laatste echt paedagogisch en dank ik ,U geachte Redactie voor Uw be reidwilligheid, deze mijife opmerking te plaatsen. Hoogachtend, EEN ONDERWIJZERSZOON. Geachte Redactie 1 Vriendelijk verzoek ik U plaatsruimte, om even te mogen mededeelen, dat niet een Iwéé-, maar een twintig-jarig verblijf te Kat- wijk-aan-Zee geleid hebben tot mijn opmer kingen I Wat een ingezonden stukken I Velen zullen met mij met instemming het stuk van den heer Van der Eist gelezen heb ben, maar wal schrijft de lieer Van Beclen een onvoorzichtig stuk 1 I In dank voor de geplaatste rectificatie, Hoogachtend. HET LID VAN BESCHERMING. Katwijk-aan-Zeo, 19 Februari 1924. Geachte Heer Redacteur 1 Zoudt U onderstaand stukje eens in Uw veelgelezen Blad willen opnemen Bij voorbaat mijn dank. „Een andere onderwijzeres" heelt j.l. Za lerdag ook eens haar verkropt gemoed lucht gegeven, cn ons in geuren cn kleuren voor geschilderd, aan welke hemeltergende die renmishandelingen de „in-cn-in-wrcede- jcugd" van Katwijk zich schuldig maakt. Ware het daarbij gebleven, ik zoude de pen over deze zaak hebben laten ruston. Maar deze „andere onderwijzeres" gaat ver der, al verder in haar drift, en zij eindigt met niets minder, dan de gcheele Katwijk sehe bevolking „groote broers" en vaders, die zelf wreed voor huisdieren zijn, als ge boren dierenbeulen te brandmerken. Waar moet dal heen met ons, Kalwijkcrs? Straks, in hel badseizoen, zullen wij nog be leven, dat geen enkele vreemdeling onze badplaats zal bezoeken, uit vrees voor zijn kannibalen-bevolking. Wijlen Keizer Nero was, bij ons vergeleken, nog maar een on schuldig ooilam. Eén ding valt le bejammeren dat deze onderwijzeres, van wie zulk een opvoedende kracht uitging (immers toen onderwijzeres hier een poosje was, deden „haar" jongens daar niet meer aan mee), ons dorp heeft ver laten. Ware zij slechts hier gebleven 1 dan hadden wij gekregen een ideale schooljeugd. „Onderwijzeres-* is ook, blijkens haar ge tuigenis van Zaterdag j.l., op het standpunt van strafrechter aangeland. Immers, zij „strafte de jongens streng voor dierenmishan deling", wanneer het haar maar ter oora kwam 1 M.i. lag dit niet op den weg van „andere onderwijzeres" zij had van deze feiten eenvoudig aangifte hij de politie kun nen doen. Nu wij (och op politioneel terrein zijn aan-i geland, wil ik meteen onderwijzeres het vol gende onder het oog brengen. Ondergetee- kende was, tijdens zijn dienst als militaire politie, gedurende 2V= jaar gedetacheerd in verschillende plaatsen van ons land, t w. Nijmegen, Venlo, Den BosJi. Breda, Roosen daal en Tilburg, benevens Emmen, Harder wijk en Laren, en in alle deze plaatsen had den dierenmishandelingen plaats, zoowel door volwassenen, als door jongeren ge-* pleegd. De afschriften processen-verbaal kan onderwijzeres van mij ter lezing krijgen. Deze, ook in hel oog van ondergeteekende, ontoelaatbare dingen zijn dus niet een spo-, ciaal Kalwijksch euvel. Maar dan gaat het meteen maar niet op, om daar een geheehi bevolking van een gemeente voor te brand-, merken. Hoogachtend. Uw Ahonné, D. IIUS Jr.. Katwijk-aan-Zce, Fcbr. 192-1 Warrncndsche Wijkverpleging. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer Ces, wil ik opmerken, dat ik geen meening in het verslag heb gelegd, doch ik heb de meening die de heer C. mij aanwrijven wil, zeer zeker, wat ;k niet wil en zal ontkennen; en bij mij staat vast,- dat als men deze geschiedenis eens door een onbevooroordeelde arbitrage-commis sie liet beoordeelen, deze niet verre van mijn mccning zou komen te staan. Van uw moti9 nam ik, en ook zeker 90 der aanwezigen, door uw schrijven van thans eerst kennis, van de aanneming heb ik niets kunnen merken. Tenzij zij bij zit ten en opstaan is aangenomen, dan is zo er reusachtig gekomen, want ik zag juist toen iedereen staan en daarbij nog heel wat op stoelen en tafels. M.i. was toea de stemming niet zoo stemmig ora er een stemming uit op te maken die tot een con clusie voerde, eerder naar Babel. 't Gaat overigens over mijn hoofd, en langs mij heen, maar zolf zou ik, eerlijk gezegd, zoo'n waschjo liever niet buite.n hangen, zeker niet aan Jen openbaren weg,- en ik vind het niet van waardeering getui gend", dat ik er nog bijgehaald wordt, terwijl ik overtuigd ben, dut ik object.ef, waar, cn voorzichtig was. Be verslaggever te Warmond, Be uitsluiting in Twente. Aan de Burgerij De uitsluiting in Twente heeft duizenden' textielarbeiders broodelocs gemaaktvooral de ongeorganiseerden, die reeds weken lang bittere armoede lijden. Dag aan dag wordt de nood in dc gelrof-« fen gemeenten grooter, ondanks de pogin* gen van het Centraal-Comilé van Ongeorga-, niseerde Textielarbeiders in Twente, dat do ellende in de noodlijdende gezinnen zooveel mogelijk tracht te verzachteu. Waar honger is, moet geholpen worden 1. Wij noodigen daarom de burgers uit, Co- milé's to vorn\en, die gelden inzamelen ter leniging van dezen nood. Ook levens- cn ge-j bruiksartike'en worden op hoogen prijs göi steid. Een onzer gedelegeerden zal op verzoet: gaarne een cn ander nader toelichten op cventueele samenkomsten. Van de verdeeling en verantwoording der inzamelingen zal het Centraal-Comilé be-t kendmakingen plaatsen in de voornaamslS bladen. Helpt ons den nood in Twente bestrijden. De kleinste gift wordt dankbaar aanvaard 1 HET CENTRAAL-COMITé VAN ONGEORGANISEERDE TEX TIELARBEIDERS IN TWENTE Gevestigd te Enschede Boddenkampsingel, RECLAME 7941 H„ le L. Zij had eigenlijk uiterlijk den Sisten December moeten opzeggen. Wat uw tweede vraag betreft, de godspenning tan van het loon worden afgehouden, (laar zij minder dan drie maanden in haar dienst is geweest. Er is niets tegen, dat in plaats van athouden van dit geld, er met beiderlei goedvinden nog voor gewerkt wordt. Abonné L. Met een iukomen (an f 2000 waar afgaat, f 12 begrafenisfonds, betaalt u aan Rijksinkomstenbelasting f 30. Verde digingsbetasting f 5.50 en Gemeentebelas ting als forens f 56.56. Voor de gemeente Oegstgeest als forens f 13.88. Pensioenstor- ting heeft in 1922 niet plaats gehadmag dus niet worden afgetrokken. Voor onder houd van uw vader kan ook nog niets wor den afgetrokkenwel naar het belasting- jaar 1924-25. Het bedrag wordt voor een forens direct op 2/3 gesteld. Rcclameeren geschiedt op ongczegeld papier. A. J., te L. De vordering had direct daarna ingesteld moeten worden, -4

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6