Oe Onzichtbare Hand. No. 1961P. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 22 Februari. Tweede Blad. Anno 1924, TWEEDE KAMER. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. Zitting var. gisteren. Staatsbegrooling voor 1924. Voortgegaan wordi met de algemecne be schouwingen over de Staatsbegrooting 1924. De heer SCHOUTEN (A.-R.) bestrijdt voora! den heer Dressolhuys, die een soepeto toepassing van de Arbeidswet vroeg. De heer DRESSELHUYS (V.-B.): Dat heb ik niet gevraagd De heer SCHOUTEN (A.-R.) leest do be treffende passage uit het Kort Verslag voor, waarin het woord „soepel" wel niet voor komt. maar waarvan de strekking volgens spr. precies dezelfde ia. Van de economische reoonstruclie die mr. IJresselbuys wil, valt niet veel te bespeuren in de kringen der werkgevers. Spr. wijst op Twenthe. waar men van het hooggeroemde overleg niet wil weien Aan woorden heb ben wij bij de bezuiniging niets, het komt op daden aan. Ais we sedert 1913 hadden gedaan wat de beer Dresselliuys heeft ge wild, dan zou het tekort nog honderd mil- lioen hooger zijn geweest. (Rumoer). De heer DUYMASR VAN TWIST (A.-R.): Een zwarte bladzijde voor den Vrijheids bond. (Groot geitcbl. De heer SCHOUTEN (A. Rzegt, dat als de sociaal-democraten en de vrijzinnig democraten hun zin hadden gekregen, het tekort nog weer 100 niiilioen hooger ware geweest. De kwestie van een hrfüng-in-cens was altijd een technische kwestie, waarin voor- en tegenstanders tegenover elkaar stonden. Men weet dit heel goed en de heffing zou ons niets verder hebban gebracht, omdat do opbrengst der belastingen zou zijn vermin derd. Wat de bezuinigingen op de defensie-uit gaven betreft, weet ieder dat de heer Colijn een heel andere wijze van bezuiniging wcnschl dan de heer Marchant, al sloot hij zich ten aanzien van het principe bij hem aan. Op de militaire begrootingen, die 130 millioen bedroegen in 1922, is thans reeds 35 millioen bezuinigd, zoodat het nog slechl9 15 millioen minder is dan mr. Mar chant wensclit. Spr betoogt dat degene, die kritiek wil oefenen op het plan der regeering, verplicht 13 een volledig plan daartegenover te stellen waarvoor hij eventueel de verantwoording op zich wil nemen Mr. Marchant kan wel met sabel en hakmes omgaan, maar opbou wen kan hij niet. Met de verklaring der Regeering dat zij niot zal toelaten dat de gemeenten de sala rissen handhaven, kan spr. zich vereeni gen. Doen de gemeenten dat niet, dan schui- yen zij feitelijk de kosten op den Staat af. Ten slotte behandelt spr. nog het plan- Wibcut, Dit is nu geworden een poging urn een deel van 't nationale vermogen in han den van den Staat te brengen. Spr. wacht de nadere uitwerking van dit punt met belang stelling af. want de bezwaren die daaraan verbonden zijn. zijn enorm ;de economische conflicten bijv waarin de Staat kan gera ken. zijn zeer groot. De heer VAN GIJN (V.-Ii.) repliceert. Hij zegt weinig gerust Ie zijn op de plannen der Regeering ten aanzien van de tariefsherzie ning. Hij vreest het ergste. Overigens verduidelijkt hij zijn rede in eerste instantie. Mej. VAN DORi' Lib.) verdedigt zich tegen den heer Drcsselliuys over diens ver wijten dat zij niet op de hoogte is van het program van den Vrijheidsbond. Vervolgens noemt zij liet standpunt van de Regeering tegenover de .huw de ambtenares eng hartig. Ht tegenwuurdige maatschappelijke stel sel acht spr. niot good, maar nis do lieer Dressethuys een ander stelsel wil, dan moet hij dit precies aanduiden. De heer MARCHANT (V.-D.) had gaarne het verleden laten rusten, ware het met dat l» heer Schouten het noothg maakte daarop terug te komen. Spr. wcnschl dezen afge vaardigde te bestrijden, waar deze zegt dat tedere opposant met een eigen program moet konten. Da methode die dit veronderstelt is vrkeerd omdat noodig zou zijn een onder zoek te houden Do Regeering liet dit onder zoek na en dat was juist spr.'s ernstige grief. Spr. betoogt, dat hij altijd weer heeft vooropgesteld dat het herstel der financiën het belangrijkste punt was. Spr. herhaalt zijn voorstel in zake een heffing-ineens. Toen dat voorstel werd ingediend had de minister van financiën geld genoeg, maar juist toen heeft 9pr. gewaarschuwd tegen het gevaar dat dit anders zou worden. Wel zouden do belastingen zijn verminderd maar de heffing had een flink bedrag in gebracht dat nu verbrast is. Do berekening voor do vermindering der defensie-uitgaven, gelijk de heer Schouten die gaf, was niet juisl. Spr verwijst te dien opzichte naar een vroegere rede van hem. Het beloog van de Regeering over de sa larissen is spr. niot duidelijk. Spr. beeft al tijd gedacht dat de Regecring 20 pCt. wildo korten op het totale bedrag, waarvan alvast op alle 10 pCL werd genomen. De tweede 10 pCt kwam dan terecht bij de herziening De uniforme regeling der salarissen is een fout gebleken en daardoor duur. Plaatselijke regelingen acht spr. beter. De lieer RUTGERS (A.-R.): Uw partij- genoolen met het georganiseerd overleg zijn daar tegen. De heer MARCHANT (V.-D.)Dat kan me niets schelen. Thans art. 10 Dat is een las tig geval. Men had het recht der ambtena ren niet moeten ontkennen. Fais ce que doit, heeft minister Colijn gezegd, maar co que doit is nimmer conlre le droit. Art. 10 heelt een recht geschapen zoolang het bestond. Intrekken door een Koninklijk besluit is ge oorloofd maar daarmede is bet niet uit, want op deze wijze beslaan er geen rech ten meer voor de ambtenaren. Het moeilijk geval van recht mag niet met juridische spitsvondigheden worden onderdrukt. Bij de spoorwegen bestaat een analoog obstakel in art. 36 Daar is het privaatrecht aan het woord en do directie laat ieder lid van het personeel individueel verklaren dat het afstand doet van de rechten van dit ar tikel. Wie het niet doet, krijgt ontslag. Stemt de Regeering met dit optreden in? Als ze het doet zet zij de kroon op haar onrecht Meer dan de gave gulden is hel waard dat de overheid haar rechtsbewust zijn gaaf houdt. Mej. KATZ (C.-H.) verheugt zich er over dat de Regoering nu klaarheid heeft go- bracht in de kwestie van het ontslag aan do gehuwde ambtenares. Deze raakt oen grootc boginselzaak, waarin zij hot met do Regeering eens is. De norm is dat de vrouw thuis behoort in haar gezin. Een dubbele taak van moedor en ambtenares acht spr. onmogelijk te vervullen. Spr. is echter tegen het ontslag van de huwende ambtenares, want zij ziet nog niet in dat dit een eisch is van rechtvaardigheid. De excessen komen alleen voor bij een groepje feministen. De arbeid van de ge huwde vrouw is weer een symptoom. Verzet togen den maatregel van de Regeering is lo wachten en dat betreurt zij. Moeder-instinct en natuurlijk instinct zullen de zaak wel in het reine brengen. De overheid moet de vrouw niet stellen voor het conflict van hu- welijk en betrekking, is gezegd, maar spr. moent, dat de overheid zich daarmede niet moet in laten. Het is evenzeer waar dat de man voor een conflict komt te slaan of hij zijn vrouw thuis wenscht te zien werken of elders, Spr. wil het aan de Kerk over laten om leiding te geven bij het conflict. Zij begrijpt niet waarom de Regecring zoo'n haast maakt met het ontslag en dat niet liever bij de wet regelt. De heer VAN VUUREN (R -K.) zegt ver baasd te zijn over de mededecling van mi nister Colijn dat deze niet op de hoogte was van de plannen Van zijn voorganger. Voor een goede continuiteit in de regeering acht hij dit bedenkelijk. Spr. verklaart zich legen de motie. De heer LOVINK (C.-H.) is niet gerust gesteld omtrent de plannen der regeering ten aanzien van de tariefsherziening. Hij dringt alsnog aan op nauwkeuriger mede- declingen. Bij hoofdstuk III hoopt hij over eventueele relorsie-maatregelen ie sproken. De lieer RUTGERS (A.-R wenscht eenige opmerkingen te maken over art. 40. Hij handhaaft zijn opvatting dat art. 40 niet onaanlaslbaar was. Wanneer dit werd er kend zou het een gevaarlijk antecedent zijn. Do intrekking is pijnlijk maar onvermij delijk. De vergadering wordt verdaagd tot heden één uur. RECLAME. 7912 Haarlemmermeer. Burg. Stand. Geboren: Alicia Cornelia, d. v. D. J. Zoet en E. Duivenvoorden; Johannes Petrus, z. v. J. Borst en J. A. Luk; Gorrit Jan, z. v. H. Möhien en H. Clement; Adrianus, z. v. F. J. K&slander en L. van der Groef; Francina, d. v. Q. O. Combeo cn A. Strik; Petrus, z. v. J. Vissers cn G. van Roosma len; Bernardus Wilhelmus, z. v. A. Hui- berts en H. PcrdaanGeertrui, d. v. H. Rempe en W. do Moor; Pietor Jan, z. v. VV. do Heer on H. M. van Dam; Su- zanna, d. v. J. Frikkei en H. Magchielse; Trijntje, d. v. J. O. Oostwouder on G. Boellaard; Agnes Johanna Maria, cl. v. J. Heemskerk en A. J. de Koning; Lucia Christina, d. v. M. H. van der Meer en C. Pccht. Ondertrouwd: T. van de Foppc, 24 j. cn C. C. Meijer, 80 j., J. M. Volders, 31 j. en A. Lanser, 36 j. GehuwdC. P Stolwijk, 22 j en G. Hoolwerf, 21 j., J. Tatcs, 27 j. en J. Slim- men, 28 j., C. Brcedevc'd 25 j. cn P. Kwaak 22 j., J. Stefels, 25 j. en A. C. Ivofoed, 26 j. Overleden: Theunis Smit, 71 j wedr. v. M. Spaargaren; Maria Hendrica Adriana van Toorn, 61 j. gehuwd met C. van Heij- ningenHendrikus de Koning, 62 j. wedr. van C. J Kos; Anna Elisabeth, 15 rund., d. v. P. Boutcrsc cn P. Bokhorst; Johannes Cornclis van der Kort, 73 j. gehuwd met A. M. P. Driel. Levenloos geboren: Kind van het man nelijk geslacht van A. van KcotoD en J. M. van Driel. In do ke-urig versierde Beurszaal werd Dinsdagavond door do dansclub „Hoofd dorp" 'n balmasquó getouden, dat uitsto tend is geslaagd cn zeer ordclyk verloo- pen. De heer Molenaar reikte met ©cn toe passelijk woord dc fraaie prijzen aan do winsters en winnaars uit. Dc uitslag is als volgt: le prijs (schemerlamp) voor mooiste damescostuum, mej. M. Mceuwig (Harem dame), 2e prijs (zilveren lepeltje), mej. van Wieringen (de Nacht). lo prijs (rookstel), voor mooiste heeren- costuum: D. Schouten (Mohammcdaanscii opperhoofd); 2ö prijs (zilveren potlood): Bronkhorst (Spaanscho stierenvechter). lo prijs (klokje) voor mooiste costuura twee personen: do heer en mej. Kansoa- brood (Markies cn Markiezin); 2o prijs (doos bonbons)dames Offerhaus (2 koo- peldames). lo prijs (gouden vaas) voor mooiste groep: dames Prins, Zijlmans, van Gulpen en de hceren Prins (zigeunerkamp)2e prijs (een klokje): de heeren v. d. Marei, Reeuwijk, Hazenkamp cn Kieft (vier joc key's). lo prijs (mandje ract bloemen) voor ko misch damescostuum: mej. M. van Vuuren T<L (Pierette); 2e prijs werd niet toege kend. lo prijs (sigarettendoos) voor komisch heerencostuum: W. Nanninga (Nar); 2e prijs (doos sigaretten): VV. Meen wig (Pa- pageno oftewel vogelvanger). le prijs (tinnen beker) voor komisoh cos tuum twee personenFreek Sluis en jongej. Willy Willcmsc (Charlio Chaplin on het jochie); 2e prijs (zilveren lepeltje): mej. en de heer Willende (Harlekijnen). le prijs (lampje) voor komische groep: do zeven zigeuners van het kamp hierbo- vengenoemd en wol do dames Prins, Zijl mans, ♦an Gulpen en do hceren Prins2e 2o prijs niet toegekend. Do 2o prijs voor komisch damescostuum, welke niet werd toegekend, ging over voor het origineelste costuum: mej. Verbeek (Chrysant). De 2o prijs voor komische groep, welke ook niet werd toegekend, ging ever voor het mooie costuum van mej. Jo Immiuk (haremdame). Do heer S. Stroet ontving con juryprijs, beslaande in ccvn dcos Abdullasigaretten, omdat hij als clown dc aanwezigen met zijn grappen had vermaakt. Ook werd neg een juryprijs toegekend aan mej. L Kistemaker (Vlinder) bestaan do uit eon fleschjo Eoau do Cologno. Hïüegom. De heer Buurman, uit Lisse» heeft voor de afdeoling der Nat. Chr. Geheel- onlhoudingers Vcrecniging een lichtbeelden- avond gegeven in het gebouw der Ncd.-IIerv. Kerk. Dc voorzitter leidde den ayond in mei een toespraak De lichtbeelden werden met zang benevens orgelbegeleiding en voor dracht toegelicht. De belangstelling was vrij goed. Eatwijk-aan-Zoe. Van de Irawlvissche- rij kwamen Donderdag to IJmuiden aan de markt dc loggers: K.W. 15 mot 1515 en K.W. 16 inet f 699 be9ornming. Lisze. In de Ned.-IIerv. 92hool werd Woensdagavond een ouderavond gehouden, waarvoor zeer grootc belangstelling was. Na het zingen van Ps 19 5 ging ds. Van Dijk voor iu gebed, las Spreuken 1 vers 1 9 cn sprak naar aanleiding van het 7e vers cc*n inleidend woord. Ilot woord werd daar na gegeven aan den heer Horténsius, oen der onderwijzers van genoemde school, welke eon referaat hield over „Ouders en kinde ren". Menige goede les werd beluisterd met betrekking lot de opvoeding. Nadat nog door de heeren Horténsius cn Jellema, ter afwisseling een stukje muziek wrrs gegeven met orgel en viool, werd gepau zeerd. Van de gelegenheid, om het werk hunner kinderen te bezichtigen cn met de onderwij zeres) een onderhoud te hebben over de hun toevertrouwde kleinen, werd door vele ouders gebruik gemaakt. Nadat weer alles was saamgekomen, werd door den heer Van Oostmussen behandeld „De leugen in het kinderleven". Ook deze spreker word met stille aan* dacht gevolgd. Verschillende zaken werden verder ba-» sproken, o a. het verschuiven van het eerstd leerjaar, het U. L. 0.-ondcrwij9, de gelijk-» stelling met het openbaar onderwijs, enz. Nadat door ds. Van Dijk aan allen dank was gebracht en door dt aanwezigen gezon gen was Ges. 96, sloot de heer Wansink met dankzegging deze gezellig'» bijeenkomst Noordwljk. Op uitnoodiging van het bestuur van do alhior gevestigde afd. van „Volksonderwijs" hield prof. Eerdmans uit Leiden gisteravond in het lokaal van den Ned. Prot. Bond oen lozing over het onder werp. „Hooft het bijzonder onderwijs uit een godsdienstig oogpunt reden van be staan V' Do spreker, die met grooto aandacht werd aangehoord, kwam tot do conclusie, dat? gezien dc meening van vooraanstaande god- geleorden op rechtzinnig gebied, er geen reden bestaat om ons volk to verdeelen, waar eensgezindheid zoo noodig is. De ge stelde vraag moest spr. dan ook ontken nend beantwoorden. Noordwijkerhont. Het saldo der liefda-i dighoids-uilvoeringen ten bate der R.-K. ar men bedroeg ruirn f 457. Aan de bedevaart naar Amsterdam zul len 82 leden van den Stillen Omgang, afd. Noordwijkerhout, deelnemen. Het gemeentebestuur ontving de mede- deeling van Ged St., dal zij géén aanleiding kunnen vinden om te voldoen aan het ver zoek der commissie, om good le keuren, dat het salaris der gemeente-ambtenaren met 1 Juli a.s. mei 10 pCt. zal worden verlaagd. Donderdagavond had in „De Gemeente woning" een ledenvergadering plaats van de Christclijk-llistorischo Kiesvcrecniging al hier. Ds. Hofstede opende met cebed. De heeT C. van Eeuwen bracht het jaarverslag uil en de penningmeester C. Bouwmeester deed rekening en verantwoording Er was een ba tig saldo van ruim f 29. Bij de bestuursver- kir zing werd gekozen ii. plaats van den heer G Bouwmeester, die bedankte, de heer G. v d Tang. Het verdere bestuur werd geheel herkozen. Hierna leidde do voorzitter in „Het ker kelijk vraavs'itk" Dit onderwerp nam den verderen avond geheel in beslag. Oegstgees*. - Kerke 1. bericht. Ned.-Ifcrv. Gem.: Zondagmorgen, to lien uur, in „Irene", ds. W. G. Krijkamp, van Sassenheim. Rimsbnra. In do Hervormde Kerk al hier had gisteravond, onder leiding van ds. C. M Luteijn. een kerkelijke muziekuitvoe ring plaats door den organist, den heer Hen- nie Schouten, met medewerking van den heer Martin Zagwijn. cp'.list bij het residen tie-orkest le 's-Gravenhage. Velen die reeds eerder een uitvoering van dezen bekwamen organic bijwoonden, wil den de gelegenheid om wederom van zijn spel lo genieten, zich niet laten ontgaan, zoodal reeds lang vóór den bestemden lijd een groot aantal belangstellenden de kerk vulden. Na het gemeenschappelijk zingen van Psalm 68 vors 1G door le aanwezigen, ging ds. Luteijn voor in gebed, waarna hij een kort openingswoord sprak. Spr achtte het oen voorrecht deze bijeen komst te mogen openen. omdat men in zoo groole getale was opgekomen om naar het orgel le luisteren. De organist had zich voor enkele num mers do medewerking woton le verzekeren van den heer M. Zagwijn (violoncel) en spr. hoopte en verwachtte, mede door de in het programma vermelde toelichting op de over het algemeen muziek die ten gehoorc ge bracht zou worden, dat de aandacht lot het laatste gespannen mocht zijn, cn dat deze uitvoering ook temeer zou dienen om Goda Naam. in het rijk der klanken en geluiden, grooter te maken en le verheerlijken. Dc lieer Schouten ving daarna zijn pro gramma «aan met een koraal voorspel, Lieb- ster Je3U, wir sind hier", gevolgd door Toc- cftto en fuga in d. beide van J. S. Bach. Muntlo hot eerste uit door zachtheid en schoone melodie, het laatste maakte door Uuur DOUGLAS VALENTiNE. Schrijver van „Ds man mot den Klompvoet". Geautoriseerde vertaling van W. E. P. (Nadruk verboden). 61) HOOFDSTUK XXVI. De man in het tuinhuisje. Het uur, waarop de schouwburgen uit gaan, was al lang voorbij en in verband daarmede waren de taxi-chauffeurs van hooghartige aristocraten veranderd in nede rige smeekelingen. De eene taxi na de an dere tufte langzaam rondom den hoek van de straat, waar Desmond meer dan een uur in gesprek verdiept had gestaan met ka nonnier Barling, maar noch het wapperende vlaggetje noch de wenkende vinger van een chauffeur vermochten de aandacht te trek ken van den sportief uitzienden man, die in zult een ernstig gesprek verdiept was met een landlooper. Maar ten slotte kwam er een eind aan het gesprek; de beide mannen gin gen elk uuns weegs en de eerste taxi, die passeerde, kreeg een vrachtje. Den volgenden morgen om negen uur ver scheen Desmond voor het ontbijt in zijn zit kamer in de Sanlona Road; want dat was de naam van de straat, waar zijn nieuwe earners waren .Toen de maaltijd afgeloopen was, belde hij Gladys cn zeide haar, dat hij mevrouw ViljohnSraylhe wilde spreken. Joon de dame in kwestie kort daarop ver scheen, vroeg Desmond haar of zij op nader overeen te komen voorwaarden zijn oppas ser kon herbergen. De hospita maakte geen bezwaren en een halfuur later verscheen er oen keurig cn ordentelijk uilzicnd man, in wien Desmond met moeite den schooierigen landlooper van den vorigen avond herkende. Dit was in derdaad dc kanonnier Barling, dien hij vroe ger gekend had, met zijn gladgeschoren kin en bruinen knevel en de karakteristieke lok, die zijn voorhoofd sierde. En zoo installeer den Desmond en zijn oppasser zich in de Santona Road. Desmond had een kleine, smaakvol ge meubelde slaapkamer hoven in het huis op <lo tweede verdieping, met een raam, dat uit zicht had op den kleinen tuin en den achter kant van een rij grooto huizen, die lager op de holling van een heuvel stonden. De hel- ling was zelfs zoo steil, dat Desmond reeds in den tuin van het huis achter dat van mevr. Viljohn-Smythe keek. Deze tuin had een goed onderhouden grasveld in het mid den, waarop oen wit pleisterbeeld slond, ter- wijl in een van de boekon een soort tuin huis of paviljoen stond, iets hooger.dan den beganen grond, met een raam, dat uitzicht gaf op den achtertuin van mevrouw Vil john-Smythe. Volgens het vaste plan, dat hij voor zich zelf had gemaakt, gebruikte Desmond alle maaltijden op zijn kamer. Het overige van den dag besteedde hij met door de stralen van Campden HiU te wandelen en voorzich tig bij winkeliers en leveranciers uit de buurt naar mevrouw Matplaquet te infor- meeren. Drie of vier dagen volgde hij deze gedrags lijn zonder het mms'.c succes. Hij volgde meer dan één dame met grijzend haar en gedistingeerd uiterlijk, zonder dat hij zijn prooi op het spoor kwam. Hij probeerde het met een fooi bij den diensldoenden agent, bij den melkboer en bij het bakkersmeisje; maar geen van hen had ooit van ccn me vrouw Malplaquot gehoord of herkende haar uit Desmonds beschrijving. Op den morgen van den vierden dag kwam Desmond Ihuis voor den lunch, ont moedigd en lusteloos Hij was half en half van plan zijn hecle onderzoek maar te sta ken, den chef zijn excuses te gaan aanbie den en te smeeken ot hij weer naar Fran krijk gezonden kon worden. Hij gebruikte zijn lunch en, voelend, dat het nutteloos zou zijn de straten weer af te gaan wandelen, stak hij een sigaar op en ging den achter tuin in. Het was een mooie, warme middag en de krokussen slaken hun kopjes al op uit de bloembedden alsof zij zich wilden overtui gen, dat de eerste lentedag werkelijk geko men wa3 Er zweefde inderdaad een heer lijke lentegeur in de tucht. „Mooi weertjel" zei een slem. Desmond keek op. Voor het open raam van het tuinhuis in den tuin, grenzend aan dien van mevrouw Viljohn—Smythe, stond een man van mid delbaren leeftijd, zijn ellebogen op het ko zijn geleund. Hij bad een sigaret in den mond en de krant bungelde los tusschen zijn handen. Hij had een gladgeschoren gezicht, forsche kaken en droeg een bril met groote ronde glazen in schildpad montuur. Desmond herinnerde zich, dat hij den man al eer op een van de hoogere verdie pingen voor een raam tegenover het zijne had gezien. Toen hij er toevallig eens naar had geïnformeerd bij mevrouw Viljohn Smythe, had deze hem geantwoord, dat het huis een herstellingsoord was, waar een zekero dr. Radcombe, een zenuwspecialist, aan het hoofd stond. „Het lijkt wel lonlel" zei Desmond, zich afvragend of dit do dokier was. Doctoren komen nog al overal en dr. Radcombe kon hem misschien iets vertellen van mevrouw Malplaquet. „Ik geloof, dal wij elkaar 's morgens zoo nu en dan al gezien hebben", zei dc man, „hoewel u vroeger op is dan ik, dal heb ik wel bemerkt. Maar wanneer men inva lide is. „U is dus een van dr. Radcombes patiën ten?" vroeg Desmond. „Dat ben ik", antwoordde de ander, „een grool man, die dokter, zog ik u. Ik twijfel of rer in het hecle land zijn gelijke te vinden is op het punt van diagnose." „Hij woont hier zeker al conigo jaren?" vroeg Desmond „O ja!" was het antwoord, „hij is een van de oudste en meest geziene inwoners van Kensington, geloof ikl" „Ik hen verlangend een paar kennissen van mij uit te vinden, die hier opeens in de buurt moeten wonen", zei Desmond, dade lijk de gelegenheid aangrijpend; „ik vraag mij af of uw dokter mij daarin misschien zou kunnen helpen „De naam begon Desmond, maar do ander viel hem in de rede. „Alstublieft, bezwaart u mijn geheugen niet met namen", protesteerde hij. „Ik ben hier om volkomen rust te hebben, daar ik mij overwerkt heb, en een van de verschijn selen van mijn ziekte is, dat mijn geheugen me in den sleek laat. Maar zie eens hier, waarom komt u niet over den muur en gaat met mij mee naar binnen? Dr. Radcombe is thuis en zal u met alle genoegen helpen, daar ten ik zeker van, zooveel in zijn ver mogen is." Desmond aarzelde. „Ja maar", zei hij, „hel lijkl wel wal heel weinig vormelijk. Misschien zou de dokier bezwaar maken „Bezwaar maken?" zei do tnan, „tut tut, heclemaal niet Kom, ik zal u een handje helpen I" Hij stak een groole, wille hand uit. Des- mond wilde die juist grijpen, toen hij, aan den derden vinger een ring zag schitteren, een gouden stang met esrnerald oogen; den ring, dien mevrouw Matplaquet aan Belt- ward gegeven had. Hij wilde dadelijk terug trekken, maar de man was hem te vlug af. Het terrein was sterk hellend en het raam van het tuinhuis was op gelijke hoogle met Desmonds hoofd. De heide handen van den man schoten gelijktijdig naar voren. De eene omklemde met ijzeren greep Desmonds pols, terwijl de andere zijn keel dichtschoef- dc, zoodat hij nauwelijks adem kon halen en geen tijd had om lo schreeuwen. Terwijl Bellward hem beetpakte, werd een andere arm uit het raam gestoken. Desmond voelde zich bij zijn kraag opnemen en werd met een verbazingwekkende kracht over den muur gelild. Door den druk op zijn keel voelde hij zich niet in staat zijn hersens bij elkaar te hou den en hij worstelde maar zwakjes om los te komen. Maar toen de krachtige hand Des- mond met zwaren plof op het gras aan den anderen kant van den muur liet vallen, liet Bellwards greep één seconde los en in dat ondeelbaar oogenblik deed Desmond een wanhopige poging voor zijn vrijheid. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5