veld, den heer Van Zwieteren, een pluimpje voor de wijze waarop hij dezen, in de besle verstandhouding gespeelden, wedstrijd heeft geleid. Om tien minuten over twee kwamen de volgende ploegen in het veld: A, S. C. Wamsteker Jr. v Wamsteker Sr. Josson Vreeken Roem Steplianus Brouwer De Ruyter Goslings Janssen v. d. Mark Scheidsrechter O Van Zwieteren Huisman Bak Jr. Dekker Vink N. N. Nu is Grobbe Stoek Bimmel Emandt v. d. Bergen i Excelsior. A. S. G. heeft het eerst den wind mee en is dan ook het meest in den aanval. De (Ruyter doet vele handige dingen en zet tel- ikcns Janssen aan het werk, die keurige •voorzetten geeft. Tot schieten komt hot evenwel niet, behalve dan dat Van der jMark eenmaal naast het doel kogelt. Ook •Excelsior komt niet verder dan de A. S. C.- Ibacks, niettegenstaande er in de verdediging •aanvankelijk braaf wordt geknoeid. Het is ivoornamelijk Wamsteker, die telkens het deer naar voren zendt, waar het aanvals- jquintet vol enthousiasme het Rotterdamsche |doel bestormt. Goed doorzetten van Goslings 'levert bijna een doelpunt op. Dan schiet De ;Ruyter hoog in, maar Van der Bergen weet (het mooie schot te kceren. Plotseling komt •Excelsior's rechtsbinnen vrij voor het Leid- jsche doel te staan, na een ren van den (linksbuiten, doch zijn schot is hopeloos mis. [Weer is A. S. G. aan het woord en reeds juicht het publiek ais Goslings ineens in- jschiet uit een voorzet van Janssen, maar •Van der Bergen redt vallende, waardoor hij [zelf geblesseerd wordt. A. S. C. is voortdu- jrend een tikje sterker. Toch komt onver- Iwachts nog het eerste doelpunt. De Ruyter 'schiet van vrij grooten afstand en via fEmandt suist de bal in den rechterhoek van ;het doel terwijl de keeper, die daarop moei lijk kon rekenen, in den anderen hoek ge- jrocd stond. 10. Er is dan 2-4 minuten ge speeld. Direct daarna wordt een kei van [Goslings keurig gestopt. Dan krijgt Excel- 'sior een vrije schop op het A. S. C.-doel. De [hal wordt ineens ingezet en Wamsteker Jr. keert het schot doch legt het leer voor de (voeten van Vink, die den kans dankbaar iaccepLeert. 11. Nog geen vijf minuten later •geeft Roem door naar Goslings.... een 'schuiver.... en A. S. G. heeft opnieuw de (leiding. 21. Voor het Rolterdarasche doel ontstaan Idan tal van spannende momenten, maar (Van der Bergen staat steeds op zijn plaats en houdt den stand tot de rust onveranderd. In de tweede helft suist al dadelijk een iprachtschot van Bak precies over het A.S.G. 'doel. Weer brengt de linkervleugel op, doch (de voorgezette bal wordt door Vink naast [geschoten. Terwijl men een Excelsior-doel- jpunt verwacht tijgt plots A. S. G. ten aan val. Van der Bergen vangt een ver schot ■van De Ruyter, doch laat het leer weer los (en ziet aldus de Leidsche voorsprong groo- ;ter worden. 31. Een tijdlang is A. S. C., Idat in het wit speelde, nu stukken sterker. (Stormloop op stormloop volgt. Zelfs Van 'der Mark geeft ecnige goede voorzetten en (overtreft aldus zichzelf. Maar langzamer hand gaat de situatie anders worden. A.S.C. techijnt vermoeid en legt zich meer en meer 'toe op verdedigen. Een goal van Huysman (wordt wegens offside niet toegekend. Wel dra echter is het weer de linkervleugel, die «het A. S. C.-doel belaagt, en na keurig com- Ibinatie-spel jaagt Bak den bal onhoudbaar (in de touwen. 32. De Rotterdamsche ploeg [gaat nu steeds beter spelen en beheerscht jden wedstrijd geheel. Enkele uitvallen van •.Goslings en De Ruyter brengen geen op luchting, terwijl een geweldige kogel van iBrouwer juist over de lat gaat, doch even- •min slagen de gasten er in den, gelijkmaker te fabriceeren. Wel houdt men op de tribune z'n adem in van angst bij die vurige Excel sior-attaques, maar Josson en Wamsteker Sr. grijpen telkens op het juiste moment in en zij zijn het tenslotte, die A. S. C. voor een gelijk spel hebben behoed. V- U. V. S. I—V. I. O. S. I 1—0. De voorspelling van onzen overzicht schrijver, dat U. V. S. dezen wedstrijd zou winnen, is eindelijk eens uitgekomen. Dat is dit seizoen nog niet gebeurd. Tot nog toe deed U. V, S. steeds anders, dan 's Zater dags voorspeld werd. U. V. S. heeft deze overwinning ten volle verdiend. Wat deze uilslag niet doet vermoeden, was, dat onze blauw-witten verreweg de meerdere waren. Een uitslag van 30 zou dan ook beter de verhouding hebben weergegeven. Daaruit moet echter niet begrepen worden, dat in dezen wedstrijd spanning ontbrak. Integen deel, deze wedstrijd was van begin tot het eind zeer spannend. V. I. 0. S. beschikt over een vlugge voorhoede, die echter het spel te kort houdt. De halflinie voldeed wel, doch de beide achterspelers kunnen wij geen lof toezwaaien. De manier waarop de doelver- dediger probeert zijn doel schoon te houden, is puur geluk. Het eenige wat de Ilaagsehe achterhoede goed kan, dat is. buitenspel- zetten, waarbij zij onwillekeurig de mede werking had van den scheidsrechter, die er geen rekening mee hield, dat men bij bui tenspel moet nemen het moment, waarop de bal het laatst door een medespeler wordt gespeeld, en niet het moment waarop iemand den bal ontvangt. Wij zullen dan ook geen uitgebreid verslag geven van de zen wedstrijd, want dan zouden wij steeds in herhalingen moeten vervallen, zoodat wij ons slechts zullen bepalen bij het me- moreeren van de voornaamste voorvallen. Als beide elftallen zich onder leiding van den heer de Vletter opstellen, blijkt dat V. I. O. S. het besle geraden heeft, zoodat U. V. S. aftrapt. Direct zitten de blauw- witten voor doel, waar v. Deursen dezen eersten aanval doet eindigen met net naast te schieten. Binnen vijf minuten heeft La- man meer succes, als hij een goed opgezet ten aanval besluit rnet een laag schot, dat den keeper ie machtig blijkt, zoodat U. V. S. leidt met 10. V. T. O. S. begaat de foul, veel te ver op te dringen, zoodat de aanval len van U. V. S. zeer gevaarlijk zijn, waar van echter de meeste stranden op bui tenspel. Eenmaal denken we U. V. S. de score te zien verhoogen, als Laman alleen voor den keeper staande, tweemaal achtereen inschiet doch, hoe is ons een raadsel, de bal belandt niet in doel, doch wordt ten slotte corner gewerkt. Na rust deed zich iets dergelijks voor. Laman zendt een hard schot in, de bal springt via de bovenlat in 't veld terug, waarna de aanstormende rechtsbinnen hard tegen den keeper aanschiet; nogmaals schiet de rechts-binnen in. maar nu tegen de bovenlat. Ook het U. V. S.-doel beleeft een angstig moment, als der Kinderen een effect-bal. uit zijn handen laat glippen, doch net voordat de Haagsche links-binnen in wil schieten, heeft Der Kinderen zich her steld, en redt hij een zeker doelpunt, door zich boven op den bal te werpen. De laatste minuten trekken v. Deursen en Stafleu zich in de verdediging terug en onder groole spanning komt het einde. Bij U. V. S. hebben allen een goeden wedstrijd gespeeld. D. V. V.—L. F. C. I 1—1. Het is niet mogen gelukken de overwin ning te behalen, hoewel L.F.C. een kleine zege had verdiend. Het is echter een zeer goeden wedstrijd geworden, daar beide partijen zioh geheel gegeven hebben. L.F. C heeft een invaller voor H. de Vries, waarvoor A. de Vos invalt, en tevens een nieuwe opstelling, doordat J. Arnold us op dte rechtsbackplaats staat, wat oen gz-oote verbetering bleeik. De voorhoede was ech ter verzwakt. De elftallen stellen zich oif der leiding van scheidsrechter v. d. Berg op. D.V.V. wint den toss. L.F.C. gaat di rect tot deji aanval over, maar vindt de D.V.V.-achterhoede in puike conditie. Het spel golft van doel tot doel met L.F.C. in de meerderheid. S. Kruit mist een opge legde kans wanneer hij voor open doel staat en de bal door effect over zijn been stuit. Het succes komt onverwachts van D.V.V.-zijde wanneer de midvoor een voor zet van rechts ineens inkogelt. Het spel blijft op hoog peil staan daar beide ploe gen zich geheel geven. Met 10 voor D. V.V. komt de rust. Direct na de rust het- i zelfde spel. L.F.C. iets iu de meerderheid. Geelzwart lb lijkt te weinig schutters in de voorhoede te hebben daar zeker anders de uitslag gunstiger voor haar zou zijn ge weest. De uitvallen van D.V.V. blijven zeer gevaarlijk, doch het backspel van L. F. C. met J. Arnoldus aan het hoofd, keert het gevaar. Bij een aanval van L.F.C. maakt een der backs van D.V.V. op den rand van het strafschopgebied freekick. Dc scheidsrechter geeft een vrijen sohop. Deze, goed genomen door A. Smit, wordt door S. Kruit in het doel gelocpen. D.V. V. protesteert omdat het penalty was. Op dit protest wordt een penalty genomen, welk© door Veenhuizen in een doelpunt wordt omgezet. Door D.V.V. wordt het protest ingetrokken. Beide ploegen wer ken hard voor de overwinning en onder groote spanning bomt met ongewijzigden stand het einde. L.F.C. speelde beter als in dit seizoen heb geval is geweest. Haar was zeker een kleine overwinning toegekomen. D.V.V. speelde ook voor wat zij waard was. Scheidsrechter v. d. Berg leidde correct. L.F.C. IILeonidas II 10. Het is L.F.C. II gelukt, hoewel spelend met 5 invallers, van Leonidas II le winnen al moet direct erkend worden dat' de uitslag ge flatteerd is. Leonidas II had minstens een gelijk spel verdiend. Alzoo blijft L.F.C. II in de running voor het kampioenschap. Het is echter jammer voor haar dat 4 harer beste spelers door den N.V.B. geschorst zijn. Thans kwam zij met het volgende elftal uit: P. Zwanenburg Th. v. d. Meer, J. Beekman, P. Mooter, J. J. de Jong, W. Rietbergen J. Langezaal, J. Carton, Th. Smit, F. den Helder, J. v. Leeuwen. Scheidsrechter was de heer A. Lens. Leonidas II is volledig. L.F.C. II wint den toss het speelt het eerst met den wind mee. Zij is direct in den aanval en J. Langezaal heeft pech als een schot van hem door den paai wordt gekeerd. In deze periode is L.F.C. de meerdere doch de meeste aanvallen stran den op buitenspel. Leonidas werkt zich meer en meer los en de achterhoede van L.F.C. krijgt het hard te verantwoorden. Beekman - is in schitterende conditie. Hij keert letter lijk alles. De uitvallen van L.F.C. zijn ge vaarlijk, doch thans komt een hard schot van Carton legen den paal. Wanneer na een goed opgezelten aanval van rechts de links back van Leonidas den bal wil onderschep pen plaatst deze den bal in eigen doel. Nu wordt het L.F.C.-doel als het ware bekogeld doch Zwanenburg weet met behulp van vrouwe Fortuna zijn doel maagdelijk te hou den. Spoedig is het dan rusten. Na de thee pakt Leonidas direct flink aan en L.F.C. wordt op -eigen helft terug gedron gen. Beekman is echter overal. lederen aanval onderbreekt hij zoodat weinig scho ten op het L.F.C.-doel gelost worden. Tevens is het schieten van Leonidas slecht. De lijd verstrijkt meer en meer en L.F.C. zet de tan den op elkaar en weet ten slotte het spel te verplaatsen. Leonidas begaat de fout te veel L.F.C. in te sluiten waarvan zij bijna zelf opnieuw de dupe wordt, doch de paal brengt redding bij een listig schot van Carton. Spoe dig hierop is het tijd. L.F.C. heeft, zij bet met geluk, gewonnen, wat' de prijs was voor haar enorm harde zwoegen. Beekman en de Jong waren schitterend Zij hebben den wed strijd gewonnen. Verder hebben allen hard gewerkt, waarvoor hun een pluimpje toe komt. Leonidas is een vlugge ploeg, doch er zit geen schot in de voorhoede. L.F.C. vn—L.F.C. vm fi—3. Het 7© elftal is volledig, terwijl het 8e elftal maar oven met 7 invallers moet spe len. Met de rust was de stand 41. Na half time is het 8e elftal eenigszins veranderd en door goed samenspel weet bet nog 2 tegenpunten te maken. De uitvallen van bet 7e zijn echter gevaarlijk en het zijn respec tievelijk de links-buiten en de linksbinneD die ieder nog een goal maken. Beide elftal len wegen tamelijk goed tegen elkaar op. Alleen moeten sommige spelers van het 7e

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 12