ëCAR^LllS De Onzichtbare Hand. No. 19603. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 4 Februari. Tweede Blad. Anno 1924 GEMENGD NIEUWS. or 'n...^ UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. 'Raar „De Stan d." verneemt, fieefl de Scheepvaartvereeniging Noord, die Vrijdagavond met de drie werknemersorga nisaties te Amsterdam heeft vergaderd, medegedeeld, dat de werkgevers voorstellen &m het loon van f 28 per week, door de werknemersorganisaties gevraagd, toe te glaen, maar hel gevraagde dagloon van 6.05 te brengen cp f 6.60, ingaande 15 dezer. Na bespreking van nog eenige grie- yen werd beslo'-an de overeenkomst, die lot Augustus zaJ locpen, in de plaatselijke com missies te brengen, waarna de verschillende Organisaties zullen bijeenkomen. De be stuursleden zullen de voorstellen verdedi- ien, In een der geïllustreerde bla de# is eenigen tijd geleden en wel naar aan leiding van de verwarmde voetplaat van den .verkeersagent op het Spui een spotprent ver schenen, voorstellende een openluchtbeurs Op het Damterrein te Amsterdam, die ver warmd werd door platen op den grond. Dit heeft het bestuur van een der bonden van marktkooplieden op het idee gebracht voor hun leden eveneens electrisch verwarmde yoelplaten te doen aanbrengen. Er werd met flen directeur derC.E.W., dr. Lulols, over ge confereerd en het resultaat was, dat besloten werd eenige platen te doen aanbrengen op het Waterlooplein en op de Nieuwmarkt. Het Jeldt een proef en de platen zijn hetzelfde 8ls op den verkeerspost Spui is aangebracht. Het stroomverbruik bedraagt bij een uurvol- gebruik ongeveer een cent. Voor het gebruik zullen de kooplieden betalen. De fabriek van verduur- Zaamde groenten „De Kroon", te Pijnacker, had in de oorlogsjaren een partij overgehou den gezouten boenen begraven. Daar thans uit Duilschland weer vraag naar dit artikel .Was, werden zij opgegraven en voor export gereed gemaakt. De Haagsche Keurings dienst is echter tusschenbeide gekomen en 'de partij boonen is voor consumptie on bruikbaar gemaakt. Op uitnoodiging van de direc- tie van de Overijselsche Ijzergieterij en Ma chinefabriek te Deventer heelt een bepreking plaats gehad met de besturen der organisa ties over de aangekondigde loonsverlaging Van 10 pet. Het resultaat is, dat deze verla ging maand werd uitgesteld. Dit houdt .verband met het feit, dat de genoemde fa briek de opdracht lot uitvoering van een be langrijk werk heeft verkregen, waarvoor door Rijk en gemeente subsidie wordt ver leend. De voorwaarde vaji de gemeente was, 'dat uitsluitend Deventer arbeiders daarbij te ■\verk zullen worden gesteld. De directie deelde nog mede, dat zij een verbeterde or ganisatie van het bedrijf zal invoeren, waar toe zij de medewerking van de organisaties inroept. Daarbij zal de werktijd zoo produc tie! mogelijk worden gemaakt. De Néderl. Mela al be werker.-bond Iiecft hierover bespre kingen gehouden. voet op den trottoirband en met den ande ren voet op den rijweg te loopen. Toen hij zoo een tijdlang was voortge gaan. ontmoette hij een vriend, die hem aansprak. „Goeden avond, amice; wel, hoe staal het leven?" ,,^ch", antwoordde de professor, „toen ik van huis ging, voelde ik mij nog heel goed; maar ik begrijp niet, wat er met me gebeurd is. Ik ben plolseling mank gewor den". EL, BUITENLANDSCH GEMENGD. Naar de „Msb meldt, heeft de gewezen kroonprins George van Saksen definitief van zijn titel afsland gedaan en besloten den priesterlijken staat te omhelzen. Hij is in bet St. Pietersklooster van Freyburg zijn theologische studies begonnen. De geheele brandweer te Boedapest is Donderdagmorgen gedurende verscheidene uren bezig geweest, om een man te redden, die, gezeten op een losgeraakte ijsklomp, langzaam den Donau afdreef. De brandweermannen legden de ladders over bet kruiende ijs, om aldus den ijsvaar der le hulp te komen. Doch zoodra het een der brandweerlieden gelukte hem te nade ren, werd hij zoodanig op sneeuw- en ijshal len onthaald, dat vooruitkomen bijna on mogelijk was. De man schreeuwde aldoor. „Ik wil sterven. Laat me met rust". Toch slaagden de brandweerlieden er eindelijk in om den vreemd doende rivierbewoner le redden en aan land te brengen. Als molief voor zijn pogingen tot verdrinken gat de drenkeling op dat hij zoo juist uit de gevan genis, waarin hij wegen9 mishandeling van zijn vrouw was terechtgekomen, was ont slagen en dat zijn wederhelft geen katje om zonder handschoenen aan te pakken naar het schijnt hem met behulp van deleclieven wilde dwingen onder het scht- genootelijk dak te rug le keeren. Gij een botsing (usschen twee snelireinen nabij Forlville (Indiana), weike Zaterdag jl. heeft plaats gehad, werden twaalf personen gedood en veertig gewond. De treinen welke met groole snelheid reden, liepen op elkaar, doordien een van hen een signaal, waar door de trein op een zijspoor had moeien gaan, passeerde. Onmiddellijk na de bolsing brak een felle brand uit, welke door het versplinterde hout van de wagons krachtig werd gevoed en waardoor liet reddingswerk ten zeerste werd bemoeilijkt. Niet minder dan tien personen kwamen in de vlammen om het leven. Uil New York wordt aan het „Journal" gemeld, dat er een geweldige ontploffing, veroorzaakt door een lek in de gasleiding, heelt plaats gevonden in de kantoren der Railey Reynolds Cy. te Kansas City. Een brand was het gevolg, die tal van slacht offers eischte. Drie lijken zijn tot dusver reeds in de puinhoopen gevonden maar er worden nog 25 personen vermist. I ii verscheidene plaats en in midden en Zuid-Limburg zijn weer valsche jfilverbons van (2.50 uitgegeven. Vermoede rt zijn hier dezelfde lieden bezig, die voor icnige weken zulke bons uitgegeven hebben. Ös bons zijn thans beter nagemaakt en op het oog alleen van de echte te onderkennen door een drukfoit in den tekst. De politie vermoedt, dat de bons ergens in het bezette gebied van Duilschland vervaardigd worden. In elk geval belasten zich verscheidene per sonen met de uitgifte. In de week van 27 Januari tot 3 Februari is b:j het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis aan giften inge komen met beslemming voor Duitschland 7412.46, Nederlanders in Duilschland IG95.30. De verstrooide Eenpro- fessor wandelde in een drukke, smalle straat op het linkertrottoir tegen een stroom van andere wandelaars in. Telkens werd hij van het trottoir gedrongen en op den rijweg was liet wegens de vele auto's gevaarlijk. Zoo kwam hij er toe sleeds met den eenen Te Unionville vond een geheel gezin, be staande uit man, vrouw en twee kinderen, den dood in de vlammen bij een brand, welke in hun woning ontstond doordat een blik met kerosine, waarvan men den in houd op de kachel wilde werpen, ontplofte. In Charkof heeft in een wapenmagazijn van zeven verdiepingen een ontploffing plaats gehad, waardoor het dak in de lucht geslingerd werd en brand uitbrak. Tot nog toe zijn er 9 verkoolde lijken geborgen. Uit Nieuw-Brunswijk wordt gemeld, dat de Britsche schoener „Maid Scotland" het Peruviaansche s.s. „Perena" heeft geramd. Van de Britsche bemanning worden acht nfcn vermist, terwijl van de „Perena" een hoofdofficier en dris leden der equipage zijn verdronken. Bij een botsing (usschen een sloomboot en een riviervaartuig op de Ohio zijn vijf personen omgekomen. Het was gisteren te New York zoo mistig als welhaast nog nooit is voorgekomen. Niet minder dan veertig personen werden op straat en op de spoorlijnen aangereden en gewond, doordat zij wegens de mist de voer tuigen niet zagen aankomen. RECLAME. Alphen. De eerste jaarvergadering is gehouden door de vereeniging lot voorzie ning in de onkoslen voor Ziekenhuisverple- ging. De vereeniging verkeert in bloeicnden loesland. Voor 2566 verpleegdagen in een ziekenhuis is betaald, terwijl het eindcijfer der uitgaven circa f 9500 is. Besloten werd voorlaan het vervoer naar het ziekenhuis voor rekening der vereeniging te nemen. De heer J. Rozenstraten werd als bestuurslid herkozen. Op uitnoodiging van de Chr II. B. S.- vereeniging alhier werd in de kerkzaal der Martha-slichling een Vlaamsclie Kunst avond gehouden. Dr. René de Clercq die met uitzondering van enkele, de liederen van dezen avond, zelf had gedicht en gecomponeerd, gaf een inleiding voor dezen avond, waarna mej. M. Verwoerd aan het begin een tweetal stukken op de piano speelde en voor het verdere de heer G. Dils bij zijn zangnummers op de piano accompagneerde. Een enkele maal gaf dr de Clercq een toelichting, hetgeen ook het verloop der nummers zeer zeker ten goede kwam. Dat er dien avond genoten is, lijdt geen twijfel en om al het schoone nogmaals te herhalen lijkt ons overbodig. Wij willen al leen volstaan met den wenscli uit te spreken dat wij dit gezelschap hier niet voor de laat ste maal hebben gezien en gehoord. Mej. Verwoerd werd een bouquet aange boden hetgeen ongetwijfeld niet onverdiend was, want haar begeleiding was beslist voor treffelijk. De heer Zonneveld sloot dezen avond met dankzegging. Hazerswoudo. Tot predikant der Ger. gemeente alhier is beroepen ds. van Duinen van Zegwaard. Burger lijke Stand: Bevallen J. Lindenberg geb. Heenk, z.J. van Vel den, geb. v. d. Bosch, d.J. M. Nierop, geb. v. d. Meer, z.J C Loomans, geb. Timmermans, d.; C. v. d. Zon, geb. Borst, zoon. Gehuwd: J. v. d. Ven jm. 28 j. ën A. A. F. Turk, 21 jr.; M. Blijleven, jm. 38 jr. en M. van Roon, jd. 30 jr. Wonbrngge. Onze voormalige plaats genoot „meester" H. R. Hölschor, welke voor zijn gezondheid te Nice (Z.-Frankrijk) vertoefde, is Vrijdagmorgen overleden. Zijn stoffelijk overschot zal naar Holland worden vervoerd. De overledene was van 1878 tot 1889 hoofd der openbare school alhier. RECLAME. MIJNHARDT's Zenuw-TabSetten.75 ct. Laxeer-Tabletfien 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 Ct. 7116 By Apoth. en Drogisten. Haarlemmermeer. Mej. W. J. Theijs- sen, onderwijzeres aan school 9 te Zwanen burg alhier heeft overplaatsing verzocht naar school 8 aan den Bennebroekerweg, hoek Spieringweg. Een verzoek van gelijke strekking werd ingediend door Mej. A. F. C. Roskam, onderwijzeres aan school II te Lisscrbroek, die aan school 9 te Zwanen burg en door Mej. A. Kingma, onderwij zeres aan school 5 te Nieuwvennep, die aan school II te Lisserbroek werkzaam wenscht gesteld te worden. De heer P. Ouwerkerk, lid van den raad dezer gemeente, heeft tot den burge meester als voorzitter van den gemeente raad, de volgende vragen gericht: kW eiken omvang dezen winter de werk loosheid in onze Gemeente heeft verkregen. Komt zij in alle deelen van de Gemeente voor. Was het bericht dat in enkele plaatse lijke bladen voorkwam juist, dat de onge organiseerden een hooger bedrag van steun hebben ontvangen dan zij die bij een werk- loozenkas zijn aangesloten, zoo ja, welke motieven hebben daartoe geleid Is de voorbereidende arbeid reeds ter hand genomen welke noodig is om in Rijk te komen tot da oprichting van een algc- meene begraafplaats. Zoo neen, kan er op de medewerking van B. en W. gerekend worden als deze arbeid door particulieren of een vereeniging werd ondernomen. Hillegom. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: N. F. Bleijendaal en A. O. Dekker; J. Warmerdam en W. van Ast; E. A. M. van Looij cn L. van der Westen. Bevallen: Th. E. van der Putten—van Bruggen, d.J. H. van Trigt—Smit, z. C. G LommerseZeestraten, d.J. Rem mersGielis, d.J. S. AppelmanBoelé, z.; J. VerdoornReichweiu, z.A. Weijer —van der Meulen, d.E. van der Wereld Warmerdam, z.A. PhilippiHoogkamer, z.J. van der Steen—Granneman, d.A'. M. van DorpBoot, z. - Overleden: E. M. van Straelen—Scha- vcmaker, 27 jr. Kaiwijk-aan-Zee. Van de trawlvis- scherij kwamen Zaterdag te IJmuiden aan de markt de loggers K.W. 155 met f 1176 K.W. 97 met f743: K.W. 114 met f882; K.W. 8 met f 805 K.W. 92 met f 410 K W. 39 met f 437 K.W. 158 met f562 K.W. 67 met f 917 en K.W. 103 met f 652 besom ming. Noordwijk. Indertijd bleek hel bij eon brand midden in den winter niet moge lijk spoedig genoeg een brandkraan le vin den. Dat euvel is thans verholpen. In de heele gemeente zijn door middel van ge ëmailleerde plaatjes de plaatsen aangegeven, waar brandkranen to vinden zijn. Deze plaatjes zijn deels aan de huizen, deels op paaltjes aangebracht. Noordwijk-aan-Zee. Vrijdagnamid dag had hier een droevig ongeluk plaats. Een vrachtauto, geladen met sleenen, cn be stuurd door N. v. R., zou den Nic. Barn- hoornweg inrijden, waar juist aan den kant der nauwe straat eenige kinderen speelden. Het 7-jarig dochtertje van J. W. kwam on danks de signalen juist tegen do auto en de wagen ging over de hals en borst van liet kind. Onmiddellijk was do dood ingetreden. De bestuurder treft geen schuld. Voorschoten. Bur ger 1. Stand. Geboren: Geertruida, d. van A. Pos en M. de Groot. Antoon Gerard, z. van J. H. Bremer en II. Prins. Johannes Wil helmus*, z. van M. Schrama en C. M. van Brecht. Ondertrouwd: W. van Iloevelaak, 32 j. en II. C. Hahn, 35 j. T. J. F. Boelsma 22 j. en J. F. Busman, 22 j. A. Vlasveld, 40 j. en J. van der Lubbe, 34 j. De collecte voor de zending, gehouden in de Ned.-Herv. Kerk alhier, op Zondag 27 Januari j.l. heeft opgebracht f 50,50. Warmond. Do Raad dezer gemeente vergadert Woensdagmorgen le 10 uur. .^e P°slduivenvereeniging „Warn mundo" is in de jaarvergadering, waarin bij de rekening en verantwoording ook een ba* tig saldo werd gemeld, besloten, om een soort clubtentoonstelling le houden in het Stationskoffiehuis. Ilct feit, dat verschillen* de leden in het bezit zijn van prachtexem* plaren, die zeker de belangstelling van iedei. liefhebber waard zijn. De datums zullen zijn 9 en 10 Februari. Door de afdeeling Warmond van dor Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur, word in „De Zon" een algemcene, tevens jaarver* gadering, gehouden, onder voorzitterschap; van den heer J. II. Kruscmon. Na opening met een kort woord ter inleiding en voort e* zing der notulen, werd een overzicht ge* geven van den financieelen loesland defl vereeniging, waaruit bleek, dat met inbe* grip van het vorig balig saldo van f 58 68, de inkomsten hadden bedragen f 104.66, en( de uitgaven f32.04, zoodat het batig saldg thans f 72.62 bedroeg. Nagezien door de heQ* ren C. Zwetsloot en J. lie ijl, werden reke* ning en bescheiden in orde bevonden. i Bij de besprekingen over de vollegronds* tentoonstelling, volgend jaar te houden^ werd besloten lot collectieve deelname, ca' daarvoor werden reeds toezeggingen gedaan» Als commissie, die deze zaak zal regelen, werden aangewezen de heeren C. Zwetsloot, M. Kouwenhoven en G. Uit den Boogaard, Na een verloting werd de vergadering ge sloten. J In de Stad Rome vergaderde War- monds Fanfare, onder voorzitterschap van den heer J. Bergman, In zijn inleidend woord kon do voorzittog met genoegen den gestadigen bloei van do muziekvereeniging constateeren. Hot af* geloopen jaar was niet onvoordeelig ge* bleken. Was er vórig jaar nog oen tekortj aan to wijzen van f 137, thans geeft heti financieel verslag reeds een beduidend voordoelig saldo. Verder memoreert spre ker wat het vorig jaar door het fanfaro is gepresteerd, waarvoor in de eerste plaats een woord van lof toekomt aan den heen Bolderdijk, die als directeur voor een uit4 stekende leiding zorg droeg, terwijl ook do onderlinge verstandhouding esn degelijk studeeren, hierbij zeer veel baat gevonden hebben. Enkele werkende leden die dool vertrek o.i.d. afvielen, werden weer ruim door andere krachten vervangen, waar* door het ledental stationair bleef. Door den secretaris don heer J. v. Bla*" del werd een met zorg saamgesteld ei nauwkeurig jaarverslag gegeven, hetwelk eveneens een hoopvollen geest ademde voor de toekomst. Namens cle commissio tot nazien der ro« kening, bracht de heer Langelaar oen zeer gedetailleerd verslag van den financieeler toestand uit, dat de werkende loden, voof hun vereeniging nogal wat over hebben, want onder de inkomsten in totaal f 818,2Ï vonden wij behalve donaties, extra-giften enz., als oontributie enz. werkende ledeD niet minder dan f 337.76 vermeld. Men was overgegaan tot betaling van alle loopende schulden, waardoor de uitga ven hadden bedragen f 720.63alzoo een voordeelig saldo van f 97.55. In het ver* slag werd daarvoor nog oen lefwoord ge bracht aan den zuinig boliccrcnden pen* nmgmecster, den heer Schijf. De voorzitter brengt een woord van dank voor het uitgebrachte verslag aan de ve-* rificateurs, speciaal nog aan den beer Lam gelaar. Het batig saldo zal voor uitbreiding ge bruikt worden, zegt de voorzitter, en wel voor aankoop van Sopranino en SaxephooS Tenor, waardoor dat soort instrumenten op vier zal komen. Voor het nazien der boeken over 1924 werden hierop aangewezen, de heeren X Langelaar, en J. van Bladel. De voorzitter sprak hierna een opwek4 kend woord tot de werkende leden, heö aansporend tot intensieve studie; waarnai hij de hoop uitsprak, dat de steun en moj dewerking van clonatcuren cn belangstel* lenden weder even groot mocht blijken t0 zijn als tot nu. Vervolgens werd de ver gadering gesloten. Door DOUGLAS VALENTINE. Schrijver van „De man met den Klompvoet". Geautoriseerde vertaling van W. E. P. (Nadruk verboden). 35) „Ik heb mijn oogen open gezet, zooals ik beloofde, Beihvard." zei ze; „en ik geloof, dat ik waarschijnlijk iemand voor je gevon den bob; hij is commandant van een onder zeeboot en erg voor invloeden vatbaar. Wan neer wil je eens bij mij komen om kennis met hem te maken?" Mortimers stem, die boven liet geroeze moes van het gesprek uitklonk, maakte, dat hij het antwoord schuldig kon blijven. „Wanneer allen willen gaan zitten," zei Mortimer, „kunnen we met onzo zaken be ginnen." Ondanks alles, wat hem afleidde, had Des- mond angstvallig op deze uitnoodiging gelet. Hij had voor zichzelf een stoel bestemd vlak bij de deur. Nu maakte hij, dat hij dien in be slag kon nemen, nadat hij eerst mevrouw Malplaquet een plaats op de canapé had aan gewezen, waar zij ging zitten naast Behrend. Max nam den armstoel links van den haard, terwijl no. 13 zich neerptantle op een hoo- n ryanokruk, zijn lange beencn om den oot gestrengeld. Mortimer stond nog in zijn erste houding hij den haard, met ziin rug iar het vuur. Wat een dwaze bende was het, dacht Des- iond bij zichzelf; maar hij dacht ook, dat éj in ieder van die spionnen een zeker mee- doogenloos fanatisme kon ontdekken, dat do ondervinding hem als hoogst gevaarlijk had leeren kennen. En hun oogen hadden alle een uitdrukking van hardheid! Toen allen zaten, zei Mortimer: „Ongeveer den 14den van deze maand zal de Britsche admiraliteit beginnen met tien divisies, die nu hier in het land geoefend worden, naar Frankrijk le verschepen. Alle mogelijke voorzorgen worden genomen om die reuzen-onderneming te doen slagen. Het schijnt mij toe, dat het oogenblik geko men is om te toonen wat onze nieuwe or ganisatie kan uitwerken." Hij keek naar zijn toehoorders, maar nie mand zei een woord. Desmond voelde duidelijk, dat er in de kamer een vijandige stemming heerschte legen Mortimer. „Ik vroeg u vanavond hier lo komen", ging Mortimer voort, „om de plannen te be spreken, hoe wij geregeld nauwkeurige be richten over de bewegingen van die tran- sjiorten aan de overzijde kunnen loczenden. Ik waarschuw u, dat onze manier van han delen ditmaal radicaal verschillend zal moe ten zijn van de melhoden, die wij hij vo rige gelegenheden hebben gevoigd. Onze krachten te besleden aan het inwinnen van informaties in verschillende oorlogshavens, is lijd verspillen. De regeling van deze heele onderneming is in handen van één enkel man hij de admiraliteit." Behrend, die, zooals Desmond was opge vallen, een tamelijk zwijgzaam jongmensch was, schudde twijfelachtig het hooid. „Dat maakt de zaak heel moeilijk", merk te hij op. „Wacht even", antwoordde Mortimer „Ik stem toe, het is heel moeilijk; te meer, om dat ik reden heb te geloovcn, dat de autori-. tc-ilen liet bestaan van onze organisatie heb ben ontdekt." Mevrouw Malplaquet en Behrend keken elkaar gelijktijdig aan. „Wat heb ik gezegd?" zei Behrend. „Ik heb je 'i wel gezegd", zei mevrouw Malplaquet. „Daardoor", vervolgde Mortimer, „zal onze vroegere waakzaamheid langs do kust praclisch verlamd zijn. Wij zullen onze ope raties tot Londen moeten bepalen, terwijl Max en Behrend hier de taak zullen krij gen de berichten aan onze onderzeeboolen te doen toekomen." No. 13 kwam opgewonden tusschenbeide. „Werk in Londen! In Londen!" riep hij. „Dat is te gevaarlijk mijn vriend. Wat weet ik van Londen? Portsmouth (hij sprak uit Poatsmouse). Soutainpton, het eiland Wight goed. dat is mijn provincie; maar Lon den.. het is dwaasheid." Mortimer richtte zijn brilleglazen op do persoon, die hem in de rede durfde vallen. U heeft uw orders van mij aan te nemen, net als vroeger", zei hij kalm. Behrend zette zijn lorgnet recht. „No. 13 heeft groot gelijk", merkte hij op; „hij kent zijn eigen gebied en men moest hem toestaan daar te werken." Op denzelfden kalmen toon als te voren merkte Mortimer op: ,,U heeft ook uw or ders van mij af te wachten!" Met een snelle beweging streek de jonge man zich het lange, zwarte haar uit do oogen. „Dat kan wel wezen", antwoordde hij. „maar slechts zoo lang als ik er overtuigd van ben, dat uw orders waard zijn opge volgd te worden.." „Hoe durf jeschreeuwde Mortimer. „..En op 't oogenblik", y er volgde de an der, alsof Morlimcr niets gezegd had, „op T oogenblik ben ik er heelemaal niet zeker van, dat ze dat zijn." De atmosfeer werd wat stormachtig, vond Desmond. Wanneer hij Mortimer juist bo- oordeelde, was die er do man niet naar, om zich door wien dan ook de wet te laten stellen. Hij vroeg zich af, hoe dit loonecl zou afloopen, toen plotseling zijn oog viel op iets, dat at zijn aandacht afleidde van wat er voorviel in do kamer. Tegenover hem, aan den anderen kant van de bibliotheek, was een raam, waarvan de gordijnen waren toegetrokken. Eén van de gordijnen was echter achter een stoel blijven hangen, zoodat er een gaping was onderaan het venster, waardoor men de ruit zag. En daar zag hij een gezicht tegen de ruil aangedrukt. Tot zijn verbazing herkende Desmond do verweerde gelaatstrekken van den ouden kindschen man. John Hill. Het gezicht bleef maar even. Onmiddellijk ver dween het weer cn Desmond's aandacht v;erd weer in beslag genomen door den ver deren loop van de conferentie. „Moet ik daaruit opmaken, dat u weigert verder onder mij te dienen?" zei Morlimer lot Behrend, die van de canapé was opge staan en tegenover hem stond. „Zoolang als u voortgaat u le gedragen, zooals u tegenwoordig doet", antwoordde de ander, „dan moogt u er dat uit opma ken, ja!" Mortimer greep snel in zijn zak. In één sprong was Max hij hem en had zijn arm vast. „Wees geen dwaasl" riep hij uit, „in 's Hemelsnaam doe dal ding weg. U wilt ons toch niet de politie op den hals halen?" „Ik wil geen ongehoorzaamheid", brulde Morlimer, met den ander worstelend. In zijn vuist had hij een groole automatische re volver. Het was een merkwaardig wapen, de grootste revolver, die Desmond ooit had gezien. „Hij heeft hem gedreigd, hij heeft hem gedreigd!" schreeuwde No. 13, rondsprin» gend in zijn sloel. „Neem het wapen hem af. Max, in 's [Ie* melsnaam!" riep mevrouw Malplaquet. Alles sprak door elkaar. Er was zo/a spektakel, dat Desmond zich afvroeg of de oude Martha het lawaai niet zou hooren. Hij zat cp zijn stoel hij de deur, als zwij-, gende getuige van dit tooneel. Toen hoorde hij plotseling, terwijl het lawaai op zijn hoogtepunt was, op een afsland het snorrend geluid van een auto. Het duurde misschien een dertig seconden, toen stierf het getuid wog „Wat kon dat zijn?" vroeg hij zichzelf af. Het eenige levende wezen buiten was, voor zoover hij wist, John Ilill, de oude gek, wiens gezicht hij zooeven gezien had; da eenige auto was die van Morlimer. Was do oude dwaas in Mortimers auto weggereden? Hij was dankbaar, dat door al het lawaai van de stemmen niemand de aulo gehoord scheen te hebben. Mortimer had nu zijn revolver in den zaX gestoken en mevrauw Malplaquet was nu aan het woord. Haar opmerkingen waren heel raak en nristan haar uitwerking niet. Zij verweet Morlimer zijn geheimzinnig langdurig afwezig-zijn, dal zij loeschreel aan zijn neigingen voor Nur-el-Din, en zl' beklaagde zich zeer over de onvoorzichtig» heid van de danseres, die openlijk in ge» zeischap verkeerde van zulke beruchte pew sonen als Lazarro en Bryan Mowlbury. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5