ra Loenderb Elderhorefc, den vorigen keer hadden er ontzettend veel kinderen meege daan, maar nu toch ook weer een massa, kijk maar eens wat een lange njst van namen. Jan en JBram Hemerik, voortaan dus bei den tob de rubriek der grooteren. Wat giu- gen jullie daar doen in het dierenasyl Wa ren er veel dieren Betsie Hooftmau, iedereen heelt nu goed kunnen zien hoe het heele vers moet zijn en waarin dus de vergissing bestond. Wie waren de vriendinnetjes, die nu zijn ver huisd Elsje Timmcrs, als jij je bock uit hebt, dan moet je mij maar eeus vertellen, hoe of je het vindt. Het is ecu bekend boek. Rika van Veen, veel liefhebberij hé, niet alleen verleden week voor de prijsraadsels maar ook deze week voor de gewone raad sels een massa brieven. Louis Hartkamp, was het prettig met de onverwachte gasten uit verre landen ls Kazan niet boos tegen vreemden Geertje Hoogendooru, ik heb gehooid dat er iemand zoo vriendelijk is om je brief voortaan mee te nemen naar het bureau „L. D." Clazina van Veneli.?. het boek dat jij hebt gekozen, is cok heel bekend. Aardig da-t je er direct in hebt geschreven wanneer en waarmee je 't hebt verdiend. Dat schrij ven de kinderen mij wel meer dat ze het bijna niet kunnen gelooven als ze hun naam bij de gelukkigen zien vermeld. Johannes Robbers, ik zal eenigc van je raadsels wel kunnen gebruiken, niet alle, want er zijn al bekenden bij. Jannie en Maroeije Gordijn, je hebt mij heel aardig over de kuikentjes verteld die uit je hand kwamen eten en nu al groote kippen zijn, die lekkere eitjes leggen. Eet maar smakelijk. Abram Oudshooro, dat wil ik gelooven dat je er geen geduld voor zou hebben dat heele pakket brieven te behandelen, dat is ook geen werk voor een kind, dat zou te veel gevergd zijn. 'Befje Broeksema, ik heb die eene regel van het yers voor niemand als fout gere kend. Fjancisca Giezcu, zoo vermaak jij je Za terdagsavonds altijd met dc raadsels; heb je dan je huiswerk al af? Jo van Zwieten do Blom, je kunt al keu rig met inkt schrijven, mag dat op school ook a-11 Bob Holtz, och beste jougen, dat kan ik zoo levendig begrijpen dat het dit jaar geen vroólijke verjaardag voor je kan zijn; zoo'n dag zal jij je zusje meer dan ooit missen. Dat trof mij ook, wat je schreef over Beertje die nog altijd zoekt naar haar lief meesteresje. De drie zusjes van Oort, ik zal jullie ra-adseltjes ook eens een beurt geven, dat beloof ik. [Willem en Gerrit van der Horst, daar had ik nu oprecht verdriet van dat Winrs brief zooveel slechto berichten moest be vatten. Wat vind ik dat naar dat Moeder weer naar het ziekenhuis moest gebracht worden. Ik hoop hartelijk dat het niet voor langen tijd zal zijn. En dc toestand van je grootmoeder zoo treurig. Van harte het beste voor allen en alles. Klaziiia Parlevliet, je vraagt wat ik cr van denk of we nog ijs zullen krijgen. Ik heb er geen verstand van, maar ik hoop yan niet, veel liever een vroeg voorjaar. Gerrit Philippo, dat begreep ik dat je heel blij zou zijn met een prijs; je hebt al zóó dikwijls goede oplossingen ingezonden. Dirk Boot Johzn. houd ik nu jou en jo neefje goed uit elkaar? Je behoeft geen lange brieven te schrijven, enkel als je wat bijzonders hebt te vertellen, schrijf het dan maar. Do drio zu6je3 de Haas, jullie schrijft mij alle drie: tot weerziens! Heb je mij dan al'ooit eens gezien? Toos en Cor van de Velden, je raag mij wel ©ens een raadsel of een anecdote sturen en als ze goed zijn, dan worden ze ook ge plaatst zoodra ze aan do beurt komen. Nellie van Leeuwen (Oegstgeest) als je eens probeert om je niet zoo te haasten als je sehrijfc, dan zullen er ook geen vlek ken meer vallen, dat geloof ik zeker. Neen ik spaar geen soldaatjes; 1250 wat een massa, hoe kwam je er aan iViertal Raasveld, dat- is altijd, een gezel lige brief waarin ieder mij een kleinigheid vertelt, dan neemt het jullie niet zóóveel tijd en hoor ik toch allerlei nieuws. Ik hoor ook wel van zieken, maar hoop van gau- seher harte dat ik gezond mag blijven. Leuk hè dat die vreemde duif telkens terug- Komt. Jopie, bouw maar plezierig met je groote doos. ls Tonuie zoo'n flinke wan delaar 'i Rika Bliek, wel wel wat ecu grappig? verhalen over sohool en lessen; dat deed mij terugdenken aan mijn eigen kinderja ren, wat heb ik dan dikwijls pret gehad op school of op zangles. Haziena Voorbij, wat een lange brief! Het was zeker om je schade in te halen van vele weken. Ik heb alles aandachtig gelezen, maar kan en mag niet op alles antwoorden, is het niet zoo Je mag gerust wat nieuwe raadsels en anecdotes iuzenden, en als ze geschikt zijn, zal ik cr telkens een van plaatsen. Een geel couvert met een geel velletje er in, maar zonder naam. Het spijt mij flat ik het schrift niet herken, want er is een aardig briefje bij, waarin mij met zoo veel vreugde wordt verteld, dat Moeder weer uit het ziekenhuis is gekomen. Van wie is die brief? Ik heb zóóveel te onthou den, dus is het zoo moeilijk voor mij, als jc geen naam er bij zet. En nu groet ik allen weer tot de volgende week. Mej. A'. KOOPMANS VAN BOEKER EN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Naluur. .2. Hindeloopen, hond, pen, Lien, lied. 3. Berg, greb. 4. Zonderling. 5. Aren, baren, garen, waren, varen, jaren 6. Een potlood. 7. Correspondentie, cent, Cor, tien, rede, porder, roos. 8. Brouwerhaven, haver, roer, rouw, hor, beer, beurs, Eva, Hans. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN Drietal van Beek. Jo van Leeuwen. Keel tje van Leeuwen (Nieuwveen). Nienke Me- chelse. Leida van der Hoeven. Nellv van Tol. Johanna Diererika Verdoes. Jan Fiolet. Tilly Fiolet. Jan Meyeraan. Badje van der Voort Lientje van der Wart. Dirk Boot. .Frits yan Aken. Antje Hogenes. Lyda van Beek. Annie van Beek. Mijntje de Haas. Annie de Haas. Marietje de Ilaas. Bernard Esderts. Maria van Oosten. Toos van der Velden. Cor van der Velden. Gerrit Phi lippo. Corrie van Slralen. Mela van Oort Annie van Oort. Missie van Oort. Bob Iioltz. Todor Ilona. Corry d. Dopper. Wim den Dopper. Francisca Giezen. Klazina Par- levliet. Nellie van Leeuwen (Oegstgeest). Jo van Zwieten dc Blom. Mien van Zwieten de Blom. Betje Broeksema. Hendrik Jan Broeksema. Marie van der Meer. Abram Oudslioorn. T. Oostdarn. H. Oosldam. C. Oostdam. R. Oosldam. Goba Dee. Jan Af bouw. Adriaan Arbouw. Janny Gordijn. Ma- rietje Gordijn. Alie van Wilsum. Johannes Robbers. Lucia Robbers. Henry Robbers, Marius Segaar. Jan Hemerik. Bram Heme-r rik. Leendert EWerhorst. Rika Bliek. Geraiv da Boot. Dirk Boot Phzn. Corrie Uittcnbo- gaard. Marijtje Uittenbogaard. Diewertje Uit- tenbogaard. Bertus Teegelaar.' Betsie Hooft- man. Wim van der Horst. Gerrit van der Horst. Dirk de Groot. Geertje Hoogcndoorn, Clazina van Venetie. Alie Molijn. Annie Mo- lijn. W. Matthijs. L. Schimmel. Toos van Weerden. Janna van Weerden. Reinicr de Graaf. Louis Hartkamp. Rika van Veen (Zoc- terwoude). Elsje Timmcrs. Semicn Voor brood. Johanna Voorbrood. Clazina Singer- ling. Adrian a Singerling. Arie Zonen. Giei N'ieboer. Jan van Klaveren. Marie van Kla veren. Nico Webbers. Wietske Nolet Wou ter van der Berg. Jan Derogee. Willem Nij- dam. B. Haneveld. Marie Kökler. Piet Kük- ler. Johnny Backer. Mathilde Hasler. Jan Voorbij. Haziena Voorbij. Betsy Rijnders. Tonnie Iloupt Ina Houpt. Rie van Staveren. Coba Laman. Niesjc de Gelder. Wirn Geeve. Jacobus Seller. Annie Huisman. Betsy en Harry van. Am e rong en. Cornells Koet. Tnjn- j tje Serdijn. Ella Erugmar.s. Annie Zirkzce Emanuel El jou. Jacobus Labruvere. Viertal rtoopc. Corrie de Groot. Jan Teljcur. Ma rietje Beulink. Jannetje Horree. van« Royen. Rietje Cramer. Cor Cramer. Marie I van Dijk. Henk Broers. Nelly Broers. Jo Liese. Reina Dreverman. Willem van der olden C'2 brieven). Lena Planken. Cor van oer Laan. Johannes van der Laan. Nico Mie- !co. Marie Raasveld. Kerel Raasveld. Ton nie Raasveld. Jopie Raasveld. Adriaan Reyngoud. Johanna Rcyngoud. Alida van der Velden. Dina Brinks. Betsy Lambrechts. Molie Aanen. Marie Zaalberg. Hester de Brnyn. Adriaan Bolle. Neilv de Boer. Ger- rie Slootweg, eenige brieven zonder naam, en nog achterstallige brieven van Dina Hoogervorst en Willem van der Velden. La-, ter nog apart over de post goede oplossin gen ontvangen van Willem Roest. RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Betsy Lambrechts. Wat loopt er door het land en verroert zich niet? U. Ingezonden door Marie en Piet Kükler. Ik zit in de krop, maar niet in de duif ik zit in het haar, maar niet in de kuif, Ik zit in de rat, maar niet in de muis, Ik zit in de kamer, maar niet in het huis. Wie ben ik?, a j. IIL Ingezonden door Betsy Rijnders, 3, 2 6 en lichaamsdeel, 3, 4, 5, 6', ziet men bij helder weer, 7, 8. 9 in weilanden.. Het geheel een groote stad in Nederland. IV. Ingezonden door Marietje dc Haas. Het geheel van 11 letters noemt een be kenden zeeweg in het oosten van Europa 2, 5, 3, 4, 7 is ons aller woonplaats, 4. 5.2, 6 een jongensnaam, 6, 7, 8 een meisjesnaam 7, 8 een maat, 4, 3, 2, 5, 1 dient bij liet naaien. S, 7, 10, 11 een meisjesnaam, door 8, 5, 6', 7, 11 wandelen we in de bosschen. V. Ingezonden door Marie Zaalberg. Maakt een woord nit deze II letters) o; o, o, 3, t, t, p, r, s, k, n. <•-?-* Ingezonden door Lena Planken. (Zelf gemaakt). De middelste letters van boven naar be neden r an deze 12 woorden van 5 lettere vormen iemand bij jullie allen goed bekend. xeen zeer bekende meisjesnaam. x een jongensnaam. xeen ander woord voor gek of vreemd xeen dier wiens beet heel gevaarlijk is. x een verkorte meisjesnaam. xiels wat kinderen elkaar wel geven xbet tegendeel van niets, (uit boosheid ,.x.. om iets dicht te rijgen. x't vorige woord dient om dit woord xeen mooi zacht dier. (dicht te rijgen. xeen maat. xeen stad in Friesland. (Dit raadsel geldt voor 2, omdat het zoo lang is). Ingezonden door Annie van Beek. Verborgen plaatsnamen. Het jonge groen loopt al aardig uit. Van Houten's cacao is de beste. De meisjes dragen hoeden en de jongens-' petten,1 1 -

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 4