Uit Wandelen. CORRESPONDENTIE. i\~ doot C. H. tien en tot gaan samen wand'len tot heeft al hn.rr &acKlen noodSg, Heerlijk in den zonneschijn; Dat hij Beer niet bijt in 't oor, S Ieder rijdt haar poppenwagen. En op 't einde van de wand'ling 'n Karretje, heel licht en fijn. 1 Zucht zij: „Pop is kalmer, hoort" liet was ditmaal niet zóó'n reuzenpakket als verleden week, maar dat is altijd met de prijsraadsels. Dan verschijnen er o zoo- 'velen, die anders nooit meedoen, maar graag een kansje wagen als er mooie boe ken worden verloot. Hebben jullie allen goed gezien hoe het heele gedicht moet zijr. Drietal van Beek, de nieuwe raadsels in dank ontvangen. Als je raadsels hebt opge lost, die ik voor deze kindercourant had klaar gelegd, dan zal je begrijpen waarom ik jullie zelf gemaakte raadsel nu nog wat moet bewaren; maar dan zal ik het eens plaatsen. v Leida van der Hoeven en Nienke Mechelse, twee nieuwe nichtjes voor mij uit Voorschoten, het was heel best dat jullie er meteen de oplossingen van deze week al bij deden. De Adel'heidsir^at hier in Den Haag is een heel eind van mij vandaan, die is immers in hel Bezuidenhoutkwartier en ik woon Duinoordkwartier. Als er prijs raadsels zijn moeten jullie ieder apart op schrijven en anders mag het gerust samen. Neeltje van Leeuwen (Nieuwveen), je raadsels zijn aardig en ik zal ze dus één voor één plaatsen. Jo van Leeuwen, je schreef dat er zoo vreeselijk veel nieuwe kinderen bij waren gekomen, ja maar die zullen heusch niet trouw iedere week blijven meedoen; er zijn o zooveel kinderen, die geen tijd of zin heb ben om iedere week in te zenden; ik ken mijn trouwe klantjes o zoo goed. Gezellig hè om bij die lieve kleine neefjes te logeeren en ze zeggen'toch wel: Tante Jo, tegen je? Nelly van Tol. dank voor je anecdote, ik zal die eens plaatsen. Johanna Verdoes, het is goed als je raad sels stuurt maar nel zooals je zegt de ant woorden er meteen bij doen. Jan en Tilly Fiolet, je behoeft niet iedere week ook een brief te schrijven, je mag ge rust zooals je mij vroeg, alleen de raadsels- oplossingen sturen; schrijf maar als je er zin in hebt. Aan alle nieuwelingen te zamen, n.l. Ahda van Velden. Johannes van der Laan, Cor van der Laan. Reina Drever- man, Jannetje Horree, Marietje Beulink, Ja cobus Labruyère, Trijntje Serdijn, Rie van Staveren. Johnny Backer, H. Haneveld, Willem Nijdam, Nico Webbers, Jan en Ma rie van Klaveren, Giel Nieboer, Arie Laven, Reinier de Graaf, W. Matthijs, L. Schim mel, Alie en Annie Molijn, Gerarda Boot, Dirk Boot Phzn., Henny Robbers, Lucia Robbers, Corrie van Stralen, Maria van Oosten, Lientje van der Wort (de naam was niet heel duidelijk geschreven dus weet ik niet precies of deze zoo goed is), Badje van der Voort. Deze heele lijst van kinderen vra gen mij om in het raadselclubje opgenomen ie worden. Allen hartelijk welkom, maar alsjeblieft allen een voornaam voluit schrijven en niet één enkele letter. Of ik met één letter on- derteeken is heel iets anders, ik ben een groot mensch, maar het is volstrekt geen ge heim dat die letter A beteekent Aleida, dat mogen jullie gerust weten. Tot en met 11 jaar mag de jeugd zich tot de kleineren re kenen, maar wie graag vóór zijn 12e jaar met de grooteren meedoet, ook al goed, hcor. Gerrie Slootweg, allereerst hartelijk ge feliciteerd met je verjaardag; veel plezier dien dag. En dan kindlief, wel bedankt voor je goede bedoeling van dat potje met tulpjes, ik ben je nu evengoed dankbaar voor je har telijk bedenksel. Nelly de Boer, er zullen massa's kinde ren evenals jij teleurgesteld zijn, dat ze geen prijs hebben en dan hoop ik, dat allen evenals jij, vol vroolijken moed zullen ho pen op later Hester de Bruvn, ik ken je naam nog heel goed, dus vind ik het aardig als je nu weer kunt gaan meedoen. Marie Zaalberg, wat begreep ik je brief goed; ja niet waar wat is dat een naar ge zicht als Moeders plaats aan tafel leeg is. Maar als over een poosje je moeder weer hersteld en vroolijk op haar plaats zit, dan zal je des te dankbaarder zijn als je haar daar weei; ziel, zitten. Van harte het beste hoor, - - In den wagen zit geen popje, Allen hebben raaaz'len thuis i [Weet je, wie die kleuters rijden? Kwik, den hond, en Beer incluis. Beer zit rechtop in den wagen, Vastgebonden/zie je 't wel? Kwik, beweeglijk als elk hondje, Vmdt het ritje een aardig spel. Jo Liese, nu weer eenige weken geduld en dan ga ik weer over prijsraadsels den ken. Mollie en Betsie Aanen, ik antwoord maar aan jullie samen al kon Betsie helaas niet zelf schrijven. Vervelend hè dat ziek zijn, ik geloof dat jullie allebei er van mee weet te praten, wat het is om geduld te moeten hebben. Adriaan Reyngoud, wel gefeliciteerd met den 5en Februari f Over dat andere in den brief, wat ik heel aardig vond zeg ik nu na tuurlijk nog niets; ik kan best een ge heimpje bewaren. Henk Broers, zie zoo nu weet ik beter hoe de familie is samengesteld, ik dacht dat jij en Nelly alleen waren als kinderen. Rietje en Cor Cramer, eerst dacht ik dat jullie 2 meisjes waart, nu weet ik dat Cor een jongen is en niet een afkorting van Cornelia. Is Rietje de jongste van jullie? Marie van Dijk, natuurlijk heb ik je ge mist, niet alleen verleden week maar al 2 of 3 keer. Want al krijg ik nog zoo'n massa brieven, en je ziet het zijn er vandaag ook v/eer kolossaal veel, al is liet niet zóó als verleden week, ik zie toch o zoo goed als een heel trouw klantje ontbreekt. Dat eene waar je over schrijft, ken ik ook extra ver velend of heel gezellig en prettig zoodat de tijd omvliegt. Corrie de Groot, tegen de volgende week zal ik jo raadsel zoeken en dan plaatsen als het geschikt is. Nu had ik de nieuwe raadsels al klaargemaakt, dat doe ik altijd vóór Woensdags, want dan krijg ik heusch overvloed van werk als jullie pakket arri veert. Annie Huisman, aan jou zal ik hetzelfde antwoorden wat ik nu net aan Corrie de Groot schreef, dus lees dat maar even. Zoo kan jij mandoline spelen, krijg je er ook les in 1 Betsy Rijnders, ben je al Daar buiten geweest en mag je nu icderen dag"? Of al leen als het zonnetje schijnt. En waarmee moet jij je best doen voor den dokter Eet je wel flink, want anders kan je niet sterk en goed gezond worden. Ina en Tonnie Houpt, ik ben werkelijk erg jn mj[n schik met jullie kiekje, heej Toch komt zonder ongelukken i-', 't Viertal weer bij Moeder thuis 'k Kon ze juist nog even kieken, v - In de straat, vlak bij hun huis, I 'V t -"W aardig is het uitgevallen en Willem er ook bij. Jullie doet al zoo lang trouw mee mi je bent mij ook eens bloemetjes komen bren gen, dus we zijn al zulke goede vrienden samen en kiekjes zijn mij altijd zeer wel kom. Ella Brugmans, tot mijn genoegen las ik, dat je zoo'n vroolijken verjaardag hebt ge had met kindervisite en poffertjes tractatie. Dat spreekt van zelf dat er dan geen tijd is om een prijsraadsel uit te zoeken en op te schrijven. Mathilda Hassler, de brieven moeten al tijd Dinsdags vóór 5 uur bezorgd worden aan het Bureau van het „Loidsch Dagblad". Jan Meyeraan, het spijt mij erg dat je naam niet bij de goede oplossingen stond. Dan vrees ik dat ik je brief niet ontving als je alles goed had, behalve die eene regel met die vergissing, dat kon niemand we ten, dus heb ik voor niemand als font ge rekend. Annie Zirkzee, neen dat hoop ik evenmin als jij, dat we in ens land nog zoo'n koude zullen krijgen, als in Amerika, daar ben ik niets op gesteld. Emanuel Eljou, gebruik maar met al ja mooie postpapier van Sint Nicolaas voor mij, een gewoon velletje is net zoo goed. Wim Geeve, jij hebt ook heel aardig pa pier, heb je dat ook op Sint Nicolaas ge kregen 1 Coba Laman en Niesje de Gelder, de twee vriendinnen die beiden wat teekendeu boven den brief, jullie waart zeker wel bij elkaar toen die teekeningen werden ge maakt, Niesje had er veel werk van ge maakt Ik heb altijd veel meer van hand werken gehouden dan van teekenen. Viertal Hoope. Coba, dat treft goed dat er bij jou thuis veel teekenvoorbeelden zijn* als je een extra teekening moet maken. Goed geraden hoor, het is soms vreeselijk lastig om weer iets te verzinnen voor prijs raadsel. Johanna Voorbrood, ik hoor dat je zóó hoog hebt gesprongen van vreugde omdat je een prijs had, dat het jammer is dat de raadseltante dien sprong niet heeft gezien. De volgende week hoor ik, welk boek je hebt gekrusA»*

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 3