HUMOR UIT HET BUITENLAND. No: 19€02. 'ZATERDAG 2 FEBRUARI Anno 1924 Offfcieele Kennlsnpw^n. STftDSNfFÜWS. Het voornaamste nieuws van lieden. PRIJS DER ADVERTENTIEN. 80 Ct3. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en ïaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postreeht. Voor eventueele opzending van brieven 80 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. B Reden is in ons Blad begonnen met een geïllustreerde rubriek „Humor uit bet bui tenland", welke voortaan iederen Zaterdag In ons Blad zal verschijnen. DE DIRECTIE. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden: lo. dat het doen inschrijven van leerlin gen voor de toelating op 1 Maart 1924 tot de openbare lagere scholen aan hel Plant soen, op het Schuttersveld, aan de Duiven- bodestraat, aan de Haverstraat, aan de Paul Krugerstraat, aan den Zuidsingel, aan de Medusastraat en aan de Vrouwenkerksteeg, gelegenheid zal worden gegeven in de Trouwkamer ten Raadhuize (dus niet op de scholen) op Donderdag 31 Januari,, des namiddags van IV»5 uur; Vrijdag 1 Februari, des voormiddags van 91 uur; Zaterdag 2 Februari, des namiddags van 2r uur en Maandag 4 Februari, des namiddags van 1'/-5 uur en des avonds van 79 uur. 2o. dat bij de inschrijving hel bewijs van geboorte-inschrijving moet worden vertoond 3o. dat, aangezien uitsluitend kinderen, die op 1 Maart 1924 ten mins^ 6!/« jaar oud zijn, mogen worden toegelaten, slechts aan een enkele school een nieuwe eerste klasse kan worden gevormd en dat derhalve alle leerlingen niet tot de door de ouders ver langde school kunnen worden toegelaten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRTJEN, Secretaris, Leiden, 30 Januari 1924. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN. Burgemeester cn Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat aan de Openbare Bewaarscholen in het Elisabethshof, aan de van der Werffstraat en in de Groenesteeg van den 31en Januari tot en met den 9en Februari a.s. gelegenheid zal worden gegeven tot het doen inschrijven van leerlingen en wel des voormiddags van kwart vóór 9 tot half tien en uitgezonderd Woensdag en Zaterdag des namiddags van kwart vóór 2 lot kwart over 2 uur. De leerlingen moeten op 1 Maart a.s. al thans den leeftijd van drie jaren bereikt hebben. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRÏJEN. Secretaris. Leiden 30 Januari 1921 Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per 8 maanden /285, per week0.13, Buiten Lelden, waar agenten gevestigd rijn, per week' .L iv.ï- 0.18, Franco per post 2.86 portokosten. Het Vlaamsch verzet. Door het Algemeen Verbond en het Diets Studentenverbond (afdeelingen Leiden) was gisteravond in het klein-auditorium der Uni versiteit een vergadering belegd met als spreker de bekende activist dr. A. Jacob, uit Antwerpen, met het onderwerp: „Het Vlaamsch verzet." Deze vergadering, die voor alle belang stellenden toegankelijk werd gesteld, was slecht bezocht. Wij telden met besturen mee gerekend 3G dames en lieercn, waarvan do meeslen studenten. Nadat de opgekomenen zeer verspreid in de zaal, eanigen tijd hadden plaats geno men, kwam de voorzitter van liet D.S.V., de heer Th. van der Laan, meedeelen, dat door Oen misverstand deze bijeenkomst vermoe delijk zoo slecht bezocht was. Met het oog Pp de begrafenis van prof. Hartmann, was het Academiegebouw den geheelen dag ge sloten geweest en velen zullen gedacht heb ben, dat nu ook deze lezing niet zou door gaan. Het bestuur meende, dat het beter was den spreker wel te doen optreden, maar ver zocht den aanwezigen hem te volgen in oen kleinere collegezaal, waar de bijeenkomst .eon meer intiem karakter zou dragen. Nadat daaraan gevolg was gegeven, open de de voorzitter met een kort welkomst woord en deelde mede, dat de voorzitter van het Alg. Ned. Verbond, prof. dr. P. J. Blok, verhinderd was tegenwoordig te zijn; an ders zou de20 de vergadering hebben geleid. Ilierna gat hij het woord aan dr. Jacob. Na een kort inleiding, waarin hij sprak yan het belang, ook voor Nederland, van den I laamschen strijd, sloeg spreker een blik in het eerste oorlogsjaar, in den tijd, flat het Vlaamsehe intellect hier in Neder land een vluchtheuvel vond. Daarna kwam hij tot het tegenwoordige Vlaamsehe verzet tegen de politiek van den Belgischen Staal, ten opzichte van de Vla mingen, en ging deze politiek uit de h:3torio verklaren. Het door hem genoemde Belgi cisme is eigenlijk Fransche politiek. De Vlamingen, het oude cultuurvolk, zijn so- dert den vrede van Munster al in de ver drukking geweest. In 1795 is de verfransching begonnen, doch toen in 1S15 de vereeniging van Noord en Zuid-Nederland onder Willem I tot stand kwam, volgde deze een zelfde politiek in tegenovergestelden zin, doordat hij do Walen wilde dwingen zich naar zijn re giem te schikken, wat natuurlijk van die zijde op verzet stuitte. Spr behandelde daarop do huidige slroo- mingen in Vlaanderen. De liberale parlij, het slerkst onder de industrieelen, heeft haar bloeitijd achter den rug en de activisten hebben van hen niet veel te verwachten. Verder schetste hij de beweging, uitgaande van de Katholieke opvatting, die de belan gen der Kerk boven alle andere belangen stelt cn meent, dat het belang van de Kerk moet worden omringd met politieke waar borgen. Alles wordt beoordeeld naar het Ka tholieke belang. Daarom slaat deze bewe ging het unitarisme als regeeringsvorm voor België, voor, opdat hel Katholieke Vlaande ren zijn invloed van Katholicisme kan uit breiden over het Walenland. Het kan ge beuren, dat dan het Vlaamsehe belang in het gedrang komt, dit wordt wel van dit, zijde niet toegegeven doch dat moet het Vlaamsehe belang wijken. De socialistische strooming wil dat Bel gië één blijft, opdat door het roode Wallo nië het Katholieke Vlaanderen rood wordt gemaakt. Beide richtingen staan op cenzelfden grondslag; het unitarisme. Zij erkennen het bestaansrecht van den Franschen invloed in Vlaanderen, heigeen blijkt uil de besluurs- wet voor Vlaanderen, de universiteitskwes tie en de nu aanhangige Lcgerwel, waarbij de mogelijkheid van Iweelalligheid is open gelaten, heigeen in strijd is met den Vlaam sehen eisch: Vlaanderen Vlaamsch. Daarlogenover slaan de nationalisten, dis. van oordeel zijn. dat hel Vlaamsehe volk verdrukt wordt door den Belgischen Slaat, en die willen een zelfstandigen Viaarnschen Staat of een federatie van Walenland cn Vlaanderen. Spr. zeide, dat de voorstanders van de zelfstandigheid van Vlaanderen voor een geweldige macht slaan, en besprak vervol gens de wijze, waarop men die macht wil breken. Dit kan, zoo zeidi hij, gebeuren door aan te toonen, dat onveroenigbaarheid tusschen Katholiek en Vlaamsch beginsel niet bestaat, zoo ook (en aanzien van de socialistische en de Vlaamsehe gedachte. Deze beweging is in vollen gang. Een an der middel is het Vlaamsehe volk te verste vigen, Vlaamsch verzet op te wekken, ten einde liet Vlaamsehe beginsel slerker te ma ken. Hierbij merkte spr. op, dat enkele acti visten in België gebleven zijn, daarop in de gevangenis zijn terecht gekomen en al doen de getuigd hebben voor bun Vlaamsch be ginsel, met de hoop, dat dit het volk sug gereert. Een van die is Borms. In dien strijd om Vlaanderen Vlaamsch te maken en te houden, die niet gemakke lijk is, vroeg spreker den zcdelijken steun van Nederland, welks belang volgens hem daarmede verbonden is. Wij hebben van de in vloeiend Neder- landsch uitgesproken rede, die door een Een aantal restauraties is thans onder toezicht van deze Commissie uitgevoerd en de daarbij opgedane ervaring heeft eener- zijds in menig opzicht de juistheid bewezen van de door den Oudheidkundigen Bond ge formuleerde beginselen, anderzijds doeir- blijken, dat allerlei moeilijkheden uit de practijk daarin toch niet voldoende waren onder de oogen gezien. Het beginsel, dal de leiding der werken niet moet worden opgedragen aan enkele daarin als het ware geroutineerde deskun digen, doch veilig kan worden toeverlrouwd aan iederen bekwamen archilect, die kun- slenaar mag heelen, is door de Commissie ruimschoots toegepast. Naast specialisten uit de vroegere periode, als Jos. Cuypcrs en Te Riele, zijn tal van andere architecten aan het werk geste'd: S. de Clerq, Hanrath, Van der Kloot Meyburg, A. A. Kok, Jan de Meyer, Slothouwer, A. P. Smits, en daar onder ook de meest modern gezinden als de zoo betreurde M. de Klerk en Ir. Klynen. Voor werken in de provincie wordt ook ge bruik gemaakt van de diensten van archi tecten uit kleinere plaatsen, waaronder uit nemende practici zijn, die dan, zoo noodig, voor het aesthelisch' deel van hun werk worden bijgestaan door een der architect- leden van de Commissie, meestal den lieer M. van Heeswijk of door den onderdirec teur van het Rijksbureau voor de monu mentenzorg, den architect C. de Hoog Hzn. -De moeilijkheden van hel restaureeren liggen volstrekt niet vooral in de vorm geving, maar zijn van veel meer elemen- tairen aard. Het welslagen van een restau ratie hangt in de eerste plaats af van de keuze en de bewerking der materialen. Be groote charme van oud metselwerk bijv. ligt in het feit, dat bij don ouden handvorm geen twee steenen precies hetzelfde formaat hebben en dat men nagenoeg alles, wat de oven opleverde, ook ongesorteerd gebruik te, waardoor een levendige kleurschakeering ontstond. De vroegere herstellers begrepen dit zoo weinig, dat men bijv. bij de restau ratie der Grafelijke Zaien van de daarvoor opzettelijk gebakken reuzenmoppen alle af keurde, die niet precies paslen in een maat- bakje! Nog grooter is de moeilijkheid bij natuur steen. Hier moot, men zooveel mogelijk de steensoorten gebruiken, waaruit het monu ment werd opgetrokken, maar meestal is onbekend uit welke groeven deze worden betrokken. Dan komt het cr op aan, wèer- vaste steen te krijgen, wil men niet ais in Den Bosch en Keulen gevaar loipen,dat binnen vijftig jaar na de herstelling het nieuwe werk al weer gaat vervallen. Met het oog hierop heeft de monument-commis sie zich do medewerking verzakerd van den mijningenieur dr. A. L. W. B. van der Veen, door wiens onderzoekingen reeds her haalde! ijk de herkomst van de oude na tuursteen kon worden vastgesteld; waar door het mogelijk werd voor de restauratie geheel overeenkomstige te verkrijgen. Bij de verwerking van de baksteen is het verband, het kappen (in plaats van vormen) der profielen en vooral liet voegwerk van het groolsle belang. Doodsch pleisterwerk kan in geen geval een geheel interieur be derven. De meeste vroegere restauralies hebben onze oude gebouwen vooral bedorven door de kille wijze van uitvoering van liet steen- houwwerk, hetwelk voor het aspect van nog veel grooter belang is dan het trouwens kïèïnT'pauVo6 werd "onderbroken^ sléchts "dé zooveel zeldzamer voorkomende beeldhouw- hoofdlijnen aangegeven. Het feitenmate- Het is de groote verdienste vanjiet riaal, dat den spreker ten dienste stond cn dat hij uitvoerig behandelde, zou in een vol- Jedig verslag de grenzen van ons bestek ver overschrijden. Dr. Jacob werd aan het slot warm toegejuicht en had uit den mond van den voorzitter hartelijken dank in ontvangst te nemen. Na afloop der lezing werd gelegenheid ge geven om op de kamer van het lid Verhoef, Plantsoen 55, nader met dr. Jacob kennis to maken, hem vragen te stellen of met hem van gedachten te wisselen. Het is jammer, dat niet meerderen deze voordracht hebben bijgewoond. Het restaureeren van monumenten. In de maandvergadering van de Maat schappij der Nederl. Letterkunde heeft dr. Jan Kalf gisteravond gesproken over de „nieuwe opvattingen over het restaureeren van monumenten in de practijk". Spr. herinnerde aan den feilen meening- slrijd over het restaureeren en den door den Oudheidkundigen Bund over dit vraagstuk geformuleerde „Grondbeginselen en Voor schriften". die Minister Cort van der Linden er toe hadden geleid, gelden op de begroo- ting ie brengen voor de instelling van een Rijkscommissie, die de Regcering bij de restauratie advies zou kunnen geven. De be noeming dier commissie geschiedde in 1918 door zijn opvolger minister De Visser en wel met zóó groote onpartijdigheid, dat niemand kon voorzien in weike richting haar advie zen zouden uitvallen. De Commissie is, volgens spr., zoo ver standig geweest zich niet te begeven in debatten over de beginselen van het restau reeren, maar in ieder geval, dat haar werd voorgelegd, na te gaan, wat moest gebeu ren. Daarbij bleek in den regel, dat voor- en tegenstanders van de nieuwe opvattingen, voor een bepaald monument gesteld, over de te nemen maatregelen, liet in hoofdzaak eens waren. lid der monumenten-commissie, prof. Odé J zelf beeldhouwer en daarbij een voortreffe lijk paedagoog, dat hij den steenhouwers heeft leeren begrijpen dat hun werk er niet moet uitzien, alsof het uit de machine komt. Steenhouwers, door hem gevormd, werken nu als voorman bij verschillende restaura ties en helpen een traditie vormen van goed- levcnd handwerk. Wat dit beteekent zal men kunnen waarnemen, als binnenkort het koor van de Nieuwe Kerk te Delft tc zien komt. Figuraal beeldhouwwerk van belang heelt de monumenten-commissie nog niet kunnen doen maken; in het ornamenteele is, als Tho van Reyn (Arnhemsche Eusc- biuskerk) en Van der Meer (Kerk te Breda) al een groote verbetering gekomen. Wat interieurs aangaat, heeft de restau ratie meestal te doen met Hervormde Ker ken. Hier is met eenvoudige middelen veel le hereiken, zoo als spr. nader aantoonde. Vroeger bedierf men bijv. de muurschilde ringen door bijschilderen en ophalen. De Monumenten-commissie vond enkele sier- schilders, de heeren Jac. Tor en C. P. F. Janssen, die piëleit genoeg hebben om zich van alle bijwerken le onthouden en de kunst verstaan door drenking van de bindmidde len, de oude kleuren tot nieuwe op te wek ken. Zijn de middelen ruimer dan meeslal het geval is, dan kan voor moderne meubelen opdracht gegeven worden aan een kunst- nijvere zoo werkt Renaat nu voor den Dom ie Ulrechl en kan men ook nieuwe gewelfschilderingen laten maken, gelijk Por zoo gelukkig deed voor de kerken te Delft, Oudega en Rijswijk Bij dit alles is voor de principieeie ge schillen weinig ruimte, maar men heeft het vroeger al te veel verzuimd, omdat men te uilsluitend waarde hechtte aan den getee- kenden archilectonisehen vorm. Het belangrijkste geval, waarbij nieuwe vormen zich bij oude hadden aan te slui ten, was de verbetering van het kasfgel te Helmond lol Stadhuis. Hemrath heeft daar bij een middelweg gevonden, die goed vol doet. Zeker de geniaalste onder onze me; derne bouwmeesters, De Klerk, ontwierp een nieuwe spits voor den lorcn te IJsel- stein. Hierin is bij volkomen onafhankelijk heid toch een'oplossing bereikt, die aan de onthoofden romp een prachtige bekroning belooft. Spr. sprak den wenscli uit, dat dit ont werp nu ook als monument voor den te vroeg gestorven kunstenaar, nog moge worden uitgevoerd. Het gesprokene werd toegelicht door oen groot aantal lichtbeelden. De lezing werd met groote aandacht ge volgd en aan het slot dankte de voorzitter, dr. Watch, spr. voor zijn belangwekkend betoog. Vereeniging tot Bevordering der Bouwkunst. Aan de zeven-en-lwintigstc jaarvergade ring ging voorat een kunstbeschouwing van een mooie collectie stalen van behangpapier en aibeeldingen van interieurs. Op inilialief van den secretaris, den' heer Fred A. Wempe had het lid der Vereeniging de lieer A. J. Versiraaten, wonende aan hjt Utreclilsche veer alhier, de verzorging hiervan op zich genomen, zoodat hiermede een dubbel doel bereikt werd. Eerstens gaf deze kerncollectie van de meest schitterende détails een kleur rijken aanblik aan de Nutszaal en ten tweede was hierdoor een lid in de gelegen heid te Aooncn, welke allernieuwste snufjes er op dit gebied geleverd kunnen worden. De voorziller, de heer J. A. Verhoog, dankte bij zijn opwekkend openingswoord de genoemde heeren wel voor de moeile, dio zij zicli in deze gegeven hadden. Na het goed keuren der notulen was nu het woord aan den feestredenaar bij uitnemendheid van „Bouwkunst", den beer Jan de Quack, archi tect te 's Gravenhage, die lot onderworp had gekozen: „Bouwkunst-causerieën". In zijn causerieën onlpople spr. zich voor de zooveelste maal weer als een verdediger van datgene, wat de ouderen ons hebben na gelaten, en waaruit bleek, dat liet zich moed willig willen losmaken van traditie cn ge- v.oonie vaak leiden kan tot smaakloosheid in vorm en kleur, wat door spreker in tal van vaak geestige tafereeltjes geschilderd werd. Waar „Bouwkunst" den laatstcn tijd wel veel vgn het „moderne" te hooren had ge kregen, was het toch ook weer eens goed in een meer klassieke omgeving tc verkeeren en het dient gezegd: men was met de boeien de voordracht van den heer De Quack in ge zellig verkeer, wat op een feestavond wel mag. Een luid applaus viel hem dan ook ten deel cn de voorzitter de heer J. A. Verhoog was zeker de tolk van gansch de vergade ring, toen hij den heer De Quack zijn bijzon dere hulde bracht. Het jaarverslag van den secrelaris viel schijnbaar in den smaak van de aanwezigen. Bij liet verslag over inkomsten en uitgaven 1923 bleek een batig saldo aanwezig Ie zijn. De heeren J. Splinter Gz. cn P. J. Verhoog gaven bij monde van laalslgcnoeinde verslag over het gehouden beheer van den afgetre den penningmeester, den heer D. II. Everse, wat onder dankzegging nauwkeurig in orde was bevonden. Als nieuwe bestuursleden voor de perio diek aflredende heeren ir. J. F. Moulhaan en J. v. d. Voet werden gekozen de heeren J. Splinter Gz. en P. J. Verhoog, terwijl in de plaats van den heer D. H. Everse, dio be dankt had, werd gekozen de heer P. J. Ifarlo- volt. De voorzitter, de lieer J. A. Verhoog, werd onder applaus op voorstel van den heer De Quack ais zoodanig herbenoemd De plaatwerken 1923 vonden gretig koo- pers en nadat de voorzitter deze gezellige jaarvergadering had gesloten, bleven de hoe ren nog eenigen tijd in gczelligen kout bij een. Tentoonstelling der Leidsche Pluim veevereeniging. Bekroningen. Behalve de bekroningen met eenige ccre- prijzen, reeds vermeld, laten wij nog meer deren voigen. Van de talrijke toegekende geldprijzen en eervolle vermeldingen kun nen wij. met het oog op de plaatsruimte, geen melding maken. Hoenders. Bronzen plaquette voor de fraaislc inzen ding Krielvecrhoendcrs, E. Wessel Engelen couvert (Lepel, mes en vork) voor de fraai ste inzending Kuifhoenders: J. A. Smits Eere-wisselbekcr, door de Nat. Hist. Ver eeniging „Nut en Sport" voor de fraaiste inzending Hol!, hoenders: J. A. Smits. Lauwerkrans voor de fraaiste inzending Barnevelders: D. v. d. Berg. Groote verzilverde Plaquette, door de L. V. P., voor de fraaiste inzending Padua's E. Wessel Engelen. Zilveren medaille, voor den fraaislen haan of hen, ras Orlofs: Jac. van Omme. Bronzen medaille voor de fraaiste inzen ding Ancona's van een abonnë op het Weck blad „Avicultura" of het Weekblad voor Kleinveeleett: G. J. Swijtink. L. P. V.'s Wisselbeker voor de fraaiste in zending Orpingtons: J. Zaalberg. Verguld zilveren medaille door de N.V. Uilgevers-Mij. v.h. W. van Gorkum voor de mooiste inzending Buff, of wit: C. do Graaf. Jaarabonnement op het geïllustreerde weekblad „Panorama'l door A. W. Sijthoff'f BINNENLAND. De malversaties bij den ziefeenhuisbouw tot Leiden. Buitengewoon congres van spoorwegper* soneel. BUITENLAND. V De Engelsche regeerihg heeft de sovjet* regeering de jnre erkend. Is een ontmoeting tnsschen Poincaré en. Mc Donald op komst? Geen erkenning der besluiten der auto nome regeering in de Palts. Ex-president Wilson zeer ernstig ziek. Men vreest het ergste. Uitgevers-Mij. voor de fraaiste inzending Plymouth Rocks: J. J. Steins. L. P. V.'s Wisselbeker voor de fraaiste inzending Rhode Islands: Aug. C. Schradcr Idem idem voor de fraaiste inzending Wyandoltes: Hugo Burgerhout. Bckerljo door den heer W. Boekwijt voor den fraaistcn loom zwart Holl. Hoenders: W. E. Neuleboom. Zilveren Wisselbeker, door de D. V., voor de fraaiste inzending Buitenl. Dwerghoen ders van een Lid der club. Deze beker moet driemaal achtereen of vijfmaal in het ge heel gewonnen worden door hetzelfde lid der D. V. Winner: E. Oslermann. Zilveren Lauwerkrans, door de D. V. voor het fraaiste Nederl. Dwerghoen, van een lid der club Deze krans moet driemaal ach tereen of viermaal in het geheel gewonnen worden door hetzelfde lid der D. V.: B. J. Hermans Jr. Zilveren Lauwerkrans, door de D. V., voor het fraaiste Buitenlandse he Dwerghoen van een lid der club. Deze krans moet driemaal achtereen of viermaal in het geheel gewon nen worden door hetzelfde lid der D. ,V. Winner: E. Oslermann. P. Sluis' Zilveren Wisselbeker, aangebo den door de N.V. P. Sluis Pluimvee- en Vo- gelvoedcrfabriekcn aan de D. W. voor den fraaistcn haan of hen dwerghoen, met ring N. M. 1923, van een lid der „Dwcrghoen- derfokkers-Vereeniging". Deze beker moet driemaal in het geheel of tweemaal achter een gewonnen worden door hetzelfde lid der D. V. Winner: E. Oslermann. Etui met 2 zilveren zoutlepeltjcs en bij passende zoutvaatjes door den heer R. de Wilde F.Gzn, voor de fraaiste inzending Hollandscho krielen (minstens 12 punten). Winner: A. G. Boekwijt. Bronzen Avicultura Medaille (eigen slag), door den heer W. v. Gorkum Jr., voor do fraaiste Duckwing hen, oud: dr. II. v. Sitle- voldt. Zilveren lauwerkrans, voor de fraaiste in zending Javakriclen: E. Oslermann. Zilveren Medaille, door do N.V. Uitgevers Mij. v.h. W. v. Gorkum voor de fraaiste in zending van een abonné op hel weekblad „Avicultura" of het „Weekblad voor Klcin- veeteell" van Japansche krielen: E. Osler mann. Verguld Zilveren Medaille, door de N. V, Uitg. Mij. v.h. W. v. Gorkum voor de fraai ste inzending moderne Engelsche vechtkrie- len van een abonné op liet weekblad „Avi cultura" of het „Weekblad voor Kleinvee-» teelt": Kees Ilermsen Dzn. Zilveren Sigarettenkoker voor de fraaiste inzending Plymouth rockkrielen: E. Oster- rnann. Groote bronzen Medaille door dc N.V. Uit gevers-Mij. v.h. W. v. Gorkum, voor de fraai ste inzending Bramah krielen van een abonnö op het weekblad „Avicultura" of het „Weekbl. v. Klcinveeteelt: I. Zaalberg. Porseleinen kippetje door mevr. Hcrmani- desHulsman voor do fraaiste inzending zijdehoenders: J. A. Boom. Bronzen medaille (eigen slag) door den heer W. van Gorcum voor de fraaiste inzen ding Luxe krielen: G. J. Scheers. Bronzen Ecrernctaal, uitgeloofd door de Kon. Begeer lè Utrecht, voor de fraaislc in zending toornen krielhocnders: F. Mandema-» ker. Zilveren Eerepenning, door dc N.V. Utr. Fouragehandel voor den fraaislen loom Bar nevelders: C. J. de Jongh. Watervogels. Twee porseleinen Eendjes voor de fraaiste inzending watervogels: II. J. van Vliet. Duiven. Groote zilveren Medaille, aangeboden door Z.Exc. E. C. baron Swcerts dc Landau Wy- borgh, Commiss. van II. M. de Koningin in de prov. Z.-Iïolland, voor de fraaislc inzen ding sierduiven: C. A. M. Spruijt. Verguld Zilv. Medaille, aangeboden door de Leidsche Courant, voor op één na de fraaiste inzending Sierduiven: Henry E. Reij. Zilveren Medaille voor de fraaiste inzen ding van n ras door den heer A. P. Boel- sma: C. A. M. Spruijt.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1