DAMMEN. OfffcieRie Kenni«^r,';',,*,<,n. Het voornaamste nieuws van heden. No. 19601. VRIJDAG 1 FEBRUARI Anno 1924 PRIJS DER ADVERTENTENi 80 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenlién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cis., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven -10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 FRUS DEZER COURANTs Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week .0.18, Franco per post f 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BL .r. B ONZE DAMRUBRIEK. Met ingang van morgen zal iederen Zater dag een damrnbrieb in ons Blad verschijnen. Wij hopen en vertrouwen dat het hiervoor Van belangstelling niet zal ontbreken. DE DIRECTIE. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel .Vischniarkt 18. tel. 1225 is ZATERDAG en voor zoover voorradig ook ZATERDAG AVOND verkrijgbaar GROOTE SCHEL- VISCH a f 0.42, MAKREEL a f 0.26. KA BELJAUW a f 0.40f 0.45 per pond en iVOLLE HARING a f 0.05 per stuk. N. G. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 1 Februari 1924. KOEPOKINENTING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat van af 'Woensdag 6 Februari e.k. iederen Woens dag van elke week, in het Elisabethshof aan de Oude Vest, gelegenheid zal worden ge geven tot kostelooze inenting en herinenling N C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. o Lcidc-D, 1 Februari 1924. KOSTELOOZE GENEES- en HEELKUNDIGE HULP AAM ONVERMOGENDEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van hen, die op grond an onvermogen in aanmerking wcnschen te komen voor het ontvangen, zoo noodig, van kostelooze genees- en heelkundige hulp, van 1 Mei 1924 tot 1 Mei 1925, dat zij zich ter verkrijging van het daartoe strekkend bewijs zullen moeten aanmelden in de ves- iibnle van de Stadsgehoorzaal. Dat die aanmelding zooveel mogelijk zal moeten geschieden door het hoofd des gezins, of indien de belanghebbende onge huwd is, door hem of haar persoonlijk, en dat gelegenheid daartoe zal worden gege ven gedurende de maand Februari, cn wel op Dinsdag en Vrijdag van elke week, van des voormiddags hal feil lot des middags twaalf uur en van dos namiddags half twee tot drie uur. Ie beginnen met Dinsdag 5 Februari 1924. Dat het trouwboekje bij de aanvraag moet gorden medegebracht. Zij waarschuwen voorts de belanghebben den zich op den boven aangegeven lijd en plaats aan te melden, zullende zij het, bij niet tijdige aanmelding, zich zei ven te wij ten hebben, indien zij in het verkrijgen van genees- of heelkundige hulp vertraging on dervinden. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 81 Januari 1924. Bezuiniging I Het woord van don dag, ja hot woord, Jnaar dc daad is dikwerf ver te zoeken. Zoo ook zelfs nog bij den postchèque- en giro dienst, waar toen at genoeg geld vermorsd is Men oordeele Wij entvingen een groole enveloppe, be vattende vele formulieren, betreffende onze afrekening, ats rekeninghouder. De circulaire, waarbij de bedoeling der yerseliiltende formulieren duidelijk gemaakt wordt, is gedrukt op papier dubbel-foliofor- maal;.... alle vier pagina's bedrukt? Neen alleen de eerslc pagina. Als wij nu zic-n, dat hetzelfde relaas op een vel letje van de halve grootie van een enkel foliovel gedrukt had kunnen worden, dus dat drievierde aan papier weggegooid is, ver tegenwoordigende bij de ongeveer 100.000 rekeninghouders een bedrag van ten minste l -125.dan zeggen wij zeker niet te veel, dat men bij den postchèque- en girodienst WC-1 heel hardleersch is. Bond van Ned. Onderwijzers, afd. Leiden. De afdeeling Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers hield in het Nutsgebouw haar jaarvergadering. Hoewel de opkomst niet overweldigend genoemd kan worden, hadden er zeer geanimeerde besprekingen plaats. Wij noteerden uit het jaarverslag van den secretaris o.a. bemoeiingen van het afdee- lingsbestuur met het dreigend ontslag van den heer Fortuin te Sassenheim, dat gelukkig werd afgewend, en met de opheffing van de openbare school te Noordwijkerhout, die be- j houden bleef. De commissie van beheer voor de gestichten le Oegstgeest trok het reeds verleende eervolle pntslag aan mej. Van der 'Wllk weer In. Bij den wethouder van onderwijs werd be pleit: lo. een strafverordening om kinderen van leerplichtigen leeftijd, die tijdens de schooltijden op straat worden aangetroffen door de politie naar school te doen brengen 2o. om kinderen uit één gezin niet meer in verschillende schoolgebouwen onder te bren gen 3o. maatregelen togen bet verstoren van de orde in schoolklassen, die zich op slraat bevinden; 4o. aangifte van de leerlingen aan de schoolgebouwen mogelijk te maken; Do. ancienniteitsbcnoeming voor de opnieuw aan te stellen handwerkonderwijzeressen; Go. in voering van één of Iwee moderne talen aan het zevende leerjaar: terwijl hem verschil lende andere wenschen en verlangens van de bondsafdeeling werden kenbaar gemaakt o.a.: ten opzichte van enkele nieuwe veror deningen ,het kennen van dc vakvereeniging in schoolvergaderingen, in het uitbrengen van adviezen betreffende onderwijszaken en het handwerkonderwijs binnen de school uren. Verscheidene maten werd samengewerkt met het bestuur van de afd. Leiden van het N.O.G. ten opzichte van de steunverleening aan buitenlandsche collega's, die dit jaar ruim f 200 bedroeg. Thijssen behandelde de „Fransche kwestie" in een openbare verga dering. Op verschillende congressen en ver gaderingen werd de afdeeling door één of meer bestuursleden vertegenwoordigd. De gedeeltelijke vervulling van de wenschen ten opzichte van kinderpolitie zijn in het voor uitzicht gesteld. Van den penningmeester kregen wij wat getallen te hooren. Een klein nadeelig saldo, dat 1923 opleverde, hoopte hij, gezien dc be- grooling over 1921, dit jaar om te zetten in een klein voordeelig saldo. Deze begrooting liep over ruim f 1900. Bij de rondvraag werden de Regeerings- planncn ten opzichte van het onderwijs ter sprake gebracht. De agenda, die niet minder dan lien pun ten bevatte, werd vlot afgewerkt, zoodat de voorzitter reeds le kwart over tien met een woord van dank aan de aanwezigen kon sluiten. Leidsche Pluim veetentoonstelling. Zooals wij gisteren reeds mededeelden lag het in het voornemen van het bestuur van de L. I\ V. aan den beschermheer, onzen burgemeester, jhr. De Gijsclaar, een oor konde op perkament aan te bieden, hou dende melding van die benoeming. Deze oorkonde is in de werkplaalsen van de firma P. J. Mulder en Zn., albier op artistieke wijze uitgevoerd. Zij is gisternamiddag, toen de burgemeester een bezoek aan de tentoon stelling kwam brengen, in de- Receptie kamer van de Stadsgehoorzaal aangeboden bij monde van den Voorzitter dr. Van Sitle- voldt. en door den burgemeester met erken telijkheid aanvaard. Aan den gemeenschappelijken maaltijd, welke gisteravond werd gehouden in „Ami- citia" cn waaraan mede aanzaten de zuster verenigingen Ornithophilia en Aviculiura, werd, door de commissie belast met hel on derzoek, welke Nederlander in het afgeloo- pen jaar zich het meest verdienstelijk heeft gemaakt voor de raspluimvee-fokkerij in Nederland bij monde van den heer W. van Gorcum, de Hoogendijk-Wilton Eere-Wis- selbeker uitgereikt aan de lokkers van de wereldkampioen-leghen Gebr. Welleman te Buurmalsen. Deze pluimvee-Nobelprijs, als wij het zoo mogen noemen, is in 1922 voor het eerst uitgereikt en wisselt lelkenjare. Reeds tweemaal is oen naam gegraveerd in den gouden rand en thans volgen gebr. Wel leman. Als herinnering werd tevens aan één der heeren Welleman aangeboden een gouden medaille en een oorkonde. Heden was het bezoek zeer bevredigend, vooral van builenmenschen, die de markt bezochten. Vanavond en morgen wacht men ook een druk bezoek. De Bazaar in het Leidsche Volkshuis. Het doet ons oprecht genoegen le kunnen mecdeelen dat het met den verkoop op den Bazaar van het Volkshuis aan de Apothe- kersdijk naar wensch gaal. Het bezoek is zoowel op den dag als des avonds zeer be vredigend en niemand gaat natuurlijk met leege handen weg en daarvoor heeft men eerst in den zak moeien laslen. En daarom is het le doen Gisteravond was hél bijzonder druk dank zij mede hel geluidenspel en de levens liedjes die werden voorgedragen. Het trof ons bij het bezoek gisteravond, dat meer dan één stand al veel leeger was geworden. Toch blijft er nog veel te zien en te koopen over Vooral voor de meest kost bare en waardevolle voorwerpen en artike len heeft men nog koopers noodig. Hedenavond moet zooals reeds is gemeld, zoo mogelijk alles weg. Men zal dan zijn toevlucht moeten nemen tot..,, veilen. Dat brengt altijd bijzondere levendigheid aan en er zijn dan meestal verschillende koopjes te halen. Wij weten wel dal het voor zulk een doel niemand het daarom te doen is, maar niet temin is hel wel eens aardig er bij te zijn en daarom verwachten wij vanavond veel bezoek, 350-jarige Herdenking Leiden's Ontzet. 3 October 1924. Gisteravond heeft de samenkomst plaats gehad van het bestuur der 8 October-Ver- eeniging met de besturen van V. V. V., drie Leidsche Middenslands-Ye,'., en da L. A. W. E. T. ter bespreking van de wenschelijk- heid om op 3 October a.s. onze stad een feestelijk aanzien te geven. Zooals de Voorzitter, de heer W. v. d. Laan, in zijn openingswoord mededeelde, was aanvankelijk het plan geweest, dat de 3 Oct.-Ver. hij advertentie de burgerij zou oproepen lot het vormen van buurt-Com- missies die ieder voor zich, slraats-gewijs, versieringsplannen zouden uitwerken. Na rijp overleg echter, was het 3 Oct.-bestuur tot de overtuiging gekomen, dat de thans in geslagen weg meer aanbeveling verdiende, en de bovengenoemde, ter plaatse vooraan staande corporaties te moeten uitnoodigen, de algemeene leiding te nemen. Reeds dadelijk bleek trouwens wel aan de volledige opkomst te zien dat het plan aller sympathie had, en laat het geen twij fel, of Leiden zal, met de a.s. 3 October- feeslen, waardig voor den dag komen. Door verschilende sprekers werden inlichtingen gevraagd, die door het bestuur der 3 Oct.- Ver. werden beantwoord, voor zoover al thans reeds nu mogelijk. De heer v. d. Laan deelde -voorls nog mede, dat het 3 Oct.-bestuur voorstelde het Voorzitter schap der te vormen Commissie in handen te leggen van den Voorzitter v. V. V. V., daar deze Ver. als oudste en ook meest neu trale daarvoor in aanmerking mocht komen. Hieromtrent werd door vele sprekers het woord gevoerd, en ten slotte besloten, om op Maandag, 18 Febr. weder bijeen te komen, en dan deze aangelegenheid definitief le regelen. Ieder der aanwezigen heeft dan in middels de gelegenheid met eigen bestuur te overleggen. Ter vergadering vernamen wij voorts, dat de drie Middenstands-Organisaties een 3 October-Winkelweek zullen organiseeren, wat wij met vreugde vernamen, eerstens, omdat de samenwerking alle lof verdient en den Middenstand ten goede moet komen, tweedons, omdat een Winkelweek ongetwij feld zeer veel bewoners der buitengemeen ten naar onze stad trekt. En dal Leiden op 2, 3 en 4 October een groot bezoek te wach ten slaat, daarvan zijn wij overtuigd, want de feestplannen beloven bijzonder te wor den. Een mooi terrein ligt o. i. thans ook voor de Ver. van V. V. V. open, om werk zaam te zijn, en vreemdelingen naar Leiden te doen trekken. Gisteren nam dr. A. Hendriks, die om gezondheidsredenen ontslag heeft gevraagd als leeraar aan het Gymnasium, afscheid van de leerlingen. Een leerling van de Gde klasse, C. Seret, dankte uit naam van allen dr. Hendriks voor wat hij voor hen en vroe gere geslachten van leerlingen had gedaan, en bood hem ter herinnering een fraaie staande lamp en een boekwerk aan. Cura toren woonden dit afscheid bij en uit naam van het College dankte prof. dr. D. C. Hcs- seling den heer Hendriks hartelijk voor zijn werk in de bijna veertig jaren, dat hij aan het Gymnasium verbonden was, en wenschte hem nog vele jaren van gelukkige rust. Na een aardig en vriendelijk woord van dank van dr. Hendriks was deze plechtig heid geëindigd. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Maan dag, 11 Februari 1924 a.s. Heden herdenkt de heer I. P. Jong, hoofdcommies ter secretarie van Rijnland den dag, waarop hij 35 jaar geleden bij het Hoogheemraadschap in dienst trad. Do heer Jong werd vanmorgen, toen hij op het kantoor kwam, natuurlijk van alle zijden gelukgewenscht, terwijl hij van het gezamenlijk kantoorpersoneel een bloemstuk in ontvangst had te nemen. Met ingang van 1 Februari is be noemd lot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te Rijnsburg, hoofd de heer C. H. A. Collee, mej. Metselaar, alhier. Den 4den Februari zal hel veertig jaar geleden zijn, dat onze stadgenoot A. Meyer, magazijnmeester bij de firma Tieleman en Dros, bij genoemde firma in dienst trad, Te Amsterdam slaagde gisteren voor kantoor-stenograaf (snelheid 130 lettergre pen per minuut) systeem „Groote", afgeno men door de Nationale Verceniging van Leeraren in stenografie „Groote", mej. Annie Drieduite, alhier. Bij de Leidsche Spaarbank is in Ja nuari ingelegd 1240.179,37 en terugbetaald f215.830,36, terwijl 111 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 81 boekjes geheel wer den uitbetaald. Het tegoed der 16.244 inleg gers bedroeg einde Januari f 5.358.165,49; hieronder begrepen de bijgeschreven rente over het jaar 1923, In een gisteravond in het Nutsgebouw alhier gehouden vergadering van de Christe lijke Middenstandsvereeniging, afdeeling Leiden, welke gepresideerd werd door den heer J. van der Steen, werd besloten den 21slen Februari a s. het eerste lustrum op I eenigszins feestelijke wijze te herdenken. 1 Er werd een commissie benoemd, die deze plannen zal uitwerken. Medegedeeld weid, dat in de plaats van den heer Israël als secretaris was aangewe- I zen de heer M. Ziegelaar, in wiens plaats als penningmeester gekozen was de heer I K, Wi^inga. De aftredende bestuursleden werden met algemeene stemmen herkozen. Door de daarvoor benoemde commissie was een lijvig dossier samengesteld en ver zonden om le komen lot werklijdverrui- ming. Betreffende de classificatie van de Onge vallenwet^ waren tol heden geen klachten ingekomen. De secre' iris sleld zich alsnog beschikbaar om eventueele klachlen aan het hoofdbestuur over le brengen. Door den voorzitter werden belangrijke mededeelingen gedaan over het werken der Kamer van Koophandel. Gisteravond hield de Kinderkerk- Vereeniging „Phebe" haar tweeden ouder avond in het gebouw „Phebe", Oude-Vest no. 91. De zaal was flink bezet en had door het plaatsen van bloemen op de tafeltjes een vroolijk aanzien. De Voorzitter, de heer J. Stigter, heette de aanwezigen hartelijk welkom en in het bij zonder den heer Fr. Kriek, die zoo goed was, dezen avond cello-muzick te doen hooren. Daarna gat de heer Fr. Kriek zijn eerste stukje op de cello, „Sarabande" van G. F. Miindes, begeleidend met orgelmuziek van den heer J. Kriek. Vervolgens hield de heer W. F. van der Burg een voordracht, getiteld „Het Ileksen- lied", verdienstelijk gegeven en waarnaar aandachtig werd geluisterd. De Voorzitter behandelde hierna: lo. den arbeid in 't algemeen2o. de opvoeding van het kind; 3o. den arbeid onder de kinderen. Hierna deelde hij. mede, dat op de laatst gehouden ledenvergadering besloten is, een jongensvereeniging op te richten, waarvan de eerste vergadering zal plaats hebben op Zaterdag 9 Februari a.s., 's namiddags, in het gebouw „Phebe". Na deze medeedeeling ging men over lot het gebruiken van versnaperingen. Na de pauze hield de heer D. J. van Wei zen een voordracht, getiteld „Het kind in het graf". Ook deze voordracht slaagde uit stekend en er werd flink geapplaudisseerd. De heer W. Brakshoven hield een voor dracht, getiteld „Jezus in de herberg ver kondigd", welke eveneens in den smaak der aanwezigen viel. Tusschen elk nummer werd orgel- en cello-muziek ten gehoore gebracht. De Voorzitter dankte de aanwezigen voor hun komst en hoopte, dat hel doei van de bijeenkomst, zooals hierboven aangegeven, zal bereikt zijn en zeide in het bijzonder dank aan den heer Fr. Kriek, voor zijn be reidwilligheid en voor zijn mooie muziek. Hij hoopte, dat hij ook een volgende maal bereid zal zijn lot het welslagen van de bij eenkomst mede le werken. (Applaus). Hierna sloot de Voorzitter de vergadering met dankgebed. In het Universiteitsgebouw Kloksleeg 23, Leiden, hield prof. J. F. Verhaar, van Warmond, gisteravond een voordracht over „De Liefde Gods". Na verband gelegd fe hebben lusschen deze cn de voorafgegane voordracht, gaf spr. in zijn eerste deel een wijsgeerige analyse van de liefde in 't algemeen, om van daar uit in zijn tweede deel op te stijgen tot dc ontvouwing van de natuurlijke Godsliefde, welke gebaseerd is op de nauwe eenheid tusschen Schepper en schepsel Tevens werd in den breede uileen gezet, in welk verband de liefde tot zich zelf en de naastenliefde staan tot de natuurlijke Godsliefde. In het derde deel werd een religieus psy chologische analyse gegeven der bovenna tuurlijke Godslielde, zooals deze op grond van Gods openbaringen door do B K Kerk geleerd wordt. In de bovennatuurlijke ver houding van den mensch lot God. als Ver losser en Heiligmaker, slijgt de Godsliefde tot ongekende hoogte, wijl zij steunt op en voert tot de allerinnigste vereeniging van God en mcnsch, vooral door de heiligmakendc ge nade, waardoor wij „deelachtig worden aan de Goddelijke natuur" (II Pet. 1 4! en te vens kind van God en erfgenamen des He mels (Rom. 8 1516), ja zelfs „tempels van den levenden God" (II Cor. G 1G, vgl. Joes. 14 23). In deze bovennatuurlijke Godsliefde ligt tevens de hoogste liefde voor zichzelf beslo ten, wijl zij ons voert tot persoonlijke geluk zaligheid, maar tegelijkertijd is mol de Gods liefde een supernatureele naastenliefde nood zakelijk verbonden, wijl alle menschendoor liefde Gods een mystieke eenheid vormen, eikaars broeders en zusters zijn in den God- mensch jegens Chri9tus. Vandaar dan, dat, volgens de II. Schrift zelve de bovennatuur lijke Godsliefde zonder naastenliefde onbe staanbaar is en geen naastenliefde mogelijk is zonder God In den breede werd ontvouwd de heerlijke werkdadigheid dier sublieme naastenliefde der Katholieke Kerk, voor huisgezin en maatschappij, en aangetoond, dat daarom de huidige wereld zoo arm is aan mcnschen- llefde, omdat de Godsliefde ontbreekt, zooals Christus die heeft gepredikt en de Katho lieke Kerk die gedurende ale eeuwen tot op onze dagen verkondigt. Met het voorlezen van het Paulinische liefdelied uit I Cor. 13 18, werd deze voordracht gesloten. De gisteren door den Leidsehen Chris- telijken Besturenbond gehouden sehaatcol- lecte heeft f 688.52 opgebracht Dinsdag 5 Februari a.s. Iioopf de R.-K. Gem. Zangverecniging „Pulchri Studio" haar eerste uitvoering te geven in do Stads- BINNENLAND. Begrafenis van den Leidsehen oud-hoor leeraar dr. J. J. Hartman. Aan den Leidsehen hoogleeraar dr. J. W Muller is opgedragen het voortgezet onder* wijs in Ned. taal en letteren aan Prinses Juliana. Adres van het Verhond van Ned. Fabric kantenvereenigingen aan den Minister van Arbeid over de Arbeidswet 1919. Kennisgeving van den Minister van Arbeid inzake Vereenigingen op bet gebied der In- bercnlose-bestrijding. De Verzekeringsraad wordt niet opgclie- BUITENLAND. De schadevergoedingen van meer da* één millioen francs, in het verwoeste gebied van Frankrijk toegekend, znlte herzien worden. Wijziging in den 8-urendag in België, jl De plannen der nienwe Engelsche regce ring Mc Donald. Mnssolini over het socialisme. De Japansche Landdag onder groole wan ordelijkheden ontbonden. zaal. Alhoewel de Vereeniging nog maai kort bestaat, heeft zij onder leiding van haar directeur, den heer Th. van Niekerk, zóó gestudeerd, dat zij het nu reeds aan durft een uitvoering te geven. Verder zullen dien avond medewerking verleenon het gunstig bekend slaande „Adriani-Ensembla" uit Don Hang. dat hior al ooniga malen coc- cesvol is opgelreden, alsmede het „Rcsidea- tie-Strijkje", bij velen ook niet onbekend. Zie de advertentie! Aan de N. V. Rijniandsche Belonbouw- Mij. alhier is opgedragen de bouw van een watertoren te Hiliegom voor f85.850 en een watertoren to Sassenheim voor f 52.598. Aangifte is gedaan dat een hand- wagen uit de Nanniestraal is weggenomen. Door v. V. is geklaagd, dat zijn vroe gere patroon D. zijn kleeren en een deken, die daar nog waren, heeft verbrand. Op de markt is hedenmorgen op ver zoek van den eigenaar J. v. d. B., uit Bode-, graven door de politie een koe doodgescho ten, welk dier woest geworden was. Het cadaver is naar het Slachthuis ver voerd. Er loopen geruchten door de stad, dat er een staking zou dreigen bij de firma N. V. Scheepsbouw- en Reparafiewcrf „Do. Hoop", v.h. Gebrs. Boot, Lage-Rijndijk al hier, wegens een aangekondigdo loonsver laging van 10 pCt. Wij hebben ons lot de hofrokken firma' gewend, die ons mededeelde, dat zij het ge rucht ook gehoord had, maar hot als uit de lucht gegrepen beschouwde. Voor hetgeen wij er van mededeelden, wilde zij geencrlei verantwoordelijkheid dragen. Wij wendden ons daarop tot het bestuur van den Metaalbewerkcrsbond alhier. Ook daar werden wij niet veel wijzer. Alleen vernamen wij daar, dat het bestuur juist een conferentie met de directie der firma had aangevraagd. Er schijnt dus toch wel iets op til te zijn. De te Leiden cn in den omtrek zeer bekende firma J. M. Meijers, in manufac turen en confectie, Haarlemmerstraat 100, viert dezer dagen haar tienjarig beslaan. Do firma heeft in deze lien jaren zich er goed welen in te werken. Verschillende factoren hebben daartoe samengewerkt. In de eerste plaats de ondernemingsgeest der firmanten. Men moet tegenwoordig wat durven aan te pakken. Verder goede kwaliteit van de voor radige goederen, groote sortcering, prompte bediening en vooral ook.... voordeelige prijzen. Wie ziet daar tegenwoordig niet naar! En daarvoor heeft do firma gedurende haar heslaan doorslaand bewij3 gegeven hel le kunnen. Maar eindelijk moet ook nog als een niet te versmaden factor worden ge noemd: de kunst om reclame te maken. Daar kan de winkelier en zakenman niet meer buiten. En wie er den slag van heett reclame te maken, die krijgt ongetwijfeld een grootcn voorsprong. Dat de heer Meijers er den slag van heeft, blijkt al uit de wijze, waarop hij dit tweed», lustrum ook met zijn klanten cn het pu bliek viert. Men leze maar eens do adver tenties in ons blad. Daardoor opgewekt, hebben wij persoon lijk een bezoek aan de firma gebracht ea wij zijn in alles, wat wij boven neer schre ven bevestigd geworden. De groole winkel wij hebben dien heH

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1