Na de rust hetzelfde spelletje. Quick-Boys wordt weer gelieel ingesloten en komt slechts zeer sporadisch over de helft. Niets mag de withemden echter baten. Hoe zij ook aanvallen, de score blijft gelijk, gedeel telijk ook door de hechte achterhoede van Je Kalwijkers. Dan probeeren de R. C. L.'ers het met verre schoten, en eenige goede ichoten van den mid-half Pont, die uitste kend speelde gaan rakelings over. Onder '.rooten drang op het Quick-Boys-doel komt dan het einde. R. C. L. UILeidsche Boys IU. Als scheidsrechter Vogelenzang de spelers \n het veld fluit, blijkt, dat R. C. L. 9 man nee/t, terwijl Leidsche Boys 6 man sterk is. Fluks wordt een L. B.-adspirant. die aan het lijntje slaat, tot voetballer verheven en dan laat de scheidsrechter, die blijkbaar niet weet, dat met ten minste 8 man ge- ?peeld moet worden (art. 54 regl. L. V. B.l, beginnen. Leidsche Boys heeft den sterken wind mee en oefent grooten druk uit op het R. G. L.-doel en weet ook spoedig te doel punten. Het spel is het aankijken niet waard mede door het veld, dat bij de doelen op een modderpoel gaat lijken, terwijl ook de spe lers in evenredigheid van lint veranderen. R. C. L. maakt voor rust één en L. B. nog 8 doelpunten (14), waarvan één speciale rermelding verdient. Een der paars-wilten *endt een schuiver in in den hoek, onbe reikbaar voor den keeper. De scheidsrechter fluit voor goal. maar ziet.... de bal blijft precies op de doellijn in den modder steken tot groote verwondering van vriend en rijand. De keeper weet den bal weg te wer ken. maar de goal wordt toch toegekend. Na rust weer hetzelfde spel. Alleen wordt nu 't L.B.-doel bekogelt. Een R.C.L.'er haalt dan den hal juist van de achterlijn en zet voor, waaruit gedoelpunt wordt. De keeper Ivan L. B., die meende te constateeren dal de bal achter was geweest, verlaat dan bij 1 wijze van protest het veld1 Dan eindigt het drama, omdat er nu nog echts zes spelers van L. B. in het veld rijn. waarom de scheidsrechler den wed strijd staakt. OostenrijkItalië. De wedstrijd Oosten rijk-I talie, welke gis teren te Genua plaats vond, is met 40 door Oostenrijk gewonnen. KORFBAIL Uitslagen. Xïm W. I. N. ReadyExcelsior 24. W. I. Z.: Vitesse (L.)—O. S. C. R. H. S V.—Dordrecht 3—7. O. I. A.: E. K. C. A.Noviomagum 42. O. S. C. R. 2 verl. ptn. w. n, o: Overzicht. Nog niet alle vorst was uit den grond, zoodat de meeste velden onbespeelbaar wa ren. Zooals we verwacht hadden was het Vifesse-veld in zeer goeden staal (altijd na Jeen vorst), maar nu had O. S. G. R. de be leefdheid om een half uur voor tijd af te 'seinen. Ze had natuurlijk op een telegram jvan afkeuring gerekend en toen dit niet [kwam, maar afgeschreven. Een onnoodig verloren Zondag voor Leiden dus. Het Houtruslterrein in Den Haag was ,'y.atuurlijk goed bespeelbaar, zoodat H. S V.Dordrecht kon plaats hebben. Het werd 'echter een 73 zege voor Dordrecht, zoo als we wel verwacht hadden. In het NooTden zorgde Excelsior voor de verrassing door Ready met 42 te slaan, waardoor Hercules en Ready de twee ge vaarlijke plaatsen innemen. In het Oosten alleen E. K. C. A.Novio magum, waarin K. C. A. nu eens niet met zooveel verschil won. Het werd maar 42, waardoor bovendien E. IC. C. A een stapje nader tot het kampioenschap kwam. ATHLETIEK. De vergadering der N. A. U. Gisteren is le Utrecht de jaarlijksche al- 'gemeene vergadering gehouden van de Ne- /terlandsche Alhletiek Unie. De voorzitter, kapitein R SV. Scharroo, hield een .openings i rede, waarin hij o.a. vaststelde, dat de N. A. U. ook als organisatie op internationaal gebied meetelt. Spreker heeft alle hoop, dat straks in Parijs zeker 1 of 2 Nederlandscho juryleden zitting zullen nemen. Het zwarte punt in de organisatie van de N. A. U. wordt gevormd door de financiën. De subsidie van f 1750 van het departement van Onderwijs, later teruggebracht op f850, prijkt thans nis memoriepost op de begrooting, wat zeggen wil, dat er dit jaar niets uit die richting to verwachten valt. Toch is er, naar spreker'a overtuiging, ondanks deze weinig bemoedi gende feiten, geen reden om te wanhopen. In de N. A. U. heerscht een mooie geest, een geest, die, naar het bekende voorbeeld van de oude Grieken, die ook lijden van ernstigu inzinking te boven wisten te komen, het al lerbeste voor de toekomst doet hopen (ap plaus). Hierna werd een aanvang gemaakt met de behandeling van de agenda. Het uitgebreide, inmiddels gepubliceerde, jaarverslag van den secretaris-penning meester, den heer J. M. Hardeman, werd na langdurige besprekingen, die in hoofdzaak betrekking hadden op tal van kleine onder deel en, onder dankzegging voor het veelom? vattende werk, goedgekeurd. Van alle kan ten mocht de heer Hardeman den dank der afgevaardigden in ontvangst nemen als blijk van waardeering voor het zeer vele, dat hij voor de N. A. U. nu reeds jaren doet. De kascommissie, bestaande uit de heeren Rannes, Labruyère en Van der Lee, advi seerde tot het verleenen van décharge aan den penningmeester, waarmede zich de ver gadering vereenigde. De begrooting voor 1924 werd in ontvangst ^n uitgaaf vastgesteld tot een bedrag van 4000 gulden. De hierop volgende bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de heeren P. W. Schar i roo, J. M. Hardeman en W. A. Deenen, on derscheidenlijk als voorzitter, secretaris i penningmeester en onder-voorzitter bij ac clamatie werden herkozen. Als commissaris weden herkozen de heeren J. C. Wartena, J. H. de Wolff, H. N. van Leeuwen en H. Vuyk. In de plaats van de heeren Jhr. F. 3. A. Calkoen, die bedankt had en G. J. M. Büff werden gekozen de heeren C. E. v. d. Meulen, Groningen en F. v. d. Ven, Venlo. De behandeling van de reglementswijzi gingen vorderde geruimen tijd van de ver gadering. De voorstellen van het bestuur werden alle goedgekeurd een voorstel van Olympia, te Gouda, werd, na verkregen ad- yies van het bestuur, ingetrokken. Hierop kwamen in behandeling de aan gekondigde voorstellen van den heer A. J. Bronkhorst. Goedgekeurd werd het voorstel om de kas'-t commissie te doen vervangen door een fi- nancieele commissie, welke ten minste twee maal per jaar een uitvoerig rapport zal uit brengen over de financiën van de N. A. U. Aan haar zal tevens opgedragen worden het bestuur van de N. A. U. van advies te diei nen ten opzichte Yan alle kwesties van fi- r.ancieelen aard en dus ook van de begroo ting. De financioele commissie controleert verder het beheer van den secretaris-pen* ningmeester. Een ander voorstel-Bronkhorstde toege treden vereenigingen en bonden zijn ver plicht jaarlijks een duidelijk overzicht van hun financiën te verstrekken aan het be stuur der N. A. U., ondervond zeer veel be zwaren uit de vergadering. Ten slotte werd het verworpen. Een paar andere voorstellen, van minder belang, konden evenmin in den voorgedra* gen vorm een meerderheid vinden. De vereeniging V. C. S. (Den Haag) werd wegens wanbetaling geroyeerd, echter met dien verstande, zulks naar aanleiding van gehouden besprekingen in de vergade ring dat zij 14 dagen gelegenheid krijgt haar schuld aan te zuiveren. De leden van de Technische Commissie, de heeren II. N. van Leeuwen, G. A. Burger, J. II. van Dijk, C. F. Kellenbach en J. W. Meijer, werden allen herkozen. Een paar voorstellen van de Haagsche Athleliekvereeniging, welke door het be- sluur ten sterkste werden ontraden, konden op dien grond geen meerderheid vinden. Ook werd het derde voorstel van dezelfde ver eeniging, strekkende om het besluit om in Den Haag geen toestemming meer te geven voor deelneming van niel-A. N. U.-leden aa> veldloopen in te trekken, verworpen. Vervolgens aanvaardde de vergadering dt door de vereeniging De Spartaan te Rotter dam uitgesproken wenschelijkheid om alle aangesloten vereenigingen bij eventueele uit schrijving van athletiekwedstrijden ook het nummer touwtrekken in te lasschen, hetzij in ploegen of persoonlijk. De vereeniging- A. A. C., Amsterdam, had voorgesteld, te doen besluiten, dat leden van aangesloten vereenigingen slechts voor die vereeniging op erkende wedstrijden, zoowel in het binnen- als buitenland, die gevestigd in de plaats waar de leden zich metterwoon gevestigd hebben, kunnen uitkomen, tenzij de betrokken vereenigingsbesturen in overleg met dat der N. A. U. dispensatie meenen te moeten verleenen. In de toelichting werd er op gewezen, dat het herhaaldelijk voorkomt, dat leden van een vereeniging naar een andere club over gaan, waarmede gedoeld wordt op verkapt professionalisme. Ten einde aan deze wan* verhoudingen een einde te maken en tevens ook om kleine, niet-Iinancieel-krachtige ver eenigingen voor ondergang te behoeden, meende A. A. C. bovengenoemden maatregel in toepassing te moeten brengen. Het voorstel ondervond van verschillende zijden ernstige tegenkanting. De heer Streng- holt wenschte de athleten niet aan banden te leggen, althans stellig niet op jilgemeene en vage aanduidingen. Daarom verzocht spreker om welomschreven, concrete feiten. De heer Spaarwater, van de A. A. G., wei gerde bepaalde feiten te noemen, maar er kende toch dat zijn voorstel steunde op be staande ongure praktijken. De voorzitter protesteerde met klem tegen een dergelijke houding en sommeerde den beschuldiger hij het bestuur met bewijzen te komen. Deze beloofde hierna aan het ver zoek te zullen voldoen. De Twentsche Athletiekbond had een drie-, tal voorstellen ingediend, waarvan het eerste geen meerderheid kon verwerven. De behandeling van het tweede voorstel heeft heel wat stof doen opwaaien. Het luidt als, volg! Er worde en reisfonds gevormd door de N. A. U. in samenwerking met de erkende bonden, waaruit de athleten, dies zijn aangewezen om deel te nemen aan de wedstrijden van de nationale kampioen-i schappen, een tegemoetkoming in de rei»* kosten ontvangen. De voorzitter heeft met klem van woorden tegen den geest van dit voorstel stelling genomen. Hij deed dit ge-, heel persoonlijk, niet als leider, zonder rug gespraak met zijn medebestuurders, wier meening hij op dit punt volstrekt niet kende. Hij achtte aanneming van het voorstel gelijk staan met het doen van de eerste stappen op den weg, die naar het verkapte professiona lisme leiden moet, een uitlating, die uit de vergadering tal van bestrijders in het geweer brachten. Nadat ten slotte werd medegedeeld, dat, het geen nut kon hebben op deze vergade ring van gedachten te wisselen over het be^ grip amateurisme of professionalisnle, ook al hierom, omdat te zijner tijd dit vraagstuk apart een onderwerp van beraadslaging zal uitmaken, werd besloten een commissie te benoemen, die deze zaak, n.l. die van het reisfonds, voor het volgende jaar aanhangig zal maken. Het hoofdmotief hierover was. dat er dit jaar met het oog op de Olympische Spelen, van de toepassing van het reisfonds toch wel niet veel zal komen. Het slot van de vergadering was» gewijd aan de Olympische Spelen, meer speciaal aan het onder de oogen zien van de vraag hoe men aan de benoodigde gelden voor een behoorlijke afvaardiging zal komen. De voorzitter stelde vast, dat Nederland het eenige land is waar men, in financieelen zin gesproken, niet het minste voelt voor een waardig en sportief ophouden van de staats- eer, Lij welke houding het optreden van lan den als Zweden, België, Zwitserland, ja zelfs landen met een zeer lage valuta wel heel sterk afsteekt. Om die reden moet men zich zelf helpen. Een voorstel Haarlem het be stuur der N. A. U. heffe zoowel over 1923 als 1924 een hoofdelijk en omslag van f 0.25 per lid met een maximum van f 15 per ver eeniging, werd goedgekeurd, echter met dien verstande, dat het bestuur de volle vrijheid heeft om in speciale gevallen vereenigingen voor het betalen van den hoofdelijken om-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 13