No. 10586. DINSDAG 15 JANUARI Anno 1924 Officii K?.nnisneving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD \V PRIJS DER ADVERTENTIES: 80 Cis per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prij». Kleine AdvertentiEn, nUsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer# voor Directie on Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per 8 maanden f S.85. per week ZO.IR Bullen Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week rhwr„0.I8, Franco per post 2.85 4" portokosten. Bit nummer besteat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkcl, Vischmarkt 18, lel. 1225 is WOENSDAG ver krijgbaar SCHEL VISCH a 10.22—10.32, SCHOL a f 0.32—1018, KABELJAUW a 10.44, TARBOT a 10.65 per pond en VOLLE HARING a 4'/».cent per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 15 Januari 1924. Maatschappij voor Toonkunst. Utrechtsch Stedelijk Orkest. Het concertseizoen van de Maatschappij yoor Toonkunst te Leiden is gisteravond in geleid met een concert, dat gegeven werd door het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Naast zeer vele goede eigenschappen heeft genoemd orkest deze buitengewone, sympathieke ;eïgenschap, om dikwijls werken van nieuwere en van de allernieuwste meesters in studie te nemen en op een programma te plaatsen. Vaak moet men in ons land, wil men kennis maken met de moderne com posities, daarvoor naar Utrecht reizen, waar onder de schitterende leiding van Evert Cor- nelis veel nieuws wordt ten gehoore ge bracht. Het programma van gisteravond was ook [opgesteld in dien geest en daarom alleszins interessant te noemen. Met uitzondering van een suite van den ouden Franschen meester Rameau in een bewerking van den Belg Gevaert, en de Dance Macabre van Saint-Saëns, werden niets dan nieuwe werken uitgevoerd. Bovengemelde suite, die uit de opera „Castor et Pollux" is, is M sierlijkheid. In al deze korte- dansen, uitgevoerd met orkest, in de toen ten tijde gebruikelijke kleinere bezetting, ziet r.ien den Franschen tijd van Louis XV herleven. De tijd met zijn hoffe lijkheid en zijn groote weelde. In gedachten ziet men mannetjes en vrouwtjes in Sak sisch porselein dansen op deze zoo precieuze muziek. Geheel anders doet hierna het voorspel tot de derde acte uit Marsyas van Alph. Diepenhrock. Hier zijn wij in onzen tijd; den tijd, waarin vele middelen den compo nist ten dienste staan, om zijn gedachten uit te drukken. Hier geen dans zonder meer; maar nu een compositie, die iets voorstelt. Prachtig is de stemming van de steeds door strijkende melodie in de eerste viool in zijn rustig, doch steeds stijgend voortgaan, dwin gend tot aanhooren, waardoor soms het korte motief klinkt van de blaasinstrumenten. Volgde hierop Debussy's Marche écossaise sur un thème populaire". Krachtig en kleur rijk is de melodie bewerkt, zoodat' men als het ware den Schot stap voor stap kan vol gen. Na de pauze Saint Saëns met zijn be kende en beminde „Dance macabre". Na twaalf doffe slagen komen met één slag de geesten in beweging, geïllustreerd in fan tastische, wild wordende motieven, overge nomen, voortgezet en bewerkt door de ver schillende instrumenten, totdat de klok één slaat .waarna even plotseling als zij geko men is de stemming omdraait en een rus tige melodie in de eerste viool ons in een paar Satzen naar het slot voert. Met Schafer's „Suite Fastorale" werd be sloten. Zeer sterk naar voren ligt in deze suite het landelijke karakter. In eenvoudige harmonisatie is de eenvoudige melodie be werkt in de verschillende deelen. Deze Suite heeft daarom ook weer niets gemeen met de hierboven genoemde programma muziek van Saint Saëns en Diepenhrock (die de uitgevoerde muziek schreef bij B. Verhagen's Marsyas of de betooverde bron). Forsch zet het allegro in, om, plotseling af gebroken, over te gaan in het zangen* nalrices cn vertegenwoordigers van zuster verenigingen. Verder vulden leden en genoodigden de zaal, waarin reeds vóór de opening een op gewekte stemming heerschtc, dank zij het zeer goede strijkje, hetwelk zich den gehee- len avond op uitnemende wijze van zijn taak kweet. Flink op li£ wat bij liefliebberijvereeni- gingen slechts zelden het geval is, opende de voorzitter, de heer M. Galjaard, de bijeen komst met een hartelijk welkomstwoord, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de eere-voorzitter, die in het afgeloopen jaar weder in zoo ruime mate blijk had gegeven, dat de belangen der Vereeniging hem ter harte gaan. Verder richtte hij zich tot het bestuur der afdeeling Leiden van de Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde en de vertegenwoordigers van de Leidsche Tuin- derspatroonsvereeniging, wier tegenwoordig heid op hoogen prijs werd gesteld. Over de opkomst sprak hij namens het be stuur zijn voldoening uit en het deed hem genoegen, dat de Vereeniging weder heeft mogen rekenen op den steun van de tooneel- club „Onder Ons", wier leden gerecruteerd zijn uit die der Vereeniging zelve. Een jaarverslag wilde spr. hier niet uit brengen. Alleen deelde hij mede, dat het le dental in 1923 was teruggeloopen van 100 tot 91, wat hem aanleiding gaf aan te drin gen om zich op te geven als lid of donateur of donatrice, er op wijzende, dat de gewone vergaderingen worden aangewend tot ver meerdering der kennis op het gebied van planten en bloemen, door het behandelen van vraagpunten, het laten optreden van sprekers en het houden van kweekwedstrij- den. Zoo heeft de Vereeniging een ruim ar beidsveld te bearbeiden en zij kan dat met te meer succes doen, wanneer velen haar steunen. De voorzitter besloot zijn luid toegejuichte toespraak met al de aanwezigen een genoeg lijken avond toe te wenschen. Hierna ging, na een korte rustpoos, het doek op en „Onder Ons" verlqondee op recht doek op en „Onder Ons" vertoonde op recht spel van Jac. de Vos, getiteld: „Terug van den Congo." Er ontwikkelen zich in dit vlot verloo pend stuk door een samenloop van omstan digheden allerlei misverstanden en vergis singen, die niet alleen jaloezie verwekken, doch een oogenblik huwelijksgeluk en kui selijken vrede van twee gezinnen dreigen te verstoren. Het kwam. zooals op het tooneel meestal het geval is, gelukkig weer terecht. Als het in werkelijkheid zoo gebeurde, zou het dit ter waarschuwing aan echtelieden in de zaal wel eens minder goed kunnen af- loopen. Maar deze dilettanten speelden hun rol dan ook uitnemend. Het publiek had er, recht schik in en juichte de spelers harte lijk toe. Vóór de pauze werd nog door Jansie, de dienstbode, en een milicien „Vrijage op commando" gegeven, waarmede dit twee tal een welverdiend succes behaalde. Na de pauze volgden nog: „Een serenade" (voordracht voor heer en dame), een dol kluchtspel: „Hannes wordt ingekwartierd" getiteld, en „Mie en Koo", ook voorgedra gen door een heer en een dame. Ook deze stukken vielen bij de aanwezi gen buitengewoon in den smaak. Aan het eind werd de club en vooral haar leider, den heer J. Lagerberg, een ware ovatie gebracht. Na afloop volgde, zooals hij al deze ge legenheden, een opgewekt bal. Vooraf ech ter riep de voorzitter de tooneelclub een tot weerziens toe. In de pauze had de traditioneele collecte ten behoeve van „Schoolkindervoeding en -kleeding" plaats, die het aardige sommetje van f 20 opbracht. Het is een in alle opzichten geslaagd jaarfeest geweest, waarop de Vereeniging met trots kan terugzien. De bij het 6de reg. veld-arlillerie be noemde reserve-2de-luitenanls zijn hier be- eedigd en in functie gesteld. 0...e. Door het bestuur der Woningbouwver- quasi andante. Dan volgt het van rhythrae i eeniging „Tuinstadwijk" (architect Jac. van iiine mesto Wflnrnn xt-ii v.,i 1 rlo-p Ï-Toxr/Tar^ ki fijne mesto, waarna vrij komen «aan het zeldzaam aardig gevonden finale, waarin de donkere melodie op de beide laatste tellen van de maat staccato begeleid wordt door de rest van de instrumenten. Het orkest bad met de vertolking van de verschillende werken bij het publiek veel succes. Terecht liet Evert Cornelia zijn con certmeester Francis Koene telkenmale dee len in den hem toegezwaaiden lof. Tuiniers- en Bloemislenvereeniging „Door Eendracht Verbonden". Elk jaar houdt bovengenoemde Vereeni ging, welke zich overigens interesseert voor de belangen van het vak, een avondfeest, waarbij zij genoeglijk hoogtij viert. Het was gisteravond al het 34ste jaarfeest, dat de I ereeniging organiseerde, en de stemming was al weer even opgewekt als voorgaande jaren. De groote zaal van „Zomerzorg" was (eheel vol. Vóór het looncel prijkte (usschen groene palmen het mooie vaandel der Vereeniging Aan de besluurslafel zaten het volledig be stuur en daarvoor de eerevoorzitter en diens eclUgenoote, de heer en mevrouw Jan Kriest, me. een aantal eere-leden, donateurs en do der Heyden) werd heden in het café-restau rant „Den Burcht" aanbesteed het bouwen van 71 beneden, met 71 bovenwoningen, ter uitbreiding van het bestaande woningcom plex aan de Heerenstraat alhier, inbegrepen het dempen van een sloot en het ophoogen van het terrein, in één perceel. Het aantal inschrijvingen bedroeg 23, n.I. van J. van Iterson, Rijnsburg, voor f586.000; P. .1. Lemmers, Rotterdam, voor f 582.000 Gebrs. Kokxhoorn, Voorburg, voor f563.000; Gebre. Bol, Rotterdam, voor f 550.000 N.V. Technisch Bureau v/h. Rutgers, Warmond voor f 546.600 A. Boelen en C. van Ees teren, Alblasserdam, voor f 537.200 Gebrs. A. en J. den Ouden, Alphen en Oegstgeest voor f 529.000 P. van 't Weer, Bussumi voor f 528.000 J. Bergshoek, Alphen, voor f 522.000; A. Seger, Nijmegen, voor f 521 000 M. v. d. Velden en J. de Jong, Rotterdam, voor f 620.000 G. W. Proper, Moerdijk, voor f 510.000 P. J. de Vries, Alkmaar, voor f 510.000R. Ypma, Hoorn, voor f 509.827 L. W. de Ruyter, Voorburg, voor f509.650 A. P. Bles, voor f 491.000 J W. van der Schoof, Tilburg, voor f 498.600 C. Viedeler, Bergen-op-Zoom, voor f 497.200 L Raaymakers, Wouw (N.-B.). voor f496.000; A. J. de Later.en'P. J. Meyer, voor f 416.500 C. M. W. van Emmerik, voor f415.000; Jac. Wamaar, voor f409.100 en N. Stikvoort voor f 385.500. Waar de plaatsnaam niet vermeld werd is dit Leiden. Een omissie willen we even verhelpen. Bij de opvoering van „De man uit de Grep pel", door de arbeiders-looneelvereeniging „D. O. S." Zondag in den Schouwburg ge geven, vroolijkte hel strijkensemble Euterpe de pauzes op en de wijze, waarop zij dat deed, verdient zeker, dat wij alsnog daar van gewagen, na dit eerst abusievelijk te hebben vergelen. Op de laatst gehouden vergadering van de 3-Octobcr-vereeniging werd na be spreking van do feestplannen ter gelegen heid van de 350-jarige herdenking van Lei den's Ontzet op 2, 3 en 4 October, door een der ontwerpers van deze rlannen dr. Van Wijk, verklaard, dat de Commissie bij na dere overweging tot de overtuiging was ge komen,-dat eenige wijzigingen noodig wa ren, met name wat het waterfeest aan den Zoeterwoudsche-Singel betrof. Naar wij vernemen heeft de Commissie thans een gewijzigd plan bij het bestuur der 3-October-vereeniging ingediend, dat thans door het bestuur wordt overwogen. We herinneren er nog eens aan, dat ook de leden het recht hebben feestplannen of onderdeelen er van bij het bestuur in ie dienen. De definitieve vaststelling heeft eerst in de Meivergadering plaat9. Tijdens het gemaskerd bal van den heer J. de Lange, dat Zaterdagavond plaats had in den foyer der Stadszaal, werden door mej. L. van den Akker, lid van de Jeugd groep van de afdeeling Leiden en Omstre ken der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, bloemen verkocht, waarvan het ba tig saldo zou strekken om afgedragen te worden aan de Vereeniging Dierenbescher ming alhier, voor het bouwen van een stal voor de paarden van het woonwagenkamp aan den Lage-Morschweg. Het sympathieke doel, waarvan het lid zelf het initiatief had genomen, bleek bij velen zeer te worden toegejuicht; immers, door mej. Van den Ak ker kon aan den leider der Jeugdgroep een som worden afgedragen van f 22.70. Zeer zeker een mooi resultaat, dat dankbaar stemt, omdat er uit mag worden geconclu deerd, dat er velen in onze stad blijken te zijn, die voor het streven gevoelen. De bloe men waren tegen zeer verminderden prijs geleverd door den heer Koning, bloemist, Lokhorststraat, alhier. Gisteren zijn naar het politiebureau opgebracht twee honden, die bezig waren een schaap, toebehoorend aan zekeren U. te slachten aan den Morschweg. De boer, die op zoo'n eigenmachtig op treden niet gesteld was beeft op de honden geschoten en ze licht geraakt De slachters hooren aan T. de B., die de schade zal die nen te vergoeden. De zesjarige W. F. v. d. L., die zich gistermiddag nog op het ijs in de Rijnkade waagde, is er door gezakt. Zijn tienjarig broertje heeft den waaghals, die kopje onder ging, gered. Het ijs is niet meer vertrouwd en toch waagt de jeugd zich nog maar Een Duitsche vrouw is heden over de grens geleid. A. M. heeft aangifte gedaan, dat een portemonnaie met f 46 uit een jas in een werkplaats, waar hij deze had opgeborgen, is ontvreemd. De firma L. heeft aangifte gedaan van verduistering van zes stoelen door P. M. 't Betrelt een levering op afbetaling. De loonen bij de Spoorwegen. Gisteren werd in een der gebouwen van de hoofdadminiatratie der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht een conferentie ge houden tusschen de directie der Spoorwegen en de afgevaardigden van de Nederland sche Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel, den R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel ,,St. -Eaphaël", den Protestantsch-Christelijkbn Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel en den Neu tralen Bond van Spoorwegpersoneel. De Bond van Ambtenaren was niet vertegen woordigd. Na zeer uitvoerige besprekingen werd op alle punten overeenstemming bereikt, be halve op dat van den loon aftrek voor de 4de klasse-standplaatsen. De vakbonden wilden den standplaatsaftrek van 16 op 12 zien teruggebracht, terwijl de directie tot 14 wilde gaan. Hoewel de vakbonden er mee konden instemmen, dat de f 200.000, waarover het verschil liep, op andere wijze zou gevonden worden, wilde de directie daarop niet ingaan. Eveneens kon zij niet instemmen met een aftrek van 12 indien deze slechts zou gelden voor het in dienst zijnde personeel en dat dan het nieuwe personeel zou worden belast met den vollen aftrek van 16 Aangezien op dit punt geen overeenstemming kon worden verkre gen, zijn de zeer langdurige onderhandelin gen daarop afgestuit. Een nieuw ontwerp-Vlootwet ,,De Mab." bericht, dat de eenheid in do Katholieke fractie betreffende kwesties va-n practisohe politiek momenteel geheel hersteld is. Het moet in de bedoeling der Itegeering liggen, een nieuw ontwerp-Vlootwet in te dienen, waarin door enkele wijzigingen de vooroaamste bezwaren zouden worden ondervangen, welke van reohtsoho zijde in de Kamer tegen de oorspronkelijke wets- voordraoht werden gemaakt-. Tol" bijwoning van het diplomatiek diner ten Hove te 's-Gravcnhage, dat gister avond gegeven i&, waren uitgenoodigd allo hoofden van missiën, bij ons Hof geaccre diteerd, met hun dames. Verder waren aan wezig de Minister van Builenlandsche Zaken en mevrouw Van Karnebeek en eenige leden van de hofhouding. In het geheel namen 61 personen aan den maaltijd deel. Het diner was in de galerijzaai en werd opgeluisterd door de muziek van de Konin- klijke Militaire Kapel. De tafel was versierd met witte en paarse seringen en dubbele gele tulpen, welke bloemen alle in Neder land waren gekweekt. Gisteren hebben te Haarlem de auto bushouders vergaderd. Er werden plannen besproken, om te komen tot oprichting van een naamlooze vennootschap, waarin alle autobusondernemers in Haarlem en omge ving zouden worden opgenomen, opdat er een gecombineerde dienstregeling kan wor den opgemaakt. Het bestuur had een confe rentie met mr. Slingenberg als waarnemend burgemeester. Deze zegde voor zichzelf toe, dat als er een gecombineerde dienstregeling wordt ingevoerd, overwogen zal worden, eenige autobussen op de Groote Markt stand plaats te laten nemen. Verscheidene eigenaars van de pioe nen, welke op den Proeftuin eenige jaren zijn opgeplant geweest, hebben aan de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur als tegemoetkoming in de kosten, aan de verzorging der collectie verbonden, aangeboden de helft der netto opbrengst van de veiling, die zij in den af geloopen zomer hebben doen houden. Dit geschenk, een bedrag van f834.20, wordt gaarne aanvaard en aan de gevers, benevens de Vereeniging van Pioenenkweekers en -handelaren, welke het initiatief voor deze schenking heeft genomen, zal de dank der Vereeniging overgebracht worden. Het vraagstuk van de toepassing van de wet op de forensenbelasting voor bloembol- lenbedrijven, die gedeeltelijk in andere plaatsen dan de woonplaats van den kwee- ker-belaslingschuldige zijn gevestigd, werd in de bestuursvergadering uitvoerig bespro ken. In een volgende vergadering zal wor den vastgesteld welke slappen te dien aan zien zullen worden gedaan. Opnieuw zai bij de belastingautoriteiten in de bloembollenstreek aanhangig worden gemaakt de regeling van den aanslag van bloembollenkweekers in de Rijks-Inkom stenbelasting. Een commissie uit het Hoofd bestuur zal zich met het in 1921 gedane voorstel opnieuw met de inspecties in ver binding stellen. Aan den Minister van Waterstaat zal naar aanleiding van een vraag van de afd. Hille- gom op de laatste algemeene vergadering een adres worden gericht, waarin verzocht wordt om verbreeding van de bestraling in den Rijksweg van BennebroekLeiden, met het oog op het toenemend vorkeer en den zeer onvoldoenden toestand van dezen weg. BINNENLAND. Een Regeerinflsverklaring in de Twc-et!< Kamer. De loonen bij de Spoorwegen. De bespre* kingen tnsschen directie en vakbondsn af*, gestuit. Er wordt melding gemaakt van een nieuw ontwerp-Vlootwet. Louis Bouwmeesters eerste optieden na zijn ziekte te Amsterdam. BUITENLAND. De Engelsclic troonrede bij de openinf van het nieuwe Lagerhuis. De aanvang der werkzaamheden de? Commissie van Deskundigen. Engeland en Frankrijk inzake de Palts. Frankrijk neemt represailles in de Engelsche bezettingszone. Oproep tot steun aan de Dnitsche ar* beiders vanwege de Ecgelsche vakvereeni* gingen en Labour. Overeenkomst inzake Fiume? Is het tegenover het thans levende ge slacht geheel billijk, aangekochte en bouw- rijp gemaakte gronden in erfpacht uifc te geven „De Volkskr." verneemt nog omtrent de wyziging van do Pensioenwetten, dat het in het plan moet liggen de pensioen* storting met 4 te verhoogen, het jaar* percentage van 2 op 1% to brcngenv waardoor het maximum-pensioen niet be reikt zal worden in 35, maar in 40 jaren en een aanmerkelijke wijziging in de duwen-pensioenen aan te brengen. Bij resolutie van den Minister van Financiën is, met ingang van 1 Februari, de liquidatie van het Rijksbureau voor de distributie van graan en meel en van de bureaux der voormalige Regeerinscommis- sari8sen, belast met de Rijksgraanverzame- ling, voor geëindigd verklaard, en eervol ontslag verleend aan den liquidateur van voornoemdq bureaux, den heer J. W. Lu cas, met dankbetuiging voor de door hem in die functie bewezen diensten. Wijlen de heer S. Prins (Vrijheids bond) zal als lid der Prov. Staten van Noord-Holland worden opgevolgd door den heer G. G. Dekker, lid van den Raad van Purmerend. Bij de gisteravond gehouden verkiezing te Amsterdam, zijn de navolgende drietallen (Gezamenlijke Vriendenkringen) bij de Ned.- Herv. Gem. gekozen: Eerste drietal: ds. K. Hielkcma, Kampen; ds. W. Jörg, Harlingcn; ds. C. M. Luteyn, Rijnsburg. Tweede drietal: ds. J. Kooy, Broek-op- Langendijk; ds. J. M. Lammers, Nunspeet; ds. Ph. Peters, Warns. Onder voorzitterschap vad mr. S. J. L. van Aalten, uit Rotterdam, heeft Zon dag to Utrecht de Vereeniging van Vrijz.- dem. Gemeenteraadsleden een algemeen© ledenvergadering gehouden, die druk be zocht was. Uitvoerige en zeer geanimeerde bespre kingen werden gehouden over de volgends vraagpunten Hoever reikt de verplichting van do ge meentelijke overheid "tot onderhoud van wegen, die tot den openbaren dienst zijn bestemd, doch dio niet haar eigendom zijn 1 Is het bij progressieve schoolgeldheffing wenschelijk, het hoogste bedrag te bepalen hooger dan de gemiddelde kosten voor de gemeente, per leerling? Hoe moet onze houding zijn inzake sala risregeling voor hoogero en lagere gcmceifte- ambtenaren en werklieden? Hoe moet gehandeld worden ten opzichte van de gemeente-ontvangers, wier werk bij de tegenwoordige regeling tot een minimum is beperkt Welk standpunt moeten wij innemen in zake uitkeering aan crisis-werkloozen, a. bij productiéf werk, b. bij gemis daarvan Op 1 December 1923 werden 2868 we- duwenrenten en 4918 weezenrenten krach tens de Invaliditeitswet genoten. Op genoem-. den datum verkeerden krachtens artikel 373 dier wet 32.048 personen in het genot van een als vrucht van hun verzekering vorkre gen ouderdomsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 4201 personen een in- validiteilsrente, als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzeke ring, geregeld in de Ouderdomswet 1919, waren op vorengenoemden datum 70.830 personen in het genot van een al9 vrucht van hun verzekering verkregen ouderdoms rente van drie gulden per week. Schriftelijke vraag van den 'heer Ai< barda aan den Minister van Koloniën Is het juist, wat de dagbladen melden, dat drie hoofdbestuurders van de Iadische Onderofficiersvereeniging ,,Ons Aller Be lang" gestraft zijn met veertien dagen ka merarrest wegens hot rechtstreeje&ch zenden van een telegram aan den gouverneur-gene raal en het plaatsen van een artikel in het orgaan der vereeniging en in de Indische; Courant Zoo ja, wie heeft dan die straffen opgelegd 2. Op grond van welke wettelijke bepa ling kan aan militairen in Nederlandsch- Indië het recht worden ontzegd, zich met- klacht of verzoek rechtstreeks tot den gou verneur-generaal te richten 3. Heeft het beleid, door het Indische legerbestuur sedert het voorjaar van 1923 tegenover de OnderofficiersvereenigiDg ,,Ons Aller Belang" gevolgd, de goedkeu ring van den Minister Zoo neen, acht de Minister het dan niet noodig, zijnerzijds de Indische regeering te doen weten, dat matiging van dat beleid hem voorkomt wenschelijk te zijn De gewone audiënties van de Minister» van Marine, van Financiën en van .Water staat zullen deze week niet gehouden wor den. Een timmerman en een man* denmaker, beiden uit Huizen, zijn Zater dagavond om halfcén bij hun thuiskomst in bun huisje te Blaricum gearresteerd. Er was in dit huisje aan de Torenlaan, om acht uur dos avonds brand uitgebro ken, welke eohter spoedig gebluscht werd. Bij het ingesteld onderzoek bleek, dat op den vk>er oen bed, dat in de petroleum gedrenkt was, lag, waarop vier stoelen wa* ren geplaatst. Bovendien waren nog an* de re meubelen mot petroleum overgoten.- De beide verdachten hadden om halfdrie des middags het huis verlaten, terwijl d»

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1