No. 19583. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag II Januari. Derde Biad. Anno 1924. BINNENLAND. Begrafenis- Onderneming KEERËWEER UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. Spoorwegpersoneel. Gisteren is te Utrecht een buitengewone »lgemeene vergadering gehouden van den Prot. Christ. Bond van Spoor- en Tramper soneel, onder voorzitterschap van den heer J. Augusteijn, uit Zwolle. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat, in afwijking van het Rijksperso neel, de plannen voor loonsverlaging voor het spoorwegpersoneel zijn doorgezet. We zijn, aldus spr., in Den Haag misleid ge worden, want toen wij op 24 December bij den Minister waren, werd de wijziging van het R. D. V. al gedrukt; toen wist de directie de beslissing van den Minister al. Ten slotte wees spr. op de j.l. Maandag gehouden con ferentie, waaromtrent het resultaat rads be kend is. De penningmeester, de heer W. Belger, besprak daarna de herclassificatie. Scherp keurt spreker de houding in deze van den Minister van Waterstaat af. De directie weet wel wat zij wilmaar de Regeering lijkt een schip zonder roer. Op deze redevoeringen volgde een uitge breide discussie, waaraan een groot aantal afgevaardigden deelnamen. Betoogd werd, dat het inconsequent was van het hoofdbe stuur, om j.l. Maandag toch ter conferentie te gaan. Geprezen werd de houding van hei hoofdbestuur inzake de herclassificatie en de loonsverlaging. Scherp werd van verschil lende zijden de houding van de Regeering afgekeurd en men had moeten toonen, dat deze Regcering de meerderheid der arbeiders niet achter zich heeft. Met tal van voorbeel den werd aangetoond, dat op het platteland de levensomstandigheden niet goedkooper zijn dan in de steden, terwijl de belasting meermalen zelfs belangrijker hooger is. De voorzitter en de penningmeester beant woordden de sprekers en dienden een motie in, waarin de houding van den Bond tegen over de directie zou worden vastgelegd. Deze motie gaf aanleiding tot zeer felle besprekingen, daar er in stond, dat het ver trouwen van het personeel in de Regeermg, geschokt is en men van meening was, dat dit scherper geformuleerd moest worden. Ten slotte werd de motie met algemeene stemmen aldus vastgesteld: „De vergadering enz., gehoord de bespre kingen over de invoering eener vierde-klasse standplaats met een daaraan voor het spoor wegpersoneel verbonden loonaftrck van 10 pc!.; kennis genomen hebbende van de mede- deeling, dat in afwachting van de tot-stand- koming eener nieuwe loonregeling op 1 Ja nuari 192-1 van de bezoldiging van liet spoor wegpersonoel 10 pet. wordt ingehouden, waaraan de Minister van Waterstaat even eens zijn goedkeuring heeft gehecht; overwegende, dat meermalen door de Re geering is te kennen gegeven, dat ten aan zien van het spoorwegpersoneel geen nadee- ligcr maatregelen zullen worden getroffen dan voorliet Rijkspersoneel wenschelijk wor den geacht:* betreurt, dat, ondanks den in art. 3G van liet II. V. D. vastgestclden waarborg voor eenmaal toegekend loon in een tijd van 18 maanden de inkomsten van liet spoorweg personeel tol driemaal zeer belangrijk wer den verminderd; protesteert tegen do door de Regeering aangenomen houding, waardoor een geest van verbittering bij liet personeel is ontstaan en liet vertrouwen in eenmaal gedane uit spraken der Regeering zeer ernstig is ge schokt; draagt liet hoofdbestuur op. nu de beslis sing van den Minister van Waterstaat en Rcgecriug gevallen is, zoo mogelijk in over leg met de andere personecl-organisatie met de directie in verdere onderhandeling te treden tot het treilen van zoodanige maat regelen dat de in uitzicht gestelde 10 pet. loonsverlaging zal worden verminderd; spreekt den wensch uit, dat bij de verdere bespreking met de directie op 11 Januari overeenstemming zal kunnen worden ver kregen en aan de belangen van de vierde klassers en het wcrkplaalspersonecl aan dacht zal worden geschonken in dozen zin, dat rekening zal worden gehouden met de loonsverlaging, die deze categorieën reeds hebben ondergaan; en besluit het volle vertrouwen in de lei ding der organisatie te stellen". De vergadering ging vervolgens over in huishoudelijke zilling. Jhr mr. J. H. van Reencn, de presi dent van de Alg. Rekenkamer, is Woens dag op liet Voorhout in Den Haag door de gladheid gevallen. Hij kreeg een v.ondje aan het hoofd, maar overigens liep het ge lukkig goed af. Toen de heer Henri Ter Hall, lid der ■Tweede Kamer, gistermiddag met zijn echt- genoote naar het zuiden van Frankrijk ver trek tot verder herstel, kwamen in het Hol la ndsche spoorstation in Den Haag, mr. Ihesselhuys, voorzitter, en de heer Boon, «secretaris van den Vrijheidsbond, afscheid nemen van hun medelid en partijgenoot. Tal van dames en heeren uit den vrienden kling van het echtpaar Ter Hall, dedeu mede van hun belangstelling blijken; ook door het schenken van bloemen aan me vrouw. Door de hoofdbesturen van de S.D.A.P. eu de N.V.V. wordt morgenmiddag half- drie, in het Gebouw van Kunsten en Weten, schappen te 's-Gravenhage, een vergade ring gehouden, waarin het verloop der Ka binetscrisis zal worden besproken door de heeren Troelstra, Wibaut en Stenhuis. Naar ,,De Standaard'' verneemt, is prof dr. H. H. Kuyper door de deputa£cn yoor correspondentie met buitenlandscho kerken uitgenoodigd om zich begin Febru ari te begeven naar Zuid-Afrika, ten einde daar de Geref. Kerken te vertegenwoordi gen bij de Synode van de Gercf. Kerk te Ritsten burg (Transvaal) en 'de algemeene synodale commissie bij de Ned. Geref. Kerk. De nieuwe kerkelijke kiesvereeniging ,,Het Evangelie" te Amsterdam hoeft voor de voorziening in de twee vacatures in de Ned.-Herv. Gem. aldaar, de volgende drie tallen opgemaakt: ds. G. D. A. Oskamp (Pred.-Evangelist), Winterswijk, ds. M. van Empel, Middelburg en dr. J. C. Roose, Gro. ningen, en dr. S. F. H. J. Berkelbach v d. Sprenkel, Haarlem, ds. B. ter Haar Romeny, Ginneken, en ds. T. J. Jansen- Schoonhoven, beroepen pred. te Oegstgeest. Bij de begrootingsdebatten in den Raad van Amsterdam heeft de lieer WalraveBois- sevain, in verband met de werkloosheids vraagstuk, het bevorderen van de emigratie ter sprake gebracht. Kort daarna is de Emi gratie-Centrale Holland opgericht, waarvan o.m. het doel is het toenemend aantal werk- loozen te doen verminderen door het orga- niseeren van emigratie naaf de landen, die, blijkens onderzoek, meer levenskansen bie den den Nederland zelf. Naar wij vernemen zal het gemeentebestuur van Amsterdam aan deze emigratie-plannen steun verleenen door voor hen die willen emigreeren, voorloopig de kosten le garandeeren, welke later door de betrokkenen terugbetaald kunnen worden Besprekingen met de Emigratie-centrale en met het bureau van den heer Veenstra, in specteur der reclasseering, hebben er toe ge leid, dat een regeling is tot stand gekomen, in verbond waarmee ook een voorstel aan den Raad kan worden verwacht. Beroepen i3 bij de Chr. Geref. Kerk le 's Gravenliage ds. J. Wisse, le Arnhem. Dit jaar zal, naar de R.-K. bladen mel den, geen algemeene Nedcrlandsche Katho liekendag gehouden worden. De derde alge meene Katholiekendag in Nederland is eerst in den loop van 1925. I-Iet 72ste jaarverslag van Ncderlandsch Mcttray meldt, dat de heer Appelboom in Mei om gezondheidsredenen aftrad als di recteur. De verslaggever brengt hulde aan hem en zijn echtgenoole. Op 1 Januari 1922 bedroeg het aantal jon gens 153, op 31 December 162. In het af- geloopen jaar werd een bad- en zwemin richting bijgebouwd. De rapporten over de G8 kweekelingen, die van 19191923 Met- tray verlieten, waren meercndeels gunstig; over 8 niet goed, over enkele matig of vrij goed. De exploitatierekening wijst een tekort aan van f5987; de jaarlijksche bijdragen verminderden tot f 4Ö22. Aan legaten werd f 8500 ontvangen, plus f 100 voor het Sint- Nicolaasfeest. B. en W. van 's Ilertogenbosch hebben lwj bekendmaking aangekondigd, dat wegens den geheel onvoldoenden gang van de wer ken der wcrkverschafifng ten gevolge van den onwil, het luieren en het verzet van de zijde van vele der tewerkgeslelden is beslo ten: de werkverschaffing van Donderdag 10 dezer lot 31 dezer stop te zetten; dat gedu rende deze 3 weken aan de thans tewerkge slelden 70 pet., van het thans genoten loon zal worden uitgekeerd; dat degenen, die bij de hervatting van de werken op 31 Januari a.s. weder zullen kunnen worden tewerkge steld, daartoe vanwege de Arbeidsbeurs zul len worden opgeroepen; dat voor hen, die alsdan niet dadelijk kunnen worden tewerk gesteld, op andere wijze voorziening zal worden getroffen; dat het zoogenaamde „re serve-potjes" wordt afgeschaft. Hetgeen men daaruit nog tegoed heeft, zal aan ieder der rechthebbenden worden uitbetaald. Zij, die een voorschot hebben ontvangen, zullen ver plicht zijn dit op nader te bepalen lijd in te halen. üc Brusselsche correspondent van de „N. R. Crt." seinde gisteren: Ecnige (Belgisch) Limburgsche afgevaar digden hebben zich er over beklaagd, dat de Belgische werklieden, die in Nederland wer ken, in België de loonsbelasting van 2 pet. verschuldigd zijn, terwijl hun loon ook in Nederland al aan belasting onderworpen is. De Minister van Financiën heeft hun geant woord, dat bij de huidige regeering,, dit in derdaad zoo is. Echter zijn er besprekingen begonnen met de Nederlandsche regeering, om daarin verandering te brengen. RECLAME. CREMATIE, AUTO - TRANSPORT OPGERICHT 18V1 AALMARKT 16 TELEF. 861 7797 ALPHEN. Dc Commissie belast met de voorbereiding van de stichting der vereeni- ging tot verfraaiing van de gemeente Alphen aan den Rijn heeft ontwerpen gemaakt voor de statuten en het Jiyishoudclijk reglement der verecniging. Besloten is aan de alge meene vergadering voor le stellen een voor loopig werkprogram vast te stellen. In de op Donderdag 17 Januari a s. in het hotel de Vergulde Wagen te houden verga dering zullen deze punten worden behan deld en zal een voorloopig bestuur gekozen worden. Een tweetal arbeiders werkzaam bij- de gemeentelijke gasfabriek alhier werden bij het herstellen van een lekkage van de gasleiding aan den Oudshoornschcn weg door de ontsnappende gassen bedwelmd. Hadden eenige voorbijgangers het niet op gemerkt, dan had dit ongeval zeer zeker ernstige gevolgen kunnen hebben. De werk lieden werden in „Huize de IIcul" binnen gedragen, waar dr. W. ze weer bij kennis bracht. Prachtig weer. een helder zonnetje en een spiegelgladde baan.... zoo had men het gaarne verwacht; maar eilace, ni^t al- zoo: juist hel tegenovergestelde^ t Was den vorigen avond gaan regenen en dit had den geheelen nacht aangehouden tot den volgenden morgen, afgewisseld door eenige sneeuwbuien, en nu een met dikke, donkere wolken bedekte lucht ^ie wij bij het opstaan aanschouwen. Dooien en niets an ders dan dat doet het. Maar wat er ook ge beuren mocht, de wedstrijden moesten door gaan, dat stond vast. Zoo was dan ook de Rijn nabij de bouwmatcrialcnfabriek van den heer van Dijk des morgens om tien uur reeds goed bevolkt. Ondanks het slechte weer waren en toeschouwers en deelnemers in vrij grooten getale opgekomen. De baan, die den vorigen dag in orde was gemaakt, was nog vrij goed te berijden, hoewel deze ook nogal had te lijden van de vele schotsen •Spoedig werd met de wedstrijden een aanvang gemaakt, die vlot verreden werden. Eeri 180-lal deelnemers nam hieraan deel. De eerste 9 prijswinners laten wij hieronder volgen. Deze zijn respectievelijk: P. Stapper C. H. Boogaard. M. Tuinenburg. K. Bruines, N van Amsterdam, A. van Trigt, P. Henry en R. Meyrik. De prijzen bestonden uit levensmiddelen. De gelden hiervoor benoodigd, wafen door een commissie, die zich hiervoor bereid had verklaard, bij de inwoners ingezameld. Deze bedroegen pl.m. f 790. De prijsuitdeeling had des avonds in „Concordia" plaats. ALKEMADE. Burg. Stand. Geboren: Maria Cornelia, van C. Hoogenboom en'Mathilda Maria de Jong. Simon Leonardus Wenzelaus Johannes, Z van W. Adema en C. Steenvoorden. Johanna Wilhelmina, D. van E. Koek en J Loos, Petrus Ignatius, Z. van L. van Hameren en J. M. Hoogeveen. Overleden: Vronïka Agatha Hoek, wed. 73 j. Gehu w d: Marinus Hendcrikus Spring in 't Veld jm. 22 j,, met Hendrika Bax, jd. 21 j. BOSKOOP. De uitalag der alhier ge houden hardrijderij voor mannen luidt: 1. J. Blokhuis2. J. van Wijk; 3. C. van Doijen, allen alhier.. LEIDERDORP. Lcop der bevolking in 1923. Vermeerdering door geboorte 29 m. 36 vr. te zamen 65. Door vestiging 90 m. 104 vr. te zamen 194. Totaio vermeerdering 119 m. 133 vr. te zamen 257. Vermindering door sterfte 12 m. 13 vr. te zamen 25. Door vertrek 86 m. 60 vr. te zamen 166. Geheele vermindering 98 m. 93 vr. te zamen 191. Bevolking op 31 December 1923 1076 m. 1071 vr. Totaal 2147. Burgerlijke Stand. Geboren Markus, z. v. W. do Ridder en M. v. d. Zwan; Adrianus Petrus, z. v. W. P. y. d. Geest en L. de Bolt. Overleden: Lecnderfc Markus, 52 j. Jacob van Leeuwen, 88 j. ROELOFAREN DS VEEN. - Donderdag, middag had alhier onder veel belangstel ling een wedstrijd met ijsbooten plaats, welke gehouden werd op het Brasemenneer uitgaajide van de ijsvere-eniging het „Bra- nemermeer". Jammer dat de dooi reeds danig was ingetreden, want er stond veel water op het ijs, zoodat menigeen, bang voor natto voeten, vanaf dcu weg den spannenden wedstrijd gadesloeg. Om twee uur werd met den wedstrijd een aanvang gemaakt ei gingen de 12 bootjes een mi nuut na elkaar af. Hot eerste bootje, eige naar de heer i>. v. d. Meer kwam het eerst aan in den tijd van 21 min. en 22 sec. De volgende, van Van Staveren, P. Loos, J. Loos, v. Dam, G. Wesselman, E. Beck, J. Loos, G. de Koning, C. Vcsseur. Van Staveren, en J. Heemskerk, kwamen reap, in 21 m. 27 sec.22 m. 29 sec.22 m. 38 sec.24 m. 4 sec.24 m. 7 sec.24 m. 20 sec.25 m. 25 sec.28 m. 23 sec.28 m. 47 sec. 3-1 m. 38 sec en 36 m. 31 sec. bin nen. Hierna werd de klasse wedstrijd ge houden. Hiervan was de uitslag als volgt: A. Klasse 1. D. van der Meer alhier; 2. Van Staveren, van Oude-wetering; 3. P. Loos cn 4. J. Loos alhier. Klasse B. 1. van Dam, van Oudewetering; 2. J. Loos, van hier; 3. E. Beck, van Oudewetering; 4. G. Wesselman, van hier. C. Klasse. 1. C. Vesscur, alhier; 2. G. de Koning, alhier; 3. Van Staveren, Oude-wetering en 4. J. Heemskerk, alhier. De prij'zen bestonden alle in geld De wedstrijd, welke goed af liep, was dikwijls spannend, doch ondanks dit alles hebben de heeren v. d. Meer en Van Staveren hun ouden roem gehand haafd, door weer als bij andere wedstrij den met res-p. 1 en 2 uit te komen. WADDINGSVEEN. Ten nadeelc van den landbouwer v. T. alhier, zijn eenige inudden aardappelen ontvreemd. Dc da ders zijn onbekend tot heden. De landbouwer V. uit den Bloemen- daalsohen polder had lvet ongeluk dat een varken van hero stierf, dat niet minder dan 00O pond woog. Het werd goedgekeurd voor het gebruik en in de gemeentelijke slachtplaats afge slachtzoodat. menige huisvrouw een stuk bemachtigen kon. Op Dinsdag 12 Februari a.s. des na middags te 2 uur, zo! er gelegenheid wor den gegeven tot koslelooze inenting of her- ïnenting voor degenen, die zich daarvoor ten raat&uize aanmelden. Aan do chr. M.U.L.O. is de vacantio verlengd geworden, doordat de eentrale verwarming door <le vorst defect was ge raakt. Met ingang van 1 Maart a.s. is aan den heer S. Naula eervol ontslag verleend als directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, zulks in verband met de gewijzigde inrichting van het dienstvak. WOUBRUGGE. De 3de October is een datum die le Leiden en in de omliggende dorpen in de historie genoegzaam bekend blijft, maar 12 Januari, men hoort het zei den noemen. Toen toch is in 1807 deg na middags tusscben vier en half vijf de stad in rouw gedompeld door het spriDge* yan een schip met kruit* En „ydcr (hier) te Woubrugge ijkende het toen een heilige taak, de ongelukkige stad behulpzaam te zijn" niet atieen met werklieden van hier te zenden, maar ook ,,door rijkelijke Giften hunne Dankbaarheid aan het Opperweezen te betoonen gespaard te zijn gebleven." Het volgende werd hier gepubliceerd „Het Gemeente Bestuur van Esselijker- voude en Heer Jacobswoude aan alle luge- zetenen van dezen Ambachte maakt bekend, dat aanstaande Maandag 26 deezer maand Januarij 1807 zullen geopend liggen inschrij- vings Registers als Eén in het Regthuys te Woubrugge in de Rechtkamer. En één in het lage Land ten huize van Den Eerw. Heer Joannes Everard (Pastoor) gedurende den tijd van vier dagen. Wijders zal in de daaraan volgende week aan zoodanige Ingezetenen, die door onge steldheid als anderzint-s hiervoren omschre ven, in het verborgen hunne Giften willen bijdraagen, gelegenheid gegceven worden, door geslotcne Bossen die aan hunne huijzen ten voorz. einde zullen aangepresenteerd worden." Het museum „De Lakenhal" bewaart tal van interressante voorwerpen, welke zijn overgebleven van dien ramp. Kerke 1. bericht. Ned. Protes tantenbond Zondagavond 7 uur, ds. E. v. d. Broek, van Nieuwveen. ZWAMMERDAM. Kerk. bericht. R-emonstr. Geref. Gem.; Zondagmorgen, te tien uur, ds. KappoJd. Ned. Herv. Kerk. Zondag v.m. 10 uur ds. Mulder v. Benthuizen cn 's avonds half 7 de heer v. Iterson, candidaat te Oude-Wete- ring. Geref. Kerk, v.m. half 10 preeklezen en n.m. 2 uur ds. Dam van Bodegraven. Dc gladde straten hebben ook hier slachtoffers gemaakt. De heer W. viel op zijn arm en bezeerdo zich zoodanig, datr hij niet in staat was zijn werk te verrich ten, terwijl de heer L. die bovendien nog op een emmer terecht kwam, zijn ribbeu kneusde cn zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Voor dc alhier gehouden hardrijderij op schaatsen bleek veel auimo tc bestaaa. Voor dezen wedstrijd, uitgeschreven van wege onze ijsclub ten bate van behoeftige gezinnen hadden zich een 75-tal deelnemers aangemeld. Als prijs was door het bestuur een varken van ruim 200 pond aangekocht, dat onder alle deelnemers werd verdeeld met ccn extra toeslag voor de winnaars der 4 prijzen. De eerste prijs werd behaald door L. v. Dam, die reed voor dc Wed Vermeulen, 2e prijs A. v. d. Nagel, ten bate van G. v. d. Nagel, 3c prijs A. Wieman ten bate van W. Wicman Sr. en 4c prijs G. Hoosbeek Jr. voor Wed. C. v. Mcijercn. Bij den landbouwer J. G. S. in de Dammebuurt zijn des nachts een 20-tal kip pen ontvreemd. Alle nasporingen bleven tot heden zonder resultaat. Voor do chr. jongel. vereen. „Bid en Werk" hield ds. W. G. G. Becrckamp to Leeuwarden (vroeger alhier) een lezing met het onderwerp: „De oordeelen Gods in de teekenen dezer tijden." Door de hevige koude en het ijsvermaak was de opkomst zeer gering. Dc watcrmolenaar vau den Dam- en Binnenpolder' Jb. Hoogeudoorn herdacht dezer dagen den dag waarop hij voor veer tig jaren door het bestuur van genoemden polder als zoodanig werd aangesteld. Het Polderbestuur heeft dit feit niet onopge merkt laten voorbijgaan, doch den jubi laris te zijnen huize wezen gclukwenschen en onder hartelijke toespraak namens Inge landen een enveloppe met inhoud aange boden, terwijl ook de bestuursleden hem met geschenken vereerden. Het zijn voor den algemeen geachtcn molenaar dubbele fe8etdagen, aangezien hij nu ook zijn 40- jarig huwelijksfeest viert. B. u r g o r 1 ij k e Stand. Geboren Sophia Johanna, d. v. Hendrik Wieman en JohanDa Wilhelmina de Jong; Cornelia, d. v. Cornelia Zaal en Hcndrina van Greu- ningenWillem Roelof, z. v. Willem Roelof Versloot eu Maria Teekcns. HAARLEMMERMEER. Op de oude bij den geniedijk alhier gelegen ijsbaan werd Woensdagavond een schitierend geslaagd ijsfecst gehouden. De baan was door een twaalftal lampen prachtig clectrlsch verlicht en leverde een recht gezelligen aanblik op. Ook de toestand van het ijs, waaromtrent met het oog op het gure weder de verwachtingen niet hoog wa ren gespannen, vie' nogal mee, zoodat de verschillende wedslrijden in het schoonrij- aen goed van stapel liepen. Het Hoofddcrp's muziekkorps hield er de vroolijkheid in. Er heerschle dan ook den geheelen avond een gezellige drukle en prettige stemming die in niet geringe male nog verhoogl werd door dc aanwezigheid van de gecoslumeerde schaatsenrijders. De belangstelling van de zijde van het publiek viel niet tegen, al is het ook dat Tnen een veel groolcre opkomst verwacht had. liet besluur van de IJsclub zal bel dan ook niet gemakkelijk vallen om dc kosten van de vele mooie prijzen voldoende gedekt te krijgen, maar hel wakkere beïttnir van deze reeds zoj vele jaren bestaande ver ecniging heeft nog nimmer den moed laten zakken en za' ook nu wel weer met succes trachten een eventueel tekort le boven tc komen. Aan den wedstrijd: geeoMumeerd schoon- rijden, werd door dc volgende personen deelgenomen: W. N. Bakker en mej. C. Le- gel (Poolsehe klcederdrachl); P. den'Breejen en mej De BooGreene veld (Pierot en Pierrette); J. Wij? en W. Spaans (zwervers familie niet kinderwagen); dames Van Vuu- ren (Marker cosiuum); J. B. Thuis (clown); A. van Maurik (ouwe Sienlje); dames Spaans (winterko.ningia en nar); mej. M. de Geus (roodkapje); mej. Truida Knaap en mej. M. Stoel (Tyrolerinnen). De uitslag van de verschillende paren is als volgt: Schoonrijden voor paren: le prijs: W. N. Bakker en tnej. C. Legel; 2e prijs: P. den Brcejen en mej. de BooGroenveld. Schoonrijden voor heeren: le prijs: W. N. Bakker, 2e prijs: P. den Breejen. Schoonrijden voor dames: le prijs: mej. C. Legel; 2e prijs: mej. N. vaü Vu uren. Mooist gecostumccrd voor paren: le prijs: W. N. Bakker en mej. G. Legel; 2e prijs; P. den Brcejen en mej. de BooGroenveld. Mooist gecoslumeerd alleen: le prijs: mej. L. Spaans; 2de prijs: mej. M. Spaans; 3e prijs: A. Maurik. De prijzen bestonden uit fraaie kunstvoor werpen. Even voor 10 uur was het feest wel ge ëindigd op het ijs, maar nog niet geheel af- geloopen, want in optocht trok men, met de muziek voorop, naar „De Beurs", alwaar do prijsuitdeeling plaats had en men zich nog tot bijna 12 uur kostelijk vermaakte. Dc uildeeling der prijzen geschiedde door den heer Knpap, die dit deed met een toe passelijk woerd op eea gezellige wijze, hem zoo bijzonder eigen. De gecostumeerde deelnemers en deel neemsters konden nu door de talrijke aan wezigen goed van nabij beschouwd worden en brachten bij velen de lachspieren in be weging, temeer omdat velen haast niet her kenbaar waren. Dc fotograaf Andersen kreeg nog even ge legenheid om van de aardige groep een kiek te nemen. De uitslag van do Dinsdag- en Woens dagmiddag op de bij den geniedijk alhier gelegen ijsbaan, gehouden wedstrijden (hardrijderij en echoonrijderij) is als volgt: Hardrijderij. Ie prijs C. P. Oldenburg, 2e prijs P. Leijding en 3e prijs C. Robijn, (luxe voorwerpen). Schoonrijden voor paren: le prijs G. van Kampen cn mej. M. 'd flano. 2e prijs J. 'd Hanc en mej. M. van Wieriogen (luxe voorwerpen). Burg. Stand. Geboren: Adriana, D. v. A. Leijdekkers en J. Fond- so. Willem Marinue, Z. v. G. Kranstau- bor en F. Bakhuisen. Johannes Frede- rik, Z. v. F. van der Klauw cn G. Valen- tijn. Wilhelmina Maria, D. v. J. Sloot weg en A. Molonaar. Jacob, Z. v. A« Sohutto en A. M. dc Berg. Cornclis, Z. v. J. van der Klauw en C. van Kampen. Aafko Martina Mellina, d. v. J. Smit en J. A. van Apeldoorn. Gerrit, Z. V. J. van Soele>n en A. Bredeveld. Gerrit, Z. v. W. Overbeek en J. W. van Krimpen. Cornclis, Z. v. C. Simon eu L. Wiegel. Catharina, D. v. P. H. van der Kamp en A. H. van der Brcggen. Melis, Z. v. J. Bloomer en A. Ohr. Pater. Hermanns, Z v. J. Wiggerraanscn en J. C. van Stee nis. Ondertrouwd: E. Numan 28 j. en ri. van Wieriagen 18 j. P. J. Mocrkens 26 j. en W. J. Doevo 22 j. Gehuwd: G. Jonker wedr. 56 j. en M. Roos, wed. 53 j. Overleden: Lcendert 14 j. Z. v. D. A van Rijswijk en A. v. d. Plas, boiden overleden. Cornelia Kncppel 80 j. wedr. van H. W. de Boer. Anna Wilhelmina 6 j., D. van A. C. v. d. Heuvel en M. E. G. C. Biosheuvel. Willelmina Gcrafda Zwijnenburg 73 j., gehuwd met G. J. H. Steenwinkel. Kornelis den Har tog, 85 j., weduwnaar van G. Schutter. Jan Vaandering 88 j- goh. met J. Kroos. Pie- ter Veerman 82 j., wedr. van I. Ekkerman^ Levenl. geboren kind. van het mannelijk geslaoht van F. Meijer en A. Verhoog. Loop der bevolking. M. V. Totaal Zielental op 1 Januari 1923 12293 11793 21086 Vermeerder, door geboorte 356 358 711 Vermeerder, door vestiging 723 764 1487 13372 12915 26287 Verminder, door overlijden 117 106 223 13255 12809 26064 Vermindering door verf rek 682 717 1399 Zielental op 1 Januari 1924 12573 12092 24665 SCHAATSENRIJDEN. De Elfstedentocht uitgesteld. In verband met den ingevallen dooi is de op Zaterdag vastgestelde elfstedentocht uitgesteld tot Dinsdag, in dc hoop dat heb weer zal gaan vriezen. SCHERMEN. Jaarlijksche alg. verg. K.N.A.S.B. Op Zaterdag 26 Jan. a.a. houdt Kon. Ncd. Amateur Scliermbond zijn jaarlijkach© algemeene vergadering in hotel Krasna- polsky, tc Amsterdam. SCHAKEN. H Palamedes—Voorschoten. De uitslag van den alhier voor dc schaak- competitie gespeclden wedstrijd tusscben „Palamedes" en „Voorschoten" is 4—3, in het voordeel van Voorscholen. Een partij wordt arbitrair beslist. Leidsche Volksschaakclub—Leiderdorpsche Schaakver. Gisterenavond vond te Leiderdorp een ontmoeting plaats tusschen de Leidsche Volksechaakcfub cn do Leiderdorpsche Schankvcrecniging, waarvan het volgend© resultaat L.'dorpsche Schaakver Alh. v. Klaveren 0. H. v. d. Poel x. F. de Bruin l. G. da Koning J.Mzn. 0. A. v. Leeuwen 0. G. den BlankeD 0. G. do Kooing Azn. 1. A. vau Klaveren 1. P. v. Hoeken 1. W. Goedhart 1. J. M. de Koning 1. Joh. tie Bruin 1. P. de Graaf J/;. A. dc Bruine t). Te samen 7%. L. VolksBchaakclubi C. P. da Blaiuv 1. H. v. Duuren x. v. d. Wilk 0. P. J. v. da Zeeuw L ML Snieder l. E. W. v. d*

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 9