R.H.W. Limonades Prijs 55 De Onzicfiare Hand. No. 19581. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 9 Januari. Tweede Blad. Anno 1924, UIT DE FEES. GEMENGD NIEUWS. FEUILLETON. Nu hel Ministerie Rays de Beerenbronck blijft. f „Na 55 jaren van zuiver parlementair re giem" zijn wij, aldus het „Hbld." CV- B.), teruggekeerd tot de Koninklijke Kabinetten pan vóór 1868. Het zwaartepunt van de macht in den staat is. door het ineenstorten pan de parlementaire maalunarie, weer ver plaatst van het parlement naar de Kroon en naar de Koninklijke Mialsl-ra. Op de zeer groote beteecenis van deze machtsverplaatsing behoeven wij slecht3 even te wijzen om haar te doen verstaan. Ze beduidt een „Ruck nach Rechts" in ons staatsleven, een staatsrechtelijke reactie. Maar een reactie waartos de Kroon is ge dwongen. Door de gebleken onmacht van het parle ment. Het derde Ministerie-Rays is, msent hel blad, niet verzekerd van een meerderheid in het parlement, zéker niet voor de Vloot wet, waarop het _n zijn vorige incarnatie sneefde en óók niet op het allerbelajigr'jk- ste puntde financain. Want dat minister jColijn voor zijn plannen niet alleen op de linkerzijde en op een deel van de Room- Bchen maar óók op minstens een deel der ohristelijk-historischen niet kan rekenen, is juist in het laatste stadium van de crisis ge bleken. De regeering zal dus, evenals vroe- ger elk Koninklijk Kabinet, een min of meer speculatie! bewind moeten voeren en baar meerderheid voor een bepaalden maatregel misschien niet altijd uilsluitend aan éón Eijde moeten zoeken. Hetgeen niet wegneemt flat, én doordien men met een rechts kabi net te doen heeft én doordien er een alge meens geestverwantschap blijkt bestaan lusschea regeering en rechterzijde, de meer- flerheid in den regel en hoofdzakelijk wel rechts zal worden gevonden. Dit laatste feit, restant van het par'ementaire regiem, maakt flat dit Koninklijke Kabinet, schoon zwak ker dan een parlementair rechts Ministerie zou zijn geweest, waarschijnlijk sterker zal staan dan eenige andere denkbare combi natie zou hebben gedaan. Eén zaak is echter zeker het wapen der bedreiging met heengaan zal het derde Mi- nisterie-Ruys niet gebruiken. Daartegenover staat dat, na de gebleken machteloosheid van het parlement, althans de rechterzijde wel zat gevoelen, dat zij zich nu wat klein te houden heeft. En voorts beeft de kroon, in geval van conflict met el parlement, het wapen der ontbinding, jjfet zij aan het derde müiisterie-Ruys zeker vel als 't ware in den zak zal hebben ge geven". Het blad hoopt echter, dat hel ministerie het op ccn conflict niet weder zal laten aan komen in de Vlootkwestie. „Op dat punt moet zeker wel iets gebeuren, doch het mag niet opnieuw aanleiding tot stagnatie zijn. Rites moet nu wijken voor de ünancieelc quaslie. En op dat punt kan het, zoo noodig, voor de Tweede Kamer, komen tot een bui gen of barsten". „De toestand, waarin wij waren geraakt, ïras eigenlijk al lang onhoudbaar, besluit het blad. En het NederUr.dsche volk mag de Koningin dank heeten v :or de resolute daad, .waarmede zij de boeien der polilieke en fi- nancioele bevriezing heeft doen springen, waarin ons land zoo falaal gekluisterd Scheen. Zij het dan ook, bij het falen van hel par lementaire slelsel, door een „Koninklijk" kabinet". De Slandaard" Ca.-r.) wijst er op, dat na de derde mislukking de lieer Cort van der Linden geconsui';:erd werd, en dat en kele dagen daarna He ontslagaanvrage van het kabinet geweigerd is. „Men is wellicht geneigd om tuscchen die twee teilen verband te leggen, om het tweede te beschouwen als gevolg van het door den heer Van der Linden uitgebracht advies. Toch zouden we willen raden om liever geen conclusies van dien aard te trekken. Het advies m Cort van der Linden is uiteraard geheim. Maar niet onmógelijk is het, dat er over enkele weken een en ander llit openbaar wordt. En d.-in is het maar beter zich thans niet te verdiepen in gissin gen, doch at te wachten of er straks open baarheid zal worden gegeven aan do ge durende den loop der crisis uitgebrachte adviezen." E De „Rotterdammer" (a.-r.j kan de voor de crisis gevonden oplossing niet erg bevre digend vinden. Niettemin: Aan den heer Ruys en zijne amblgenoo- ien kan van hun aanblijven geen grief wor den gemaakt. Zij hebben ontslag gevraagd. Zij blijven liuns ondanks. Het zou ook weinig beteekenen, grieven tegen het kabinet te formuleeren wegens zijn aanblijven. Want grieven tegen een kabinet moeten, als zij wél iets beteekenen leiden tot het aftreden van het kabinet; en aftreden heeft het juist willen doen, doch niet kunnen doen. Het kabinet is nu in de exceplioneele po sitie, dat het niet ten val kan worden ge bracht Voor het kabinet moge dit een kracht zijn (of schijnenl), voor de beleekenis en positie van het parlement is het eene ern stige verzwakking. En het onverantwoorde lijke bedrijf van 26 October treedt thans wel in het helderste licht. Van den toestand zal nu moeten gemaakt worden wat er van te maken is. „Voor de leden van het Kabinet-Ruys zal het een onaangenamen bijsmaak hebben, meent de „Tijd" (R.-K.), nu zij door de Kroon worden opgeroepen, om opnieuw te regeeren met een Tweede Kamer, die het bestaande wel kan afbreken doch tot op bouwen niet in staat is gebleken. Allen juridischen beschouwingen len spijt zal „de man van de straat" zonder twijfel alleen met voldoening constateeren, dat de Kroon, zonder verder rekening ie houden met het getreuzel en de persoonlijke fijnge voeligheden van onze wasch-echie Tweede Kamerpolitici, den knoop zelf heeft doorge hakt, en zich verder slechts inleresseeren voor de inderdaad belangwekkende vraag, wat er nu practisch staat te gebeuren. De band tusschen het Kabinet-Ruys en de partijen van rechts is op 26 October ver broken. Zal de premier thans opnieuw in overleg treden met de fractie-leiders, alvo rens, benevens de Ioopende zaken, de afwer king van zijn program opnieuw ter hand te nemen? En zoo ja, zal dit overleg tot iets meer kunnen leiden dan tot nieuwe lang durige besprekingen over formules, die ach teraf toch weer kunnen blijken te zijn mis verslaan en zooats de jongste geschiedenis heeft geleerd, volstrekt geen waarborg bie den voor een hechte en blijvende samen werking? Waarom nieuw tijdverlies? Blijkt het Ministerie bereid aan den nood kreet van de Koningin gehoor te geven, dan zal het o.i. verstandig doen, om zonder af spraak met de partijen op eigen gezag in zeo le gaan. Van de onderhandelingen tus schen de rechtsche fractieleiders is wel zoo veel uitgelekt, dat men'veilig mag aanne men, dat de heeren Nolens en Colijn het in hoofdzaak eens waren geworden. De kloof, welke op 26 Oct vooraf lusschen Anti-Revolutionnairen en R.-Kalholieken was ontslaan is dus, wat de hoofdpunten van het regeeringprogram betreft herstel van het financieele evenwicht en maatrege len tot beveiliging van Indiê overbrugd en daar ook de Christ.-Historischen de ver wezenlijking van beide programpunten be schouwen als een conditio sine qua non voor het verleenen van steun aan ieder ka binet, is ook van die zijde vermoedelijk geen principieel verzet te verwachten. Natuurlijk blijft de mogelijkheid van mce- ningsvêrschil, diepgaand meeningsverschil lusschen Regeering en Tweede Kamer over de concrete maatregelen, die tot het beoogde doel moeten leiden. Het kabinet zal dan ook wel niet star vasthouden aan de eigen voor stellen, maar integendeel met groote tege moetkomendheid de voorstellen en amende menten uit de Kamer, van welke zijde zij ook mogen komen, in overweging nemen, mits en dat is hel waar het op aankomt het eindresultaat hetzelfde blijft. Op die basis is er met deze Tweede Kamer wel lot 1925 to regeeren. Mochten de heeren van links en rechts uit dc les van deze cri sis echter niets hebben geleerd en de roeke loosheid zóóver drijven, de voorslellen der Regecring vrijelijk af le stemmen zonder daarvoor iels aannemelijks in de plaats tc stellen, dan rest nog altijd als laatste uit komst: vervroegde verkiezingen door Ka merontbinding." „Het Huisgezin" (R.-K.) schrijft o.m. Het aanblijven van het kabinet-Ruys moge een pis aller zijn, er is geen andere uilweg gebleken uit het labyrint, waarin wo verdoold waren. Er moet toch een ministerie zijn, en nu geen nieuw kon gevormd worden, heeft men het, schier op last van de Kroon, zijn aan vraag om ontslag intrekt en het bewind ver der wil voeren. Op erkentelijkheid zal het niettemin van de zijde van links weinig staat kunnen ma ken. Eer is te' dUchien, dat liet van dien kant feller dan ooit za| worden bestookt, onder de beproefde leiding van den heer Troclstra, die met den keer, dien. de zaken hebben go- nomon, ook een zeer menschelijke illusie, door hem gekoesterd, in rook ziet opgaan. Juist de te verwachten felle en stelselma tige oppositie van links kan, hoe paradoxaal hel oogenblik moge klinken, de kracht van hel herrezen kabinet-Ru^s uitmaken. De rechterzijde is,, zeggen we niet meer hopeloos verdeeld en verbroken, maar nog altijd slecht en verbroken, maar nog altijd slecht gehumeurd en prikkelbaar. Tegenover het kabinct-Ruys heelt ze In ieder geval geen reden hét le zijn, en als zo er nu getuige van wordt hoe de linkerzijde niets onbeproefd zal laten om het politieke leven van het kabinet te verzuren, hoe Troelstra zijn legioenen in misschien ook buiten de Kamer zal opzetten tegen hel kabinet, dan zal het rechtsche bloed kruipen waar het niet gaan kan, dan zal de rechter zijde haar saamhoorigheid en eenheid her vinden om een schild te wezen voor het ministerie. Zoo zou ook hier uit hel kwade het goede het herslel der rechtsche coalitia kun nen geboren worden. „Het Volk" (S. D.) meeml, dat zeer waar schijnlijk de „Koningin slechts het werktuig van de drijvende machten ter rechterzijde" Is. „De halsstarrigheid van den heer Colijn gedurende deze ganschc Crisis heeft van den aanvang af geen ander doel gehad dan elke andere oplossing onmogelijk le ma ken dan die, waarhij hij zelf weer met de macht bekleed werd de reden zijner poli tiek bestond hierin, dat zijn eigen onmis baarheid aangetoond moest worden. Na de drie of vier mislukkingen heeft men er dan nu de Koningin voorgespannen om met haar bevel te volbrengen, waartoe de rechterzijde uit zichzelvo onmachtig was, maar wat de inzet is geweest van het spel dergenen, die de verwerping der Vlootwet en den daarmee aan de coalitie toegebrachlen slag niet hebben kunnen verkroppen het herstel van de rechtsche regcering, in weer wil van het Kamervotum van 23 October. Dit is zeker den drijvers der rechterzijde is het voorloopig gelukt, het volk te beroo- ven van de vruchten van democralischen en socialen aard, die door de met jubel begroete uitspraak van 26 October binnen zijn bereik gebracht waren. Voorloopig zijn zij daarin geslaagd. Of zij een meer duurzaam resultaat be reiken zullen, zal afhangen van de machts ontwikkeling van dat volk zelf, van de vraag of het met ondubbelzinnige zekerheid toont, niet met zich en met zijn hoogste be langen te willen laten spelen. De crisis heet nu opgelost door 'n machls- spreuk der Koningin. Het kon wel eens blijken, dat wij integen deel de crisis in permanentie zijn ingetreden Dat wij een periode zijn ingegaan, waarin Kamerontbinding elk ocgenblik voor de deur staat. RECLAME. 6036 Eert zuivere zeep als de Recal-ZeepisonontbeerlijK- voor de verzorging van de Y huid. Daar zij bovendien lot het laatste snippertje-- hard blijft is de Ree al-Zeep s. zeer voordeelig in het ge» bruik, Men heeft er twee Y maal zoo lang aan als aan iedere andere zeep. t ets - RECLAME. i Overal verkrijgbaar. 9230 LET OP HANDELSMERK K.II.W. i Do W ostlandsohe S-toomtr am Maatseha-ppij heeft bij do zeven autobus sen, die zij reeds voor den dienst van Den Haag naai hefc Wostland in gebruik heeft, gisteren een achtste gevoegd. Voor den mond van de Waal- haven, zoo meldt men uit Rotterdam, is gistermiddag het binnenkomende stoom schip „Graf Khuen Hedervary" in aanva ring gekomen met een met papierpap ge laden lichter j.AUegonda". De „Allegon- da" kreeg ernstige schade en begon te zin ken. Zij is door eenige sleepboot-en aan den grond gezet. De sleepboot „Elisabeth", che de „Allegonda" op sleeptouw had, is door den schok gekapsijsd en gezonken. De opvarenden zijn gered. Te Amsterdam ia Zondag avond in den goudsmidswinkel van do weduwe W. van der Goot, Kinkerstraat 131, een groote diefstal gepleegd. Toen de bewo ners afwezig waren heeft men, naar het „Hbl." meldt-, in het trapportaal van het bovenhuis een luik opgelicht, waarna men onder den vloer door tot onder de winkel ruimte wist te kruipen. Met boor en zaag is daarop ©en ga-t gemaakt in den winkel vloer. Tal van gouden en zilveren voorwer pen zijn weggenomen een groot aantal horloges, ringen, armbanden, colLiers, le pels, vorken, een diamanten broche, een gouden Friesche kap en een bedrag van 144 gulden, alles te zamen vrijwel de go- heele winkelinhoud. Töen een opsporingsamb'te- naar van de douane een onderzoek instelde aan boord van de „Simaloer" van de Maat schappij Nederland, die te Amsterdam was gearriveerd, ontdekte hij onder de steenko len achter een der ketels een voorraad revol vers en patronen. De verdenking viel op een Chineeschen stoker en het bleek, dat deze inderdaad de eigenaar van de partij was. Het schip had Antwerpen aangedaan en daar had hij wegens de lage valuta de wapens en circa 2000 patronen gekocht. Vroeger werden dergelijke inkoopen te Ham burg gedaan. Een en ander is in beslag ge nomen en tegen den smokkelaar is proces verbaal opgemaakt. G,TeI.M). Uit Z u i d-S char w oude wordt gemeld: De vraag naar kool is zeer groot ge worden en de prijzen stijgen bij den dag. Er zijn koolsoorten, die in den tijd van twee weken driemaal zoo hoog in prijs gestegen zijn. Vooral Duitschland vraagt veel en men vraagt zich af, hoe Duitschland zulke bui tengewoon hooge prijzen besteden kan. Al leen van de veilingen te Broek-op-Langen- dijk en Noord-Scharwoude werden de vo rige week niet minder dan 209 spoorwagens kool vervoerd. Au t o-o n g e 1 u k, Maandagaar* middag heeft op den grindweg, loop end© langs het Aardhuis naar Uddel, welke daan sterk daalt en rust, een auto-ongeluk plaats gehad, door do gladheid van den weg. Een auto, bestuurd door den heer O., uit Arn-» hem, die naar Elburg wou gaan, is van den weg geraakt en omgekanteld. De heer! O. geraakte er oncler, brak den baJswer* vel en was onmiddellijk dood. Zijn lijk naar bet ziekenhuis in Apeldoorn gebracht^ Ongeveer oen jaar geleden is te Bussum na inbraak een aantal cffec* ten ontvreemd bij de dames Ruding, t©ï waarde van ongeveer f 5000. Dezer dagen' zijn deze effecten voor den dag gekomen.] Do bediende van een Bankinstelling t© Amsterdam heeft ze daar ingewisseld, xiij blijkt ze te goeder trouw van iemand*- wiens naam hij niet kent, te hebben over genomen. Eerst bij het inwisselen op do Bank bleken deze stukken op een recher» chelijst voor te komen. To Bussum komt het nogal eens voor, dat do talrijke overwogen, dl© de beide dorpshelften verbinden, bij het. passeeren van treinen niet, of te laat ge sloten worden. Maandagavond om kwart voor twaalven kon een agenit van politiö een ovèrwegwacfliter op heeterdaad betrap pen, die op zijn post zat te slapen, terwijl een trein naderde. Op datzelfde moment bevonden zich vier voetgangers op dei spoorbaan, die zich ijlings uit de voeten moesten maken. Dezer dagen werden de op* stallen van een groot gedeelte van hot voormalig Rijkshengstveulendepot te Ben gon-op-Zoom in het openbaar voor ruam' 3000 gulden als afbraak verkooht. Wel een bewijs, dat het Rijk er niet aan denkt' daar een andere Rijksinstelling to stich ten. Dit depot heeft indertijd tonnen gej bost. In de eerste jaren van zijn bestaan stroomden op de toondagen en den ver* koopdag der jonge hengsten uit heel on* land de grootste Nederlandsohe paarden kenners en fokkers en besteedden er fa* bolachtige prijzen. Dezer dagen waren d 0 landbouwer Chr. Tecuwen en zijn 14-jarige zood aan het houthakken in de bosschen van Houl-Bleriek, bij Vcnlo, toen zij werden gestoord door een vreeselijk geschreeuw en lawaai in het hakhout. Vader en zoon be gaven zich in de richting van het geluid en bemerkten een groolen buizerd, die bezig was een kraai (e verorberen. De roofvogel, die door het dichte hakhout en zijn machti gen vleugelslag in de vlucht werd belem merd, viel den jongen aan. De vader had inmiddels zijn jas uitgetrokken, wierp deze over den buizerd en wist hem levend le vangen. Behoudens eenige verwondingen aan de borst, is de jongen er goed afge komen. I Door DOUGLAS VALENTINE. Schrijver van „Dc man met den Klompvoet", Geautoriseerde vertaling van W. E. P. (Nadruk verboden). 13) „Dat is mijnheer Crook, die alles voor ons bpknapt op liet gebied van schminken en dergelijke. On.se expert in gelijkenissen, als ik liet zoo eens mag uitdrukken, mijnheer. BVant wat'vermommingen betreft, doen wij .eigentijk niet veel. Mijnheer Crook is een .waarnemer van wat je zoudt noemen de menschen hun bi,rondere punten, de uit drukking var. hun gezicht, de kleine eigen aardigheden in hun houding, in hun spraak en iiun ioop. Wanneer er ook rnaar een kwestie is van een vermomming, wordt mijnheer Crcok er bij gehaaid om raad te geven op welke manier die het bes', kan ge- tukken. Ik gelief, da: ik er niet ver naast her., wanneer ik zeg, mijnheer Crook, dat u 'al een tijJ hier met den majoor is benig gc- .woest. Is liet niet zoo?" Crook keek con oogenbiik van zijn taf,:-! op. „Ja, dat is zoo", zc-i hij kor!, cn ging toen weer verder met het hekij-.en van zijn foto's. - i,En wat denkt u van die vermomming Tan mij?" vroeg Desmond. „Ik kan iels heel geschiks voor u maken, eeajoor", zei expert, „dat heb ik at aan den chef bericht. U zult uw haar een beetje an ders moeten doen cn uw baard moeten laten groeien en als u dan goed let op de lessen, die ik u zal geven, dan is u binnen een dag of veertien deze kerel hier", en hij wees op de foto in zijn hand, op-en-top." Zóó sprekend reikte hij Desmond de foto toe. Hot wr.s het portret van een man van een jaar of veertig, een tamelijk gepronon ceerd vastelandslype, met een korlen, don keren baard, een rechten, goedgevormden neus en een gouden bril. Zijn haar was en- brosse geknipt en nek en kin waren vrij dik. Zonder een woord te zeggen, strekte Des- mond zijn hand uit en greep een pakje an dere foto's, politic-opnamen van mr. Basil Belhvard en face, en profil, van links en van rechls, alles op dezelfde plaats, met en kele kieken en verschillende fotografische opnamen. Desmond schudde in wanhoop hel hoofd. Hij was totaal niet in slaat ook maar de geringste gelijkenis ie ontdekken lus schen zijn eigen persoon en dit vrij allc- -Jaagsche type van zakenman. „Wanneer u nu even in het kamertje achlm in den wagon wilt gaan, majoor", zei Crook, „dan zult u daar burgerkleeren vin den. Zoudt u die wilton aantrekken? Om boord en das behoeft u zich voor 't oogen blik niet te bekommeren, ook niet om jas en vest. Dan kunnen we ons werk beginnen." De trein suisde voort door de duisternis. In een paar minuten was Desmond terug, gekleed in een grijze broei, wit overhemd er. zwarte sokken en schoenen. Een jas en vest van dezelfde stof. een zwarlen ronden hood van een nogal ouderwelseh en stijf- degelijk model en een zwarte overjas met fluweelen kraag, liet hij in het comparti ment. waar hij zich verkleed had, achter. Hij zag, dat Crook ziiu blikken dons had geopend en een heele uitstalling had ge maakt van sehminksliften, pruiken, stren getjes haar van verschillende kleur, en een aantal potjes en fleschjes met zali en smeersels. Bovendien stond er een heel regi ment penseelen. In zijn hand had hij een fondeuze; een kam en een schaar slaken uit zijn vestjeszak. Crook deed Desmond een kappersjas om en begon met tondeuze en schaar zijn dik zwart haar te bewerken. „Tjonge-jonge, majoor", klikte bij met zijn tong, ,'ik dacht niet, dat uw tiaar zóó dik was. Daar zal heelwat verf aangaan om bet wat lichter te krijgen." i Dc man werkte met ongelooflijke snel heid. Iedere aanraking was zacht, maar zeker, en Desmond, die in den spiegel alle bewegingen volgde, verwonderde zich over de fijne, teere handen van dezen grappigen, kleinen kunstenaar. Matthews zal te rooken en keek zwijgend naar de bewerking; on- dertusschen stoomde de extra-trein in snelle vaart naar Londen. Toen het knippen gedaan was, smeerde Crook het een ot ander goedje op een doek en omwikkelde daarmee Desmonds hoofd. „Dat zal uw haar heelwat lichter maken, mijnheer. En nu deze baard, alleen om het effect oens te probecren. Wij moeten u kant en klaar in Cannon Street afleveren. Mat thews en ik, maar u behoeft 'l u niet verder lastig te maken met dien vervelenden baard, wanneer u eenmaal binnenshuis is. U kunt uw eigen haard laten groeien, dan zal ik nu en dan wel eens komen en hem een beelje lichter maken." En Desmonds wangen werden met iets kleverigs bestreken en Crook plakte voor zichtig eenige plukjes vlas op zijn gezicht. Hij had den spiegel weggenomen, zoodat Desmond niet langer hel eHect van de lang zame metamorphose kon zien. „Een spiegel brengt me maar in de war", zei de kunslenaar, en hij snoof en zwoegde, terwijl hij met groote omzichtigheid den val- schen baard bevestigde. „Ik heb dat portret eenmaal vast in mijn hoofd en nu moet ik uw gezicht veranderen, totdat het juist zóó wordt. In zekeren zin brengt een spiegel me glad van de wijs. Ik mooi de werkelijkheid hebben." Naarmate hij zich meer in zijn werk ver diepte, hield hij met spreken op. Hij maakte den baard af, verfde den wenkbrauwen en gaf hier en daar met een borsteltje een tikje verf, terwijl hij telkens achterover leunde om het effect te bekijken. Met ccn klein stiftje maakte hij een paar rimpels om de oogen, veegde die weer uit en teekende ze er toen weer op. Toen rommelde hij in de blikken doos cn haalde er twee dunnen vel letjes rubber ui'. „Het spijt me", zei hij„maar ik vrees, dat u deze zult moeten dragen om het ge zicht rond te laten lijken. Uw gezicht is ovaal en de ander heeft een ronder gezicht, ik kan uw hals gevuld lalen lijken door u een lagen boord te geven, nogal ver open en die u oen nummer te groot is. Desmond propte gehoorzaam de twee vel- leijes rubber aan beide zijden van zijn bo venkaak. Zij waren niet zoo heel ongemak kelijk als hij eerst dacht. „Hier is uw bril", zei Crook, terwijl hij hem een brillekoker aanreikte, „en hier is de boord. Als u nu de rest van de spullen wilt aandoen, zullen we eens kijken, hoe u er uitziet, mijnheeri" Desmond ging naar zijn verkteediiokje en kwam met vest en jas aan en zijn hoed en jas in de hand in het salonrijtuig terug. Toen hij binnenkwam, riep Crook uit: „Niet zoo'n lenigen gang, mijnheer, alsje blieft. U moet bedenken, dat u nu drie eir veertig jaar oud is en op het vasteland is opgevoed. U moet loopon als om Duiischer, de voeten naar buiten en zwair rusten op den hiel. Zóó is het beier. Bekijkt u nu uzelf ecnsl" Hij draaide zich om en trok een gordijntje op, waardoor e m spiegel zichtbaar werd. die Desmonds beeld ten voeten u t weer kaatste. Desmond deed verbaasd een stap achter uit. Hij kon zijn oogen nauwelijks geloovon, De sjiiegcl moest behekst zijn, dacht hij een oogenblik, overweldigd door dezen plolse- lingen schok. Want in plaats van het jonge gezicht boven het lenige, slanke lichaam, dat de spiegel hem dagelijks vertoonde, zag hij nu een vierkanten, vrij stevig gebouw den man in leelijke, zware kleeren, met een bruinen, vlassigen haard en een gouden bril. De vermomming was zóó volkomen, dat hij onherkenbaar was. De kleine toovcnaar, die deze verandering bad tot stand gebracht en die jeugd had herschapen in middelbaren leeftijd, stond er verlegen naast en from melde met zijn vingers. En het meest bewon derenswaardige van de vermomming was, dal liet eifeei niet zoozeer gelegen was in de uiterlijke veranderingen, zooals de valscho baard, do bijgeverfde wenkbrauwen, de zware, hier en daar opgevulde kleeren, als wel in het algemeen voorkomen. Voor do eerste maal sedert zijn gesprek met den chef in de Uniled Service Club voelde Desmond zicli opgelucht. Wanneet zulke wonderen mogalijk waren, kon hij d» andere moeilijkheden ook wel te bovct komen. ,Ó5(Wordt vervolgt).

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5