No. 19581. WOENSDAG 9 JANUARI Anno 1924 Officieele Kenmsnevtaq. Het voornaamste nieuws1 van heden. LEIDSCH PRIJS DER AD VERTE NTIEN: 80 CU. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prij». Kiein» Advertsntién, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 50 Cta., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer C Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchique- en Girodienst No. 67055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANZi Voor Lelden per B maanden 8.88, per week /0.18, Buiion Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week .0,18, Franco per post 8.85 portokosten. dit nummer bestaat uit TWEE Bladon EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERXOOP. Aan den gemeentelijken visch winkel, Vischmarkt 18 (tel. 1225) is DONDERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.27—f 0.33 f 0.45, GROOTE SCHOL a f 0.52. KABEL JAUW a f 0.40, TONG a f 0.95 per pond en VOLLE HARING a f 0.0P/s per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 9 Januari 1924. Voordrachtavond. Reeds meermalen was ons bij den loo- neelspeler Johan de Meester jr. opgevallen zijn bijzonder verzorgde dictie benevens goed klinkende stem en liet verbaasde ons daarom niet', dat hij zich ook heeft toege legd op het geven van voordrachtavonden. In den Foyer der Sladszaal hebben wij als zoodanig gisteravond met hem kennis ge maakt, toen hij optrad voor de Leidschc Gymnasiastenbond „Uno sumus animo" en de H.B.S.-vereeniging „Emtegees". Deze kennismaking is een aangename geweest. Opnieuw bewees do Meester Jr. te beschik ken over een fraai buigzaam geluid en over een welverzorgde dictie, een en ander aan gevuld met een vertolkingsgebaar, sober, maar getuigend van goeden smaak. Hij wist uoor te dringen tot de kern van het gege- vene en dit' gaaf tot zijn lioorder3 te bren gen, die in zeer grooten getale waren opge komen, w.o. ooi rector van het Gymnasium directeur der II. B. S., leeraren etc. Bijzonder typeerend was zijn voordracht van een drie tal kleine schetsen van Daudet, waarvan de laatste „Le sous-prefect au champs" het bij in Wek deed. Daarnevens droeg hij nog voor n droeve historie van het sneuvelen van e i kornet' togen de Turken van een ons nKt hekend Ooslenriiksch dicht*- en het De zorg voor de Usbanen aan den Zoeterwoudsche Singel. Leiden heeft voor de liefhebbers van ijs- jport, groot en klein, een uitstekende gele genheid tot ijsvermaak op haar Singel grach ten, met namo op den Zoelerwoudsche- Singel. Deze laatste banen staan dan ook Onder toezicht van den Commissaris van Politie, die een onderzoek naar de betrouw baarheid instelt en uitmaakt of die banen al dan met geopend zullen zijn. Er is in dc laatste dagen van deze ijsbanen daif ook veel gebruik gemaakt. Zondag en Maandag was het er bijzonder druk, gisteren in den voormiddag iels minder, voornamelijk door dat de scholen weder waren begonnen, doch .gisteravond tot ongeveer tien uur was liet ijsvermaak er nog in vollen gang. Met de zorg over het ijs wordt het echter eiken dag minder. Er logen Zondag wel eenige baanvegers aan het werk, maar het schijnt voor deze mannen geen loonend be drijf le zijn. Het ijs maakt anders royaal, doch men is blijkbaar van meening, dat deze menschen van gemeentewege worden betaald, hetgeen geenszins het geval is. Iloe dit inoge zijn, vanmorgen, toen, mede door dat er eenige sneeuw is gevallen, de banen in slechte conditie waren, werd er njet aan gewerkt en, terwijl wij dit schrijven, wordt er nog niets aan gedaan. Blijft dit zoo voort duren, dan vriest de sneeuw op het ijs vast en de banen zijn vootfopcI bedorven, het geen, als liet nog wat blijft doorvriezen zeer le betreuren zou zijn. Wij hebben ons daarom gewend lol den Commissaris van Politie en gevraagd, of er mogelijkheid bestond, dat van zijnentwege de hanen in orde werden gemaakt en ge houden. Deze deelde ons mede, dat hij daarvoor geen fondsen bezit. Slechts heeft hij medewerking van het Bureau van Ge meentewerken en van Gemeentereiniging Voor zoover deze diensten personeel over hebben. En dit schijnt niet het geval le zijn. Wij geven nu een ander middel aan de hand. Er zijn legio werkloozcn, die van wege het crisis-comité of het Burgerlijk Armbestuur moeten worden ondersteund en ongetwijfeld liever dit geld verdienen dan het om niets ontvangen. Waarom requireert men daaruit niet eenige flinke mannen en laat hen de banen in orde maken? Dal is toch ook werk in het belang der gemeen schap 1 De Commissaris zeidc hierover geen zeggenschap le hebben, maar is dan overleg met de autoriteiten, die daarover wel heb ben te zeggen, in laatste instantie met het College van B. en W., ook uilgesloten? Laat men de zorg van onze stedelijke ijs banen aan het toeval over, dan komt liet stellig zoo ver. dat zij folaal onbruikbaar worden, zeer tot ongerief van honderden knapen en meisjes en zelfs van ouderen, die juist van de Singels het liefst gebruik ma ken, terwijl men voorts do honderden wan delaars. die bij goed weer van den Singel kant van deze sport genieten er mee dupeert Wij doen, waar de Commissaris van Po litie in dezen onmachtig is, een beroep op bet gemeentebestuur. Wij hopen, dat dit beroep niet tevergeefs mag zijn. STfmswcnws; wolbekende „Het mom van den rooden dood". Ook daarmee oogstte hij en te recht veel succes, dat tot uiting kwam jn een dankbaar applaus en woorden van dank van den leider van den avond. Gezien, hoe ook vele leerlingen der lagere klassen aanwezig waren, hebben wij ons echter afgevraagd, of het gekozen program wel in overeenstemming daarmee was ge bracht. Hel antwoord werd o. i. daarop ge geven door een onafgebroken geschuivel, gefluister etc. achter in de zaal, waar de jeugdige spes patriae zich had neergezet. Hoewel wij voor de prestatie van den voordrager dus alle lof hebben had ons een in hoofdzaak Nederlandsch program van lichter werk beter geleken voor dezen avond. Groote nationale Pluim vee-tentoonstelling. Door ale Leidsche Pluimvec-vereeniging zal, zooals wij reels eer meedeelden, ter gelegenheid van haar derde lustrum op Vrij dag 1, Zaterdag 2 en Zondag 3 Februari a s. een nationale tentoonstelling van pluimvee, konijnen, duiven, enz. worden gehouden in de verschillende localiteiten van de Stads- zaal. Aan deze Jubileum-tentoonstelling zal bijzondere zorg worden besleed. De be schermheer der Vcrceniging, jhr. mr. dr. N. C. dc Gijselaar, zal deze tentoonstelling olficieel openen en de Raad van Beheer en Toezicht op het gebied der Pluimvee en Konijnenteelt zal worden vertegenwoordigd door de heeren J. A. Bach Jr. en J. van Sille- voldt. Dj tentoonstelling wordt trouwens volgens de bepalingen van dien Raad ge houden. Behalve klasse-prijzen worden ook oen aantal vereenigingsprijzen uitgeloofd. Bijzondere etrc-prijz n worden reeds be schikbaar gestcio door II. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, Z.Exc. E. C. baron SwcerU de Landas Wyborgh, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, en door den beschermheer jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar. Ook schonken een aantal Vereenigingen eere-prijzen. Op den avond van den eersten dag zal oen film worden vertoond, voorstellende een reuzenwedvlucht van 51).000 postduiven uit Nederland van uit het Zuiden van Frankrijk. Zaterdagavond Cabaret- en Jazzband- voorstellingen. Do Hollaudscho Kropperelub houdt op Zaterdag 2 Februari in oen der zaten van dc Stadszaal haar jaarvergadering. Hoewel di inschrijving voor deelneming tot 12 (resp. 19) Januari e.k. blijft geopend, zijn thans reeds vele inschrijvingen ingeko men. Het programma voor de tentoonstelling is in Gouda gedrukt, cn deelt de Gouschc druk ker daarbij mede, dat al het benoodigde drukwerk voor deze tentoonstelling bij hem wordt gemaakt. Toch wel een zeer eigenaardige handel wijze van de Leidschc Pluimvee-Vereeni- ging haar drukwerk buiten onze stad te laten maken. Jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar heeft zitting genomen in het eere-comité, dat Hu bert Cuypers wil huldigen op zijn 50sten verjaardag. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs is dr. J. G. de Lint, te Gorinchem, tot wederopzeggens toegelaten als privaat docent in de faculteit der geneeskunde aan de Rijksuniversiteit alhier, om onderwijs te geven in de geschiedenis der geneeskunde. Er is bij de Commissie Leiden voor bet Nationaal Huldeblijk aan 11. M. de Koningin in tolaal ingekomen f 35G3.24. Na aftrek der onkosten van f 119.10 is het saldo van f 3114.14 overgemaakt aan het Provinciale Comité. De rekening van den penningmees ter is nagezien door de commissieleden mr. P. E. Briët cn mr. J. C. van der Lip en ac- coord bevonden. De heer W. R. M. Noordhoff, prop. al hier, hoopt Zondag 20 Januari a s. zijn in trede te doen bij de Rem. Broederschap te Lochem, na bevestigd te zijn door ds, T, Kleijn, van Den Haag. Hedenvoormiddag werd in het café restaurant „Zomerzorg", alhier, door den heer W. Fontein, architect B. N. A., in het openbaar aanbesteed: het bouwen van een dubbel landhuis aan den Rijnsburgerweg te Leiden. Ingekomen waren elf inschrijvingen, nl. van: P .J. Neuteboom f26.500; J. W'arnaar f26.270; W. Korswagen cn C. Vijlbrief f26.000; A. Hartev-lt en A. de Vrind f 25.500; A. J. de Later en P. J. Meyers f25.452; H Korswagen f24.500; C. Oos- lerom, Warmond f22 300; Gebrs. Van Per son, Rijnsburg. f21.B00; De Bouwassocialie „De Pionier" f21.414; O. van der Wiel, Noordwijk, f 19.300, en P. Kort Jr., Rijns burg, 119 200. Waar de woonplaats niet vermeld is, ia deze Leiden. Aan de onderstaande inschrijvers voor den in vakken onlangs aanbesteden bouw van een landhuis aan den Rijnsburgerweg door den architect den heer II. J. Jesse is het werk gegund: Metselwerk aan Gebrs. Kwakenbos, te Nieuwkoop, voor 16190; tim merwerk aan II. Rouman eb Van Varick voor 16067.50; gas en eleotriciteit aan P. J. Kerkvliet voor 1 1295; glas en verlwerk aan W. F. Piket en Zn. voor f890; ijzer- en smeedwerk" aan M. Langezaal voor 1832; sleenhouwerswerk aan Jac. Ossevoorl, voor f 675; stukadoorswerk aan Joh. de Best voor 1 636; behangwerk aap II. J. Geenjaar voor f 330 en het hei- en tundeeringswerk aan C. M. Smidvoort, Aarlanderveen, voor 1 1375. Waar de woonplaats niet is vermeld, is ■Jeze Leiden. Men zendt ons het geïllustreerde week blad „Buiten" van 22 December van hel vorige jaar. Dit nummer bevat een tweetal fraaie foto's van de molens „De Valk" en „De Stier" hier (er slede. Mr. A. Loosjes sclirijft er eenige historische bijzonder heden bij. In den uitslag van het gecoslumeerde ijsfeest der Leidsche IJsclub is een onjuist heid geslopen. De groep „Roode kool en boerenkool" werd voorgesteld door de jonge dames Ella Brugmans en Jeane Fris. Gisteren heelt er een aanrijding plaats gehad hoek HoogewoerdKraaierstraat tus- schen een vrachtauto en de tram. Van de tram werd een lantaarn ingedrukt en een glasruit op het voorbalcon vernield. Van den vrachtauto werd de linkerzijde niet ernstig beschadigd. Tegen den bestuurder der tram zal een schadevergoedingsactie worden ingesteld. De door ons vermelde vrachtauto, die in de Kalvermarki is gereden, was niet van de N. V. Leidsche Buuwmaterialenhandel (welke in liquidatie is), doch van dc N. V. Kalkfabriek v.h Van Dijk en Co., filiaal Leiden. BINNENLAND. Begrooting Zuiderzeeionds 1924. Verschenen is een wetsontwerp tot vast stelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Zuiderzeeionds voor 1924. Aan de Memorie van Toelichting is het vol gende ontleend. Hoewel het voornemen bestaat, om de werken voor de afsluiting en gedeeltelijke droogmaking der Zuiderzee weer krachtiger aan te vatten en voort te zetten dan in de laatst verloopen jaren met het oog op den toestand van 's lands geldmiddelen ge schiedde, en aan het in 1922 voor de jaren 19221925 aanvaarde werkplan niet ver der vast te houden, zal toch, zoolang hier omtrent geen beslissing is genomen, met de afwerking van het bovenbedoelde werkplan ook in 1924 moeten worden voortgegaan. In afwachting van die beslissing wordt thans een ontwerp-begrooting aangeboden, die is gegrond op de uitvoering aüecn van het be perkte werkplan. Voorshands is niet op uitbreiding van per soneel gerekend; het is echter gewenscht aan eenige lijdelijke ambtenaren en beamb ten, die op den duur niet kunnen worden gemist, in 1924 een vaste aanstelling te kunnen geven. Volgens het beperkte werkplan zal in 1924 moeten worden voltooid de volledige afslui ting van het Amsleldiep, waarvoor op de begrooting voor 1923 een eerste post van f 500.000 is uitgetrokken, en waartoe vol gens een nader opgemaakte begrooting in het geheel met een bedrag van f 2.750.000 zat kunnen worden volstaan; terwijl voorts zal moeten worden voortgezet de aanleg van het alwaterings- en schcepvaartkanaal naar het Nieuwediep te Helder. Voorts is weer te rekenen op f 500.000 voor den aankoop en den aanvoer van steen, terwijl zijn uitge trokken bedragen: van f 20.000 voor den aankoop van gronden, 1 30.000 voor verhoo ging van waterkeeringen op Wieringen, i 75.000 voor onderhoud en exploitatie der Rijksbeplantingcn en f 5000 voor liet on derhoud der vaargeul bij de Van Ewijcksluis Voorts is een post uitgetrokken voor het onderhoud der voltooide werken; de werk hoven bij Den Oever, den beschermingsdijk om het toekomstige sluisterrein aldaar en eenige gedeelten van het in verband met de afsluiting van het Amsleldiep aangelegde afwaterings- en scheepvaartkanaal. Deze post beloopt f 20.000. De totale uitgaven bedragen f 4 millioen. Wettelijke bescherming diploma ziekenverpleging. Bij Kon. besluit is: 1. aangewezen als hoofdinspecteur van de volksgezondheid, bedoeld in artikel 8, lid 0, van do wet van 2 Mei 1921 tot wette lijke bescherming van het diploma voor zie kenverpleging, den hoofdinspecteur voor de besmettelijke ziekten; 2. aangewezen als ambtenaren van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, belast met het opsporen van overtredingen, bij bo vengenoemde wet strafbaar gesteld, den hoofdinspecteur en de inspecteurs voor de besmettelijke ziekten; zijn tot wederopzegging aangewezen als diploma's, in het buitenland verkregen, die mede de in artikel 1 van bovengenoemde wet bedoelde bevoegdheid geven: 1. de diploma's, uitgereikt door of van wege het bestuur van het particulier zieken huis der Koningin-Emmaslichting (Tjikinl), te Weltevreden: 2. de diploma's, uitgereikt door of van wege het bestuur van het ziekenhuis der R.-C. Vereeniging St. Carolus, te Welte vreden; is bepaald; de hoofdinspecteur voor de besmettelijke ziekten stelt op daartoe strek kend schriftelijk verzoek van een verpleeg ster, die in het bezit is van diploma A of van een daarmede krachtens die wet gelijk gesteld diploma, op dal diploma een aan- teekening voor kraamverpleging, indien bij dal verzoek worde overgelegd: 1. hetzij een getuigschrift waaruit blijkt, dat de candidate, na haar diploma te heb ben verkregen, ten minste één jaar in een kraaminrichting of in een kraamafdeeling van een aigemeen ziekenhuis als verpleeg ster is werkzaam geweest en daar een vol- ledigen cursus in kraamverpleging heeft gevolgd; hetzij een getuigschrift, waaruil blijkt, dal de candidate ,na haar diploma te hebben verkregen, ten minste één jaar in een kraaminrichting of algemeen ziekenhuis is werkzaam geweest, in dien tijd 20 verlos singen. waarvan 4 kunstmatige, heeft bij gewoond daarbij eventueel hulp heeft ver leend en 20 kraamvrouwen met hare kin deren heelt verpleegd; 2. een verklaring van de directie der in richting, waarin zij werkzaam is geweest, waaruit blijkt, dat de candidate zich met ijver en toewijding op de verpleging van kraamvrouwen en pasgeborenen heeft toe gelegd en daarin voldoende praclische er varing heeft verkregen. Uit het bonwvak. Ondanks besprekingen op een vijftal con ferenties, is tusscben de besturen van de beide patroonsbonden in hel bouwbedrijf en die der diverse bouwarbeidershonden over de voorwaarden van een landelijk collectief contract voor 1924-'25 nog geen overeen stemming verkregen. Wel zijn partijen el kaar eenigszins genaderd. De patroons heb ben hun eisch van werktijdverlenging boven 48 uur per week leruggonomen, terwijl ook over de sociale bepalingen vrijwel eenstem migheid is verkregen. Voor een geschilpunt: het doorbetalen van loon op Christelijke feestdagen, is een commissie benoemd, welke vóér 1 Februari een voorloopige regeling zal ontwerpen. liet voornaamste geschilpunt ls het loon gebleven. Op de laatste conferentie verklaarden de werkgeversbesluren zich be reid de aangeboden looncijfers met 2 cents te verhoogen en voor. Amsterdam met 5 cents per uur, terwijl de besturen der bouwarbei dersbonden in hun bondinstanties een loon daling van 2 cents per uur wenschten te verdedigen, behoudens voor de loonklassc, waar huns inziens het minimum-loon reeds was bereikt. De palroonsbesturcn wenschen, in afwij king van het eerst ingenomen standpunt ook de loonen der ongeschoolden weer con tractueel te regelen, wat nu bij do werfcne. mers bezwaar ontmoet. Met uitzondering van Amsterdam, waar het verschil 3 cents per uur bedraagt en met uitschakeling van de groep der ongeschoolde werkkrachten, bedraagt het verschil lusschen do thans ge vraagde loonen en de nieuw aangeboden loonen nu voor de hoofdklasse 6 cents klasse I 6 cents klasse II 6 cents klasse III 4 cents klasse IV 3 cents klasse V 2 cents klasse VI 4 cents per uur. De lieer L. de Groot, opvolger als lid van de Tweede Kamer van prof. mr. A. C. Visser van IJzendoorn, heeft zijn benoeming aangenomen. In een vergadering van B. en W. van Bennobroek en van verscheidene omliggen de gemeenten ia besproken Uct emigratie- vraagstuk in verband met de werkloosheid. De vergadering stond onder leiding van den burgemeester van Bennebroek, den hoer N. L, M. Fieman. Vertegenwoordigd waren vorderHeemstede, Lisso, Sassen- hoim, Voorhout, Zandvoorfc en Noordwijker- hout. Het initiatief tot deze bijeenkomst was genomen door den gemeente-secretaris van Bennebroek, den heer Joh. E. Tilloma, die uiteen zette, dat zijn plan was door samen werking te komen tot een doelmatige bo- strijding der werkloosheid, welke hij zag in emigratie. Jhr. dr. A. J. van Lennep, vertegenwoordiger van het bemiddelings bureau voor transatlantsche emigratie to 'a-Gravenhage, besprak de mogelijkheid van emigratie naar Canada en de daaraan verbonden voor- en nadeelen. Uit de uitvoerige discussie bleek, dat men niet in meerderheid van de vóordeelen der emigratie overtuigd was. Tot eon resultaat kwam de vergadering niet. Waarschijnlijk zal over eenigen tijd een tweede vergadering worden gehouden, na dat bijzonderheden., door den heer Van Len nep medegedeeld, nader zullen zijn bestu deerd. In den namiddag van gisteren, den ge denkdag der Technische Hoogeschool te Dellt, heeft de rector-magnificus prof. C. L. van dar Bilt c. i. gesproken over „De ont wikkelingsgang der radio-tclegrafie". Ds dies natalis der Universiteit te Am sterdam is gisteren herdacht in een open bare vergadering in de aula, waarin de rec tor-magnificus, prof. C. Boer, een rede heeft uitgesproken over: „Het poélisch karakter der Edda". Na de herdenking van den dies natalis is het eere-doctoraat in de geneeskunde ver leend aan prof. A. J P. van den Broek, hoog- lecraar aan do Utrechlsche Universiteit BINNENLAND. Dc Pers over het aanblijven van het ml* nisterie-Ruys de Beerenbronck. Wetsontwerp tot vaststelling van de he- grooting van inkomsten en uitgaven van hef Zuiderzeeionds voor 1924. Wettelijke bescherming diploma zieken, verpleging. De voorwaarden van een landelijk collec- tiel contract in het bonwvak. De Tweede Kamer zal tegen 15 Jan. a.ï, worden bijeen geroepen. y r ai BUITENLAND. De Franschen erkennen de separatisten, regeering in de Palis. Hei Engelsche Lagerhuis is gisteren bij eengekomen evenals de Fransche Kamer en Senaat. Ramsay Mac.Donald geelt een schema van het program der Labonr-pnrtij. De Baad van Amsterdam heeft beslo» ten tot het aangaan van een leening van 10 millioen legen G pet. rente. De communis tische fractie stemde tegen. Het Gerechtshof te Amsterdam heelt, ter vervulling van een vacature van Raads heer in dat college, de navolgende alphabet lische lijst van aanbeveling opgemaaktmr. J. van Binsbergen, mr. J. Wiarda. en mr B. M. de Vos, allen rechter in de arrondisse mentsrechtbank lo Amsterdam. Gistermorgen is te Rotterdam plotse ling overleden de heer B. Braat Jin., oprich ter van de Rotterdamsche Machinefabriek Braat. Do heer Braat, die zijn opleiding in Holland en in Engeland had genoten, heeft op Java goruimen tijd in de suikerindustrie gewerkt. Hij heeft daar een machinefabriek opgericht, die hij lot grooten bloei gebracht heeft. In 1919 kwam hij vjor herstel val gezondheid naar Nederland. Het Cenlraal-Stembureau te Utrecht heeft gisteren aangewezen tot lid van Pre vinciale Staten van dit gewest (vac.-jhr. Gy J. A. Sciiimmeipenninck) mevr. Van Hoog stratenSehoch, te Zeist. Beroepen is hij do Ned.-Hcrv. Gem. (9 Vaals ds. A. W. Ippius Fockens, 1e Hemmen, Bij Kon. besluit is, met ingang van I dezer, aan mej. S. C. Simons, te Deventer, wegcn3 verandering in de inrichting van het dienstvak, waarin zij werkzaam is, en waardoor haar werkzaamheden overbodig zulten wordsn, eervol ontslag verleend als adjunct-inspcctrice van den arbeid; is be noemd tot rechter-plaatsvervanger in de ar» rondissements-rcchtbank te 's-Gravenhage mr. G. Schollen, plaatsvervangend hoofd redacteur van het „Algemeen Handels blad", t<? Amsterdam. De minister van Oorlog heeft een nieuwe regeling getroffen nopens de ver zending van dienststukken per post. Dia regeling vergunt alleen aan bejranlde auto riteiten en personen, ressorteerende oo.der het Departement van Oorlog, om stukken, zuiver bandelende over dienstzaken, onge- frankeerd te verzendeD. Onder do vorenbedoelde personen komen ook voor „het personeel van het reserve kader'" (volgnummer 743), „do reserve- officieren der landmacht" (volgnummer 742) en „het overige rescrvepersoncel der land macht" (volgnummer 741), uitsluitend voor briefwisseling met hun commandanten. De diens!slukf.en, door vermcldo cate gorieën te verzenden, moeten bovenaan, ter linkerzijde van het adres, zijn vooi'zicn van de aanwijzingDienst Dcparlcmens van Oorlog, cn behooren in den linkcr- onderhoek van de ndreszijde le zijn gewaar merkt door de handteekening van den afzen der, voorafgegaan door vermelding van da hoedanigheid, waarin de stukhen door hem zijn verzonden, en door vermelding van het volgnummer. Vorenbedoelde briefwisseling moet tot bet strikt noodigo worden beperkt. Zaterdag 5 Januari hebben de inspec teurs der directe belastingen bericht ont vangen, dat de mededceling van den betrok ken Minister, dat de vakvcreenigingscontrf- bulie mag worden afgetrokken, op een ver gissing berust en wettelijk nic-t mogelijk is. Een dergelijke aftrek moet zijn y ondslaj vinden in de wet. („Volk".) De gewone audiëntie vgn den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal op Donderdag e.k. niet plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1