i m,i mmm Prijs 55 No. 19569. LEiDSCH DAGBLAD, Zaterdag 22 December. Derde Biad. Anno 1923. VOOR DE HUISVROUW. SPORT. éi ar911 De Fondsenmarkt. ets Tegen schrijnen Kersilesst. Kerstmis! Dennebooml Plumpudding! Kinderen met vacantie! Getrouwde kinde ren overi MistletoeI Een tikje flirt! Maar vooral hartelijkheid en een warj^e, vrien delijke stemming! Een feest voor het gezin speciaal en dusextra zorgen en drukte yoor de huisvrouw 1 Is het wonder, dat ik in deze rubriek een artikel aan Kerstmis alléén wijd? De huis vrouw krijgt dagen met een bijzonder zware taak. Zij moet zoo lang vooruit denken, op dat zij alles voor de beide Zondagen in orde heeft; er valt zooveel te regelen en te be stellen. Vrouwen, die buiten wonen, zijn nu bon-af; die hebben de hulst- en sparre- takken maar voor het plukken en denne- takken maar voor het plukken en denne- boompjes bij de vleet, die maken in een wip een eigen Kerstfeest. In de stad is 't moeilijker enkostbaarder. Toch moet dit laatste u niet weerhouden van versiering van uw. woning. Want dat is een der voornaamste onder deden van het feest. Een onversierd huis met Kerstmis doet koud en nuchter aan, terwijl een paar groene takken langs de trap, een roode strik hier, waa besjes daar en een heimelijk takje mistletoe de binnen- tredenden direct op „temperatuur" brengen! Het is jammer, dat de mistletoe zoo schaarsch en kostbaar is; het brengt zoo véél geluk, dat je het in alle huizen zoudt wenschea. De mistletoe-kus-permi^ie is be kend genoeg maar weet u ook, d" het ge klik brengt, wanneer u op den avond vóór Kerst elkander een paar blaadjes van die plant schenkt? Die blaadjes vormen name lijk een soort „wishing-bone", het gevorkt beentje in een vogelborst, dat fortuin aan brengt. Het is best mogelijk, dat die gelij kenis van vorm oorzaak is van de geluks verwachting. U kunt allicht probeeren of het uitkomt! Zoek de twee mooiste blaadjes van het takje uit en geef ze aan uw vriend of vriendin netje. Hij moet u twee andere geven. Zoo lang als die blaadjes frisch blijven en niet I09 laten van elkaar, kunt u verzekerd" zijn van groole veine! Heeft u som9 mistletoe in uw tuin, op uw ouden appelboom? Dan moet het oudste lid der familie de woekerplant er af snijden en het jongste haar, vóór zij valt, opvangen. Gelukt dat, dan zal uw gansche gezin het geheele jaar rond gelukkig wezen! Ga. vóór Kerstmis sprokkelen en breng sparretakken en dennenappeltjes mee; die knetteren zoo lekker in het open haardvuur en verspreiden een pitligen kruidengeur door het huis. Verder moeten er een paar cadeautjes wezen. Dat is juist zoo aardig van Kerst mis, dat het wat moeite van ons vraagt. Het behoeft heelemaal geen kostbaar geschenk te zijn, doch u meet zorg besteden aan het inpakken. Wanneer u een groolen kring heeft, kunt u alles bij elkaar op een, met een wit tafellaken of kanten kleed belegden ta fel neerzetten. Heeft u niet zooveel pakjes, leg ze dan bij de bordjes aan -;et ontbijt; zorg er voor, dat zij in wit vloeipapier met een rood 'lintje en een takje hulst zijn ver pakt. Voor de variatie kunt u er een enkel in rood papier met wit lint tusschen leg gen. Al3 u er tijd voor heeft, moet u eigen gemaakte cadeautjes geven; die hebben vooral met Kerstmis veel waarde. Van over schotjes maakt u nog zooveel. Bijvoorbeeld kleerhangers, leesten, een laschje, een spel denkussen, enz Ik gebruik dikwijls de goede stukken van een versleten blouse of kussensloop voor het overtrekken van de ruwhouten kleerhan gers. Laatst zag ik daar iets aardigs van: een hanger voor rok en mantel. Behalve het houten kapstokhad een meisje nog twee knippen of ktemmen gekocht, zooals aan heeren-pantalonslrakkers zitten. Kunt u die niet afzonderlijk krijgen, neem dan twee gewone haken Met twee stevige lin ten van ongeveer 10 c.M. lengte had zij deze klemmen, na ze verguld te hebben, aan het kapstokje bevestigd. Ook de haak, waar het aan ophangt, werd verguld. Daarna had aij het hout met zijde overtrokken, er een ruche langs gezet, en meteen de rokklem- men stevig bevestigd. Het was keurig gewor den en hield den rok uitstekend in de plooi. Een ander aardig werkje is om oude odeurfleschjes te emailleeren. Tegenwoordig hebben die flacons zulke leuke modellen. Week er al het papier van af en schels er dan wat figuren of bloemetjes op met een fijn penseel en ripoline. Ook de tegenwoordige houten leesien, die je tegenwoordig overal krijgen kunt, zijn best te camoufleeren, zoudat je er een sie raad van maakt Verf den knop in vlecsch- kleur en decoreer hen dan met zwarte oogen en wenkbrauwen, een dito mond en neusje en rose wangetjes. U zult eens zien wat een dwaas snoetje dat maaktl De ach terkant moei zwart zijn met een boog langs hetrvoorhoofddat is het haar! Verguld het metalen middenstuk en geef het andere houten stuk, dat in den neus van den 6choen past, een veelkleurig gestreept jasje. Bindt de beide leesten met een satijnen strik samen en de goedkoope dingen zullen niet meer te herkennen zijn. Dan nog een origineel, eenvoudig spel denkussen in den vorm van een worteltje. Neem een lapje wortelkleurig fluweel van ongeveer 25 c.M. breedte en 20 c.M. lengte. Knip dit schuin af, zoodat het van boven dezelfde breedte houdt en van onderen in een punt eindigt. Naai dit dicht en vul hei' worteltje stevig op. Rimpel de slof van bo ven in. Kr.ip nu c-en reep fel groene zijde en rafel die aan de bovenzijde ongeveer 2 c.M. uiL Naai deze pluim (het wortelloof) stevig op den wortel vast. Bindt een groen lintje ora het aanhechtingspunc van wortel en groen en maak hier een lus, waaraan u het speldenkussen op kunt hangen. En nu gaan wij nog even naar de keuken; want het Kerstmaal is van niet weinig be lang. En de hoofdschotel ishet dessert I De plumpudding, de brandende, vlammende pudding! In Engeland, waar zóóveel werk van Kerst mis wordt gemaakt, heeft men natuurlijk geen gelegenheid om den pudding op den laatslen dag klaar te tooveren. Het volgen de recept kunt u ongeveer een wreek van te voren bereiden en dan 17» of 2 uur voor het gebruik opstoomen. De hoeveelheid, die ik opgeef, is voldoende voor twee middelmalig- groote puddingen. Neem: 1 pond nierenvet (van schaap of rund), Va pond bloem; 6 ons broodkruimels, "7* pond suiker, 1 ons amandelen (kan ook gemist worden), V3 pond gemengde schil letjes, V2 pond Sultana's, 7* pond krenten, 1 pond rozijnen, de geraspte schil van een citroen, een kwart-theelepeltje specerijen, een kwart-nootmuskaat, geraspt, 3 of 4 thee lepels gouden stroop, twee eieren, 7» Liter melk of wat meer. Wasch de vruchten (krenten en rozijnen en Sullana's) flink in warm water uit; wrijf ze met een doek af en laat ze op een warm plaatsje drogen. Haal de pitten uit de rozij nen, en prik in de andere vruchtjes. Snij de gemengde schilletjes fijn. Pel de amandelen en snijd ze in stukken (niet al te klein). Stamp de broodkruimels. Pel het niervet en hak het fijn. Doe bloem, geraspte nootmus kaat, specerijen, broodkruimels en het vet in een kom en vermeng ze ter dege. Voeg er dan de suiker, amandelen, citroenschil en vruchtjes aan toe en roer het weer flink door elkaar. Klop de eieren, voeg hier de stroop bij en de helft van de melk en klop dapper door. Doe dit papje dan bij de droge ingre diënten en voeg er nog wat melk bij, als het u noodig lijkt. Blijf roeren en giet het dan over in goed met vet bestreken pudding vorm; zoo moet het ongeveer 8 uur au bain marie koken; wanneer u daar geen specia- len vorm voor heeft kunt u de pan afdekken met llink gevet papier cn zoo den pudding absoluut afsluiten. Zet den vorm nu in een ruime, met water gevulde, pan en sloom op deze wijze gedurende 8 uur. Het water moet lot even onder den rand van den pudding vorm staan. Na de sloomperiode laat u hem in den vorm op een koelo, droge plaats koud wor den. Wanneer u den pudding opdoet hij ziet dan heerlijk bruin steekt u een takje hulst met een rood strikje in het midden, giet vlak vóór het binnenbrengen wat rum er over heen en steekt dezen aan. Het staat echt feestelijk als de blauwe vlam naar binnen danst. U verhoogt het effect nog, wanneer u op het groote oogenblik de lamp uitdraait en alleen een paar kaarsen laat branden. Het is heel smakelijk (maar het mag alleen, wanneer u niet-onthoudster bentl) om er rumsaus bij te geven. Deze maakt u door een eetlepel bloem, 5 eieren, 3 volle lepels wille- suiker, wat citroenschil en een stuk pijpkaneel onder gestadig roeren aan de kook te brengen; dan giet u er een bierglas rum in en roert alles nog even door. En. het verdere menu? Ach, alles is tegenwoordig zóó duur. De echte Kerstschotel, gebraden kalkoen, is voor eenvoudige huismoeders onbereikbaarl Geef dus maar een lievelingskostje van uw man of^de kinderen daar doet u veel beter aan; maar die ken ik niet en kan ik u dus niet voorschrijven. Het dessert blijft toch de glorie. Hoe meer extraatjes van vruchten cn bonbons u daar bij kunt geven, des te genoeglijker voor uw gezin. En nu eindig ik dit praatje met u al len prettige, vroolijke, zonnige Kerstdagen loc te wënschen en een zalig uiteinde van het jaar. VOETBAL. De N. V. E.-wodstrijden afgelast. In verband met de slechte gesteldheid van de speelterreinen, veroorzaakt door den sneeuwval, zijn alle competitie-wedstrijden van den N. V. B. voor Zondag a.s. afgelast. KORFBAL. Alle N. K. B.-wedstrijden afgelast. In verband met de zeer waarschijnlijke onbespeelbaarheid der terreinen zijn alle voor a.s. Zondag vastgestelde wedstrijden van den N. K. B. door den competitieleider afgelast Overzicht Het protest FlnksDordrecht Kat is wel eigenaardig geloopen met dit protest. Het werd niet in behandeling ge nomen, daar er aan de reglementaire indie ning niet goed voldaan was. Bij informatie leek ons hat geval een vreeselijke zoekerij om den scheidsrechter de hand boven het hoofd la houden. Dit kan in vele opzichten goed zijn, maar dan moet het niet door on waarachtigheid gebeuren. Het protest is nl. afgewezen op grond daarvan, dat de aan voerder van Dordrecht er niet mee in ken nis is gesteld. Toevallig waren wij bij de in diening aanwezig en als onpartijdig per soon, kunnen wij verklaren dat de aan voerder van Dordrecht, de heer Wijnhoven, er wel bi] was, en dat er zelfs na afloop ook door de Dordleaaren over het protest gé- sproken is. De aanvoerder van Fluks heeft misschien de fout begaan genoemden heer niet bij zijn vestje te pakken en hem nog eens woordelijk alles te herhalen. Trouwens de scheidsrechter gaf op een vraag van den Fluks-aanvoerder of het in orde was, ten antwoord, dat het protest in orde was en hij maar zou afwachten wie de protest- comm. gelijk zou geven. Naar wij vernemen heeft Fluks herziening aangevraagd. WIELRENNEN. Het programma van Klaas van Nek. Klaas van Nek. die Zondag met zooveel succes met Girardengo een 6-uren-wedstrijd te Brussel reed, rijdt 25 December te Berlijn een wedstrijd verder den 30en December a.s. fe Brussel op den 6en Januari te Parijs »"n 100 K.M. koppelwedstrijd. Den 13en en 20en komt hij te Milaan uit, waar hij op den I3e wederom met Girardengo een 6-uren- wedstrijd rijdt. In Februari neemt hij waar schijnlijk deel aan den Zesdaagsche te Mi laan met den Italiaan als teamgenoot. SCHAKEN. Goede oplossingen van do heeren: Vos, v. d. Burgh, TjaJsma, i'aulides, Blom, van Os, en De Nic. De oplossing van het probleem van Har tong is 1. Dc8. Daardoor krijgen wc eemge aardige veranderingen. Vóór de sleutelzet kan gebeuren: elP, DE± en elD, Dg2±. Nu gebeurt elP, TE± en elü, Lg2±. Vor der komt na het spelen van het zwarte paard eerst De4±, terwijl na de sloutelzet volgt: IV1, Dg4 en Pd7, Dt>7 Een mooi geheel, gelijk we van Harfcong gewend zijn Do tweede prijs in <ht' tournooi verwierf: ARPAD JAKAB. 2e prijs. G. O. April '22. Wit begint en geeft mat in twee letten. Wit: Kg7, Db7, Te7, Lh3. Pal en eö, pi b2, g2, h6 on b6. ZwartKd8, Td8, Lg8, pi b3, 1?7 en h l. Een bijzonder mooie partij is de volgen de, waarin Pillsbury rijn superieur talent toont. Zij is gespeeld in het tournooi te Cambridge Springs in 1904- Pillsbury. Laskor. 1. d4 d5 2. oi eO 3. Po3 Pf6 4. Pf3 c5 5. Lg5 od4: C. Dd4: Pc6 Hier moest Le7 gespeeld worden. 7. Lf6: gf6 Na Df6zou wit de pion op d5 winnen. 8. Dh4 dc4: 9. Tadl Ld7 10. e3 Peö 11. Peö: fe5: 12. Dol: Dbö Nu blijkt zoo langzamerhand dat eö en d6 zwakke punten in zwart'a spel zijn. Zwart probee<rt een tegenaanval: 13. Le2 Db2: 14. O—O Tc8 15. Dd2 Tc7 IC. Pel Le7 17. PdGf Kf8 Als zwart neemt verliest hij door DdC:, Dbö, De5, 0O, Tbl, Dcö, Dcö: en Tb7. ,18. Pel Dbö 10. f41 e£4: 20. Ddl fö 21. D£4: Dcö 22. Peö Le8 23. Pg4 fö 2A, DhCf Kf7 25. Lcll De locper mag wegens Pe5f niet geno men worden. 25. TcC 20. Tfö:t Dfö: 27. Tf: Dfl:f 28. Kfl: Ld7 29. Dh5t Kg8 30. Peö opgegeven. P. FEEN8TRA KUIPER. Den heer SNa Dc4 volgt gö. RECLAME. NOODSEINEN. Geen wonder, dat Moeder bij tijden prikkel baar wordt I Haar tobberig werk binnenshuis, wasschen, strijken, verstellen, poetsen en de eindclooze huishoudelijke zorgen zouden door geon man verdragen wordon. Wees voorzichtig I Prikkelbaarheid, pijn in de lendenen en zijden, hoofdpijn, rugpijn, urine- kwalen, zenuwachtigheid en duizelingen zijn seinen van nierverzwakting. Om zich te hoeden voor ontwikkeling van de lange nasleep van nog ernstiger nierstoornis- sen, ia het tijd om aan zichzelf te denken en de worstelende nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen te helpen. Dit speciale niergeneesmiddcl is geen alles genezend middelhet werkt alleen op de nie ren en blaas, en het baat tegen pijnlijke ver schijnselen van nier- en blaaskwalen als nier- zand, rheumatiek, steenvorming, waterzucht, ischias, spit, blaasontsteking en urinezuurver- giftiging. Passend voor jong en oud, diende geen huis zonder Foster's Pillen te zijn. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken 4 f 1.75 per doos. 5308 Hoewel de eoonomisdh-polibioko vooruit zichten in de laatste week voor Duatsch- land niet onbelangrijk verbeterd zijn, heb ben deze echter tooh weinig invloed kun nen oefenen op het verloop der internatio nale beurzen en ook ten onzent kon hier uit geen bijzondere stimulans worden ge kweekt in verband met de naderende jaars wisseling en do komende feestdagen. Pe riodiek pleegt het beurslevcn omstreeks dezen tijd van elk jaar aan een 6terke in krimping van zaken te lijden. En slochts enkele leidende fondseri weten voldoende belangstelling te trekken zoo er de voor waarden toe aanwezig rijn. Aan den ande ren kant zal men eohter mogen verwach ten, dat de affaire na nieuwjaar eenige verlevendiging zal ondergaan. Immers, de RECLAME. 637X Een zuivere zeep als de Recal-Zeepisonontbeerlijk voor de verzorging van de huid. Daar zij bovendien tot het laatste snippertje hard blijft is de Recal-Zeep zeer voordeelig in het ge' bruik. Men heeft er twee maal zoo lang aan als aan iedere andere zeep. onthouding van thans is slecht® tijdelijk cn wordt in den regel reeds om psycholo gisch® redenen door een verlevendiging ge volgd. Voorts bomen direct na Nieuwjaar de gebruikelijke jaarverslagen en dividend aankondigingen, welke een welkome aan leiding voor de speculatie vormen. Natuur lijk zijn do verwachtingen voor dit jaar niet al te hoog gespannen. Tal van eer tijds goede ondernemingen hebben met verlies gewerkt, zoodat vele aandeelhou ders geen dividend zullen kunnen touahee- ren. In dit verband wijzen wij b.v. op de bekende Fongers Rijwielenfabriek welke een vrij belangrijk verlies heeft te boeken, hoewel wij hier anders toch wel met c»n bedrijf to doen hebben, dat ingevoerd mag heeten. En zoo^zijn er meerdere voorbeel den aan to wijzenbij voorbeeld, Tculings Drukkerijen, waarvan de obligaties vrij courant zijn. Ook deze onderneming beeft een moeilijk jaar achter den rug en .al op grond van de bestaande malaise in heb drukkersbedrijf met een nieuw moeilijk jaar rekening moeten houden. Voor diverse an dere grooto ondernemingen geldt tulks evenzeer. Behalve ten onzent geven ook de vreeia- de beursplaatsen een beeld van onthouding to zien. New-York, welko plaats anders zoo levendig van affaïro kan zijn, *-oo-it een belangrijke inkrimping waaruit blijkt dat do kooplust in de laatsto weke.a voor een groot deel op rekening van hriss'or;-- bolangen moot worden gesteld. Immers, deze wensebten zich voor den afloop van hoWoude jaar te dekken, vandaar de groo- tere vraag naar diverse fondsen. Ook in Wallstreet heeft de verbeterde economi sche positie van Duitsohland vooiloopig nog weinig invloed uitgeoefend. Trouwens gelden daar ter plaatso otp het moment sterkere, meer locaio factoren. De prcsr dentsverkiozing werpt haar schaduwen reeds vooruit en het is niet van belang ontbloot wie in de naaste toekomst pres1 dent van de Unie zal zijn. Coolidgo aeefb c-en grooto kans maar het is volstrekt niet zeker, dat hij den thans waarncmeudcn presidentszetel zal mogen blijvm behou den. En waar juist in Amenka do Dolitiek, in het algemeen in gToote mate afhanke lijk is, van de gecindhei'd van den presi dent, daar ligt het voor de hand, dut de beurs er niet ongevoelig voor blijfj Te Londen was de stemming loom. n*ar het heet in verband met do onzekere poli tieke vooruitzichten op het continent, maar veel meer naar aanleiding van de politie ke tegenstellingen in het land zelf. De etrijd vrijhandel of concurrentie is bij lange na nog niet beslist en zal voorloopig o.k wel nog een open vraag blijven, omdat men nu eenmaal moeilijk, zoo niet onmo gelijk do volledige consequenties van deze of geno richting kan overzien. Of vrijhan del of protectie het herstel dor economisch- fiüancicole suprematie van Engeland in de toekomst zal brengen is absoluut niet te zeggen. Best mogelijk, dat geen van bei den naar het beoogde doel lelden, en aan gezien de meeningen in Engeland zelf daar over sterk zijn verdeeld, en er tooh een richting moet gevolgd worden, is het be grijpelijk, dat de Londcnsche beurs een zekere nervositeit vertoont. Parijs ziet het einde van het jaar met een nonchalante achteloosheid tegemoet. Ook hier inkrimping van zaken als gevolg van de liquidaties der posities. Waar ter mijnzaken „de" manier is voor den Fran- sohen speculant om aöaire te doen, en de jaars wisseling een balans termijn pleegt te zijn, kan het derhalve hier evenmin ver wonderen, dat men loopende engagementen likwideert. Dat geeft weliswaar over het algemeen een beetje aanbod maar zulks onder deze omstandigheden van weinig be lang, vooral, nu immers in de verhouding van Frankrijk tot Duitsehland een zioht- bore kentering ten goede is ingetreden. De wisselmarkt gaf in de achter ons lig gende berichtsperiode weinig belangrijks te zien, met uitzondering van Francs welke een belangrijk laagte-record behaalden. Dit zou dan eigenlijk een bevestiging zijn van de meening van hen die beweren dat de francs met elf en twaalf centen voldoende is betaald. Echter staat te betwijfelen of deze daling van duurzamen aard zal zijn, omdat de Fransche regeering er belang bij heeft haar betaalmiddel op peil te houden, zoodat verwacht mag worden, dat het nieu we jaar in dit dpzicht wel cenige verbete ring zal brengen. Men brengt de daling van de francs in verband met de gunstige wen ding der Fransche regeeringspoliliek ten op zichte van Duitsehland, maar het ligt voor de hand, dat bij een herstel van Duitseh land ook Frankrijk gebaat is. Veeleer zal men ook hier met een technische oorzaak te doen hebben die tijdriijk het aanbod van francs verhoogt. De koers op Londen blijft goed gehandhaaft, evenzoo op New-York waarvoor men omstreeks 2,62 noteert. Men ziet derhalve, dat de plotselinge stijging van den dollar van eenige weken geleden wei-» nig duurzaam is geweest Voor Oostenrijk-» schc Kronen viel een lichte stijging waar la nemen. II Dcc. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York cable 11,457* 0,60 13,92 12,077» 2,62 per billiocn. 21 Dec. 11,567* 0,627» 13,52 11,877» 2,627» Marken wisten lichtelijk te montecren, terwijl Belgische francs geheel en al liet spoor van de Fransche collega volgden. Dc afgeloopen week gaf voor ons een, wat men noemt, „stilte beurs" te zien. En- kele specialiteiten wisten zich weliswaar la handhaven, maar de animo zooals we dien gewend zijn, mankeerde. Favoriet waren Consols die nog steeds voor Fransche reke ning werden aangekocht. Wat uien er in ziet, is nog niet recht duidelijk, maar wij gelooven niet ver mis te zijn, dat de willigo stemming voor dit fonds verband houdt met de openstelling van den p?troleumuitvoer in Roemenië. Het einde der week gaf eenigo winslneming en derhalve een lichte roaclio te zien. Voor Koninklijke bestond een gun- stige tendenz, hoewel er toch een zekere reserve viel waar te nemen, blijkbaar naar aanleiding van gebeurtenissen in Mexico, i hoewel de heer Deterding verklaarde, dat de revolutie aldaar van weinig invloed op het petroleumbedrijf zal zijn. Hetgeen o.i, nog moet worden afgewacht De scheepvaartmarkt gaf eveneens een beter beeld te zien op grond van de ver-» wachting omtrent de vrachfenmarkt. Do willige stemming voor Lloyds hield naar wij uit goede bron vernemen mot verwach tingen omtrent een belangengemeenschap met de Holland Amerika Lijn. Er schijnt hierover nog le worden onderhandeld, maar; zeker is liet nog niet, zoodat de verdiscon* leering van het mogelijke voordeel hierbij door de Kon. Hollandsche Lloyd le behalen, op zijn minst genomen voorbarig kan wor- I den genoemd. I Cultuurwaarden lagen stil in de markt Voornamelijk suiker en tabaksaandeelen Op de rubberafdeelingen worden claims Serbad- jadi tot lage prijzen verhandeld hoewel de aangeboden emissie toch geheel volleekcnd werd. Tijdelijk beslond ook eenige belang stelling voor Compania's zoodat hier.een verdere verbetering in den koers kon wor- den geconstateerd. De Hollandsche beleggingsmarkt leed on der aanbod zoodat hier voor enkele soorten een lagere noteering mo.et worden gecon stateerd. De prolongatiemarkt steeg lot vijf procent, een duidelijke aanwijzing voor dei toenemende spanning op de geldmarkt. 14 Dec. 21 DccJ 5 pCt. Nederland 1918 5 pCt. Nederland 1919 47» pCt. Nederland 1916 47» pCt. Nederland 1917 Amsterdamsche Bank Koloniale Bank Handel Mij. Insulinde Olie Philips Lampen Jurgens gew. aand. Vorstenlanden Compania Mere. Argentinla Ilandelsver. Amsterdam Javasche Cultuur-Mij. Koninklijke Olies Geconsolideerde Petroleum Amsterdam Rubber Koloniale Rubber JavaChina.Tapan-Lijn Mij. „Nederland" Scheepvaart-Unie Arendsburg Tabaks-Mij. Deli Batavia Tabak-Mij. Betaalbaarstellingen Billiton Mij. div. 51 met f 49,GO. Groninger Locaalspoorweg Mij. div. 35 met f 150. Tjoekir Suiker Mij. div. 15 met f300. Cultuur Mij. Pradjokang Tangarang div, 12 met f 150. Ilandelsver. Amsterdam div. 52 met f 75 int. 8911 88 Oi.'Ie 91 85»; 855* 811* 81»; 112 114 181!* 180 121»; 122J4 4K 260 258!* 65 U 02»; 183'; 179 21!; 22 491H 491 388»; 885 3901., 382 172'J 170 1467; 114 114 113J* 93 93 149?; 147»; 119J* 119!* 273 270 297 295>i RECLAME. cn openspringen 'Ier huid. Furol in doozen 90, 60 en 30 ct. Bij apolh. en drogisten. 5359

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 9