Pijnen na kouvatten EERSTE KAMER. Prov. Staten v. Zuid-Holland. Bij hoest of keelpijn GEMENGD NIEUWS. Voor elke plek van Uw huid SPORT. UIT DE RIJNSTREEK- UIT DE OMSTREKEN. turcs, hebben B. en W. géén bezwaar, dus lij kunnen het voorstel-Kooislia wel over nemen. DioDc idee betreffende bouwrijp- maken van terrein van afgebrokc-n krotten zullen B. cn W. in overweging nemen. Stratenaanleg heeft hier ook wel plaats, wanneer dat noodig is. Maar wo zijn bij Den Haag vergeleken maar een proletariër. De heer Bots noemde den heer v. Stra len een diohter, dat is ook nu weer ge bleken bij het request van de Mij. van Nij verheid, dat spr. ook heelemaal niet sym pathiek is, integendeel. Ten aanzien van mevr. v. Itallie erkent hij zich even vergist te hebben in een de tailpunt. Wethouder MULDER onkent beslist dat B. en W. vijanden 'rijn van werkverschaf fing, zie maar, wat zij reeds hebben gedaan. Wethouder SANDERS beantwoordt den heer Heemskerk. Op het departement io hem uitdrukke lijk gezegd, dat elke regeling boven de rijks- normen zal worden vernietigd. Voor Am sterdam en Rotterdam alleen is een uit zondering gemaakt. Afsohaffing zakelijke belasting op 't bo- ftrijf zal de werkverruiming sleohte als klciD onderdeel bevorderen, dat heeft bij gezegd. Stemmingen. Het voorstel van den heer Van Eek in zake de straatpolitie gaat naaT B. en W. voor pracadvies. De motie van den heer Van Eek: Do Raad spreekt do wenschelijkheid uit, dat voortaan ook in Leiden beti houden van optochten cn meetings met muziek en banieren, op Zondag in den namiddag als regel zal worden toegestaan. Wordt verworpen met 1814 stem men. Voor de S. D. A. P, en da heeren Knut tel, Sijtsma, Witmans, Heemskerk, Eerd- mans en da dames Dietrich en v. Itallie. Het voorstel van den heer Van Stralen: De Raad noodigt Burgemeester en Wet houders uit maatregelen te nemen, waar door aan weridooze hoofden van gozannen, dio een huurprijs verwonen van meer dan f 3.50 per week er. die huurprijs niet kun nen betalen, een toeslag op de huur wordt verstrekt tot een bedrag, waarmede de huur f 3.50 te boven gaa\ Wordt verworpen met 19—13 6tom^ toen. Voor de S. D. A. P. csn de heeren Wit mans, Sijtsma, v. Rosm vloo, Knuttel, mevr. Dietrich en mevr. v. Itallie. Het voorste! van den heer Van Stralen. De Raad besluit de Gemeentelijke Steun- oommissio te verzoeken de ondersteuning aan dubbel uitgetrokken werkloozen niet te verminderen. Wordt verworpen met 17—15 stem- toeD. Voor de S. D. A. P. en de heeren Wit mans, Heemskerk, Sijtsma, v. Rosmalen, Knuttel. Eikerbout en mevr. Dietrich en toevr. v. Ibaflie. De M o t i e van den heer Van S r a - 1 e n De Raad, van oordeel dat het gewenseht ia cm gezinnen, welke dooi* langdurige werkloosheid met gevaar van volstrekte ar moede worden bedreigd, voor algeheel© in zinking te bewaren; noodigt Burgemeester en Wethouders uit maatregelen te nemen, waardoor het mo gelijk wordt aan die gezinnen bijzondere hulp te verleencn. Wordt verworpen met 18—14 stem men. Voor de S. D. A. P. en de heeren Wit mans, Sijtsma, v. Rosmalen, Knuttel, El- kerbou«^mevr. Dierioh en mevr. v. Itallie. Het voorste 1-G roeneveld om ide raodstukken eerder to verstrekken, jfordt verworpen met 248 stemmen. Voor de 8. D. A. P. D«e algemeenc beschouwingen worden ge- Uktea i De Uitgaven. Bij art. 30 klaagt de heer GROENE VELD ©ver onvolledigheid der bibliotheek in de leeskamer Is er ruimte te kort, dan moe- e:^ maar kasten bij wonion gemaakt. Ook de Wetten zijn niet volledig aanwe- scig, dat kan toch wel anders, zoo duur is het niet. Werd er ©eng iet-s meegenomen, dan ko,<; aanvulling ook maar zoor weinig. De VCORZITTER acht de aanwezigheid ,fran de handelingen van voor 1000 niet zoo noodzakelijk- Men kan immera altijd ïLOiOrage-v Do wotten zal nij zelf neerzet ten, dat scheelt tenminste een kleinigheid ivoor de gemeente. Voor een kastje zal ge- iiorgd worden om wegnemen of liever bij ui et-na^jonken meenemen, te voorkomen. Na re- en dupliek wordt art. 30 goedge- Icettid na nog enkele opmerkingen van den heer Eerdmans betreffende inkrimping van het gemeende-verslag ook op cijfers, wat 1 hem la-stigr voorkomt. Bij art. 71 (bezoldiging politie) zegt da heer VAN ECK to zijn voor invoering der [kinderpolitie, die elders gunstig werkt-, waartegenover B. en W. wel sympathiek fctaan, maar invoering waarvan zij willen riitstellen tot het nieuwe bureau er is. Of Ü3 juist-, dat men al aain d<e voorberei ding IS 1 De VOORZITTER zet uiteen, dat het iü ,ten gnoote stad als Amsterdam makkei ij ker gaat dan hier. Toch is hij ©r niet tegen inita het te vereenigen is met de rooher- ohe, dat gelet op werktijden, ziekte enz, waar er maar een paar voor kunnen wor- öen aangesteld. Feitelijk zou een apart J huis noodig zijn maar dat gaat ook niet. £B:j het nieuwe bureau met meer ingangen i* echter wel wat op te vinden. 3>e heer v. EOK dringt dan nogmaals aan iül vrijheid van leotuur in de politiepos- Jên, uit blllijfcheidsoogpunt. Hier niet ver- l getujinende politieke bladen worden ge- i f*06r. f •B0U ^Rsr gaarne niet al te I rormahsme tien toegepast, waar wel W* uitgave van „Het Volk" rW Hm* IMdten Omstreken. De VOORZITTER zegt, dat om ruzies te voorkomen, die maatregel ls ingevoerd. Hij zal het blad eeret moeten «ion, voor te beslissen. De heer OOSTDAM vraagt of niet beter i» allo kranten te verbieden, de agenten moeten op bun qui-vive zijn. De VOORZITTER merkt op, dat zij in die posten rusten, niet op nun qui-vivo zijn. Do heer KOOISTRA betreurt het niet- bovorderen van eenige oude agenten om dat zij het diploma niet hebben. Het soheelt maar f26 per jaar. De VOORZITTER Maar dan komen ze in een hoogere klasse, 't Is trouwens niet ter bevoegdheid van den raad. De heer KOOISTRA zegt dan, dat eenige agenten met diploma ook niet bevorderd zijn. Men zegter moet een bijzondere aanteeke- ning zijn bij het diploma, maar dat lijkt hem ongewenscht. Is van invloed, dat de com missaris in de examen-commissie zit en een boek heeft uitgegeven De VOORZITTER wijst er op, dat ook deze zaak alleen te zijner competentie staat. Op eigen verlangen zijn de examens moeilijker gemaakt. De commissaris geeft gratis een cursus. Nergens is de verhouding tusschen le en 2e klasse zoo gunstig als hier. De heer WILMER juicht toe, dat B. en W. maatregelen treffen om de 10 agenten, straks overbodig, niet te behoeven te ontslaan. Hij hoopt, dat dit zal slagen door niet vervullen der vacatures. De VOORZITTER zal die methode volgen, maar hij kan niet zeggen, of hij geheel zal slagen. Van ontslag zal echter wel niets komen. De heer KNUTTEL is tegen de politie posten, daar de politie is een klasse-inslru- ment tegen de arbeiders, waarover alleen do voorzitter beschikt. Gezien de stijging der kosten tot het viervoudige sinds 1911 acht hij bezuiniging wel mogelijk. De recherche is tijdens de hoog-conjucluur van de inbraak zeer uitgebreid en deze wordt nu maar ge handhaafd. Op vergaderingen is een onmo gelijk getal politie aanwezig. Men ziet altijd twee rijwielagenten tegelijk. De VOORZITTER natuurlijk, dat kan niet anders. De heer KNUTTEL acht het wenschelijk, dat de raad vastlegt in de 5 bestaande va cature niet te voorzien. Een eigenaardige salarisregeling wordt gevolgd z.i., waarvan hij een voorbeeld geeft, n.l. vervanging vrn een agent door een klerk. De VOORZITTER geelt de verzekering, dat voor invoering van den 8-urendag nim mer uitbreiding van personeel is gevraagd. Dan de slijging der loonen tot soms het drie voudige. Niets is onnoodig uitgegeven. De mogelijkheid van vervulling der vaca tures wegnemen, acht hij ongewenscht Hij zeil heeft altijd ze onvervuld gelaten, maar stel eens, dat het onverwacht noodig wordt Dat kan loch. Men moet hem toch eenigs- zins vertrouwen. Spr. zet even uilcen genoemde vervanging die een gewcnschte bezuiniging geett zon der eenig nadeel. Zeker, de recherche is uitgebreid, maar dat was noodig. Spr. prijst het gehalte. Al leen betreurt hij, dat rijk en kleine gemeen ten niet wat meebetalen. De grootsche zui nigheid wordt betracht. Art. 71 wordt goedgekeurd. Bij art. 72 (kleeding politie) vraagt de heer v. d. WALL, waarom men hier hooger is dan in Groningen, al zijn daar 51 agen ten meer. De VOORZITTER erkent, dat per agent de kleeding hier iets hooger is, dat hangt at van de goedkoopte der streek en plaats. Men is hier echter zakkende. Misschien hebben de agenten in Groningen ook wat meer schuld op hun boekje. Er is niets aair te doen, helaas. Art. 72 wordt goedgekeurd. Bij art. 76 maakt de heer v. ECK bezwaar togen uitkeering van subsidies aan politie scholen. vooral tegen die van den R.-K. bond St.-Michael. De opleiding der politie moet z.i. algemeen van rijkswege geschieden. Hij stelt voor verlaging van deze post met 1200. De VOORZITTER verdedigt deze subsidies ook in 't gemeentebelang. Ander onderwijs wordt toch ook gesubsidieerd Het voorstcl-v. Eek wordt verworpen met 248 stemmen. Voor de S. D. A. P. en de heer Knuttel. Bij art. 103 (kosten van gemeentelijke volksbaden) zegt de heer WILBRINK, dat er geld noodig is voor hulp bij uit- en aanklee ding der kinderen, terwijl dat onnoodig heette yolgens den wethouder. De heer MEYNEN antwoordt voor ons on verstaanbaar. Het art wordt goedgekeurt. Naar aanleiding van een vraag van den heer v. d. Heuvel bij art. 105, zegt wethou der MULDER, dat In Juli 1921- vermoedelijk de zweminrichting aan de Zijl in gebruik kan worden genomen. Alle spoed zal be tracht worden om dit te bereiken. Hierop wordt de zitting verdaagd. RECLAME. Regeling van werkzaamheden, VergaderingvanDinsdagayqnd, De VOORZITTER stelt voor, Set ontwerp van wet van den beer Fleskens (tijdelijke 'beperking van den invoer van schoenwerk) te behandelen in de aldeelingen op .Woens dag 19 December, om elf uut, Trekking van afdeelingen. 7 :J De Kamer gaat over tot Set trekken van de afdeelingen, De vergadering wordt voor .tien minuten geschorst. Na heropening van de vergadering deelt de VOORZITTER mede, dat benoemd zijn tot voorzitters van de afdeelingen de heeren Smeenge, Van Embden, De Vos van Steen- wijk, De Vries en Blomjous, en tot onder voorzitters de heeren Slingenberg, Mendels, Rink, De Waal .Malefijt en Anema. De vergadering wordt verdaagd tot JJon- derdag 27 Deceniber te twee uur. Pijnlijke en verstijfde spieren, en rheumatiek- volgen onver mijdelijk op kouvatten, ten zij U zonder dralefi Sloan's Liniment gebruikt. Brengt het op ruime wijze in toe- pacsing op de ccwrichten en spieren het dringt door tonder inwrijven. 5201 In de voortgezette vergadering is gisteren zonder stemming aangenomen een voorstel van Ged. om aan de Vereeniging „Zuige lingenzorg", te Dordrecht, een subsidie te verlecnen van f 500 per jaar per door die Vereeniging over een vol jaar geëxploiteerd consultalie-bureau, Het voorstel tot verstrekking van f 200.000 voor den bouw van een mannen- paviljoen bij het gesticht „Vrederust", te Bergen-op-Zoom, werd aangenomen zonder discussie of hoofdelijke stemming. Zonder discussie of stemming werden ver der aangenomen voorstellen betreffende: subsidie voor uitbaggeren van de haven van Maassluis voor 1921 en 1925; de rege ling voor hel onderhoud van de haven van Stellendam na 1 Mei 1921; subsidie voor verbetering van de havenmuur te Maas sluis; de regeling van het beheer en onder houd van fen weg IlillegersbergBergschcn Hoek; ingekomen bezwaren tegen twee tol heffingen van Rotterdam en Delft onder Ovcrschiej subsidie aan Zwijndrecht voor verbetering van den oprit van den straat weg RotterdamZwijndrecht naar den weg op den Ringdijk; subsidie aan Overschie voor vernieuwing van twee bruggen in den Kleiweg aldaar. Zonder stemming werd aangenomen het voorstel betreffende subsidie voor verbete ring van de oevervoorziening langs de Hol lewetering onder Monster. Over het voorstel tot overneming door de provincie van den Boonsweg ontwikkelde zich nogal wat gedachtenwisseling. Do heer De Graaif diende in plaats van zijn motie een voorstel in om den Boonsweg als proef te verharden met eerste soort straatklinkers. Dit voorstel werd niet voldoende onder steund. Na nog eenige gedachtenwisseling is met 56 togen 8 stemmen verworpen het voorstel- Verhoeven om de localileiten fe onthclfen van de bijdrage van 6 pCt. in de recon- slruetiekosten en van 50 pCt. in de onder houdskosten van den Boonsweg. Hiermede was het voorstel van Gedep. Staten aangenomen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming werden aangenomen de voorstellen: omtrent verbetering en overneming door de Provincie van den Barendrechlschen weg; tot vaststelling van het tarief voor het veerrecht GorinchemDe Werken. Aan de orde was een voorstel lot vast stelling der tarieven voor de veerrechtcn DordrechtIhipendrecht en Dordrecht Zwijndrecht Het voorstel van Gedep. Staten zonder stemming aangenomen. Hierop is de vergadering verdaagd tot hedenochtend elf uur. RECLAME. gebruikt men het beste Theimo-Tablellen, Doozen 4O0 Tabl. 80 ct. en 200 Tab!. 45 ct. Bij apoth. en drogisten. 5198 In den trein, die gistermid- dag omstreeks vijf uur uit Den Haag aan bet station D. P. te Rotterdam aankwam, beeft de heer H. J. V., te Rotterdam woon achtig, plotseling het bewustzijn verloren. Dadelijk na aankomst van den trein is hij naar bet ziekenhuis gebracht, waar hij is overleden. Gisteravond werd de voor stelling in het theater „Flora", te Amster dam onderbroken door een ongeval, over komen aan drie acrobaten, die aan de tra péze werken. Een dame hield met de tan den twee collega's, een beer en een dame, vast. Ten gevolge van een misstap vielen deze twee vap een tamelipre hoogte, doch kwamen er met lichte wonden af. Do dame, die hen in bet gebit droeg, bekwam even eens kwetsuren hoofdzakelijk in den mond. Onder bet publiek ontstond natuurlijk een vrij heftige sóhrik, die echteT tot bedaren kwam, nadat was gebleken, dat bek onge luk geen ernstige gevelgen had. Gisteren sijnde beide te Am- sterdam gearresteerde verdachten van de inbraak in het Correspondentschap van de Nedcrlandsohe Bank te Kampen per trein naar Zwolle getransporteerd, waar zij ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. Ook de auto is naar Zwolle gezonden. In den trein vantJtreoht naaf Amsterdam ia een diamantslijper een por- temonnaie met 160 Belgische franca en een diamanten ring ontrold. Uit Alkmaar wordt gemeld, dat ds. A. Guldenarm, emeritus-predikant, na het verlaten van de strafgevangenis, waar hij godsdüensüe» had gegeven, plof' seling is doodgebleven. Te Dalen en te Dalerveen ko- men verscheidene vergifbigingsgevallen voos'. Alle patiënten hebben deelgenomen aan een begrafcnismaaltijd en bij onder zoek is gebleken, dat de vergiftiging een gevolg is van het gebruik van ondeugde lijke ham. Schepen gstran d. H e t stoom schip „Jaroslave", van de Anglo-Russian Volunteer Fleet Co., te Londen, groot 5000 ton, dat gesleept werd door de sleepboot „Relter", is bij Terschelling gestrand. Een gedeelte der bemanning is door de Brandaris van Terschelling binnengebracht. De kapi tein en de stuurman zijn nog aan boord. De „Jaroslave" was op weg naar Einswarden en kwam van Milfordhaven. Een stoomschip, vermoedelijk de „Sloo- per", dat van een sleepboot was losgeraakt, is door de Gronden van Vlieland heengesla gen en aan den Oostwal gestrand. De equi page is gered. Een sleepboot is ter assisten tie aanwezig. Verkeerd begrepen. Een advocaat was er in geslaagd, vrijspraak voor zijn cliënt te verkrijgen. Onmiddellijk seinde hij hem: „Het recht heeft getriomfeerd l'4 Per ommeg&ando ontving hij het ant woord „Ga dadelijk in hooger beroep 1" RECLAME. welke ruw is of schrijnt, gebruikt men het beste Fmol. In doozen 90, 60 en 30 ct. Bij apoth. cn drogisten. 5100 ZEILEN. Een uitdaging. Jhr. R. van der Wijck heelt een uitda ging gericht, in den vorm eener wedden schap, tot mr, J, R. Carp voor een zeilwed strijd op langen alstand te varen ten einde hierdoor te bewijzen dat toerwedstrijdzeilcn op langen afstand nog iets anders betee- kent dan racczeilen in den gewonen zin des woords, welke laatste vorm van zeilen volgens hem meer speciaal het sterke punt van Mr. Carp zou zijn. De uitdaging werd, zooals men dit van mr. Carp verwachten kon, aldus lezen wij in de „Tel.", onmid dellijk aanvaard waarna het traject als volgt werd bepaald: slart voor de Oranje sluizen, over de Zuiderzee, benoorden Ter schelling, buitengaats langs JJmuidcn en Scheveningcn naar den Hoek van Holland, met als eindpunt de haven van de R. en Z. V. De Maas le Rotterdam. De bedoeling is dat dag en nacht zal worden doorgezeild. De heer Van der Wijck stelde oorspronke lijk voor den wedstrijd in de 45 M2. klasse te verzeilen maar zijn tegenstander stelde voor den wedstrijd in de 6-Melers te zeilen en verder de schepen uitsluitend met hoog stens drie amateurs, dus zonder schippers, te bemannen, om zoodoende zooveel moge lijk liet sportieve karakter van de wedden schap tot uiting te brengen. Hiertoe werd besloten en zoo zuilen den eersten Zaterdag en Zondag in de maand Mei de Willem Six van de heeren Blom en Laar en de Golly- wog van den heer jhr. v. d. Wijck elkaar wederom bekampen, maar nu op den langen afstand. De Six heeft wat zulk varen be treft zijn vuurdoop reeds te pakken door na de wedstrijden in Gothenburg in zwaar weer de 125 mijlen naar Kopenhagen over open zee in een dag en een nacht af le leggen, maar wij twijfelen ook niet of ook de Golly- wog zal zich zeer wel thuis gevoelen in het ruime sop. De atsland bedraagt van Amsterdam over Pampus naar Terschelling pl.m. 150 K.M., vandaar naar Hoek van Holland pl.m. 190 K.M. en vervolgens naar Rotterdam 35 K.M. Tot slot werd een belangrijke inzet voor de weddenschap vastgesteld terwijl andere enthousiasten voor het plan prijzen beschik baar stelden, als een (raaien beker terwijl een ander twaalf flesschen champagne voor de winnende bemanning beschikbaar stel de. De bemanning van de Six zal defi nitief beslaan uit de heeren mr. J. R. Carp, en onzen stadgenoot P. A. Wernink Jr. en den heer II. C. A. van Kap pen welke de loodsdiensten zal verrichten vooral in de buurten van Terschelling. Voor de bemanning van de Gollywog zijn aange zocht de heeren W. de Vries Lentsch Jr. uit Nieuwendam en de heer Haasnoot uit Delft. ROEIEN. Jaarvergadering „Die Leythe". Gisteravond hield de Leidscho Roei- en Zeilvereeniging „Die Leythe" onder voor zitterschap van dr. C J. A. van Iterson haar 10de jaarvergadering. Aan het door den secretaris uitgebrachte verslag ontleencn wij het volgende: Ten gevolge van het ongunstige weer ge durende het seizoen wa9 de toetreding als lid geringer, hoewel er naar verhouding weinig minder geroeid is dan andere jaren. De in dit voorjaar voltooide wherryloods heeft nieuwe gelegenheid tot bootberging geschalt, waaraan dringend behoefte was. De vereeniging kwam uit op de wedstrij den gehouden door „De Hoop", „Hollan- dia", „De Koninklijke" en „Laga" en nam deel aan den wedstrijd voor versierde vaar tuigen, uitgeschreven door de 3 October- Vereeniging. Twee leden legden it jaar de door den Nederlandschsn Rocibond ingestel- den raardigheidsproef in wherry af en ver wierven het diploma met de daaraan ver bonden Piet Hein-medaille. De vloot der vereeniging telt thans 18 gieken en wherries, die door den bootcn- fineebt H. Pape keurig onderhouden wordt, aoodat zich het materieel in goede conditie bevindt. Blijkens liet verslag van den penning meester i3 de staat der financiën gunstig. Van die aangegane leeningen werd wederom een gedeelte afgelost. Tot leden der Kas- Commissiie Werden gekozen: raej. R. Dries een en de heeren H. ,W. Tieleman en Abr. J Goekoon De penningmeester, de heer J. Kruyt, aai. de beurt van aftreden, werd als zoodanig herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van commissaris ir. J. F. Mouthaan, werd voorzien door verkiezing van prof. mr. A. S. de Blécourt. Besloten werd het 10-jarig beslaan te herdenken door het houden van een feestavond vooi de leden en oud-leden op 2 Februari a.s. ia Maison Bruins. SC HEF. Olympische Spelen. In ons blad van gisteren stond mevr. Stokhuyzen uit Amsterdam onder de dames die voor de Olympische spelen te Parijs uit- genoodigd waren zich te oefenen. Dit moef zijn mevr. Stokhuyzen uit Leiden en kun. flen wij tevens mededeelen, dat onze stad. genoote deze uilnoodiging aan zal nemen. Wedstrijden Kon. Ond. Off. Schermbond. Door de Koninklijke Onderofficieren Schermbond zullen op 22, 23, 24 en 25 Januari 1924 in het hoofdgebouw van ds Nedeïlandscho Jaarbeurs te Utrecht scherm- wedstrijden word-n gehóuden, bestaande uit: Personeele wedstrijden: floret en sabel (hoofdafdeeling voor schermonderwijzers); floret en geweer (aldeeling I voor prijswin- ners)degen en sabel (afdceling II voor ove rige leden). Korpswedslrbden: sabel, floret, degen en geweer; per korps drie schermers, geen schermonderwijzer zijnde. ALPHEN. Kerkelijk bericht. Ned.. Herv. Kerk Julianastraat hedenavond bijbel lezing door ds. de Bruin. Voor liet beroep naar de Geref. Kerk le Aarlanderveen heeft bedankt de heer W. S. 'de Vric^, candidaat te Tzifm. HAZÉRSWOUDE. Burgert ij te Stand. Beval len: A. de Vogel geb. Ifoogeveen d. Th'. E. Driesscn geb. Van Deuren d. Overleden: F. van Deuren wed, van W. v. d. Meer 73 j. LEIMUIDEN. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. gem, in de vacature-Snocck is benoemd de heer M. Witvliet. NIEUWE-WETERING. Bij landbouwer van E. is door een persoon die nachtverblijf vroeg en dit ook verkreeg een rijwiel ont vreemd. OUDEWETERING. Maandag was bet 30 jaar geleden dat ds. Brouwer zijn intrede deed bij de Ger. Gemeente. ROELOFARENDSVEEN. Maandag avond hield de ijsclub „Ijsvermaak is ons genoegen" alhier haar algemeens ledenver gadering, in het café van den heer v. d. Geest. De opkomst der leden was geringer dan verwacht was. De Voorzitter de heer W, van der Zwet opende de vergadering, heette alle aanwezigen van harte welkom en ver zocht don secretaris de notulen van de vo rige vergadering te willen voorlezen, welke onveranderd tverden vastgesteld. De pen ningmeester de heer S. v. d. Meer gaf reke ning en verantwoording waaruit bleek dat de totale ontvangsten bedroegen f 190.22 en de totale uitgaven f 96.10, alzoo een batig saldo van 191.12. Door den voorzitter werden de heeren Wesselman, v. d. Meer en Rietbroek aangewezen lot het nazien van de rekening. Bij monde van den lieer Wesselman werd de rekening met hare bescheiden volkomen in orde bevonden. Hierna had de verkiezing plaats van twee leden van het bestuur, we gens periodieke aftreding van de heeren Dobbe en Klein. De lieer van Ruiten stelde voor de aftredende leden bij acclamatie te benoemen. Dit voorstel werd onder applaus aangenomen. Vervolgens had nog een stem ming plaats voor het vertrokken lid, den heer Vrijburg. Na twee stemmingen werd de heer M. Verdcl benoemd, die deze benoeming aannam. Aan de orde kwam nu bespreking feestavond. Het bestuur stelde voor den feest avond zooals gewoonlijk te houden de 2e weck in den Vastenavond, en weer op de ge bruikelijke wijze. Besloten werd den feest avond le houden den 2en Vrijdag in den Vastenavond. Bij de rondvraag besprak de heer Verhaar het houden van een nationa- ten wedstrijd in dezen- winter, zooals in Warmond reeds enkele malen heeft plaats gehad. De voorz. vindt dat hieraan veel ri sico is verbonden. Hier moet het al erg hard hebben gevroren wil men een wedstrijd kun nen houden, daar men op 't Braassemermeer aangewezen is. Voorts laat de kas het niet toe. Spr. zou er wel iets voor voelen als particulieren de risico willen dragen. Een der leden merkt op, dat dit punt geen be spreking kan uitmaken daar dit niet op de agenda is geplaatst. Besloten wordt wanneer de winter een wedstrijd toelaat dat alsnog over het houden daarvan kan gesproken worden. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Daarna had nog een kleine attractie plaats n.l. verloting van eenige nuttige artikelen, bestaande uit siga ren, vlcesch, tabakspijpen enz. De leden kre gen ieder twee loten gratis, terwijl er enkele bij opbod werden verkocht. Een en ander ver hoogde zeer de stemming onder de leden en gaf blijk van een zeer goede harmonie. HILLEGOM. De uitvoering van het Hervormd dameskoor „Irene" is zeer goed geslaagd. De Ilcrv. Kerk was goed bezet met toehoorders. Een paar cantaten en het laat ste lied in het bijzonder werden goed gezon gen. De directeur, de heer Visser, speelde eenige orgelnummcrs. KATWIJK AAN ZEE, Op den Zwarte-weg, den weg, die onze gemeente met Noordwijk-binnen in verbin ding brengt, had Dinsdagavond een ongeluk plaats, veroorzaakt door aanrijding, dat bo ven verwachting betrekkelijk goed afliep. De koopman O., die zich met zijn aange spannen hond op het kruispunt Noordwijk- sche weg-Zwarteweg bevond, kvvnm. in aan-

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6