De onzichtbare hand. DINSDAG 13 DECEMBER Anno 1923 ONS FEUILLETON. Offir&gla Kennls^^n. stadsnieuws. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws1 van heden. GEMENGD NIEUWS. No. 1956S. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEB ADVEHTENTIBNi 80 Cts. per regel. BIJ regelibonnement belangrijk (ageren prij», Kleine AdvertenüSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdag» en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchiqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per 8 maanden 7885, per week ..'vn&V.ïüYiiZO.lS,! Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week" 0.13,^ Franco per post 7 2.85 rf portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. 0 Het nieuwe Feuilleton, waarmede weldra in ons Blad een aanvang zal worden ge maakt, is getiteld: Het boeiende verhaal is geschreven door DOUGLAS VALENTINE, den schrijver van „De Man met den Klompvoet", welk verhaal wij eenigen tijd geleden als Feuilleton heb ben gegeven. DE DIRECTIE. I GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. 'Aan den gemeentelijken vischwinkel iVischmarkt 18, tel. 1225 is Woensdag ver krijgbaar SCHELVISCH a 10.18, f 0.26 en f 0.40, SCHOL a f 0.30 en i 0.48, SCHAR a f 0.22, KABELJAUW a 10.42, MAKREEL a f 0.26 en TONG a f 1 per pond. N, C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 18 December 1923. GEMEENTELIJKE OPHAALDIENST VOOR SCHOOLGELDEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bekend, dat voor hen, die in de In komstenbelasting beneden f 2000 zijn aan geslagen, dr gelegenheid bestaat hun school gelden voor h:t gewoon lager-, buitengewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs door middel var- den ophaaldienst in wekelijk- sche termijnen te voldoen. De termijnen worden door den bode van den ophaaldienst aan de woningen der schoolgcldplichtigen in ontvangst genomen. Zij. die van deze gelegenheid over hel héffingsjaar September 1923September 1924 gebruik wcnschen te maken, dienen daarvan zoo spoedig mogelijk schriftelijk ol mondeling kennis' le geven aan hel kantoor van den Gemeente-Ontvanger, alwaar te vens nadere inlichtingen worden verstrekt. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 13 December 1923. Sempre Crescendo. Voor het' invitatie-concert van Sempre, dat gisteren in de Stadszaal plaats had, was ondanks het feit dat het vacantie is, zeer veel belangstelling. Nadat de leden op de ge bruikelijke wijze slaande het Io Vivat speel den, onder de tonen waarvan de verschillen de corpsgezelschappen binnen traden, zette het eigenlijke concert in met concerto grosso in D-dur van G. F. Handel, in welk werk de solo-partijen vervuld werden door twee obli gaat-violen (T. Locker de Bruyne en F. Ta- bingh Suermondt) en één obligaat-cello (n.l. W. Locker de Bruyne), die zich in het Largo mooi samenvoegden en die allen blijk gaven van een zeer klankvolle, muzikale weergave. De celist halen wij hier naar voren, hij die vooral ook in do Serenade van Tschaikowsky (voor het orkest'zeker het glanspunt van den avond) uitkwam met zijn prachtige toon, steeds op het juiste oogenblik en rhylhmisch in de maat. De serenade word goed vertolkt, met veel schwung en toewijding; ook viel dikwijls de muzikale wijze van passeering op als b.v. in de Valse. Zouden wij een aan merking moeten maken, dan kunnen wij niet nalaten te zeggen dat het geheel zachter ge kund had, minder massaal. Rest ons melding te maken van de 4e solist uit de werkende leden, n.l. P. 's Jacob, die in het fluit-solo uit Mozart's concert voor fluit en orkest, waarvan gegeven werd het allegro en het an dante, in het laatste vooral zeer schoon naar voren kwam Als solist had Charles van Islerdaül zich bereid verklaard op te treden. Hij deed dit in het cello-concert van Tarlini en in vier kleine programma-stukjes. Islerdael heeft wederom zijn naam van uitnemend cellist eer aangedaan. Hij paart een zielvol altijd doorstrijkend legato, als b.v. in het grave, aan een vlotte wijze van voordracht, waardoor de composities steeds meer kleur krijgen onder zijn hand. Sempre accompagneerde op verdienstelijke wijze en gaf tol slot Valses nobles van Schubert, dat ook, gegeven het' reeds vergevorderde uur als wat lang aandeed. Aan Islerdael werd een krans aangeboden terwijl ook de dirigent gehuldigd werd en de besturen van zusterverenigingen in andere steden niet achter bleven in bewijzen van waardeering. Fropaganda-feestvergadering verplegend personeel „Esdegeest c. De afdeelirig Leiden van den C. N. A. B. hield in café „Centraal" te Oegstgeest een propaganda-feestvergadering voor het ver plegend personeel van de gestichten „Ende- geesl", „Voorgeest" en „Rhijngeest". De voorzitter, de heer M. G. Verweij, opende, nadat het Leidsch strijk-ensemble „Euterpe" een paar nummers ten gelioore had gebracht, deze bijeenkomst en herin nerde de aanwezigen aan het feit, dat in de gelieele moderne arbeidersbeweging op het oogenblik een intense propaganda gevoerd wordt voor versterking van de gelederen. Deze propaganda wordt gevoerd van man tot man en van vrouw lot vrouw, door mid del van het huisbezoek. Aangezien dit, wat betreft het verplegend personeel, vrijwel niet mogelijk is, is ook thans weer beslolen evenals vorige jaren een propaganda-verga- dering le Oegslgeest le houden met een geestelijk karakter, speciaal voor het verple gend personeel toegankelijk. Op deze wijze, zegl spr., voeren wij dus hier de propaganda en hij hoopt, dat als straks de feestredenaar, het hoofdbestuurs lid W. Luberti, van Amsterdam, die over de noodzakelijkheid lot versterking der organi satie het een en ander zal hebben gespro ken, vele aanwezige daaraan gevolg zullen geven. Nadat spr. de regeling van dezen avqnd had medegedeeld, de humoristen van de Ar- beiderstooneelvereeniging „D. O. S.", de heeren A. v. d. Woerd en A. C. Beurse, en het strijkensemble „Euterpe" een woerd van dank had gebracht voor hun belanglooze medewerking en de aanwezigen een genoeg lijken avond had toegewenscht, opende hij hiermede deze vergadering en kreeg, nadat de muziek zich nogmaals had laten hooren, de heer W. Luberti het woord, die, begin nend met een geestig woord, later met den meesten ernst de verplegenden wees op de noodzakelijkheid van organisatie, vooral, zei spr., voor u, omdat de verpleging, een arbeid waaraan men zich persoonlijk moet geven, te maken hebbende met levend ma teriaal, juist dezen arbeid nog veelal slecht wordt betaald. Ook het gestichtsleven werkt doezelig op den geest van het personeel. Rukt u los uit het duffe geslachtsleven, zei spr.; denkt niet, dat gij in een apart we reldje leeft, doch bcdenkl, dat gij ook deel uitmaakt van de groote maatschappij en ook gij, naast de overige arbeidersgroepen, zult hebben te strijden voor verbetering van uw posilie. In onzen C. N. A. B., waar reeds velen van uw collega's zijn georganiseerd is uw plaats om naast en met hem een goede po sitie te trachten le veroveren, waarop het vak van verpleegster of verpleger len volle aanspraak kan maken. Een warm applaus beloonde den spr. en een aantal verplegenden lieten zich als lid inschrijven. Vervolgens kreeg het strijkje weer het woord, afgewisseld door geestige en ook ern stige voordrachten van de heeren v. d. Woerd en Beurse, die blijk gaven de aan wezigen kostelijk te kunnen laten lachen. De leider van het strijkensemble, de heer Van Zanten, bracht met zijn gezelschap een door hemzelf gecomponeerde fantasie ten hoore, welk nummeT een warm en welver diend applaus ontving. Deze avond, die zeker als geslaagd mag beschouwd worden werd besloten met een dansje, waarbij de pianist, de heer E. Nol- les, uit Leiden, zijn reputatie op dit gebied ten volle handhaaf ie. Het was een avond, slaande in hel teeken der propaganda, waarbij levens iedereen blijk gaf, hel nutlige gepaard le kunnen laten gaan met het aangename. Naar wij vernemen herdachten giste ren de heeren W A. van Lilh en L. J. van Sonderen, alhier, den dag, waarop zij veer tig jaar geleden het agentschap van de Assu rantie-Maatschappij „De Nederlanden" van 1845 aanvaardden. De Directie der Maatschappij, die de werkzaamheden van beide jubilarissen op hoogen prijs stelt, meende dezen dag niet ongemerkt te moeten laten voorbijgaan. Bij monde van een der directeuren werden de beide heeren gecomplimenteerd en werd hun ter herinnering aan dezen dag een geschenk aangeboden. Te 's-G ravenhage is geslaagd voor het voorloopig machinisten-diploma de heer K. de Vries, alhier. De alhier gevestigde Vereeniging tot voortdurende ondersteuning van do nagela ten betrekkingen van de verongelukte vis- schers van de reedenjen te Katwijk-aan- Zee en Noordwijk-aan Zee heeft van H. M. de Koningin f 100 uit het Sophiafonds ont vangen. De afdeeling Leiden van den „Bond van Ned. Onderwijzers" vergaderde in het Nutsgebouw. Op een ingekomen verzoek, om tot centralisatie van steun aan honge rend Duilschland en Oostenrijk te komen, werd beslolen, dat de afdeeling zich in ver binding zal stellen met de plaatselijke af deeling van het Roode Kruis en met andere Verecnigingen. welke zich bovenstaanden steun tot doel hebben gesteld. De vergadering keurde eenstemmig Het voorstel van het Hoofdbestuur goed, om dui zend gulden uit de algemeene kas ter be schikking te stellen van de stakende textiel arbeiders in Twente. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering, welke dit jaar op 28 en 29 December te Arnhem wordt gehouden, wer den gekozen de heeren P. J. Hoogendam, LI. Boerstra en Jac. Tjalsma, LEIDSCHE SCHOUWBURG. Rotteidamsch-Hoistad-Tooneel. Boefje. Brusse's Boefje, wie kent het niet. Een 14e druk, ruim 40.000 exemplaren, dat zijn cijfers, die spreken voor een Nederlandsch boek. Elke commentaar is daarbij glad over bodig. En het verdient die belangstelling ook, zoowel litterarisch als door gegeven. Of moeten we thans spreken van verdiende, nu mede dank zij Brusse's werk, het stre ven van Pro Juventute is geworden een in geburgerd iels? Het laatste schijnt ons ech ter nog wat sterk, want Pro Juventute, hoe zeer dan ook burgerrecht verkregen heb bend, heefi nog wel steun noodig. Werd trouwens in de pauze niet daarvoor gecol lecteerd? Boefje is dan nu op de planken gebracht En hoewel de bewerker van het tooneel- boefje een alleszins tooneelmatige schets heeft weten te bereiken dat de bewerker Jaap v. d. Poll is, is niet langer een ge heim zelfs er in is geslaagd de lach en de traan zeer goed te verdeelen, toch is de schets een schets gebleven, fragmentarisch gelijk dat pleegt hel geval te zijn bij tooneel- klaarmaken van boeken. Of Brusse's bedoe lingen geheel zuiver tot hun recht komen, is ook nog een vraag, maar waar de auteur zelf zijn fiat heeft gegeven aan het tooneel- boefje, zullen we daarop niet ingaan. Zij slechts geconstateerd, dat v. d. Poll een reusachtig succes-nummer op het tooneel- program heeft gebrachtl Een pracht-reclarae voor Pro Juventute is in ieder geval ook het tooneelwerk, mede door de in één woord schitterende vertol king van Boefje door Annie van Ees, die als het ware geheel in diens huid is gekropen. Hoek heerlijk lefferig was soms haar Boefje en tevens, hoe innig teer op andere plaat sen. Er is gelachen en geweend. Haar spel was van groote ontroering; zij heeft wel geheel doorvoeld het leven van dat Rotter- damsehe straatschoolertjo, waarvan toch nog iets goeds komt. De cel-scène b.v. was mees terlijk. Het gevoelig accent, waarover zij reeds beschikte, schijnt ons aan diepte te hebben gewonnen en gerust kan zij zeven achtste van het overdonderend applaus voor haar rekening nemen. Het komt haar trou wens toe. Cor. v. d. Lugl is wel gelukkig met zoo'n magneet bij zijn gezelschap 1 Zelf speelde hij Jan's patroon en verde diger voor de rechtbank weer keurig. Trou wens, de geheele vertolking mag er zijn. Noemen willen we nog Piet Bron als de goed-willende vader te zwak voor leiding geven naast zijn bazige, maar zenuwachtige vrouw, die bij Wilh. SchwabWeiman in goede handen was. Niet vergeten mogen we de „floddermadam" van Nelly van Geel en het leuke type, dat Anton Roemer gaf van broeder Petrus, den kok-zwijnen-hoeder. Boefje een uitverkochte schouwburg. Zoo was het tot dusver en Leiden heeft deze traditie niet verbroken en zal die waar schijnlijk ook volgenden Maandag wel niet verbreken, wanneer een reprise wordt ge geven. Een rede van oud-Minister De Geer. De Christ.-Hislorische Statenkring-veree- niging „Delft" hield gisteravond in het „Ge bouw voor Christelijke belangen" te Delft een vergadering, waarin jhr. dr. D. J. de Geer, oud-Minister van Financië® een rede hield over: Het ontstaan van de crisis in verhand met de vlootwet en den politieken toestand van ons land. Spr. zeide, dal er wel geen verschil van gevoelen zal bestaan omtrent het hoogst ernstige en betreurenswaardige van de Kabi netscrisis, waarvan de gevolgen nog niet zijn te overzien. Wie draagt de schuld daarvan? Men kan natuurlijk zeggen: de tegenstemmers der vlootwet. Maar men kan evenzeer zeggen het Kabinet, dat in dit tijdsgewricht tot ur gentie-verklaring der vlootwet besloot en daarbij de Kabinelskweslic stelde. Volgens spreker is de ramp der crisis over ons gekomen zonder iemands bepaalde schuld. Een gezonde gang van zaken is, dat een optredend Kabinet een program heeft, het welk in overeenstemming is met de pro gramma's of op andere wijze uitgesproken wenschen van de meerderheid van het Par lement. Zoo omtrent deze laatste onzekerheid bestaat, is er ook niets tegen, zeide spreker, dat het Kabinet zich vóór zijn optreden te dien aanzien nader vergewist. Maar dit mag nooit beteekenen een contract of bindende afspraak of vastlegging van stemming. Maar, zei spr., in concreto was er boven dien geen schijn van afspraak. Er werd in 1922 niet' anders aangekondigd en anderzijds aanvaard dan dat de Staatscommissie met de bekende opdracht zou worden ingesteld. De Regeering had na het verschijnen van het rapport zich te beraden, of zij met de meerderheid dan wel met de minderheid van de Staatscommissie wilde meegaan. En de Kamerleden, die in 1922 met de instelling der Staatscommissie hun instemming hadden betuigd, waren volkomen vrij de keuze, der Regeering niet juist te achten. Er was in 1922 geenerlei, ook geen voorloopige, verklaring afgelegd, waarmede' de later uitgebrachte slem in strijd is gekomen, Den üen mannen treft derhalve geen schuld, indien zij in gemoede overtuigd wa re®, dat invoering der wet op dit oogenblik in die male schadelijk was, dat zelis het af treden van het Kabinet als het mindere kwaad moest worden beschouwd. Ook het Kabinet treft geen schuld, indien het naar waarheid kon verklaren, waaraan spr. niet twijfelde dal het in zijn geheel en ieder zijner leden individueel bij afstemming de verantwoordelijkheid voor het bestuur van 's lands zaken niet zou kunnen dragen. In dit verband wees spr. er op, dat hij zich verheugd heeft op dit moment, dat tot die verklaring besloten werd, geen Minister te zijn geweest, daar hij dan op een zeer onge legen oogenblik had moeten terugtreden. Op de oplossing der crisis zal spr. niet in gaan. Hij wil een woord zeggen over de vraag die daarbij in de pers ter sprake is gekomen: al of niet voortzetting der tegenwoordige par- tijgroepeering? Spr. wil de vraag in het midden lalen, of lijdelijk ter saneering van den financieelen toesland een soort godsvrede onder een ge mengd kabinet aan te bevelen is. Daar is één en ander vóór en tegen aan te voeren. De vraag of voor een financieel herstel tijdelijk de normale politieke tegenstelling moet worden ter zijde gesteld, is een andere dan de vraag, of de parlijgroepeering prin cipieel en definitief behoort te worden ge wijzigd. Aangedrongen wordt op een behoudend en op een democratisch kabinet. Hierover merkt spr. in de eerste plaats op dat de partijher vorming in een volk meer een zaak van na tuurlijken groei dan van willekeurige keus is De strijdvragen, die de natie verdeelen, ziet spr. dan ook niet als een verschil van belang tusschen onderscheiden groepen; maar als een verschil van inzicht omtrent aller belang. Een gewijzigde parlijgroepeering, zooals sommigen die wenschen, zou tevens mee brengen een gewijzigde partijvorming, d.w.z. dat niet slechts één der rechtsche partijen zou samenwerken met één der linksche, maar dat alle rechtsche partijen zouden uit eenvallen, om zich saam te voegen naar eco- nomsiche opvatting, in de practijk veelal naar sociaal belang. Het heilzame in de tegenwoordige partij verhouding vindt spreker, dat zij dwingt de schijnbaar tegenstrijdige belangen in hooger licht te bezien en naar redelijke, rechtvaar dige het geheel stevigende oplossingen te streven. De tegenwoordige partij-tegenstelling dwingt er toe een ruime neutrale zone op politiek gebied te aanvaarden. Een voorbeeld vormt de protectie. Men moet den moed heb ben le erkennen, dat over de vraag op de basis der tegenwoordige partijshibboleths ver schillend kan worden gedacht. Hetzelfde geldt tot zekere hoogte van het defensievraag stuk. Niemand uit de rechterzijde zal ontken nen den plicht tot handhaving der neutrali teit; maar, wanneer, om een voorbeeld te noemen, iemand de stelling verkondigt, dat voorbereiding voor een langdurige verdedi ging van het land bij de moderne oorlogstech niek hoven onze economische kracht gaat, gelijk is voorgekomen dan mist hij, die daar anders over denkt, het recht den eer ste als rechtsch man te disqualificeeren. Ook in onze Christ.-Hist. Partij mag er wel op ge let worden, dat niet een beginselvlag wordt geplaatst bij concrete vragen van bijv. finan cieelen en technischen aard. Bij ieder basis van parlijvorming zal er een aantal „vrije kwesties" zijn, omdat men nu eenmaal bij het eene vraagstuk zich an ders groepeert dan bij het andere en dus hel onmogelijk is een shibboleth uit te denken, dat een uniforme groepeering waarborgt. Het pleit dan ook niet tegen de bestaande basis van partijvorming, dat daar ook tal van vrije kwesties blijven. Slechts door knechting der geesten en onnatuurlijke par tij-discipline zijn deze weg te werken, onder welke partijvórming ook. Onze Christ.-Hist. partij, die in de hoogste zaken als de bron van het recht en het ge zag, het wezen der vrijheid, de beteekenis van schuld en straf, de heiligheid van het huwelijk, de solidariteit van alle klassen der bevolking en zooveel meer, volkomen eens denkend is, heeft de basis van partijvorming, die ook in de praclische politiek een zoo groote mate van eenstemmigheid waarborgt, dat zij zich waarlijk niet ongerust behoeft te maken over de vrije kwesties, die ook in haar midden leven. Terugkomende op den ernstigen politieken en economischen toestand, waarin wij on9 bevinden, besloot spr. met den wensch, dat de partijen, vergetende hetgeen achter is, de handen zullen ineenslaan tot de voorliggen de taak en zonder vooroordeelen de daden van het komende kabinet zullen afwachten. Bij Kon. besluit is aan A'. O. van Drimmelen, op zijn verzoek, met ingang van 10 Januari, eervol ontslag verleend als bur gemeester van Klundert; is verleend de eere- medaille, verbonden aan de orde van Oranje. Nassau, in zilver, aan J. P. Smolders, koster bij de Roomsch-Katholieke kerk te 's-Hee- renhoek; ts toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbanden eere-medaille, in zilver, aan A. de Wert, bedrijfsleider bij di N. V. De Beste Boter, te Best; H. Niel, chef in de glasblazerij der Porcelein- en Muurtegelfabriek Moea en Glasfabriek Stel la, te Maastricht; in brons, aan F. Derksen, koetsier in dienst van jhr. G. J. A. Schim- melpenninck, te Rheden. BINNENLAND. Overleden is jhr. mr. F. G. van Panhuys^ de Nedeilandsclie gezant te Bern. Rede van ond-Minister De Geer over da Kabinetscrisis. j Vergadering van de Alg. Vereeniging vooi Bloembollencnltnnr. Onderhandelingen over een melkleveran* tie van twee millioen galden aan Dnitsch* land. BUITENLAND. W De besprekingen tnsschen Duilschland en Frankrijk en België. Frankrijk tegen de prioriteit voor de Ame« rikaansche levensmiddelencredieten. Mc Adoo democratisch candidaat voor het Amerikaansch presidentschap. De Hertog vail Mecklenburg ia te Genua uit Batavia aangekomen. Hij werd opgewacht door zijn broeder Prins Hendrik der Nedorlanden. Beido Vorsten zijn naai: Nederland doorgereisd. Beroepen is tot. tweede predikant bij de Remonstrantsche Gemeente te Amster dam, ter voorziening in de vacature van ds. Reynders, die emeritaat vroeg, ds. W. Mac kenzie, predikant bij de Remonstrantsche Gemeente te Utrecht. In den gezondheidstoestand van den gezant to Bern, jhr. mr. F. G. van Panhuys, is een ongunstige wending gekomen. Nadat hij ongeveer zes weken geleden een ernstige operatie had ondergaan, scheen de gezant goed op weg naar herstel. Zaterdag ia hy echter wederom geopereerd moeten worden, en deze tweede operatie, die ruim drie uur duurde, heeft een zoodanige verzwakking van het hart veroorzaakt, dat de toestand gisteren zeer zorgwekkend was. Naar wij vernemen, is de heer A. E. Philips, directeur der N.V. Philips' Gloei., lampenfabrieken te Eindhoven, benoemd tot ridder van het Legioen van Eer. De Rijksmiddelen hebben inN November f 10% millioen minder opgebracht dan ver leden jaar, toen de baten echter een nog nooit voorgekomen hoogte van bijkans f 51 millioen hadden bereikt, wat ruim f 15 mil lioen meer was dan in November 1921. Het nadeelige verschil komt nag^soeg geheel voor rekening van inkomstenbelasting en sucessierechten. Ook de buitengewone bron nen bloven sterk bij verleden jaar ten ach ter; de O. W. belasting gaf zelfs een nega tief resultaat: eem minus van bijna f 1% millioen. De vertegenwoordigers van de melk- voorziening in het industriegebied van Rijn land en Westfalen, waartoe de gemeenten van Dortmund tot Keulen behooren, zijn naar Nederland gegaan om over een over eenkomst voor de levering van melk tot een bedrag van twee millioen gulden onderhan delingen te voeren. De gewone audiënties van de ministers van Financiën, van Koloniën en van Marino zullen deze week niet gehouden worden. InhetBureauvanhetBurger- j lijk Armbestuur te Amersfoort ontdekte men dat twee weggesloten kistjes met geld, ver dwenen waren. Braak was niet te bespeu ren. De inhoud bedroeg f660. Vermoedelijk is men dus met een valschen sleutel aan het werk geweest. T e g e n m r. J. A. R., advocaat en procureur te Utrecht, die Zaterdag 1.1. fail liet is verklaard en enkele dagen daarvoor zijn lidmaatschap van den Utrechtschen Raad Had neergelegd en zich eveneens had laten schrappen als advocaat bij de Utrecht sche rechtbank, is een vervolging ingesteld wegens verduistering van verschillende be dragen aan geld, die hij van cliënten onder zijn berusting had. De verdachte heeft de stad verlaten en vermoedelijk naar het bui tenland de wijk genomen. De twee verdachte n, die ge arresteerd zijn in verband met den inbraak in 't correspondentschap van de Ned. Bank te Kampen, ontkennen nog steeds, ofschoon hoe langer hoe meer aanwijzingen komen, dat de Amsterdamsche politie met de arres tatie een goeden slag geslagen heeft. De commissaris van politie te Kampen, die te Amsterdam vertoefd heeft, om do beide gearresteerden te hooren, is Zaterdag weer naar Kampen teruggekeerd. Een inspecteur vandaar vertoeft nog in de hoofdstad. De Duitscher Mayer en de

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1