.snelle uitval is hij het die verwarring slicht in de geelzwarte verdediging. Evenwel slaagt Van Deursen er niet in den bal in het open doei te schieten. Het is nog steeds 'Q0 als men gaat theedrinken. In de tweede helft is het spel weinig beter. Nadat '.Scheffer een attaque met een goed schot heeft besloten en Kruit heeft getoond er niets voor te voelen om te visschen, wordt ,L. F, G. weer sterker. De U. V. S.-verdedi- ging heeft druk werk en is daarbij niet al te zeker. Der Kinderen doet tweemaal een poging den bal in eigen doel te werken, ioch bezint zich nog net bijtijds. Even later loopt Kruit hem het leer uit de handen. De .Vries snelt toe, doch schiet tegen een been ran den doelman. Bij U. V. S, wisselen nu De Bruyn en Van Deursen van plaats. Het helpt althans iets. De partijen wegen geheel tegen elkaar op en alles wijst er op, dat de >amp zonder doelpunten zal eindigen. Maar jawel, plotseling trapt Meerburg mis, Ar- noldus snelt toe en het volgend moment ligt de bal achter Der Kinderen. 10. Vier mi nuten voor tijd heeft L. F. C. de leiding ge nomen en er heerscht dus vreugde in het geel-zwarle kamp. Doch wreed wordt deze zeer spoedig gestoord, want nauwelijks een minuut later zendt De Bruvn van grooten 'afstand onder de leuze „Op hoop van ze igen" een goed schot in dat den verrasten ,L. F. C.-doelman te machtig blijkt (11), zoodat de wedstrijd wel onbeslist, maar toch niet puntloos eindigt. De leiding van den heer Van der Broek was niet buitengewoon, .maar evenmin onvoldoende. In het kader van deze ontmoeting was zij zelfs te loven, hetgeen trouwens ook niet heel moeilijk viel te bewerkstelligen. D.V.V.—Alphen 1—2. 'r*" Wederom is het Alphen gelukt twee puntjes mede te nemen naar den Rijn, in een wedstrijd, die op laag peil stond. Vooral na rust was 't een eenzijdige vertooning en slechts sporadisch kwam D. V. V. over de Ihelft Omstreeks twee uur floot scheidsrech ter v. d. Burg de elftallen in 't veld. Beide 'elftallen zijn volledig. Reeds dadelijk na den aftrap ontspint zich een vlug spel met Al- 'phen in de meerderheid. Direct moet de D.V.V.-achterhoede handelend optreden wat |haar echter goed afgaat. Alphen komt ech ter geregeld terug en D.V.V. gaat zich al spoe j dig op verdedigen toeleggen. Alphen krijgt I een corner te nemen van rechts welke echter i 'achter gaat D.V.V. bepaalt zich slechts tot jeen paar goed opgezette doorbraken, welke echter geen succes hebben daar de Alphen- achterhoede in prima conditie is, en met .verre trappen de voorhoede volop werk geeft. iWederom krijgt een Alphen een corner te nemen, welke echter weggewerkt wordt Doelpunten kunnen niet uitblijven want de druk op het D.V.V.-doel wordt steeds grooter. Als er een kleine schermutseling voor het .doel ontstaat, maakt P. C. Schouten met een mooien kopbal hieraan een einde, en geeft daarmede zijn club onder groot gejuich van een aantal supporters de leiding, 10. D.V.V. begin thans de zaken wat ernstiger aan te pakken en soms scheelt het weinig of D.V.V. maakt gelijk. Het is echter maar van 'korten duur want als G. Jansen eens snel opbrengt en het besluit met een goede voor zet, beland de bal bij P. J. Schouten. Deze geeft op tijd door naar Benekamp en het is 20. De scheidsrechter heeft echter zeer te recht buitenspel geconstateerd zoodat dit doelpunt geannuleerd wordt. Niet ontmoedigd valt Alphen aan en steeds denken we weer een doelpunt te kunnen noteeren. Het sucGes komt echter juist aan de andere zijde, want als de rechtsbuiten snel opbrengt, wil hij scherp voorzetten, de bal belandt echter door 'den wind in den uitersten bovenhoek en het .is 11. Alphen valt dan verwoed aan doch •D.V.V. verdedigt met man en macht om den ,stand te behouden. Er is dan ook geen door komen aan en als de rust aangekondigd wordt is de stand nog onveranderd. Na den rust wordt het spel er niet beter op en het wordt steeds ruwer. De scheids rechter treedt echter goed hiertegen op. Di rect zweven de Alphenaren voor liet D.V.V.- doel, doch D.V.V. legt zich geheel op verde digen toe. Na een kwartier krijgt Alphen een penalty te nemen welke door Benekamp in een doelpunt wordt omgezet 12. D.V.V. is nu een geslagen elftal en slechts zelden komt over d.e helft. Alphen krijgt nog een paar corners te nemen van links doch steeds staat een been of een hoofd in den weg, ter wijl in laatste instantie de keeper schitterend zijn doel verdedigt. Langzaam verstrijkt de tijd en al9 de scheidsrechter voor het laatst fluit heeft Alphen welverdiend haar onge slagen record gehandhaafd. Scheidsrechter v. d .Burg trad goed tegen ruw spel op en had het verdere spelverloop goed in handen. S. C. II—L. F. C. II 2—2. Niettegenstaande de schorsing van een 4-tal spelers van het 2e elftal hebben de re serves van L. F. C. het er kranig afgebracht. Zij hebben stuk voor stuk gezwoegd voor de overwinning. Pas in de laatste 5 min. maak te U. S. C. nog gelijk. Beide elftallen stellen zich onder leiding van scheidsrechter Masse op. U. S. G. II is volledig. L. F. C. II heeft 6 invallers resp. voor Raaphorst, Pikaar, Straathof, Neute boom, Langezaal en Smit L. F. C. wint den toss en treedt direct aanvallend op, doch door den slechten toestand van het terrein gaan vele aanvallen verloren. Toch heeft de Vos succes. De bal wordt circa een hal ven meter achter de doellijn gestopt wat echter den scheidsrechter ontgaat. Dan ver plaatst zich het spel en U. S. C. weet eenige corners te forceeren. Uit één hiervan heeft U. S. G. succes wanneer de keeper den bal in eigen doel werkt. Niettegenstaande dezen tegenstand valt L. F. C. fanatiek aan en on geveer 10 min. voor de rust heeft A. Mooten succes wanneer hij onhoudbaar een harden schuiver inzendt. Met dezen stand is het rusten. Na de rust heeft U. S. G. niets meer in te brengen en wanneer er 10 min. ge speeld zijn, maakt de Vos uit een voorzet van rechts schitterend het tweede doelpunt voor L. F. G. De druk op het U. S. C.-doel blijft aanhouden en de backs kunnen zich nauwelijks staande houden. De tijd ver strijkt al meer en meer en men denkt de overwinning reeds binnen te hebben, maar aan deze illusies maakt de U. S. C.-midvoor 3 min. voor afloop een einde, wanneer hij van 15 meter afstand onhoudbaar den ge lijkmaker in het doel deponeert. Hierna is hel spoedig einde. Bij L. F. C. waren allen goed. Bij U. S. C. vielen op midvoor, backs en keeper. De scheidsrechter verdient een pluimpje voor zijn correcte leiding. Quick Boys ILugdunmn II 4 Na een spannenden wedstrijd is het de Katwijiker gelukt, Lugdunum een spreken de nederlaag toe te brengen.Lugdumim is volledig terwijl Q. B. een invaller heeft. Direct na den aftrap ontwikkel ziah een snel spel met Lugdunum in de meerder heid. Na een half uur spelen krijgt Lug dunum een. strafschop welke haar de lei ding bezorgt. Door goed verdedigen wor den verdere doelpunten voortomen. Na de pauze, welke met 1O voor Lugdunum intrad, bwam Q. B. geweidag opzetten en wondt het doel bekogeld. Na tien minuten reeds weet de Best bij een schermutseling voor doel gelijk te maken. Steeds vallen de Boys weer aan en onmiddellijk brengt de middenvoor met een. prachtig schot den stand op 21. De achterhoede van Lugdu num verslapt erg, waarvan Q. B. gebruik maakt om nog twee doelpunten te maken, n] door Woud' en den middenvoor. Een fraai resultaat voor de Katwijkers, aan gezien Lugdunum nog ongeslagen was. Dc scheidsrechter was goed. Door Lugdunum werd geklaagd over de houding van het publiek, doch hiertegen past een verweer, daar de houding van het publiek oorrect was, welke meening ook de scheidsrechter was toegedaan. »<y A. S. C. Ill—D. L. V. I 2—3. In een zeer spannenden, gelijk opgaandon wedstrijd hebben de rood-zwarten met D. L. V. de puntjes broederlijk gedeeld. De eerste aanvallen zijn voor A. S. C., doch deze strandden echter op de goed sluitende D. L. V.-verdediging. Tocli weet de thuisclub, door inloopen op den keeper, de leiding te nemen. 10. Goed combineerend onder nemen de groen-zwarten eenige snelle aan vallen op het A. S. C.-„heiligdom", maar de keeper verdedigt dit hardnekkig. Toch ge lukt het D. L. V. voor de rust den gelijk maker in het net te kogelen. 11. Direct na de rust zitten beide partijen er flink op. A. S. C. is nu even in de meerder heid. Na goed samenspel neemt zij dan ook de leiding. 21. Even later gevolgd door een derde goal. 31. Nu is het echter met deze meerderheid gedaan. Fanatiek vallen de groen-zwarten aan, aanval op aanval wordt' op het A. S. C.-doel genomen en al gauw- weet de midvoor met een keurig schot den achterstand te verkleinen. 32. Heel D. L. V. zwoegt voor den gelijkmaker, maar de A. S. C.-verdediging geeft geen kamp. Nog enkele minuten zijn te spelen, enthousiast' vallen de groen-zwarten aan, keurig samen spelend bestoken zij het A. S. C.-doel en even 1 later zien zij hun moeite beloond al& een der 6pelers den gelijkmaker onhoudbaar tusschen de palen kogelt 33. In dezen stand komt geen verandering meer. rr..f\±— L.F.C. IV—R.C.L. I 12. Om circa 12 uur stellen 'de elftallen ziek onder leiding van den heer v. Hooff op. j Er ontwikkelt zich direct een vlug spel mêt1 R.C.L. iets in de meerderheid. L.F.C. doet eenige gevaarlijke aanvallen, welke groot gevaar opleveren, aangezien de achterhoed# der Racing niet erg safe blijkt. Bij een aanval van R.C.L. geeft Selier door een- goed aangegeven bal R.C.L. de leiding. Direct van den aftrap gaat L.F.O. ten aan- val, de rechtsbuiten geeft een goed schot, hetwelk echter keurig door de Rooy gestopt wordt. R.C.L. neemt dan den aanval over, een scrimmage voor het L.F.C.-doel ont staat, waaruit Beurse den voorsprong ver groot, 02. Nog eenige aanvallen en dan is het rusten. Na de ,,thee" is eerst R.C.L. in den aanval, maar wëet haar meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. L.F.C. neemt het offensief geheel over, terwijl R. C.L. geheel uitgespeeld is. Herhaaldelijk komen de L.F.C..'ers terug en bij een de* yele aanvallen weet een der L.F.C.'ers den achterstand te verkleinen. Geregeld komt het Racingdoel in gevaar, maar hoe L.F.C. ook werkt, doelpunten blijven uit. Steeds meer nader het einde en 6teeds vuriger ko men de L.F.C.7ers terug, luide aangemoe digd door het publiek. Somtijds blijft de bal gewoon in den modder steken. Als de scheidsrechter, die maar matig .voldeed, einde blaast, heeft R.C.L. met 31 gewon- oen. c fV R. C. L. H—L. ML C. II 2— In een zeer forsch gespeelden wedstrijd heeft L. M. C. II gisteren van de zwart witte reserves weten te winnen. Als om 2 uur scheidsrechter De Boer beginnen fluit, blijkt al spoedig, dat L. M. C. niet al leen den bal maar ook den man speelt en eenige waarschuwingen zijn hiervan bet gevolg. Met den wind in den rug is zij over wegend sterker en weet zij spoedig te doel-1 punten. 01. De tweede goal laat niet laog op zich wachten en met een ver schot wordt het derde doelpunt gemaakt. 03. De „wed strijd" wordt nog een tikje ruwer en als een der R. C. L.'ers even buiten het strafschop gebied bewerkt wordt, geeft de scheidsrech ter free-kick, welke door v. d. Linden met een keihard schot in een doelpunt wordt omgezet. 13. Na de rust is het spel het aankijken hee- lemaal niet meer waard. R. C. L. heeft nu wind mee, maar er ïs geen doorkomen aan en bij een botsing vreest men steeds het ergste. De Racingmenschen hebben echter „eerbied" voor het „voetbal" van L. M. C. en ontwijken liever het gevaar. Uit een penalty wegens een overtreding in het straf schopgebied verkleint R. C. L. den achter stand, waarna L. M. C. nog eenmaal doel punt. zoodat met 2i het einde van dezp verlooning komt. Dank zij de goede leiding van scheids rechter De Boer. dip de teugels strak in handen had en de betrekkelijke kalmte der Racingmenschen. liep alles zonder onge vallen af. 1 R. C. L. ra—L. F. C. VIII 1—3. R. C. L. speelt met den sterken wind in den rug en is overwegend sterker, maar tot doelpunten kan zij naefc komen, mede door het goede spel van den geel-ewarteq keeper. Uit een goeden aanval neemt L. F. C. dan de leiding, O1, waarmee rust komt. Na de rust is het spel yrij verdeeld. i

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 13