(leu glad en modderig te zijn, maar in de zen tijd van het jaar kan men moeilijk anders verwachten. Het Westen. In afdeeling I heeft Feyenoord. haar con current voor den kampioenstitel met een kleine nederlaag naar Dordt terug gezon den. D.F.C. gaf een technisch hoogstaand opel ten beste en was bijna voortdurend iu de meerderheid; het Rotterdamsche doel bleek onkwetsbaar, terwijl daarentegen kort ca de hervatting Pijl een hem door Koo nings geboden kans gretig accepteerde en ide Dordtsche touwen deed trillen. Met 10 jwon Feyenoord den wedstrijd en wellicht tevens daarmede het afdeelings-kampioen- Ischap. Ook voor de laatste plaats schijnt jde beslissing gevallen. Terwijl Ajax, hoe- iWel met 2 invallers spelend, gemakkelijk won van S.V.V. en H F.C. een kleine, doch verdiende zege behaalde op H.V.V., ging Z.F.C. met den oneven goal ten onder tegen 't Gooi in een weinig interessanten wed- i strijd. De achterstand zal thans voor de t zaankanters wel te groot blijken. R.C.H. iwas over het algemeen een tikje meeT aan vallend dan V.O.C., doch de Rotterdammers deden na rust plotseling eenige snelle aan- J vallen, en tweemaal mocht Radsma den bal uit het net halen, waartegenover de thuisclub slechts één puntje wist te stellen. Ook in afdeeling II valt met vrij groote zekerheid te zeggen dat de degradatic-can- didaat is aangewezen. Het lijkt óns niet !wel mogelijk voor O.D.S. om zich nog te bergen, nu zij gisteren opnieuw verloor en wel thuis met 32 van A.S.C. Onze Leid- sche roodzwarten komen langzamerhand ■een weinig steviger te staan. Niet zoo goed :gaat het met Quick, dat met 40 verloor '.van Excelsior. Alleen de Haantjes zouden ;ten koste van eigen eerste-klasse-schap O. lD.Sè nog kunnen redden. Erg aanlokkelijk lijkt het niet bepaald. Stormvogels was best op dreef te Utrecht en maakte U.V.V. tot Ihaar slachtoffer. De IJmuidenaren zagen hun voorsprong weer vergroot, doordat Sparta zich tevreden moest stellen met een draw tegen Blauw Wit. En dat op Spangen* 't Is een heele teleurstelling voor de Rot terdammers. Haarlem deed goed werk door %H.R.S. in eigen home te kloppen. Er is op het Haarlem-spel nog steeds geen peil te trekken. Voor de 3e klasse 'A speelden L.F.C. en Ü.V.S. een zeer matigen wedstrijd, welke onbeslist eindigde. Alphen deed beter, en behaalde haar achtste overwinning. ;t Moet nu toch al raar loopen als haar mog het kampioenschap ontgaat. Voor de reserve- afdeelingen ging A.S.C. II met 82 ten onder tegen A.D.O. II en speelde L.F.C. II, met vele invallers, gelijk tegen U.S.C. II, wat een verdienstelijke prestatie mag be eten. Het Zuiden. Gelijk wij hebben verwacht is Willem II er niet in geslaagd te winnen van N.A.C, Fel js er gestreden, hoog was de spanning, maar het. slot bracht een 22 uitslag, waar door trouwens de verhouding goed wordt weergegeven. Beide olubs behouden dus hun kans, ja, zagen deze zelfs stijgen, door dat, precies gelijk wij voorspelden, Eind hoven klop kreeg in Maastricht. Ook Noad kan mem. na de nederlaag tegen Bredania als uitgeschakeld beschouwen. De plaatse lijke kamp in Den Bosch bracht een 20 zege voor B.V.V., terwijl in Roosendaal Alliance haar eerste overwinning vermocht te behalen.. Het Oosten. 4 Opnieuw hébben 'dé Boys hun overwin- aingsreeks voortgezet, thans ten koste van Hengelo. Hun positie werd bovendien ste viger doordat de Sportclub een veer moest laten in Almelo. De wedloop tusschen deze iplaatselijke concurrenten begint zeer inte ressant te worden. Go Ahead trok onvol ledig naar Arnhem, maar bleef ondanks dab met 4C in de meerderheid. Quick weerde zich geducht in Deventer, waar U.D. niets had in te brengen en met 42 geslagen werd, en Theoleenfin, het ligt voor de hand. De geelzwarten kregen een stevig pak slaag in Zwolle en behoeven zioh geen illusies meer te maken. Het Hoorden. Van een inmaakpartijtje is te Groningen niets gekomen. Be Quick speelde maar heel matig on mocht blij 2ijn dat Frisia er zoo weinig van terecht bracht. Nu werd het 31, waarmee de thuisclub nog zeer te vreden kan zijn. Velocitas en Alcides zetten den kamp om de tweede plaats hardnekkig voort. Gisteren wonnen beide, en wel res pectievelijk van Friesland en W.V.V. Ook Achilles begon eindelijk eens weer leven te doen. Upright werd daarvan de dupe en te Assen met 71 verpletterd. Daar kunnen de zwartjes het voorloopig wel mee doen! Tenslotte won Vcendam met 20 van Leeuwarden na spannenden kamp. 0. D. S.—A. S. C. 23. Op een goed bespeelbaar, misschien iels glad veld, stellen beide elftallen le ruim 2 uur, onder leiding van den heer S. Hakker die door 2 neutrale grensrechters wordt bij gestaan, zich als volgt op: 0. D. S.: Best, Schreüder, Smit, Groolen- boer. Kwak. Beuk, van Hemert, Schmidt, van Gent. van Well en Glimmerveen. A. S. C.Linck, Wamsteker, Josson, Vree ken, Roem, Stephanus, Janssen, Brouwer, de Ruyter, Gossiings en Blorn. De aanvoerder van A. S. G. wint den op gooi en laat 0. D. Stegen den straffen, kouden wind, die ongeveer van doel tot doel slaat, aftrappen. Na eenig heen en weer ge- trap ter verkenning van eikaars krachten, gaat O. D S. tot den aanval over. Van Gent breekt door maar de verdediging van A.S.C. weet ten koste van een corner te redden. Deze levert echter niets op. Thans komt A. S. G. in de meerderheid en de verdediging van 0. D. S. moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorko men. A. S. C. blijkt over geen bijzondere schutters le beschikken, gelukkig voor 0. J). S-, want haar keeper staat soms raar te schuiteren. Niettemin vangt hij een scherp schot van den rechtsbinnen van A. S. C. keurig op. A. S. G. blijft in den aanval en we zien den middenvoor een scherp, onver wacht schot lossen, dat juist naast gaat, ter wijl een oogenblik later 0. D. S. boft als de verdediging met meer geluk den wijsheid een zeker doelpunt voorkomt. Eindelijk weet 0. D. S. zich aan de insluiting te onttrek ken. Van Gent breekt door en komt alleen voor Linck. die hem wat hardhandig legen de vlakte loopt. De scheidsrechter geeft 0. D. S. een straf schop en deze wordt in een doelpunt om gezet. (10). Hierna is A. S. C. weer het meest in den aanval. Dan komen de linksbuiten van A. S. G. en de O. D. S.-keeper met elkaar in botsing en moet Blom kort daarop het terrein verlaten. De druk op het 0. D. Si- doel wordt steeds heviger. Een doelpunt, voor A. S. C. zit in de lucht en eindelijk heeft A. S. G. succes als uit een goed geno men corner haar .rechtshalf doelpunt (11). Kort voor rust heeft 0. D. S. nogmaals ge luk als een goed schot van den A. S. C.- rechtsbuiten van den onderkant der deklat in het veld terugspringt. Spoedig daarop breekt de rust aan en is de stand nog 11. Na de rust is het spel meer verdeeld. Bij een 0. D. S. aanval profiteert haar rechts buiten van een misverstand in de A. S. C.- verdodiging en geeft zijn club weer de lei ding. (2—1). Na aftrap is A. S. C. weer in de meerder heid, haar aanvallen worden gevaarlijker. Een vrije schop op het 0. D. S.-doel wordt juist overgeschoten. Kort daarop een wor steling voor het 0. D. S.-doel, dat ternau wernood aan doorboring ontkomt. Na een O. D. #S.-aanval brengt de A. S. C.-rechts- buiten goed op, passeert de 0. D. S.-back en geeft een goeden voorzet waaruit de links binnen zuiver inschiet. (22). Na aftrap zwoegen beide partijen om het winnende punt ?7i de A. S. C.-rechtsbinnen weet na goed opbrengen, via de handen van den 0. D. S.-keeper te doelpunten en zijn club de leiding te geven. (23). 0. D. S. pakt nog eens vinnig aan, doch de A. S C.-verdediging laat zich niet pas- seeren en als de sqheidsrechter einde blaast, heeft A. S. G. verdiend gewonnen. Het spel van onze stadgenooten stond technisch hooger dan dat der Dordlenaren. L. F. C.—U. V. S. 1—1. Deze wedstrijd werd onder weinig gun stige omstandigheden gespeeld. Het weer was triest en huiverig, terwijl een hinderlijk sterke wind dwars over het veld stond, waardoor het spel nog meer werd bemoeir lijkt dan al reeds het geval was door de slechte gesteldheid van het terrein, dat voor de doelen weer moeras-neigingen vertoonde. Of dit van overwegenden invloed is ge weest kunnen wij moeilijk beoordeelen maar wèl weten wij, dat de ontmoeting op een laag peil stond en van alle interesse en spanning was gespeend, iets wat stellig nie mand van een dergelijken plaatseiijken kamp zal hebben verwacht. Geestdrift - o, ja, die was er wel ,maar daarmede alleen kan men geen behoorlijk voetbal spelen, al ontkennen wij de waarde van die factor geen moment. En nu moeten wij helaas conslateeren, dat er ditmaal van deze ploe gen overigens bitter weinig goeds valt te vermelden. Zoowel in techniek als in tactiek schoten de spelers afzonderlijk, en de elf tallen, als geheel, stukken tekort en wij kunnen dan ook niet anders vinden dan dat de uitslag, 11, de beste belooning is, waarop men van weerszijden aanspraak mocht maken. Wel is waar is L. F. C. over het algemeen een tikje in de meerderheid geweest, maar de voorhoede der geelzwarten bleek, met uitzondering van Veenhuizen, onmachtig een attaque met een behoorlijk schot le besluiten, en dientengevolge is tot vier minuten voor het einde de stand dubbel blank gebleven, ook niettegenstaande de U. V. S.-doelman op zonderlinge wijze stond te schutteren en een gevaar was voor zijn eigen doel. Tot tweemaal toe liet hij een in geschoten c-n gevangen hal netjes over zijn schouders naar het doel rollen en het scheelde telkens bitter weinig of L. F. C. was op goedkoope wijze aan een doelpunt gekomen. Hetgeen trouwens ook nu nog het geval is geweest, want alleen door een blunder van Meerburg kreeg Arnoldus een vrij veld voor zich en was hij in staat het leer in de touwen te jagen. Zoo nu en dan kreeg men den indruk, dat U. V. S. er toch wel meer van moest kennen dan zij dezen middag demonstreerde. Gelijk een windvlaag vliegt over hel land werd soms de voetbal geest vaardig over de blauw-witten. Dar werd er handig werk geleverd, dan sloot de combinatie, dan was het spel frisch en vlot.... maar het was als die windvlaag, die even snel weer verdwijnt en de natuu.' tot rust doet wederkeeren, want ook d*. voetbalgeest sluimerde even snel weer in en sufte verder zijn droeven droom. Dat zeulden weer tweemaal elf spelers in den modder achter een voetbal, zonder echter „voetbal" te spelen. Men houde het ons ten goede, maar na deze slappe vertooning wenschen wij niet in bijzonderheden te treden ten aanzien der spelers individueel. Wij zullen ons bepalen tot het geven van een vrij beknopt verloop. Even voor haifdrie stelden de volgende elftallen zich op: L. F. C. L. Kruit Koet Van der Plas Labordus Van Schooten Wagemaker Arnoldus Smit Veenhuizen S. Kruit De Vries 0 Scheffer Laman v. Deursen Stafleu Selier Klein De Bruyn Den Hollander Graafmans Meerburg Der Kinderen j U. V. s. Als scheidsrechter W. van der Broek be ginnen heeft gefloten ontwikkelt zich een weinig aantrekkelijke strijd, waarbij voor loopig geen krachtsverschil aan den dag komt. Scheffer krijgt al spoedig een kans om te scoren, maar te lang opdrijven is oor zaak, dat hem het leer weer wordt ontfut selt. Aan de overzijde brengt Graafmans redding als Meerburg door Veenhuizen is gepasseerd en deze fel opdringt. Veel werk krijgen de keepers niet te verrichten daar bij beide partijen het noodige verband in den aanval ontbreekt. Wel schijnt plotse ling de naar binnen geloopen U. V. S.- rechlsbuiten te zullen doelpunten als Kruit de fout heeft begaan van niet uit te loopen, maar zijn schot is zoo hopeloos slecht en zacht, dat de L. F. G.-doelman weet te red den. Langzamerhand krijgen de geelzwarten dan eenig overwicht maar doelpunten blij ven uit. Veenhuizen trapt van vlak bij hoog over. Kruit schiet ver naast. Uit een corner schiet Veenhuizen hard in, doch Der Kinde ren stopt niet onverdienstelijk. Bij U. V. S. moet het hoofdzakelijk komen van Scheffer, die echter weinig te do_en krijgt Bij een

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 12