No. 19560. WOENSDAG 12 DECEMBER Anno 1923 I Officies^ Kennisgeving. STADSNÏEUWS. Het voornaamste nieuws 1 van heden. PRIJS DER ADVERTENTIE!!: 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk (ageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven '10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per 8 maanden ƒ8.35, per week ........a.. 0.18,1 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18,; Franco per post 2.85 4" portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel [Vischmarkt 13 tel. 1225 is DONDERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.17, t 0.32, f 0.35, SCHOL a t 0.26, f 0.30, f 0.40. KA BELJAUW a f 0.40 en TONG a f 0.83 p. p. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. f Leiden, 12 December 1923. Kunst na Arbeid". Te midden der toehoorders ter vijftigste Uitvoering van de mannenzangvereeniging „Kunst na Arbeid", in de groote Sladszaal gisteravond, bevonden zich onze burge meester en eon vertegenwoordiger van het Sludenten-muzi'kgezelschap „Sempre Cres cendo", wier aanwezigheid op hoogen prijs werd gesteld. Eerst zongen de mannen, die het koor vormen „Vreedzaam", van A. I.. Dobbel steen ,,'t Geuzenvendel op den thuis- marsch", van Fred. J. P.oeske, en „Es stand ein Sternlein am Himmel", van Herm. Wes- seler, resp. met gevoel, met geestdrift en mol teerheid zooals liet boboorde. Later kwamen de grootero en geen ge makkelijke nummers aan de orde „Willem van Arkel", van .1 Paardekoper Jr., en „Han nibal", een ballade van I. J. Olman Men kon over de uitvoering tevreden zijn. Het koor werd bij de uitvoering dezer nummers krachtig gesteund door het begeleidend spel van mr. W. M. A. Rank, van Amsterdam, op een klankvollen vleugel van Bender, die het menigmaal behoedde voor struikelingen. Voor de manlijke solisten in deze beide num mers een woord van lof. Voor dilettanten brachten zij hun partijen er goed af. De Vrouwelijke soliste in „Willem van Arkel" was belaas niet zoo goed op dreef. Niet ge woon zoo alleen zich te doen hooren, was zij blijkbaar te veel onder den indruk van deze voor haar groote gebeurtenis. Goed zingen i:an zij wel, hetgeen bleek, toen zij haar stem aan die van anderen paren kon. Nog restten het koor twee aardige liederen yan Olman „Probatum" en „Het Breister tje", welke den avond aangenaam sloten. Tusschen de zangnummers verleende het strijk-ensemble „Euterpe" zijn welwillende medewerking. De week was drie dagen oud en drie avonden reeds zwaaide de heer II. van Zanten Dzn. zijn strijkstok ten aan- schouwe van zijn beste volgelingen en van een dankbaar publiek, dat terecht verrukt was over de prestaties van dit ensemble, in zonderheid over den solo van den leider en over de toegift, de bekende bananen-melodie. Evenals „Kunst na Arbeid" werd bet en semble telkens toegejuicht. De soliste en de violiste in het orkest wer den bloemen aangeboden. Op het jaarfeest van de zangvereeniging in Januari zal deze afscheid nemen van zijn directeur, den heer J. C. B. Hüncr, wiens vele werkzaamheden hem niet meer toe laten zich voor „Kunst na Arbeid" te geven en zal diens opvolger, de heer Mizée, worden geïnstalleerd. R.-K. Kamercentrale Leiden. Door bovengenoemde Centrale werd gis teren in het Volksbondgcbouw alhier ver gaderd. De heer A. .1. Oosldam opende dc verga dering met een kort inleidend woord, waar in hij de nagedachtenis huldigde van den heer Moeret, die sleclils korf Kamerlid, doch reeds jarenlang als propagandist werkzaam is geweest. Eveneens herinnerde spreker aan de ramp te Hekendorp die nog in dezen kieskring was voorgevallen, waarna voor de zielerust der slachtoffers werd gebeden. De secretaris, ^le lieer v. Berket, uit Gouda, las de notulen en gaf verslag'van de vergadering van den Alg. Bond, waarna ge volg gegeven werd aan een verzoek om een bijdrage voor een gedenkleeken op het graf van wijlen den lieer Moeret. Uit de kas werd f 25 beschikbaar gesteld. Do voorsteilen van het Bondsbestuur, werden lang en breed besproken, alsmede de motie Leiden, welke inhield de voorge stelde reglementswijziging aan te houden voor evenlueele amendementen. Deze motie werd ten slotte ingetrokken, waarna de bestuursvoorstellen werden aan genomen, behoudens dan dal gepoogd zul len worden eenige kleine wijzigingen aan gebracht te krijgen. Als afgevaardigden werden benoemd de heeren v. Berkel (Gouda), Warmerdam (Lisse), Balvers (Hitlegom), II. Bader (Sas- senbeim), Stadhouder (Zocterwoude) en A. Bader (Warmond) - als plaatsvervangers de hoeren Boekrood, Wilmer, en Spendei (uit Leiden), Hofman (Gouda), Veelenturf (Ha- Zerswoude) en Houdijk (Boskoop). Bij de rondvraag had nog een zeer geani meerde bespreking plaats over het verwer pen der Vlootwet, en de daarop gevolgde Kabinetscrisis, waarbij vóór- en tegenstan ders aan het woord kwamen. Echter kon men in deze de 10 tegenstemmers niet hard vallen, doch werd o. a. door den heer Bal vers de wensoh uitgesproken dat meer licht werd gebracht, over wat er eigenlijk was overeengekomenterwijl anderen deze zaak niet zoo hoog opgevoerd hadden gewenscht waar hier niets geen principieels in gelegen was. Na een korte toespraak van den voorzit ter werd hierop de vergadering gesloten. Stichting „Het Leidsche Volkshuis". Verschenen is het verslag van de stich ting „Het Leidsche Volkshuis", loopende van 1 September 1922 lot 31 Augustus 1923. In do verslagen der voorafgaande jaren heeft het bestuur reeds met nadruk gewezen op den hoogst ongunsligen financieelen toe stand, waarin het Volkshuis zich bevond. De geldelijke nood i9 thans zoo hoog ge slegen, dat het een vraag wordt van z ij n ol n i e t z ij n. Het beslaan van de Stichting wordt bedreigd. De schuldenlast, ontstaan o.a. door den gedwongen aauleg van electri- sche installatie gedurende de oorlogsjaren, is llians geklommen tot f8166.77. Het is duidelijk, dat, indien dc schuld blijft stijgen, het Volkshuis zijn nuttigen ar beid zal moeten inkrimpen en daarna staken Op vermeerdering van particulieren steun is nauwelijks meer te hopen. Groote giften bleven dan ook op een enkele uitzondering na achterwege. In dezen nood heelt het bestuur besloten zich tot den Gemeenteraad te wenden met een dringende bede om tinancieele onder steuning. Het behoeft geen nader betoog, dat wij ongaarne tot dezen slap besloten, waar aan de openbare kassen reeds zulke enorme eischen worden gesteld. Aan den anderen kant wijst het op een leeken des tijds, dat in andere steden het Volkshuis- en jeugdwerk op krachtige wijze vanwege de Gemeente wordt gesteund. Zoo genieten de „Ons Huizen" te Amster dam f 176.000 jaarlijksche subsidie. Aan de Volksbuizen in Rotterdam werd in 1923-'24 resp. betaald uit de gemeentekas 16700, f7400, f 10525. Het Volksbuis te Arnhem, belangrijk kleiner dan het onze, krijgt 11500 subsidie. Waar dus elders al meer en meer wordt ingezien, dat de arbeid van volksopvoeding en volksontwikkeling een groot nationaal belang vertegenwoordigt, daar moge het be- stuur gereedelijk verwachten, dat hot ge meentebestuur van Leiden ook onze instel ling in slaat zal stellen om haar nuttige werkzaamheid voort te zetten. In do vacatures in ons bestuur onlslaan door het overlijden van prof. J. P. Kuenen en door het aftreden van mej. M. P. Zaalberg en de heeren A. de Koster en W. van Ros- sum du Chattel werden gekozen mej. A. S. A van Kaathoven en de heeren mr. E. L. T. Hoogenstraaten, ir. J. F. Mouthaan en prof. dr. K. II. Roessingh. De heer A. Wisse trad i op als voorzitter, nadat prof. W. van der Vlugt eenige maanden het presidiaat had waargenomen. Prof. dr. Roessingh werd vice-voorzitler en mevr. M. VogelStrumph- ler secretaresse. Het verslag wordt besloten met een woord van warme waardeering voor de uit stekende wijze, waarop, de aigetreden secre taresse, mej. Zaalberg gedurende zoovele jaren haar functie heeft vervuld, om niet te spreken van alles, wat zij buitendien voor het Volkshuis heeft gedaan. De rekening sluit in ontvangsten en uit gaven met een bedrag van f 20.706,23. Achter het verslag van het bestuur vindt men een vrij uitvoerig overzicht van de veel zijdige werkzaamheden van het Volkshuis van de directrice mej. II. Funke, waaruit blijkt, dat honderden jongeren en ouderen uit de volksklasse van dit werk profiteeren. Wij moeten voor bijzonderheden naar het I verstag zelf verwijzen maar besluiten gaarne met de volgende uitspraak van de Directrice. In jaren als deze, nu het woord bezuini ging niet van de lucht is, mogen economen liet wel bedenken, dat Volkshuiswerk, krachtig en alzijdig ter hand genomen, al3 tegenwicht voor demonische machten, op den duur politie-toezicht minder dringend zal maken, de behoefte aan tuchtscholen zal doen verminderen en eenmaal de gevan genissen ten deele ontvolken zal. Herbenoemd zijn tot lid van den Voogdijraad, alhier, de heer W. Pera cn mevr. A. C. MontagneVan der Lee. Naar aanleiding van bel in ons Blad opgenomen bericht, omtrent het eervol ont slag van den heer A. S. van Ewijck, chef de bureau ten kantore der Directe Belastingen, Langebrug no. 18, verzoekt belanghebbende ons alsnog dit bericht in zooverre te willen rectificeeren, dat hieruit de „dankbetuiging voor de in zijn betrekking aan het Rijk be wezen diensten" moet vervallen. Naar wij nader vernemen heelt reeds ten huize van mr. W. van Vlugt de aanbie ding plaais gehad van den bundel geschrif ten, waarvan gisteren door ons werd melding gemaakt. In de groote zaal van „Zomerzorg" hield de „Vereeniging van oud-leerlingen van Rijkstuinbouw-wintercursussen" een druk bezochte openbare biieenkomst, welkp geopend werd dopr den voorzitter, den heer A. Galjaard, die in het kort het doel der vereeniging uitéén zette cn daarna het woord gat aan den beer E. Th. Witte, hor- tulanus van den Leidschen Academie-tuin, die een lezing hield over „Merkwaardige planten" en daarbij vele fraaie lichtbeelden vertoonde. Wij zijn tot de ontdekking gekomen, dat deze lezing gelijk was aan die, welke Zon dag in het Leidsche Volkshuis is gehouden, en wij volstaan derhalve met te verwijzen naar het verslag in ons Blad van Maan dag j.l. Do beer Witte vond ook nu een aandachtig gehoor. Nader bericht men ons, dat Dinsdag 18 December a.s. ia de Stadszaal een opera concert en ballet zal plaats hebben ten be hoeve van Nederlandsche kinderen in den Vreemde, in hel bijzonder in liet zoo geteis terde Duilschland. Het schijnt overbodig hier nog eens te wijzen op den bitteren nood, die thans daar door die kinderen, die kinderen van onzen stam. geleden wordt. Het aangekondigde concert en ballet, dat te Delft en te Rotterdam groot succes had en dus belangrijke sommen voor hel goede doel opleverde, zal beslaan in de opvoering door bekende krachten onder lei ding van den dirigent Henri Zeldenrust van stukken uit beroemde opera's: Martha, Sam son en Dalila, Cavalleria Rusticana, Dame Blanche, Rigoletto, Lakmé, Faust, Thaïs. Lily Green en Margaret Walker's ballet uit Gounod's Faust, de zang van dc dames Bouwmeester en Scheepmaker en de heeren Schulze en Willcbrand, liet vioolspel van Jan Dikshoorn zal ongetwijfeld toehoorders en bewonderaars trekken. De Leidsche afdeeling van het Algemeen Nederlandsch Verbond (en de Duitsche Ver eeniging alhier) bevelen dezen avond met aandrang aan in de belangstelling van Lei- dens burgerij, die, naar wij mogen ver wachten, niet achter zal blijven en door het nemen van kaarten, haar hartelijke sym pathie voor dit nobel streven zal loonen. Een advertentie in ons Blad zal binnen enkele dagen nader bericht doen van het hier aangekondigde. In aansluiting aan de advertentie van gisteravond, deelcn w ij mede, wat Zater dagavond in den Schouwburg te zien zal zijn. Eerst: Wat er op een kinderspeelplaats gespeeld kan worden en hoe bloempjes sla pen gaan en zwaluwen vliegen. En dan ko men de modernste poppen met een mecha niek, nog nooit aanschouwd. Daarna een fantasie van den levenstuin, een danspan- tomime van vroolijklieid en ernst, en ten slotte de gulle, eenvoudige vroolijkheid van onze voorouders: de verguldpartij bij moeder De Groot. Laten wij hopen voor het lierdadigo doel, dat het groote aantal koeken, hetwelk zal verguld worden, niet toereikend zal zijn om allen van het talrijke publiek er vau te voorzien, Maandag a.s. begint de kindervoeding in het gebouw der stadsevangelisatie „Je- ruëL Middelstegracht 3, voor schoolgaande kinderen van ouders, die steun ontvangen van het Burgerlijk Armbestuur, liet ontbijt begint precies te kwartier over acht uur en eindigt te lialfnegen en zal bestaan uit brood en warme melk. De zaal gaat open te acht uur, doch alleen tot kwart over achten worden de kinderen toegelaten. Dan gaat de deur dicht. Zondag komen in de Stadszaal de be kende Jordaanspelers Mie en Ko een op voering geven van de revue-schels Berliner Bollen. De zesjarige P. G. is gisteren van een stoel gevallen en met een hand in een pot met kokend water terecht gekomen. Zijn moeder was naar het ziekenhuis gegaan om een kind te bezoeken. Zij liet vijf kinderen achter, waarvan een meisje van tien jaar de oudste was, die de pot met kokend water op den grond zette. Door een geneesheer van de Ecrste-Hulp- dienst werd het jongetje thuis verbonden. Proces-verbaal is opgemaakt legen J. R. en D. S., verdacht van diefstal van sajet van een der fabrieken alhier, waarop zij werkzaam waren, Hedenmorgen pl.m. 8 uur Heeft bij de Vink een ernstig ongeluk plaats gehad. Achter de autobus op Wassenaar reden een vijftal jongelui op de fiets zich daaraan vast houdend. Plotseling stopte deze autobus en moesten de wielrijders uitwijken, terwijl van den kant van Den Haag een vrachtauto naderde. De 25-jarige J H. II., wonende in de Accacia-straat alhier, reed voor de vrachtauto nog langs maar tegen een boom op, waardoor hij kwam te vallen. Niet zeker is, ot hij al dan niet nog de achterwielen van de vrachtauto over zich heen kreeg, maar in zeer bedcrikeüjken toestand is dc jongeman met do autobus naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. De fiets was totaal vernield. Hedenmiddag, plm. twaalf uur, is een zwaar geladen verhuiswagen verzakt op de nieuwe brug aaa de Iloogewoerd. Met ver eende krachten is de wagen weer opge bracht, De trottoirband werd beschadigd. Het tramverkeer had een kwartier vertra ging. Heropening postchèque- en girodienst. Naar „De Te!." verneemt, is aan het per soneel van den Postchèque- en Giro-dienst, ingaande 11 December een diensttijdverlen ging opgelegd in verband met de voorberei dingen voor de ofticieele heropening van den dienst op 1 Jan. e.k. De waarnemende directeur, de heer Van 't Hooft, zal op dien datum zijn functie neerleggen en naar de Nederlandsche Bank terugkeeren. In uitzicht gestelde wachtgeld- en pensioenregelingen. „De Ambtenaar" meldt, dat eerstdaags een Kon. besluit is te wachten, waarbij de wachtgeldregeling aldus wordt gewijzigd, dat ook de pensioengerechtigden op 55-jari - gen leeftijd, bij ontslag wegens overcom pleet, eerst op wachtgeld worden gesteld en daarna gepensioneerd op het tijdstip, dat liet wachtgeld vervalt ot lager wordt dan het pensioen, waarop men krachtens zijn dienst jaren aanspraak heeft. Dit opent de mogelijk heid voor hen, die onder groep a der wacht geldregeling vallen, na het ontslag te ont vangen, indien zij kostwinner zijn drio maanden wachtgeld gelijk aan het salaris, gedurende de volgende drie maanden 85 pCt. daarna 70 pCt. van het salaris. Indion zij geen kostwinner zijndrie maanden vol salaris gedurende de volgende drie maanden 75 pCt-, daarna 60 pCt. van het salaris. Dit laatste wachtgeld, dus 70 ot 60 pCt. van het salaris, wordt dan genoten tot deu 05-jarigen teeltijd, of lot het tijdstip, waar op het pensioen hooger zou zijn dan het wachtgeld. Waar het pensioen niet meer kan bedragen dan 70 pCt., is dat dus alleen bij de niet-kostwinners hooger dan het wacht geld en dan nog slechts bij meer dan 35 dienstjaren. Op 65-jarigen leeftijd gaat in elk geval het pensioen in. Bij den voor pensioen geldigen diensttijd wordt ook gerekend de lijd, gedurende wel ken wachtgeld wordt genoten. Zij, die vallen onder groep b der wacht geldregeling, zulten bij het tot-sland-komcn van de wijziging, na het ontslag ontvangen drie maanden vol salaris, en indien zij kost winner zijn, daarna een maand 70 pCt. van hun salaris, voor elk vol dienstjaar, lot in totaal een maximum van 1 jaar. Voor hen, vallende onder groep b der wachtgeldregeling, met 35 of meer voor pen sioen geldige dienstjaren, heeft de wijziging dus alleen gedurende de eerste drie maanden beteekenis. Zij, die echter kostwinner zijn, en minder dan 35 voor pensioen geldige dienstjaren hebben, zullen gedurende een jaar van de op handen zijnde wijziging van de wachtgeldregeling voordeel hebben. Het Kaïnerlid mej. Westerman heeft ver lof gevraagd de Regeering vragen te stellen over het voorgenomen ontslag .der gehuwde ambtenaressen. „De Tel." heeft zich in verband hiermede gewend tot den heer Van Giessel, algemeen secretaris van den Centr. Bond van Ned. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel om nadere inlichtingen. De heer Van Giessel' deelde mede, dal zijn bestuur reeds op 5 December j.l. van den directeur-generaal medcdeeling ontving, dat per 1 Maart een 250-tal gehuwde ambtena ressen bij P. en T. voor op-wachlgeld-slel- ling in aanmerking zouden worden gebracht Zoowel de ambtenares, getrouwd met een ambtenaar, als degene, die getrouwd is met een particulier, zal voor afvloeiing in aan merking komen. Alleen zij, die ten genoegen van de administratie kunnen aantoonen, koslwinsler te zijn, blijven in diensL Op de vraag of de op wachtgeld te stellen ambtena ressen onder de gewone bepalingen van de wachtgeldregeling zouden vallen, was door den directeur-generaal geantwoord, dat hem van een afwijkende regeling nieis bekend is. Volgens de wachtgeldregeling ontvangen de ambtenaressen, die getrouwd zijn met een ambtenaar, gedurende een tijdvak, gelijk aan den diensttijd, het voigende bedrag van 1 Maart tot 31 Mei, de laatstelijk ge noten wedde (dat is het salaris verminderd met 8'/j pCt.) van 1 Juni tot 31 Aug. 75 pCt. van de laatstelijk genoten wedde ver der 60 pCt. van de laatstelijk genoten wedde. De ambtenaressen, die met een particulier gehuwd zijn, krijgen slechts drie maanden wachtgeld. Na afloop van den wachtgeldlermijn, als de pensioenjaren (diensttijd plus wachtgeld- tijd) meer dan zeven jaren bedragen, ont vangt de op wachtgeld gestelde dadelijk in gaand pensioen voor elk jaar 2 pCt. van den gemiddelden pensioengrondslag over de laat ste drie jaren met een minimum van 30 pCt. De heer Van Giesel deelde ten slotte nog mede, dat nader is besloten de ontslagaan- zeggingen, welke voor verzending gereed lig gen, aan te houden, in afwachting van een door de centrale commissie voor georgani seerd overleg in amblenaarszaken op 18 De cember a.s. ter zake uit te brengen advies. De Prins der Nederlanden, voorzitter van het hoofdbestuur van „Het Nederland sche Roode Kruis", heeft gisteren aan de hoeren J p. Mulder en E. Riemersma en BINNENLAND. Plannen van de N. Z. H. T. M. lot loom. verlaging, werktijdverlenging en invoering van èénmatuwagem le Lelden. In nitzicht gestelde vrachtgeld- en pen» sioenregeiingen. De Tweede Kamer heeit hel initiatief. Wetsontwerp-Pleskens lol verlenging van het Schoenenwetje aangenomen. De in-weiking-treding van het Kon. ba* slnit betreffende den invoer van vleesch. waren zal worden uitgesteld. De Nederlandsche Bank heelt haar dit. conlo verhoogd. Groote branden te Amsterdam en It Zaandam. v BUITENLAND.' Amerikaansche particulieren zuTTeil zft- ting nemen in de commissies, in te stellen door de Commissie van Herstel. Diverse maatregelen voor het bezettS gebied. Baldwin blijit aan om 8 Januari voor bet Lagerhuis te verschijnen. Politie-agenieu-demonstraties te Parijs veroorzaken relletjes. In Portcgal mislukt een poging der extre misten om zich van het bewind meester ts maken. aan zuster J. Benthem het Kruis van Ver dienste der Vereeniging „Het Nederlandschq Roode Kruis" uitgereikt. Gedurende den tijd, dat de Nederlandsche hulpverleening in de Samaradistricten in Rusland plaats vond, was aan do heeren Mulder en Riemersma de leiding van dit werk resp. door het Nederlandsche Roode, Kruis en door het Nederlandsche Nansen- Comité opgedragen en stond zuster Benthem aan het hoofd van het hospitaal van het Nederlandsche Roode Kruis le Pestrafka. B. en W. van Den Haag stellen den Raad voor te besluiten de zakelijke belasting op het bedrijf niet le heffen over het belas tingjaar 1 Mei 1924 tot en met 30 April 1925. De heer Ter Hall beett aan „Het Vad."* meegedeeld, dat het bericht van dat blad, als zou hij "als lid van den Raad van Rijs. wijk bedanken, „zeer voorbarig" is. Wegens voortdurende ernstige onge steldheid van ds. G. van dier Giesen, ia door het hoofdbestuur van hot Ned. Zend.. Gen. tot tijdelijk voorzitter benoemd dr. O. W. Tb. baron van Boetzelaer van Dubbel, dam, die deze benoeming aannam. Bij Kon. besluit is, mei ingang van t Januari a.s aan de hoofdcommiezen der telegrafie A. van der Ham en B. J. Wind- sant, en met ingang van 17 dezer aan den directeur van het post- en telegraafkantoor te Overschie, A. Kwak, op hun verzoek, alt zoodanig eervol ontslag verleend; en is, met ingang van 16 dezer, aan de commiei der posterijen en telegrafie II. W .A. M. Groeneveld, op haar verzoek, eervol ontslag verleend, zulks in verband met zoodanige verandering van de inrichting van haar dienstvak, dat haar werkzaamheden over bodig zullen worden; zijn benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Doetichem N. C A. Hakbijl, thans direc teur van het post- en telegraafkantoor t«f Doorn; met ingang van 16 Januari 1924: tot directeur van het postkantoor te Maastricht P. C. Ising, thans directeur van bet post kantoor te Venlo; tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Driebergen S. Willeumicr, thans directeur van iiet post en telegraafkantoor te Zundert; tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Neede A. J. Absil, thans directeur van hel post- en telegraafkantoor te Markelo; is, met ingang van 1 Januari a.s., aan den opziener der vis- scherijen 1ste klasse L. II. ten Hoope, tel Edam, op zijn verzoek, eervol ontslag ver. leend uit 's Rijks dienst, De voorzitter van do Tweede Kamer heeft in do gisteren gehouden vergadering van de Tweede Kamer medcdeeling gedaan van het ontslag nemen als Kamerlid van prof. mr. A. C. Visser van IJzendoorn (v.-bjj Te Eindhoven Is onlangs een vergade ring gehouden van vertegenwoordigers van tot de Vereeniging van Noordbrabantsche cn Limburgscho gemeenten voor gemeenschap, pelijke filmkeuring toegetreden gemeenten.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1